Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Dovolená Thajsko 2016

 o Navštíveno 15551x o
o 02.11.2015, 08:54 | DaveX
Ahojte. Před nějakou dobou se tady toto téma řešilo, tak bych to chtěl malinko aktualizovat v novém topicu.

Chystám se tam jet v příštím roce, pravděpodobně přes Vánoce, na cca 20 dní. Spíše poznávačka.

Kdysi se tady někdo nabízel, že tam jezdí téměř každý rok a že by mohl pomoci s plánováním a různými tipy. Budu rád, pokud se budu moci opřít o něčí zkušenosti.

I ostatní pište tipy, co určitě nevynechat, na co si dát pozor, na co nezapomenout apod. Pomalu bych si to chtěl dávat nějak dohromady.

Plánujeme to podniknout ve čtyřech lidech (2 páry). Předem díky moc!


o 02.11.2015, 11:01 | Martyn
Pokud je to jen trošku možné, tak bych se vyhnul termínu kolem těch Vánoc - to je ultra high season a ceny všeho jsou vyšponované na max, všude přelidníno (jen pro ilustraci - minulý rok jsem byl tři měsíce na Phuketu, když jsem přiletěl já v říjnu cena za rozumný pokoj 750THB, koncem listopadu za mnou přiletěl kamarád, ten samý pokoj 1500THB, pak jsem řesil pokoj pro jiného známého co přiletěl na štědrý den - 3000THB:o).
Pak záleží co hledáte, zda hukot a nebo klídek, "začátečníci" často jezdí 2-3 dny Bangkok (poznávačka, couračka po městě, památky, trhy) --> 4-5 dní Pattaya (cvrkot a night life:) --> zbytek Koh Chang (klídeček, bílý písek, palmy..). To je asi takový ideál pro začátek, poznáš různé tváře Thajska a nestojí to tolik (transfery jsou autem bo minibusem).
Pokud si chceš vše vyřešit sám tak teď akorát mají akci u Kataru na příští rok - Budapešť - Bangkok - Vídeň za 9.200kč a svezeš se A380 i B787 - top dvě letadla současnosti:) + Katar servis je naprosto top i v economy..
Jestli se nechceš o nic starat tak ti můžu dát kontakt na tátu - léta do thajska 20 let, dřív měl cestovku se specializací na Thai, teď to zařizuje už jen tak pro známé - pořeší ti vše včetně letenek, transferů, hotelů, výletů, v BKK má českou delegátku stále kdyby něco..
o 02.11.2015, 11:07 | DaveX
Martyn: Určitě mi kontakt poskytni. Budu jedině rád. S cenami jsem tušil, že to tam přes Vánoce bude vysoké, ale že až o tolik, to jsem nevěděl. Určitě tedy pojedeme jiný termín. Díky!
o 02.11.2015, 11:14 | Martyn
Napiš mu maila, on Vám udělá nějaké nabídky - beta@beta-travel.cz. Akorát pro něj jedu na letiště, byli zase dva týdny s nějakou skupinou:) taky BKK-Pattaya-Koh Chang..
o 02.11.2015, 11:19 | DaveX
Super, díky moc!

Každopádně pro ostatní, co byli, klidně poreferujte, napište, co Váz zaujalo nebo zklamalo. Čím víc budu vědět, tím lépe.
o 02.11.2015, 11:41 | BATMAN
Ja byl s partou letos na prelomu unora a brezna.
Prej top termin.
Jedine co jsme meli vyrizene z domu byly letenky a pres booking.com levny hotel na prvni 2 noci po priletu kdy se ti nechce s krosnou behat po meste a hledat hotel.
Pak uz je jakakoliv bookovacka zbytecna.
Vzdy jsme nekam dorazili,obesli par hotylku kde jsme zjistili ceny a okoukli pokoje. Vybirali jsme vzdy ty nejlevnejsi. Nesli jsme pres 400BTH/osobu a noc. Stejne se tam jen chodis vyspat a nejake luxusni rezorty s bazenama? Na co. Kdyz jsme nevyletovali,sli jsme k mori.
Pravdepodobne poletite na letiste Suvarnabhumi. Z tama se za par drobnych do centra (nejspise KaoSand road) dopravite za par BTH metrem.
Vsichni v celem Thajsku maji ceny nadsazene,proto se vzdy vyplati smlouvat. V pripade svezeni TUK-TUKem se vzdy ptat na cenu a opet smlouvat. Rozhodne nedavejte najevo ze nevite jak daleko je cilovy bod. Povozi vas vsude okolo aby co nejvic vydelal. Na podobnou praxi jiz presli i nekteri prazsti taxikari :-)

Krom BKK a Pattaye doporucuju Phi-Phi a nedaleky narodni park-bomba. Na nedalekem ostrove znama The beach-Maya beach. Nocni kalby na PhiPhi asi best.
Dale se mi hodne libilo na Ko-Samui-bezva vylety na skutrech za par korun.
Ko-Phangan takova pohodicka.
Nakupy nechat az tesne pred odletem na BKK,je tam vse nejlevnejsi.
Kdyby te jeste neco napadlo,klido se optaj :-)
o 02.11.2015, 12:00 | Martyn
Tak maya beach uz je dneska naprosto out, az budu doma poslu fotku - hlava na hlave, fakt to za to nestoji:)
Jinak dole je to super vsude, ja v thajsku neobevil misto kde by se mi nelibilo (ok snad krome bangkoku:).
o 02.11.2015, 12:09 | manolo
DaveX jo, litam 2x rocne. Ted odlet 17.11. na 9 dni. Kdyztak se ptej. Martyn tez jezdi na ryzi casto, tak to nejak sladime at jste spoko.
o 02.11.2015, 12:40 | DaveX
Martyn, manolo: Super chlapi, tak to jsem rád, že je někdo v Thajsku tak zběhlý :) Já ani přítelkyně po Bangkoku vůbec neprahneme, nemám rád velké města, spíš si prodloužím pobyt někde v přírodě.

Nechtěl bych za tu dovolenku utratit balík peněz, ale také nejsem úplně šetřílek. Ale co se týče letenky za 9200 z Budapešti s návratem do Vídně, tak to je lákavé :)

Jen se chci zeptat, jaký termín je teda nejvhodnější? Někde se dočtu to a někde zase tohle. Tak bych to viděl spíše na vaše zkušenosti.
o 02.11.2015, 12:41 | manolo
lítáme unor / brezen a pak rijen / listopad...
v unoru je SamnRang - thajsky novy rok nebo neco takoveho, pekny vecirek...
o 02.11.2015, 13:30 | carlos
To:Martyn,kde je ta akce u toho Qatar eirways,nemužu to najít,dík
o 02.11.2015, 13:31 | jedla
carlos: [ Link ]
o 02.11.2015, 13:31 | BATMAN
Tak samozrejme Maya beach je hodne proflakla,takze je tu vyssi hustota turistu.
My meli stesti ze jsme se na ni dostali az pri posledni zastavce a stravili jsme na ni zapad slunce-neco neskutecneho. Vetsina turistu uz byla v tahu,takze normalni osidleni.

Jo a Bangkok taktez nedoporucuju vynechavat,alespon tu slavnou Kao Sand Road. Je to chudinske casti,takze zadne mrakodrapy atp. Stoji to za to a udelas tu ty nejlepsi nakupy.

foto k příspěvku  od BATMAN

o 02.11.2015, 14:58 | Martyn
No tak tohle je jeste parada, to jste tam meli uplne prazdno:o) az dorazim tak najdu svoji fotku - i ta zatoka byla plna lodi, na plazi se nedalo hnout.. Chteli jsme tam dat obed mezi divama, ale radsi jsme zustali na lodi:o)
A zase jsme u toho, ja tam byl zacatkem prosince..
Letenky zdes [ Link ]
o 02.11.2015, 19:00 | manolo
K te letence... Doha dreamleanerem a pak bumhi a380tkou super, ale uz nikdy tu cekacku. Letel jsem Bangkok-HongKong-Dubai-Praha a uplne sam. Cestoval jsem pres 50 hodin. 2x jsem vystrizlivel z opice, z nudy uz sem se bavil i s lidma z Pakistanu... Uz nikdy vic.

Da se to prezit pri letu tam, jsi nadrzeny, nateseny, nove veci... ale sedet 9hod na letisti, to je na puknuti hlavy. Snazim se letat s ewou a dobrej tiket sem tam klapne za 14tacku. Primej let, 10 hod v noci. Pristanes jak clovek. Ted letim podruhe v zivote aeroflot s prestupem seremetevo 140min, coz se da.

Super je, ze u tech emiratu/qataru se muzes ozrat jak hovado, taiwanci nebo rusaci nedovoluji.
o 02.11.2015, 19:01 | manolo

foto k příspěvku  od manolo

o 02.11.2015, 19:01 | manolo
a bacha na kluky ;)
o 03.11.2015, 07:05 | DaveX | Upraveno: 2015-11-03 07:06:03
manolo: Je potřeba nějakého očkování? Nebo spíše, doporučuješ nějaké?
o 03.11.2015, 08:22 | manolo
DaveX ne, nepotrebujes. Moje manzelka ma vsude problemy se stravou s jen v thajsku je v klidu. Kolega mel ockovani na nejaky brisni tyfus, davivy kasel a trapil se s prujmem 10 dni... Jak rikam, ockovani netreba.

Nesahat na zvirata, na opice atp... nejvetsi prenaseci
o 03.11.2015, 18:35 | BATMAN
Jelikoz je v Thajsku jako u vsech asiatu hygiena na nizsi urovni durazne se doporucuje minimalne ockovani proti hepatitide A+B. Vyjde to sice na cca 4500 ale mas to pak na cely zivot.

Kazdopadne s sebou nejaky prasky na sracku + ibac se hodi vzdycky.
o 03.11.2015, 19:21 | Martyn
Taky jsem se neockoval a nemel jsem problem.. a to jsem 3 mesice jedl povetsinou s mistnima v garazich:D
ad letenky no je fakt ze 8+ hodin uz je vic nez dost, ale nejake 4-6 jsem vzdycky zvladal v poho, litam jen s Emiratama a v Dubaji to utece ok.. A pri delsim prestupu davaj i na letisti dlabanec dle vyberu v cene:)
o 03.11.2015, 21:31 | Rajdlos | Upraveno: 2015-11-03 21:31:29
Fuck today, pay tomorrow :)))))))))
o 05.11.2015, 15:14 | Martyn | Upraveno: 2015-11-05 15:16:39
Tak jsem neodolal a prekecal chlapce, jedem skupina 7 lidi 1.-17.3., akce bombasticka - s Katar Air, Viden - BKK - Viden, 3hodiny oba prestupy, 11.300!!:) Viden - Doha a zpet s Dreamlinerem, Doha - BKK s A380:) pro min lidi jsou i terminy na leden a unor, parada..
[ Link ]
o 05.11.2015, 16:55 | Martyn
Jen kdyby nekdo zajimalo, takovyhle deal mame na zbytek, kdyz by nekdo chtel muzu dohodit samo..
THAJSKO 2016
ostrov KOH CHANG – Pattaya- Bangkok ??

TERMÍN: 2.3. – 17.3.2016 16dní – 15 nocí

1. VARIANTA LUX

4 noci Pattaya – Green Park Resort 3+* [ Link ] )

10 nocí – ostrov KOH CHANG – Ramayana Resort 4* [ Link ]

1 noc Bangkok – hotel Bangkok Palace 4* [ Link ]

CENA: 15.700,- Kč



2. VARIANTA ECO

4 noci Pattaya – Pattaya Garden 2+ [ Link ]

10 nocí – ostrov KOH CHANG – Koh Chang Resort 3* [ Link ]

1 noc Bangkok – hotel Chada 3* [ Link ]


CENA: 12.600,- Kč


Ceny obsahují
15x ubytování, 15 x americké snídaně, transfery klimatizovaným minibusem, Ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích, a bungalovech - všechny hotely plně klimatizované , bazény,


o 06.12.2015, 19:41 | manolo
Tak jsem zpet, 10 dni v pattaya, opet neodolatelne. V unoru opakovacka, v pripade ze nekdo bude chtit, v pattaya budu nabizet znamym dum s 2ma skutry, 3ma loznicema k pronajmuti.
o 07.12.2015, 11:00 | TomV
Martyn: Kdybychom na unor chteli spis pochodak viz prilozeny link, umi Tvuj tatik neco vymyslet, nebo radsi resit pres cestovku? Diky

[ Link ]
o 08.12.2015, 10:40 | BATMAN
Sorry ale nepochopim jak chce nekdo v tak nadherne zemi bejt nekdo 10 noci na stejnem miste (ostrove).
My menili mista co 4-5 dni.
A jezdit tam pres cestovku....? Pokud je ti 60 a neumis pipnout anglicky,ok ale jinak te to stoji 2x tolik.
o 08.12.2015, 11:19 | Martyn
Sorry ale ja nepochopim co na tom nechapes?
Me je 31, anglicky umim perfektne a procestoval jsem pul vychodni zemekoule, sam / ve dvou to jde, ale ted jedem v sedmi a uz vidim jak budem honit na miste po 20ti hodinove ceste taxiky / minibusy a neoverene hotely kde nas vezmou vsechny - a kecy o 2x tolik jsou fakt absolutne mimo to se na me nezlob - za 13tis ubytovani na 15 dni + 4x nemale transfery ti prijde hodne?? Uz te vidim jak na miste sezenes vsechno za polovicku, kazdej te tam ojebe se slovy ber nebo si bez pesky / lehnout na plaz..
Nezapomenu jak jsem byl v Thajsku podruhe jen ve dvou s kamaradem, prejizdeli jsem ze Suvarnabi na Don Muang, ale letadlo z DXB melo radne zpozdeni, takze nebyl cas cekat na "spojovaci" bus.. Rychle jsme pred letistem honili taxika, ok domluvili jsme cenu a ze spechame atd, vse cajk, jenze ten z**d vyjel na dalnici a rekl nam ze chce okamzite na ruku trojnasobek jinak at vypadnem:D
A jen tak btw, kdyz jsi takovy znalec, kam by jsi doporucoval se na teto ceste hnout - mezi Pattayou a Koh Changem?? Myslim ze 10 dni na Changu je uplne ok a necha se tam zabavit krasne..
o 08.12.2015, 13:16 | BATMAN
Nevim proc tak podrazdena reakce. Zas tolik jsem toho nenapsal.....
My procestovali pul Thajska v 9 lidech a slo to bez problemu a bez stresu.
Na delsi trasy se cestovalo trajekty a verejnou dopravou kde te nikdo neojebe.
TukTukari jsou svine,ale je obecne znamo ze se vice nez vyplati cenu vyjednat dopredu. To ze mate spatnou zkusenost chapu,svine se najdou v kazdem koutu sveta.
o 08.12.2015, 18:15 | cendler
Martyn : nenech se rozhodit, popravdě kdyby nebylo synovi teď 5měsíců, tak hned s mladou jedeme, což je škoda, nevíme jak by to dal kdyby jsme tu takovou dobu nebyly a sebou ho brát je taky nesmysl, tak budeme muset počkat, což mě trochu štve
o 08.12.2015, 18:27 | Martyn
Vsak v pohode, reagoval jsem stejnym stylem jako ty a proste si nemyslim ze tam je prostor nejak vyrazne usetrit ori reseni na miste.. Ok treba placnu dva litry by jsi ve vysledku MOZNA sundal, ale tech starosti a nejistoty kolem toho... Takhle mas klidek, vse zarizene, pripravene, priletis a ceka na tebe auto ktere to hodi rovnou do hotelu, za ctyri dny zase atd a jen uzivas vylet..
Jak jsem psal s tim taxikarem jsme meli domluvenou cenj dopredu, ale jaksi se mu to po par km rozlezelo a fakt sproste zneuzil ze nestihame navazujici let z druheho letiste..
Cendler s 5ti mesicnim to je asi fakt spatne, ale minuly rok za mnou byl na dva tydny kamos s rodinkou a dvouletym klucikem a dali to v poho, libilo se vsem i malemu:)
o 18.07.2016, 08:49 | DaveX
Ahoj chlapi, tak se to pomalu blíží a rozhodl jsem se, že tam poletíme v lednu, únoru, nebo březnu. Neřešil někdo náhodou v současnosti letenky? Jde koupit něco rozumného? Poletíme 4.
o 18.07.2016, 09:30 | Octávák
Martyn: Nebudete zase něco pořádat v březnu 2017? Naši nikdy nebyli v exotice a docela po tom touží, ale sami si netroufají, tak bych s něma vyrazil. Jak jsi psal taková varianta LUX by byla super. Určitě by jsme se nechtěli někam crcat co 4 dny s baťohem, takže pro nás by to bylo prima.
o 18.07.2016, 10:22 | lukee_cz
DaveX: co to je neco rozumneho? ber to tak, ze cca 12tis je normalni cena "v akci", za kterou koupis letenky kazdou chvily. Kdyz budes cihat, da se pod 10, nekdy i dost pod 10. Pak je otazka, jestli u dovolene, kde se necha x desitek tisic ma smysl resit par tisic u treba ne moc dobre letecke spolecnosti.
o 18.07.2016, 10:24 | DaveX
lukee_cz: Klasika, chtěl bych to nejlepší za co nejméně :)

Nicméně s tím počítám a raději si připlatím. Kolem 12 000 Kč nemám problém. Raději jistotu, bezpečí a komfort :)
o 26.07.2016, 20:14 | DaveX
Martyn, Manolo: Zrovna kutím letenky na únor, březen příští rok. Co říkáte na společnost Fly Dubai? Odlet z Prahy návrat do Prahy, přestup Dubai 13251 Kč na osobu. Chceme letět 17.2. a návrat 12.3.

Díky za rady.
o 26.07.2016, 20:25 | manolo
co za 15 primy let?
o 26.07.2016, 20:35 | DaveX
Jakou společností?
o 06.11.2016, 17:45 | DaveX
Ahojte, neřešil někdo teď aktuálně letenky? Sháním něco únor-březen příští rok :)
o 06.11.2016, 17:58 | Martyn
Emirati maji fajn akci:) i na unor / brezen ale musis kouoit ted
[ Link ]
o 06.11.2016, 19:24 | DaveX
Tak koupeno, sice malinko dráž, ale u student agency byl problém s bookingem :) takže 19. února až 8 března za 13 600 i s pojištěním zavazadel :)
o 07.11.2016, 18:42 | lukee_cz | Upraveno: 2016-11-07 18:44:51
Proc ne, je pravda, ze skoncit cekani na super akci uz je ted tak nejak akorat cas, kdyz je to v pulce unora.
Shanel jsem zas Vietnam pred mesicem, ale odlet ted a nakonec sem byl rad, ze sem se dostal pod 20, takze pres vanoce uz cekat tezko rict. Ale zas nepredpokladam, ze konkretne Bangkok i mesic pred odletem vyleze treba nad 15 moc.
Jinak Thajsko sem nikdy nechtel a kupuju jen letenky vicemene uz, ale ted sem se shodou okolnosti vratil, protoze letenka+transfer+4* 7noci+snidane za 500Eur/os....no nekup to :D Puvodne to teda melo byt 300, ale i tak dobry :)
o 05.01.2017, 17:16 | DaveX
Už se to blíží :) za měsíc a nějaké drobné odlétáme. No naplánovat to není žádná prdel :D
o 05.01.2017, 17:55 | madmaik
lukee_cz: to me ted zajima kde se takovy akci nabidky nachazej
o 06.01.2017, 20:58 | DaveX
Jaká je nejlepší společnost po létání po Thajsku s krosnou? Aby to nebylo problém :)

o 07.02.2017, 09:12 | DaveX
Ahojte, tak příští neděli letíme :)

Bangkok - Phuket - Noi - Lanta - Ao nang - Siem Reap (asi) - Bangkok

Řeším trochu dilema se zavazadlem. Popravdě, nechce se mi tahat krosna, ale předpokládám, že se stativem mě v příručním nepustí. Bude problém v letadle GoPro s gimbalem?

Případně jak cestujete vy? Jen s příručním, nebo taháte i větší batohy? Díky.
o 13.03.2017, 07:46 | DaveX
Tak jsem se po třech týdnech vrátil z Thajska, Ko Yao No, Ko Lanta, Ko Jum, Railay, Ko Phangan a musím říci, že si neumím představit tam jezdit každý rok, nebo i vícekrát do roka. Možná se tam ještě někdy podívám, ale asi na to úplně nejsem :)

foto k příspěvku  od DaveX

o 13.03.2017, 20:51 | Octávák
DaveX: povídej, přeháněj, rozepiš se... ;) Koukám trochu zataženo...
o 22.03.2017, 19:21 | DaveX
My za to zataženo byli rádi, na tom sluníčku se nedalo vydržet a každá sprška byla osvěžující :)

Pokud někdo chce, mrkněte na video :)

Youtube video:
o 23.03.2017, 04:35 | Daryl (A)
Moc hezky videjo :) Tak pust nejaky chlup zkusenosti ... co bylo gut, co bys udelal jinak ....
o 23.03.2017, 07:18 | DaveX
Asi bych neměnil nic, protože jsme poznali více tváří Thajska, což bylo fajn :).

Ko Yao Noi - turisty moc nedotčený muslimský ostrov, kde byli lidi přátelští, ale vše tam bylo o dost dražší. V obchodech nešli sehnat žádné potraviny třeba ke svačině a většina zboží byla prošlá. Nikde nebyly cenovky, vše prodávali o dost dráž. Například chipsy měly na balíku danou cenu 20THB, my je koupili za 40, když si ukázal na cenu, dali je za 30 :) Transport z ostrova pro místní 120, my 150 :)

Ostrov pěkný, klidný, ale klasika, všude nepořádek, lidé žiji ve zvláštních podmínkách, spí v rozpadlé chatrči, uvnitř krásná čistá podlaha a velká televize. Co se týče restaurací, tak poměrně čisto, všude se musely zouvat boty.

Ko Lanta - pěkný ostrov s mnoha plážemi a je super ho procestovat na skůtru. Vyhnuli jsme se turistickým oblastem na severu, zajezdili si na slonech, domluvili jsme si to bez těch křesel na nich a byla to pecka :), pak jsme byli mrknout na kanoích na mangrovníky a opicy. Celkově fajn. Byli jsme šnorchlovat, ve Smaragdové jeskyni na Ko Muk a navštívili na chvíli Ko Ngai. To byl asi nejhezčí ostrov, kde jsme byli se super útesem ke šnorchlování.

Ko Jum - perfektní místo turisty moc nenavštěvované. Pokud chce někdo vidět Thajsko před 30 lety, tak určitě tam. Byl to mazec. Na pláži ale byli při odlivu ježci. Už se tam buduje více betonových silnic, tak uvidíme, jak mu vydrží dlouho jeho kouzlo. Na ubytování jsme měli trochu žlutou vodu :)

Railay - pěkná část se skalami, ale s hodně turisty. Určitě doporučuju Viewpoint a Princess Lagoon. Drsná cesta po skále nahoru, pěkný výhled na Railay a super laguna. Jde to zmáknout u v žabkách :D Samozřejmě převaha klacků, takže na pláži docela dost chlapů, většina oholená s úplýma trenkama, vypracovanýma svalama a kérkama. Lidi v obchodech ještě horší než Noi, chipsy cena 20 THB, prodávali za 50 THB. Když si jim to řekl, neslevnili ani THB. Byli jsme tam jen jednu noc. Nic pro nás.

Ko Pha Ngan - Byla zrovna half moon párty, ale vůbec jsme to nepociťovali. Snad jen po cestě zpět, kdy se nějaký týpek vyblil na lodi, z chlastu :)
Ostrov pěkný, byli jsme cca uprostřed, spousta pláží s bílým pískem dostupných za chvíli na skůtrech, super šnorchlování a pěkná rybářská vesnice Chaloklum. Džungli jsme nestihli :) Odliv oproti západnímu pobřeží byl minimální. Na západě to byl masakr. Někdy to udělalo klidně 300m délkových. Jinak odhaduju tak 2,5m na výšku. Na východě asi 20cm.

Pak jsme jeli do Bangkoku nočním lůžkovým vlakem se Surat Thani. Taky zážitek :) ve vlaku bylo čisto, ale nehorázná zima. Manželka spala v kalhotech, tričku, tričku s dlouhým rukávem a svetříku. Na hlavě měla omotanou fleece mikinu. Jinak Bangkok celkem fajn, bydleli jsme kousek od Khao San Road, kde jsme nakoupili suvenýry a dárky. Byli jsme v paláci, vstupné 500 na jednoho, rád jsem se tam podíval, ale nic pro mě. Dost turistů, pěkné nazdobené budovy, ale po chvíli to omrzí.

Jídlo - jedl jsem prakticky všude a všechno, i ve stánkách na ulici a žádné žaludeční problémy. Vodu jsme pili balenou a měli jsme i filtrační láhev.

Zážitků spousta, cesta byla bez problémů, kdyby třeba někdo chtěl k něčemu podrobnosti, tak napište :)

Letěli jsme A380 s Emirates všechny lety a všechno super. Po cestě zpět na trase Dubai - Praha seděla vedle přes uličku nějaká česká kráva cca 30 let, škaredá jak noc a pořád si stěžovala, že jí nenosí chlast. Chtěla dokonce zavolat i šéfa. Nehorázná pí*a. Shodli jsme se, že sice umí super anglicky, ale IQ má pochodující makrely.
o 14.07.2017, 23:03 | Kamil07
Jaky pouzivate v Thajsku mistni net? T-Mobile po me chce 2 750,- Kc za 100 mb, coz je celkem ujete.

Martyn: Resi tata jeste dovolene v Thajsku? Chystam se s partnerkou rijen/listopad a jelikoz jsem tam jeste nebyl, tak bych se mu asi ozval, at tam potom nekde nebloudim :-)
o 15.07.2017, 10:39 | DaveX
Kamil07: my neměli s wifi nikde problém. Sice to třeba jelo trochu pomaleji, ale dalo se to. Pokud nepotřebuješ mobilní net k práci nebo k něčemu jinému, tak bych to neřešil.
o 15.07.2017, 10:58 | Kamil07
Diky za info, k praci net nepotrebuju.
Spis mi jde o pohodli, kdyz pozrebuju navi, nebo neco zjistit a nebudu zrovna na wifi.
o 16.07.2017, 08:42 | DaveX
My měli offline navi, ale prakticky jsme ji nepotřebovali, oni tam mají super sofistikovaný systém dopravy od někud někam a když něco nevíš, rádi pomohou :)

Jen v Bangkoku je potřeba dávat pozor na tuktukáře :)
o 19.07.2017, 00:03 | Kamil07 | Upraveno: 2017-07-19 00:13:04
DaveX: Diky za info, natrefil jsem na net od True Move H (FUP 12GB), ktery stoji na mesic 1050 THB a jeste je tam 150 THB na volani, takze neni co resit a hned jak priletim, tak si ho sezenu.
Jeste me napadlo, ma smysl si pujcovat auto?
Chceme se vydat na Koh Chang, coz neni problem letecky, nebo busem, ale na miste nechceme byt odkazani na cestovani s taxikarema, kteri nas ojebou a ja budu akorat nasrany.
Trosku se obavam dopravy, kdyz si vybavim pribehy znamych, kteri si pujcovali jen skutry.
o 19.07.2017, 06:44 | DaveX
Kamil07: my měli vždy půjčené skůtry v lokalitě, kde jsme byli. Ono v dopravě, která tam panuje to je o hodně lepší než auto a svižnější. Ve většině tam jsou 125, které jsou fajn. On ten samotný Bangkok už je celkem masakr a já osobně bych si auto určitě nepůjčoval, když jsem to viděl :)

Ale zase na druhou stranu jsou tam řidiči hodně tolerantní.

o 15.08.2017, 22:28 | Kamil07
Nakonec vyhral Phuket, tak snad to bude OK.
Netusi nekdo jak je to na letisti v Doha s nejakym salonkem, tam i zpet mame cca 4 hodiny cekacku, tak bych tam na chvili zapadnul.
Jak to vypada na Phuketu s dopravou?
Ma smysl si tam pujcovat auto na popojizdeni po okoli?
o 15.08.2017, 22:49 | lukee_cz
v Doha maji na letisti super odpocivarny s lehatkama, kde se da pekne prospat i bez salonku (ale teda oddelene pro zenske a chlapy). Dava smysl oznaceni "quiet room", kdyz tam zenske nemuzou :D
Co se Phuketu tyka, tak auto bych urcite neresil. Vetsinu v pohode das na skutru. Tak sme projezdili spodni pulku a kdyz sme jeli na sever mimo ostrov, tak "taxikem".
o 15.08.2017, 23:14 | Kamil07
Diky za info, asi to teda projedu na skutru.
o 15.08.2017, 23:14 | Kamil07 | Upraveno: 2017-08-15 23:14:53
2x
o 16.08.2017, 08:26 | DaveX
Kamil07: Na Phuketu byla kamarádka a říkala že fajn, my jsme se mu chtěli vyhnout kvůli většímu náporu turistů, tak jsme jen projížděli. Jinak co říkala, tak dopravu určitě na skútru. Někdy je tam docela husto :)
o 16.08.2017, 08:28 | DaveX
Kamil07: Jinak na severo-západ od Phuketu jsou krásné Similan Islands :)
o 16.08.2017, 10:56 | Kamil07
Phuketu jsem se taky chtel vyhnout, ale zlakala me celkem rychla cesta .
Diky za tip, urcite se tam kouknu.
o 16.08.2017, 14:25 | Kapka (M)
DaveX : ta spací lod v 11.13 je docela hustá :-) nevím jestli bych usnul v podpalubí..asi bych dobrovolně dělal plavčíka na palubě
o 17.08.2017, 06:33 | DaveX
Kapka: Naštěstí to byl vlak, v lodi bych to asi taky nedal :D nicméně cesta vlakem ze Surat Thani do Bangkoku (cca 650 km) trvala 14 hodin. Místy jel krokem a kymácelo se to opravdu jak na lodi. Klima asi na 15-18°C, kamarád spal v bundě s kapucí a žena byla zabalená tak, že ji čouhaly jenom oči :) No, byl to mazec :)
o 17.08.2017, 12:37 | Kamil07
Byl nekdo na Phuketu v rijnu, nebo je to sebevrazda co se tyka pocasi?
o 17.08.2017, 16:02 | lukee_cz
Loni uprostred rijna. Jen jednou bourka asi hodku pres den, jinak krasne pocasi porad...asi haluz :)
o 17.08.2017, 20:31 | Kapka (M)
Aha...mě to teda přišlo na vlak strašně uzké..oproti tomu co jezdí u nás
o 17.08.2017, 22:24 | Kamil07
lukee_cz: Diky za info, asi to risknu, tak snad nebude celou dovo prset.
Bohuzel muzu jen v rijnu.
o 18.08.2017, 22:38 | manolo
Kamil
phuket v rijnu je v pohode. Ale jako misto to tam uz tak v pohode neni. V dobe, kdy phuket zmizel pod tsunami a vse se muselo postavit cele znovu, tak od te doby ke Vse 2x drahsi nez ve zbyvajicim thajsku. Daji se z tama udelat fajn vylety lodi na Lantu/PhiPhi/MayaBay etc...

Nez anglictina je lepsi rustina atp... Ted sem se vratil zacatkem cervence a v 14.9. letim zase.

V Doha salonek je k mani, 80usd tusim entry. Qatar cajk. Ted diky nove lince a blokaci vzdusneho prostoru jsou ceny uplne dole. Ja vychytal prg-doh-bkk za 10200,- s hodinovym connectem a dreamlinerem...

Co se thajska tyce, tak za me je ted hodne zmen, ktere by si cesi meli pred cestou uvedomit. Tim, ze umrel kral, se cpe k vlade mafie a armada. Tak jak se dalo jezdit na skutru bez helmy a po par panacich, dnes uz moc nejde. 2x jsme tahali kluky z vazby, kdy dostali 40 000bth pokutu. Obdobne je to se spoustou jinyh restrikci.
Ted letim po 13...

Net True je cajk, ale kazdy lepsi hotel ma wajfaj...

Kdyby neco pis...
o 18.08.2017, 23:03 | manolo
No, ideal je umet zbleptnout thajsky pripadne "thajskou" anglictinou, at te vsude nepojebou. Auto je nesmysl. Ridicaku je treba v pattayi na motorku vystaveno 7000+- ale je tam regnutych 16000 motorek a ridicak udelat stoji 300bth, 210czk pro predstavu.

Kartu koupis v kazdem 7/11 nebo markeru, ale vzdy musis dat pas. (ano dalsi nesmyslne thajske narizeni).

Nez neco nekde koupis, jakykoli vylet, ideal 3x projit ulici, 3x se poptat, nevypadat jak rusak. Pak se da bavit. Opet pozor, thajci vse pomalu a s kalkulackou. Takze ceske kombinace, jsme 2 a das nam slevu 14.5% atd nechapou.

Jinak phuketu zajit na tygry a slony, taky fajn podivana. Jit popit do patongu. zrat vse u cesty a od donorodcu.

foto k příspěvku  od manolo

o 19.08.2017, 00:38 | Kamil07 | Upraveno: 2017-08-19 00:43:24
Diky za info, asi to počasí teda risknu.
Letenky mam rezervovane do 31.8., tak je jeste dost casu si to rozmyslet.
Nejrozumnejsi jsem sehnal PRH - DOH - HKT za 14 700,- Kc/ks, tam 5.10., zpet 23.10. (byly i levnejsi, ale bud nesmyslne prestupy napr. cekacka v Doha 18 hodin, nebo letet s Turkama/Rusakama, coz se mi moc nechtelo.

Kdyby to nekoho zajimalo, tak ubytovani budu resit pres Airbnb, proti Bookingu to vychazi lepe.
o 19.08.2017, 00:57 | manolo
za 15000,- jsou prime lety z vidne a to s ewaaor a austrian....
bnb fajn, jen cti recenze, uz sem se i spalilxxx
o 19.08.2017, 01:00 | manolo
Trosku jina kultura, tim litam nejradeji...

foto k příspěvku  od manolo

o 19.08.2017, 01:06 | manolo
Jinak turci jsou ted jedna z nej leteckych spolecnosti v evrope. Muzu doporucit. S aeroflotem sem letel 2x tam a 2x zpet. Servis nic moc, jidlo nic moc, chlast zadny.

Nejradeji litam austrian, emirates, qatar, ewaair, turkish... zkus si treba china eastern nebo ukraina airlines. tim lita kolega. btw jeste koukni treba na LOT z polska, byly akce za 7800,- do bkk.
o 19.08.2017, 01:37 | Kamil07
Kdybych chtel do BKK, tak nevaham a tu letenku beru, 10 hodin je top.
o 19.08.2017, 02:20 | manolo
Vsak z bkk letis 40minut na phuket za 30€
o 19.08.2017, 02:26 | manolo
se omlouvam, 18€ vecer a 26€ rano

foto k příspěvku  od manolo

o 19.08.2017, 02:26 | manolo

foto k příspěvku  od manolo

o 19.08.2017, 02:29 | manolo
A par veci k rezervaci Qataru.
Uplne zcela bezne zkrati rezervaci ze 14 dni na 2 dny. Dale opatrne, ptz Qatar ma uzavreny vzdusny prostor, tak se muze stat hodne veci. A treti vec, cti bangkokpost.com kde pisou ze 32 z 35 leteckych spolecnosti v thai zatim nema obnovenou registraci k litani po 1.rijnu.

whoop whoop
o 19.08.2017, 02:34 | manolo
Pokud letis Prg-Doh-Hkt tak pocitej
od dveri z baraku ke dverim na hotel - kolem 27 hodin cestovani v kuse. Mam rekord 48 na ceste sam, nejkratsi 18hod z hotelu domu. Zvaz primy let a prestup v bkk. Ty 4-5 hod v Doha jsou smrt... sedis, cumis, sedis, cumis...
o 19.08.2017, 02:34 | manolo | Upraveno: 2017-08-19 02:36:10
a ideal cestovat s malym batohem...
vse si koupis za 5 korun tam... taham kreditku a nabijecku na mobil. zably, kratasy a teiko v prcnim shopu za 150,-
o 26.09.2017, 16:25 | ivan.tichy01
Když je to až tak jednoduché, jak říkáte, tak se tam taky vydám, asi... Konkrétně chci sem: [ Link ] :)
o 26.09.2017, 20:46 | DaveX
Já strávil čas na obou stranách a doporučil bych ti spíše tu druhou :)
o 29.09.2017, 09:17 | Syrup
Nikde se tu nepise o KOH TAO, coz je dle me nejkrasnejsi a nejlepsi ostrov z celyho Thailandu:-) Kdo nebyl, nepochopi:)
o 29.09.2017, 10:21 | DaveX
Syrup: Ono třeba ostrovy Ko Jum a Ko Yao Noi byly pro mě taky krásné. S minimem turistů a typickým životem obyvatel jak by se zastavil čas. Ko Lanta se mi taky líbila, když si měl kilometrovou pláž pro sebe :) Ale to je těžké říct, každého zaujme něco jiného.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.363 sekund.