Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Tuning > Xenony versus snih

 o Navštíveno 2069x o
o 15.11.2007, 17:54 | venito

Lonska zima aspon u nas stala za prd, takze sem se snehem na svetlech problem neresil, chumelilo vlastne jenom jednou jedinkrat :)

Zato letos to bude zazitek! By me jenom tak zajimalo, jak vy vsichni co letos silite s HIDkama a obecne xenonama resite problem jako ja:
Pri snezeni ujedu 2km a mam svetla totalne zasrane snehem ze nic nevidim :( je to v tomto fakt nahovno, halogen to roztopi ale xenon ani tuk, takze uvazuju jestly na zimu nehodit spatky klasicke paraboly, protoze cestou do prace 10x zastavovat a cistit svetla fakt nechcu :(

Ostrikovace ma maloktere auto, leda to co ma xenony origo, ale i tak kdyz vidim jaka vrstva se za 3 minuty jizdy nasklada na svetle, silne pochybuju ze ostrikovac svetlo ocisti aniz by sofer soustavne nedrzel cudlik ostrikovacu a v jednom kuse nedolejval SHERON. Vyhodu ma volvo a stary zigulik, ty mely sterace svetel :))
Mozna se me ted vysmejete ze vas to nebere, ale vzpomenete si na me hned jak pojede s chumelenici v noci:)

Mate nekdo nejake efektivni reseni teto neprijemne zalezitosti? pokud mozno porad jak mam tento problem resit ja na mrkackach :(

V nejvetsim kedru se sice snazim nejezdit, ale i tak obcas je to nevyhnutelne :(
Diky za kazdy konstruktivni napad:)

foto k příspěvku  od venito



o 15.11.2007, 17:57 | venito

Ostrikovace tam vrtat opravdu nechci :o)

foto k příspěvku  od venito

o 15.11.2007, 18:57 | m1tv | Upraveno: 2007-11-15 18:58:51
vyhřejvany předniho skla svetel jako sou zrcatka :)
o 15.11.2007, 19:13 | Kapka (M)
myslim že jsi si sam odpovedel....origo s xenonem musis mit ostrikovace..mam pocit že kvuli tomu neprojdes anio STK... ja to treba resim že si na chvilku pustim mlhovky nebo dalku....behem chviky to rozmrzne..mam origo xenony Octavia s ostrikovacema...
o 15.11.2007, 19:24 | xenonman
ale ja myslim ze tady je problem hlavne s tema vyklapeckama ono by si mel problem i kdyz by si tam ty xenony nemel, pac je to proste takova velka lopata, takez snih se natom proste drzi ...a nebo potom dat xenony ktere maji odber 55w pokud myslis ze je to diky teplote svetla
o 15.11.2007, 20:06 | caras
myslim je nejlevnejsi reseni je pouzit fakt to vyhrivani jako u skla nebo zrcatek jinak ty cocky v tech lopatach vypadaji divne to tak budes mit finito?? bych to trochu snizil na polovic nevim
o 15.11.2007, 20:31 | venito
No ale ty svetla lopatove teda moc nejsou, mozna to fatka dela takovy dojem:)ta plocha svetla je podstatne mensi jak u octavky 1
Jinak vyhrivane sklo jsem jeste v takove velikosti nevidel, pokud nekdo vite kde na nej tak sem s tim. a samotma plocha pred cockou kterou je potreba udrzovat ma prumer samotne cocky, protoze kryci folie kterou tam ted mam lezi i primo na cocce takze nevim o jakeze to velke plose je rec.
jinakjeden napad uz mam, ale cekam jeste neco dalsiho co by bylo lepsi:)

pro prirovnani, prijde vam to svetlo snad porad jeste velke? :)

foto k příspěvku  od venito

o 15.11.2007, 20:40 | venito

tu to jde videt ze je to svetlo hodne male

foto k příspěvku  od venito

o 15.11.2007, 21:06 | Nismo.Power
já si myslim že to je tvarem auta neb to tady je přímo určený k tomu aby se to tam chytalo..... u S13 sem to měl taky a teplo neteplo se to tam chytalo ale nikdy sem to nějak neřešil :)
o 15.11.2007, 21:59 | caras
tak beru z5 tu lopatu :-) bral jsme to dle fotky pri te s tou cockou uz to vypada lip no ...
o 15.11.2007, 22:29 | m1tv
kdby si mel před to čočkou plochu (sklo)tak by to šlo ale pokud maš jen čočku tak netušim :(
o 16.11.2007, 00:13 | cupra.165
co zkusit napatlat na to svetlo ochrany film ala tekute sterace,aby ta sracka na tom nedrzela..preci nejake to teplo se tam dela nebo ne?
o 16.11.2007, 06:42 | DJ.UFÍK
odporovej drat nebo XXL odpory:-)
o 16.11.2007, 06:43 | Šlaušek
a co tam nějakym způsobem přivést teplej vzduch? třeba ze zadní části chladiče? nebo od motoru? stačí jedna trubka třeba od výfukovýho potrubí...
o 16.11.2007, 06:57 | Losky
Já nevím, mě HIDky topí skvěle. Tady asi nebyla míněná ta lopata velikostí světla, ale sklonem světla. Nemůžu si pomoct, ale je mi jasné, že ten sníh naráží na rovnou plochu. Mám fábku a je pravda, že tam je víc sněhu, ale hned se rozehřívá a klouže pryč. Ale tady myslím, že nemá kam klouzat
o 16.11.2007, 08:40 | RedBaron
Podle mě budeš muset chtě nechtě dodělat ostřikovače, žádné auto s xenony bez nich v sérii není.
o 16.11.2007, 10:01 | mrazik
Me hodne zaujal Šlaušek, to neni spatnej napad. Privest teply vzduch od svodu pripadne pomoci nejakym vetrackem, treba tim jak ho davaj do sani jako turbinu :-)
o 16.11.2007, 16:29 | venito
No Slausku musim uznat ze tvuj napad neni vubec k zahozeni:) skusim to nejak poresit, idealni by to bylo od chladice,ale ten je studeny, voda ho v zime ohreje jenom pobliz mista kde do nej vstupuje tepla voda.takze najel kolem tech svodu by to byl fakt super napad, tam je uz vedro solidni!
takze diky za napad :)
Jinak jo, mate pravdu, svetlo kdyz se otevre stoji primo kolmo takze snih neuteka jako treba od skloneneho celniho skla :(

Muj napad byl ten, dat ostrikovac primo na svetlo (zkuta tecka na fotce) a nastavit aby strikalo primo na nisto pod kterym je cocka, to by slo taky,ale Slauskuv napad se me libi vic: )

foto k příspěvku  od venito

o 17.11.2007, 10:54 | empiK (M)
xenony jsou bezva vec, ale miluju podobny exoty, co to nemaji z vyroby. snezi, prsi a diky tomu mi do auta litaji rozptyleny ostry paprsky jak od diskokoule. Diky moc za to!
o 17.11.2007, 11:29 | venito
kamarade jdi si stezovat do mlade boleslavi kde delaji fabije ktere oslnuji z vyroby nebo k tem, kteri si daji bixenon cocku za origo vroubkovany sklo, to je pak ten humus o kterem mluvis!

Jenom pro vysvetlenou:
vidis tam neco jineho nez krasnou hranu?

foto k příspěvku  od venito

o 17.11.2007, 11:30 | venito

foto k příspěvku  od venito

o 17.11.2007, 13:39 | empiK (M)
precti si jeste jednou co jsem psal - kdyz prsi, snezi, je bordel na silnici apod. za jasnyho pocasi se svetlo nema diky cistymu sklu jak rozptylit do tech hnusnejch bodavejch paprsku. proc myslis, ze u me se pravidelne po nekolikerym opakovani zmacknuti ostrikavacu celniho skla umeje i svetlo?

hnat vas ze silnice...
o 17.11.2007, 15:09 | xenonman
empik, vychladni original predpisy jsou uplne k nicemu a praxe je uplne jinde, ty tvoje slavne ostrikovace, mam na auta original a original automaticke naklapeni vetsi blbost jsem na aute nezazil kdo to vymeslel mel asi vymasteno,vubec to v praxi nefunguje, zlate kolecko a ostrikovace pokud bude ten tvuj slavnej marast aby to uspinilo svetlomet tak ani ty slavne otrikovace nepomahaji a stejne se pak vyplati zastavit na benzince a jit a ocistit si je sam.... takze lidi co furt prudej ze ostrikovace a automaticke naklapeni zamyslete se nad tim co furt dokecka opakujete je to blbost. svetla mam sestelovani a jak rikma vse je orignal a nedavno na me blikala fabie ze ji asi oslnuji nebo co :-))) tak jsme mu pustil bixenony a videl jsem co ma i na zadnich sedackach
o 17.11.2007, 15:11 | xenonman
jedine k cemu jsou dobre ostrikovace je ted v tomhle marastu je to ze muzes kazdej par km zastavovat na benzine a dokupovat vodu do ostikovacu asi si to odpojim pac je to na 2 veci a mit chut tak si naopak predelam svetla na kolecko je to mnohem lepsi...
o 17.11.2007, 15:29 | empiK (M)
mne to neostrikuje svetlomety s kazdym zmacknutim ostrikovace celniho skla. takze vody to tolik neplaca. a nevim, co mas na aute, mne automatika funguje skvele a narozdil od bastlenejch xenonou na me protijedouci auta neblikaj a neuhybaj do skarpy, jak sileny. promin, ze tvuj nazor neberu jako nezaujatej :-))

tady nejde o sestelovani svetel, ale prave o ten bordel, kterej si uchyti na svetlometech a paprsky se pak kvuli tomu odrazi kam chteji a jestli je tobe takovej primej zasah do oka prijemnej, tak mne nejak ne.
asi by si mel inzernyrum z mercedesu, volva, atd. poradit, ze automaticke naklapeni a ostrikovani je nesmysl, jeste na to neprisli a dal to ti pitomci montujou :-))
o 17.11.2007, 15:30 | venito
no zajimave slyset jak to v praxi funguje, naklapeni svetel jsem mel dycky jako vec, kera se akorad posere a svetlo nakonec zustane zasekle v poloze kde jenom skodi. Osobne si myslim jak pise empik ze ostrikovace maji neco do sebe, ale ze sluzebaku vim ze porad dolejvam sheron a stejne kdyz uz je venku fakt hnusne zastavuju na benzinkach a cistim svetla rucne, ale to sem psal uz zezacatku tohodle clanku.
o 17.11.2007, 15:45 | xenonman
no divil by ses mozna jsem asi uz trosku zaujatej, automatika funguje skvele kolikrat kdyz jedes nerovnostma ti svetla zareaguji me teda skoro nikdy ale chtel jsem to vzdy vyzkouset jake to je v praxi xenon dodelavanej a original, zaver
je to jen o lidech a jejich soudnosti, automaticke naklapeni neni nic jineho nez pojistka aby lidi prave nezapominaly na to ze kdyz nalozej kufr tak aby jim to nesvitilo nahoru,

a ostrikovace ono kdyz by si strikal vodu jen na celni sklo tak co to ma za nasledek jen se to tam nejak nanese a konec a pak celou plochu ti vlastne ocisti az sterac, kde to maj vychytane je volvo to je proste pecke maji i sterace na svetlometu a to ma pak vyznam ale jinak si myslim ze pokud bude pocasi na nic a klasickej sveltomet bude spinavej u xenonu na tom nebudes o moc lip.

u venita je to trosku neco jineho koukam ze si to furt jeste nedodelal ze ti neni hanba:-) ale probe jsem mel a ty svetla to je hruza ve tme se snadno vybouras pac proste nic nevidis....

ale je to jen muj nazor mozna hovorici spis ku neprospechu original xenonu, myslim ze proste dodelavka udelana na kolecko bude mit vetsi vahu v praxi nez ten original, za kterej si nekdy clovek priplaci treba i 80tis to me pak prijde jako vysmech....
o 17.11.2007, 15:52 | empiK (M)
kdyz to bude dodelavany a projde to STK, tak proti neoriginalnim zastavbe nic mit nebudu.
o 17.11.2007, 15:55 | xenonman
jako souhlasim s tebou ze je auto a auto a nejde vsechny hazet na jednu hromadu ....clovek kdyz potka 20 let stare auto a kluk tam ma 10tis K vybojky tak se jen musim smat, ale on je asi hodne spokojen pac ma to sve vysnene modre svetlo :-)
o 17.11.2007, 15:56 | Shr3k
xenonman: Automatika naklápění není u xenonu dělaná tak, že ti reaguje a má reagovat na každou nerovnost. Počítá se vážený průměr většinou z poslední půlminuty jízdy.
o 17.11.2007, 15:59 | xenonman
no takze kdyz na to prijde tak te vlastne original muze v ten danej moment oslnit uplne stejne jako jaka koliv dodelavka a mame tu zaver :-)
o 17.11.2007, 16:02 | Shr3k
Ano, samozřejmě, pojedeš do kopce a není v silách žádné automatiky tušit, že se blíží jeho vrchol a že by měla začít sklápět světla, aby neoslnila auta v protisměru.
o 17.11.2007, 16:05 | xenonman
automatika by melo tusis se zmenila poloha auta sklon, naklon z kopoce do kopce, nerovnosti na silnici, houpani vozu atd pak bych tomu daval smysl a melo by to vyznam, neco jako esp podvozku tak neco podobneho na xenony a bylo by to uplne o necem jinem....
o 17.11.2007, 16:08 | xenonman
ale v praxi to reaguje jen na zatizeni naprav tzn nalozis vic do kufru svetla se nastavej na min
o 17.11.2007, 16:13 | Shr3k
Ovšem, když se řídí pouze natočením potenciometru snímače na zadní nápravě... :-) Nicméně jak jsem už psal, jde většinou o vážený průměr z posledních 30 s.
o 18.11.2007, 20:11 | Losky
JJ, i originály xenony z určitého úhlu dost oslňují. Prostě ať origo či ne, oslňuje to stejně. Ale co, můžou oslňovat ostatní mě a vidí dobře, tak proč né já, ne?
o 18.11.2007, 21:46 | empiK (M)
Losky: Nafackuj si. Diky.
o 18.11.2007, 22:17 | H-Honza (M)
"dobastleny" xenony ve forme HID kitu mame na nekolika autech, a s kazdym jsem po jejich instalaci byl na serizeni svetel - zadne z nich nemelo problem.
Co se ostrikovacu nebo regulace naklonu tyce, ja bych to tolik nehrotil. na jednoho "HID" bastlera na nasich silnicich s udajne oslnujicima svetlama ktery muzou chudaky ostatni ridice vyhnat ze silnice az do skarpy bych rekl ze na nasich silnicich pripada 100 fabii, ktery i v serii se seriovyma svetlama a zarovkama oslnujou stejne ne-li vic....
o 18.11.2007, 22:21 | H-Honza (M)
jinak mas pravdu v tom, ze pozoruju ze klasicky svetla s H4 nebo H7 jsou v pohode, a funguji, ale svetla s xenony jako mame treba na LR Discovery ktera maji velkou plochu, jsou v hustem snezeni nebo mrznoucim desti mnohem nachylnejsi na zaneseni, kteremu se neumi branit, jako halogenova lampa, vyzarovanim tepla.... je to podobna situace jako u te mrkacky.
o 19.11.2007, 10:14 | Losky
empiK: Nevím, proč bych si měl nafackovat!!! Jestli tě tak štvou světla, tak máš smůlu, nevyndám je ani náhodou, ale víc by si měl být nasranej na Škodovky Fast and Furious s nanýtovanýma lopatama, rozcáplýma kolama atd než na nějaké osvětlení. Protože až ti jednou taková užovka vlítne do cesty, pak poznáš, že určitě jsou milejší HID světla:)))))))))))))) Taky bych většinu 120tek zakázal, protože nesplňujou dnešní požadavky a nikdo je nezakáže, tak to prostě neřeš
o 19.11.2007, 10:38 | .mycTD
jeste, ze mam Boleslav tak daleko...
o 19.11.2007, 11:25 | Losky
:)
o 19.11.2007, 13:42 | Luke_288
Losky: do cesty ti klidně vlítne i Porsche Turbo, nějak nechápu souvislost s tímhle a oslňováním ostatních...
a přístup, že jestli tě štvou světla, co předpokládám, že oslňujou, když jsi psal, že když tebe oslňujou ostatní, tak proč ty bys taky neoslňoval, je fakt úlet.
za chvíli aby si člověk montoval na auta rampy s přídavnejma dálkama, aby tyhle světelný války vyhrál...
o 19.11.2007, 15:07 | Šlaušek
Venito: nemáš zač, ale jak na to koukám, tak to nebude sranda to nějak smysluplně vymyslet, moc místa kolem (pod) světla není
o 19.11.2007, 15:11 | H-Honza (M)
co tam vyriznout ciry sklo, na ktery placnout nejakou vyhrivaci folii, neco jako se dava na sklo zrcatka??
o 19.11.2007, 18:36 | Ales
mam na svym bmw orig xenony, ale ze by se na ne lepil snih jsem jeste nespozoroval
o 19.11.2007, 19:20 | H-Honza (M)
jestli to nebude tim ze ty svetla jsou trochu aerodynamicky, coz u tech mrkacek je trochu problem, co? ;O))
o 19.11.2007, 22:48 | Losky
to Luke_288: Myslel jsem to tak, že bych ta světla moc neřešil, že mnohem nebezpečnější věci po silnicích jezdí.
o 19.11.2007, 22:58 | Vasekkch
Shr3k :nedávno mě předjíždělo na dálnici nové 5er BMW a světla se mu houpaly okamžitě až jsem valil oči.
o 20.11.2007, 00:03 | Shr3k
A povedzťe mi Kefalín, čo takého si predstavujeťe pod pojmom "húpaly"? ;o)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3985 sekund.