Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > firma na klimatizace - Praha?

 o Navštíveno 10507x o
o 10.08.2015, 21:57 | Rajdlos
Mě někdo doporučení na firmu, která by nainstalovala klimatizaci do bytu? Nejlépe Praha a okolí. 37°C v bytě se fakt nedá. Bydlíme v posledním patře.


o 10.08.2015, 22:08 | dr.marty | Upraveno: 2015-08-10 22:09:02
Kamarád to dělá,je jako živnostník.Stačí když řekneš,že jsi od Martyho

Lukáš: 739 491 157

Jo...a je z Prahy
o 10.08.2015, 22:17 | Jerry.s
Můžu se přisrát s dotazem?
Když klimu, jakou by jste doporučili? Něco lepšího jako třeba Toshiba - LG, nebo jsou to vyhozené peníze za značku a stejnou službu udělá i Sinclair nebo Daikin ap.?
o 10.08.2015, 22:22 | dr.marty
Kamarád co to dělá říkal,že dává LG,Samsung a myslím,že říkal Toshiba,ale to si nejsem jistý.Že prý se to vyplatí
o 11.08.2015, 14:34 | LionVTS
Mam Samsung a jsem spokojeny.
o 11.08.2015, 18:51 | Rajdlos
Tak teď řeším spíše, zda nám jí vůbec povolí :(

Jinak díky za info.
o 11.08.2015, 21:11 | BMW_318iS
Chlapci kdyby cokoli, volejte, piste.

Nejvetsi distributor klimatizaci lg v Čr a sr.
Instalacni material mame taky.
o 12.08.2015, 06:31 | Proffesor_W
Ahoj. A na kolik tak prijde jedna jednotka do bytu vcetne instalace (obyvak <-> balkon)? Planuju to na jaro pristi rok.
o 12.08.2015, 06:39 | camron
A co okoli Brna?

P.S.: existuje system, kde by byla jedna vnejsi jednotka a na ni 3 vnitrni?
o 12.08.2015, 08:18 | tesil | Upraveno: 2015-08-12 08:19:19
739313941
Pro Brno a okolí. Dělali mi klimu v části baráku a tehdy to vyšlo suverénně nejlíp. Jsou to 2 kluci, ví o čem mluví a všechno bylo jak řekli. Bohužel je mám v tel.uloženy jen jako klimatizace, takže nevím jméno. Jinak s nima chci řešit taky rozvod z jednotky do více místnosti.
o 12.08.2015, 12:42 | tesil
Ještě kdyby někdo volal na to číslo, řekněte, že máte doporučení od Dr.Tesařové z Brna Tuřany. Určitě to pomůže. Jinak dávali Fujitsu a po 2 letech letního a zimního provozu jen samy klady. Cena byla tehdy do 20t.komplet.
o 12.08.2015, 14:03 | muSlim
2 tesil: na, aby si nepovedal... :-D

[ Link ]
o 12.08.2015, 15:27 | tesil
No vidíš, jak si šikovnej.....;-))
Bylo to jen na rychlovku, víc jsem nehledal.
Díky.
o 12.08.2015, 15:37 | Rajdlos
camron: tohle řešení se jmenuje multisplit a taky chci tohle
o 12.08.2015, 17:24 | BMW_318iS
Martine klidne se ozvy, verim ze neco zajimavyho vymyslíme. Jinak kontakty mam pod nickem.
o 13.08.2015, 17:53 | semysak
slyseli jste o klimatizacich mdv / midea? neni o tom moc informaci je to cina ale jeto pry default brand mnoha vyrobcu zvucnych jmen co si na to lepi svoje nalepky
o 13.08.2015, 20:50 | Rajdlos
Jasný, jen teď řešíme, zda nám jí povolí, prý je stále platná záruka na fasádu :/
o 13.08.2015, 21:30 | BMW_318iS
Semysak: midea je levna cina moc na tom kvality nehledej. Proste za malo penez nejaka muzika. Jediny co se v te fabrice jeste s mideou vyrabi je carrier, bohuzel to je jediny co maji spolecnyho, vyroba je oddelena. Tady se delaji ty nizsi rady RAC jednotek a pak vsechny multisplity a CAC jednoty spolecnosti Carrier/Midea. Jednotky ktere se tady vyrobi delaji carrieru 80-90 procent vsech zisku. Az se to nekomu nemusi zdat, jsou tyhle jednotky velmi kvalitni a s minimalni poruchovosti.
o 14.08.2015, 08:07 | semysak
aha, spis aby to nebylo jako bojler drazice za 10000 vs bojler z baumaxu za 2000, bojler drazice prorezne o pul roku pozdeji a navic ma nizzsi pracovni tlak a horsi tepelnou izolaci...

ten carrier jak pises se vyrabi tady tj. v cechach?
o 26.08.2015, 09:43 | semysak
já musím dodatečně pochválit Honzu BMW_318iS = výborná komunikace a ceny, bohužel sem musel realizaci klimatizace odložit min do příštího roku
o 01.06.2016, 18:56 | dj.DEKL
Resim klimu do panelaku, predstavoval bych si venkovni jednotku umistit na balkon + foukac do obyvakokuchyne cca 45m2...

Co levne znacky Daikin, Sinclair? Je lepsi priplatit za neco lepsiho ?

Jak to muze byt cenove s montazi cca ? Praha
o 01.06.2016, 21:04 | Ferro
Přesně tak jsem si to instaloval minuly týden.. Instalaci zvládneš skoro celou sám nic na tom není.. Jen na trubky a odsátí vzduchu je dobrý někoho pozvat..Jinak si myslím že by jsi se měl vejít kolem 5k. Já jsem použil Panasonic ETHEREA KIT-E12-QKE ale třeba Daikin se vyrábí u nás v Plzni na Borech, navíc je máme po celý fabrice tak asi taky špatnej nebude..
o 02.06.2016, 09:44 | muSlim
2 BMW_318iS: a možno aj ostatní znalí... čo je doporučené naklímovať v byte/baráku? Riešim v byte teda, z toho pohľadu že to ešte nestojí a bude to celé robiť firma čo to stavia (pohodlnosť, síce za dardu), tak premýšľam kam dať (ak vôbec) ešte jednotku okrem obyváku? Niekde som počul že do spálne (ložnice) to trebárs nie je ideálne... čo je na tom pravdy?
o 02.06.2016, 15:34 | J-T. (P)
muSlim: Tak my máme klimu naopak jen v ložnici - že sedím v obýváku v horku je mě +- jedno, ale když se nevyspím kvůli děsnýmu horku tak to pak celý následující den stojí za ho... Nevidím jediný důvod proč by klima neměla být v ložnici.
o 02.06.2016, 16:44 | M.a.R.i
muSlim: Nevím jestli ti to nějak pomůže v rozhodování, ale já mam v plánu dokoupit nějakou chladící jednotku, nejspíš tepelné čerpadlo a napojit ho na podlahovku. Budu podlahu temperovat třeba na 20 stupňů (Méně už asi ne a dle potřeby...) a přijde mi to méně agresivní než klasická klimatizace. Na netu pár lidí píše, že prý bude podlaha moc studená a že se bude někde rosit. Praktických zkušeností tam moc není. Ale nebál bych se toho :).
o 02.06.2016, 18:26 | mrazik
V dome, kde je podkrovi, tak je problem v rozdilnych teplotach v prizemi a podkrovi. Proto se doporucuje rozdelit to na dva ,,okruhy" nebo klimatizaci dat jen do podkrovi. Ja se rozhodl ji dat jen do podkrovi, kde budu v zime i pritapet, takze topeni bude zavrene, zatimco dole, kde je i termostat, bude topit plynovy kotel.
Mari chladit podlahu bych se bal, protoze zima od nohou je neprijemna a pokud mas male deti, ty si hrajou na zemi.
Pozor pro vsechny kdo planuji prejit na dvoutarifni sazbu tepelneho cerpadla. Od 1.4.2016 je mozny prechod POUZE na D57d !
o 02.06.2016, 20:43 | Jerry.s
Když jsem stavěl barák, tak jsem se nechal přemluvit do rozvodů klimatizace do obýváku, ložnice a dvou dětských pokojů. Je to rozvedeno tak, že budu potřebovat dvě venkovní jednotky každá na opačné straně baráku. Určitě je tam výhoda, že si můžu naštelovat teplotu v každé místnosti zvlášť, ale za jakou cenu. U rodičů je jedna vnitřní jednotka umístněná na chodbě v patře nad schodama a když k nim příjdu tak mě zebou nohy jakou mají kosu v celém baráku, tak že si myslím, že tohle určitě stačí, jen to chce promyslet kam nejlíp jednotku umístnit aby toho vychladila co nejvíc.
o 06.06.2016, 09:15 | muSlim
Vďaka za odpovede. Tak ja sa nad tým ešte hlbšie zamyslím, ono to nie je lacné lebo developer za to chce 40 baby na pokoj, čo by v najhoršom nebol až taký problém, skôr zmyslupolnosť investície do tej spálne... :-)
o 06.06.2016, 09:53 | AR
Tak asi by se dalo určit podle velikosti místnosti/bytu, pokud máš nějaký palác tak to jedna nedá ale pokud něco rozumného tak jedna ve středě by mohla.

Další možnost je hodit tam rekuperačku s dochlazováním. Tohle plánuju já, resp rekuperace je rozvedena a chladný/teplý vzduch chcu brát ze zemního výměníku
o 06.06.2016, 10:57 | muSlim
2 AR: nič obrovské to nebude, skôr tvarovo to bude také no, že si niesom úplne istý použitím jednej "centrálnej" klímy na celý byt. Bude musieť byť v obývačke, kde trávim aj na home officoch najviac času (u plejstejšnu, že :-D ), a z obyváku vedie dlhá chodba oddelená dverami (a znej dvere do dvoch ďalších izieb), takže také to vychladenie celého priestoru jednou klimačkou asi neprichádza v úvahu. Ešte sa ale popýtam priamo u developera niekoho "znalého" problematiky chladenia, dúfam že niekoho takého majú a nehádžu to len do počtu, že čím viac izieb, tým viac klimačiek, tým viac adidas a dukátov pre seba :-D
o 11.11.2016, 21:17 | muSlim
2 BMW_318iS: poslal som ti mejla pane, developer sa posral tak by som rád pohľad/názor odborníka :-D
o 20.08.2017, 12:26 | HIGHTOWER | Upraveno: 2017-08-20 12:30:14
Někdo zkušenosti s klimou od Samsungu, obecně nebo přímo tato řada AR7000 [ Link ] nebo i nižší AR5000 - [ Link ]

A ještě se zeptám, zde v tomto odkazu je to tedy vnitřní i venkovní část klimy? [ Link ]

Proč se ptám, jinde jí mají uvedenou za daleko vyšší cenu a jako set např. [ Link ] Tak proto se ptám. O klimu se začínám teprve zajímat.

Díky

foto k příspěvku  od HIGHTOWER

o 20.08.2017, 14:00 | crestik
v práci máme v poslechových místnostech asi starší typy těch Samsungů. Jsou tam odhadem tak 15 let a jedou v podstatě pořád (rozuměj, jako i v zimě), v prachu, nikdo se o ně nestará, jsou zajebané jak jetel...a pořád jedou. Když už se tam fakt nudí, tak tam někdo jednou za 2 roky vleze, foukne do toho tlakový vzduch, vyletí atomový hřib a hotovo.
o 01.08.2018, 00:44 | Losky
Ahoj, můžete doporučit nějakou firmu na klimatizaci do rodinného domu, ideálně Jičínsko, Mladoboleslavsko? Rád bych dal jen jednu vnitřní jednotku do patra nad schody, aby to hlavně chladilo hořejšek a část šla i dolů do přízemí. Vůbec netuším, jaký výkon zvolit.
o 01.08.2018, 06:04 | CervinVega
Víte někdo o klimatizaci (do 30tis, velké průmyslové to běžně mají), která má venkovní jednotku horizontální? Nebo lze jakoukoliv “položit”? Odvod kondenzátu neřeším, leželo by to na ploché střeše.
o 01.08.2018, 15:02 | Lubak
Taky se přidám kdyby někdo měl ověřený kontakt vč. montáže - východní čechy - ideálně Jičínsko, Trutnovsko
o 02.08.2018, 01:49 | Losky
Co tohle, nezná někdo?
[ Link ] =
o 10.08.2018, 21:42 | crestik
CervinVega: k čemu to máš? Měl bych tu použitou Rittal SK3296100.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.377 sekund.