Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Investice - a předveďte se

 o Navštíveno 20097x o
o 12.02.2013, 08:09 | MazliG
zdar hoši, zajímáte se někdo o nějaké krátkodobé, popř. střednědobé investice s min. rizikem - existuje, když pominu stavebko - vůbec něco takového - s nízkým rizikem - co je smrtelník schopný řešit sám ?

- reálné rady a příběhy vítám, bavíme se o pár desitkách tisíc volnejch - nikoliv stovkách a melounech .o)

- spíš mě to tak jen zajímá - když pominu půjčování a lichvu


o 12.02.2013, 08:19 | Antonio
Ruletu na cervenou. nic vetsiho se s pár desítkama tisíc dělat nedá
o 12.02.2013, 08:28 | xSam
Kup si zlatou cihlu.
Sice nevyděláš moc, ale určitě nic neproděláš a v případě potřeby máš peníze okamžitě k dispozici.
o 12.02.2013, 08:43 | AllInOne
Dej to někam na spořící účet, jestli dostaneš 2% nebo 2,2% už takovej rozdíl není.
o 12.02.2013, 08:57 | Zdeny60
S pár desítkama tisíc moc nevyděláš. Na to, aby ti zisk z úroku pokryl například slušno dovolenou (dejme tomu ca 50 tisíc), potřebuješ mít zhruba 2,7-2,8 mega. A rozdělený pdle míry rizika...
o 12.02.2013, 09:01 | CervinVega
zalozit investicni ucet napr u fio.cz a koupit akcie dividendoveho titulu (Cez, Telefonika, Tabak, ...), cekat a neresit kolik titul prave "stoji"...
po zdaneni 4-8% pa...
nic lepsiho se snesitelnym rizikem neni...
o 12.02.2013, 09:12 | nome
stavebko, spořící účty, zlato a podobně nejsou investice.
to je tak na to aby peníze neztráceli na hodnotě a to kdoví jestli u některých ..

U pár desítek tisíc bych to asi neřešil ale pokud chceš něco "vydělat" tak zajdi do cp investu kde se poptej na Konzervativní investiční program
o 12.02.2013, 11:37 | CervinVega
obecna rada, bez jakekoliv narazky na zmineny fond:
dejte si pozor na vnucovane garantovane fondy od bank, ve vetsine pripadu jde o pouhe pujceni penez bance, kdy ve finale dostanete i mene nez ty 2% pa...
podstata finty je v tom, ze bance sverite sve penize na 2-5 let a kdyz vam na konci vrati stejne (protoze je to garantovane), muzete se leda drbat na hlave...
v lepsim pripade vam dolozi nesrozumitelne transakce celeho fondu, ale proc vas podil i v dobe rustu nedosahl zisku uz vysvetlit neumi... par znamejch se nechalo napalit, protoze jejich osobni banker (rozumej Prodavac) by jim prece nic spatneho neporadil...
o 12.02.2013, 11:58 | JP
Jak to myslíš že se zlatou cihlou určitě nic neproděláš?:D Např. včera spadla cena zlata skoro o 2%:)). Od říjnovýho vrcholu skoro o 10%... Zlato je cenově právě teď v dlouhodobejch maximech a ještě 10 let zpátky stálo dlouhodobě stabilně pětinu toho co dneska, aniž by se nějak zásadně zvýšila reálná (nespekulativní) poptávka. Říct o něčem takovým že to máš koupit protože určitě nic neztratíš je... eh, hodně odvážný:D. Neni vůbec nereálný, že teď nakoupíš zlato za 100tkč a za rok až ho budeš chtít prodat za něj dostaneš 25.
o 12.02.2013, 12:01 | JP
Jinak investice s nízkym rizikem a vysokym výnosem o který se člověk nemusí starat a nemusí o nich nic vědět by chtěl každej, proto nejspíš žádnou takovou nenajdeš a budeš se muset spokojit s tim, že s potenciálním výnosem roste riziko a naopak a jestli chceš nízký riziko a "bezúdržbovou" investici, skončíš u něčeho, co sotva pokryje inflaci.
o 12.02.2013, 12:08 | BATMAN
Kdysi se dalo s podobnym kapitalem slusne kseftovat s autama,ale dnes je to risk.

Kamarad diky tomu postavil pul baraku,levne koupil,draz prodal. Hold to je zaklad podnikani....
o 12.02.2013, 12:13 | JP
To ale neni investice, to je živnost:)
o 12.02.2013, 13:32 | fredy
jestli chceš ted dobrou investici, tak si zařid účet a nakup bitcoiny, ted celkem hodně lezou na ceně, za poslední týden snad o 4 dolary, jak to bude přijetelné pro tebe tak to střel a máš to, nemusíš to danit a navíc transakce nedohledatelné :D já se tímto směrem dávám a pohodička
o 12.02.2013, 14:42 | Luke_288
pokud jde o zajištěný fondy, tak mě se povedlo chytit nějaký hypoteční zástavní listy na 3 roky, jedny maj 3% p.a. druhý 2,8% p.a. s tím, že když je tam ty 3roky necháš, vráttěj ti minimálně 100% vkladu.
o 12.02.2013, 14:58 | J-T. (P)
Za mě doporučuji stejný postup jako CervinVega = založit si účet (já mám brokerjet od ČS) a nakoupit si český dividendový akcie - účet tě nic nestojí a zaplatíš jen jednorázově za koupi a prodej akcií (při tvé částce desetikoruny). Teď bych koupil ČEZ - docela spadnul a dividendy mívá cca 40 Kč = to při dnešní ceně dělá roční zisk 6,3 % p.a.

Nicméně riziko že až budeš chtít prodat akcie a zrovna v ten čas budou níž než jsi je koupil tu samozřejmě bude vždycky.... Teď je ale vcelku dobrý čas na koupi, dost to popadalo...
o 13.02.2013, 11:25 | CervinVega
Luke_288 - ale to je prave ta šupárna co popisuju, das jim na 3 roky penize a daji ti je zpatky se slovy, ze trh hral proti tobe :-)

priklad vynosu (teoretickych, nikde neni napevno dane, ze to takto bude, to je to urcite riziko, ktere podstupujete oproti 2% na sporicim uctu)... jako bonus pak je moznost zhodnoceni vyvojem ceny akcie smerem nahoru (pri odprodeji po 6 mesicich se neplati dan)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 13.02.2013, 14:23 | FlasH AHC | Upraveno: 2013-02-13 14:24:50
MazliG: tak třeba Zuno banka,kde máš pěkne přehled jak procentuální tak částkovej,kolik ti přibude za jeden den :) vklad 20tis ..cca 25hal na den :D
Bez poplatku ,převody zadarmo, výběr nepoužívám.
Na nějaký burzy se vyprdni,,je to běh na dlouhou trať. Třeba když byly Tabačky filip moris akcie za 8000kč ,nakoupil sem asi 3 přes kámoše co tomu dost rozuměl, a čekal kdy se to zvedne. Momentálně je to na 12800kč a to mi příde dobrý,ale čekám jesti to nepoleze,když tabačka prosperuje.Kždý rok mam dividendu 100-150kč za akcii :D :D :D

Zlato je věc,která se muže vyplatit a nemusí. Cena zlata může spadnout a proděláš,nebo se zvýší,pak by si byl na tom dobře. Problem je že odkupní cenu zlata si neurčuje majitel ale odběratel . V tomhle je lepší si nezačínat.
Pokud máš dost peněz,ulož je na ING a Zuno. S burzou musíš počítat tak že ty peníze už vyhazuješ do koše,prostě musíš počítat s tim že o ně přídeš.
Tabačka,čez, uhelný doly .... hulit se bude ,proud je potřeba a uhlí je zatim taky potřebný.
o 13.02.2013, 15:46 | Luke_288
CV: je tam vyssi % garantovany nez na sporicim uctu.

Ad zlato: me neprijde uplne dobre likvidni. Nekde koupim cihlu, za mesic ji chci prodat- kde? Vykupni cena jiste znacne nizsi- za jak dlouho vyroste na uroven nakupu?
o 14.02.2013, 14:53 | Kacko
Dám ti asi nejlepší radu - Zkus jíný fórum:) Některé výroky tady jsou hodně k smíchu.
o 14.02.2013, 15:20 | michal_smsmsm (A) | Upraveno: 2013-02-14 15:22:26
cihlu zlata, beres li jako cihly 1kilo, tak tu prodas blbe, ale taky pocitam ze si ji asi nekoupi, cena je o dost vysi nez par desitek tisic, ale urcite ne ve zlatnictvi, narozdil od malych slitku, vykoupi kazdy zlatnictvi a jeste radi. a cena zlata je ted dost prizniva nakupu, i stribra. nicmene pak existuji samozrejme jeste mince a tam je zhodnoceni o dost vyssi nez u slitku a sberatelska hodnota u minci, nebo u sad minci roste mnohem vice nez u obycejnych slitku...

kazdej dko ti v CR proda investicni slitek zlato/stribro, ti urcite taky rekne, ze ji od tebe kdykoli vykoupej, za jak dlouho od nahlaseni prodeje(pokud to bude velky slitek), kde, kdy atd...
o 14.02.2013, 15:50 | Luke_288
tak beru certifikovanýho prodejce investičního zlata. ale narážel jsem jak na začátku někdo psal, že na zlatě neproděláš a v podstatě máš peníze téměř okamžitě.
tomu prostě nevěřim, když koupim klidně zlatou cihlu, tak něco zaplatim a pokud budu za pul roku potřebovat prachy a cena se bude pohybovat na stejný hodnotě, tak ve zpětným odkupu dostanu logicky peněz míň- předpokládám.
o 14.02.2013, 16:03 | michal_smsmsm (A)
jasne, pokud bude cena ted stejna jako v dobu kdy budes prodavat, tak je jasny ze vykup bude o neco malo nizsi, tak to ale je u vseho, kdyz to nezhodnotis, nebo se to nezhodnoti samo tak to tezko prodas za vic. to mas u akcii stejny, pocitam ze asi u vseho to bude stejny... ale btw zlato se bere jako dlouhodejsi investice, alespon na 10let tusim ze se doporucuje a stribro na 3? ja si jedu mince pac se mi libej, slitky jen jako okrajovku, aby se nereklo ;-)
o 14.02.2013, 16:52 | JP
Teď kupovat zlato jako dlouhodobou investici, to mi přijde jako nápad hodnej naprostýho šílence... Je potřeba se alespoň kouknout na dlouhodobej vývoj ceny, obchoduju zlato několik let a znova opakuju že je pořád skoro v maximech! Po celý 90. léta stálo max. čtvrtinu toho co dneska a reálná poptávka (tzn. to, že někdo zlato opravdu potřebuje k fungování, např. výrobci elektrosoučástek, šperků...) se tak radikálně rozhodně nezměnila, většina toho růstu nemá jiný než spekulativní opodstatnění a podle mě je otázkou času kdy zlato spadne jako šiška, až se třeba jeden ředitel velkýho fondu špatně vyspí a načne masivní vlnu výprodejů. Je to prostě momentálně silně "vyhypovaná" komodita a spoléhat na to, že ho koupim za dnešní přestřelený ceny a ještě na tom něco vydělám je hodně rizikový. Před nějakym nakupovánim zlata za dnešní ceny doporučuju kouknout např. na vývoj cen pšenice (2008), nebo bavlny (2011) - jsou to úplně stejný případy, akorát že ty už maj pád zpátky na zem za sebou. Zlato bylo dobrý nakoupit ideálně před 10 lety, teď už se ho pravděpodobně začínaj zbavovat právě ti, kdo ho tenkrát nakupovali... Zlato je dobrý k uchování hodnoty během válek apod., ale i pro tenhle účel ho člověk musí koupit za normální cenu, ne za cenu kterou třeba dalších 30 let nepřekoná. Investice to sama o sobě ani neni protože to nepřináší pravidelnej příjem, je to jen spekulativní uložení peněz.

foto k příspěvku  od JP

o 14.02.2013, 20:52 | Mazety
už někdo vyzkoušel to vrácení poplatků od banky? to je taky zisk:)
o 17.02.2013, 15:05 | Jarda S.
slyšel sem že dividenda z jedný akcie čezu je zhruba 800 je to možný ?
o 17.02.2013, 15:11 | fredy
kdyby jsi před 3 týdny nakoupil za 200k czk bitcoiny tak by jsi je dnes prodal za cca 280k czk toto není dobrá investice?
o 17.02.2013, 21:55 | J-T. (P)
Jarda S.: NE, loni byla dividenda kolem 50 Kč - tuším 46 Kč... Letos toď otázka, nicméně očekává se stejná hodnota.
o 09.04.2013, 12:01 | fredy
jen aktualizuji cenu bitcoinu aby bylo jasné, že pokud někdo investoval když jsem o tom tady psal, tak aktuálně vydělal 5 násobek vkladu :) no není to pěkné? :)
o 09.04.2013, 21:06 | Tweety_xx
Kde k těm bitcoinum jde něco najít? našel jsem nějaké info, ale třeba aktuální cena a vývoj nikde nic.
o 09.04.2013, 21:17 | AR
k těm bitcoinum...dneska v rachotě velka debata ;) hlavně jak sestrojit toho "těžaře" aby to hodilo velke prachy
o 09.04.2013, 21:27 | Paczqo
jj bitcoiny jsou velmi zajimavá věc, mě do toho začátkem roku zlanařila poradkyně a očividně na kafčo to vydělává :-) Nevim teda na rovinu uplně jak to funguje a vicemeně duvěřuju ji že ví co dělá ale zatím mě nezatahla do ničeho co by bylo vyloženě prodělečné.
o 09.04.2013, 23:34 | fredy
no aktuální kurz je 236 dolarů za BTC :) prostě roste to jako z vody :)
o 09.04.2013, 23:36 | fredy
tak třeba tady [ Link ] = pročti forum a pochopíš, já jsem už dnes moc abych to vysvětloval, páč když ti řeknu že ty peníze těžíš pomocí grafické karty a CPU, tak si o mě řekneš..., ale kdybych ti ještě k tomu přidal info o ASIC tak jsi už natěšen jako já :) :) čuste
o 10.04.2013, 08:46 | AR
tak ono to "těžení" je o tom výpočtu hashe že co se dělá při transferu, atd.

hele fredy u koho je nakupuješ? co sem koukal včera kolem poledne tak byla cena kolem 205USD z bitcoin, to jako skočila během pár hodin o dalších 30USD?
o 10.04.2013, 10:05 | Mr.Scully
Na ty bitcoiny jsem trochu koukal, zatím je to pro mě španělská vesnice. Už jsem teda pochopil, že těžení absolutně nemá smysl (vyplatilo se jakžtakž před dvěma lety a to ještě při nějakém "spojeném" výpočetním výkonu, dneska už vůbec ne), ale co jako investice? Je to obrovské riziko a zároveň obrovský potenciál? Přemýšlím, že bych nakoupil třeba za desítku jen tak cvičně :-) Buď z toho bude za rok dvacítka nebo nula :-D
o 10.04.2013, 16:34 | radaman
Včera jsem na to tady narazil a trochu to koumal. Takže na na tom těžení se schodnem...to jse pasé. Ten růst je masakr. Je to 100% bublina a kdo nestihne včas vystoupit je v kelu. Škoda, že se tady nedá spekulovat na pokles, protože to by byla druhá příležitost si slušně namastit kapsu. Když jsem otom včera tak četl tak mi to přišlo jako pyramida a dneska jsem hledal nějaký grafy a světe div se co jsem nenašel: [ Link ] takže nejsem jedninej kdo si myslí, že tomu tak je. Poslední pocit co mam, že je na všechny investice (tedy ty co by vydělaly vatu=100% zúročení a více) je pozdě nebo málo času.

Mr. Scully: zkus to s desítkou na tejden možná měsíc(nevěřim, že to vydrží růst dýl, ale možná by se to dalo i spočítat kdy se trh nasití a tudíž i kdy z obchodu včas vystoupit) a uvidíš pak bych už investoval jen zisk...
o 10.04.2013, 16:39 | AR
tak ono ten počet bitcoinu je omezen a jakmile se dosáhne maxima tak se přestanou generovat.
o 10.04.2013, 16:41 | radaman
Jinak bych si troufl říct, že to bylo vytvořeno s účelem obrat lidi. Někdo věděl, že bude mít kačky na to nastartovat tuhle pyramidu(grafy začnou růst) a že budou naskakovat další lidi hned jak uvidí, že grafy letí nahorů. I já mam takovou chuť a i slušnej obnos vyčleněnej na tyhle věci by se našel tak proč ne? Ten kdo tohle vymyslel...napsal a pustil do světa, si tim musel být dobře vědom co vznikne a že se nakapsuje...
o 10.04.2013, 17:17 | Paczqo
Tak ono dost investic je pyramida ktera dosahne sveho vrcholu dřiv nebo pozdě ale je fakt že u bitcoinu to bude docela rychlé bych řekl a nemit člověka co tohle za mě sleduje aktivně tak do toho ani nejdu.
o 10.04.2013, 23:43 | fredy
toto se ale nevymyslelo aby se lid okrádal, ale aby fungovala měna, která nejde napodobyt a její transakce je nedohledatelná. proto je hlavně využívaná v černém obchodu a vůbec mezi hackery atd. je předpoklad, že po vytěžení vzroste kurz ještě nahoru, páč již nebude možnost ji získat, ale jen koupit.nejd to nastudovat za jeden ten a 2 články, je potřeba opravsu sledovat a pročítat fora. já rozhodně do těžení jdu :) není to prodělečné, jen se prostě aktuálně musí koupit ASIC stroj, ten kdo ho bude mít na začátku, bude kurva rychle bohaté :)
o 10.04.2013, 23:54 | radaman
Ta kdo měl sevřenej kaďák? Ten propad je během cca hokejového utkání(ty naše vídle to projeli) ZL:PL Už to zas leze nahoru. Jinak je to 100% z cca 250 na 125 což je v porovnání s burzama masakr :-) Každopádně najít rozumný grafy bez použití spešl programů (třeba Siera chart) je problém :-(

foto k příspěvku  od radaman

o 11.04.2013, 00:07 | radaman | Upraveno: 2013-04-11 00:12:56
fredy:

1. po vytěžení bude gen 2 :-)

2. o ASIC jsem četl...jednu dobu mi doma vládly dvě natočený HD4890 v Crossfire a teď "zatim" jedna GTX480 takže drobet chápu proč ASIC a zřejmě to zatím smysl má, ale jesti to bude míň jak za mega tak to bych se divil...zatim jsem nehledal

3. je to pěkně promyšlený letadlo...to se musí nechat možností je tady hafo

4. Zajímalo by mě jak dostat bitcoiny na svůj účet (za 2 dny jsem na to ještě nenarazil) nic totiž za ně nechci kupovat.

5. Převody a výběry peněz/bitcoinů na účet/server je zřejmě v řádu dnů? To by bylo pěkně na pikaču, ptž by se těžko spekulovalo což mě zajímalo nejvíc. pokud porovnám třeba s komoditami obchodovanýma na páku tak tam jsou transfery peněz behem sekund...tedy hned po otevření obchodu nebo uzavření.

6. Z předešlího grafu je pěkně vidět, že pokud se transakce nedají dělat v řádu vteřin tak to může bejt pěknej provar.
o 11.04.2013, 00:37 | radaman
live graf Bitcoin:

[ Link ]

MazliG: Zkus web(forum) na financnik.cz
o 11.04.2013, 22:44 | Luke_288
Tak to bylo docela rychly s touhle super skvelou investici
[ Link ]
o 11.04.2013, 22:48 | AR
bitcoin je mrtev ať žije litecoin ;)
o 12.04.2013, 00:16 | Mr.Scully
Takže za sedm dní to vzrostlo na dvojnásobek a pak během jednoho dne spadlo o 80%? No to je masakr :-D

Každopádně jak napsal radaman, tak největší průser je to, že transakce nejde dělat ve vteřinách, ale čeká se dlouho... mezitím se to může hnout totálně jinam :-)

No zůstanu u konzervativnějších investicí :-D
o 12.04.2013, 00:23 | JP
Hmm, po tý poslední zprávě mě trochu svrběj ruce jestli nějaký BitCoiny nekoupit. Škoda že tomu nerozumim a nechce se mi to "studovat"...
o 12.04.2013, 11:39 | fredy
transfer k tobě jde přes beněženku která je na to vytvořená, časová osa při převodu je cca 10-20 min je to kvůli prověřování transakce - propočty zda je vše v pořádku. Sám jsem nakupoval, tak to není doměnka.

Investice to bylo prostě super, ted je po všem a je dobré počkat a zkrátka určit spodní hranici, pak to zase může letět nahoru a je na každém jaké má koule a co vydrží, obchodovat se s tím dá denně, jsou fora kde si to lidé přeposílají za hotové kačky na účet. popřípadě pokud budeš mít BITCOINY ve své peněžence a chceš se jich zbavit ihned, tak je např. ve Vídni směnárna kde ti vyplatí eura s poplatkem 3%.

Prostě jako JP, ted počkat co bude a nakoupit dle potřeby :)

jinak peněženu si můžeš založit tady [ Link ] # a je i aplikace na iOS
o 15.04.2013, 19:50 | Fresh
o 15.04.2013, 20:57 | JP | Upraveno: 2013-04-15 20:59:46
Ani mi nemluv, 11.4. jsem měl zadanej příkaz short za 1569.30 kterej se nevyplnil asi o 1.5 USD... přesně na tohle čekám už skoro rok a takhle trapně si nechám ujet vlak... Ještě čekám že se to v nejbližší době vrátí někam kus nad 1500 a o5 se to odrazí od tý trendový linky začínající na začátku října, ale kdo ví. Trochu problém je, že jak zlato dlouho stabilně rostlo, tak nevytvořilo žádný moc významný support úrovně a pád se technicky nemá o co přibrzdit/zastavit - jediná vážnější je prakticky až u 1000, takže nakupovat (jak dneska doporučujou některý "experti") mi v tuhle chvíli přijde trochu jako rituální sebevražda. BTW cena už je teď na 1350, což je o +- 40USD za unci níž, než když experti odpoledne doporučovali nakupovat:D.
o 19.06.2013, 13:37 | nome
[ Link ]

pokud tady ještě někdo žije v období zlaté horečky tak možná mu to pomůže

o 19.11.2013, 00:26 | MaxxT
tak lidicky, kdo tady jeste jede v bitcoinech a litecoinech? :-) to se nam to krasne zvedlo co? Za mesic bitcoin ze 130 dolaru na soucasnych 760 dolaru neni spatne :-) litecoin z 2.2 na 9.1 taky luxuska :-)
o 19.11.2013, 00:30 | MaxxT
tezime s kamaradem tady na tom, mame jeste 4 tyhle "regaly" :-) uspesne tim vytopime i celou rybarnu.. jede to taky nekdo uz dlouhodobe? :-)

foto k příspěvku  od MaxxT

o 25.11.2013, 21:28 | radaman
MaxxT: jassně jedu jsem přece Plzeňák :-D začíná se mi to dost líbit TUC TUC :-D Sice mam jen dvě HD5850 OC v CF ale jedou jak fretky(v garsonce teplíčko), ale koukam, že se bude brutálně zvyšovat obtížnost :-D

kdo nejede je amater :-D

foto k příspěvku  od radaman

o 25.11.2013, 21:55 | MaxxT
obtiznost bude porad vetsi a vetsi, protoze ted hodne vyletel BTC nahoru tak se plno lidi zapoji a tim ta mena bude mit zase vetsi hodnotu.. :-)
o 25.11.2013, 22:04 | radaman
MaxxT: dneska se bude pěkně spát...tenhle pohyb jasně ukazuje, že pojedou i LTC 20% během hodiny...no mam pocit, že to nezažil ledas jakej burzovni makleř :-D

buy and hold :-D podle mě litecoiny mají šanci dokonce zválcovat bitcoin, ptž potvrzení platby je 30s vs. 15min takže budou aplikovatelný i někde v knajpě za pivo, ale pssstttt nikomu ani muk :-D
o 25.11.2013, 22:07 | MaxxT
ja vim, taky jsem vsadil ze 70% na LTC :-) a neni jich malo co mi sedi v penezence :-) zrovna sleduji ze je na 10.7 .. ted jeste pomohlo i oslabeni koruny ze je dollar vyssi, ale dokud nebude LTC na 120 za dolar, tak kutam a tezim.. :-)
o 25.11.2013, 22:13 | radaman
MaxxT: LTC na 120 za dolar a pak Havai :-D
o 25.11.2013, 22:14 | MaxxT
tak 500 mega z toho nebude, tak to na hawai neni :-)
o 25.11.2013, 22:26 | MaxxT
LTC uz 11.15 :-)
o 26.11.2013, 22:23 | radaman
MaxxT: já vidím 16.84948 :-) už vidim český dluhopisy co udělej tento pohyb(50%) za den :-D

Mam u vás 2k Hifonics na "opravu"...nekoukl na to už někdo v Německu jestli stim něco půjede udělat?

foto k příspěvku  od radaman

o 26.11.2013, 22:24 | radaman
pěkný čísílko :-D

foto k příspěvku  od radaman

o 26.11.2013, 23:44 | MaxxT
ja vidim uz 18.20 :-)
o 26.11.2013, 23:45 | MaxxT
ve ctvrtek se jede pro zbozi, tak uvidim co se priveze.. ted jsem doma a nevim presne o co se jedna.
o 27.11.2013, 00:14 | Tweety_xx
MaxxT a Radaman: Poslal jsem Vám meil, doufám že Vám to nebude vadit.
o 27.11.2013, 11:04 | vOid.
A kolik protocite na elektromeru?
o 27.11.2013, 22:33 | MaxxT
na elektrice propalim asi 30 tisic mesicne..

Tweety: Ja jsem na burze jeste zadny neprodaval ani nekupoval, zatim to vsechno setrim.. prodal jsem ted na test 1Bitcoin na [ Link ]

kazdopadne myslim ze i u LTC ti ujel vlak, mozna tak jeste zkusit FTC. :-)
o 27.11.2013, 22:33 | MaxxT
31.7 :-)
o 27.11.2013, 23:49 | Tweety_xx
proč to všechno tak trvá, to je k vzteku, když člověk vidí jak se to hýbe pomalu po minutách.
o 28.11.2013, 00:21 | radaman
Ja tak litr/měsíc. Bída no :-(

MaxxT: ted vim na čem jsi(72x7970) za ty posledni 4 měsíce :-D dej vědět až to pustíš abych vědel kam se to hne :-D

No podle mě u LTC nikomu vlak neujel...pač nato nejsou vymakaný stroječky (pár měsíců/možná let to bude trvat...navíc pokud už to bude tak bude raketa XXX XXX kč/USD) jako u BTC a má každej šanci má...snaha cenní... ČR IT(BTC/LTC) = planeta opic

čím více lidí do této pyramidy naskočí tím lépe pro nás ;-) a pokud to překomá mé očkávání(nedalo by se tomu divit - začínají se v tom točit slušný kačky) bude to masakr :-D
o 28.11.2013, 01:29 | Tweety_xx
No on možná neujel, ale fest se rozjel nebo to tak aspon vypadá. Když vezmu, 10 dní zpět byl na 4$ ted už je na 35$ to je o 30 víc během 10 dnů. Na tom už se dá vydělat i s malýma částkama a to nemusí být investovány desetitisíce.
Jestli mi to tedy je jasně a nic mi neuniká, krom toho že mi uniká čas kdy čekám na ověření.
o 28.11.2013, 16:31 | MaxxT
ted uz je to na 45 :-)
o 28.11.2013, 16:32 | MaxxT
a zatim stale drzim :-) ale uz bych za to mel peknejch par baraku :-D
o 28.11.2013, 17:49 | Tweety_xx
Jako až tak jo?
o 28.11.2013, 18:26 | MaxxT
jj :-) heled netestoval jsi prodej na ruznych burzach? Zatim jsem testoval pouze btc-e, ale co koukam, tak je sice nejvetsi a nejstabilnejsi, ale s nejhorsima kurzama. bitcoin tam ma treba za 950 dolaru a na plus500 je treba k prodeji za 1200 dolaru.. na tech litecoinech je taky dost rozdil, ale co se koukam jakej maji kapital, tak to neni zadny zazrak.. [ Link ]

abych tam neposlal litecoiny na prodej a burza zavre kram, to by mi dost nasralo :-)
o 28.11.2013, 18:48 | Tweety_xx
no já se je ted snažím někde sehnat mám udělaný účet na btc ale zároven čekám na ověření u bitstamp a OKpay, abych tam mohl dostat peníze. což když vemu do 3 dnu ověřeni, pak 3 dny převod. no celkem mě to s..e
o 04.12.2013, 22:43 | radaman | Upraveno: 2013-12-04 22:51:51
MaxxT: Pracuji natom už týden a je to teda porod :-D Právě že se snazím diverzifkovat prodeje a narážim na dost problémů...do novýho roka to snad zmáknu :-D pak prodiskutujem ;-)

edit

MaxxT: Zatim jedna ze zkušeností. Na obou stranách(kupující/prodávající) je hodně lidí chtěj s protějškem doslova vyjebat.
o 04.12.2013, 23:10 | AR
tak prej u century21 si už můžete kupovat nemovitosti v bitcoinech ;)
o 18.12.2013, 09:56 | AR
Tak co panove uz prodavate aby jste minimalizovali ztráty? :-DDDDD
o 18.12.2013, 11:07 | Chris
Bitcoin je cela bublina postavena na nicom a nicim neregulovana. To ze par ludom sa podarilo rozpravkovo zbohatnut na brutalnej volatilite smerom hore je fajn, lenze ta volatilita sa pohybuje smerom dole.
Preto sa to vola long side a short side a stale to rychlejsie spadne.

To ak uz chcete tradovat , tak mozte rovno nakupit akcie a dostavat dividendy. Alebo opcie na akciove indexy.
o 05.01.2014, 03:02 | radaman | Upraveno: 2014-01-05 03:12:09
AR: Mě se povedlo prodávat když byl kurz LTC na maximu(nevím jak MaxxT) + bonus byl ten že jsem prodával mimo burzu, kde byl kurz ještě vyšší...zaplatili všichni, aby nebyly zbytečný dohady, ale milion jsem nevidělal :-D Měsíce to sleduji a věnoval jsem tomu hodně času = nějaký ovoce je. Ani jsem kuli tomu nerozbalil HX-D2ku co mam na dílně v krabici dva měsíce abych ji vyzkoušel :-D Jinak další růst ještě očekávám :-D

Chris: Každý nemá 10 000 USD aby je poslal do Interactive Brokers(v ČR jsou to samý ubožácí co rejžujou na poplatcích a servis 0) a jel komodity, opce, sperady, měny atd...někdo se třeba zajímá o PC/SW tak třeba dostal příležitot, ptž se naskytla šance v jeho oboru/koníčku...navíc 500% za měsíc nevymačkneš z ničeho na burze...tak proč ne...je pravda, že kryptoměny hodně ovlivnují fundamentální zprávy, ale ani bych se nedivil kdyby velké subjekty(vládní organizace) neměly nakoupeno/prodáno v nějakých fondech a nevařili natom co vědí, 100% jako první na což nemůže nikdo namítnout ani pumpička...pokud to vlády podpoří a dokážou rozumě legalizovat(banky pudou prijímat a posílat na ověřené peněženky - stačí to jen chtít prokoumat nebudu to více rozepisovat všechno jde když se chce) tak může být do roku cena BTC klidně 10 000USD/ks a samozřejmě ten kdo to bude vědět, že to bude/nebud bude mít vejvar jako kunda! Spekulovat se dá na pokles i růst, aby bylo jasmo a to se vším. K celému slavné burze...první co se člověk dočte když se o to začne zajímat je, že 80% spekulantu odejde s holou prdelí. A tak to je. Takže je to jen o informacích a sneze jak v kryptoměnách tak na burze. A bublima...ano je dokonce možná pyramida. Na druhé staraně máš banky a jejich tiskárny s nekonečnou zásobou hajzl papíru a inkoustu! Ty peníze nejsou kryty ničím! Euro šlo z 25kč na 27.5kč a zajímalo by mě kdo si za tem měsíc na růstu 10% namastil kapsu! Já to teda nevěděl a 10% je kurva hodně když v bance ti nedaj na urokách ani inflaci...slušná vyjebávka! Pro kryptoměny v začátku bylo dobré to, že jde o decentralizeaci a to se hodně vytratilo a zas to směřuje k movitým subjektům co budou udávat tempo a škubat drobné spekulanty. Uvidíme časem. Hodně lidí se toho chytli protože to nemá nic sploečnýho s vládam ani bankama a to má něco do sebe. Navíc toto co se odehrálo teďběhem týdnů, tak před 4 rokama nemohl očekávat ani autor ani nikdo jiný.

Nic zde neobhajuji ani nekritizuji(ikdyž celkově s dnešním systémem světa spokojen nejsem)...každý je strůjcem svého štěstí...řečeno všeobecně.
o 05.01.2014, 12:49 | bafis
Jeden muj znamej nasetri kazdej rok cca 50-60 000 kč a za ne koupi u nas ve meste radovou garaz a tu pronajima za 700 kc mesicne. Momentalne jich ma uz asi 7, ze zacatku jsem se mu smal, pak jsem si to spocital a zjistil ze to je temer genialni napad, kazda ta garaz se mu sama zaplati za 5-6 let a pak uz mu jde do kapsy jen cistej zisk + prachy ulozeny v "nemovitostech" To je podle me zajimava investice.
o 06.01.2014, 18:26 | MazliG
bafis: taky si myslim, že tohle, nebo mít "lepší" byt a ten pronajímat, aby tam nebydlely socky + k tomu nějaké to stavebko ještě mít - nic jistějšího a chytřejšího mě na zhodnocení "jen tak" nenapadlo ...
o 06.01.2014, 18:28 | tesil
Ja bych investoval do Una z Tuzexu....
o 06.01.2014, 18:38 | mr.brain
A já si zrovna říkal, když jsem to tu viděl, že to sem snad někdo napsal... A taky, že jo :D
o 06.01.2014, 18:45 | bafis | Upraveno: 2014-01-06 18:47:49
MazliG - s tema bytama je to u nas presne naopak, jsem z Varnsdorfu a tady frci nakoupit co nejvic horsich levnych bytu a do nich nasypat prave socky a idealne černý. Za ne plati najem stat a to snad 3000 kč za hlavu, takze takova 5-7 clena rodinka Ti vydela mesicne pekny penize ktery jdou primo od statu rovnou na Tvuj ucet, jsou tu vykukove co koupili i cely panelaky, sestehovali sem cikany z ruznych koutu republiky, vytvorili tu geta a pomalu vyridili nekolik mestskych casti, do kterych neni dobry vchazet ve dne natoz v noci, znehodnotili tu trh z nemovitostma atd.

To je nejlepsi investice a garantovana statem ;-) Takova socialni ubytovna, je podle me investicni terno tyhle doby !!
o 06.01.2014, 23:17 | Mr.Scully
bafis - tyhle sociální ubytovny hodně brzo skončí, protože stát si všimnul, že je to totálně zneužívaný. Tohle byl byznys možná posledních pěti let, ale skoro bych si tipnul, že do roka nebo do dvou bude po všem.

Já jsem šel cestou bytu, který zrekonstruuju a zkusím pronajímat tak, aby tam nelezly socky (vysoká kauce atd., i kdybych měl půl roku čekat na správného nájemníka). Neberu to jako extra zajímavej zisk, ale jako bezpečná možnost uložení prachů (než přijdou komanči a řeknou, že vlastnictví druhýho bytu je proti jejich zhovadilému přesvědčení a znárodní mi to).
o 06.01.2014, 23:26 | Luke_288
znáte osobně někoho, kdo koupil byt, ubytoval tam sociálně slabý a následně v pohodě inkasoval od sociálky zaručenej nájem?

Scully: má to návratnost? podle mě ne, tohle je cesta ulití volných prachů do nemovitosti s ne uplně dobrou likviditou a pak prostě mít příjemnej vedlejší příjem, kterej nikdy nepokreje pořizovačku. navíc ani velká kauce tě dneska neochrání před kryplama a ten půlrok co budeš vybírat nájemce tě ten byt bude akorát stát poplatky.
o 06.01.2014, 23:37 | cupra.165
Co investice do toho,co mame zaroven radi...nejakeho sportacku,veterana co nepada na cene :-)
o 07.01.2014, 00:43 | Mr.Scully
Luke_288 - je to o ulití volnejch prachů na "bezpečný" místo. Ten byt jsem koupil za solidní cenu, očekávám navíc maličký růst vzhledem k dobré lokalitě (při prodeji bych měl vydělat 100-200k) a pokud bude nájem třeba sedmička a poplatky dvojka, tak si v podstatě "můžu dovolit" mít pronajmutý byt jen polovinu času a náklady se mi v pohodě zaplatí. Nejde mi o zisk, ale o uložení peněz, protože nevěřím zlatu, Kč, Euru, dolaru, akciím, prostě ničemu :-)
o 07.01.2014, 07:48 | AR
heh nevěříš komoditám ale realitám jo? ;) no jen aby ses nedivil když vidíš komodity tak černě ;) stejnak přijde zombie apokalypsa a bude všechno v hajzlu :-D
o 07.01.2014, 08:42 | bafis
Luke 288 osobne znam 2 z tech co vydelavaj na sockach a vim ze mesto jim jde na ruku i v tom ze jim odprodava mestsky byty o ktery nema nikdo zajem, paradoxne jsou to byty v tech lokalitach ktery jsou v prdeli diky tomu ze tam bydlej prave takovy lidi, je to divnej kolotoc. Ti kluci prisli diky politice tohodle statu k paradnim penezum, jezdej v milionovych autech a pomalu skupujou nemovitosti v centru mesta.

A to ze tyhle ubytovny brzy skonci, tak to slibovalo hodne politiku kdyz tu demonstrovalo tisice lidi, je to uz pomalu 3 roky od tech slibu a byznys jede dal a normalni lidi po setmeni nevylejzaj.
o 07.01.2014, 10:25 | Luke_288
Scully: rozumim, tak jsem si to nějak myslel.

bafis: ptal jsem se protože jsem se kdysi pokoušel o tom zjistit nějaký bližší info a dopátral jsem se toho, že pokud nemáš šikovnej kontakt na městě, sociálce apod, tak představa, že jako fyzická osoba koupim v Chomutově byt za 300K v odloučený lokalitě, seženu sociálně slabý a budu inkasovat od státu, se ukázala jako poměrně lichá.

docela dobrý mi přijdou ty garáže jak jsi psal.
o 07.01.2014, 10:42 | H.E.R.O.
Jako poměrně slušně se chovající pronajímatel několika bytů, ne úplným sociálním případům, můžu prohlásit, že to zase tak jednoduché není... Jsou to dobře uložené peníze, ale starostí je s tím také nad hlavu.
o 25.02.2014, 11:20 | J-T. (P)
MaxxT Tweety_xx radaman: Zajímal by mě Váš názor na současné dění: [ Link ]


Pokud to není novinářská kachna, tam mě přijde, že je to konec BTC, protože rozumě uvažující člověk do toho nemůže přeci jít. A kde není poptávka,....

Jsem jen pozorovatel "zvenčí", vy v tom jedete tak máte určitě detailnější info tak budu rád když hodíte nějaké Vaše postřehy.

díky
o 25.02.2014, 11:26 | J-T. (P)
Tady dle mě zajímavé vyjádření z diskuze, no jsem zvědav co bude dál....:


Jedná se o problém a selhání jedné směnárny, která byla vždy problémová.

Tato situace může vést (a doufejme že povede) k pročištění celého systému a stabilizaci BTC, jehož hodnota (ač cena díky problémům MtGox klesla) a důvěra je stále neotřesitelná.

Novinky opět píší o něčem, o čem nemají páru:
"Příznivci měny totiž tvrdí, že díky šifrování je měna imunní vůči krádežím a padělání."

To není tvrzení, to je fakt. Každá transakce potvrzuje ty předchozí a ten, kdo by chtěl transakci padělat by musel upravit informaci i ve všech tranasakcích předchozích. A to by nebyl schopen ani současně nejvýkonější počítač - vzhledem k síle výkonu celé využívané sítě při miningu.

V případě MtGox šlo o několik důvodů. Zejména extrémní spekulace (hodnota BTC byla u nich vždy výrazně jiná, než u zbytku směnáren) a chyba v protokolu, kdy tato burza mohla prodat či nakoupit stejné BTC několikrát.

Zranitelnost Bitcoinu vychází z jeho dvojí povahy, jde o měnu a současně prostředek spekulativní investice. Struktura celého systému již nějakou dobu existuje a je funkční. Jen je potřeba ji vyčistit od chyb a Bitcoin stabilizovat.
o 25.02.2014, 23:58 | radaman
J-T. : nedivím se tomu půl miliardy korun sou slušný kačky...tak proč to nezabalit...každej vychcan má na tohle nějakou směnárnu, ale záruku/jistinu žádnou. Navíc jak je vidět tak lidi věřili asi hodně. Škoda, zrovna pozitivní zprávy od Goxu ovlivňovali pěkně cenu, ale i jiných kryptoměn. Po každé očistě by měl být vzestup, ale rok 2008 toho zrovna příkladem není...tak uvidíme. Konec určitě ne.
o 26.02.2014, 10:49 | CervinVega
za rok vcelku slusny :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 26.02.2014, 10:52 | CervinVega | Upraveno: 2014-02-26 10:53:18
2x
o 26.02.2014, 19:10 | nocarret
hehe a co teď??

[ Link ]
o 28.02.2014, 13:46 | CervinVega
Z Tesly bych uz přeci jen vystoupil :-)
[ Link ]
o 23.01.2018, 11:45 | CervinVega
zajimave to sledovat po letech...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 23.01.2018, 11:45 | CervinVega
Bitcoin

foto k příspěvku  od CervinVega

o 23.01.2018, 19:29 | Chris
Ako to tak spätne pozeram radaman a MaxxT su uz milionari? :-D
o 02.02.2018, 11:08 | CervinVega
ještě bude drama :-)
[ Link ]
o 02.02.2018, 12:14 | Mr.Scully
Do prdele, je možný, že jsem v tomhle tématu diskutoval před 4 lety a stejně se tehdy rozhodl bitcoiny nekoupit? Už jsem mohl mít splacenej barák :-D
o 02.02.2018, 13:14 | Octávák
tak je to každopádně velice riziková investice a těch je docela dost. To si takhle říkáš, protože to "zatím" dopadá dobře, ale taky by se mohlo stát, že celá investice udělá pápá. Krom toho se hackeři po celém světě ty bitcoiny snaží najít a ukrást je. To je potom teprve šlágr...
o 13.09.2018, 13:47 | CervinVega
[ Link ]
ale třeba ja ta podoba čistě náhodná...

foto k příspěvku  od CervinVega

o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.414 sekund.