Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Rekonstrukce bytového jádra

 o Navštíveno 8328x o
o 06.11.2012, 11:25 | Antonio
Dělal někdo z vás rekonstrukci bytového jádra? Za jak dlouho jste to zvládli? případně za kolik? Kupuju byt, kde je původní jádro a přemýšlím, jestli ho dám dokupy, nebo nechám, tak jak je. Byt mám jen na max 2 roky, tak nechci investovat balík, na druhou stranu, pak ten bych přenechám rodičům od manželky, tak by bylo fajn, aby uz byl v pohodě...


o 06.11.2012, 11:30 | Kamil
Dá se to za cca týdn. Cena se odvíjí od toho, jak náročnej budeš (obklady + dlažby atd.)
o 06.11.2012, 11:32 | Antonio
vse nejlevnejsi, vse z PL. nepotrebuju luxus, jen nechci cumet na umakart olemovanym hlinikovou lištou. Kolik +- může stát projekt - na družstvě ho po mě chtějí.
o 06.11.2012, 11:54 | Dexter
já dělal koupelnu více méně svépomocí, jen elektriku mi dělal kamarád a komplet vodu a odpady firma. jinak vyzdění ytongem, sádroše, obklady, umyvadlo, záchod + takový ty drobnosti kolem sám. uplně jsem změnil dispozici oproti původnímu umakartu (takže trochu náročnější). myslim, že sem se vešel do 60.000,- ale v tom je započítáno i komplet příprava elektriky a vody na novou rohovou kuchyn. družsto chtělo jen posouzení statika s razítkem.
o 06.11.2012, 12:02 | pepe689
pokud nebudes menit dispozice bytu tak je druzstvu do projektu -prd nema sanci ,nevim jak je to s ohlasenim na St.urad driv byt muselo --jinak projekt staval kolem 4-5 vcetne statickeho posudku .
o 06.11.2012, 12:06 | BATMAN
Musis si ujasnit co je pro tebe prioritni,jestli cas nebo penize.

Ja predloni koupil byt a delal komplet. Od skrabani omitek,castecne el,voda,koupelna,podlahy atd.

Na zacatku jsem nevedel jak se pripravuje omitkova smes a ve finale jsem si obkladal koupelnu. I s novymi okny jsem se vesel do 150k.

Jinak co se tyce toho druzstva,dobre si projdi stanovy. Dle me je jim do nejake pricky ci novych obkladu hovno. To jen kdybys delal neco s nosnymi zdmi,tak tam potrebujes povoleni stav. uradu.
o 06.11.2012, 12:18 | Dudelina
Na SDK většinou potřebuješ jen ohlášku. Na ytong někde chtějí už statický posudek.
Já to dělal ofiko, kamarádi kolem mě nikomu nic nehlásí :) Je to většinou o tom, než nějakýho souseda bude s*át hluk a půjde se optat na úřad.
o 06.11.2012, 14:55 | Cenda
teď dělali naši. Původní umakart (nebo co to je) byl ještě ve velmi dobrém stavu, takže ho nechali a jen se obložil. Klasika obklady koupelna a hajzl, vana, umyvadlo, obě baterie, dvě skříňky, podhledy a elektrika, práce 14dní i s vyklízením, celkem za 75t. Když by si sehnali materiál sami, dalo by se odhadem za 60-65t.
Bacha na to, že když koupíš až moc velký šmejdy (obzvlášť obklady a dlažba), tak ti to buď hodí na hlavu, nebo si připlatíš za práci. Řada řemeslníků s tím ale dělat nechce vůbec.

článek z iDnes : [ Link ] (ber to dost s rezervou... )
o 06.11.2012, 15:54 | Proffesor_W | Upraveno: 2012-11-06 15:55:54
V lete jsme delali, ale to bylo uplne komplet nova snad pulka bytu, komplet nova kuchyn, koupelna, hajzl, spajzka, chodba vcetne podlah, nove linky, vybaveni kuchyne. sprchac 100x90 , umyvadlo, drez. Vsechny zdi jsou delany takovym tim omyvatelnym naterem a vsade novy lino. Vestavena trouba, varna deska v kuchyni a linka byla zakazkova od truhlare. Tahala se i nova elektrika. Cena nakonec za vse vcetne prace a te kuchyne byla 230 000,- a trvalo to presne 3 tydny vcetne bourani.
o 06.11.2012, 16:14 | Kapka (M)
rekonstrukce bytového jadro dělame na klíč okolo cca100000Kč...trva to cca 10 prac.dní..povoleni ani ihlašku u nas v LN není potřeba,pokud nebudeš zasahovat do panelu...
o 06.11.2012, 16:27 | macomb
My dělali jádro cca 10 dní(něco svépomocí, něco fušky doporučených řemeslníků), ale při troše dobré vůle by se to za týden zvládlo (výměna obkladače kvůli osobnímu jednání). Obecní byt, Ytong, povolení od byťáku a statika.
o 06.11.2012, 19:52 | AR
cenda: to jako že jste obkládali přímo na umakart? No hele před pár lety si máti na tohle najala fachmany co tak tvrdili že ten umakart je v pohodě, že to praští přímo na tohle no a po pár měsících to začalo všude na spojích praskat, ruce přelámat takovým odborníkům :(
o 06.11.2012, 20:46 | Lubak
Asi záleží jak kde, ale u našich to mají na umakartu už dobrej 6 let a je to v pohodě vč. spár atd.
o 06.11.2012, 20:54 | Kamil07 | Upraveno: 2012-11-06 20:58:08
Já můžu doporučit dva kluky, kteří si za práci berou 35 tis. a materiál si můžeš sehnat svůj. Dělají komplet vodu, elektriku i likvidaci odpadu.
Jsou z Ostravy, tak kdyby tě to zaujalo, napiš mi mail a já ti na ně pošlu kontakt.

EDIT: Nechal jsem si od nich udělat jádro před cca půl rokem a naprostá spokojenost. Celkově jsem se vlezl do 70 tis. a to jsem nějak extra nešetřil na materiálnu.
o 06.11.2012, 21:42 | AR
lubak: je fakt že ono celkově ten barák stojí za to, zdi praskají normálně ale ta koupelna je peklo :(

kamil07: no snad to není ten pat a mat co to dělali u nás ;)
o 06.11.2012, 21:50 | Kamil07
AR: Byli právě perfektní, žádné piva, cigarety a hlavně žádné výmluvy proč nemůžou přijet makat, tak jako je u zedníků zvykem.
o 06.11.2012, 22:58 | AR
Kamil07: no ti u nás taky vypadali fpohodě, chodili pravidelně, bez keců atd. akorát práce nebyla moc kvalitní bohužel
o 07.11.2012, 00:30 | Kamil07 | Upraveno: 2012-11-07 00:30:44
Tak záleží na koho narazíš, ale lepení na umakart jsem ještě neviděl.
Neříkám, že se to nedělá, ale vyzdění je určitě lepší, už jen proto, že umakart je většinou plesnivý a smrdí (ten můj smrděl šíleně a jsem rád, že je pryč).
o 07.11.2012, 07:47 | CervinVega
umakart urcite do pryc, uz jen kvuli unosnosti steny v kuchyni, prenos hluku od potrubi, ventilace a pod, kdyz to na sebe navazuje... rozhodne dobrou firmu s referencema, pokud to nebudes delat sam, jinak se z nich zblaznis...
o 07.11.2012, 08:03 | Cenda
AR: zatím v pohodě, pár lidí to tak v paneláku (r.v. 93) má už několik let a bez problému ...
o 07.11.2012, 14:10 | Ravo
A hlavně měj veškerou objednanou sanitu (vanu, umyvadla, baterie atd.) už fyzicky u sebe, než začneš bořit...abys nedopadl jako já, furt že v pohodě vana bude a nakonec jsem se o týden dýl nekoupal jen kvůli tomu, že nebyla dostupná vana (a kvůli tomu stály i obklady atd.) A to v tom bordelu co ti doma vznikne ti týden bez koupání (popř. po sousedech a známých) připadá nekonečný. Byl jsem nasranej fest.

P.S.-u mě tomu dal hřebík do rakve Hansgrohe, když jsem si objednal Raindance sprchový set Select a z běžné dodací lhůty 14dní se stalo PŮL ROKU! Takže v nové koupelně byla ještě nějáký pátek stará baterie a sprcha.

Od teď než do něčeho kopnu budu mít veškerý potřebný materiál už pěkně pohromadě ve sklepě.
o 11.11.2012, 08:30 | Antonio
Jelikož se zmenila situace a na cele prekopani jadra vcetne kuchyne mam tyden, za ktery nemam sanci nechat udelat projekt, poresit povoleni a zacit neco delat. Budu chtit nakonec jen nahradit jednu umakartovou, pohnilou a popraskanou stenu sadrosem, ale nevim jak vlastne cele to jadro je konstruovane. je to prisroubovany umakart na kovovou kostru nebo je to samonosna konstrukce? chci se vyhnout tomu, ze vybouram jednu stenu a zbytek jadra se mi sesype na hlavu(bud hned, nebo casem) dík
o 11.11.2012, 10:57 | AR
vše je k sobě sešroubované jak bedna. Kostra jestli se tomu tak dá říkat je ze dřeva.
o 15.02.2018, 19:59 | dj.DEKL
Jsou nejaky normy na velikost otvoru k pristupu ke stoupackam v panelaku ? Maji nam menit stoupacky (po 10letech - asi nakej shit) a prej je otvor malej takze nam chtej vybourat celej zavesnej hajzl...
o 16.02.2018, 08:51 | Dudelina
Většinou je to daný někde ve stanovách, že to má bejt za hajzlem rozebiratelný.
Já jsem si udělal dvířka co největší...nějakých 75x75 a když mě praskla trubka stoupačky asi pul metru nad podlahou, tak už se taky viděl jak bourám - naštěstí jsem trefil na dobrýho instalatéra, kterej tam visel hlavou dolů a zajistil to...

Nicméně pokud tam mají lidi dvířka 50x50 jen k vodoměrům/plynoměru, tak tou dírou se toho moc neudělá.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3511 sekund.