Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > R: Autosedačka 15 - 36 kg

 o Navštíveno 11058x o
o 18.11.2013, 19:44 | C...arlos
Ahoj všem, hlavně teda rodičům. Dcera nám vyrůstá ze sedačky 9 - 18 kg a řeším co dál. Máte někdo nějakou zkušenost s pokračovací sedačkou a vůbec z legislativou? Sedák vs. autosedačka? Rozhodně jsme pro autosedačku, protože dcera je spíše menší postavy.

Auto mám Ford Galaxy bez isofixu, takže klasickou a značka Britax Romer King plus.

Díky za odpovědi.

Karel


o 18.11.2013, 23:11 | Tony (M) | Upraveno: 2013-11-18 23:15:41
Ahoj, na legislativu a podprdelniky se vykasli. Dulezita je bezpecnost ditete. Podprdelniky jsou tusim schvalene, ale na to bych dite neposadil.

Jestli muzu doporucit, pokracuj s Romerem. Ja mam 2 deti a od zacatku sedi v nich. Do 3 let ve stejne jako mas ty a ted v Kid Fixu (dela se i bez ISOFixu) viz [ Link ] .

Co se tyka ISOFixu, tak bych si za nej radeji priplatil, i presto, ze ted mas auto bez nej - budes mit toto auto i dalsich 8 let? Ja mam sice taky auto bez ISO ale presto mam sedacku i s ISO a poutam jen pasy, ale kluci jezdi i obcas s dedou (Octa II) a tam mu to do auta vzdy davam na ISO.

Edit:
Priplatek za ISO je jen asi 1.000Kc
Bez ISO: [ Link ]
S ISO: [ Link ]
o 18.11.2013, 23:52 | radek.613
Taky jsem hledal.... dlouho. Isofix mě nezajímá a nezajímal nikdy, zajímalo mě rychlé poutání origo tříboďákem v jakémkoli autě jakéhokoli věku, značky a výbavy (tedy žádné další kšíry v sedačce jako je to u kategorie 9-18 kg), polohovatelnost a hlavně vzdušnost - co nejmenší rozměry ve smyslu "nechci plastovou skořepinu jako kráva, do které díťo vmáčknu jak do sudu, nedá se v ní hýbat, nevidí z ní, zato se bude značně potit a když ji dám do menšího auta, nebude mít agent kam dát nohy pokud sedačku před ním neposunu nadoraz k přístrojovce"....

Výsledek výběru je tento: RECARO START minulé generace, ve verzi bez ušáků s reproduktory (volitelné příslušenství). Proč - žádný skořepinový výlisek, ale štíhlá, pevná konstrukce z duralových jackelů, tlusté polstry, délkově stavitelný sedák, výškově stavitelné opěradlo, šířkově stavitelná v šíři ramen (ty "uši" na obrázku co přikládám nejsou v úrovni hlavy, ale ramen dítěte, dítě má tedy maximální, ničím neomezovaný prostor, rozhled a přehled). Rychlá aplikace pásu, malé rozměry, takže není problém ani v xindlautíčkách jako Panda a podobně.

Vypadá to takhle, designů potahů bylo asi 17 druhů, konzervativní, nápadité i celkem šílené, dle vkusu jakéhokoli rodiče :-D :-D :-D

[ Link ]
o 19.11.2013, 06:17 | dj.DEKL
Mame [ Link ]
o 19.11.2013, 10:03 | Petura
Römer, Storchenmühle, Cybex...

Storchenmühle jsou Recaro a levnější
o 19.11.2013, 10:29 | Luke_288
ono je to taky o konkrétním modelu výrobce, prtž v posledním dtestu dva modely Romeru, kterej jsem měl do teď za špičku, docela rozcupovali- netýká se dotazovaný váhový kategorie.
[ Link ]

jinak souhlas s tonym a ISO fixem. my máme od narození maxi cosi, koupil jsem ISO základnu kompatibilní se všema jejich váhovýma kategoriema a jsme spokojený.
o 19.11.2013, 10:49 | mrazik
Mame take Romer Kid Fix a urcite stoji za to si priplatit za IsoFix, protoze bez ditete ta sedacka tam nelita, kdyz ji zapomenes pripoutat. Taktez pri nehode je pevne ukotvena k autu, coz prispiva k bezpecnosti. Ten isofix se da schovat, takze v aute bez isofixu nevadi.
o 19.11.2013, 11:07 | Kapka (M)
vetřu se s dotazem...čeká mě ted nejak výběr autosedačky pro naší holku..už pomalu vyrustá z vajíčka..takže velikost 0-xx kg..co za značku?o tom isofixu furt taky uvažuju,ja teda nemam asi v Octavii I. ,ale naši i bracha už v autech mají..
o 19.11.2013, 12:16 | PlusOne
Starší syn bude z Römer King Plus (9-18 kg) pomalu vyrůstat, ne váhou, ale velikostí :) Nahradí ho zřejmě znova Römer, pokukuju po verzi Kid Plus SICT s výraznější boční ochranou, uvidíme, jak se mu v tom bude sedět. Kinga podědí mladší brácha...

S King Plus jsme spokojení, byť má trošku kratší pásy, a usazovat do ní dítě přes 14 kg navrch ještě v zimní bundě už je trochu tělocvik pro toho prcka. Isofix nemáme ani v jednom autě, sedačka připoutaná jen pásem na místě drží, tohle má Römer vyřešené dobře, nebál bych se toho.

Každopádně - za sebe doporučuju vytipovat dvě-tři, posléze navštívit nějaký kamenný obchod, a prcka do toho prostě posadit.
o 19.11.2013, 16:29 | 323Marty
Potom, co nám holky vyrostly z vajíčka okamžitě přesedlaly na Storchenmühle Starlight SP a maximální spokojenost. Ta sedačka opravdu "roste" s dítětem a je jedno, jestli je prckovi rok nebo dva nebo pět. Nastavení to má spousty, je to pohodlný, holky v tom vytuhnou po deseti minutách jízdy. ISOfix to nemá, ale doteď mi nechyběl. Sedačky jsou uchycený pásem a děti maj pásy vlastní, rovněž nastavitelné... Opravdu maximální spokojenost.

foto k příspěvku  od 323Marty

o 19.11.2013, 18:43 | radek.613
Otázkou je, nakolik je dobře, že po deseti minutách vytuhnou :-D :-D :-D
o 19.11.2013, 21:04 | C...arlos
Ahoj kluci,

díky moc za vaše reakce. Abychom řekl svůj názor na věc. S manželkou rozmýšlíme a oba jsme názoru, že chceme určitě Romer, máme vybranou tuto: [ Link ] líbí se nám barva Stone Grey, samo, že nejdeme po barvě spíše po tom, že nebude tolik špinavá. Plus verze se nám líbí víc, protože můžeme nastavovat ty opěrky, což se v zimě hodí, když bude mít dcera zimní bundu.

Abych řekl pravdu, trochu jste mě nahlodali tím isofixem. Doteď jsme ho neměli, tak jsme to nepovažovali za nutné i pro další sedačku. Určitě auto nějaký čas mít budu, co bude dál záleží na financích, ale to je jiná otázka. Napadá mě, že bych třeba mohl sehnat jednu sedačku s isofixem, ale to už je zase další investice. Současnou sedačku Romer King plus podědí za pár měsíců druhá dcera.

Kapka: mám opravdu výbornou zkušenost s King plus, dcera si jí už od první jízdy zamilovala a je v ní max spokojená.
o 19.11.2013, 21:55 | Tony (M)
Barvu Stone Grey doporucuju - mam obe v teto barve.
Samozrejme ti tady kazdy poradi takovou sedacku, jakou ma ten dotycny - stejne jako ja. Vsechno jsou tim padem subjektivni nazory. Ja jsem vzdy vybiral podle vysledku v nemeckych testech - u nas se totiz (pokud vim) netestuje bocni naraz. Kazdopadne bezpecnost sedacky se bohuzel pozna az v pripade nehody, coz vubec nikomu nepreju.
o 19.11.2013, 22:14 | Rajdlos
Taky jsme vybirali dle testu a skoro vsude nejlepe se umisteji Cybexy.
o 19.11.2013, 22:38 | X-sat (M)
Máme Maxi Cosi a spokojenost též :-)
o 22.11.2013, 11:22 | Erár
Náš mladej má Storchenmuhle Starlight SP, už cca 4 roky (?), teď je mu šest. Absolutní spokojenost, jak s nastavováním, tak s výdrží. V druhým autě máme Cybex Solution 15-36kg, dlouhodobě dobře hodnocený v testech, absolutně jednoduše se v tom upevňuje dítě, zvládá už chvíli sám.
o 22.11.2013, 11:28 | Erár
Kapka: Za sebe doporučím kateg. 0-18, příp. 9-18, pokud malá ještě sama nesedí. Značka- Romer, Cybex. Kategorie 9-36 se obecně moc nedoporučují pokud dítě samostatně pevně nesedí, lepší jsou ty mezistupně.
o 22.11.2013, 11:42 | htd
my máme toto a spokojenost:) vejde se do twinga i X5

[ Link ]
o 31.03.2014, 14:22 | Kapka (M)
oživim trošku toto téma..už nastal ten den kdy budeme muset pro malou Simču koupit autosedačku..máte někdo osobní zkušenosti ze sedačkama s pultíkem?dost to ted vychvalujou..např
[ Link ]
o 01.04.2014, 11:35 | radek.613
To už je pak jen krůček k permanentce do mekáče :-D :-D :-D
o 01.04.2014, 14:47 | Camča_v
Sotva junior vyrostl z vajíčka ( jako z malé sedačky :),jezdí v Recaro young sport. Nemá připomínky a my taky ne.
Vypadá téměř stejně, jako štorchenmíle na obr. výše.
Odpovídá to tomu, co píše Petura.
o 01.04.2014, 15:12 | mrazik
Me ten pultik prijde nahovno a dite ma ruce v neprirozene poloze. Vetsinou v aute usne a pak ma ruce vysoko, fakt ten smysl nechapu.
U nas doma vede jedine Romer.
o 02.04.2014, 09:47 | RedBaron
Mně ty Cybexky připomínají vězení, takže jsem radši kupoval Romer King Plus Smart Zebra ;-)
o 02.04.2014, 11:20 | Atrey
Pallas je vyborna volba,prcek je tam dobre usazeny a na pultiku si hraje. Kdyz usne tak ma ruce o pult oprene,dame sedacku do spaci polohy a operku hlavy trochu do zadu. Hlavne v pripade nehody na kolem sebe vice hnoty a pult ochrani predek telicka lip nez nejake pasy. Mame sedacku s isofixem,bez nej bych dalsi uz asi nechtel.
o 29.12.2016, 09:01 | camron
Ahoj všem,

trošku to zde obnovím. Vybíráme sedačku 15-36 kg. Do finále se dostal Cybex Solution M-FIX a Recaro Monza Nova 2 SeatFix. Obě tedy s isofixem. Kiddy a Romer jsme vyřadili.

Pakliže máte některou z námi vybraných, podělili byste se o zkušenosti?

Je pravdou, že Storchenmuhle je dvojče Recara?

foto k příspěvku  od camron

o 29.12.2016, 09:01 | camron

foto k příspěvku  od camron

o 09.01.2017, 23:56 | 323Marty
Ten čas tak letí :o( Pamatuju si, jak sem tady přispíval před těma třema rukama :o) Za chvilku tady budem řešit, co mladejm za první auto :o))) Sorry za OT. Každopádně já sem se dál s autosedačkama nedostal, protože obě holky maj pořád tu samou. Čalounění u starší dcery už několikrát praný a není na tom poznat těch osum let stáří. Funkčně stále ve stavu nových. Značku Storchenmühle tedy mohu vřele doporučit i dneska, ale o jejím sourozenectví s recaro vim kuloví :o)
o 25.08.2017, 08:57 | Collin
Camron:

Jak to dopadlo,co jsi pořídil? Můžeš předat info prosím pěkně.. Díky..
Rozhoduji se buď Romer,nebo Cybex který jsi tu dával..
o 26.08.2017, 19:25 | camron | Upraveno: 2017-08-26 19:30:26
Cca.pred hodkou jsem to resil s kamosem - vozim vedle sebe Cybex a Recaro (viz.fotky vyse). Za me jednoznacne to Recaro - kdybychom Cybexku nemeli jen chvilku, tak koupim i druhe Recaro. Vypada (a je) pevnejsi, masivnejsi. Navic ma daleko lepsi sedak, ve kterem dite daleko lepe sedi a pri delsi jizde v ni neklouze smerem dopredu, coz se deje u Cybexu - u Recara je zadni sedaci casz nizsi, nez predni. I potahovy material je pevnejsi, prijde mi odolnejsi. Sice bylo Recaro drazsi, ale nelitujeme...
o 26.08.2017, 20:15 | M.a.R.i | Upraveno: 2017-08-26 20:19:33
No, my kupovali 9-36kg. Meli jsme 4 mesice Recaro Monza 2017. Nejbezpecnejsi dle testu spolu s Cybexem, ale pultik malimu vadil. Tak jsme koupili Romer Sict 2017 (Bez pultiku patri k nejbezpecnejsim) ktery ma uchyceni na isofix + horni kotva. A zpracovani oproti Recaru uplne jinde. Neni to takova harachovina a budi dojem kvality. Zadicka se malymu potily v obou sedackach uplne stejne (Podle me to bude u vsech sedacek stejny.) . Navic ten Romer ma vyhodu, ze jde malinko polohovat sklon sedaku a operaku a malymu se sedi pohodlneji. Samozrejme sklon jde minimalne kvuli bezpecnosti, aby pri narazu neslo vse do kycli. Ale i tak to k pohodlnosti pomuze.
Je pravda, ze Romer je trosku vetsi, ale mam samy velky auta, tak mi je to sumak a vejdou se mi do zadu klidne 3 vedle sebe :).
Kdyz bych znovu vybiral do 10k, tak koupim zase Romer.
o 27.08.2017, 12:27 | camron
Pisu samozrejme o sedacce 15-36 kg, tam uz se zadny stolecek opravdu nevyskytuje, stejne jako toptether. Predchozi MY toho Recara mel potahove latky nic moc, taky se mi nelibily, ale ty aktualni jsou ok...
o 28.08.2017, 11:06 | mrazik
Na ten pultik pozor. Pokud neni autosedacka dopknena pasem a dite drzi jen ten pultik, hrozi pri prevraceni auta vyklouznuti ditete ze sedacky.
o 28.08.2017, 12:15 | M.a.R.i | Upraveno: 2017-08-28 12:18:20
Jj, ale rozdil u 15-36 vs 9-36 je dle me pouze v tom pultiku, protoze jak si sem postoval obrazek toho Recara, tak vypada uplne stejne jako ten nas byvaly. Je to vlakno 15-36, ale dal jsem sem i tak mou zkusenost, treba se nekomu hodi.
Jinakjsem narazel na kvalitu zpracovani a bytelnost jakou budi. To je dle me u Romera mnohem lepsi, ale jsou to moje subjektivni pocity. Recaro byl model 2017, tak mel nejspis aktualni latky.

Musim kouknout do navodu, ale myslim, ze po prestaveni Romera na 15-36 se stale pouziva top tether.
o 28.08.2017, 13:36 | camron
Mne ten Romer prisel (subjektivne) nejmene bezpecny. Takovy titerny oproti ostatnim. A deti v nem nechteli sedet (kupujeme zasadne s detmi). Ale sto lidi, sto nazoru...a na testy (d-test, apod.) od doby, kdy jsem se osobne presvedcil o jejich minimalne pochybne objektivnosti, uz nedambtolik, co drive...:)
o 28.08.2017, 14:00 | M.a.R.i
Camrom: tak malej ma 9kg a 16mesicu a je pravda, ze jsem ani nezkousel toho Romera roztahovat, tak uvidime az vyroste :).
Tezko souduit, jale testy jsou objektivni a jake nikoliv. Ja sondoval pp zahranicnich webech a tam v zebrickach byly top s pultikem recaro/cybex a bez pultiku romer.
Ale u kategorie 15-36 to muze byt zas jinak.
o 15.01.2018, 10:19 | Kapka (M)
oživím tohle téma...sedčka 15-36..s ISOfixem.. co kdo doporučíte?
koukam zatím po Recaru
[ Link ]
nebo trošku levnější Cybex
[ Link ]
máte někdo zkušenost?
o 15.01.2018, 18:33 | Rajdlos
Cybex Solution M-Fix Gold Line
o 17.02.2018, 20:49 | Collin
Čirou náhodou zná někdo/má tento kus.
[ Link ]
o 21.02.2018, 13:20 | muSlim
2 Kapka: Monzu Novu máme starší model, myslím 2014 či 2015, skoro identicky vyzerá len ten "vankúš" na pohltenie nárazu má trochu iný. Ak nezmenili šoupátko na uvoľnenie ISOfixu tak by som im polámal ruky. Okrem toho s ňou nemáme žiadny problém, navyše som si overil aj dostupnosť ND (aj cenovú), keď nám niekto rozjebal kotvy pri súhre náhod (= že bol kokot čo nemá trpezlivosť ani zručnosť, a tie kotvy odpájaš fakt s vypätím všetkých síl kvôli debilnému dizajnu "uvoľnovača"). S tými "vankúšmi" je trochu širšia než porovnateľné sedačky, takže napríklad pri potrebe sklopenia dvojesdáku vzadu a neochote odmontovať sedačku (kvôli pojebanému úchytu :-D ) to občas dosť drhne a maturuješ u sklopenia dvojsedáku, aby si ho rozumne preklopil cez prekážku v podobe sedačky a sedačku samotnú nevytrhol z ISOfixu, alebo neponičil opierku :-) To sú ale len raritné provozní problémy...
o 21.02.2018, 16:46 | Kapka (M)
Tak Cybex je doma..už teda cca 3 týdny..a zatím vše na pohodu...ale nakonec jsme vzali ten dražší model přímo na prodejně tady v Lounech..
[ Link ]
o 21.02.2018, 21:36 | camron
Tak pak napiš, jak jsi spokojen. Za mě po dlouhodobém používání spíše to Recaro. Jak jsem psal, obě ty sedačky máme v autě vedle sebe (Cybex a Recaro). Zatímco v Cybexu díky tvaru sedáku děcko neustále klouže zadkem dopředu a spíše je v sedačce natažené, jako pravítko, tak v Recaru se toto díky "kapkovitému sedáku" tohle neděje.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3324 sekund.