Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Rada bolest zubu

 o Navštíveno 11040x o
o 17.03.2011, 23:22 | macek
Panove poradte co na bolest zubu?? Hlavne nepiste jdi k zubari
Chytl me zub ale bolest jako krava prasky moc nepomahaj tak prosim nakou osvecenou babkovskou radu:-))


o 17.03.2011, 23:26 | Pekys
jdi k zubari
kdyz nepomahaj ani prasky, bude to asi zanet, ten boli jak svine. Takze bud vydrzet do rana, nebo pohotovost, ale to jsou jatka.
ja bych to zatim vydesinfikoval necim vostrejsim. A kdyz to nezabere, aspon preckas do rana a bude se ti dobre spat. Treba slivovici ;)
o 17.03.2011, 23:31 | tappaja
Hele me pomoh strouzek cesneku obalit vatou a narvat do ucha na strane, kde te to boli.
Nebo potirat slivovici (ne chlastat, max kloktat)
o 17.03.2011, 23:52 | aphex
Běž ke kovářovi ;)
o 17.03.2011, 23:54 | tykeev
no, ono se to nechození k zubaři při velké bolesti zubu může docela vymstít.... strejdovo známej dostal od zánětu zubu nějakej zánět do mozku ... přesnou definici nevím. Každopádně to už nerozchodil :-(
o 18.03.2011, 00:13 | Skid-TDI
to tappaja: jo s tim cesnekem je to super, ale bacha. Cesnek se casem zmensi a pak z ucha nejde ven, takze pak pojedes stejne na pohotovost s tim cesnekem v uchu. :-D
o 18.03.2011, 00:22 | Kacko
Jako Pekys.
Mel jsem zanet, opuchlou drzku, dve pekelny noci - zkousel jsem vsechno, pomohl az zubar.
o 18.03.2011, 00:42 | crestik
rozkousnout na tom zubu ibalgin a držet tam tu drť jazykem. Většinou mě to opadalo do 15min, tři dávky denně...po pár dnech to přešlo...po pár měsících mi vypadlo půl zubu. Teď tam mám místo, kde mám zbytky oběda a příležitostně dojím :-))
o 18.03.2011, 00:45 | macek
Vopuchlou hubu nemam mam diru v zubu a dneska sem si dal ovocny knedliky a ten cukr se mi dostal do toho zubu
Prasky uz aspon trochu zabrali ale asi casem stejne ten zubar bude potreba
o 18.03.2011, 00:56 | Rudi
TDI :-DDD
o 18.03.2011, 00:57 | Honcke
Osvědčená rada-slivovici,nebo nejakyho vizoura,hlavně aby to mělo pořádnou voltáž-hlavně ne nějakýho Jelcina.Naleješ do dlaně a šňupneš.Funguje to prej ale spíš na HORNI patro.Tatovi to kdysi poradila doktorka a fungovalo to.Problém to nevyřeší,ale pomůže při bolesti.
o 18.03.2011, 01:02 | JP
Čumim jak puk, mě nikdy nenapadlo že bych s bolícím zubem nešel k zubaři a řešil to práškama proti bolesti, to je jak řešit rachtající rozvody zesílenim rádia:D
o 18.03.2011, 01:05 | hanx
to jsou rady :-D taky přidám: bouchej koulema vo stůl a na zuby si ani nevzpomeneš...
o 18.03.2011, 01:07 | JP
Honcke: Je fakt, že kdybych si šňupnul slivovici, tak si asi na nějakej zub fakt chvíli nevzpomenu:DD. Ještě lepší je přivonět si k čerstvě votevřený pixle chlorovejch tablet do bazénu, to je teprve síla.
o 18.03.2011, 07:15 | mrazik
No nechci to tady dokola opakovat, ale nejlepsi je zajit k zubari. Me po 5 letech chytila osmicka, v noci jsem nespal a rano tam k ni dosel, vycistila, zjistila kaz jako krava. Za tyden byl zub venku a ja mel po bolesti - to vytrhnuti bolelo mene jak ta bolest.
o 18.03.2011, 07:20 | shamania
Babská rada: hřebíček [ Link ]
Normální rada: jdi k zubaři

Právě mi skončil cca dvou měsíční cyklus návštěv kvůli odstraňování následků zánětu..
o 18.03.2011, 07:31 | MazliG
1. zubař
2. když zubaře nechceš, tak si vezmi NIMESIL - je to rozpustný prášek - analgetikum nějaké - asi je to jen na předpis - nevim - jetli nemáš vředy, na ty to nesmíš pít - tak doporučuju - mě to vždy zabralo do pár minut.
o 18.03.2011, 08:53 | Drtič
Jaký máš důvod nejít k zubaři? To když si například uřežeš prst, tak to taky budeš řešit požíráním prášků a budeš doufat, že se to samo spraví?
o 18.03.2011, 08:58 | Lufas
vcera jsem navstivil taky zubare a za tu ulevu to vazne stoji...
o 18.03.2011, 09:29 | Vencaf
bez zubaře to rozhodně nepůjde, ale dočasně docela pomáhá desinfekční ústní voda Corsodyl v silnějším provedení (dělá se i slabší ale to není tak účinný), stojí asi 150,- v lékárně..
o 18.03.2011, 10:05 | rcman
Zubař je asi jasná volba!

Sám se k němu taky nechystám ani ve srandě...

Občas mě trochu pomohla ústní voda "Listerin". Ale neni to taky žádná sláva.

Nejhorší je, že když stim budeš takhle pár dní trpět. Tak si pak sedneš u zubaře do křesla a naprosto nebudeš schopnej říct co a kde tě bolelo...
o 18.03.2011, 10:53 | Shr3k
Pánové, pokud má zánět třeba dřeně nebo kořenu (z kazu se tam dostaly baktérie), žádný prášek proti bolesti nepomůže k jeho odstranění. Pokud není rezistentní na penicilin, může ten zánět utlumit pomocí antibiotik a pomoci svému imunitnímu systému tu infekci zlikvidovat (pokud se penicilinem trefí do těch správných bakterií - to zase nikdo nezjistí bez rozboru). Nicméně příčina se tím asi neodstraní.
o 18.03.2011, 11:22 | Mr.Scully
Já teda nevím, ale mě když bolel zub, tak jsem mohl jíst prášky po kilech a nepomohlo to. Okamžitě k zubaři, není co řešit. Já to zkoušel pořešit práškama jen tehdy, když byla neděla a na pohotovost k těm řezníkům mě nikdo nedostane, ale hned v pondělí ráno jsem stepoval u svýho zubaře. Jakkoliv zubaře nesnáším, tak v případě bolesti je to samozřejmě jasná volba.
o 18.03.2011, 11:50 | jasisoft
ja zase chodim len na pohotovost. V Bratislave nerobia len masiary a su tam celkom fajn bezbolestni pracanti... Inac na bolest perfektne funguje tabletka ZALDIAR.... ale je len na predpis....
o 18.03.2011, 12:30 | DaveX
Bojíš se zubaře? :)
o 18.03.2011, 13:26 | macek
DaveX jo ale asi budu muset jit ale jedine pod narkozou:-))
o 18.03.2011, 13:31 | DaveX
macek: u nás normálně dávají injekci na omrtvení té části, co ti bude dělat. Je to pohoda, nic nejde cítit.
o 18.03.2011, 13:57 | Luke_288 | Upraveno: 2011-03-18 13:58:36
no jak při čem. ta injekce taky není nic příjmenýho a mě když rvala osmičky, tak na jednu z nich mi musela dát tři.
ale jinak doporučuju taky jít, byl jsem svědkem toho, kdy přišla k zubařce ženská, co měla otok huby velikej jako půl hlavy a nejhorší bylo, že do toho ani nešla dát injekce, protože přes ten otok nefungovala, takže všechno pěkně za živa a to je masakr

macek: vyžádej si buď diabetickou nebo dětskou jehlu (teď nevím), ty jsou údajně tenčí a nebolí to tolik když ti jí píchá
o 18.03.2011, 14:17 | DaveX
Luke_288: záleží taky na zubaři a kde to píchá.
o 18.03.2011, 14:29 | tappaja
Neboli to pichnuti, ale vzdycky mi hrknou slzy do oci, kdyz tam ten kubik narve do ty dasne. 5-10 vterin a pak to zabere.
o 18.03.2011, 14:36 | JP
Já už teda neměl problémy se zubama dlouho, ale vzpomínám si, že mě ještě před injekcí napatlala na to místo (kromě desinfekce) nějakou pastu která to znecitlivěla a pak jsem necejtil ani tu injekci:D
o 18.03.2011, 17:06 | Toxxx
macek: Ja ti radim zubara. Ja som sa bal od 9 rocniku zakladky ist k zubarovi. Aj ked ma nieco bolelo tyzden. Mal som panicky strach. A kedze mame v rodine dost velku kazivost zubov tak so mnou to slo hodne rychlo do pr.... Prekonal som niekolko bolestivych zanetov. Rezali mi dasno niekolko krat. Nakoniec som poznal mladeho zubara ktory mi to dava teraz do poriadku. Je mlady a velmi sikovny. Kedze som predtym navstevoval iba pohotovost kde mi napisali iba lieky tak som prisiel o 15 zubov ktore mi vytrhli naraz. A pod tymy zlymi som mal kriticky zanet a hrozila mi otrava krvi. Uz sa zubara nebojim ba naopak velmi sa tesim na navstevu:)
o 18.03.2011, 17:41 | HIGHTOWER
víš jak to dopadne? Napřed budeš brát ibalgin 400, jeden po 6 hodinách, pak to zkrátíš na 4 hodiny, pak budeš brát 2 najednou a až po týdnu ani ibalgin nezabere, tak stejně skončíš u zubaře...
o 18.03.2011, 17:43 | DaveX
Toxxx: nedivím se, že se nebojíš když nemáš skoro žádné zuby :D
o 18.03.2011, 18:33 | Rajdlos
Tohle bude ku*evskej zanet, ja nesel takhle taky k zubari, protoze osmicka se mi ozyva pravidelne kazdej pul rok, porad jsem to odkladal a nakonec mi skoncil zanet tak, ze jsem nemohl pohnout rukama. Proste koloval telem. Takze rada: mazej k zubari. Prasky to stejne jen oddalujou.
o 18.03.2011, 23:19 | deywis
jako bratr a syn zubařů ti poradím - chladit (led, obklad), pij slivovici a jak to bude možný, hned jdi k zubaři. jak tě to přejde, čisti si 2x denně zuby, 2x ročně choď k zubaři a zbavíš se jak bolesti, tak strachu ze zubaře ;-)
o 18.03.2011, 23:45 | HIGHTOWER
deywis: mám zděděné zuby po matce a ať dělám co dělám, tak kazy jsou stále :-(
o 19.03.2011, 00:23 | deywis
tak to už ti neřeknu co to je bo tomu nerozumím a tatík není doma abych se ho zeptal, já sem radil jenom co vím že pomáhá ;-)
o 19.03.2011, 01:24 | Toxxx
DaveX: Neboj este nieco mam;) Ale aj priprava pre nove zuby neni prijemna ale vrtanie atd mi uz absolutne nevadi:)
o 19.03.2011, 02:24 | Ladic
TRAMAL je ten správný lék, používá se po operacích, zaručeně bolest přejde, jen připmínám na tohle opravdu nechlastat, bo pak přijdou halušky. Já ale poté co jsem viděl zubaře v indii na ulici, k tomu svýmu moc rááád chodím.
o 19.03.2011, 13:26 | jasisoft
jop Tramal, Zaldiar, ta ista ucinna latka a pouziva sa aj na tazke pooperacne bolesti, takze urcite nechlastat a u niekoho ani neliezt za volant.... ucinna latka tramadoliumchlorid, u niekoho sa drzi v krvi aj tyzden a stale slape.... :-))) v lekarni len na predpis...
o 19.03.2011, 13:49 | FSAL
na Tramal nechlastat a taky ho nebrat moc dlouho ;-) nebo pak mit dobrej zdroj na dodani libovolnyho mnozstvi :-)))
o 19.03.2011, 14:06 | JP
Kruciprdel, to už si fakt děláte srandu... fetovat regulérně návykovej Tramal místo toho aby prostě šel k zubaři??? To mi hlava nebere tohleto.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3189 sekund.