Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Bazar - ostatní > K: repro soustavy

 o Navštíveno 5330x o
o 17.01.2017, 22:47 | dalio
zobnul bych nějakou reprosoustavu . Naposlouchány mám Bowers-Wilkinson a Quadraly ......ty mám rád. Basy mi dělají dobře. děkuji


o 18.01.2017, 04:48 | Zdeny60
Si spíš něco zobal, ne?
První značku neznám, u druhý jsi nenapsal cenu...

Kup si basu. Ta má basů dost. A asi vyjde i levnějc:-)))
o 18.01.2017, 09:45 | Octávák
Zdar, možná budu pouštět Bowers & Wilkins dm603 v černý dýze, ale nejsem ještě skálopevně rozhodnutej o prodeji... Kolik by jsi za ně dal? Jsou ve velice slušným stavu, mám snad ještě i papírový krabice na půdě.

Zdeny, Zdeny...
o 18.01.2017, 10:16 | Milhauzz
Já bych se tady Zdenyho zastal, nu což, na inzerát takové kvality se nedalo ani jinak odpovědět :)
o 18.01.2017, 11:39 | dalio
Milhaussovi a Zdenymu40 se omlouvám , trošku oslavuji narozeniny,takže nepíši dle vašich představ.
Octávakovi děkuji za nabídku,kdyby byla dobrá cena , vzal bych je. Pokukuji po Nautilu800
o 18.01.2017, 11:41 | dalio
pokud vás uráží má poptávka, tak ji prosím smažte , zbytečně bychom toto fórum zasírali vtipnými komentáři o basách a špatně napsaném výrobci ;)
o 18.01.2017, 17:52 | Zdeny60
dalio:

tak N800 bych možná i schváli - kdybych je neměl doma půjčené. Pokud mohu poněkud offtopicovat do inzertního vlákna: je to monumentální bedna, krásně zpracovaná - doufám, že je řeč o těchot:

[ Link ]

Tak ke zvulu:: napájeno Brytson 14B-SST a Lindemann 820S napřímo bez preampu. Zvuk je mohutný. Bas není úplně nejpřesnější, ale dejme tomu. Co však problém je, je podání výšek. Chybí jim propojení se středovým pásmem,. zní to, jako by středovýa výškový měnič byly tak ostře dělené, že s epásma nepřekrývají. To mi po čase poslechu začalo dost vadit a tahat to moji pozornost. Zkoušel jsem laborovat s kabely (Audioquest Gibraltar originál, nikoliv čísnký fake a pak AQ K2 v ceně téměř 50 tisíc, které mi hrají v sesvaě prostě úžasně). Bohužel, ani tento kabel mi nepomohl sorvnat ten problém. Zkusil jsem Passe 150 a bylo to to samé, navíc Pass produkuje "více" výšek proti 14B-SST, takže v některých skladbách to bylo více patrné. Středy jsou chladné, jako u všech BW, ale asi to nebyl ten problém, co mi vadil.

Po nějaké době se mi dostaly domů D802 D2 - to je zclea jiná liga za zcela jiné peníze, ale podobný problém s navázáním středů a výšek byl znát i zde, jen s tím rozdílem, že výšky hrají opravdu krásně, jemně a čistě, aby ne.

Mně tedy ani N800, ani dražší a nivější 802D2 neuchvátily. Bas je asi to nejlepší z celého spektra.

Za ty prachy bych si dovedl předstvait o několik tříd lepší bedny - třeba nynínedávno inzerované Revely Ultima Saloon - to je zvuk, který se s jakkoukoliv BW nedá srovnat a to ani - bohužel s D3 (které jsem slyšel taky a nehrály špatně, to ne, ale tyto Revely jsou bohužel výrazně lepší a to zejména v prosotoru, detailu, separaci nástrojů, jemnosti, prostě ve všem...) A byly k mání za 200 litrů a možná by se dalo něco slevit. byl jsem si je u kamaráda osobně poslechnout na Maxxech (Audionet) a hodně moc nocí jsme nemohl usnout.

A pokudmještě mohu - na SK je jistý člen , který si říká Fifi (pan Pavol Chobot)a produkuje DIY výroibyk na bázi měničů Accutone a Eton, nebo Morel. Jelikož jeden projekt od něho mám doma a koupil jsem jej právě poé poslechu D2 a N800, tak to o něčem svědčí. Cena byla od ost nižší a zvuk výrazně lepší (výhybku mu dělá pan Bunta z BVaudio). Mrkni na jeho stránky. Já mám model Stealth, což je zatím jeho nepřekonaná vlajková loď a to jak po stránce optické, tak zeména zvukové. Ber to jako informaci, nic víc, jako cestou jsem se vydal, když jsem opustil léty provařený model B&W Matrix 801 mkII, které mí doma dělaly společnost dlouhých skoro 10 let - a to je co říct. Další modely BW mě už nepřesvědčily a proto jsem hledal jinde (Dynaudio C2, ale i JBL Ti250, DA Confidence 5 a jiné). Nakonec vyhrál DIY projekt od Fifiho. Nelituji a ještě jsem ušetřil. Jen to stěování a doprava - naštěstí josu dělené a pak těch 90kg jde lépe rozložit na dvě části:-) a A bigbítek z 12´´ měniče od Etonu - to nemá chybu. A jen pro informaci mrkni na Great Lucid od Noble Audio. Pak si udělej názor, co za své peníze koupíš. BW je vynikající firma, ale za své peníze dokážeš v SH nákupu pořídit opravdu lepší model, než N800, i když to nebude znít tak honosně (ten název, muizka samosebou ano).

A prpos - máš k těm N800 odpovídající zbytek řetězce a zejména místnost?
o 19.01.2017, 06:06 | Zdeny60 | Upraveno: 2017-01-19 06:07:48
Ještě jsem zapomněl říct, že obrovský zážitek ve mně zanechaly ACR 400/mkIII s bezzávěsovými basovými měniči.Jsou sice prakticky sehnatelné jen jako DIY,ale kamarádovi se to podařilo a navzdory všem možným značkám a modelům (včetně Dynadio Temptation), které prodal, mu ACR 400 zůstaly. To je bedna, která umí zahrát opravdu přirozený zvuk - objemově (4x12´´ + 4x7,5´´+2xpásek střed +2xpásek výška), ale hlavně pásma jsou dokonale homogenní. Boužel, bedna je jako tovární výrobek nesehnatelná, protože kdo ji má, tak ji neprodá. Fostex holt umí.
Cestou ACR 400 bych se klidně vydal taky, navzodry obludným rozměrům a tvaru rakví, ale zvuk je zvuk.
o 19.01.2017, 06:08 | Zdeny60
Tady jsou ACR 400 v tom samém provedení, co vlastní kamarád:
[ Link ]
o 19.01.2017, 10:52 | Milhauzz
dalio: neuráží, v pohodě :) Proto já mám třeba pravdilo, že na net už ani po prvním pivu nelezu :)
o 19.01.2017, 11:38 | dalio
omlouvám se ještě jednou , název firmy Bowers-WILKINS byl opraven při psaní na mobilu , nezkontroloval jsem a jsem za blbce :( ....měl jsem narozeniny a chci si udělat radost , motorkou jsem si jej už splnil,auto svých snů mám , tak už jen ty repra
o 19.01.2017, 22:22 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-01-19 22:23:06
Zdeny60: To máš nějaký z těchto modelů? Co jsem tak namátkou koukal, tak většinou je to osazené Seasem.

[ Link ]
o 20.01.2017, 04:45 | Zdeny60
Ne, mám starší model (4 roky) dělaný pouze v 1 kuse - Stealth - tol model osazený 2x Accutone +1x 12´´ Eton.V nabídce firmy není a nikdy nebyl.
o 20.01.2017, 18:58 | Tuner#2
Tak doporučovat něco co nejde koupit mě moc rozumné nepřijde, navíc nechápu proč teda polevil na kvalitě, když je lepší jak cokoliv na světě? :)
o 21.01.2017, 07:39 | Zdeny60
Tunere, ty se nech léčit.
Za prvé, doporučuji to proto, protože ten model Stealth se dělá NA ZAKÁZKU. Není tudíž v portfoliu jako stálý denně nabízený výrobek. A skutečně nevím, kde jsi přišel na to, že je nejlepší na světě. Pokdu ovšem bereš jako strop BW N800, pak nao, byl by nejlepší na světě.

A radši skonči své teorie, než se zase tohle vlákno zvrhne, jako skoro všechna, kam jsi přišel...
o 21.01.2017, 08:55 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-01-21 08:57:11
O tom kdo se ma lecit bych pomlcel...

Co se tyce modelu, Stealth se jmenuji vsechny/csla vyrobni rada od regalu az po sloupy. I kdyby to delal kusove, tak to mam prece na strankach jako chloubu a top model. Jak rikam, doporucujes neco co ani nejde nikde najit...

Co se tyce B&W meli jsem je ve studiu a slysel jsem je tolikrat, ze nejaky nazor a prehled mam. Rikat o nich, ze maji problem ve stredovyskovem spektru chce hodne odvahy, ses totiz asi jedin recezent s timto nazorem. Neprameni to nabodou z toho co poslouchas? Co jsem tady tak vycetl, tak dane oblibene skupiny neoplyvaji zrovna dobrymi nahravkami...
o 21.01.2017, 09:12 | Zdeny60
Mlčím
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3869 sekund.