Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > iPhone 6

 o Navštíveno 16693x o
o 09.09.2014, 23:01 | Pajk
Tak co? Jaký máte první dojmy? Osobně jsem čekal víc. Přijde mi, že to jde celý do kytek.


o 09.09.2014, 23:08 | cob1,2HTP:) | Upraveno: 2014-09-09 23:11:27
Apple proste neni znacka, ale sekta.
A kdyby to nemelo zadny novy funkce, tak se fronty budou stat stejne. Proste jabko neni pro kazdyho.
Ale 20k za to nedam, nejsem blazen. Ale casem si ho poridim :-)

foto k příspěvku  od cob1,2HTP:)

o 09.09.2014, 23:09 | cob1,2HTP:) | Upraveno: 2014-09-09 23:10:34
A hodinky watch, to je fakt blbost. Je to maly.
Nestiham nabijet tel. a jeste tohle...
o 09.09.2014, 23:23 | Ghofig
Ja byl rad, ze jsem jabko prodal :)

Na Macbook nedam dopustit, ale tenhle telefon fakt uz znovu nemusim...
o 10.09.2014, 06:23 | Kamil | Upraveno: 2014-09-10 06:28:54
Pajk - co jsi čekal? Má větší displej (-), rychlejší WiFi (+), vylepšený LTE (+), platby (+), vylepšený foťák + video (vyšší framerate mi dává větší smysl než nahrávání ve 4K u konkurence), propojení s Watch (+) a s iOS8 těch nových věcí bude ještě víc.
cob1,2HTP:) - proč sekta? Co je špatnýho na tom, když jsou lidi spokojený s tím co funguje? Ano, mám několik zařízení od Apple a neměnil bych. Líbi se mi provázanost, AirPlay, vychytaný gesta, dokonalý trackpad (kterýmu se stále žádný jiný výrobce nepřiblížil), mám radši MacOS než stále rozporuplnější Windows (používám oba systémy), AppStore bez warez a virů atd. A pokud tohle ze mě dělá iOvci nebo jak píšeš příslušníka sekty, tak ať.
o 10.09.2014, 06:30 | cob1,2HTP:)
Ja taky nedam na iphone dopustit. Ted 4ku a sem spokojen. Teda az na rychlost, to je horsi. Mam i Air a rozdil je znatelnej. Jen ty ceny sou horsi. A to s tou sektou, to je joke :)
o 10.09.2014, 07:22 | Only_One
to za tím chlápkem jsou ty nové telefony 1:1? Fakt jsou větší :-D
o 10.09.2014, 08:44 | kuja
Me na iPhonu 6 vadi to rozdrobeni na 2 zarizeni. Jako vlastnik iPadu Mini 2 a Macbooku je pro me idealni velikost telefonu, nekde na urovni iPhone 4/4S :) No a proto mam jako telefon Hongmi :P Trosku me mrzi odklon od hranatejsich tvaru predchozich rad a vetsi zakulaceni.
o 10.09.2014, 08:50 | Kamil
kuja - nárůst velikosti a další ztenčení se mi taky nelíbí, ale počkám, jak bude sedět v ruce. Koupi zatím ale neplánuju, zatím musí stačit 4Sko
o 10.09.2014, 09:09 | tappaja
Myslim, ze si po dlouhy koupim novej telefon, jen me trochu mrzi, ze vynechali 32GB verzi.
Jo a 4,7" je tak na hrane, co bych velikostne snesl. Kolega tu ma BB Z-10, stejna uhlopricka, do ruky sedne dobre. Ma tu i Samsung Note II, 5,55" a to je uz placacka. Ale verim, ze prave diky tyhle velikosti to pritahne spoustu lidi.
Cenu nekomentuju. Uvidime kolik bude stat v CR.

Jinak k te vybave, me je to celkem jedno, ze neprisli s nicim prevratnym, ono uz toho asi moc k vymysleni neni, me staci, ze to bude fungovat jako moje 4S a bude to sviznejsi, lepsi fotak atd...

Hodinky nejsou muj salek kavy.
o 10.09.2014, 09:14 | riviera.kidd
5" displej ma dneska kde co

s 4,7" to bude porad normalni telefon
s 5,5" to castecne nahradi iPad mini takze nemusis mit 2 pristroje
o 10.09.2014, 10:31 | Pajk
Ta velikost 4,7" už podle mě není na hraně, určitě né pro ženskou ruku. Celkem mě sere, že to nemá IP67, lepší sklo.. no prostě odolnost. A jsem zvědavej na ten vystouplej foťák. Vylepšený LTE je furt stará generace. Nelíbí se mi barevné přechody hliník anténa.

Co chvalím je hliník a oblé tvary. Krok dopředu, možná.
o 10.09.2014, 13:41 | Martyn
Libi moc, ale cena teda dost prehnana + jsem doufal ze zaklad uz bude 32GB..
o 10.09.2014, 13:50 | zipp
iP6 je první iPhone, kterej se mi designově i celkem líbí. Stále jsem nepřítel hw home tlačítka, ale ty zakulacený hrany vypadají hezky. Jsem zvědavej na real-life experience, protože například u SGS4 jsou ty kulatý hrany spíš na škodu, telefon dost klouže z ruky


Pro odlehčení:

foto k příspěvku  od zipp

o 10.09.2014, 13:59 | Downland
to uz me zaujal vic note 4 :) JInak ja se musel smat jablickarum :D:D:D Full hd to uz mam davno, nfc taky nakej rok, landscape :D , barometr :D taky zname , parada kamera umi full hd :D , opticka stabilizace taky uz davno mam :D no proste hruza a jablickari ted budou tvrdit ze tohle je diky applu a nic lepsiho proste neni :D
o 10.09.2014, 14:21 | Luke-Jeep
Njn - množstvííí... Nejde o to co všecko, ale jak ;-)

nicméně pokud má někdo nutnost se smát lidem s jiným názorem, tak mu těžko něco vysvětlovat ;-)
o 10.09.2014, 15:26 | riviera.kidd
jsou v CZ ty NFC platny vuber realne pouzitelny? da se s tim nekde platit? podporuje to vubec nejaka banka?
o 10.09.2014, 15:30 | Kamil
riviera.kidd - dle zpráv co jsem dnes ráno četl se chystá jak Visa, tak Mastercard dostat ApplePay do Evropy. Takže byť to chvilku potrvá, tak to vypadá slibně
o 10.09.2014, 16:11 | AR
riviera.kidd: zatím ne. Primárně je to pro US trh kde naopak neznaní bezkontaktní karty a proto se vymyslela tahle "vymoženost". Než to políbí evropský trh tak to dle mě ještě hodně vody uteče.
o 10.09.2014, 16:11 | tappaja
Me se moooc libi Sony Xperia Z3, jiny telefony muzou mit megapixely, barometry a ja nevim co, ale co proste nekousnu, je Android.

Kdyz jsem ho mel, nez jsem nasel nejakou aplikaci, ktera se mi libila, fungovala a nemela 100 reklam, tak jsem byl znechucenej, protoze sem jich musel 20 odinstalovat. Uz se v tomhle Android market nebo jak se to ted jmenuje, zlepsil? Nebo tam muze kazdej, kdo umi trochu programovat, cpat svoje aplikace?

Jo a uz jste videli zavirovanou aplikaci v appstoru? :)
o 10.09.2014, 16:14 | AR
a jéje za chvíli tady bude flame play vs appstore...
ano na play je stále velice jednoduché (v porovnání s jabličkářema) vystavovat své appky. Nevím jak ostatní, ale já než si tam nějakou appku hodím tak se na ten play podívám co to je zač, jaké to má hodnocení, komenty atd...nemusím tam srát za každou cenu vše co najdu a pak dělat testy zda mi vyhovuje.
o 10.09.2014, 16:41 | Rajdlos
Taky půjdu do I6, měl jsem dva Samsungy (S2 a S3), z každé se postupem času stala tragédie, kolega měl S2, S3 a teď má S4 a je na tom stejně jako já, android už fakt ne. Funguje dobře jen ze začátku. Samsung mě neskutečně nasral jejich aktualizacemi, kdy to bylo stále horší a horší. Telefon mám ve stádiu, že se sekají videa, vypadává volání, nejde mi vytáčet číslo (až tak na po 2-15, ano 15.) Znovu už fakt ne. Mladá má skoro dva roky I5 a je spokojená, telefon je furt stejně rychlý, problémy žádný.
o 10.09.2014, 18:17 | rcman
Jelikož mám iPhone 4 a jsem sním spokojenej.(Až na rychlost.) Tak jsem včera čekal co Apple ukáže za světový novinky.
Myslím že stímhle tak velký tajnosti dělat nemusel.
Pravděpodobně si iPhone 6 pořídím. Jen počkám na ňáký oznámení cen a pravděpodobně na první recenze od lidí který už teď stojí před obchodem...

Trochu váhám kterou ze dvou velikostí si vybrat. Ale ten větší (skoroTablet) by se mě asi nevešel do kapsy. A dost často bych se bál že si jen sednu a telefon bude vejpůl.

K hodinkám musim říct že jsem ani nečekal že Apple do takový zbytečnosti vůbec půjde. Ale stalo se.
Pro mě hodinky ale představují klasický kulatý tvar z několika ručičkama, datumovkou apod. v pěknym designu. A rozhodně né že budu řešit dobijení a baterku častěji než jednou za rok...
o 10.09.2014, 21:08 | Rajdlos
Mě Apple velikostí potěšil, klasický I5 se mi zdá malý, když na něm něco dělám, jsem zvyklý na pádla od Samsungu, Plus je zase až moc velký, takže I6 naprostá paráda.
o 11.09.2014, 08:00 | AR
;)

foto k příspěvku  od AR

o 11.09.2014, 08:22 | Only_One
Bratrova přítelkyně má celou domácnost od jablíček, všechny ty jejich vychytávky, propojenost a funkčnost je ohromující a to je právě ta síla toho systému. At se vezme do ruky jakéhokoliv zařízení je připravené a funkční a vychytané. Nicméně si myslím, že většině lidí na jablku vadí především komplikované kradení placeného sw a hudby a proto raději používají androida, kde to je v podstatě bez problémů, nebo s podstatně menším úsilím.
Osobně třeba preferuju menší telefony. Takže mám SG4 mini a větší bych nechtěl, takže velikosti jablíček mi jsou sympatické, uvidíme jak to bude s IP6 naživo v ruce. Funkcemi mi to přijde už všechno stejné. Potřebuju telefonovat, sem tam udělat fotku, internet, přehrávač hudby a čitelný a dotykově funkční display ve většině podmínek a GPS modul.
o 11.09.2014, 08:39 | mrazik | Upraveno: 2014-09-11 08:39:56
No vzhledem k tomu, že jsem ochoten za telefon dát max. kolem 5 - 6 tisíc, mám Android (Lenovo P780 GravityMod2) a nepozoruji zadne zasekavani, zadne vypadavani hovoru, nic takove co pise Rajdlos a tam je otazka, zda za to muze telefon nebo obsluha. Ono je to stejne jako na pocitaci - me jedna instalce Windows vydrzi nekolik let, nekomu jen par mesicu a dela reinstall.
o 11.09.2014, 08:43 | johanik
Stejnou zkušenost jako RAjdlos mám bohužel i já, nejříve otec S2, chvili ok, poté zasekaná, těžko vytočit číslo, nedostupný tel atd. Výměna za S4 a po necelém roce začíná to samé, vypadávání hovorů a občas seklý telefon. Já chvíli S3, kterou jsem vyměnil za IP4 a byla to chyba, opět po chvilce zasekany, nasledně vymena za IP5 a spokojenost. Takze z vlastni zkusenosti 3 telefony a vsechny 3 relativne nepouzitelny, bohuzel
o 11.09.2014, 09:00 | /// MiŠeL ///
Tak zkuste jinou značku než samsung a jejich zasekaný Touchwiz :-)
s čistým andoidem se to nedá srovnat
ps: bohužel mám pracovní jabko 4 a zas tak plynule to teda nejde jak to všichni chválí, ale to je věc názoru
o 11.09.2014, 09:12 | Pajk
4ka je mrtvá, to se nemůžeš divit.
o 11.09.2014, 09:13 | tappaja
mas IP4 nebo 4S? 4ka je out...
o 11.09.2014, 09:22 | Rajdlos
mrazik: ano je to i obsluhou, a blbostma, co do toho teleofnu instaluju, ale jen věci, které používám, bohužel drtivou většinu mají i ostatní uživatelé, kteří dělají pravidelěna hard reset, prostě android za mě už ne. Funguje super jen chvilku.
o 11.09.2014, 09:26 | mr.brain
Jak to tu čtu, tak mě takový věci s Lumií a Windows Phone netrápí :D První Lumie (800) a pořád stejně rychlá jako byla v roce 2011...
o 11.09.2014, 09:52 | /// MiŠeL /// | Upraveno: 2014-09-11 09:52:51
asi obyč 4ku, ale hlavně mě udivuje na to jaká to byla loď, tak můj číňan za trojec dělá lepší fotky než ohryzek :-)
Nejvíc zaseká android aplikace Facebook,všem to říkám a stejně ho tam všichni naserou
Hlavě na ty slabší mašiny :-)
o 11.09.2014, 10:10 | Milhauzz
Nejsem zarytej jablíčkář, ale dostal sem firemní 4S a funguje to. Ono záleží hodně na tom, jak člověk telefon používá nebo jestli i zajišťuje nějaký dílčí support. Mám na starosti Exchange 2013 - s jabkem bez problému, s lumií bez problému, s androidama je furt něco, hlavně Galaxy 4 - to je taková sračka, že kromě cool demo videí a facebooku je tenhle telefon jen zvětšovač penisu. Bléééé ...

Je pravda, a někteří to už uvedli, že tou velkou šestkou tak trochu zabili ipad mini, jeto vlastně takovej ipad-mini-mini :)

Hodinky nějak nemusím, vona to bude jen taková ta "must have" věc. Každopádně obchodní strategie dobrá, za čtvrt roku vánoce a veřím ze půlka mériky to bude mít ve fusakli.

Se mě tak zdá, že odchodem Jobse ta "revolučnost" tak trochu skončila. Platby ... dle mýho slepá větev, s NFC přišla už strařičká Nokia 6151 a kde je tomu konec. Dneska stačí v bance koupit nálepku na mobilní platbu a je to.

Nicméně tenhle obrázek se časem asi zamíchá ... :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 11.09.2014, 10:14 | Mr.Scully
MiŠeL - iPhone nikdy neuměl moc fotit, ale zase uměl/umí dobrý videa (hlavně zvukově). FullHD video natočí každej Číňan, ale mikrofony obvykle zaostávají.

Jinak jak říkáš, je to hodně o nadstavbách. Androidí telefony jsou funkčně rok-dva před iPhonama a jablíčkáři se zaklínají rychlostí a plynulostí, ale to se holt nesmí srovnávat se zasekaným Samsungem Galaxy S. Když se proti tomu postaví nějakej LG, Nexus nebo koneckonců i třeba Sony, tak plynulost je stejná, funkcí je víc a cena je o 30-50% nižší než u jablka.

Na druhou stranu je dobře, že každýmu se líbí něco jinýho, na trhu je prostoru dost :-) Když využívám Google služby a mám androidí tablet, tak logicky zůstanu u tohohle systému. I když přiznávám, že kdybych kupoval nový telefon teď a neměl absolutně žádné předsudky, další zařízení atd., tak jdu úplně jasně do Lumie s Windows.
o 11.09.2014, 10:36 | riviera.kidd
Androidy jsou rozsirenejsi hlavne proto ze system je zdarma pro vyrobce telefonu
o 11.09.2014, 10:39 | Only_One
když si sáhnu na starou IP4 která mi tu leží a nového samsunga nebo nexuse, tak ať je to jak chce, tak ten aplle dělá nejlepší dojem robustnosti a precizního zpracování. Nekroutí se, nevrže prostě padne do ruky dobře a nemizí různě ikony z plochy :-)) což sem i u S4 stává každou chvíli, kdyz šmejdím po display tak se ty widgetky poztrácí. Bohužel ¨zrovna ten IP4 měl problémy se signálem. Takže šel do šuplíku. A samozřejmě cena nového jablíčka je pro mě nepřijatelná, nebo spíš, nejsem ochoten za telefon dát tolik peněz.
o 11.09.2014, 10:43 | Pajk
Dej si tu 4ku do nějakého pěkného krytu a problém se signálem zmizne. :)
o 11.09.2014, 10:44 | Veider | Upraveno: 2014-09-11 10:45:32
No já teda žádná iOvce nejsem, mám starej IP4 a kdo ovládá Jailbreak, Cydii apod. tak z Iphonu udělá naprosto super stroj....Bráchovi jsem nedávno kupoval Xiaomi Mi3, tablet mam taky Androidí, ale do telefonu, nevim, asi bych to nechtěl, serou mě reklamy ve VLC playeru a vlastně skoro všude. Takže po velmi dlouhé době provedu nejspíš upgrade na IP6, protože pádlo v kapse nosit nechci, což je druhá slabina Android telefonů. Když chce člověk něco super tak je to většinou také super velký.
o 11.09.2014, 10:46 | Only_One
no u nás doma je problém se signálem obecně. Soused postavil vedle takovou železobetonovu příšeru a ještě jsou tu kus dráty VVN. Byly se tu podívat i nějaký GSM másteři od T-mobilu a bohuel kombinace vlivů je natolik špatná, že s tím nic neudělají do vystavění nějaké další BTS. Což jen tak nebude. No a při hovoru sem tam padají všechny telefony, jenže IP byl na to až moc citlivka a občas třeba načtyřikrát volat bylo naprd. Nepomohl ani ten origo rámeček, vypnuté data, prostě zlobil víc než ostatní a mám home office, takže volám většinou doma kde to zlobilo nejvíc.
o 11.09.2014, 10:58 | Downland
Veider: ovladas jailbreak, cydii a umis udelat z cihly super stroj :D Ale jednoduchym programem neumis jednim kliknutim odstranit reklamni baner z vlc playeru v androidu ? :D
o 11.09.2014, 11:14 | Mr.Scully
IP má výborné zpracování, o tom žádná, ale to ještě není důvod pro cenu nějakých 20-24 litrů. To jsou naprosto šílené částky a to neříkám proto, že bych si to nemohl dovolit. Koupil jsem si LG G2 za devítku, umí to všechno, už mi to jednou taky upadlo na beton, nic se mu nestalo... a ušetřil jsem patnáct litrů.
o 11.09.2014, 11:48 | Veider
Downland: Mně nejde o to, že to jde, mně jde o to že to tam vůbec je. Připadá mi prostě že Android, co se týče nabalování dalšího balastu na instalované appky, je v tomhle prostě horší. A jestli máš pocit, že IP je cihla, tak to asi mluví za vše. Neobhajuju ani jedno ani druhý, každej systém má svoje mouchy a každej ať si vybere dle svých potřeb. Flame mezi jablkem a Androidem už mi fakt připadá trapnej a nudnej....hodnej dětí co fláknou tašku ze školy do rohu a jdou na net vyřvávat co je lepší. Na tohle já teda čas nemám, zaplaťpánbůh.
o 11.09.2014, 13:19 | ps
Dnes a denně volají lidé, že jim na Android nejde nastavit Exchange apod., že to nastavovali pro iOS a tam to proběhlo bez problému. U Androidu se nesynchronizují kontakty, emaily, chyby, odpojování apod.

Tak jim říkáme, kupte si iPhone ;-) a máte po problémech. Android je svým poměrem cena/výkon bezkonkurenční, to je všem jasné. Ale jakmile na tom začnete používat i další věci (Exchange, sdílení, propojení s Macem), poznáte sílu této platformy.
o 11.09.2014, 13:48 | Mr.Scully
Exchange jsem tedy ještě nezkoušel (ani nehodlám), mně na veškerou synchronizaci stačí v Androidu zadat svůj gmail a hned mám tím pořešené kontakty, kalendáře, maily, všechno. Za dvě minuty je sesynchronizováno komplet.

Na Androidu mě štve pouze komplikovanost těch různých firmwarů/rootů/ROMek. Je to samozřejmě věc, kterou běžný uživatel nijak řešit nepotřebuje, ale když už do toho chci rýpat (třeba i s rizikem ztráty záruky), tak by to nemuselo kua být jako pro linuxového experta :-)
o 11.09.2014, 14:33 | zipp
Mr.Scully: co je na tom tak složitýho? Nahrát soubor na kartu, restartovat do recovery, stisknout flash a hotovo. Práce na 3 minuty a je nahraná nová romka. Jedinej problém je s prvotním rootováním a odemykáním, ale ten problém se týká jen a pouze nainstalování korektních ovladačů na pc
o 11.09.2014, 14:34 | zipp
Jak tu někdo řešil ty NFC platby, tak v americe to funguje už dlouho. V evropě to zatím běží ve španělsku a teď se to spouští na slovensku. V ČR by to mělo být za pár měsíců
o 11.09.2014, 14:36 | zipp
11.09.2014, 08:22 | Only_OneNahlásit závadný příspěvek porušující pravidla tohoto diskusního fóra.
Bratrova přítelkyně má celou domácnost od jablíček, všechny ty jejich vychytávky, propojenost a funkčnost je ohromující a to je právě ta síla toho systému. At se vezme do ruky jakéhokoliv zařízení je připravené a funkční a vychytané.
_____________________________________________
všichni iLidé neustále opakují něco o skvělé provázanosti mezi izařízeními. Mohl bys to prosím nějak konkretizovat? Já ať chytnu do ruky telefon nebo tablet s androidem, taky tam mám vše synchronizovaný a připravený na práci. Co apple umí v tomhle ohledu lépe/více?
o 11.09.2014, 15:01 | Kamil
zipp - nemyslí tím jen synchronizaci telefon/tablet/komp. Máš další zařízení jako Apple TV, možnost AirPlay atd. Blbě se to popisuje, musel bys to vidět. Nechci tvrdit, že to nelze nějakým způsobem i na Androidu, ale určitě to nebude tak jednoduchý a "instantní" jako to má Apple.
o 11.09.2014, 15:24 | Downland
Kamil: tady se trochu motas u applu to je jednoduche protoze delaji jeden system a na to se delaji i ostatni zarizeni tv lednicky pracky zarovky atd.

U androida to je trochu jinak pokud chces takovou provazanost tak presne k tomu bude samsung dela si pro svuj "os" sva zarizeni dockovaci satnice, hifi, tv, pracky , lednicky, mikrovlnky atd a ver ze to je jednoduchy stejne jako u applu.

Mozna jeste lg ale htc a ostatni asi takovou provazanost nemaji.
o 11.09.2014, 16:24 | AR
Veider: tak přece tady nebudem srovnávat placené appky od jablka vs free appky od google ne? Pokud ti vadí reklamy stačí jen za appku zaplatit (pokud to jde) a jseš bez reklam. Včem je jako problém?

zipp: hele onehdá sme měli vášnivou debatu u piva s jedním jabkařem, ten do toho zahučel solidně, vše musí mít od jabka a právě se strašně rozplýval nad tou propojeností, že ráno sedne ke kompu a píše nějaký mail, pak ho chytne sraní a jde na hajzl s ipadem a tam se mu to automaticky (nevim) přepne a pokračuje v psani mailu či chatování na nějakém IM, vrátí se z hajzlu a de si zapálit, to si zase veme iphone a na balkóně pokračuje atd. Pak to doplnil že jakmile někde něco udělá má to k dispozici všude atd.

Ale to je fakt plus jen pro někoho kdo do toho chce mít vše, člověk co potřebuje tel. k tomu k čemu byl původně určen je to zbytečné ;)
o 11.09.2014, 16:33 | Mr.Scully
zipp - vlastní ROMka problém není, ale ty tanečky kolem/předtím jo. Jsou telefony (resp. spíš verze Androidu), které opravdu nejdou rootnout jednoduchým způsobem. Dělal jsem to na Xperii T a na Galaxy S a pokaždé jsem s tím strávil celý den a byl jsem vzteklý. X-stránkové návody a stejně se vždycky něco posralo. Ale to jen tak na okraj.
o 11.09.2014, 18:34 | tappaja
Radsi poradte dolph ovi ve vedlejsim threadu...
o 11.09.2014, 19:05 | JA
no prošel jsem vším za poslední rok BB10 i iOS a teď jedu na Nokii 930 a je to docela návykový...Android jedině čistej ale telefony jsou takový nijaký..mimo HTC One ale nesedla mi nástavba...jo kdyby byl k mání Google edice asi bych o něm dumal
o 11.09.2014, 21:18 | LordPeytl
Prisaham, ze na LG G2 a Office365 + Exchange 2010 nemam s timto mobilem v nicem problem (synchronizuju kompletne dva ucty). Stejne jako jsem nemel na IOS7. Jediné, co mě trochu sere, že musím při přidávání kontaktu ručně vybrat kam ho chci přidat, defautně se přidává do telefonu (a nevím jak to změnit), ale to se mi pak nepromítne v O365.
o 11.09.2014, 21:50 | kuja
Nekteri mi tu prijdou jako demagogove. Kazdej ma rad to, co mu vyhovuje. Ja treba osobne vlastnim nekolik notebooku IBM a Dell. IBM jako muzejni exponaty a Dell jsem doposavad pouzival jako stolni PC. Pred nejakou dobou jsem poridil Macbook Pro s Retinou a momentalne nepotrebuju nic jinyho. Pri porovnani stejne sizovanejch ultrabooku je Mac levnejsi, vydrzi dyl na baterku a nema dotykovej display. Nicmene ke svoji praci nepotrebuju aplikace, ktery jsou zavisly na Windows. Jo a Apple haters by si nekdy meli vyzkouset aspon dotykovy zkratky v iOS nebo Mac OS. Timhle se tomu opravdu nikdo nevyrovna :)

Ale zpatky k telefonum. Jak uz sem psal nahore jako telefon mam cinsky Xiaomi. Me je totiz vesmes jedno, co mam za telefon, tablet nebo notebook. Nicmene se neda uprit Applu, ze i pres vyssi cenu, clovek vynda zarizeni z krabice a funguje.

No a jak tu nekdo nakousnul aplikace. Hromada lidi porad resi, kde jakou aplikaci ukradnout. Ale neni prinos aplikace to, ze udela k cemu si ji clovek porizuje? No a me prijde lepsi si vybrat aplikace, ktery potrebuju a ne splasene neco porad zkouset :) Ale to je ciste muj nazor :)
o 11.09.2014, 21:57 | Only_One
to zipp, to bys prostě musel vidět, taky sem to nechápal dokud jsem to nevyzkoušel a neviděl podstatu těch drobných detailů, které jsou zcela geniálně vylazené, ať to je jak chce, tak ty jablka jsou funkční bez nějakých potíží ovladatelné i laikem a můžeš se soustředit na práci a neřešíš nejde, nechce se připojit, hledá zařízení, nefunkční aplikace..
o 12.09.2014, 07:43 | AR
no laikem....jak co asi ;) třeba takové nastavení emailu na iphone či macbook je lahůdka, svého času x telefonátů na support že jak to mají nastavit, takže někteří nad tím laborovali i týden ;)
o 12.09.2014, 09:00 | Pajk
Tak to se ale asi bavíš o seznamu atp.
Google, Yahoo a další se nastavují naprosto primitivně.
o 12.09.2014, 11:46 | AR
Nevím jak je na tom google, yahoo a další, bavím se o normální vlastním poštovním serveru.
o 12.09.2014, 12:23 | Luke_288
když i já, jako totální IT amatér, jsem na IP 5 rozchodil exchange i seznam, tak to asi zas tak složitý nebude
o 12.09.2014, 22:18 | Martyn
Jak ho objednam na us appstore za tech $649?:DD
o 12.09.2014, 22:29 | Rajdlos
Dneska jsem viděl ofiko ceny pro Německo. 32GB 1099 EUR a 1299EUR 64GBP, tak myslím, že ještě vystačím s S3, udělám o víkendu hard reset :) Je to normální chtít za telefon, co skoro za macbook.
o 12.09.2014, 22:44 | Pajk
No 32GB se nedělá. Pro ČR budou ceny známy za 14dní prý. Pokud to bude stát jak píšeš, tak to taky seru.
o 12.09.2014, 23:45 | Kamil
Rajdlos - nepanikař :) [ Link ]
o 15.09.2014, 08:06 | Rajdlos
Kamil: Tak asi to byl nějak předprodej za "výhodné ceny" :)

Jinak jsme udělal o víkendu hardreset a telefon zase maká, není to nic extra, ale nějakej ten měsíc vystačím :) Takže bez I6 se obejdu.
o 16.09.2014, 12:13 | CervinVega
mám 4S 3tím rokem a pořád cajk, oproti 5 je dokonce spolehlivejší, má "lepší signál" GSM i wifi, větší výdrž na baterii...
a to mám "jetej" z ebay, 5 je nová z ČR :-)
o 16.09.2014, 19:24 | Kacko
Krom telefonu mám taky celou domáctnost jablečnou a nemůžu si to vynachválit. Dřív jsem byl hodně zastáncem Android zařízení, ale ani při dnešní android technologii bych se nedostal na to co mám s apple. Zkoušel jsem mít Android domáctnost, ale stálo to hromadu nervů, polovina zařízení nefungovala jak měla a při čase co jsem nad tí strávil to vyšlo na stejný prachy co apple.
Vážim svého času a nervů, takže teď už si jen sjedu pro tu 6tku a jsem komplet ovce. Ještě by mohli udělat retinový Air a AppleTV s podporou 3rd party appsek. Jo a taky stable verzi OSX a iOS8.
o 18.09.2014, 17:06 | Pajk | Upraveno: 2014-09-18 17:06:48
Běží už někdo na iOS8?
o 18.09.2014, 17:38 | madmaik
ja uz odedneska. a zatim nepozoruju zadny problemy.zvyka se zatm pekne :)
o 18.09.2014, 19:50 | AR
lol: [ Link ]
o 18.09.2014, 20:46 | Luke-Jeep
Jojo iOS8 dneska od rána... Na jáPlacka Vzduch je to teda hukot - letí to jak utržený... Na 5S je taky všechno lehce svižnější... Ani jsem nečekal že to ještě jde :-D takźe za mě dobrý :-) novinky nic závratnýho - ale zase se o kousek posunula provázanost jabko-jabko... Příjemné
o 18.09.2014, 21:10 | blázen
Já za něj klidně 20 dám. Pokud neseženu levněji. Protože vím,že koupím něco, co mi bude zas dlooouho bezproblému fungovat. Narozdíl od většiny,co vidím v okolí ala android.. tragicke.
Nadává na to v 90% jen ten, kdo na to nemá. Hold ČR.
At si každý koupí co chce. Někdo upřednostní kvalitu, někdo pokus o kvalitu. howk.
o 19.09.2014, 12:47 | Downland
Youtube video:
o 19.09.2014, 14:14 | Mr.Scully
blázen - opravdu si myslíš, že si iPhone nekoupí jen člověk, kterej na něj nemá? To máš hodně zjednodušené myšlení.

Takže pokud budu mít na účtě dvě mega, iPhone 18 bude stát 150 tisíc a androidový phone s 2x více funkcemi 10 tisíc, tak se nemám zachovat jako Čech a koupit iPhone?

Tohle myšlení mě fakt irituje. Daleko víc než ta vlastní flame mezi Androidem a iPhonem. (A stání ve frontách je mi k smíchu obecně, ovce jsou ti lidi čekající na iPhone úplně stejně jako ti, kteří čekají na Samsung).
o 19.09.2014, 14:26 | AR
a přitom si stačí koupit hongmi a je vystaráno ;)
o 19.09.2014, 14:32 | CRK
Nehledě na to, že můj Samsung stál stejně jako iPhone :D
Jinak pak srovnávat čínský telefony, který si přitáhneš za trojku, se zařízením za 20, tak co na to říct, samozřejmě to bude mít mouchy :D
Sem si ho chtěl z prdele koupit, ale když vidím, jak to hned padá na zem :))) tak si radši koupím EDGE :)))
o 19.09.2014, 15:04 | Kamil
Vrátím se zpátky k původnímu tématu - brácha měl dneska možnost si osahat 6ku v Berlíně a byť byl k designu a velikosti stejně jako já skeptickej, tak psal, že se drží super a celkově jen pozitivní dojmy.
o 19.09.2014, 19:16 | mrazik
Muze nekdo rozepsat tu provazanost jablicek, jak se to zuzitkuje v domacnosti atd. Nemyslim to rypave, nechci vyvolavat flame, opravdu me to zajima (ano jsem linej hledat).
o 19.09.2014, 19:39 | Pajk
Hele ono záleží, kolik těch zařízení máš. Pokud se bavíme pouze o Macu a iPhonu, tak spostu telefoních věcí můžeš dělat na Macu. Videohovory, imessages, poznámky, emaily, obrázky. No prostě nic převratnýho, ale funguje to.
o 19.09.2014, 21:46 | mrazik
Predpokladam, ze vse je zavisle na pouzivani jejich icloudu a dalsich sluzeb, takze to chce rychle data atd.
o 19.09.2014, 21:58 | Kamil
Na běžný poslech (a ve spojení s Apple TV nejen poslech) je super Airplay - bezdrátový přenos signálu do repro (případně obrazu do televize), už žádný nevzhledný a omezující kabely.
mrazik - pokud nejsi na wifi, tak to samo data chce
o 19.09.2014, 22:58 | Kacko
mrazik: Rychlá data to nepotřebuje, většinu věcí si to syncuje přes wifi. Ale kdo dnes má, míň jak 2Mb žejo.. Bohužel kompem a mobilem to nekončí:)

Pak si koupíš TV, zjistíš, že tvůj wifi router je shit a neutáhne stream obrazu, takže si koupíš rychlejší za 1500 co umí třeba 600Mbps. Zjistíš, že to je taky shit, takže si pořídíš Airport, protože konkurence při srovnatelných parametrech je stejně drahá/dražší.
Když už ho kupuješ, tak rovnou s diskem žejo, protože proč pak nějak složitě instalovat domácí cloud.. Konečně hurá, máš spoustu místa na filmy na cloudu, obraz se streamuje na TV bez mrknutí oka, žádný lagy atp. Instalace za 5s. Můžeš pařit hry z mobilu na TV atp. Pecka.

Vše funguje skvěle, ale pak zjistíš, že se zbytečně komplikuje přehrávání hudby - musíš pouštět apple TV i TV(nebo receiver), takže si pořídíš receiver s Airplay. Pecka všecko funguje hned, žádný složitý instalace. Po čase ti v novym firmwaru receiveru dělají radosti např. integrovaným spotify atp.

No a v tenhle moment už jsi v pytli, protože vše ostatní ti připadá pomalé, nemotorné a nefunkční. Vše ostatní ti přijde jako nedomyšlený nedodělek a jsi pohlcený filozifií jablka:)

Pak když už máš tolik věcí zjistíš, že by se ti hodil tablet. Na takovýto "recepty při vaření" "novinky na záchodě" "na dovolenou".. Koupíš a pecka, všecko hned funguje i s tabletem.. Dělá ti to jen radost, je malý a moc neváží, dá se z něj i pracovat, máš už snad vše..

No a pak zjistíž, že existuje Airprint.. :)
o 19.09.2014, 23:51 | FBS
Kacko to vystihl perfektně. Líp bych to nenapsal, hlavně teda: "No a v tenhle moment už jsi v pytli, protože vše ostatní ti připadá pomalé, nemotorné a nefunkční. Vše ostatní ti přijde jako nedomyšlený nedodělek a jsi pohlcený filozifií jablka:)".
Kdo nezkusil nepochopí. Ale co, pro ostatní jsme stádo... :-)))
o 20.09.2014, 02:50 | Mr.Scully
A co z toho konkrétně neumí Android za poloviční až třetinovou cenu? (To není ironie, ale vážně míněný dotaz).
o 20.09.2014, 05:41 | Pajk
Přesně Kacko. Já samozřejmě vím, že to nekončí u noťase a telefonu. Ale tohle je typické spojení asi 90% uživatelů, možná víc. :D
Mě se třeba ještě líbí takový detail a to je propojení s bezdratovýma sluchátkama. Apple ukazuje stav baterie ve sluchátkách. Kamarád byl nešťastný, když mu to droid nedělal.

Mr.Scully: on to třeba droid taky do jisté míry umí, ale vždy zkolabuje a jako bonus něco vymaže. A tady přesně začneš ten systém nenávidět. A je fuk, jestli je to levnější nebo dražší.
o 20.09.2014, 09:38 | blázen
Mr.Scully: já nenapsal ,že si jej nekoupí, kdo na něj nemá. Ale že na něj z drtivé většiny nadávají právě ti, co ty peníze za to dát nechtějí = nemají.,..nebo tolik nechtějí za mobil utratit. Jako ovce si rozhodně nepřipadám. Prostě zavolám do Tmobile a oni mi ho pošlou, jakmile bude dostupny. Normální obchod. A vím,že mám zase na 3 roky pokoj. Když vidím ten váš slavný android po 3 letech, je to nepoužitelne. Nezlob se na mne ale je to tak. Prostě je to horší. Bylo a zřejmě bude. Nikomu to neberu, at si každý koupí co chce. Pokud potřebuju spolehlivý telefon, koupím si iphone. Mám už 3tí a jediné, co bych vytknul je u te 4ky ztráta signálu v oblasti ,kde je ten signál slabý. To prostě posrali, ale zbytek je naprosto v pořádku. Po 3letech žádný vyšoupaný plast, naprostý minimum škrábanců.. když vidím z té doby třeba telefony od samsungu, tak vypadají jako by je někdo zasypal hromadou velke strusky.
o 20.09.2014, 09:53 | Mr.Scully
Nj, ale když všichni srovnávají iPhone zrovna se Samsungem, což je plastová kráva, která má Android zasekaný vlastní nadstavbou... třeba Sony nebo LG jsou kvalitativně podstatně dál.

Pokud je Android tak hrozný, tak proč ho pořád používá tak obrovské množství lidí? (Jen) kvůli penězům to nebude. Mně osobně třeba nesedí iOS ve smyslu toho, jak ten telefon vypadá a jak se chová - takže když jsem na Androidu měl verzi, která byla customizovaná do podoby iOS, tak jsem to okamžitě odinstaloval, protože jsem nebyl schopný nic najít. Potřebuju si telefon vždycky přizpůsobit přesně na míru, na což je prostě Android nejlepší. Jinak k Androidu láskou zrovna nehořím, nejradši bych měl na telefonu Windows, ale ti se probouzí až teď.
o 20.09.2014, 10:23 | mr.brain
Nevím co se na Windows Phone probouzí teď když ten OS je stabilní od vydání v roce 2011 vč všech dalších verzí... Jak na první Lumii 800 co tu leží přede mnou, tak na L520, 820 nebo 930 :) Anebo i dalších modelech.
Jo, možná je tam míň aplikací než na androidovi (můžu porovnat neb mám droidí tablet z doby, kdy se běžně prodávaly za ceny toho nového iPhone) a že by mi ty aplikace na telefonu chyběly, to se říct nedá.
o 20.09.2014, 10:25 | choze
no zrovna Sony take neni nic moc, mam ho jako služební a co ten system dokáže nějak nechápu. Seká se to, zamrzá to, no prostě hrůza. Je to holý systém od Sony. Kolegové co mají ten samý tel tak mají ty samé problémy :(
o 20.09.2014, 17:22 | mrazik
Kacko diky moc za vysvetleni a jsem rad, ze ani jedna z funkcionalit co pises jde zatim mimo me.

Ono cele je to take o tom, ze iOS je proti androidu stale uzavreny system a hlavne jednotny hardware, zatimco vyvoj na androidu umoznuje vice volnosti a vice vyrobcu hardware s tim souvisejici pripadne problemy s kompatibilitou, kterou muzeme zazivat i na pc.
o 20.09.2014, 18:53 | AR
nic ve zlém jablíčkáři ale je celkem funy jak začnete srovnávat jabko a droidy a přitom vemete lowcost za tyček a porovnáte jej s jabkem za 20. Jako sorry ale to jak by jste porovnávali dacii a rolse....

a tvrzení "co ty peníze za to dát nechtějí = nemají" jako sorry ale to že nejsem ochoten dát takový balík za plastovou krabičku ze mě hned dělá někoho kdo na to nemá? Máš trošku pokřivenou představu ne Blázne.
o 20.09.2014, 20:47 | riviera.kidd
Pred lety nokia 5110 zacinala na 19tis
V doprodeji v twist sadach za 9tis

V3688/V3690 mototoly staly ke 30tis

Ericsson T28 ke 30tis

6110/6150 - 25.000

3210/3310 - 10tis

Motorola timeport 260 - 26.000

A tak se da popisovat dal...

Cili dnesni premiove telefony jsou levnejsi nez tomu bylo pred 10ti lety kdy 20tis melo vetsi hodnotu nez dneska
o 20.09.2014, 21:01 | Mr.Scully
To je jasný, že reálný ceny elektroniky dlouhodobě klesají. Pointa je spíš v tom, že telefony za 25k umí to samé nebo míň než telefony za 15k. Proto části lidí (včetně mě) přijde absurdní platit víc, když to samé dostanu za míň.
o 20.09.2014, 21:34 | riviera.kidd
Pak jde o material
Iphone 4/4s ma sklo a hlinik
5 je hlinikove

Je jasne ze material je za vice nez ty rozvrzany plastovy samsungy

Dalsi vec je ze pro vyrobce telefonu je android system zdrarma, nemusi platit licencni poplatky za pouziti, proto je android tak rozsireny


Treba Vertu byla tupa nokie v hezkem kabatu za 100tis



o 20.09.2014, 22:01 | muSlim | Upraveno: 2014-09-20 22:03:18
Presne ako riviera.kidd, keď si spomeniem že za T39m som vysolil ~24k CZK, tak mi cena 6-ky s 64GB (aby som zachoval kapacitu že áno) príde až úsmevná. A áno, pôjdem do nej. Otázka je len či tu ešte v ČR alebo hentam...

P.S.: ešte som si spomenul na cenovku Carbon Arte, takže už úplne mlčím nad cenou čohokoľvek :-D
o 20.09.2014, 22:04 | AR
hmm pekne...sice staly taky ty founy balík ale já osobně sem víc než trojku za krabičku co spojí s jinou krabičkou a nebo umožní poslat smsku nedal a aní do budoucna nehodlám dát.
o 20.09.2014, 22:06 | tappaja
To je tvoje volba a je to v poradku.
o 20.09.2014, 22:39 | muSlim
Ako tappaja a nevidím na tom nič zlé, njoy ;-)
o 21.09.2014, 00:32 | Cenda
T28 za 30t? Kdysi jsem ho mel, ale maximalne jsem dal za 8310 15t. T28 mohla stat do 8mi.
o 21.09.2014, 02:28 | vypuk
No, on je spíš problém v lidech, kteří to ani nepotřebují a berou si Provident a jiné sra*ky jen proto, aby měli na nejnovější iPhone :) Kolega v práci taky, sám nemá pomalu co žrát před výplatou (po výplatě to kryjou stravenky) a stejně si koupil 5S na splátky :) takže hypo, splátky, dalších x splátek a je to tu - pozér :)
o 21.09.2014, 08:28 | tesil
Ale to je taky kazdyho vec. A nebo ten, kdo si koupi novyho plastovyho samsunga za 20 a vic uz pozér není?
Uz tady resite nesmysly. Kazdej at si koupi co chce a co mu vyhovuje. To je jak kdyby mne nekdo radil at nejezdim v sedmě, ale ve fabii, protoze mam hypoteku. To je prece hovadina.
Prece nemuzes rict, kdyz to nepotrebujes, tak to nekupuj. To by nekupoval skoro nikdo nic.
o 21.09.2014, 08:42 | Deliquente
Presne, kazdy at si koupi co se mu libi...

Za chvili se tu budete hadat proc BMW a proc MB;)

Duvod proc jsem si doted kupoval samsungy a mam aktualne S5 je ten,ze ten telefon ma display na kterem se da jit na net,nikoliv "maxidot" Nikdy jsem nemel problem se sekanim (vzdy cz distribuce). Iphone si koupim az bude mit display:) (mozna uz ted uvidime) a pak zhodnotim co je lepsi. Kazdopadne S5 mam za 11 a jestli bude stat i6 22 otazka je co mi nabidne noveho. Uvidime...
o 21.09.2014, 08:42 | Deliquente | Upraveno: 2014-09-21 08:47:07
Cemu se spis smeju je jak si lidi zabali sveho iphona do plastoveho/silikonoveho obalu :D aby se jim ten skvost nepodrel. Souhlasim ze je to technicky zpracovanim skvost, ale na m6 si taky nedam plastiDIP ze :D aby se mi neotukal lak...
o 21.09.2014, 08:43 | muSlim
2 tesil: nechce sa mi v tom tiež hrabať, ale auto a telefón je docela rozdiel. Telefón (a dovču) brať na úver, to by som musel najprv prepiť zbytok mozgových buniek a ešte chytiť nejakú virózu z ktorej zhlúpnem ako kretén :-)))
o 21.09.2014, 08:56 | tesil
Ja v tom rozdil nevidim, kdyz na to nemam hotovost, jina moznost neni a to samy je auto. Muzes si prece koupit neco za 10 tisic.
Kdyz clovek vi, ze to v pohode zaplati, proc ne. Nemyslim tim samozrejme nejaky nebankovni uvery, ale normalni nabidky uverovych spolecnosti. Treba loni jsem sel koupit televizi za 40 litru. V obchode jsem zjistil, ze nabizi splatky bez akontace na 20 mesicu bez navyseni. Nevidim jedinej duvod, proc vyhodit 40 tisic hned, kdyz to muzu davat po 2 tisicich, ktery ani nepocitim a 40 pouzit na jinou radost. A uplne stejne to dela kamos s dovolenou. Bez akontace a bez navyseni na 10 splatek. Doplati a koupi dalsi.
o 21.09.2014, 09:32 | muSlim
2 tesil: to s tou telkou je zase niečo iné, pri tých podmienkach. Asi to vidíme inak ;-)
o 21.09.2014, 12:59 | Kacko
Myslim, že flame je zbytečný. Tak to prostě je a než vůbec trávit čas myšlenkama nad tim proč si někdo kupuje to či ono, tak je lepší přemýšlet nad něčím produktivnějším:)

Na Aukru už je pár modelů v aukci kdyby měl někdo zájem:) [ Link ]
o 21.09.2014, 13:39 | Kamil
Tak nějak nechápu, proč majitelům jiných telefonů leží iPhone tolik v žaludku. A je jedno, jestli jde o cenu nebo funkce. Používám iphone asi od roku 2010 a za tu dobu mi ani jednou nenapadlo, že by můj další telefon měl být něco jinýho než zase iphone. Vyhovuje mi OS, vyhovuje mi jak funguje a nic mi na něm nechybí. Kámoš za tu dobu co mám 4S vystřídal snad čtyři telefony a u každýho narazil na nějaký problém nebo něco, co ho štvalo. A to je přesně ten člověk, co kouká na technickou specifikaci, řeší rozlišení, operační paměť atd. Proto jen nechápavě kroutím hlavou nad tím, jak se po uvedení iphone nebo ipadu objevují srovnávací obrázky, kde je iphone "zašlapán do země". Vždyť už 5Sko má výkonostní rezervu, dostatečně jemný displej a je úplně jedno, že není full hd. Pokud myslíte, že opravdu potřebujete v telefonu ten nejvýkonnější hardware, co nejjemnější rozlišení displeje, co nejvíc megapixelový foťák (asi největší debilita co může člověk chtít) a rádi se hrabete a upravujete si OS k obrazu svému, tak OK. Ale to přece neznamená, že musíte urážet /navážet se do lidí, kterým je ukradená tech. specifikace a jde jim především o bezproblémovou použitelnost, jsou rádi za uzavřenost, nevadí jim koupit si appku atd.
o 21.09.2014, 14:51 | Mr.Scully
Tak já souhlasím, že flame je nesmyslný, mně jen vadí ta mediální hysterie kolem toho. Nemá cenu si nalhávat, že technologicky je iPhone v současnosti o rok-dva pozadu (dřív to mohlo být naopak), naopak co do rychlosti bude s iPhonem srovnatelný asi jen čistý Android (takže třeba Google Nexus - který je podle recenzí skvělý a nevzal jsem ho jen kvůli tomu, že nechci mít mobil s jednodenní výdrží). Obojí má svoje výhody a nevýhody. Já jen osobně nerozumím jednak předražené ceně (argumentovat hliníkovým zpracováním je kravina, to je asi tak deset dolarů na ceně navíc), zvlášť když náklady na výrobu jsou známé (iPhone tuším $200). A za druhé se směju trotlům (teď nemyslím překupníky), kteří stanují před obchodama, aby měli telefon o dva dny dřív než ostatní. A to naprosto nezávisle na tom, na jaký telefon stojí frontu - trotlové jsou totiž v táboře iPhonistů i Androidistů :-)
o 21.09.2014, 15:14 | LukeFab
přes 30tis za Iphone :D
o 21.09.2014, 15:17 | Kacko
Mr. Scully: To je právě ten rozdíl v Apple filozifii vs ostatní svět. Je jedno, jestli je HW pozadu, důležitější je použitelnost. Místo aby narvali do foťáku 53MPx, tak nechají 8MPx a zlepší světelnost, autofocus atp. Není třeba mít 3GB RAM, když systém jede perfektně na 1GB atp. Použitelnost je to o co ve výsledku jde. Nejen u telefonů.

Proto ten střet filozofií, kdy jedna strana hraje na hezká reklamní čísla a druhá na použitelnost.

Cena předražená není, je taková jakou ji nastavili. Stojí to tolik, kolik jsou lidé ochotni zaplatit. Soudě podle vyprodanosti mohli jít klidně ještě výš.

Mám teď Nexus 4, předtím jsem měl samé androidy. Důvod je jen ten, že z mobilu potřebuju pracovat a na menší jak 4,7" se mi blbě odepisuje na maily.
IPhone 6 si pořídím nejspíš ve druhé vlně. Jsem si naprosto jistý, že až s ho pořídím, tak bude fungovat se vším v domáctnosti, že bude skvěle použitelný a budu z něj mít radost.
Jinak přemýšleli jsme taky, že si s kolegou zajdeme stoupnou do fronty jako "ovce" předevšim kvůli tomu žážitku. Né že bysme čekali týden, ale na den proč ne, pracovat můžu odkudkoliv - i z fronty. Bez zážitků by byl život o ničem;)
o 21.09.2014, 18:29 | riviera.kidd
Nekde tu byli i ceny v usa se smlouvou na 2roky
Iphone 6 - 199$
Iphone 6+ 299$
Iphone 5C - zadarmo

Kdyby tu byli takove ceny tak to ma kde kdo misto jinych telefonu :-)
o 21.09.2014, 21:00 | Mr.Scully
Kacko - no zrovna třeba Nokia ukazuje, že se dá udělat kvalitní fotomobil (s velkým rozlišením).

S RAM apod. souhlasím, to už tak podstatné není. Narážel jsem třeba na NFC, velikost displeje a další věci, které se prezentují jako skoro marketingový tahák, přičemž u konkurence jsou už pradávno.

Jinak cena je samozřejmě adekvátní s ohledem na maximalizaci zisku Apple, to souhlasím :-) Nic to ale nemění na tom, že je nesmyslná (ve smyslu racionálního myšlení). (A není to nic proti Applu, nesmyslnou cenu má i spousta androidích mobilů). Když se tu budou jako největší novinka prodávat rajčata z Konga za pětinásobek ceny ostatních rajčat, tak nepochybuju, že si kupce najdou, prodejce si namastí kapsu, ale bude to prostě kravina. Tak jsem to chtěl vyjádřit :-)
o 22.09.2014, 10:56 | Pajk
Blbne mi foťák na ipónu řady 5, skáče mi přes půl obrazovky fialová nebo se nenačte a takový srandy. Nesetkal se někdo s tím?
Myslím, že to začalo už před iOS8, ale po aktualizaci totál. Jako osobně si myslím, že je to problém hardwaru, tel mi sem tam spadne.
o 22.09.2014, 11:07 | manolo
Pajk: tel ti musel spadnout nebo tuknout, je to pohnuta cocka. Casem fotak vypne uplne. Vlastni zkusenost.
o 22.09.2014, 11:07 | manolo
Zkusme se nad tím zamyslet z pozice marketingu.
Apple, at se jedna o imac, ipad, iphone vzdy drtil konkurenci tim, ze fungoval. Fungoval skvele. Kdyz prijdete mezi vyvojare, grafiky, designery, fotografy, maji jabko. Kazdy Vam, rekne, ze neni treba resit zaplaty, pady systemu a jine omezeni. Proste sednou a fungujou. Otevrou book a jedou. Neprobouzi ho 15-30sekund, tak jak treba widle.

Pak se podivate na konfigurace tech imacu nebo macbooku a zjistite, ze jsou o rok pozadu oproti cinam jako acer, asus a jine znacky bezici na widlich. No a kde je ten kamen urazu?

Vyvojar apple vyuziva maximalni potencial hardwaru, zeleza, at uz pri hospodareni s baterkou, tak s pameti. Neodklada bordel nekde do ram, neswapuje atp... kdezto ty nadupane masiny, bezici na widlich nemuzou fungovat dobre uz z principu.

Za prve vyvojar se musi vyporadat s kompatibilitou, ze widle musi ficet na milionu druhu a sestav pc nebo notbooku, tim padem musi byt i ten windows obsahove, programatorsky vetsi balik bordelu, driveru atp...

Za druhe pro widle pise kazdy banan, nemusi byt certifikovany, proste ti system zasere kde kdo kdo si mysli, ze umi programovat... atp atp...

NA druhou stranu, co dela konkurence napr treba v tech mobilech? Nikdo nikdy nerekl, ze Samsung doma pofici jak apple, ale 20x do roka slysim, kolik ma jader, kolik ma navic ram, kolik ma navic slotu atp...

Tzn marketingove premysli apple tak, ze lidem dava to co potrebuji. Potrebujeme pohodli. Potrebujeme se co nejmene vzteka. Potrebujeme at veci funguji na prvni dobrou. Kolikrat se mi vymazala jakasi romka nebo ikonky v samsunguju, mel jsem s3 a htc. Kolikrat se mi system zasekal tak, ze neslo otevrit ani ahc.

Eko system apple je postaveny tak, aby ho "debil" nepospinil. Nenainstaloval tam veci, ktere ten system budou brzdit. System je postaveny tak aby jej pouzival na 101%.

Kdyz mi prijde klient na firmu, ja si sednu a z mobilu se pripojim k apple tv, udelam zakladni korekce, pak mi dojde grafik s tabletem, pripoji se taky, odprezentuje co ma, tak klient ve vetsine pripadu nechape tu funkcnost a efektivitu. Tak samo potom pripojim laptopa a slapu dal. Proste to funguje. Neznam nikoho, kdo by mel takovyto ekosystem postaveny doma na androidu. Pousteni hudby po kancelari nebo doma, hrajeme z ruznych iphonu nebo ipadu podle chuti atd atd...

Sam mam ve firme 8 pc a 3 jabka a fakt zjistujeme, ze ty jablicka jsou mnohem stabilnejsi a funkncni.

Hlavni a hodne podstatna vec je zbytkova hodnota hardware. Kdyz prodavame nejaky Asus, Delle vybaveny notbook, ktery stal puvodne k 35 000,- tak mam problem ho pustit za 15 000,-. Kdyz stejnou situaci resim s jabkem, vzdy ho po roce prodam lehce pod cenu bez dph...

Timto nerikam, ze je apple horsi nebo lepsi, pouze poukazuju na to, ze vsichni bezi za jadrama, pixelama a kilowatama, namisto toho, aby se zamysleli jestli to opravdu vyuzijeme...

o 22.09.2014, 11:47 | CervinVega
ale je drahej, tak ten kdo ho koupi MUSÍ být záhadně bohatej debil, zloděj, degenerovanej buržoust nebo jenom snob :-) (myšleno ironicky)
o 22.09.2014, 12:34 | AR
ad ta prodejnost...je to jako s ochcávkou, dokud tu budou lidi co za jetý kus jsou ochotní dát tolik co za nový tak se to holt za tolik prodávat bude no.
o 24.09.2014, 11:32 | Downland
Youtube video:
:D tak ale hlavni je ze je pouzito kvalitnich materialu :D
o 24.09.2014, 11:54 | Milhauzz
Mno, zjistit že když něco kurvím, tak se jedna ze dvou věcí zkurví, je opravdu počin hodný na ocenění. Teď sem to zkoušel na tužkách. Lámal jsem dvě a jednu sem zlomil. Asi na tu zlomenou nakreslím jablko a udělám stejný video :)
o 24.09.2014, 12:17 | zipp
Millhauzz: to video mělo ukázat, že je iPhone náchylnej na ohnutí, takže při nošení v kapsi by člověk měl dávat pozor. Ovšem pro "rozvrzanýho plastovýho" note očividně žádnej problém....
u apple se platí hlavně za značku
o 24.09.2014, 12:32 | Milhauzz
Já si myslím, že kdo má IQ vyšší než dnešní datum, má dost rozumu na to, aby věděl, že co je velký a placatý, tak se může prohnout. Pak už je to jen o materiálech. Já si myslím, že by byl děsnej hit, kdyby někdo udělal mobil z plastelíny. Vytáhneš kuličku z kapsy, válečkem na těsto si uděláš 10" telefon a hotovo :)
o 24.09.2014, 12:33 | Pajk
To je mi ale slabej chlapík.
o 24.09.2014, 12:49 | Cenda
Milhauzz > já teda běžně nosím S3 v zadní kapse a sedím na ní, takže věřím tomu, že bych ji takhle časem ohnul. Nosil jsem takhle běžně všechny telefony od T10/T28.

Otázka je, jestli bych takhle nosil i plácačku typu IP6+/Note, ale stejně toto u Applu je průser.

A IQ mám větší, než dnešní datum :-)
o 24.09.2014, 13:02 | tappaja
Behem prvnich 3 dnu 10 mio kousku prodanejch, krasa!
o 24.09.2014, 13:10 | Kamil
průšvih to rozhodně je, ale díky stálému ztenšování a zvětšování se to nicméně dalo čekat
o 24.09.2014, 13:10 | mrazik
Mam 5" mobil, nosim ho v kapse, nevyndavam ho kdyz sedim nebo se pro neco ohnu atd. a nemam problem. Asi bych nebyl stastny, kdybych zjistil, ze mobil za takove penize je ohnuty.
o 24.09.2014, 13:18 | Downland | Upraveno: 2014-09-24 13:19:01
tappaja: a ted mi rekni co je na tom ze prodali za 3 dny 10 mega ? Pro me to znamena bude to mit kazdej nouma 2. 10mega jen proto ze nikdo jinej s ios mobil nedela tak to cislo moc extra neni :/ Kdyby to vyrabeli 2 firmy tak jich ted neprodali 10 ale jen 5 a kdyz by to vyrabelo treba 10 firem no tak to je docela propadak 10 mega kusu :)
o 24.09.2014, 13:20 | Mr.Scully
Koukám, že se konečně projevila ta kvalita toho materiálu, že to vydrží víc než plasty. Nedávno mi tady někdo vysvětloval, že ten materiál je jeden z důvodů, proč je to o minimálně 10k dražší než srovnatelné mobily :-)

Ne, takových testů samozřejmě může být x a každý vyjde jinak, ale taky bych teda čekal, že plast praskne dřív.
o 24.09.2014, 13:21 | Kamil
Downland - sorry, ale ty seš fakt tydýt. Tobě musí ten Apple fakt ležet v žaludku, jinak bys takový blbosti nepsal.
o 24.09.2014, 13:33 | Pajk
Kua doneste mi ty Vaše Noty nebo co, já Vám to polámu jedna radost. :D
o 24.09.2014, 16:40 | Knightey- | Upraveno: 2014-09-24 16:41:25
Pajk: +1 :D :D :D

Jinak je to blbe no, ale da se to cekat. Vzdy jsem se bal uz i iP5 a iP5Ska. Od te doby jsem se naucil si na telefony "nesedat" :)
Je fakt ze by to za ty prachy mohlo vydrzet vic teda.
Koupit telefon za 30t a pak si ho za tyden odhnout... nooo :D
o 24.09.2014, 16:45 | Kamil
o 24.09.2014, 16:49 | Kamil
:)

Youtube video:

o 24.09.2014, 17:42 | Unihero
mě přijde že apple je prostě styl.
kolik dní a i roků mě bratr překecával k iphonu a já nee furt ten můj slavnej droid v HTC, furt zasekanej, furt něco nešlo, pak jsem to ani prodat nemohl. nakonec když jsme byl v Japonsku tak kolega s i4S všude 3G, prostě mu to fachalo a já s HTC prostě nic nešlo.
po příjezdu jsem si prostě koupil 4 zde na forum, měl jsem rok a půl a přesedlal jsem k 5 a fakt spokojenost. ač dělám v těžkým průmyslu tak ty telefony mám jak nový (4 odemě kupoval H.E.R.O a ten byl opravdu v perdfektním stavu po roce a půl použivání).
přítelkyně má S3 mini a má ho půl roku a nějak jí to špatně nabíjí, jednou jo, jednou má večer 40% a ráno jen 10%. je zasednutá vůči apple ale furt na samsunga nadává :D ale jenom z principu nechce apple aby na ní nekoukali jak na nějakýho snoba :) ale podle mě vnitřně si říká kdybych já toho appla měla :D
prostě se jeden den naštvu a tu i5 jí koupím a bude klid.
mě jak 4 tak i 5 prostě fachají naprosto TOP. 6 si nekoupím pro mě zbytečnost, nevyužiju to, pro mě je důležitá spolehlivost. po nainstalování iOS8 se mi to i malinko zrychlilo :)
o 24.09.2014, 19:40 | mrazik
Asi jsem fakt divnej, ale mam mobil s Androidem 4.2 uz cca rok a porad funguje stejně. Žádné záseky, všechno funguje jak má, aplikace fungují. Divný
o 24.09.2014, 19:45 | tappaja
Tak to bud rad :)
o 24.09.2014, 20:57 | Downland
tak tech pripadu uz je pry nekolik ze prej se to stava lidem v kapse na boku proste klasicka kapsa u kalhot zadna ritni kapsa. Ale prej jen v tech uzkych gatich jak nosi jen buzny a novodobi skejtaci :)
o 24.09.2014, 21:04 | rebel
Zase je dobré že se ohne a nepraskne mu hned display

o 25.09.2014, 09:37 | Milhauzz
Koukám že je toho plnej net :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 25.09.2014, 09:55 | worm03
To není vada, to je nová funkce
o 25.09.2014, 11:47 | Leveler
Jo jo už i borec na youtubu používá váleček:))
Youtube video:
o 25.09.2014, 11:49 | Leveler
Stejně nechápu tu debilitu takle ohejbat telefon.
Ale hudba je funny:)
Youtube video:
o 25.09.2014, 12:45 | H-Honza (M)
tahle diskuze mě nechává chladným, sem tam pobaví tyhle žabomyší války, jen mě ale zarazilo, jaký jsou uživatelé retardi, když jsem četl o tom jak s vypuštěním iOS8 se rozšířil hoax o nové schopnosti dobíjet iPhone v mikrovlnce, a že se našli dementi, co si ten foun a potažmo asi i mikrovlnku tímhle způsobem zničili :D

[ Link ] #.
o 25.09.2014, 12:46 | H-Honza (M)

foto k příspěvku  od H-Honza

o 25.09.2014, 12:56 | Milhauzz
To s tou mikrovlnkou je už pár let starý, ale taky mě to kdysi pobavilo :)
o 25.09.2014, 12:58 | H-Honza (M)
mno k tomu iOS8 je to staré necelý den...
o 25.09.2014, 13:37 | /// MiŠeL ///
[ Link ] hihi :-D
o 25.09.2014, 16:38 | CRK | Upraveno: 2014-09-25 16:38:55
...
o 25.09.2014, 16:41 | Tuner#2
:))

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 25.09.2014, 16:47 | Pajk | Upraveno: 2014-09-25 16:47:43
Průser jak mraky. Ještěže to do ČR nechodí v první vlně. Má to svý výhody. :D
O té obyč 6tce se nic nepíše?
o 25.09.2014, 16:52 | LukeFab
Chystá se nová aktualizace po které se už nebude ohýbat v kapse :D
o 25.09.2014, 17:16 | Luke-Jeep
Pajk: Šestku zkoušeli taky, nic se nestalo, takže to není tak zajímavý pro posměváčky, proto jsi o tom nic neslyšel ;-)
o 25.09.2014, 17:20 | Pajk
Luke-Jeep: Jako nedivím se, že se hateři Applu smějí, to je průser jak mraky.
Ale za tu obyč 6tku jsem rád, možná si ji koupím. No uvidíme.
o 25.09.2014, 17:24 | CRK

foto k příspěvku  od CRK

o 26.09.2014, 23:23 | worm03
o 27.09.2014, 07:58 | muSlim
Apple decided to try to end this before it got any worse.

"Through our first six days of sale, a total of nine customers have contacted Apple with a bent iPhone 6 Plus," Apple told Business Insider in a statement. Apple sold over 10 million iPhone 6s during its first weekend on the market. It has sold millions more since then. So, 9 actual complaints from customers is minuscule.

[ Link ]

STFU ;-)
o 27.09.2014, 09:34 | Martyn
Tak po prvnich par dnech se sestkou jsem nadseny:)
I kdyz prestupuju ze trilete 4s, takze se to da ocekavat:o) rychlost a plynulost o svetelny roky jinde, kvalita videa a displeje znatelne lepsi, slowmotion 240fps paradicka, ale nejvetsi plus je baterka, kdy 4s jem musel pri beznem pouziti od rana uz kolem ctvrte strkat do nabijecky, tak tohle k kdyz si s tim porad ja nebo nekdo hraje tak mam vecer 30-40:) myslim ze az se uklidnim tak to da dva dny mozna i...
o 27.09.2014, 09:36 | Martyn
Btw trosku jsem se bal velikosti, ale pak kdyz jsem mel v ruce oba tak jsem si rikal ze bych skoro vzal i plusko:D nakonec jsem nevzal a ted jsem rad, 4.7 je fakt asi uplne max pro bezne noseni a ovladani jednou rukou..
o 29.09.2014, 12:01 | Veider
V sobotu jsem si privezl dva 16GB a ted nevim, jestli jsem neudelal chybu a nemel jeste pockat na 64GB, ale ty zas nikde nejsou......
o 29.09.2014, 14:45 | Knightey-
Veider: odkud jsi je dovezl? DE ci UK? :)
Taky mam sileny dilema, tech 16GB mam ted a je to zalostne uz malo, kort jak clovek foti ci nataci videa :/

Melo to byt 32/64/128 a ne takhle blbe 16/64/128...
o 29.09.2014, 14:50 | Leveler
Na bazosu toho je mraky i těch 64Gb:)
o 29.09.2014, 15:26 | Veider
Knightley- Mam je z DE. Mam dva, zatim jsem se nerozhodl zda si jeden vybalim, nebo ne. Nakonec je mozna prodam oba a budu cekat na 64.
o 29.09.2014, 15:33 | madmaik
Ja ted objednaval cernou sestku 64gb z nemeckyho applestoru a od objednavky po doruceni ceskou postou pres mailboxde.cz presne tyden.
o 29.09.2014, 22:53 | CRK
o 29.09.2014, 23:50 | Mr.Scully
Pokud to neumí microSD karty (což třeba neumí ani můj LG, ale jinak je to debilita výrobců na druhou), tak 16 GB je málo, podle mé zkušenosti je 32 GB je tak akorát. Nějaká uložená hudba, občas natočit video nebo něco nafotit a těch 16 se překročí rychle.
o 30.09.2014, 00:56 | Downland
Youtube video:
o 30.09.2014, 12:12 | Milhauzz
There is no spoon :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 02.10.2014, 09:15 | AR
hmm koukám že i samotný apple se umí chovat jako děcko ;)

[ Link ]
o 02.10.2014, 12:45 | muSlim
2 AR: z toho budú IMHO ešte vyvodené dôsledky pre toho LOKÁLNEHO típka z NEMECKÉHO zastúpenia :-)
o 02.10.2014, 12:52 | AR
no je to možné, každopádně se k tomu apple nestaví moc profesionálně ať už jde o německý trh či globální.
o 03.10.2014, 10:55 | CervinVega
no cekal jsem nejaky "standardni test" typu - polozim iP6+ na 2 podpory, zatizim jej uprostred definovanym zavazim a merim vychylku/zaznamenam deformaci... stejne pak s konkurenci...
tohle mackani v ruce je prinejmensim amatersky pristup, at uz se ohne nebo ne...
to je jak kdyby nejake zastoupeni davalo auta na testy renomovanemu casopisu a ten s nima predvadel, ze pri parkovani smykem pred sámoškou ulomí zadní kolo o obrubník, zatímco u jiného modelu se jen ohne... pak by to zastoupeni podekovalo za "hodnotny" test pro koncoveho uzivatele a napriste by od vyrobce chtelo, aby vyrabel auto se zadni napravou z tramvaje...
nevim, me tahle hysterie kolem prijde uboha...
napadlo nekoho rvat notebook do batohu a sedat si na nej? wow, praskne u nejakeho modelu displej... to je ale smejd, ani sedet se na tom neda... a ja si jej "kvuli tomu nutne sel koupit"...

osobne mam iP4s v celoplast pouzdru, nekolikrat mi spadnul, v kapse jej nosim bezne, 0 problemu... ale co kdybych ho zkusil taky ohnout v ruce....?
:-)))
o 03.10.2014, 11:04 | AR
těchle testů je tři prdele a tvrdí že ip6 nejde lehce ohnout což zase tyto ruční ukazují že jde, ostatně takto velká placka jde ohnout u libovolného výrobce je ip díky kovu v těle se nevrací zpět že.
Tvé přirovnání s autem je tak trochu mimo misku, tel takto deformuješ docela běže, stačí na něj zapomenout že jej máš v kapse a pro něco se ohnout, tu sílu na něj vyvineš docela snadno. A přirovnání s noťasem si tomu nasadil úplně korunu.

A ad tvoje ip4s...fajn vem si 1cm špalíček a zkus jej zlomit a pak si vem 1m desku a zkus zlomit tu....
o 03.10.2014, 11:06 | mrazik
Cervin zase to tak neprozivej. Apple se chlubil pevnym telem telefonu a ona to neni takova pravda, to je cele. Samozrejme, ze je to cele prehnane, ale to je zivot.
o 03.10.2014, 11:06 | Only_One
no nejvíc se musím smát těm kreténům, co ten IP koupili a pak si ho sami a dobrovolně ohli :-)))) to mi teda moc rozum nebere
o 03.10.2014, 11:16 | CervinVega
kazdy ma "svoje" kriteria, podle kterych si kupuje danou vec...

objektivni test je takovy, kdy muzes podminky bez nejakych "ale" opakovat...

typek ohybajici cokoliv v ruce mezi ne nepatri, ten DE magazin zklouznul do bulvaru/Tv Nova typu - kdyz je venku zima, voda zmrzne...
nebo tahle reportaz, jesteze nemela v zadni kapse mobil... [ Link ]
o 03.10.2014, 17:38 | Cenda
Cervin > předevčírem jsem četl článek "popírače", který po týdnu testování IP6+ zjistil, že si ho při nošení v přední kapse lehce ohnul. Na funkci to nemá vliv, ale u telefonu za 20t ??? Možná tak u kaše za 2t ...
Byl to redaktor některého z net magazínů - mobilizujeme.cz, mobilmania.cz atd, nevim.
o 03.10.2014, 17:45 | LordPeytl
Tady je ten článek: [ Link ]
o 03.10.2014, 18:17 | CRK
[ Link ]

a to jsem opravdu přemejšlel, že ho po letech koupím...
o 03.10.2014, 21:16 | Leveler
Koukám, že todle se Applu fakt nepovedlo. Ještě že sem stál nohama na zemi a nekoupil to:))
o 04.10.2014, 11:16 | ivls
Hmm :-(
To je nemilé
Tak nemám zatím o čem přemýšlet a zůstanu u 5S
Jinak tyhlé oblé tvary mě popravdě moc nenadchly
o 04.10.2014, 11:38 | riviera.kidd
Rekl bych v realu to tak hrozny nebude jak se vsude pise
o 04.10.2014, 12:10 | Kamil
6ky bych se teda vůbec nebál a 64GB verzi bych klidně bral
o 05.10.2014, 16:03 | kaa
Iphone 6 je super, musim rict, ze jsem neco tak dobryho a funkcniho ani necekal. Obrovsky pokrok od Iphone 5
Doporucuji procist tenhle "test".
[ Link ]
o 05.10.2014, 17:44 | Martyn
Ja jsem taky porad jeste maximalne nadsenej, funguje mi vsechno naprosto perfektne, plynule, rychle, naprosto ok:) jeste aby uz vysel Yosemite:)
Btw a nosim ho jedine v kapse a jeste se mi neohnul lol:D
o 05.10.2014, 18:53 | AR
a seš si jistej že máš 6+?
o 05.10.2014, 19:31 | choze
Martyn - já to mám opačně :) čekám na telefon :)
o 06.10.2014, 14:11 | AR | Upraveno: 2014-10-06 14:11:47
jinak zatím neofiko řašení prohýbání ;)
Youtube video:
o 06.10.2014, 18:20 | Rajdlos
Bože to jsou tak trapný videa.
o 10.10.2014, 18:08 | Knightey-
Rajdlos: jsou no ale zase na druhou stranu je videt i to, ze umi fungovat s dirama :)
o 11.10.2014, 12:36 | Leveler
Oni ten Iphone 6 asi nenechaj na pokoji:)
[ Link ]
o 24.10.2014, 18:56 | Rajdlos
Tak co, má cenu ho koupit? Ten neandrtáloid mě fakt vytáčí už :) Případně jakou verzi? Thx
o 24.10.2014, 19:01 | Kamil
Rajdlos - pokud bych uvažoval o 6ce, tak jedině 6 (bez plus) a 64 GB
o 24.10.2014, 22:13 | Rajdlos
Jj 16gb ma mlada a uz ani nemuze aktualizovat. Protoze aktual. ma kolem 1,5gb. takze o nicem. Mno asi priplatim a rovnou 128gb.
o 25.10.2014, 10:17 | Pajk
I ta 64 bude bohatě stačit :)
Včera jsem ji měl poprvé v ruce a je to na omak velice příjemný. Ale je to velký. 4" jsou z mýho pohledu ideál.
o 25.10.2014, 10:23 | Martyn
Velky to rozhodne neni, pri prestupu ze 4ky jsem se velikosti bal, ale zvykl jsem si okamzite, ted uz se mi 4ka zda silene prtava:)
S velikosti souhlasim, rozhodne 64gb..
Jinak vse funguje bezvadne..
o 25.10.2014, 10:26 | CRK
4" jsou ideál? To je hodně rozšířenej omyl!! :D
o 25.10.2014, 11:33 | Pajk
No dyť píšu, že z mýho pohledu. Asi máte delší palce. :D
o 26.10.2014, 07:29 | Luke-Jeep | Upraveno: 2014-10-26 07:30:53
200 pro šestku..

Snad už po jeděli bude i u mě ;-) jinak taky se kloním k 64ce, ale uvidíme která dorazí dřív... 128čkou také nepohrdnu ;-)
o 26.10.2014, 09:55 | johanik
mám od pátku 6+ a teda lehce si zvykám na tu velikost, každopádně je super to stažení displaye po dvoudoteku, takže se vše dá ovládat jedním prstem :) Za mně teda super :) Teda krom toho, že nebyla 64ka k mání, tak jsem zatim vzal 16 a až bude 64 tak vyměním :)
o 26.10.2014, 17:07 | Knightey-
Kde kupujete? Ofiko jiz v CR? Ci tahate ze zahranici?
o 26.10.2014, 19:20 | choze
Ofiko CR 😉
o 26.10.2014, 19:37 | johanik
Taky ofiko v CR.

jinak jeste poznatek k beterce, u 5ky sem vecer byl uz vybitej, u 6+ mam ted nejakych 60%, coz je super...
o 26.10.2014, 21:16 | Rajdlos
Nevite kdy budou v CR k mani 64 a 128gb verze?
o 26.10.2014, 21:35 | Luke-Jeep
No já osobně doufám, že brzo...
o 27.10.2014, 09:46 | Knightey-
Taky o tom premyslim prave. A take o ciste "jen" iPhone 6. Ale tech 16GB jiz nechci.

Jinak jsem koukal, kamaradka chce kupovat telefon Sony a jeho cena 18500,- Kc :D A to nikdo newhinuje jak je to drahy?
o 27.10.2014, 10:18 | Luke-Jeep
Knightey: víš, ono je moderní se trefovat do Jabka ;-) ale nevadí - kdo vyzkoušel, ten ví ;-)

Jó a 128 maluch space gray už je na cestě ke mě... Tak 40 minut a je tu ;-)
o 27.10.2014, 10:27 | H-Honza (M)
njn, taky dneska jedu ženě pro Xperii Z3 compact, i když jsem zvažoval koupit jí iPhone...
Na obranu telefonu kterým se tu oháníš lze uvést, že ta Xperia Z3 má třeba 20 Mpix, umí 4K videa, a má certigikaci IP68 (vodotěsný a prachotěsný) + 5,2" IPS Full HD 1080 × 1920 / čtyřjádrový procesor s frekvencí 2,5 GHz, 3 GB RAM.

- je mi to úplně u prd*le, jen že tyhle zaslepenecký pindy se najdou na obou stranách. Třeba ten krok k iPhone taky jednou udělám, ale to by to za ty peníze muselo vypadat jinak, poslední iPhone co se mi líbil do ruky byla 4S, ty materiály a zpracování u 6tky mi prostě přijdou neodpovídající ceně.
o 27.10.2014, 10:37 | Martyn
Materialy a zpracovani? Mel jsi ten telefon nekdy v ruce?:o
o 27.10.2014, 10:40 | Martyn
Jinak teda, 20mpix a 4K videa absolutne k nicemu, zakladni vodotesnost ma ip6 taky (i kdyz se tim nikde nechlubi), kdyz si ho polijes nebo zmokne tak to prezije a koupat se s mobilem nepotrebuju. fullhd rozliseni na 5" displeji taky super potrebna vec, o 4 jadrech a 3gb ram ani nemluvim:D na papire cisla hezky, v realu proste jablko bude stejne behat lepsi:)
o 27.10.2014, 10:52 | AR
Martyn: a můžeš teda ten slavný ip6 vrazit do vody a dělat s ním fotky? a to že tobě je zrovna 20mpix a 4k vide absolutně k ničemu je jen a jen čistě tvůj názor.
o 27.10.2014, 11:02 | mrazik
AR ty jsi to nepochopil, co neumi Ip6, to nikdo nemuze potrebovat a je to zbytecnost.
o 27.10.2014, 11:12 | H-Honza (M)
no v ruce měl, dokonce dva - protože jsme pro ně byli v Německu ;)

Zvýšenou odolnost já třeba uvítám, protože už jsem pár telefonů utopil, a nemluvím o zapocený kapse nebo pár kapkách vody...
U té 6tky bych se bál, abych nebyl jako všichni ty zoufalci se samsungy, kde sebemenší pád znamená výměnu skla, ukáže čas.
To, že iOs poběží stabilněji a plynuleji, nikomu neberu.
o 27.10.2014, 11:17 | Kapka (M)
H-Honza ja si koupil před nedávnem Huawei P7 ..a naprostá paráda..zkus se třeba juknout i na něj jestli by manželce nestačil..cena do 10000,-
o 27.10.2014, 11:35 | tappaja
Luke, to mas nakou sedivku nebo uz CZ distribuci?
o 27.10.2014, 11:40 | Martyn
Haha AR zase jak certik z krabicky jsi fakt vtipnej:)
Jde o to ze 8Mpix fotak iP je ve vysledku plne srovnatelnej, ne-li lepsi nez 20mpix z ostatnich fotaku:o)
Vrazit do vody? Sam hodne fotim pod vodou a na UW fotky musis mit opravdu kvalitni zelezo abys tam vubec neco vyfotil, rozhodne ne telefon = nepouzitelne.
4K video to mozna bude casem vyuzitelne, ale to je fakt tak jedine.. Btw koukal jsem ted nedavno na videa z me 6ky na 4K televizi s upscalem a stejne to byla v ramci moznosti spicka, ale je otazka jak integrovany fotak v telefonu dokaze vyuzit ten rozdil mezi fullhd a 4K.
Proste cisla na papire jsou jedna vec a realna vyuzitelnost a funkcnost druha..
o 27.10.2014, 11:43 | walish
Já myslím, že cena iPhonu je zcela adekvátní.
Za blbost se totiž platí a hodně.
o 27.10.2014, 11:56 | Luke-Jeep | Upraveno: 2014-10-27 12:03:04
Mě se líbí jak lidi proti ajfounu hází silnými slovy o blbosti, počty megapikslů a o tom jak je vše nahovno a ve většině případů ani ty telefony nedrželi v ruce, natož aby s nimi nějakou dobu fungovali...

Ad foto a video... Hafo testů mluví sama za sebe ;-)

Hoši dejte si pohov, někdo si rád zaplatí za to, aby mu vše fungovalo jak má a za celou provázanost Apple věcí a i právě za onu nenáviděnou uzavřenost systému, díky které mám klid ;-) pokud to není pro Vás, nemyslím si že je to důvod pro urážení někoho, kdo má jiný názor než vy...

Tapp: čeština originále ;-)

Mé dvě nejoblíbenější značky pohromadě ;-)

foto k příspěvku  od Luke-Jeep

o 27.10.2014, 12:00 | mrazik
Me se libi, jak majitele Iphonu pisou, jak ten jejich je nejlepsi a nikdo nikdy nemuze chtit lepsi, protoze ten jejich je proste nejlepsi.
o 27.10.2014, 12:28 | Cenda
H-Honza : Z3C mám doma už cca tři týdny a hodně povedený telefon s dlouhou výdrží. Za mě maximální spokojenost jako už dlouho ne. Všechno funguje jak má, je rychlej, bleskové odezvy. S3 s 3000mAh mi vydržel běžně v týdnu cca 1,5 dne (normální baterie nevydržela ani den), Z3C dva až tři. Má ale dva neduhy - slabá ledka na zádech i informační a skleněný záda kloužou (nijak tragicky).
S4 ani S5 mě nijak zvlášť nenadchly, Ip do 5S by mi nevydržel ani den.
o 27.10.2014, 13:23 | Luke_288
ježiš tak dyt si ty iphony kupovat nemusíte ne? tak nechápu proč zase tolik keců. přesně jako LJ, dejte si pohov a dlouhej kouř.
dneska jsem se na něj byl podívat, pro mě je už ten základní velkej, variantu 16GB nechápu vzhledem k fotáku a videu. minulej tejden jsem manželce koupil 5S 16GB a měl jsem vůl připlatit za 32GB.
o 27.10.2014, 14:48 | Martyn
Presne, taky nemam potrebu uz nekomu neco nutit a vyvracet:) kazdemu se libi neco jineho a tak je to ok..
Jen mi nedalo nezareagovat na ty sileny cisla jako 20mpix, 4 jadro, 3gb ram V TELEFONU:)
o 27.10.2014, 14:53 | walish
Předpokládám, že za 5-10let, kdy to Apple uvede jako horkou novinku, z toho budete nadšení :)
o 27.10.2014, 15:28 | Luke-Jeep
Víš, walish, ono je to přesně o tom... Apple nejde do věcí po hlavě dokud to opravdu není využitelný, dokud to nefunguje jak má... Jo, má jen 8mpx foťák, ale v testech foto-serverů vede... Nem´m 4 jádro, ale byli první kdo do mobilu strčil 64bit a ony ty dvě jádra stačí, aby byl pořád jeden z nejrychlejších ve všem možným při testech, a o reaĺné rychlosti v ruce se ani nebavíme že...

nicméně je to jedno... stejně 99% videí končí na jutubu, tak proč řešíme 4k? ;-)
o 27.10.2014, 15:48 | Cenda | Upraveno: 2014-10-27 15:49:12
Luku, máš pravdu. Na druhou stranu, velikost displeje 3,7" byla jediná správná, pak 4" a když udělali 4,7", tak trhají rekordy v prodejích. Nicméně pořád bylo od fandů slyšet, že víc jak 3,7" jsou nesmysl ...

Počet jader je stejně jen marketing. Stejně jako 64 bitová architektura s 1GB RAM.
o 27.10.2014, 16:52 | Luke-Jeep
Jako upřímně, na mě je těch 4,7 taky zbytečně velký... Ale nedá se nic dělat... Škoda že nenabídli i menší variantu - shodou okolností tu mám všechny velikosti vedle sebe... Jen tak pro náhled. 4, 5S a 6 ... Soráč za kvalitu - mám tu fakt tmu :-/

foto k příspěvku  od Luke-Jeep

o 27.10.2014, 17:06 | CRK
teď to teprv vidím, v ruce dospělého člověka ten telefon musí působit jako opravdové monstrum :D
o 27.10.2014, 17:09 | CRK

foto k příspěvku  od CRK

o 27.10.2014, 17:56 | johanik
Pro porovnání 5, 6+, Ipad2.

A i na velikost se dá zvyknout, teď mi 5ka v ruce připadne jak nějaký šidítko :D :D

foto k příspěvku  od johanik

o 27.10.2014, 17:59 | CRK | Upraveno: 2014-10-27 18:00:06
proč šidítko, kvůli velikosti?
o 27.10.2014, 18:03 | PAVELK
6tka je akorát, s velikostí nemám problém, příjemná je čtečka prstu funguje bezvadně
o 27.10.2014, 18:08 | johanik
jj kvuli velikosti, nejak je ted vsechno menší děsně malý :)
o 27.10.2014, 18:14 | mr.brain
Mohl bych poprosit o to porovnání foto v iP6 vs PureView od Nokie/Microsoftu, kde iPhone vyhrává? (tj iP6 vs Lumia 1020 a 930 - např.) Já bych to jen rád viděl :)
o 27.10.2014, 18:16 | CRK
přesně tak to je, cesta zpátky není (řeším tedy jen velikost displaye)
o 27.10.2014, 19:50 | Luke-Jeep
Ad test fotoaparátů: [ Link ]
o 27.10.2014, 20:16 | rcman
Já bych tady nerad obhajoval ňákou značku. iPhona mám a jsem spokojenej. Měl jsem i na víkend a týden možnost fungovat se Samsungem nebo Sony na Androidech a prostě mě to nesedlo... Hodně věcí jsem tam nepochopil a přišlo mě zbytečně složitých. Ale jde asi o zvyk...

Teď bych rád přešel na iPhone 6. Teď mám iPhone 4. Tak už by se změna trochu hodila...

Mám jen hlavní dotaz na lidi kteří už iPhone 6 vlastní. Budu telefon nosit v přední kapse. Ted tam mám iPhona 4 a trochu místa k tomu. Ale ta aféra s ohýbáním iPhonu 6 a 6+ mě trochu znejistila.
Jak jsou na tom současný majitelé? Ohejbá se, nebo ne?
Jedná se mě hlavně o menší iPhone 6.

Děkuju za odpověď.
o 27.10.2014, 20:27 | Pajk
Neohýbá, ale určitě to jde. :D
Je tu někdo s stříbrnou nebo zlatou variantou? Ať už 6 nebo 6+? Prý se tomu zabarvují ty "spáry" od riflí. Neviděl jsem to ještě, ale mám to od známýho z prodejny.

Celkově je to průser jak hrom, ale to už se opakuju. A nevěřím, že trhají rekordy v prodeji. Všude je k prodeji, nikde není vyprodáno... to se u 5tky nebo 5S nestalo. Okamžitě první várky fuč. No třeba se mýlím, ale nabývám tento dojem.
o 27.10.2014, 20:35 | assassin
Moh by mi nekdo ze zastancu fotaku ala 20mpix vysvetlit k cemu je to dobre? Ja peknou fotku z mobilu jeste nevidel - ve smyslu ze by sla pouzit stejne jako fotka ze zrcadlovky, sam pouzivam fotky z mobilu jen pro rychly nahledy a dokumentaci a obvykle je potrebuju rychle nekam poslat - casto z prdele kde je pomalej net - a v tom okamziku proklinam i ty megapixely co ma starej ip4, vubec nevim co bych pak delal bejt ta fotka jeste vetsi...
o 27.10.2014, 20:49 | mrazik
Ja se porad nemuzu zbavit dojmu, ze nejvic tady krici majitele Iphonu, kteri neustalou argumentaci presvedcuji sebe ï ostatni o svem dokonalem rozhodnuti patrit do rodiny apple. Ty vole, vzdyt je to jen kus plastu, tak se z nej neposerte :D
o 27.10.2014, 20:55 | assassin
Mrazik: to ja se zas za apple neperu, ja ho dostal zadara a kdyz dostanu priste neco z androidem budu mit to. Mel jsem ale jako soukromej nakej ten lepsi samsung tablet co telefonoval - tab7.7 tehdy vlajkova lod samsungu a pro me pouzivani je jabko o hodne lepsi, ale priznavam ze nemam cas ani naladu si neco na androidu ladit, pouzivam to tak jak vybalim z krabice. Bratr je zas na tohle dobrej a ma nakej android foun vyladenej po svem a asi mu to maka taky ok ... Holt je jabko pro blbce, nebo spis lidi co si cenej cas dost na to aby ho investovali do ladeni telefonu :)
o 27.10.2014, 20:56 | ACEMajky
H-Honza - musim oponovat, ne vzdy sebemenci pad u samsungu znamena konec. Mam note3 a povedlo se mi ho hodit z 1,5m primo na display naplocho na lino - a ze mi ku*va zatrnulo a prezil, jen vrip na folii (asi byl na zemi nejaky kaminek), ale zbytek OK, cili vymena folie a jedu dal (ale pulky sem mel stazeny, to jo :)
o 27.10.2014, 20:57 | ACEMajky
assassin - to mylsis vazne srovnavat mobil se zrcadlovkou? 20mpix je ciste marketing - lidi vidi vetsi cislo, je to lepsi,a le kdyz se jich zeptas, co to znamena 20mpix, tak 75% lidi nevi
o 27.10.2014, 20:59 | ACEMajky
Jablko je podle me pro lidi, co chteji koupit a pouzivat a nic neresit. Ja osobne mam v mobilu pres 350 aplikaci na androidu, nerikam ze je vsechny aktivne pouzivam, ale takovych 30-50 aplikaci urcite jo a zbytek prilezitostne. Mel sem v ruce jablko, ted nevim, tusim 4ka to byla a neslo ani pridavat pocet obrazovek na plose a co se nainstalovalo, to se hned hodilo na plochu - no bordel nejvetsi, ale mozna sem to jen neumel nastavit
o 27.10.2014, 21:24 | Luke_288
Jo, tos neumel nastavit
o 27.10.2014, 21:35 | walish | Upraveno: 2014-10-27 21:36:42
Co to furt melete o tom, že se v androidu třeba hrabat a kdesi cosi? Jediné, co na něm dělám, je to, že si tam přidávám aplikace + ofiko aktualizace systému a funguje stále perfektně, svižně a bez problémů. Telefon jsem vypnul naposledy asi před 3 roky, když jsem si měnil sim.
o 27.10.2014, 21:48 | ACEMajky
netreba se hrabat, ale treba ted resim vzdalene ovladani PC, tak se hrabu ve 20 aplikacich a hledam si tu pravou...
To samy na samsungu nepouzivam touchwiz, ale alternativni shell - TSF - tim myslim to hrani/hrabani/konfigurovani - proste si to ladim k obrazu svemu
o 27.10.2014, 21:54 | assassin
Acemajky: nesrovnavam - myslel sem to tak ze kdyz si prohlidnes fotkuu na vetsim monitoru apod ze vypadaj z mobilu strasne vsechny - tzn ty megapixely jsou jen pro zlost a cerpani dat :)
o 28.10.2014, 00:29 | ACEMajky
Spohlas, ale prodava to...
o 28.10.2014, 10:53 | muSlim
Len toto by som si dovolil k tématu, lebo ste s výnimkami fakt zakomplexovaní vyjebaní kokoti skoro všetci do jedného:

[ Link ]

Dal som si 5 sekúnd na vyhľadanie toho threadu o novej sláve hlavného konkurenta (pohľadu trhu), ktorý je síce kratší, ale nájdite mi tam jedného jediného človeka, ktorý by sa do ostatných natriafal že sú úplne vymastení kokoti lebo si kúpia ten superšit od Samsungu a že to ich je proste lepšie lebo je to Jablko (alebo čokoľvek iné). A potom si to preberte či vám jebe v hlave úplne a ste dosť smutní mrzáci, alebo hej. Mne už je fakt z týchto threadov kam sa nasere osadenstvo niečoho iného aby mohlo špiniť na zvracanie...
o 28.10.2014, 11:02 | tappaja
:DD
o 28.10.2014, 11:05 | Luke-Jeep
Dobře muSlim :-D
o 28.10.2014, 11:09 | tappaja
Je to jak v tom vtipu, co si mysli prazaci o brnacich...
o 28.10.2014, 11:25 | CRK
muSlim: teď si se ale hodně seknul, samozřejmě že se tam nebyla potřeba do někoho navážet, když sami "Samsungisti :)", byli hodně kritičtí a netvrděj, že Samsung bude vždycky nejlepší a klidně velká část přejde k jiný značce a netvrděj, že jejich telefon je a vždycky bude nejlepší, což je hroznej blábol... Taky narozdíl od Applistů většinou neslyšíš, že někdo závidí nebo že si rád připlatí za kvalitu a to stojí vlajková loď s Androidem často i víc, než iPhone (iPhone 6 16GB Vs Samsung Galaxy S5 16 GB). Chápu, že je ti na zvracení, někdo ti šahá na tvojí modlu, ale prostě ten telefon není bez chyby a porovnání s telefonama z číny za trojku je nefér (to je zase specialita některých jabkařů) Já mám teď Samsung Galaxy S5 a LG G3 a opravdu nic ladit nemusím, nic není pomalé, nic se neseká. Jinak sem 5 let používal věci od Apple (přehrávač, počítač, mobil), takže přehled trochu mám a můžu si dovolit srovnání a že by se nikdy nic neseklo, nespadlo, to se říct opravdu nedá. Dokonce sem teď vážně uvažoval, že si i6 koupím, ale nevidím tam nic úplně převratného. Ale co by mi, kromě jiného, nejvíc vadilo, že vždycky budu odkázaný na jednu značku, že budu muset koupit pouze každý rok přesně co mi někdo předloží. Já se rád nechávám překvapovat a mám rád změny. Pokud Apple přijde zase s takovou bombou, jako byla tenkrát 2G, tak klidně prodám Ťamťunga a přidám se k místní elitě :)
o 28.10.2014, 13:15 | AR
aaa tady se někomu šíleně šáhlo na značku tak už neví co by ;) CRK to napsal hezky
o 28.10.2014, 14:20 | tappaja | Upraveno: 2014-10-28 14:20:42
Sedí samsungář a jabkař v hospodě a po čtyřech pivech říká samsungář – „Hele, víš co si na fóru říkáme o jabkařích?“
Jabkář odvětí: „Ne“
„Že jsou zasraný, namyšlený ovce!“
A jabkář odpoví: „A víš, co si u nás na fóru říkáme o samsungářích?“
Samsungář: „Ne“
Jabkař: „Nic, vůbec nic“.

A tak nejak v realu to asi bude, staci si to tu procist...
o 28.10.2014, 14:29 | walish
tappaja: Myslíš nic, kromě toho, že iPhone je nejlepší věc na světě, že nad něj nic není, že cokoliv od Applu je naprostá bomba, i když jsou asi tak 10 let pozadu a nic nefunguje tak, jako produkty Applu? Ano, pak s Tebou souhlasím :)
o 28.10.2014, 14:34 | AR
vážně nic? ani to tady moc nevypadá ;)
o 28.10.2014, 14:34 | tappaja
Ukaz mi prispevek, kde to nekdo z jabkaru napsal a bylo mu vic nez 15 let :)

Zatim jen ctu ublizenecky kecy a radoby vtipny narazky z druhy strany :)
o 28.10.2014, 14:54 | worm03
tappaja: máš pravdu, že některý řeči jsou pod úroveň, ale urážky jsou oboustranný, takže bych to tak nesváděl na jednu stranu. Já se nekloním vyloženě k nikomu, je mi to v podstatě jedno, ale pokud bych měl hledat mezi uživateli elektroniky sektu, tak to určitě budou lidi od Apple - jednak vždy šáhnou po jedný jediný věci, která je nabízena a to stání ve frontách (samozřejmě se to netýká všech), abych měl telefon jako první, mi připadá vyloženě ubohý u dospělýho člověka a není to dáno dokonalostí nějakého zařízení, ale totálním zblbnutím některých jedinců, dokonalým marketingem, protože žádná elektronická krabička by mi za to nikdy nestála, byť by byla sebelepší a pár dní klidně počkám. Možná až to bude honit péro, lízat koule, pak možná :D
o 28.10.2014, 15:05 | tappaja
worm03: ja to tady projizdim a marne hledam ty urazky! Fakt si nedelam prdel, najdi mi to. Za to jsem od zacatku narazil na nekolik postu od AR, kde v prvnim jeho prispevku napise, ze to bude zase flamewar a v dalsim prilozi pod kotela pak uz jen prilejva:)

A kdyz tu androjdak napise, ze se mu to seka/hreje/netelefonuje, tak mu druhej androjdak napise, ze jemu to nedela, a ze je to vlastne jeho chyba.

o 28.10.2014, 15:08 | Mr.Scully
Ty oboustranné urážky jsou zbytečné, ale nutno říct, že je to do značné míry vyprovokováno jablíčkáři, protože spousta reakcí z jejich strany je (a teď berte s lehkou nadsázkou): "Novej iPhone je super! Umí už i nahrávat fullHD video! Prý jdou už i posílat SMS bez chyby! A 4.7 palce jsou tak akorát, cokoliv většího je přeci nesmysl". A zastánci ostatních značek jdou samozřejmě smíchy do kolen. Kdyby zastánci Apple akorát řekli "nám to vyhovuje, jsme ochotni si připlatit za to, že systém je unifikovaný a všechno je na míru a bez sekání i po x letech", tak nikdo přeci nemůže říct ani ťuk (byť to samé Android umí taky, viz třeba Nexus). Ale takové ty hlášky, že Apple spoustu věcí neumí nebo s nimi přichází pozdě, protože "to stejně není potřeba", to je trošku tmářství. Asi jako ta velikost displeje, kde je každýmu iphonistovi "jasný", že přece ty 4 palce nebo 5 palců nemůže využít a až se mu pak jednou dostane do ruky větší mobil, tak najednou zjišťuje, že je to vlastně super věc... (ano, taky jsem byl dřív proti velkým displejům, ale změnil jsem názor).

Apple většinou bude vést stabilitou a rychlostí svého "uzavřeného" systému, povětšinou kvalitou materiálů (pomineme bend-gate), pohledným designem, kvalitním videem (hlavně zvukově) atd.

Apple většinou bude prohrávat technickými parametry, cenou, nepohodlnou customizací, fotkami (Nokie jsou fakt úplně jinde) atd.

Kdyby jedna značka byla lepší než druhá, tak tu druhou převálcuje, ale protože je spoustu fanoušků i odpůrců, tak je evidentní, že každý si v tom najde to své... nicméně oba tábory zacházejí zbytečně do extrému. Takže peace ;-)
o 28.10.2014, 15:33 | worm03 | Upraveno: 2014-10-28 15:38:26
tappaja: málo, ale beru diskuze všeobecně, jinak Mr.Scully to vystihl přesně, tak to ber jako odpověď. Jinak třeba ty řeči, že to je plastovej rozvrzanej šit. Já mám S4 (jeee, teď sem se proflák) a ten telefon je skoro po roce namáhání v malý kapse pořád tuhej jak na začátku a nic nevrzne, to samý Note a pak se ukáže, že ten plasťák vydrží 2x takovej tlak než plusko z ušlechtilého kovu, prý 2x pevnějšího než hliník... Ale to není myšleno nijak ve zlém, ale že je to kritizování oboustranné. Jinak AR ani nepočítej, ten rejpe do všeho :D
o 28.10.2014, 15:36 | Mr.Scully
Myslím, že střízlivej člověk se dokáže na to podívat s nadhledem. Mně třeba Samsungy vadí, protože jsem jeden měl a byl to plastovej hnus a po čase se s novými aktualizacemi systému opravdu zpomalil, na druhou stranu jsem na svůj Sony nebo stávající LG nedal dopustit. iPhonům jsem záviděl super zvuk ve videích, naopak pro mě byla nepřijatelná uzavřenost systému. Btw. Android jako takový nemám rád, i když ho používám nejčastěji :-) Nejradši bych telefon s Windows, ale ty zase donedávna nestály za nic... je to neustálý boj :-)
o 28.10.2014, 15:37 | Luke-Jeep
Čoveče, Scully, projel jsem to v rychlosti, ale krom toho, že je super jsem tu ty hlášky s nadsázkou nenašel - spíš tu lidi "pro apple" píšou právě to co jsi napsal, že by měli psát :-D

A pořád s těma fotkama u Nokie, že jsou tak moc někde jinde... - proč jsi se nekoukl na ten článek co jsem postoval? ;-)

foto k příspěvku  od Luke-Jeep

o 28.10.2014, 15:57 | tappaja
No jo, vseobecne... takze to se takhle nekde na libimseti pustej do sebe dva skolaci a mame zarucenej a podle toho jak casto se to opakuje, asi jedinej profil skutecnyho jabkare...

Ja rad diskutuju, ale musi to mit nakou uroven, nemusim mit pravdu za kazdou cenu, to vazne ne, bavi me cist vsechny prispevky, a ac nejsem zadnej psycholog, tak nekteri jedinci musi mit nakej problem ci komplex...

Takze pokud se nekde diskutuje na urovni vzajemnyho urazeni se, tak diskutujte tam, tady bych se rad dozvedel nejakou prinosnou informaci, ale nekdy se holt nedari ani tady...
o 28.10.2014, 16:43 | Rajdlos
Dneska jsem drzel I6 v ruce a velikost vyhovuje. Krasne se drzi kvuli zaobleni. Plusko je placacka na mouchy :) minule jabka jsem nechtel jen kvuli velikosti. Jinak jestli to bude makat stejne dobre jako mlady tak budu spokojenej.
o 28.10.2014, 17:25 | Mr.Scully
Luke, teoretické testy jsou jedna věc, praxe je věc druhá. Zatím jsem tedy našel jen jeden test, kde v totožných podmínkách vyhrává Lumia:
[ Link ]

Snad budou časem testy přibývat a jsem připraven uznat kvalitu fotoaparátu nového iPhonu, pokud se tak ukáže. Zatím jsem takový test neviděl. Podle DxOMark nestojí moje zrcadlovka za 80 litrů za moc, takže beru jejich výsledky s rezervou. Nejvíc ukáže focení v praxi.

(Lumia - asi ta 808 - byl první foťák, u kterého jsem si řekl, že konečně mobil kvalitativně dohnal kompakty, byť s prťavou optikou to neměly mobily nikdy jednoduché).
o 28.10.2014, 17:35 | CRK
Kdyby nejakej kladenak mel sestku, tak muzem testovat za stejnech podminek. Stejne tak by se hodil nejakej Lumiar. K testovani muzu poskytnout LG G3 a S5.
o 28.10.2014, 17:38 | CRK
Tak sestka by mohla mit slusnej fotak, protoze jestli sem si to nejak nepoplet, tak pretahli nekoho od Nokie...
o 28.10.2014, 18:17 | ACEMajky
Android me 9obavil asi pred 1/2 rokem. Po aktualizaci na note3 zablokovali ukladani na kartu, krom systemovych / origo aplikaci, takze sem si 64GB kartu mohl strcit vite kam. Pry kvuli bezpecn8sti,ale do interni pameti clovek mohl vesele ukladat dql-tak jaka bezpecnost, kdyz v interni pameti si kazda aplikace muse sahat kam chce... Tak hold root a uz se jede vesele dal...
Stejne si myslim, ze to udelal google pro podporu jejich nexusu, ktery nemaj pametovku...
Pred asi 2ma mesici sem mel tel. na oprave (po 6ti pivech sponovat kontakty na bezdrat nabijeni neni dobrej napad)... Tak sem hledal, jaky mobil poridit, kdyby se nestihl vratit mobil z opravy vcas a vratili by love... Hmm, nakonec sem zase skoncil opet u note3 i kdyz sem si rekl, ze samsung uz nikdy (kvuli cene), jelikoz jiny naslaply potvory nemeli pametovku (+bych musel ozelet stylus)...
Kamos ma S4 a kazdou chvili nejakou alzernativni ROM, pise jak je to o necem jinym, rychlost bez touchwiz je uzasna (bebze by se S4 kousala, ale i tak je to znat)... Ale vzdy je problem s tim, ze proste samsung ma hafo vychytavek a ty mu pak v tech alternativnich ROM chybi. Me osobne ja jinych mobilech chybi samsung menu(ovladaci panel po stazeni obrazovky), dost casto po pouzivamyale je to asi o zvyku...
To jen aby rec nestala :)
o 28.10.2014, 19:32 | CRK
to nééé :D [ Link ]
o 28.10.2014, 22:06 | AR
tappaja: můžeš mě prosím uvést kde tady haním či jinak nadávám na jablíčko/káře? krom teda linkováním na články/videa jednotlivých Xgate? Zřejmě čteš i to co nepíšu ale ok....osobně proti jabku nic nemám ať si jej kupují fanatici či normálni lidi je mě to putna...osobně se neředím ani na jednu stranu, dlouhou dobu jsem měl droidy a byl jsem spokojen, lidi v okolí jabka taky ok, teď mě prošla rukama lumia a řek bych že je to zajímavým řešením mezi droidem a jabkem, je levná a má výhody jabka.
o 01.11.2014, 19:48 | Pajk
Já bych se vrátil k tomu ohýbání. Ono to vlastně taková tragédie není, jenom pokračují v tradici od řady 5. No schválně se podívejte přes hranu kdo máte 5ku nebo 5S. Tam kde jsou tlačítka + - to bude vidět více. :D Sám jsem se divil.
o 01.11.2014, 19:53 | walish
To bude asi tou kvalitou materiálu, o které se tady tak často mluví v superlativech :))
o 01.11.2014, 21:05 | Luke-Jeep
Podívaj jsem se a nic, i včera u stolu kde bylo cca 6 kousků a taky nic - co jsem měl vidět?
o 01.11.2014, 21:26 | Proffesor_W
6 kousku u jednoho stolu? WOW!!!!
o 01.11.2014, 22:04 | Luke_288
Mam 5ku pres 2roky a nic prohnutyho nikde nemam
o 01.11.2014, 22:15 | riviera.kidd
Taky nemam nic prohnute
o 02.11.2014, 11:37 | Pajk | Upraveno: 2014-11-02 11:39:38
Já včera viděl 2 ze 3. :D Jeden z nich je můj.

Napíšu tedy postup, jak je možné prohnutí vidět. Není to o tom, že položíte telefon na stůl a je z něj houpačka, to ne... jedná se o relativně malé ohnutí, ale je krásně vidět.

Telefon uchopte do ruky tak, že místo displaye sledujete hranu s tlačítky "+ -" a podívejte se do světla. U tlačítka "-" by mělo být vidět začínající ohnutí. Já dokonce díky ohnutí vidím i poškození materiálu, na hrance u tlačítka "-". Samozřejmě není to u všech, týká se to pravděpodobně lidí, kteří mobil nosí v kapse. Moja ho má vesměs v kabelce a není po ohnutí ani známka.

No ale celkově mě to vede k závěru, že je to s tou 6+ asi dost nafouklá bublina.

o 02.11.2014, 12:02 | choze
Vzdy je to o tom jak se k tomu majitel chova.
o 02.11.2014, 12:17 | Pajk
Tak samozřejmě. Já ho nosím v silikonovým krytu v kapse... chovám se k němu špatně? Nechovám a ohlej je.
o 02.11.2014, 12:21 | Luke_288
Hele nemam, fakt ne. Koukam proti svetlu a nic nevidim. Kryt nemam, dodrbanej teda je, nosim ho vetsinou v kapse (ne zadni) a ohnuti nepozoruju. Jestli se uz nesnazis mermomoci neco najit.
o 02.11.2014, 12:46 | Pajk
Ne ne, fakt ne. Jak budu mít po ruce druhej mobil, pokusím se to vyfotit. :)
o 02.11.2014, 13:01 | tesil
Celou dobu nosenej v predni kapse u rifli a taky nic ohlyho nemam. Dalsi 2 v domacnosti jsou taky rovny.
o 02.11.2014, 13:33 | CRK
Já se to trochu stydím napsat, ale mám opačnej problém, nepoužívám sice iphona, ale jeho rivala, tedy Galaxy od Samsungu a i když je plastovej, tak je dost tuhej, ale taky velkej a já mám takovej pocit, že mám od tý doby ohnutýho ptáka a musím si dávat při chcaní pozor, abych vždycky nepochcal zeď. Nestalo se to hned, ale asi po třech letech nošení pádel od Samsungu v kapse. Co si o tom myslíte, je to možný?
o 02.11.2014, 13:41 | worm03
CRK: to si děláš prdel ne? Nebo zase propaguješ Samsung? :D
o 02.11.2014, 13:54 | tesil | Upraveno: 2014-11-02 13:55:28
Nesmis ho pouzivat jen na chcani a on se ti pak casem narovna.
Nebo zkus pro zacatek stridat ruce.
o 02.11.2014, 13:58 | AR
ale zase zahnutý pták je pro ženské zajímavější ;)
o 02.11.2014, 14:34 | mrazik | Upraveno: 2014-11-02 14:34:40
Zalezi jakym smerem, jestli dolu, tak misto aby drazdil G bod, drazdi leda tak tlusty strevo.
o 02.11.2014, 15:35 | Cenda | Upraveno: 2014-11-02 15:35:48
CRK: tak mysli, vole. Dávej ho střídavě do jedné a druhé kapsy, vždycky ti ho potom srovná. Bacha na to, abys střídal pravidelně a nosil stejný kalhoty, jinak ho budeš mít jak harmoniku a s tím bych už teda chcát nechtěl.
o 02.11.2014, 15:48 | Proffesor_W
no a nebo si kup toho iphona
o 02.11.2014, 16:23 | Pajk

foto k příspěvku  od Pajk

o 02.11.2014, 16:25 | Pajk
Na fotkách to není ono.

foto k příspěvku  od Pajk

o 02.11.2014, 16:27 | Luke_288
nic moc tam teda nevidim, mozna nepatrne u jednoho tlacitka
o 02.11.2014, 17:02 | mrazik | Upraveno: 2014-11-02 17:02:31
Kdo chce vidi, kdo nechce nevidi. Svoje Lenovo (P780) za tretinu ceny jablka nosim v predni kapse u kalhot a za cely rok nic.
o 02.11.2014, 17:16 | AR
No nevím jak ty Luke_288 ale je tam vidět krásný banán začínající u mínuska
o 02.11.2014, 17:16 | schwaboid | Upraveno: 2014-11-02 17:17:26
Mrazik: Asi máš tvrdý péro ... :-)
o 02.11.2014, 17:38 | Luke_288
ted už jo, když jsem psal svuj příspěvek, tak tu nebyla ta druhá fotka.
o 02.11.2014, 22:35 | Luke-Jeep
300 pro śestkové jablíčko :-))
o 03.11.2014, 08:04 | muSlim
2 Pajk: hustý, ale popravde si tiež neviem predstaviť ako si sa k tomuto dopracoval. Žiadny z modelov mi zatiaľ nevykazoval znaky takéhoto znásilnenia a to k nim niesom vôbec šetrný, púzdra a kryty som nikdy nepoužíval a ani nebudem, ani žiadne fólie, nič. Nosím stále v kapse, alebo pohodené v aute a veľakrát to lieta na podlahu, veľakrát mi spadne, veľakrát zasadnem keď zabudnem že som ho dal do zadného vrecka, na pracovných lokalitách v teréne si koľkokrát kľaknem či prisadnem tak že ma pichne do bedier a až potom to napravujem v kapse, nikdy nič... Týmto ho nebránim, len mi proste nedochádza čím si ten telefón musí/musel prejsť aby sa dostal do tohto tvaru :-)
o 03.11.2014, 09:02 | Pajk
Z mých info velice častá věc, bohužel. Však ono se přihlásí další, uvidíš.
o 03.11.2014, 09:07 | muSlim
To si nemyslím, 7 rokov čo ich mám som nikdy nič zlého nezažil, len raz som rozflákal 3GS na atómy vlastnou vinou (zažilo "letecký deň"). Ani v mojom okolí neviem o nikom kto by mal tento problém, preto sa divím. Inak aj keby sa to malo objaviť, moja 5S to nestihne lebo po necelom roku putuje k manželke ako upgrade zo 4S, ja už mám objednanú 6-ku :-)
o 03.11.2014, 09:10 | AR
Heh tak dneska u snídaně jsem koukl na kolegovo IP5 a má ho tam ;) sice je to zakřivení minimální ale je vidět ;) a to se o něj stará jak o mimino ;)
o 03.11.2014, 14:07 | FBS
Tak ja se priznam, jsem hovado co ma dva roky petku. Bilance je jeden rozbitej displej:

foto k příspěvku  od FBS

o 03.11.2014, 14:09 | FBS
Pak rozbity sklicko kolem fotaku a ruzne domrdany hrany a vubec vsechno. Po vymene vypada zase tak nejak v poho. Padani na beton je celkem bezna vec, noseni jen v kapse, nikdy zadny obal, ale ze bych mel ku*va ohnutej telefon to ne.

foto k příspěvku  od FBS

o 03.11.2014, 14:09 | FBS

foto k příspěvku  od FBS

o 03.11.2014, 14:10 | FBS

foto k příspěvku  od FBS

o 10.11.2014, 22:05 | worm03
[ Link ]
Proste bez chyb...
o 11.11.2014, 13:03 | CervinVega
uff, pro nas s verzi 6 je to porad cajk :-)
o 11.11.2014, 20:18 | Proffesor_W
V africe prej bude ted s iphonem problem :-D

[ Link ]
o 13.11.2014, 09:52 | CervinVega
njn, tak se dela politika, a to i vcetne zbytku sveta, jen se najdou min pruhledny priklady a srovnani :-)
"Chcete atomovou energii? Podivejte se na Cernobyl... "
aha, tak to ne, radsi postavime vic elektraren na "obnovitelne" zdroje...
bingo, poplatnik bude vic platit za elektriku, ekonomika roste, fabriky vyrabeji, pozemky se prodavaji, lidi maji praci... :-)
o 04.04.2015, 11:55 | Knightey-
Samsung S6 [ Link ] :)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4346 sekund.