Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > R: jak vyřešit multi-room audio v domě ?

 o Navštíveno 5555x o
o 25.11.2015, 18:49 | tykeev
Ahoj všem, určitě se tu najde několik nadšenců, kteří něco podobného v domě řešili.

Aktuálně jsem ve fázi hrubé stavby a rád bych provedl přípravu na multi-room audio.

V domě bude chytrá elektroinstalace Loxone, ale cena za jejich multiroom Audio modul mi přišla trochu přemrštěná.

Zajímalo mě tedy, zda to lze řešit levněji a s obdobným komfortem.

Rozvod pro cca 8-10 místností.

Sám nevím, co vše lze od takových řešení očekávat, co to umí atd. Věci jako ovládání z mobilu, připojení na domácí datový server s hudbou, ... ?

Nicméně pokud bych věděl, jakou kabeláž teď natahat a systém osadit až po vyjasnění detailů, bylo by to asi nej řešení.

Předem díky za rady / názory...


o 25.11.2015, 18:53 | Kamil
Apple Airplay a nemusíš tahat kabely :)
o 25.11.2015, 19:07 | tykeev
No, nejsem Apple pozitivní, ale mrknu, co to umí.

Případné napojení i na domovní-zvonek / vrátného by nebylo od věci.

A možnost pouštět do každé místnosti samozřejmě jinou hudbu / zdroj.
o 25.11.2015, 21:32 | nocarret
ted jsem jeden takovej barák dodělal kdyžtak mail rád poradim kudy tudy do bavorova :-)
o 26.11.2015, 00:06 | cob1,2HTP:) | Upraveno: 2015-11-26 00:10:56
Pomoci sonos amp. Asi nejlepsi reseni. Cca 15 za sonos, 5 za repro. Cca 20 na zonu/mistnost
Idealni ovladani z appky, hodne moznosti. Lode audio k tomu prodava branu pro ovladani inteligentnima systemama. My to mame zacleneny do amx.

Vsechno jiny bude o dost drazsi i co se tyce vymeny po letech. Tady se ti max posere vec za 15. A ne audio matice za 50 nebo muti zesik za 50. A to nemas porad vyreseny ovladani.

I denon ma heos link, ale stejny jak sonos.

Nebo linn, ale tam ses cenove jinde ale i kvalitnou. Ale do repracku na wc atp nepotrebujes hrat flac.

PS hlavne nesmis prekomplikovat ovladani, to je nejvetsi kamen urazu. Jak se neco bude komplikovane poustet, tak to nebudes casem pouzivat. A hlavne se to nesmi porad srat, jako napr nuvo. Jen si vspomenu ze bych si dohral mo3. Tak se na to vyseru :-)
o 26.11.2015, 00:19 | cob1,2HTP:) | Upraveno: 2015-11-26 00:21:28
A proc loxone?
Kdyz uz skrtnem knx kvuli cene, tak bych pouzil klasicky tlacitka, nic na sbernici a rozvadec bych vystrojit treba wagem. Jeden automat, par karet na vstupy od tlacitek. A rele vystupni prvky. Cena oproti loxone +- stejna a tady si das pekne 16A rele vedle sebe do wago karet a kdyz si nejaky zapeces (cinska led zarovka atp) tak za 230,- ho vymenis. Do budoucna k nezaplaceni. Vechny jednotky co ma loxone, teco, apollo, inels maji napr 6-16 rele vystupu a to jen tak nevymenis. (Pokud nejsi pan pajka:-) A s vymenou jednotky to musis preprogramovat.
Wago je prumyslovej automat ve kterym se da napsat skoro cokoliv a bytelnost a stabilita je podle me vice nez dobra.
o 26.11.2015, 00:22 | cob1,2HTP:)
A zvonek si kup 2N
o 26.11.2015, 07:56 | tykeev
to cob1,2HTP:
Loxone jsem vybral po dlouhé úvaze, narazil jsem na výborného elektrikáře, který rozchodí Loxone na klasických ovládacích tlačítkách. Takže není třeba používat žádná drahá.
o 26.11.2015, 08:30 | AR | Upraveno: 2015-11-26 08:31:44
tykeev: ono ty drahá tlačítka potřebuješ snad jen pro KNX kde to máš vše po sběrnici, cokoliv jiného se spokojí s obyč tlačítky, pokud tam nechceš třeba kontrolní diody, osvětlené piktogramy apod. Jinak dělal si rozpočet loxone vs zbytek? Za mě je loxone dost předražená hračka.

cob1,2HTP:): můžeš trochu více osvětlit? Případně hodit linky?
o 26.11.2015, 08:44 | tykeev
to AR:
srovnání jsem si dělal a se vším, co jsem si navymýšlel, tak mě to vyšlo cca následovně:

klasické elektrika 290
řešení s LOXONE 390
HAIDY Smart Home 650 (a to bylo ještě dost ořezané)

Dům je velký, takže i ta obyč elektrika vychází na ranec a nepřináší takový komfort.
o 26.11.2015, 09:05 | AR
jo a ten multi room, tu je jeden peckovni ;) [ Link ]
o 26.11.2015, 10:37 | Milhauzz
O multiroomu jsem přemýšlel, když se mi do ruky dostalo pár věcí od Linn (knekt amp, intersekt, kivor, ...) a pak sem od toho ustoupil, protože je to fakt pro "bohatý". Navíc jsou k tomu potřeba RCUčka na zeď a konfačka je šílená.

Mám přípravu pro koupelnu. Koncák Linn Knekt roomamp spínaný přes pulsní relé a talčítka (stejný jak od světel), k tomu raspi a olvádání přes appku. Cenově za pár korun. Přijdu, cvaknu vypínačem, zapne se koncák a hraje to, obsah přes apku).

Kuchyni a jídelák vyřeším pomocí receiveru a Zone2, obyvák receiverem samotným + Wetek Play (tuner, kodi, ovládání přes apku (při vypnutém projektoru) nebo dálkáčem (nativní k weteku). Ostatní místnosti neřeším. V garáži "dvojče", na WC stačí wifi :)

V pracovně je samostané "hifi" (PA zesík, mix a velikánský bendy AQ181 pro pařby - chlastačky a karaoke).

V technické místnosti infrastruktura, server, switch, rack, "zatím" 49UTP kabelů :)

o 26.11.2015, 12:50 | radek.613
Při čtení tohohle vlákna mi to nedá nevzpomenout na ten výborný vtip s Googlem, Internetem a Elektrikou :-D
o 26.11.2015, 15:33 | tykeev
Radku, pokud nepůjde elektrika, tak si stejně nerozsvítím, tak v tom rozdíl nevidím :-)
o 26.11.2015, 22:19 | radek.613
:-D V poho, hlavně si na něj vzpomeň s každou měsíční fakturou od ČEZu :-D
o 26.11.2015, 23:33 | cob1,2HTP:) | Upraveno: 2015-11-26 23:37:56
Haidy chapu ze nic. Ty se placaj v dluzich.
Rozvadec na miru ti muzem dodat i my. Delame typizovany rozvadece, ale stejnak se to dala na miru zakaznnikovi.
Mrkni na:
[ Link ]
[ Link ]
Mame to postaveny na Tecu aby to nestalo "pycovinu" Na appce se pracuje, prozatim mame vizualice pres web str.
Samo, ze se na to da dat nadrazeny system amx ci crestron pro kompletni ovladani AV tech., ezs,.... Ale tam to hodi cenu tak krat 2 co do ted.
o 26.11.2015, 23:40 | cob1,2HTP:)
Pro AMX, Crestron
[ Link ]
o 27.11.2015, 08:13 | tykeev
to cob1,2HTP:
špatně mě asi chápeš = elektrikář už nastoupil a Loxone už je rozhodnoté na 100%.

To, co aktuálně řeším, je jak připravit rozvody pro případné multi-room audio. Zatím ho osazovat asi nebudu, ale jde mi o to, abych na to měl přípravu a nedrbal si pak hlavu, že jsem zapomněl natahat kabely do stropu nebo někam do zásuvek.

Takže otázka je taková, jaké a kam natahat kabely.
o 27.11.2015, 08:24 | tykeev
Radku, je to sice mimo mé původní téma, ale nedá mi to neodpovědět:
- po pravdě, nerozumím tomu, proč by mělo použití Loxone systému mít vliv negativní na výši fakturace od ČEZU. Naopak. Při správném odladění by měly být platby dokonce o něco nižší díky možnosti automatického zhasínání při nečinnosti v místnostech nebo centrálnímu vypínání světel při odchodu (nikdy už se nezapomene rozsvíceno).
o 27.11.2015, 10:22 | AR
cob1,2HTP:) tak fox od teca je u mě zatím favoritem a cenově to v porovnání s loxone vyjde úplně někde jinde, navíc je lépe skládatelný. Spíše mě zajímalo to WAGO řešení cos zmínil.

tykeev: tak to těžko radit, v jakém časovém výhledu to budeš plánovat? Já prvně multiroom taky chtěl, ale nakonec asi házím bobek protože jak tu padlo je to fakt jen pro "bohaté" ale pro strejdu příhodu sem natahal husí krky do předpokládaných míst pro repro aby se když tak dalo v budoucnu pořešit.
o 27.11.2015, 11:30 | radek.613
Tykeev: no nejspíš proto, že ten systém, jako každý jiný, musí prostě žít, fungovat, a k tomu potřebuje energii. Rovněž chápu, že je nutné řešit zapomenuté rozsvícené světlo v jednom z osmdesáti pokojů státního zámku, ale u RD? Nu, každý na to máme svůj pohled, mým snem nikdy nebude barák, co zamčený a prázdný spotřebovává kilowatty elektriky na chod takovýhle nejrůznějších hovadin :-D :-D :-D
o 27.11.2015, 11:41 | tykeev
Radku, zámek nevlastním, ale jsem v tomhle hroznej lempl (nějakou chvíli už se znám) :-)

Svět je hezký v tom, že jsme každý jiný.
Vím, že tento názor prezentuješ v různých příspěvcích často a z jednoho pohledu tě chápu, já to ale ve svých očích vidím jinak.

Mě to přijde prostě fajn. Nelítat po baráku a zatahovat jednu žaluzii po druhé v každém pokoji, když vyjde slunce atd..
o 27.11.2015, 12:33 | AR
radek.613: takže ty doma máš asi od sítě odpojenou jak TV, tak případný stolní PC, všechny druhy nabíječek, spotřebiče v kuchyni atd.? Jinak si nedovedu představit že tvůj dům má nulovou spotřebu když je zamklý. A jen pro tvou osvětu, právě díky tomu udělátku, máš možnost si nastavit které zásuvky se třeba vypnou při odchodu, tudíž se díky tomu dostaneš pod běžnou spotřebu "bez" udělátek. Pokud si nikdy v životě nezapomněl zhasnout světlo či připojený nějaký spotřebič tak seš asi ten nejdokonalejší člověk na světě spolu s druhým mistrem. Ovšem my ostatní jsme "jenom" lidi a občas zapomenem, takže je pro nás fajn že třeba centrálně nebo dálkově provedeme odpojení vybraných větví kde by mohl být zapnutý spotřebič a dělat neplechu.
o 27.11.2015, 12:51 | Djturtle
Hele, kouknete na Lidl, ted tam budou mit od pondelka nejaky multiroom repraky, coz asi neni tak zajimavy, ale budou tam mit i multiroom wifi prijimac...
o 27.11.2015, 13:05 | AR
už sem to tu postoval ;)
o 27.11.2015, 13:06 | radek.613
AR: kde tu píšu, že můj dům má nulovou spotřebu? Fakt už běž radši dělat poslance nebo senátora :-D :-D :-D
o 27.11.2015, 15:32 | tykeev
nerad bych, aby se to tu nějak zvrhlo :-)

Jsem hroznej sklerotik, takže s tím zapomínáním se mi to bohužel stává dost často. Ať už jde o světla, telku či jiná zařízení. S tímto systémem se mi líbí, že při aktivaci alarmu se mi zhasnou všechno světla, vypnou se telky, zatáhnou žaluzie....
o 27.11.2015, 23:00 | cob1,2HTP:)
Ar: jeste potrebujeme k tematu "cezetka" to je muj kolega, programator Amx a wago a ten ted dostavel svoji novostavbu RD na wagu. A tim, ze on je nas nejlepsi programator, tak si svuj vlastni barak slusne vymazlil na wagu.
Dlouho se resilo co a nakonec vyslo wago nejlepe.

Tykeev: multiroom
Od repraku si natahni do hvedy repro kabel (klidne CYSY 4x 2.5, vyjde na 1/4 co repro kabel a vysledek nepoznas) mistnost x rack.
Tahali sme i kabely van den hul snowline a zlata cysyna.

Druha moznost je tahat vsude 3Cx1.5 + utp a davat zesiky do stropu. ( netusim, zda mas podhledy ci beton)
Ja zastavam model hvezdy. Jeste neni doba aby to hralo po utpckach.
o 27.11.2015, 23:05 | cob1,2HTP:)
Neco z posleni doby na knx, ze ty rozvadece asi umime.

foto k příspěvku  od cob1,2HTP:)

o 27.11.2015, 23:05 | cob1,2HTP:)

foto k příspěvku  od cob1,2HTP:)

o 27.11.2015, 23:06 | cob1,2HTP:)

foto k příspěvku  od cob1,2HTP:)

o 27.11.2015, 23:09 | cob1,2HTP:)
A takhle vypada rozvadec na Tecu se svorkama od waga. Pripraven na odeslani, kdyz si ho objednate.

foto k příspěvku  od cob1,2HTP:)

o 27.11.2015, 23:18 | tykeev
to: cob1,2HTP:)
Díky, to zní rozumně. Udělám to tak.

Teď už jen promyslet, zda tu kabeláž připravit do stropu či někam do zdi :-)
o 28.11.2015, 23:06 | cob1,2HTP:)
Podle financi na repro.
Me osobne se nejvice libi toto:
[ Link ]
Dole jsou youtube ukazky instalaci. Delame do sten i stropu. Nenarusuje to vzhled mistnosti a dou i pretapetovat.
Nebo repro od linnu:
[ Link ]
Kde jsou repro velikosti bodovky a zvukove supr. (Mysleno na wc, koupelna, kuchne,..)
o 29.11.2015, 10:39 | tykeev
díky za reference, ale ty ceny jsou trochu out.

Za pár těch nejlevnějších reproduktorů Amina jsem dohledal cenu 40000,-. Tolik rozhodně investovat nechci.

o 17.12.2015, 13:13 | AR
cob1,2HTP: pls co to je za typ waga na té pravé straně, tipuju že to je pro signálovku? A ten černy/červený vedle nich? to je pro CIBčko že?
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4158 sekund.