Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > jak zjistit IP adresy switchů?

 o Navštíveno 11818x o
o 20.03.2009, 11:14 | Petura
jak zjistit IP adresy switchů?
máte někdo tip na osvědčení SW ? nějaký IP scanner? nebo příkaz z woken? jediný co mi napadlo je ipconfig, ale ten je mi tomhle případě k ničemu a víc mě nenapadá


o 20.03.2009, 11:15 | muSlim
tracert?
o 20.03.2009, 11:18 | Petura
Slim: a dál? postup?
o 20.03.2009, 11:27 | DevoteeG2
To je jednoduche, nijak. Switch funguje na nizsich vrstvach sitoveho provozu, nez kde jsou IP adresy pridelovany. Tedy switch IP adresu nema.

Pokud ale potrebujes zjistit adresu routeru, tak pokud si v siti a potrebujes vedet, kudy pakety prochazeji, tak start - Spustit... - napsat "cmd" - napsat napr. "tracert autohificlub.cz a podivat se, pres jake servery pakety prochazi. Pokud chces proskenovat, jake IP adresy se v siti nachazeji, tak jsou stovky nastroju, napr. MyLanViewer.
o 20.03.2009, 11:37 | Petura
takhle, v podnikový síti resp. na naší pobočce máme asi 15 switchů 3COM switch 4400 24PT s přidělenýma IP od adminstratorů, kteří jsou v D, takže já se do managementu switche nedostanu..
došlo k přeadresaci a soudruzi si v tom udělali bordel a neví kde co maj, tak mám switche obejít a zkontrolovat IP
a když už jsem machroval jak vím na to (ted jsem zjistil, že nevím), tak je mi blbý přiznat barvu a ptát se soudruhů v D :o)
o 20.03.2009, 11:39 | muSlim
Tak sa spýtaj tak, že si chceš overiť že postupuješ dobre :o))))
o 20.03.2009, 11:40 | Petura
mělo by to jít, když dám:
tracert -j "ip brány" ?
o 20.03.2009, 11:41 | Petura
se rači zeptám tady, páč voni strašně huhlaj a moje němčina je na to slabá a kolega má dovču :o))))
jsem si chtěl šplhnout, že to udělám sám ...
o 20.03.2009, 11:48 | Ravo | Upraveno: 2009-03-20 11:49:56
Hmmm, zapeklité.... Pravdu má DevoteeG2, standardní switche nepracují na L3 (s IP adresama) ale na L2 (MAC adresy). L3 jsou jen některý, který v sobě implementují funkce routerů (na L3 pracují routery).

Nicméně spousta L2 switchů má management přístupný přes http (web), a proto mají přidělenou nějákou IP na které odpovídají (tuto IP zadat do exploreru a pokud znáš name/pass, můžeš managovat). Tato IP nemusí být nutně z rozsahu IP adres,který se v síti používají a na kterých je provoz (a ani to mnohdy není žádoucí).

Tady pomůže jen nějáký důkladný IP scanner, co projede všechny IP rozsahy v síti. A nebo pokud k tomu switchi můžeš fyzicky, připoj se přes service port (obvykle seriák RS232 nebo někdy RJ45) a konektni se na to přes telneta, pak IP nepotřebuješ. Je pak otázka co dál, protože pokud nemáš name/pass, tak IP nezjistíš a můžeš to jen nastavit do defaultu = což asi nechceš :-)

Určitě pomůže manuál k tomu switchi, každej to dělá trošku jinak (Cisco-Linksys, HP, 3COM, SMC, Zyxel, D-link...)
o 20.03.2009, 11:52 | DevoteeG2
To si mel napsat na zacatku, ja myslel ze neco resis doma. V tom pripade tam mate tzv. L3 switche, ktery funguji o jednu vrstvu vyse a v podstate tak i nahrazuje router. Tedy, nejaky IP scanner by nemusel byt spatny odrazovy mustek. Alespon pro predstavu jak ta sit cca vypada.
o 20.03.2009, 11:54 | Petura
Ravo: díky, o něčem takovým kolega mluvil než odešel na dovču, ale taky si nebyl jistý jestli to tak je nebo ne ....
hmm tak to nechám na dýl, třeba to už nebude potřeba :o)))))
o 20.03.2009, 12:01 | Petura | Upraveno: 2009-03-20 12:02:36
server - switch - zásuvka - PC , co patro to rack se switchem
o 20.03.2009, 22:40 | tmx.806
look@lan - a koukej po "non-win" zarizenich...
o 20.03.2009, 23:47 | KaZaN | Upraveno: 2009-03-20 23:48:01
jako tmx.806 lookatlan, resp ted je uz nastupce, ted nevim tojmeno, sice je ten nastupce jen radkovej prikaz ale cool. Starej look at lan ma GUI.
kazdy zarizeni poklikem ukaze co nabizi za sluzby a vetsinou u techle chtyrejch jako sou switche routery, printservery i co je zač...
o 21.03.2009, 11:55 | Petura
díky, už to sosám a v pondělí v práci ozkouším ...
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3413 sekund.