Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Pronájem bytu

 o Navštíveno 8008x o
o 04.02.2015, 15:06 | Losky
Přemýšlím co s volným bytem a zvažuju pronájem. Byt je družstevní, ale anuita už není žádná. Ptal jsem se i na družstvě a problém pronajmout nebude, ale rád bych nějaké info od někoho, kdo se trošku vyzná, na co si dát bacha, aby se mi pak nestalo, že nájemníky pak nebudu moct dostat pryč.
Základ je pojistka bytu včetně jejich odpovědnosti. Smlouva na dobu určitou, pak třeba 1 nájem vratnou kauci. Co se týče elektriky a plynu, tak to jde napsat na nájemníky, ale co jsem slyšel, tak pokud nebudou platit, pak údajně to stejně ČEZ bude vymáhat po mě. Družstvu budu měsíčně platit 300 Kč poplatek za to, že byt pronajímám. Pak patrně asi hrozí platba daně.
Můžete tedy někdo poradit, co by ve smlouvě nemělo třeba chybět? Co jsem četl, tak nájemník i bez mého souhlasu či družstva si tam může nahlásit trvalé bydliště, tak z toho mám trošku obavy, aby mi nepřestali platit a já je pak nemohl vykopnout.

Díky


o 04.02.2015, 15:21 | CervinVega
Zakladem je vysoka kauce (klidne 20-30tis), tim odfiltrujes vetsinu lidi bez penez a potizisty (ver mi, ze je lepsi nemit byt pronajmutej nekolik mesicu nez si tam nasadit partu smazek na podpore, slibotechny a pod).
Nesepisuj hned najemni smlouvu, ale jen potvrzeni o slozeni zalohy, pokud budou platit vcas, sepis najemni treba na 1/2 roku.
Trvej na klici od dveri (zalepená obalka s jejich podpisem, pravo po ohlaseni zkontrolovat stav bytu a pod), pes=ne (budes s tim mit jen potize).

Muzes si myslet co chces, ale tohle funguje, nenech se vtahnout do nejakych nesmyslu od realitek typu "kauce 1=mesic najem", kdo nema 20tis na kauci, bude mit problem po 2 mesicich i s najmem.
o 04.02.2015, 15:57 | Losky
byt mám prázdnej od června, tak už mě pár měsíců nezabije. Měl jsem tam mít jednu ženskou přes známého, tak se starý nábytek zlikvidoval a teď je to byt bez nábytku. Pouze kuchyň, sporák, mikrovlnka a jídelní stůl.
Už se mi i několik lidí ozvalo, ale jak zmíním slovo kauce, tak nemáme a to to radši nechám prázdný, než pak řešit problémy. Trošku se mi to komplikuje kvůli družstvu, které si klade podmínky, že bez psů a pouze slušné lidi. Ideálně pár bez dítěte. A lepší i dlouhodobý pronájem, protože barák zatím neřešíme, tak rok až třeba tři je škoda to nechat ladem a jen platit nájem. Pak se uvidí, jestli prodáme. Zvažovali jsme chatu, ale dát 1,5 mil za nějakou letní dřevěnou kůču se sucháčem ani náhodou:) A prodat a mít peníze na účtu je k ničemu, radši je mít v nemovitosti, přeci jen tam člověk něco má.
o 04.02.2015, 16:17 | Ravo | Upraveno: 2015-02-04 16:21:35
První co bych řešil je pokud není anuita je to převést do OV. Pak ti může celý družstvo vlézt na záda s podmínkama a placením nájmu atd...

A realitku bych z toho taky vypustil, protože z pohledu nájemce je to docela maso platit na začátku nájem na měsíc+kauci+provizi realitce (obvykle 1-2 nájmy). Je pravda že to je pak filtr na bonitní lidi co to myslí vážně a budou bydlet dlouhodoběji, ale je potřeba zvážit lokalitu (centrum Prahy/Brna vs. Janov/Litvnínov)
o 04.02.2015, 16:17 | dr.marty
CervinVega :tyhle podmínky,co jsi napsal bych nikdy nepodepsal.Nastěhovat se bez smlouvy?Co to je za blbost?V žádném případě bych nedovolil,aby měl někdo jiný než já a manželka klíče od bytu.První co bylo když jsem šel do nájmu,tak výměna zámku.Pes=potíže?Kdes to slyšel?Mám dva a nějak jsem si nevšim,že by se houpali na lustru nebo řvali celou noc na měsíc a nedej bože,že by se prochcali k sousedům.....Mysli si co chceš,ale jsem i přes tohle spořádanej občan a nájem platim pravidelně cca tak 14 dní předem

Jinak kauce ano,ale myslím,že stačí jeden nájem nebo třeba deset tisíc+nájem dopředu

Losky: a co je to prosím tě za družstvo,že si o tvém bytě (vzhledem k tomu,že si říkal,že anuita je nula) rozhoduje?To je bytovka nebo panelák?

Jo a pár (manželé) s malým děckem nemají právo bydlet v pronájmu?Už jsem tuto hlášku četl ve více inzerátech a nějak nevim v čem je problém.....
o 04.02.2015, 16:20 | mishan
budu řešit podobnou věc a jak píše CV, základ je vysoká kauce, jinak hrozí problémy. Je možné ještě sepsat třeba smlouvu tak, že když ti nezaplatí, mít právo je třeba do 14 dní vystěhovat.
Mám výhodu v tom, že byt je u mě v osobním vlastnictví
o 04.02.2015, 16:27 | Losky
družstvo vlastní asi 4 panelákové vchody a prostě byty do OV neumožňují převést. Už prý kvůli tomu, aby se tam nestěhovali pofidérní existence, takže díky tomu družstvo do tohohle kecá.
Výhoda zase je, že pod panelákem jsou asi 4 obchody a díky tomu družstvo nemá žádné úvěry (zateplení, výtahy, plastová okna, stoupačky) - vše je nové.
Pokud to budou slušní lidé, nikdo nebude mít snad problém s děckem, ale zvíře je problém. Riskovat, že pes bude štěkat či výt se nikomu riskovat nechce.
o 04.02.2015, 16:28 | AllInOne
Někdo tady psal dobrou zkušenost s pronájmem a fetkama...doporučuju přečíst, pořádně...

Velká kauce je základ..dát do smlouvy možnost kdykoliv navštívit byt...
o 04.02.2015, 16:32 | CervinVega
Je dobré si uvědomit, že nájemník chce používat pronajímatelův byt a podle toho ten vztah má vypadat...
Ne že se nastěhuje vysírka (mám právo na to či ono...) a majitel se doprošuje nájmu 2 měsíce nazpátek, přemlouvá ostatní nájemníky, aby tolerovali smrad/hluk/bordel ze psa/děcka, po vystěhování jde udělat GO bytu, vyklidit sklep a doplatit energie, případně se srovnat s exekutorem :-)
o 04.02.2015, 16:44 | Losky
Jj, pokud pronajmu, tak si chci každý měsíc chodit pro nájem a omrknout to tam. Slušným lidem to vadit nebude. Měřák elektriky je na chodbě, plyn a voda uvnitř. Byt je v původním stavu, tak za to nechci žádnou šílenost typu 12t měsíčně apod.
o 04.02.2015, 17:12 | AR
jo vysoká kauce základ...a pak ji horkotěžko soudama tahat z pronajímatele zpět....holt dva tábory co se blbě domlouvají
o 04.02.2015, 17:24 | Mr.Scully
Většina lidí už to tady napsala a souhlasím s nimi. Základem je fakt kauce kolem 20-30 tisíc, aby ti tam nelezly socky, které ti druhý měsíc napíšou, že nemají na nájem a budeš je horkotěžko vystěhovávat. Já pronajímal vloni a bylo to peklo, i přes tu kauci se ozývaly fakt hrozné existence a dalo problém to profiltrovat. Nakonec se podařilo, trvalo to řádově tak 4 týdny.

Přes realitku určitě ne, ti by ti tam upíchli kohokoliv, jen aby z toho kápla provize. Bez smlouvy bych to taky nedělal, to si akorát zaděláš na potenciální problémy.
o 04.02.2015, 17:24 | Losky
on je problém sehnat kauci v podobě jednoho nájmu:(
o 04.02.2015, 18:13 | Luke_288
osobně, kdybych pronajímal svůj byt, tak psa taky nechci. na podlaze dřevěná plovoučka, což je v kombinaci s psíma tlapkama a drápkama solidní brnkačka na nervy sousedům pod náma.
o 04.02.2015, 18:33 | endru.ondra
Když jsem šel do podnájmu, tak jsme ve smlouvě měli napsnáno že se automaticky prodlužuje po zaplacení nájmu na další měsíc. Ono někdy je problém dát občas kauci když člověk se stěhuje ze dne na den. Dítě proč né? Radši bych chtěl nájemníky na dlouho dobu než na rok a energie klidně do nájmu.
o 04.02.2015, 18:42 | Collin
Ta Hruza co myslel AllInOne je tu..
[ Link ] -
o 04.02.2015, 18:50 | Mr.Scully
Losky, spousta lidí tu kauci platit nechce nebo nemůže a to jsou prostě lidi, který v tom bytě nechceš. Můžou být sebeslušnější, ale pokud nemají volných 20k, tak jak myslíš, že to budou řešit, až se jim třeba rozbije pračka, dají přednost pračce nebo nájmu?

Pes se dneska dle OZ asi zakazovat nedá, ale zakázal bych ho minimálně "neformálně" a pokud si ho tam vezmou, tak prostě nějaký důvod pro ukončení smlouvy se najde. Mám doma kočky a plovoučka je zdevastovaná.
o 04.02.2015, 19:52 | AR
Mr.Scully, jasny pro jistotu hned odfiltrovat lidi co stály příjem mají, nemají problém platit najmý, ale holt třeba musí řešit situaci změny bydlení ze dne na den a prostě je pro ně těch 20-30k složit na ruku trošku out...ale jo všichni chtějte nájemníka nejlépe single, nejlépe takového co je v bytě 2h denně a bere 100k měsíčně....
o 04.02.2015, 20:00 | Mr.Scully
Znovu říkám, že mi trvalo 4-5 týdnů najít dvojici bráchů, kteří bez keců složili 25k na ruku hned první den. Nájem platí dopředu. Jasně, je to krajský město, někde na vesnici by asi ty kauce byly jiný. Ale prostě beru tři nájmy. Když se z něj stane neplatič, tak je to akorát na to, aby začala běžet výpovědní lhůta.

Určitě jsou miliony lidí, kteří nemají volných 20k, ale takové nechci za nájemníky, protože se z nich snadno (klidně i blbou náhodou!) prostě brzy stanou neplatiči.
o 04.02.2015, 20:01 | Losky
Možná to vyznělo nějak blbě, já na tom nehodlám vydělávat mraky, a proto mám hrůzu z toho někoho vybrat a sehnat. Ok, možná z toho budu mít 3-4t měsíčně, ale taky hrozí dost problémů, tak se nemůžete divit, že člověk je opatrnej. Tchán pronajímal byt v Jablonci a ze 3 lidí to byli všechno vykukové a ze všech tahal peníze jak z chlupaté deky. Poslední byla ženská, která tam byla 2 měsíce bez zaplacení a ještě zničila v bytě co se dalo. Peníze už nikdy neuvidí.
o 04.02.2015, 20:03 | AllInOne
Sculyová má v tomto pravdu. Radši budu déle vybírat....Někdy ale ani toto není záruka kvality.
Je to o štěstí. šel bych přes známé, okolí.
o 04.02.2015, 20:03 | AR
takže pokud má někdo aktuálně nějakou vatu je automaticky solidní člověk? ok, zajímavý pohled.

Z druhé strany je pak fajn těch 20-30k z pronajímatele dostat po skončení nájmu, rok tahanic, výhružek a pak konečně klid, to je taky žůžo
o 04.02.2015, 20:12 | AllInOne
Ale jo, je to problem kolikrat i s pronajimatelem. Jak rikas, nechcou vracet kauci, vymlouvaji se.
o 04.02.2015, 20:13 | Losky
když dají aspoň 1-2 nájmy, tak riskují stejně jako já s nimi. Slušní lidé mívají většinou méně peněz, dle mého a je jasný, že podle toho se nic soudit nedá.
Prostě tahle věc má dvě stránky...
Jak je to pak s daněmi?
o 04.02.2015, 20:14 | AllInOne
Priznas, zdanis prijem :-)
o 04.02.2015, 20:26 | AR
jop přesně tak, má to dvě strany, jen mě pobavilo myslet si že když má někdo na kauci ve výši 3 nájmu je hned automaticky více bonitní než někdo jiný.

Daně klasicky, když uděláš přiznání tak uvedeš v příjmech a pak dle výše odvedeš daně no ;)
o 04.02.2015, 21:27 | Losky
Nevíte, kolik % se daní? Koukal jsem na to, ale mám v tom zmatek. Někde píšou 15, jinde 30%. Díky
o 04.02.2015, 21:32 | AllInOne
15%
o 04.02.2015, 21:35 | ABERTO
No jo, mohl bych pořádat semináře na téma jak vyhnat feťáka z bytu :) Každopádně poučen z předchozích nezdarů mám od nového nájemníka 3 nájmy kauci a pravidelně byt navštěvuji. I přes to všechno je zapotřebí i notná dávka štěstí na slušný lidi ..
o 04.02.2015, 21:54 | Losky
Super, díky:)
o 18.03.2015, 16:32 | .mycTD
...a pak te nejaka urednicka kunda prijde poucit, jak si mas se svym majetkem nalozit [ Link ]
o 18.03.2015, 21:03 | AllInOne
To je ****************
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3257 sekund.