Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Kdo má rád vodu?

 o Navštíveno 2411x o
o 13.03.2010, 07:37 | Zdeny60 | Upraveno: 2010-03-13 07:40:56
Tak takhle to dopadne, když se všechno od samého začátku začně podceňovat:
projektant je hovado a ventil na hlavním přívodu do baráku umístí dovnitř, v našem případě do koupelny.
Řemeslník, co dělal instalace, použil to nejlevnější, co se dá vůbec sehnat a navíc podle mě, použil již sto let použité.
Kombinací náhody došlo k tomu, že nahoře v patře praskla přívodní hadička do záchodového rezervoáru. Samosebou v době, kdy jsme byli pryč. Voda (o tlaku v obecním řadu nechci polemizovat, protože ho nemám jak změřit) tekla asi 6 hodin.
A takhle to dopadlo v reálu: všechny krytiny v prde*li. Stropy mimo OP a kuchyně v hajzlu. Podhledy ze SK v hajzlu. HIFI si netroufám zatám zapojit, ale ta sestava na fotkách je plně funkční, nestála náhodou pod spárami ve strope a je zvedlá na kolečkách a bedny jsou na deskách a navíc na hrotech. Filtr přežil. Zato druhá sestava - viz gramec -připomínal niagárský vodopád v malém. Takže koncák Pass (cena asi 220.000), přdzes Pass (cena asi 130.000), CD Copland A822 (cena asi 69.000), gramo předzes Trichord (cena asi 45.000) - to vše je ohrožené a já se modlím, aby tohle přežilo, protože slavné pojištění sice mám ( a dokonce kvli hifi platím nadstandard) mi dá asi kulový (resp. směšnou částku).

Tak se nyní nacházíme ve stadiu roku 2000, kdy se na jaře čekalo, až vyschnou podlahy kvůli pokládce krytiny. No, krása.

A nyní řešení:

definitivní výměna EZS )nyní Paradox, sice funkční v rámci toho, co má dělat), ale upgarde dost komplikovaný. Co požaduji: EZS, která bude hlídat prostor, kouř,metan, a VODU všude tam, kde je zacedená (tedy horní a spodní koupelna, prádelna, kuchyň). Před domem se vykope šachta (tam, kde vede hlavní přívod vody do domu), instaluje se pořádný moszaný macek ventil a ne ta plastová časovaná bomba, co máme nyní - to je hrůza, levnější smějd už snad nebyl), a za něj se dá ON/OFF ventil spojený s EZS. Senzor dá signál "VODA", GSM vyšle sms na mé a další 3 čísla, ON/OFF ventil se zavře, přiběhne soused, otevře šachtu a vodu ručně zavře. Takhle by měl svědomitý projketant naprojektovat vodu a EZS v baráku. Jenže, po boji každý generál...

Lidi, dejte si všude panceřový hadice a ne ty plastový šmejdy, pokud to ještě nemáte. ŠKoda je obrovská ( u mě přes 0,5mega)a následky nedozírné. Tohle byla u mě jen výstraha, stát se to v době, kdy jsme např. na dovolené (a vodu jsem nezavírali, nyní i tak přes všechna opatření budu), by byly alias Troubky nad Bečvou 1987.


o 13.03.2010, 07:37 | Zdeny60

foto k příspěvku  od Zdeny60

o 13.03.2010, 07:37 | Zdeny60

foto k příspěvku  od Zdeny60

o 13.03.2010, 07:38 | Zdeny60

foto k příspěvku  od Zdeny60

o 13.03.2010, 07:38 | Zdeny60

foto k příspěvku  od Zdeny60

o 13.03.2010, 07:40 | Proffesor_W
no ty vole
o 13.03.2010, 07:51 | tappaja
No ty pyko!!!
o 13.03.2010, 08:04 | cendler
no ty kokot, já nemám teda barák, ale byt, taky nás soused vytopil, ale u tebe je to teda nářez, u nás to bylo taky drsný, ale cenově se to nedá s tebou srovnat, tak přeji pevný nervy a chuť do práce, protože ta vždycky na tohle chybí

foto k příspěvku  od cendler

o 13.03.2010, 08:15 | Tuner#2
A doprdele :-/ Přeji pevné nervy a hlavně ať to aparáty přežijou.
o 13.03.2010, 08:16 | cupra.165
No ty kraso..vodni kralostvi..
Ono i ty pancerky nejsou samospasitelne....ted uz se to s prichodem nerezovych zlepsilo,drivejsi hlinikove opleteni bylo opravdu jen na chvilku..jakmile mi nekdo prijde s touto prasklou hlinikovou hadickou,ptam se zda li to prezil jeho byt..
o 13.03.2010, 08:53 | Bladzej
no to potěš rejžák :/
o 13.03.2010, 09:07 | kozlustechnykus
NO fuj. Preju pevny nervy.
o 13.03.2010, 09:13 | Kapka (M) | Upraveno: 2010-03-13 09:14:37
ja vim že po bitve je každy general..ale presne tohle resim obcas na prodejne..je ten kulak stoji 100,-Kč ju?ale v OBI ho maji za 40,-..tak to ja si zajedu tam..je hadicka stoji 42,- nerez? to je drahe..atd..a pak to presne takhle dopada--ale po tech letech jsem tohle už prestal resit..pokud chce zakaznik poradit,tak mu rad poradim..pokud on zna vsechno lepe ..tak mu proste prodam co chce...samo že teda plastove hadicky neprodavam už leta...i když jdou obcas lidi ke konkurenci pro plastovou,protože ta je preci o 5,-Kc levnejsi..a to se vyplati :-) .. co zkusit nejakou pojistovnu?remeslnika...prodejce atd...
o 13.03.2010, 09:59 | ibizman
ja zazil pred par lety neco podobnyho na chalupe, praskla pancerova hadice od studene vody... hadice byla stara cca 6 mesicu...Chtel jsem na chalupe slavit moje narozky.( druha pulka rijna) a tak jsem si rekl, ze tam pojedu trocha uklidit atd, aby se nereklo, ze se jede do nejakyho bodrelu...kdyz jsem stal u vchodovych dveri, tak slysim nejakej divnej zvuk a rikam si dobre, tak to huci asi na zachode...ouha nebyl to zachod a se stale se priblizujicim dverim od kuchyne byl zvuk tekouci vody hlasitejsi a hlasitejsi... no kdyz sem otevrel dvere, tak me malem ranilo... vsude cca 10cm vody...zdi do 190cm totalne mokry, veskery koberce v hajzlu, bo v nich bylo rozpustenejch asi 150 kilo ekogriket, kuchyn a obyvak masiv z holanska, loznice..postele, nocni stolky a jeste nejakej porcelan ze zamku stari cca 200-250 let. a uz se misto oslav resilo cerpadlo aby se odsala voda... dovolena na provertani baraku, osekani vsech omitek... vsude se museli delat new podlahy.... no proste katastrofa... a voda tam tekla asi 10 dni...takze asi vim jak to cloveka nasere :o(
o 13.03.2010, 10:03 | cupra.165
ou ou :-(
o 13.03.2010, 10:05 | Sodom | Upraveno: 2010-03-13 10:06:30
Tohle je skutečně velká smůla:-(Tak přeju pevný nervy při jednání s pojišťovnou.
Co se týče hadiček je to problém.Osobně si myslím,že plastové jsou lepší,než opletené pancířky.Jenže problém je v tom,že to dnes dělá kdejakej jouda ve stodole a ta kvalita je mizerná.Já je dříve používal dost,koupil jsem metráž,udělal jsem si pertlík pro 1/2" plovákovej ventil a do roháčku matku se svěrnými kroužky.Drží to leta.Nejspolehlivější řešení je měděná pochromovaná trubička,naohýbat-připojit a je na 30 let pokoj.
o 13.03.2010, 10:16 | ruffrider
Hrůza, když to vidím tak si vzpomenu jak nás vytopili sousedi(praskla jim taky ta plastová hadička k napouštěcímu ventilu záchodu) a potom jsem musel 8x přetírat stropy aby se schovaly fleky:-(
Panceřové hadice jsou ještě horší, praskaj častějc než PP trubka.
Jinak Zdeny držím palec ať jsou škody na HiFi co nejmenší.
o 13.03.2010, 10:58 | Kapka (M)
no..nedokazu si predstavit pokud se dobre namontuje pancerova NEREZ hadicka jak muze prasknout...samo je jeden veliky problem..ze když ji montujete,tak si druhym klicem nepodržíte hadicku proti matce..potom se hadicka ruzne prekrucuje a to je pak pruser...
o 13.03.2010, 15:32 | prohifi.cz | Upraveno: 2010-03-13 15:32:56
teda, tohle vubec nezavidim :-(

pripomnelo mi to navrat rodicu od znamych, kdy nechali pustenou pracku. Nevim co se tenkrat stalo, ale pracka stale napoustela vodu (pracka v prvnim patre domu - v koupelne) a vsude cca 5 cm vody. Od te doby mamina nikdy nenechava pustenou pracku nebo mycku kdyz jedou pryc. Ikdyz dnesni modernejsi vybaveni by to asi jiz nedovolilo
o 13.03.2010, 15:41 | dj.DEKL
Stačí aby praskla napouštěcí hadice...
o 13.03.2010, 15:47 | MazliG | Upraveno: 2010-03-13 15:49:06
natěhoval jsem se v prosinci 09 - asi dokážu pochopit jak ti je - děs .o(((((

- ještě buď rád, že není venku pernamentně mínus 15 stupňů, jestli máš
promáčené obvodové zdivo, aby to neudělalo brikule .. a podobné problémy
o 13.03.2010, 16:21 | Sodom
Kapka:Jo a tuhle zhovadilost vídám docela často..
o 13.03.2010, 17:19 | JP
Sakra:(

Asi před půl rokem jsem šel na záchod a slyšim něco syčet, pak otevřu dveře a tam mlha z rozprášený vody. Taky byla prasklá plastová hadička k nádržce. Všechny jsem vyměnil za nerezový a ty šmejdy vyhodil, stálo to celý pár drobnejch. Holt před 5 lety instalatér ušetřil na pívo...
o 13.03.2010, 17:22 | JP
A tam kde jsem ty hadice kupoval mi prodavačka řikala, že ty plastový pravidelně vytápěj byty... Takže fakt doporučuju vyházet.
o 13.03.2010, 17:52 | Dragster
Tak tohle také znám od sousedů, kreténů.
o 13.03.2010, 18:33 | Conan
Nezávidim.
My když jedeme i na víkend pryč, tak vypínáme vodu na hlavním přívodu v technický místnosti v baráku.
o 13.03.2010, 19:49 | Dudelina
Ty pancéřové hadičky fakt taky nejsou terno...stavěli jsme obchoďák a jen do kolaudace jich prasklo asi 6.

Proto i když je to pracnější, tak je lepší volit třeba baterii s měděnýma trubičkama a ne na hadičky.
o 13.03.2010, 22:00 | Lucni.konik
no, děkuji za inspiraci......aspon az budu dělat vodu, tak rovnou nějakou "pojistku" ....
o 15.03.2010, 07:16 | Dave0401
Zdeny60: Chce se mi brecet... Hlavne kvuli Hifi :(((
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3484 sekund.