Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Tuning > Denní svícení do mlhovek...

 o Navštíveno 18855x o
o 21.06.2010, 19:47 | BULOH
Chtěl bych dát klasické denní svícení DRL místo mlhovek do Focuse II, pasuje to tam přesně, průměr 70mm, zapojení taky bez problému.
Jde mi jen čistě o to, zda může nastat problém při kontrole Policie ČR. jde mi o to, zda, když na autě byly mlhovky a bude místo nich denní svícení.


o 21.06.2010, 19:57 | BULOH
Takto...

foto k příspěvku  od BULOH

o 21.06.2010, 20:14 | Thullo
Osobne se domnivam, ze problem nebude, budou li spravne zapojeny. Ono totiz nikdo nevi (a na ceste ani policista nijak nezjisti) zda z tovarny na onom miste BYLY MLHOVKY, nebo jen zaslepky. A Dan (Xenonman) to tak na Bawu ma a v pohode ;o) Takze bych se toho nebal. Prusvih by mohl byt, pokud bys je mel zapojeny misto mlhovek (jako mlhovky mysleno - coz asi nejde, neb ty roznes jen se zapnutymi obrysovkami, ne?)
o 21.06.2010, 20:18 | JR
Problem s tim nebude, protoze je to original Hella denni sviceni i s homologacema a oznacenim na svetlech. A kdyz Martine budes chtit, tak cinkni ....
o 21.06.2010, 20:22 | BULOH
Thullo: budou to zapojený jako denní svícení, tzn po zapnutí obrysek to zhasne.
A napsal jsi to tak jak jsem si to myslel, nikdy neví zda tam byly z výroby záslepky nebo mlhovky, důležité je že to bude splňovat montážní vzdálenosti dle vyhlášky.
o 21.06.2010, 21:13 | Petura
hmmm to zase bude fame u vesnickejch tunerů, že se mlhovky daj používat jako denní svícení a debilů s mlhovkama zase přibude ...

nový škodovky maj taky kombinaci mlha a vedle denní a plno lidí si myslí, že svítěj mhlama přes den
o 21.06.2010, 21:47 | Jendys
Petura: bohužel už přibylo, poslední dobou jezdí dost aut v kombinaci parkovačky mlhovky
o 21.06.2010, 21:50 | zipp
Petura, Jendys: takový pražím dálkovýma bixenonama co to jde :-)
o 22.06.2010, 06:16 | dj.DEKL
Ať si svítěj mlhovkama, to mě fakt neoslňuje...
o 22.06.2010, 07:20 | Thullo
2 Buloh:
Tak to bud v klidu, neb to vazne nejde nijak zjistit. Navic predni mlhovky preci nejsou povinne...
o 22.06.2010, 10:15 | xenonman | Upraveno: 2010-06-22 10:23:06
mam v mlhovkách přez 1/2 roku takto jezdím zatím nemám žádný problém, zničil jsem mlhovku napasoval dennísvíceni do ní uzavřel proti vlhkosti, nemlží se nic a všechno šlape ok...

foto k příspěvku  od xenonman

o 22.08.2017, 11:09 | M.a.R.i | Upraveno: 2017-08-22 11:11:57
Ahoj,
dotaz spíše na kutily/elektrikáře.

Chci použít přední mlhovky jako denní svícení (Použít stávající zapojeí a parabolu). Koupit nějaký DRL modul. Napojit na potkávací světla a klíček. Při otočení klíčku, aby se rozsvítila mlhovka a při zapnutí potkávacích světel (originál bixenony) DRL (mlhovka) uplně zhaslo. Ale chci aby si mlhovka zachovala svou funkci (mlhovky).
Může dojít k nějakému zkratu/přehřátí, když bude zapnutá mlhovka jako DRL svícení po otočení klíčku a já do toho omylem/úmyslně zapnu mlhovku páčkou pod volantem (můžu jí zapnout i při vypnutých potkávacích světlech). Předpokládám, že se nic nestane. Ale vozidlo má CAN, tak si nejsem jistý zda nebude vadit, že proud teče nazpět k páčce. A nebo napáchat po cestě jednosměrné diody a bude to sichr (Jak od mlhovky k páčce pod volantem, tak od mlhovky k DRL modulu).

Bylo by to tak proveditelné? Můžete mě nasměrovat na nějaký osvědčený DRL modul, který by to zvládl?

Navíc budu mít v mlhovkách xenony, tak nevím zda to nebude bránit v zapojení.

Pro mravokárce:
Pokud to bude oslňovat, tak zatmavím mlhovky, zkusím omezit výkon xenoxu (jestli to půjde) a nebo se na to vykašlu úplně :).
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.369 sekund.