Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Zbraně

 o Navštíveno 16831x o
o 04.02.2016, 16:58 | Ghofig
Resi se tu vse mozne, ale toto tema jsem tu nezahlednul. V bazaru se protocilo par plynovek, ale jinak o nicem ostrejsim rec nebyla nebo v ramci toho, ze nefunguje vyhledavani jsem nic nenasel...
Predpokladam, ze tu jsou nejaci drzitele ZP... Jako cerstvy drzitel jsem ve fazi vyberu neceho idealne na noseni, obcas zajit na strelnici...
Dokazete neco doporucit? S cim mate jake zkusenosti atd?
Docela bych chtel vedet, jestli je tu nekdo se zkusenosti s pistolema Grand Power. Mam ji tak nejak v uzsim vyberu :)
Diky


o 04.02.2016, 17:06 | Kamil
kolega z práce si tento týden koupil .44 Magnum, to by se tě ale asi tahat nechtělo :)
o 04.02.2016, 17:24 | Collin
Do jaké ceny?
o 04.02.2016, 17:38 | Ghofig
Kamil: to uz bych si koupil radeji vz 58 nebo neco takoveho :D
Collin: idealne kolem 20k +-
o 04.02.2016, 18:36 | gizmi
Vyuziji tematu - schanim 8x56 nebo 8x60 naboje, kdyby nekdo nekde zahledl. Na netu jen jeden prekupnik za 200+, jinak zcela nic :( Nahanim celkem 100ks a docela dlouho marne :D
o 04.02.2016, 18:38 | Shego777
Zdravím, moji kolegovia v práci majú štyria ZP a majú aj vlastné zbrane. A z ich skúseností by som povedal že práve Grand Power by so si zrejme nekúpil. Jeden kolega ho má a má stále problémy so zadržaním náboja, skrátka zbraň nevystrelí. Myslel si že je to nábojmi ale ani zmena streliva nepomohla, zbraň bola nová, včera ju reklamoval. Aj na strelnici sa skoro všetci zhodli že to nieje zrovna najspolahlivejšia zbraň. Ostatní majú všetcia Glock a nemajú takýto problém. Nechcem tým kaziť meno značky ako takej ale s ich skúseností by som bral radšej Glock prípadne CZ.
o 04.02.2016, 18:43 | gizmi
Jinak se pridam k tematu - na bezne noseni a takove to "domaci strileni" urcite Glock. Co jsem vyzkousel pomerne hodne zbrani, tak mi sedl nejlepe. V lete budu take porizovat :)
o 04.02.2016, 18:59 | Ghofig
Glock urcite nechci. Vadi mi na nem absence kohoutu.
Konkretne teda vaham mezi CZ 75 Shadow a pripadne Grand Power K100/P1 Ultra...
S prvnima dvema jsem strilel a prave jsem na vazkach. Shadow je kazdopadne kus zeleza a na noseni asi ne zrovna idealni.
A hlavne CZ nema posledni dobou uplne optimalni hodnoceni. Hlavne co se tyka zpracovani apod...
o 04.02.2016, 19:03 | Soptík | Upraveno: 2016-02-04 19:04:34
Zbrojní průkaz jsem si udělal minulý rok na jaře.Na Glocka jsem taky koukal ale na střelnici jsem si půjčil Walther P99 a byla to láska na první dotek :) a tak jéžíšek naděloval.

foto k příspěvku  od Soptík

o 04.02.2016, 19:09 | Kamil07
Kdyz uz jsme u tech zbrani, jak narocne je ziskani ZP? Jiz delsi dobu o nem uvazuju, ale porad se k tomu nemuzu dokopat. Diky.
o 04.02.2016, 19:28 | Ghofig
Kamil07: Obnasi to podat prihlasku na prislusne oddeleni policie. Tam ti reknou nejaky termin, kdy se mas dostavit ke zkousce. Obecne je ted celkem pretlak a v nekterych castech republiky se ceka i nekolik mesicu. Pak nastudujes otazky ze zakona o zbranich a strelivu (je jich tam 485 kousku). Nektere z nich jsou celkem takove nic moc a je nutne se je uccit vylozene nazpamet, dalsi se daji odpovedet logicky... Kazdopadne tohle nejakou dobu chce. Pak nejlepe absolvovat nejaky kurz na strelnici, kde te s tim nauci zachazet. Tzn sborka, rozborka, co k cemu slouzi, jak to funguje a nejakou dalsi obecnou teorii. Neco te s tim nechaji i odstrilet.
Az nastane ten datum zkousky, tak zacinas testem. Je tam 30 otazek na ktere mas 40 minut. Doporucuji se snazit test opravdu za kazdou cenu dat, protoze pri neuspechu si muzes dat znovu prihlasku az za 3 mesice a znovu si musis pockat na zkousku... Po absolvovani teto casti se pripadne pokracuje dal na bezpecnou manipulaci se zbrani. Tzn sborka, rozborka... Nejaka teorie a na zaver je strelba. Dle zvolene kategorie ZP se strili bud z pistole nebo pak i z dlouhych (malorazka, brokovnice).
Pokud ve vsem uspejes, dostanes papir, jdes k doktorovi, ktery ti to v idealnim pripade orazitkuje, v horsim pripade te ma narok poslat ke cvokari na vysetreni.
Po obdrzeni vsech papiru se vyplni zadost o ZP, zanese se to na mistni fizlarnu. Okolkuje patricnym mnozstvim drahych kolku dle skupin ZP a pak mesic cekas.
Az ZP vydaji, nasleduje povoleni k nakupu zbrane, ktere je nekde na pockani, jinde za par dnu, nabehnout do obchodu, vybrat, koupit, do 10ti dnu nabehnout k policajtum, zaregistrovat, dostanes prukaz zbrane a uz muzes vesele strilet...
Snad staci :))
o 04.02.2016, 20:06 | Collin
Kolem té ceny jak jsi psal CZ 75 SP-01 SHADOW.. Kamarád má a spokojen.. Dobrá zbran..
o 04.02.2016, 20:49 | KFL
Jen bacha, není to úplně levnej koníček :D.

foto k příspěvku  od KFL

o 04.02.2016, 20:57 | gizmi
KFL: mohu potvrdit :D Jen tedy nesbiram prcky :D

foto k příspěvku  od gizmi

o 04.02.2016, 20:58 | gizmi
spatne se foti v celku :D

foto k příspěvku  od gizmi

o 04.02.2016, 21:04 | Kamil07
Ghofig: Primarne me sice jen zajimalo jak moc jsou narocne testy, ale podrobny navod se taky hodi. Diky.
o 04.02.2016, 21:08 | KFL
Testy jsou celkem náročné. Druhy zbraní, zdravovědu a základní věci člověk dá celkem rychle, největší oser jsou otázky s různýma lhůtama (dokdy musíš vyřídit, dokdy musíš zažádat atd.) a potom - aspoň pro mě - byly ze začátku matoucí druhy OP versus druhy zbraní.

Ve finále ale stačily 3 dny intenzivní přípravy na zbranekvalitne.cz a jejich online testy.

Manipulaci se zbraní doporučuju naživo, zvlášť pokud jsi to předtím nikdy nedělal - buďto s instruktorem anebo s někým, kdo má doma kvér, na kterým tě bude komisař pérovat.
o 04.02.2016, 21:12 | Kamil07
Super, diky za info.
o 04.02.2016, 22:08 | kozlustechnykus
Pripadne je i aplikace na androida s otazkama:) [ Link ]
Taky se da na policajtech zjistit, na ktere strelnici by se mela delat zkouska a udelat si nejakej kurz primo tam - dostanes se tak ke zbrani/zbranim, ktere budou u zkousky a dost casto se dozvis, co ten kterej zkousejici chce a pripadne ten zkousejici i tyhle kurzy dela:)
o 04.02.2016, 22:18 | M.Á.R.A.
Grand power bych nedoporučil, při delším střílení se mi začíná sekat a závěr mi lehce chytnul korozi, reklamace nebyla uznána, jako zbran to neni uplně špatná, ale znovu bych do ni nešel, bud bych zvolil tu ČZ a nebo došetřit na Walthera nebo Sig Sauer.
o 05.02.2016, 08:36 | Ravo
Na nošení Shadow není moc vhodný...mikrometry, absence blokace úderníku atd.
To už nosit radši nějakou standardní CZ75B, kdyžtak compact (ale ta úspora místa a hmostnosti je docela diskutabilní). Hlavně se u CZ vyhni "policejnímu" CZ75D Compact - hliníkový rám a spooousta technických problémů.
A nebo ten glock, ale pokud nesneseš že chybí kohout, tak není co řešit.

Osobně bych vzal první rozumnou bazarovou CZ75 co mi příjde pod ruku a zbytek peněz prostřílel. Jako nováček potřebuješ hlavně hodně střílet, aby jsi se do toho dostal a zjistil, co vlastně chceš a potřebuješ.
Pak čízu prodáš (nebo si ji jako srdcovku necháš v sejfu) a koupíš si už pistoli přesně podle svých preferencí
o 05.02.2016, 10:12 | BATMAN
2 Ravo: Co je spatne s tou CZ75D Compact?
Ja predloni pomahal rozjizdet ve zbrojovce seriovou vyrobu ramu teto zbrane. Jsou tam tak tesny vyrobni tolerance ze se dost divim ze nefacha jak ma....
o 05.02.2016, 10:15 | camron
Mate tu nekdo nejaky klon AR15? Docela premyslim o VAR nebo PAR, s pistem. Tak bych rad neci zkusenosti :)
o 05.02.2016, 10:21 | Ghofig
Kamil07: Testy uplne snadne nejsou. U nas bylo prihlasenych ke zkousce 25 lidi, dostavilo se 22 a z toho 6 vyletelo u testu. Jeden to dokonce napsal na 59 bodu, coz jsem daval ve chvili, kdy jsem to poprve videl a jeste vubec nevedel o co jde...
Kazdopadne predpokladam, ze ucel to plni. Bez pripravy se tim projit neda a vyfiltruje to nezadouci zajemce...
o 05.02.2016, 10:25 | Ghofig
Ravo: ja bych si ho asi idealne koupil az jako druheho v poradi, jestli budu mit zbytecne penize... Libit se mi libi asi nejvic, ale je to fakt kus zeleza a do kapsy to fakt neni.
Na druhou stranu mam celkem dost strach ze zpracovani. Starsi kousky CZ75 obecne, ktere jsem mel v ruce se daly rozebrat naprosto uzasne. Na novejsi, aby sel clovek pomalu kladivem...
A dost domu nasvedcuji i recenze ruzne na forech. Ze zpracovani je dost kus od kusu a kdyz clovek chyti patecni kus, tak ma dost problem a porad neco resi, reklamuje apod...
o 05.02.2016, 10:26 | xenonman | Upraveno: 2016-02-05 10:27:41
na nošení, jestli chceš použivat častejí je CZ dobrá na přesnost, ale poměrně velká zátež vahova.

Glock má v tomhle vekou výhodu osobně mám sám 19tku, ale do 15m střilení ok pak na delší vzdálenost mě prostě moc nevyhovuje

moje srdcovka je 1911 v nerezu - 45, max spokojenost, super padne do ruky vyhovuje mi i na delší vzdalenosti přesnost.

CZ 75 pokud ti nevadí váha určite neudělaš špatně

moje nej zbran do 10m je samo brokovnice, ale není uplně optimální na běžné nošení :-)

a když si pak třeba budeš chtít hodně hrát doporučím m16 poloautomat s optikou, ale to je se bavíme o ceně 50tis a vejš...

ono střílení na 100m a dále má také něco do sebe
o 05.02.2016, 10:42 | Kamil07
xenonman: Ta M16 me zaujala :-)
Uz vim proc KFL psal, ze to neni uplne levny konicek...
o 05.02.2016, 10:50 | xenonman
kamil07, musí se tedy žádat o specialní povolení a výroba a dodání takové zbraně je cca pak na 2-6 měsíců, celkové je ted po zbraních a střelivu enormní zájem takže je to des...

hrát si jde pak opravdu pěkně optika může stát pak nesmysl 30-90tis není problém, ale jestli más malinko volných prostředku stojí to za to..

jasně pak jsou i uchylárny Desert eagle 357 magnum ve zlaté barvě, cca 50tis když máš stěstí
o 05.02.2016, 10:51 | xenonman

foto k příspěvku  od xenonman

o 05.02.2016, 10:52 | camron
Na co se tahat s nespolehlivou lopatou M16, kdyz s 12 nebo i 10.5" hlavni u M4 (AR15) budes mit na 100 m hodne podobny soustrel...u kvalitnejsich (a drazsich) zbrani urcite i lepsi?
o 05.02.2016, 10:56 | xenonman
camron jednoznačně existujou lepší a kvalitnější zbraně o tom žádná, já jsem jen napsal svojí zkušenost a nepovažuji m16 za nespolehlivou lopatu, ono co se sem dovazá není uplně m16 v pravém slova smyslu, nicméne posloužila jako předloha...
o 05.02.2016, 11:33 | marklar
Ahoj, taky jsem zbroják nedávno dodělal a vřele můžu doporučit apku na android viz kozlustechnykus. Je tam zajímavý mod na učení testů -mixuje otázky na základě úspěšnosti a dokáže dopředu odhadnout s jakou pravděpodobností testy dáš, no dělal jsem to prostě tak dlouho (jedno dlouhé odpoledne a večer před testy) dokud jsem neměl 90% pravděpodobnost a testy zvládnuty.
Jinak do Grand Power bych šel v případě napjatého rozpočtu a nebo kdyby mě opravdu zaujala, jelikož to nejdůležitější je ať ti sedne :-). Já si dnes jedu pro CZ 75 Compact SL, už se těším jak malé děcko :-)
o 05.02.2016, 12:36 | camron
Jake zvlastni povoleni je potreba na M16 v poloautomatu? Jestli je tim myslena puska samonabijeci, pak ti na to staci nakupni povoleni, stejne jako treba na pistoli samonabijeci nebo revolver?
o 05.02.2016, 12:42 | petis | Upraveno: 2016-02-05 12:42:54
Ghofig: Ohledně výberu zbrane na nošení to musíš asi vyzkoušet. Každýmu sedí něco jinýho. Objezdi pár střelnic kde pujčujou a zastřílej si ztoho. Nebo na nejakým foru se sněkým domluv.
Glocka bych nezatracoval. Uspora váhy oproti celokovu je obrovská a oceníš to při nošení:-)
Ale jak píšu musíš si střelit z více zbraní.
o 05.02.2016, 13:30 | camron
Mám G17 (19 mi byl malý) a taky bych ho nezatracoval. Za prihlednuti by stalo i to, ze byl za lepsi peníze, nez CZ :-)
o 05.02.2016, 13:38 | xenonman
camron zavolej si na zbrane a strelivo a uvidis....
o 05.02.2016, 13:58 | Losky
A co na běžné nošení obyč .22? Je to lehký, ale žádný kalibr to není. Kolegové v práci nikdy zbraně neřešili, ale najednou jim prdlo v kouli kvůli "uprchlíkům" a zkoušky udělali.
Jen je škoda, že se se vším musí střílet na střelnici. Mě osobně to moc zajímavé nepřijde
o 05.02.2016, 13:59 | camron
Proc bych si tam volal? Jedna potvrzena nakupka na samonabijeci pusku mi lezi v supliku...vyplnis zadost, zaplatis kolek a za 20 min.odchazis s nakupnim povolenim v ruce. Co je na tom zvlastniho?
o 05.02.2016, 14:01 | camron
Ano, existuje zvlastni povoleni na zbrane automaticke, tzv.vyjimka...ale to asi nebude ten pripad :)
o 05.02.2016, 15:31 | CervinVega
na střelbě na 100m s optikou není nic moc zajímavého, to začíná na 200m bez optiky/500m s optikou, příp. ve stoje bez opory na čas .-)
Teda kromě US filmů, kde se s tím nemaže .22 na 200m z loďky do hlavy :-)
Test pro zvídavé děti - jaký je propad střely ráže .22 na 200m? Jinými slovy o kolik by filmový hrdina musel střílet nad pomyslný cíl? :-)
o 05.02.2016, 15:44 | Kamil07
CervinVega: Pul metru?
o 05.02.2016, 17:43 | xenonman
tak asi to funguje jinak nez tu v Praze, pac kdyz jsem kupoval skorpiona v poloautomatu bez vyjimky nebyla sance na nakup a stejne tak kdyz jsem kupoval brokovnici pobavilo me duvod pouziti sebeobrana i kdyz mi to prislo komicke
o 05.02.2016, 21:11 | Ghofig
Vyjimka je nutna na zbrane kategorie A. Co jsem tak slysel a cetl, tak to fakt jen tak nekomu nedaji... A kdyz uz jo, tak to obnasi nasledne kontroly ulozeni doma primo od policajtu apod...
Pokud se jedna o samonabijeci pusku, coz jsou vsechny volne prodejne zbrane predelane treba z puvodnich automatickych, tak nic specialniho potreba neni. Pouze nakupni povoleni...
o 05.02.2016, 23:54 | kozlustechnykus
"skorpiona v poloautomatu" To ale neni zbran kategorie A, takze policajti zas nevedeli co placaji. Pokud to chapu spravne, tak pokud mas prislusnou skupinu zbrojniho prukazu s chces zbran kategorie, kterou ti zbrojni prukaz umoznuje (tedy splnujes vsechny zakonem dane pozadavky), tak policajti to nakupni povoleni vydat musi.
o 06.02.2016, 08:33 | xenonman
vykladání zákona asi chápe každy uřad jinak, mě to bylo vysvětleno tak, že pokud se jedná o zbran, která je vyraběna jak polo tak plně automatckí, nebo-li stříli dávky, což třeba m16 a skorpion je, tak ano zažádáš o nákupní povolení, ale nejde klasickým schvalovacím procesem a policie si ověřuje více věcí apod tzn ne automaticky to můžeš dostat...
o 06.02.2016, 09:40 | camron
Ano, věřím tomu, že existuje jakési "okresní právo", resp. "okresní výklad". V bývalém bydlišti jsem do žádosti musel vypisovat i konkrétní značku zbraně a ráži. Teď když jsem žádal o zbraň, tak po mě nechtěli ani výrobce a dokonce ani ráži...
o 06.02.2016, 10:46 | marklar
Vsak to co pisete se navzajem nevylucuje. I na scorpiona staci normalni nakupni povoleni, ale jako u kazdeho nakupniho povoleni, policiste musi proverit, tvuj zamer nakupu a zda-li jsi opravnen. A tohle rozhodne nemusi na pockani. Ano, v 99% pripadu tam prijdete se zbrojakem a kolkem a do 20minut ho mate, ale pokud se policistovi neco nezda, tak to muze cele pozdrzet a vzit si cas na posouzeni zadosti. Pokud je v Praglu nekdo komu se nezdaji tyhle predelane automaty, tak si radeji lidi proklepne, nez povoleni vyda. Imho, ono to tak asi je lepsi a pokud mas čestný umysl, tak ti ho ve finale stejne daji.
o 06.02.2016, 11:23 | CervinVega | Upraveno: 2016-02-06 11:26:56
Kamil07- spíš tak 1-1,5m podle délky hlavně a použité munici... Když k tomu připočteš, že v tom filmu střílel bez opory ve stoje, na ne zrovna pevném místě (loďka) a nejspíš foukal vítr... při běžném větru to na 100m dělá klidně půl metru předsazení u takto slabé munice, na 200m by to bylo úplný scifi :-/
Edit - tahle scéna :-) Youtube video:
o 06.02.2016, 13:27 | Kamil07
Tak to uz je slusny propad, myslel jsem, ze vic jak pul metru to byt nemuze.
o 06.02.2016, 13:54 | petis
CV: protože střílel s tlumičem mužeme předpokládat že střílel podzvukovejma. Takže těch 1,5metru asi není problem.

Ale už odbíháme hodně od tematu.
o 14.02.2016, 23:50 | Ghofig
Ja teda prohlasoval, ze Glock nee, ale 43ka vypada hodne super a kdyz jsem to mel v ruce, tak se mi to fakt libi. Mate to nekdo? Nebo obecne nejaky dojmy z Glocku?
o 17.02.2016, 09:30 | camron
o 24.02.2016, 05:45 | Ghofig
Tak Glock jsem nechal jeste chvili ulezet a koupil misto nej tohle :))

foto k příspěvku  od Ghofig

o 24.02.2016, 07:02 | camron
Zrejme spatna fotka...vypada totiz, ze je ohnute :)
o 24.02.2016, 11:20 | petis
Nebezpečná zbran. Má to zásobník jako banán, proto budou zakázaný.


:-))))))
Super, škoda jen že krmení jde s cenou nahoru:-(
Za chvíli bude lepší koupit AR15:-(
o 24.02.2016, 11:33 | OMEGA
Jedině čízy, nezasekávaj se, polykaj i přebíjený, naprosto spolehlivé a blbuvzdorné zbraně. Jen pokud jde někomu o design tak nic moc :)
o 18.10.2016, 08:34 | Ghofig
Vytahnu toto starsi vlakno.
Premyslim, ze bych prikoupil jednoho mazlika do trezoru. Mate nekdo konkretni zkusenosti s AR15?
Proc ano, proc ne.
Premyslim o necem od Proarms a spousta lidi tvrdi, jaka je to sracka a jak se to rozpadne a druha pulka lidi tvrdi zase jak je to super...

Konkretne asi toto:
[ Link ]

Predem diky za pripadne reakce :)
o 19.10.2016, 18:17 | camron
Spartana jsem si chtel taky poridit, ale v dobe, kdy chce EK zarazit zbrane tohoto typu, je to investice dosti rizikova. A popravde...uz je nejak dlouho podezrele "ticho". Ja osobne se preorientovavam na lukostrelbu :)
o 20.10.2016, 11:05 | CervinVega
Haha aneb začnu radši žrát sójové maso, co kdyby EU zakázala jatka... Teď je život, ne co kdyby... Před tuším 6 lety se hrozně vážně řešilo zdanění LPG, min dva lidi si kvůli tomu auto na něj nenechalo předělat, protože "oni to zdaněj"... ale zas kdo by jinak šel s proudem, kdyby tu každý vystrkoval hlavu :-)
o 20.10.2016, 12:02 | camron
Ty si delej, co chces...
o 20.10.2016, 16:04 | schwaboid
Mám dotaz, viděl jsem ČZ75 která má už novější lučík s drážkováním, měla by být z roku 1995, ale nemá na závěru nápis ČZ75B, dělaly se souběžně nebo je to nějaký individuál? Já myslel, že s tím novým lučíkem je to automaticky 75B....
o 20.10.2016, 17:48 | petis
V CZ to asi skládaj jak jim to příde pod ruku.
Brácha měl CZ85 combat s rámem pro Champion.

Na Spartana jsem taky koukal, ale asi bych šel do Norka a zbytek bych prohnal laufem:-)
Jinak jsem zvedavej co nám EU nařídí:-)
o 20.10.2016, 19:55 | highbinder
Ghofig: co jit cestou V-ar od Pavla Vosátky ? je sice o trochu mastnější ale zato funguje
o 21.10.2016, 12:43 | Ghofig
Ja slysel neco o tom, ze kdyby se to melo zakazat, tak to soucasnym majitelum nechaji nebo daji vyjimky. Jen to pak nepujde prodat atd... A kdyby neco... Mam velkou zahradu :-D
Paniku ze zakazu nemam. Radeji to koupim ted, nez potom treba nemoct. A jen at ti, co se toho boji prodavaji. Alespon pak jsou v bazaru pekne kousky za super prachy...
Ale to jsem tady ani nejak resit nechtel.
V-AR je uz asi fakt mimo rozpocet... A uz tak toho mam v sejfu dost, tak tam nechci cpat jeste kousek za 50+...
Kazdopadne jsem z toho strilel a je to hodne super... :(
o 21.10.2016, 18:56 | -Hans-
Ma nekdo zkusenosti s touhle?

CZ 75 P-07

[ Link ]
o 21.10.2016, 19:42 | Ghofig
-Hans-: strilel jsem z toho, celkem dobre to sedne do ruky. Kazdopadne bylo to par desitek ran. Nejake hlubsi reference nedam. Ale co tak sleduji po ruznych streleckych forech, tak ji ma celkem dost lidi, takze nepredpokladam, ze by to melo byt neco pruseroveho a asi to bude fungovat...
o 21.10.2016, 20:41 | -Hans-
Ghofig: No koukal jsem na nejaky recenze a dost to chvali. Hodne se srovnava s Glockem 19.
o 22.10.2016, 11:41 | camron
Hans: o té P-07 jsem hodně přemýšlel. Na první pohled se mi líbila i mi docela seděla (napoprvé). Dalším zkoušením jsem ale zjistil, že mi moc nesedí sklon té pažbičky, úhel úchopu. Daleko lépe mi sedí G. Takže doporučuji několikrát vyzkoušet, pořádně si to osahat - ale to je snad normální.

No a co se týká střelby - je oproti Glocku taková, jak to nazvat, ostrá. Ten zvuk výstřelu je hodně ostrý, štiplavý, pro mě nepříjemný a stejně tak v ruce mi ta zbraň přijde taková ostřejší.

Pochpitelně tisíc lidí, tisíc chutí...
o 22.10.2016, 13:25 | -Hans-
Camron: Diky moc, zatim jsem ji v ruce nemel, tak porad koukam, ctu, sleduju a krmim se informacemi :) Cenove jsou nastejno. Glock se jednodusseji rozebira, ale to je zatim jediny muj mozny poznatek. Nedokazu jeste posoudit absenci kohoutku u Glocka? Co to pro uzivatele muze znamenat?

Jinak ruku mam spise mohutnejsi, vazim trochu pres metrak a 190cm.

Vsiml jsem si, ze GLOCK je jakoby nizsi nad rukou, nez ta CZ, ale to asi nehraje roli.
o 22.10.2016, 18:53 | camron
Hans: jestli máš větší ruku, tak si tu CZ stopro vyzkoušej několikrát. Nevím teď už přesně, jestli má vyměnitelné hřbety, ale gen.4 u Glocku to má.

Jinak k té vyšší siluetě zbraně. Mně to třeba vadí. Kdysi jsem měl HK USP comp. a ta je fakt extrémně vysoká, nevyhovovalo mi to. Zlatý Glock..

foto k příspěvku  od camron

o 22.10.2016, 18:55 | camron

foto k příspěvku  od camron

o 22.10.2016, 19:53 | Ghofig
A ja si treba zase na glocka nezvyknl. Mel jsem 43ku a prodal jsem ji, protoze mi to proste nevyhovovalo... Ted premyslim o SW MP9 Shield.
o 22.10.2016, 20:17 | camron
Tak nemuzes srovnavat babyglock s jeho vetsimi sourozenci. Mne taky 26ka nesedela, ale 17 je paradni.
o 24.10.2016, 22:53 | Ghofig
camron: Ja vim... Ale tu pojistku ve spousti maji vsechny mlocky stejnou a proste mi to tam vadi a a obecne mam radeji zbrane s kohoutem...
o 24.10.2016, 23:05 | camron
Aha, myslel jsem, že se bavíme o úchopu. Jinak před lety jsem argumentoval stejně, jako ty. No a dnes je to naopak, kohout mi u zbraně spíše překáží :-)

Jak píšu..tisíc lidí, tisíc chutí..a tak je to správné.
o 25.10.2016, 17:25 | -Hans-
Diky chlapi za postrehy :)
o 02.11.2016, 05:34 | Ghofig
Tak to vyhral S&W MP15 Sport II :)

foto k příspěvku  od Ghofig

o 02.11.2016, 07:52 | camron
Ghofig: 16" hlaven??? Jak to tu maji se servisem a ND?
o 02.11.2016, 07:53 | camron | Upraveno: 2016-11-02 07:53:42
2x
o 02.11.2016, 18:45 | gizmi
Nemáte někdo kontakt na někoho šikovného z Plzeňského kraje nebo Prahy, kdo se věnuje puškařství? Potřebuji opravu jedné pušky a těžko se schání (znám jen z Beskyd, kde jich je více, protože tam byla/je škola)..
o 02.11.2016, 19:00 | Ghofig
camron: je to AR. Dily by mely byt vsechny relativne stejne a pasovat. Ja myslim (doufam) , ze na tom nebude co servisovat... Jinak jo je to 16ka
o 02.11.2016, 19:20 | camron
Zcela náhodou jsem teď objevil perfektní instruktážní video...tak třeba se někomu šikne :-)

Youtube video:
o 04.11.2016, 11:22 | -Hans-
camron: Už to hltám, díky :)
o 04.11.2016, 15:25 | camron
Hans: pak jsem zjistil, ze tihle chlapci udelali obdobne video i na pistoli ;)
o 04.11.2016, 16:20 | -Hans-
camron: jj, a v doporucenejch videich je toho taky vic nez dost, recenze, popisy zbrani atd. :) parada. bych nerekl, ze je tolik CZ videi o zbranich na youtube :)
o 04.11.2016, 20:25 | Ghofig
Celkem fajn je i absolvovat nejaky kurz. Da vam to vic, nez jen teorie z netu. Kazdopadne souhlasim, ze tohle jejich video je zmaknute dobre
o 30.07.2018, 22:08 | crestik
jako čerstvý majitel ZP musím konstatovat, kam se věci pohly, nebo spíš nepohly :-) Že budu muset navštívit útvar PCR tolikrát, to je na pováženou. Nejdřív si požádat o termín zkoušek, vypsat papír. Po zkouškách tam dojít s papírem, že jako hotove a požádat o průkaz (to fakt nemaj žádný systém, kde se to zadá po zkouškách a hotovo?) Ale že budu měsíc čekat na kartičku vzhledu jak ze socialismu, kdy i ISIC vypadá důstojněji, dodat si fotku, navíc nemožnost platit nejen hotově, ale ještě kolky, to už je teda trochu smutný příběh :-/ Jediným plusem byla ochota a profesionalita všech uniformovaných.
o 31.07.2018, 08:34 | HIGHTOWER | Upraveno: 2018-07-31 08:37:40
crestik: no vidíš jak se to pohlo :-D Tato mašinérie odradí tolik lidí, že to raději vzdají hnedka na začátku :-D

No a v USA povolili tisk zbraní na 3D tiskárnách - dali k dispozici plány, ale nějak jsem se nikde nedočetl, jak to chtějí kontrolovat. Ano, tiskárna stojí kolem 100.000,- Kč, kvalitní materiál na zbraň taky není za hubičku, ale copak šmejdům tohle bude dělat nějaký problém, aby si vytiskli kolik zbraní jen budou chtít, když jim stát dodal plány, včetně M-16, SA vz. 58? Jooo, místo omezení tohle, nechápu...
o 31.07.2018, 15:01 | petis
cerestik: Tak ono proveření bezuhonosti a spolehlivosti v místě trvalýho bydliště taky asi nebude hned. A asi jsi nebyl sam kdo tam stejnej papír přinesl :-))
o 31.07.2018, 16:45 | HIGHTOWER
Bezúhonnost a spolehlivost, pamatuju, došel papír, místní znalost lidí, kontrola záznamů v databázi (dříve nebyl přestupkový registr) a hotovo, otázka tak 15 minut? :-)
o 01.08.2018, 10:13 | crestik
petis: tak mi je jedno, kde si mě ověří, podle mě maj přístup všude. Mi jde spíš o ten proces papírování, vyplňování, kolkování...prostě ta "technologie". Když to pak srovnám s průběhem zkoušek, kdy to dá snad úplné jelito, stačí jen strávit pár dní opakováním testů. A když už jsme u toho, tak asi polovina otázek mi příjde na hlavu...hromada časových údajů a úředničiny, místo praktických a použitelných otázek z manipulace, bezpečnosti, apod. Třeba ve zdravovědě bych čekal aspoň nějakou zmínku o střelném poranění apod :-/
o 01.08.2018, 14:51 | petis
Jo jasně. otazky o dovozu a vývozu jsou na palici. když je to pro normálního člověka nedosažitelný.
Papírování. Ono asi zaleží jak kde, třeba u nás na policajtech je to vše na počkání, takže nákupky nejsou problem do 20 minut. Přihlašení taky.
A to že se kolkuje a vypisuje. Budme rádi aspon zato. Jinde v evropě už to asi taková sranda nebude. s nakupem zbraně na sebeobranu, třeba.

Jo a co se týká zkoušek. Tak testy jasně to dá skoro každej trochu chytřejší a bystřejší človek. Ale třeba já když jsem dělal zbroják. tak při střelbach na mě koukali dva policajti jak se ktomu človek chová, jak manipuluje a jak střílí. Takže už ztoho asi usoudí jestli to tomu človekovi daj nebo ne.
o 01.08.2018, 21:30 | radek.613
Jak pise Petis, je to otazka toho konkretniho mista, ne obecnych postupu. Jsou vyhlasene a legendarni prepazky kde nejde "nic" hned, jako treba pred par lety napr. v Lounech (znali vedi :-D), ale drtiba vetsina funguje naprosto ok...
o 01.08.2018, 21:32 | radek.613
...respektive staci znat procesni postupy anenechat se odbyt nebo vmanipulovat do "cekacek". Jasne ze kdyz vidi " pole neorane", dvakrat se nepretrhnou :-D :-D :-D
o 14.04.2019, 13:36 | Daryl (A)
Můj novej milášek ;)

foto k příspěvku  od Daryl

o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4023 sekund.