Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Přeprava kol na autě?

 o Navštíveno 4907x o
o 27.07.2015, 09:53 | Losky
Ahoj, rozhodli jsme se trošku nárazově, že o víkendu vyrazíme někam do jižních Čech na kolách a teď řeším, jak kola odvézt. Do auta je cpát nechci, protože pak se tam nic už nevejde, takže řeším levnější způsob. Jedno řešení je uchycení kol na kouli (jedná se o dvě kola) a pak střecha (hagusy mám).
Zatím projíždím inzeráty, co se dá koupit. Zatím to vypadá na příčníky a nějaké ty držáky kol. Máte s něčím zkušenosti? Upřímně jsem nikdy nic na hagusy nemontoval a kola už vůbec ne, tak jen abych se případně vyhnul nějakému špatnému výrobci.
Koukám třeba tady:
[ Link ]
[ Link ]

Vím, že je to banalita, ale rád bych se vyhnul něčemu, co bude stát za kulové už zabalené.

Díky


o 27.07.2015, 10:01 | Lucni.konik | Upraveno: 2015-07-27 10:01:59
Já koupil na jaře tohle od Thule [ Link ]
Potřeboval jsem na 4 kola. Jel jsem s tím i jižní čechy. Nervozita během první jízdy byla velká, ale dobrý. Koupil jsem k tomu ještě světelnou rampu a jsem spokojen. Do 120ti je to v pohodě. Jde mi na to pověsit i jak damské,tak i dětské kola.
Na youtube můžeš kouknout i na nějaká videa.
o 27.07.2015, 10:10 | Dexter
Thule je kvalita, chybu s nim neudelas. Urcite to chce na zamek, at se nemusis bat vzdalit se od auta. uchyceni za ram ale neni vhodny na karbonovy ramy.
o 27.07.2015, 10:12 | Lucni.konik
zámek pro zamknutí držáku samozřejmě jde koupit a k držáku zamykám kola dlouhým zámkem na kola.
o 27.07.2015, 10:27 | Losky | Upraveno: 2015-07-27 10:34:41
zámek chci určitě. Jen pokud to bude na střeše, tak z toho budu asi trošku nervózní, hlavně abych pak nejel někam do podzemky:))))))))))))
Karbon nemáme ani jedno kolo kvůli křehkosti, takže jen nějaké slitiny:)
Koukal jsem na YT a opravdu to Thule 9708 vypadá zajímavě, šikovně řešený. Jen kola hodit na zámek. TAkže Thule je ok, ještě jaké značky jsou ok?
Ty držáky na střechu budou asi levnější, ale nějak si nedokážu přestavit, jak kolo dávám na střechu, nedokážu si to nějak představit:)
o 27.07.2015, 10:50 | Dexter
Noo je rozdil davat na strechu 7kg silnicku a 13-15kg mtb. :) proste capnes kolo za predni vidlici a tu sedlovou trubku a krasne ho zvednes nad hlavu. neni to zase nic sloziteho dat kolo na strechu, pokud nemas metr dvacet :)
o 27.07.2015, 10:55 | Lucni.konik
tady ještě ten zámek:
[ Link ]
a světelná rampa, co jsem koupil
[ Link ]
o 27.07.2015, 11:20 | 20bad
Držáky mám dva Thule ProRide 591 a jsou opravdu kvalitní, ale nespoléhejte na ty zámky, nechal jsem je blbec na střeše přes noc zamknuté a šlohli mi je. Teď je hned sundavám a nenechávám na autě.
o 27.07.2015, 11:27 | Losky
já kdysi někde četl, že Thule používá asi jen 10 druhů zámků a klíče jsou mezi sebou kompatibilní, tak nevím, co je na tom pravdy:)
o 27.07.2015, 12:35 | DaveF
navíc na každém zámku je to číslo vidět, takže asi stačí mít dostatečně velký svazek klíčů....

viz. např. [ Link ]

ale jinak Thule Proride 591 doporučuju , je fakt povedenej ve všech směrech

o 27.07.2015, 12:36 | DaveF | Upraveno: 2015-07-27 12:37:28
ještě to sem dám přímo:

Jak mě poučil prodejce u mého nového boxu, udělal jsem zásadní chybu už na začátku. Nepiloval jsem! Švédský výrobce razí sériové číslo na klíč a na zámek, kterým se rakev zvenčí uzavírá. Aby si zákazníci, co ztratí klíč u moře či na sjezdovce, mohli podle čísla na zámku rychle koupit náhradní. Ve Švédsku tomu prý říkají prozákaznický přístup (ve švédštině kundorientering).

Jednotný evropský trh má své limity i v marketingu. Na trzích ve střední Evropě to ulehčuje práci chmatákům z půjčoven, sdělil mi prodejce. Číslo na zámku jim šetří čas, nemusí se dlouho probírat kompletním svazkem klíčů – ten správný najdou rychle. „Proto doma hned to číslo ze zámku vypilujte!“

Přečtěte si více na: [ Link ]
o 27.07.2015, 13:05 | michall
No ještě je to o tom, jestli budeš mít takovýhle nápady častěji. Pak se asi vyplatí si něco pořídit. Pokud je to ale jen náhodný výlet, pak bych se poptal po půjčení.
o 27.07.2015, 13:16 | Losky
To je otázka. Na kole jezdíme tak 1x týdně a většinou v našem okolí, protože se nám nechce kola rvát do auta, ale asi by bylo nejlepší řešení to na kouli. Nandané a sundané je to určitě rychleji než cpát na auto příčníky a ještě ty držáky na kola. Problém je spíše zase pak se skladováním toho nesmyslu na tažné, v bytě to skladovat nehodlám, tak jedině to nějak rvát do sklepa. Pokusím se asi sehnat jetý Thule 9708 a ještě mrknu na to půjčení a pak bych uviděl, jestli to koupím či ne. Ale bazarovku sehnat bude asi dost problém:))) Navíc zase každý rok střídám auto, teď tažné mám, za rok zase nemusím mít tak je to složitější, ale asi nejdřív fakt mrknu na půjčovny.
o 27.07.2015, 18:49 | Spooky1 | Upraveno: 2015-07-27 18:52:29
Mam zkušenosti kola na střeše Tuhle Proride. Thule pricniky na hagusy.Dvě kola.Ani při dálniční rychlosti nebyl žádnej problém.Do 150ti úplně v pohodě.Měl jsem trochu strach v zatáčkách,protože mam 22ky kola a drzak vycházel dost ke středu,ale v pohodě.Auto má větší odpor,pro malou postavu problém nandat... Na kouli Máme drzak České značky Wienzek 3+1.Neni problém ani na sundavaci kouli,jen se trochu houpe... Při nandani 4tezsich kol se po cestě malinko "svesi " ale pak už pohoda...Je sklopnej, Takže aj do kufru se dostaneš,když potřebuješ.Nevýhoda ze auto je hodně nalozeny na prdel.Pohodove se to nandava...z jedním kolem úplně luxus,jen zase musíš počítat ze mas dlouhou prdel a Třeba při parkování s tim musíš počítat...

JINAK Thule je špička,Hakr by neměl byt spatnej... Ten wienzek vychazel aj cenové dobře a co znám par lidi tak všichni naprosto spokojenost,neni prý problém ani sloužit díly jako Třeba nový pásky a podobně...
o 27.07.2015, 18:57 | Losky
Ok, díky. Vyberu něco z těch tří značek.
o 31.07.2015, 07:14 | duke
Co jsem viděl na vlastní oči, tak zámky Thule jdou při troše vrklání jakýmkoli klíčem Tuhle bez poškození otevřít. Proto cokoli od Thule radši vždy zamykat dalším zámkem. Kolega takhle přišel na náplavce na Smíchově o příčníky i s 2 Proride nosiči na kola během hodiny parkování.

Měl jsem nosič na kouli Thule a jsou těžší než konkurence. Teď koukám po nosiči Ubler, který jde i krásně složit. Poměr kvalita/cena je Atera.
o 31.07.2015, 07:31 | All
Vozil jsem kola na střeše na nějakém neznačkovém nosiči a bylo to v pohodě. Teď mám asi 4 roky tohle [ Link ] a nic jiného bych ani nechtěl. Zámek i světelná rampa jsou integrované, montáž jednoduchá a rychlá. Všechno zatím spolehlivé.
o 18.02.2017, 11:04 | ivan.tichy01
Tak je více možností... Já bych kola radši vozil na střeše, a to z důvodu přístupu ke kufru. Nevím jak vy borci, ale kdyby si dal takovou tu věc na kola vzadu ke kufru, tak bych ho potom neotevřel. Ale i klidně vzadu vozit kola je mnohem lepší než takhle:
[ Link ]
:D
o 18.02.2017, 11:12 | assassin
ivan.tichy: ty nosice na kouli se daji obvykle sklopit dozadu aby sel kufr otevrit...
o 18.02.2017, 12:37 | Lucni.konik
Normálně se to dá sklopit.....tatarko.
o 20.02.2017, 17:10 | Veider
Evidentně to jde elegantně a rychle bez nějakýho svazku klíčů Youtube video:
o 20.02.2017, 17:37 | DaveF
tak tohle jsem nechtěl vidět :-)
o 21.02.2017, 08:38 | camron
Moc pekny. By me zajimalo, jak je na tom ten inovovany model 598?
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3078 sekund.