Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Ebay/Paypal - vrácení peněz

 o Navštíveno 8121x o
o 14.01.2016, 11:34 | M.a.R.i
Ahoj,
když jdu do resolution center na ebayi, tak mi to dovolí vytvořit request na vrácení peněz, ale hlásí mi to toto:

Unfortunately, you're outside of the seller's return window and your purchase is not eligible for the eBay Money Back Guarantee. You can still send a return request to your seller and see if they can help.
Why do you want to return this item?

To jako, že to není kryté a paypal/ebay mi případně nevrátí peníze

Koupeno 8.prosince 2015 přes paypal. Je to dohromady cca za 5000Kč, tak bych nerad o ně přišel :)


o 14.01.2016, 11:36 | Mr.Scully
Tak dvoutýdenní (nebo jakou) lhůtu na vrácení zboží jsi nestihnul a v programu na vracení peněz ebay evidentně nejsi (nebo zboží není - nevím, jaké jsou podmínky). Tzn. ano, evidentně to není kryté a peníze přes ebay nedostaneš. (Je otázka, jestli nejdou ještě dostat zpátky přes paypal, protože mám pocit, že paypal už není vlastněný ebay?).
o 14.01.2016, 11:40 | noclue
ak mas tovar, tak mas len 2 tyzdne na vratenie.
Potom je to reklamacia a zavisi ako je predajca kulantny.

ak Ti tovar nedosiel, tak mozes cez PayPal poziadat vratenie.
o 14.01.2016, 11:42 | M.a.R.i | Upraveno: 2016-01-14 11:46:03
Zkusil jsem jít přímo do Paypal a tam lze dispute vytvořit. Ale vždy jsem to dělal přes Ebay. Opravdu docílí Paypal, aby mi prodejce vrátil peníze?

Koupil jsem žárovky, s prodejcem přes ebay zprávy jsme se domluvili, že mu je vrátím a pošle mi peníze nazpět. Budu mu je posílat do konce týdne a rád bych byl jištěnej.

Navíc mě překvapilo, že v resolution centeru na paypalu je 180dní od transakce možnost rozporu, dříve bylo 45dní nebo se mýlím?

foto k příspěvku  od M.a.R.i

o 14.01.2016, 11:44 | M.a.R.i
Jinak zatím komunikuje OK a zdá se ochotný, tak ho nechci zbytečně nasírat s otvíráním rozporu, pokud opravdu je na to 180dní od transakce.

Jinak jedná se o reklamaci, která se řeší vrácením zboží, což mám od něj potvrzeno ve zprávách na Ebay.
o 14.01.2016, 11:49 | M.a.R.i | Upraveno: 2016-01-14 11:49:54
Ještě jsem zkusil na Ebayi v resolution centeru zvolit, že jsem zboží neobdržel, vždy to šlo do 45dní od koupi.

A tam se mi zobrazilo toto:
Unfortunately, your purchase is no longer eligible for eBay Money Back Guarantee since 30 days have passed since the estimated delivery date of the item but we encourage you to contact the seller to work things out. Most sellers want their buyers to be satisfied and will work with you.


Vcelku teda podraz. Přijde mi jak, kdyby prodejce byl vyčuranej a měl nějaký speciální podmínky. Za 8let co kupuju na Ebayi jsem se s tím ještě nesetkal. Kupováno z ebay.co.uk
o 14.01.2016, 16:57 | assassin
Mari: to zalezi jak ma u zbozi nastavenou predpokladanou dobu doruceni, kdyz ma nakyho rychlyho kuryra kterej to doruci za tyden, tak kdyz to do tydne nedojde mel bys to zacit resit - na to je tam nakej casovej limit...

Nejak ale nechapu proc vytvaris hlaseni problemu na ebay - kdyz problem nenastal domluvil si se na nejakem reseni s prodejcem a ten zda se zatim z niceho nevycouval ne?
o 14.01.2016, 23:56 | M.a.R.i | Upraveno: 2016-01-14 23:59:27
assassin: Aha, tak to je pro me novinka. Myslel jsem ze vzdy je 45dni na zahajeni...
Jde o to, ze jsem chtel pro jistotu otevrit spor nez vyprsi lhuta a az mi prijdou prachy, tak to zrusim. Protoze byva u prodejcu zvykem ze po vyprseni lhuty pro zahajeni sporu ci udeleni komentare mazou med kolem huby a pak delaji mrtvyho brouka...

Ale koukam, ze na paypalu je lhuta 180dni, drive bylo 45, tak by to mela byt pohoda.
o 02.02.2016, 08:47 | M.a.R.i
Tak zaplacena mou požadovaná částka, takže pohoda :)
o 15.01.2018, 14:33 | KaZaN
Znovuotevřu tema. Potřeboval bych poradit, jak je to, když někdo kupuje něco ode mne, zcela mimo ebayi, ale chce mi platit na paypal. Takhle jsem to nikdy neřešil, vždycky kupuju já :)
Kupující je z Anglie, chce to poslat DHL a chce mi cenu za věci a cenu DHL poslat na Paypal. Jsem z toho trošku vycukanej, jestli to není nějakej vykuk, aby pak nebyly nějaký problémy, jako že bude chtít prachy zpátky, aby mu to Paypal nějak neumožnil, nebo že by to chtěl vracet mi a chtít po mně zase poštovný a prachy zpět. Jak tohle funguje? A u DHL se vyplňuje jestli to podléhá clu, použitá elektronika asi podléhá ne? Takže zatrhnu, že podléhá, vyplním cenu za kolik prodávám a zbytek je jeho boj ne?
Dík
o 15.01.2018, 15:59 | CRK | Upraveno: 2018-01-15 16:18:44
Nepíšeš, kde si toho člověka vzal, za jakých okolností apod. Je to dost důležitý, bez informací radu nečekej. A při poslání z CZ do Anglie se žádný CLO neplatí. Jako případnou ochranu můžeš pořídit důkazy o odeslání - foto, video.
o 15.01.2018, 17:58 | KaZaN
CRK to jsem netušil, že je to důležitý, kde jsem ho vzal,normálka se ozval na inzerát, takže úplně cizí a přijde mi to celý jako úlet pořizovat si fototechniku z ČR do GB plus platit DHL, takže mi to prijde spíš jako nějakej kamuk.
o 15.01.2018, 18:17 | CRK | Upraveno: 2018-01-15 18:22:51
Všechno je důležitý. Jak chceš, aby ti někdo radil, když nic nenapíšeš - jako že by někdo věštil z koulí? :)))
Stejně si nic nenapsal. Kde si měl inzerát? Jak píše? IP adresa odkazuje kam? Atd.
Nicméně se na to radši asi vys*r...
Vždycky to být pokus o podvod nemusí, ale spíše na 99,9 procent bude...

[ Link ]
[ Link ]
[ Link ]
o 15.01.2018, 19:04 | KaZaN
CRK , ok, unikalo mi jaký podklady jsou potřeba, aby byl dotaz úplný. Obecně mi šlo hlavně o to jaký možnosti podělat prodejce nabízí paypal, nejsem idiot, abych někomu něco poslal bez prachů nebo mu platil poštovný atd.
Jinak jde o SBAZAR, týpek píše z GMAILu a naprosto v pohodě česky, srozumitelně, sice stručně, ale bez náznaku strojového překladu. Po pár výměnách mailů ohledně dotazů na stav zboží a zcela zbytečný ujišťování se, že nejde o fake, se ptal na cenu včetně DHL poštovnýho, napsal pak adresu do Manchesteru a chtěl můj paypal. Což byl bod, kdy jsem zpozorněl a jal se poptat zdejších borců, jestli se mnou může díky Paypalu vyje*at. A přesně jak doporučuješ, díky, dlabu na to, protože neprodávám to nijak extra levně, určitě ne pod cenou, takže touha možná čecháčka někde v Manchesteru si to koupit od dalekýho KaZaNa nějak nemá logickej podklad.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3425 sekund.