Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > autoveteran jaky a kde koupit?

 o Navštíveno 10080x o
o 16.08.2014, 16:58 | xenonman | Upraveno: 2014-08-16 17:04:05
zvazuji nakup veterana, chtel jsem se zde zeptat na par veci:

mate nekdo zkusenosti dobre s nekym kdo renovuje veterany? pujde mi hlavne o kastly, kuzi interier a narazniky a lakovani si budu delat sam.

jaky vuz ? parametry nejlepe cabrio, nemam to pro srazy, ale za pekneho pocasi se ject project...

co bude na cene ziskavat, pomerne se mi zamlouva mercedes 190 sl rv 56, chapu ze je to tezke takhle napsat nebo si vybrat, ale rad si poslechnu Vas nazor diky


o 16.08.2014, 18:00 | Honza2.016v
firmu an renovace můžu doporučit jednu naši místní.. : [ Link ] jezděj sem renovovat i němci...
o 16.08.2014, 18:48 | TROY
jaguar E type
o 16.08.2014, 18:59 | xenonman
priznam se , ze jaguar me moc nenadchl druha moznost, ktera nevim jak se pohybuje je Porsche 356
o 16.08.2014, 19:35 | AR
po tom co sem viděl jejich práci (sice jen na foto) bych asi doporučil tyhle: [ Link ] a to mě dá asi i ten druhý v pořadí za pravdu ;) neb jejich renovace škodováckých speciálů jsou pecka.
o 16.08.2014, 19:59 | Tuner#2
Souhlas s AR, ale Petr Molčan je z Moravy, což bude poměrně z ruky. Co vybrat snad musí mít jasno ten co to chce. Nějak si nedovedu představit, že mě v tomhle někdo radí...
o 16.08.2014, 20:23 | xenonman | Upraveno: 2014-08-16 20:25:05
treba ma nekdo neco pekneho v garazi co se mi bude zamlouvat

to aero 662 co maji na strankach me taky napadlo :)
o 16.08.2014, 21:03 | Lubak
Co třeba něco od Tatry? 603?
o 16.08.2014, 21:08 | cupra.165
Porsche 911 nebo mrkni na tohoto autora,myslim ze si vyberes namet

[ Link ]
o 16.08.2014, 22:30 | radek.613
Ad T2: Já si to představit dokážu - za ty léta v tom oboru člověk narazí na nejrůznější týpky.... spekulanty nevyjímaje :-D Proto tu neradím nic konkrétního, tak je dotaz položen - nemám rád šmelinu a bezentuziální přístup ve stylu "nevím co s penězma/potřebuju je ulít, tak se něco dejte, cokoli, hlavně ať je to zelený" a je mi pak líto každého pracně sehnaného a zachráněného kusu, který skončí jako nástroj pozérství či pojízdná kampelička u člověka, který k tomu konkrétnímu kusu nemá pražádný cit, vztah, zájem ani zápal. To ať radši ten samohyb se vší svou jedinečnou historií co nese skončí ve vysoké peci...... Až se tu objeví dotaz stylu "Po dlouhé době přemýšlení, pátrání, bádání, objíždění některých kusů AAAA/BBBBB sháním XXXXX v co nejpůvodnějším stavu, protože YYYYY a .....ZZZZZ.... tak určitě odpovím lépe, ale na to co je v úvodu tohohle vlákna.... těžce mi to připomíná praktiky některých pražských rádobyveteránistů...
o 16.08.2014, 22:45 | Tuner#2
radek.613: Tos mě špatně pochopil. Já nedovedu pochopit to, že chce radit jakého veterána koupit. Přece každý na to máme svůj vlastní názor a každému se líbí něco jiného. Kdyby mě někdo radil, abych si koupil starou Aerovku, tak ho pošlu do háje, neb mě tyhle prdlavky nic neříkají a mám rád 80. léta...

Až bude mít jasno co chce, tak pak se dá radit, kde konkrétní model/značku dát renovovat, protože tak jako Petr Molčan rozumí Škodovkám, tak zrovna tak někdo jiný bude umět E-type či vzduchové 911tky.
o 16.08.2014, 22:47 | radek.613
T2: přesně to co píšeš, píšu výše nad Tebou....

"Až se tu objeví dotaz stylu "Po dlouhé době přemýšlení, pátrání, bádání, objíždění některých kusů AAAA/BBBBB sháním XXXXX v co nejpůvodnějším stavu, protože YYYYY a .....ZZZZZ.... tak určitě odpovím lépe, ale na to co je v úvodu tohohle vlákna.... "
o 17.08.2014, 06:35 | xenonman
ty woe radku co beres za prasky?
nechce se ti odpovidat na tento dotaz tak nepisi yyyyy a zzzz, ja fakt nechapu takove lidi co maji potrebu psat take blbosti.
mam chut koupit cabrio , klidne pred renovaci dal jsem zde 2 auta co se ma zamlouvaji, pokud napada jeste nekoho neco at se dam ten vuz
dalsi dotaz znel kdo dela kvalitne plecharinu na nich.

a v neporade nemam potrebu se pak vydavat za radoby veteranistu a jezdit na srazy. je to auto pro moje odreagovani a i kdyby ne tobe to muze bejt uplne putna neb jsou to moje prachy co do toho budu davat a muj cas.

v neposledni rada od takoveho auta pak cekam, kdyz se koupi za 10 let bude cena zase lepsi nez nakup. proto na to pohlizim i jako investici. ale chapu, ze pro nekoho to muze byt tezke pochopit. a jezdi na 100 mist a tezce hledat na to nemam cas a pak jeste psat na ahc po miliony navstevach si nevim rady... ne nspisu to jsk to je
o 17.08.2014, 06:44 | Timon.z
Tenhle dotaz mě připomíná pana Bezouška.
Myslím že tady bude nejlepší pořídit nemovitost,než veterána bez vztahu.

xenonman: kdybys ten dotaz aspoň napsal trochu jinak,ale pochop že pro člověka,který v tom chodí je tohle k nasrání
o 17.08.2014, 06:45 | xenonman
jinak posledni vec, ten kdo renovuje veterany by podle me mel umet vse a takoveho cloveka hledam a ne toho kdo dela jen skodovky. to je jsko kdyz bych delal renovace svetel na felicie a jina auta nedelal. proto delame vse a jeste mnoho dalsich veci kolem. mel jsem takoveho cloveka, ale bohuzel umrel proto se na to zde ptam.
o 17.08.2014, 06:51 | xenonman | Upraveno: 2014-08-17 06:58:14
mozna to nekoho muze nasrat, ja to beru, ale proto jsem to napsal jak to je. u aut se motam uz hodne dlouho, ale take jsem realista. tzn nikdy nevis co se muze stat proto hledim i na financni stranku veci. pokud to nekoho urazi tenhle pristup neodsuzuji ho za to preci, je to jeho vec.

a ten dotaz na auto znel typ odkaz na neco co mi treba padne do oka:) ne ze zitra jedu to nakoupit :) chapu, ze nekoho to urazi tak nema vyznam sem neco psat. aspon tak to beru ja. jinak bych musel psat romany o tom jaky lidi jsou a co delaji za blbosti to sem nepatri.

vztah k autu si budejes tim jak nad autem travis cas, davas ho dohromady, vis o kazdem sroubku, vim moc dobre o cem mluvim pac nad audi jsem travil hodne casu a pokazdy kdyz jsem to nekam dal do servisu jsem byl jen nasranej, ze tam nekdo neco odrel nebo pohnojil znam to moc dobre neboj.

ale audi se prodalo, proto chci neco starsiho a cabrio , s audi jsem nejezdil loni asi 1000km :) a to auto jsem mel jen pro radost ne na nejske srazy, ukazovani atd o to mi prave vubec nejde...
o 17.08.2014, 06:51 | xenonman | Upraveno: 2014-08-17 06:58:31
2x
o 17.08.2014, 07:58 | Žigi
Absolutne neznam tvoje financni moznosti, ale treba konkretne ORIGINAL 356 cabrio podle me bude nad ramec jakychkoli moznosti. Vsude jsou same repliky, a do tech nema smysl investovat. Ty jsou pro fandy pro ltery je to jedina moznost se tomu autu alespon priblizit, ale urcite ne investice. Hlavne si myslim ze treba 356 uz je "vycerpana" moznost dobreho sehnani a zhodnoceni. Ty jsou proste uz rozebrany a ty dobry kousky uz stoji tolik, ze ano, zhodnocuji se dal, ale pocatecni investice uz je silena. Celkove bych zkusil treba az 70 leta, kde se jeste da vybrat, sehnat, udelat krasny auto, a jejich cas akorat nastava a bude to jen lepsi a lepsi (investicne). Celkove je ale zajimavych kabrii podstatne min nez peknych coupe na vyber no. A aby jsi pak taky nebyl zklamanej jizdou s cabriem nevalny tuhosti kastle a silenou vahou (ne vsechny, ale v cabriich se proste pokrok udelal az ted). Treba prvni corvette je treba dost stara a dost zajimava pro tebe, mozna. Ale o se tak otresne ridi!!!! Az beda:(
o 17.08.2014, 08:07 | petrcorrado
Já zase tomu co píše xenonman rozumím. 190 sl je výborný, je to vlastně design 300 sl, jen přístupnější. Bohužel ceny jdou k 1 mio...
Celkem dobře vychází r 107 sl, je to perspektivní veterán, vychází cenově dobře a jeho cena jde nahoru. Vybrat vrcholnou motorizaci, ta je vždy nejcenější, tj. 560. Vyhnul bych se americkým verzím. Pak je teda naprostá paráda w111 cabrio. No záleží na penězích... Jsem mercedesovej, tak radím tuhle značku. Projdi si www.mercede-classic.cz tam je dost technických informací..:-)
o 17.08.2014, 08:15 | Tuner#2 | Upraveno: 2014-08-17 08:15:35
radek.613: Ja spatne pochopil to jak pises, ze si to dokazes predstavit ;)

xenonman: Neresil jsi tady nedavno 911 vs. R8? To uz jsi jedno z toho poridil?
o 17.08.2014, 08:31 | xenonman | Upraveno: 2014-08-17 08:34:21
tuner : daily car je neco jineho, mam svoje pracovni auto a to splnuje vse co od nej potrebuji :)nicmene jak jsem psal v prizpevku 911 a r8 to nebylo pro me i jsem to tam psal, tohle je auto pro zabavu: vezmu zenu sunda se strecha a jede se na vylet bez strechy.
jasne muzu jit a koupit si r8, ale po prakticke strance mi to auto nic neda, nic v tom neodvezu a verim, ze veci radost mi udela prave nejaky veteran, na kterem si budu postupne delat.V posledni rade je ten fakt, ze koupim r8 za 1.5 mega a za 3 roky prodam moozna za 900tis a prijdu o 600tis ne dekuji

jinak muj sen je samo porsche, plnohodnotne, tim nemyslim porsche boxster a 924 atd co za porsche nepovazuji snad lukejeep a jini promine
o 17.08.2014, 08:40 | Žigi
Vim, neni to jeste veteran, ale svezeni to bude uzasny a na cene to urcite nebude klesat:) a cenove mi to porad prijde dost fer
[ Link ]

PS: mam s veterany zkusenosti dost, a proste chtelo by si to zkusit, ne kazdy to prekousne, a ne kazdemu to vyhovuje. Ono blazni do znacky vychvali auto do nebes, a pro cloveka co s ni nema zadny vztah to pak muze byt jen drahe utrpeni kde ho spousta kompromisu bude jen stvat. Jen takova proste rada na zaver:) ne kazdy veteran je jen ta radost z bezproblemoveho svezeni.
o 17.08.2014, 10:05 | Pajk
xenonman, jestli si myslíš, že ten veterán za 10 let bude prodejnej za více, tak z mýho pohledu nebude. ANO, bude mít vyšší hodnotu, ale nebude mít kupce, protože takový auto si chce dělat každej sám a podle sebe. Tyhle prodeje již zrenovovaných aut jsou pak spíš o náhodě.
o 17.08.2014, 10:18 | xenonman | Upraveno: 2014-08-17 10:25:04
pajk

jsou auta u kterych to tak je. aspon si to myslim, jestli se pletu muzu ukazat na nekterych pripadech.

auta treba priklady:
koupis bmw f10 za 1.5 mega za 3 roky prodas 800 tis pac uz je zase novej model spatne.

koupis audi r8 opet 1.5 mega prodas za 3 roky mozna 900'tis

koupis audi rs6 4f za 1 milion a neprodas to treba vubec a nebo za 1/2 mega a budes rad

na druhou stranu koupis porsche 911 gt2 pri stesti za 1.3 a za 2 roky ma furt stejnou hodnotu.

kamarad co mel porsche 911 turbo prodal pred 3 lety za 1.7 mega a dneska po 3 letech by dostal opet ty stejne penize mozna vice

bmw m3 e30 naopak na hodnote take ziskava, kde se hledi na stav a originalita


a takto bych mohl pokracovat, mame motorku veterana co se koupila pred 20 lety za 100 tis a dneska ma hodnotu treba 200 tis, tim chci rict, ze urcite budou existovat auta co budou na hodnote ziskavat a v americe je to krasne na tech autech videt .

pokud je renovace veterana dle originalu neverim , ze je zase tolik moznosti renovace. ted neni rec o tuningu apod

o 17.08.2014, 11:17 | matik
Kdyby náhodou tak se můžeš mrknout sem.. Otec má docela velké zkušenosti s veterány (pár jich už udělal) i když to není jako jeho priorita živit se renovací veteránů..
[ Link ]

o 17.08.2014, 12:06 | gizmi
Mel jsem CRX 1g na Vckach a prodal jsem ji (kvuli bytu) bez problemu za stejnou cenu + cenu investic. Dnes bych za ni dostal podstatne vice. Treba kdo ma EEckovou 2g, tak ta dneska taky jde za neuveritelny ceny, protoze uz v peknem stavu nejsou...A tohle bude u kazde znacky (u kazde znacky se najde kousek, ktery byl necim vyjimecny). Kazdopadne co trebas velorex, nebo si sehnat T1cku? :o) To jsou "auta", ktera jen a jen rostou na cene.
o 17.08.2014, 19:33 | Rudi
[ Link ]
[ Link ]
mně se třeba líbí Tatrovka 603ka, sice to není kabrio, ale je to taková česká klasika, kterých už člověk moc nepotká :-)
o 17.08.2014, 19:52 | Taran
kachna
o 17.08.2014, 20:31 | manolo
xenonman u nas pan Vujtek, Klimkovice... to je pry spicka v evrope
o 17.08.2014, 20:34 | manolo
xenonman na cene roste z tech novodobych

bmw 1m
subaru sti ra v.6 orig. jdm
misivbusi evo6 orig. makkinen
skyline gtr32/33 ted nevim

z tech starych bych koukal hlavne na dostupnost a zkusenosti. Kousek odeme sbira pan takove ty moooooc dlouhe ameriky a ten jen nadava, ze nikde nic.
o 17.08.2014, 21:01 | noclue
mne sa pacili mb w114/15, su za normalne peniaze, len to treba kvoli hrdzi komplet rozobrat a zlozit....
plus na mb zozenies diely, v najhorsom pripade orginal

alebo
porsche 993 alebo 964 oboje vzduchom chladene, diely sice drahe ale su.

o 17.08.2014, 22:23 | assassin | Upraveno: 2014-08-17 22:25:29
Xenonman: chapu rozhorceni kluku co se motaj kolem veteranu, ale nejak clovek zacit musi :) ja ti dam tip na fiat dino, podle me paradni auticko, technika ferrari...za zlomek ceny....

356 je bez sance, presne jak popsal nekdo nade mnou - znam cloveka co ji stavel asi 9let a rikal ze uz by takovou blbost neudelal :)

Ja vyhlizim 928ku :)
o 17.08.2014, 23:52 | xenonman
Budu se opakovat, napsal jsem to jak to je, pokud Ameriku, ktera me moc neláká je pak asi potřeba dily dovážet ze státu.

To Porsche me láká hodne. jsou nádherné, kdyz se po nich, ale koukam, Napisy repas motoru atd vzdy mam z toho strach jak a kdo to delal.

Samozrejme priklady co jsem uvedl jsou nova auta a ne veteráni, ale kdyz lze koupit rozume i nove auto...

každopádně diky za návrhy jake koliv ta ceska produkce me moc ne přitahuje. Stará Felicií cabrio nablejskana červena je pekna, ale...

Japonci take ne, jsem mohl zůstat u s2000:)

Je jasne co clovek to jiný názor a zároveň vkus.

o 18.08.2014, 07:47 | cupra.165
Není veteran,kabrio ,japonec taky ne..co M3 CSL e46?
o 18.08.2014, 07:57 | htd
no ale chtělo by to rozpočet napsat:)
o 18.08.2014, 08:32 | M.a.R.i | Upraveno: 2014-08-18 08:33:22
Někteří mě tady udivují. Když plánuju v okruhu 2-3let taky koupit "nějakého" veterána. Nevím jestli to bude corvette C3 nebo škoda 1000. Chci mít nějakou víkendovku, která mi padne do oka a budu jí láskyplně opečovávat. Navíc budu vědět, že mám koníček v kterém budu mít nejspíš dobře uložené peníze a když bude potřeba tak za x let dostanu skoro nazpět co mě stál, tak jsem podle Vás "veteránistů" idiot?
o 18.08.2014, 10:09 | radek.613
MaRi, to je parazitní výklad toho co tu čteš, a tak jak to podáváš, to tu napsané není. Chce to pozorněji číst.

Co se týká toho "plánuju v okruhu 2-3 let koupit nějakého veterána".... tak to už máš nejvyšší čas mít jasnou značku, model, typ, provedení, případně edici či jiný limit, protože ty dva-tři roky jsou tak akorát k tomu, sledovat bedlivě nabídku/poptávku, sbírat informace a sledovat/objíždět nabízené kusy. Pokud to právě myslíš z toho "spekulativního" hlediska. Taky je třeba nezapomenout, že obvykle, pokud nekupuješ čerstvě renovovaný kus (což zpravidla nikdo rozumný nekupuje a nechce, protože kvalita je vždy otázkou), tak ještě tak rok od nákupu se nesvezeš. A to i když na tom nebudeš dělat skoro nic sám, ale svěříš tu nálezovku renovační dílně. Takže máš-li horizont 2-3 let, je nejvyšší čas už mít pomalu vybráno.....

nakonec, co se týká toho "ukládání peněz"... fakt zapomeň na nějaká MBčka, felicie, 25fiaty, žiguly, ameriky 50tých let.... těhle aut v nejrůznějším stavu je doslova jako naděláno a nikdo Ti za sebelépe renovovaný kus skoro nic nedá. Každý si to raději koupí jako vrak a zbytek peněz vrazí do renovace, kterou dělá/si zadá, a má ji tím pod kontrolou. Pokud chceš spekultativního výnosného veterána, tak jak už tu zaznělo, evropský E-type, různá Ferrari, Bugatti, sem tam nějaká čistá nedoprzněná 911, nebo jistota hodnoty T87 či lépe T77, nebo 603-1, a podobně. Ale to se už u nákupu bavíme o statisících a milionech.
o 18.08.2014, 10:13 | M.a.R.i
radek: OK, asi jsem četl mezi řádky. Jak to tu bylo podáno, tak mi to tak přišlo :).
o 18.08.2014, 15:21 | SilverGhost
No, neřekl bych, že s Felicií nemůžeš uložit peníze nebo v MBX, ty auta jsou čím dál dražší. Ale Tatra je jistota. Na ostatní auta už to chce hodně peněz, jen to pak už není moc koníček.
PS: I Americká auta jsou o investicích, jen je potřeba vědět která. Ale některé nafouknuté bubliny možná taky brzy splasknou.
o 18.08.2014, 15:56 | MaSuZaPi_Honza | Upraveno: 2014-08-18 16:01:40
Co nějaká Alfa romeo GIULIETTA rok kolem 1960 ? nebo starý MG jsou taky parádní. Já kdybych to řešil, tak bych koukal po té alfe v kabriu :)

Koukni sem a třeba Tě něco zaujme: [ Link ]
o 18.08.2014, 22:33 | noclue
este su 2 auta, ktore by som chcel, ale su uplne mimo limit: cobra427 a F40
o 16.05.2018, 12:38 | gizmi
Pokud by měl někdo zájem, pouštím tohle "ošklivé káčátko": [ Link ]

Cena: 80t peněz
o 25.05.2018, 11:06 | Alitero | Upraveno: 2018-05-25 11:07:10
Já aktuálně přemýšlím o nějakém vozu od [ Link ] Nechci úplně něco do čeho budu muset vložit obrovské množství práce. Jaký vůz byste mi doporučili? Gizmi prodáváš ten vůz stále?
o 28.05.2018, 11:09 | gizmi
Alitero: je stále k mání ;) Volá mi stále nějaký starší pán co ji chce, ale zatím se neodhodlal přijet :D Pak volal chlap co má obrovskou halu plnou aut, ale je z daleka a nemá jako rejža od filmu čas :D Pokud to nemáš úplně daleko, tak se můžeme domluvit, svezeš se a uvidíš. Za mě: ideálně koupit ještě jednu klasickou se střechou, přeházet si x věcí z interiéru a spokojenost, nebo se na to vykašlat a jen jezdit. Výhodou je, že je zachovalá kastle a to i ze spod. Jinak budu prodávat i další auto - Hondu CRX v originál nebouraném nesežraném a sériovém stavu. Nemám čas na 8 aut a co jsem koupil na běžné lítání Toyo Spidera, tak ani není chuť měnit na víkend auto. Na druhou stranu garáže jsou, trávu to nežere :D
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3128 sekund.