Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Stavime - Koupelna - Vana

 o Navštíveno 10032x o
o 23.02.2016, 12:28 | Antonio
jsem ve fazi vyberu zarizeni do koupelny, maji prijit bobici delat rozvod vody a potrebuju vedet co kde a jak bude at se to pripravi...
Tzn, ze musim vedet jaka bude vana, kvuli odpadu, baterie, podlahy atd.
s manželkou se nám líbí volně stojící vany, tak ted vybiram pomer cena vykon, tzn velikost, materialy, znacka, velikost. Líbí se mi vany z litého mramoru, ale ceny jsou hodne ruzne. v polsku se dá koupit od 17000 po 200 000,- u nas to začíná na nějakých 30 000. např. ravak např nedělá lité vůbec. Do akrylátovych se mi jít moc nechce,protoze mají obvykle sirší hranu, často se skládá ze dvou kusů (vana + kryci panel) a to se mi nelibi.
řešil někdo z místních podobné věci? nechci zase koupit nejlevnejsi lity mramor abych zjistil za rok, ze je to svinstvo, tkere se skrabe, loupe nebo buhvi co...
pro predstavu posílám poláka, pak neco co se mi libi treba v siku

polak
[ Link ]

siko
[ Link ]

co treba me prekvapuje, treba siko vana ma 130kg, ten polsky neco ma 70kg...

a kdyz jsme u te vahy, bude lepsi pod vanu nedavat vubec EPS a vylit treba betonovy zaklad, jak napr pod krbem nebo akumulackou? precejen kdyz se napusti vodou a vleze clovek, muze mit kolem 400kg....

má smysl brat neco od nas nebo je to vše stejne polsko?

to same baterie? je napr hansgrohe stejne v cr i v pl? spoustu lidi mi rikalo, ze ne, moc se mi tomu nechce verit.

pro predstavu posilam pudorys koupelky


Dík za tipy, rady, názory, zkusenosti.

foto k příspěvku  od Antonio



o 23.02.2016, 16:24 | Ravo
U konkrétně Hansgrohe je PL trh plný fejků nebo šeďáku = buď ti to brzo odejde, nebo v případě trouble se těžko budeš dožadovat servisu v CZ.
U hadice nebo baterky za litr dva co se jednoduše svépomocí vymění to můžeš risknout, ale u dražšího systému nedejebože zazděným atd. bych šel oficiální cestou v CZ. Osobní zkušenost: na sprchovým setu Select za cca 20tis mi samo od sebe prasklo krycí sklo desky baterie a v rámci reklamace vyměněno za komplet nový kus.
o 23.02.2016, 18:43 | Tuner#2 | Upraveno: 2016-02-23 18:45:06
Volně stojící vana je občas pěkná na pohled, ale praktická teda vůbec... Ještě když bude volně v prostoru, ale mít to u zdi, nacákat za ní a pak to tam nějak složitě vytírat? Nesmysl, ale to poznáš až s dětma časem a už bude pozdě.

Za mě vana obdélníkový Ravak s klasickou obezdívkou Ytongem a obložit obkladem. Vedle vany si udělat vyvýšený ostrůvek na mycí prostředky. To samé umyvadlo, obdélník s velkou odkládačkou, pod to zavěšenou skříňku a zrdadlo zakomponovat do roviny s obkladem. Podlahu máš rovnou, všude vytíráš k tvrdému obkladu a vše je trvanlivé a jednoduše udržovatelné.

Co se týče baterií, tak česká Metalia a připojení rozhodně měděnýma trubičkama pokud nechceš mít vyplavený nový barák od ruplé opletené gumovky... To co ušetříš za rozumné řešení, můžeš investovat do kvality daných komponent + Tě ještě zbyde na přitlačení do důležitějších věcí v baráku než je designová, ale silně nepraktická vana.

Toť můj názor a praktické zkušenosti. Nikomu to necpu a pro ukázku přikládám foto.

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 23.02.2016, 21:04 | radek.613 | Upraveno: 2016-02-23 21:04:43
Volně stojící vana má pokud možno stát uprostřed místnosti volné plochy alespoň 4x4 m, na pořádné dubové olejem napuštěné podlaze, kolem vany alespoň jedna stěna prosklená až k zemi co "otevře prostor" (mat do třetiny od země, nebo profilové sklo), s výhledem do udržované zimní zahrady, na vrcholek nejbližší hory, jezero či lány lesů..... přívod vody samozřejmě ne ze zdi, ale kompletem zakotveným do podlahy vedle vany. "Zavřít" volně stojící vanu do nudle ke zdi mezi sterilně pravé úhly obložené dlaždičkama a to vše na 2 x 1,5 m plochy...to je vlastně "znásilnění" vnímání designu i optické pohody a přirozené rovnováhy :-D O nepraktičnosti vzhledem k úklidu atd už psal Tuner. Nikomu to necpu, jen se v tom už hafo let pohybuju....a někdy člověk zírá a úplně soucítí s technikou, použitou nesprávným způsobem....
o 24.02.2016, 08:33 | Adler
jako ti dva nademnou... volne stojici vana ano, ale do uplně jiného prostoru... tady to bude vypadat dost blbě maly prostor a nacpany vsehno co tam jde 2 umyvadla hajzlik..ta vana tam proste nesedi. :-)
přikladam jeden navrh co jsme nekde na netu zahledl

foto k příspěvku  od Adler

o 24.02.2016, 08:33 | Adler

foto k příspěvku  od Adler

o 24.02.2016, 08:56 | xSam
Souhlasím ve všem s Radkem...
o 24.02.2016, 09:40 | Kamil07
Na volne stojici vanu to fakt chce hodne prostoru.
o 24.02.2016, 16:08 | Antonio
prostor neprostor, je to přání paní manželky, takze ji ho asi splním... :-) třeba to tam bude sedět. ted spíš řeším jestli pod 130kg vanu dávat vůbec eps a anhydrid nebo radeji betonovou kostru s kari sitem jak napr pod krbovou vlozku...
o 24.02.2016, 17:04 | Tuner#2 | Upraveno: 2016-02-24 17:05:05
Spíš bych zvažoval zda dávat anhydrit :)) ale moje rady jsem už psal. Komu není rady...

Jen taková perlička od mých kamarádů. V koupelně musí mít umyvadlo na dřevu za 20tKč+ (to naše se vejde do bůra), ale do podlahy si zaleje trubky z polska s hliníkovou vložkou neb to bylo za super cenu (já dával to nejlepší od Rehau). Nevím jestli to přijde jen mě, ale lidi blbnou a čím dál větší roli hraje pozérství a ukázat se před návštěvou než cit pro to zvolit praktické, ale kvalitní věci...
o 24.02.2016, 18:32 | Lucni.konik
Anhydrit, 6 let, žádnej problém.......podlahovka nepodlahovka.
o 24.02.2016, 22:18 | radek.613
Když pominu to absolutní zvěrstvo, kterým je WC v koupelně, tak mi ty obrázky od Adlera evokují žlab pro krmení prasátek :-D :-D :-D Prostě ukázkový příklad blbě umístěné volně stojící vany, která je sama o sobě designově čistá a povedená, a tiše a nehnutě úpí u té zdi....
o 24.02.2016, 23:45 | Kamil07 | Upraveno: 2016-02-24 23:56:50
Co je na WC v koupelne spatneho? Clovek co mi dela projekt na dum se me ptal jestli budu chtit WC zvlast a v tu chvili jsem vubec nevedel.
Videl jsem nejaky test a pri splachnuti litaji hovna po cele mistnosti, ale to je pripad tech, kteri splachuji s otevrenym WC.
o 25.02.2016, 14:44 | M.a.R.i | Upraveno: 2016-02-25 14:45:55
Kamil07: Tak podle mě je mnohem praktičtější, když je WC zvlášť,ale samozřejmě na to musí být místo. Někdy to jinak nejde a WC musí do koupelny. Mám jednu větší koupelnu v podkroví a 2. menší se sprcháčem v 2NP, kde jsem bohužel musel nacpat i WC.

Když to vezmu podle sebe, tak mi přijde divný dělat v jedný místnosti sr*ní a zároveň i koupání :). A když to máš oddělený tak může každou místnost používat jedna osoba. Samozřejmě že někdo třeba trůní a vedle něho se manželka sprchuje, ale mně by to dost vadilo :).
o 25.02.2016, 15:01 | Kamil07
To by mi taky vadilo, ale snad nikdo neni takovy posera, aby par minut nepockal.
Jsem rozhodnuty pro WC zvlast, ale zajimalo me proc je WC v koupelne zverstvo.
o 25.02.2016, 15:08 | M.a.R.i
Kamil07: Pokud budeš mít 2 koupelny, tak OK, ale pokud jednu a dohromady s WC,tak si vem třeba situaci, že je manželka vykydlá ve vaně a plánuje tam ještě nějakou dobu být a na tebe to najednou přijde :).
o 25.02.2016, 15:15 | Kamil07
:-D

Budu mit jen jednu koupelnu, takze WC zvlast je asi rozumne.
o 25.02.2016, 15:22 | AllInOne
tak pokud je to manželka, tak je zvyklá za to dobu na ledacos...
Tady asi bude dost záležet, jestli je manželka fekálně založená, pak jí asi nebude ani vadit, kdyby se koupala a ty ses jí vysral přimo do vany do vody:-) (ps...nejsem ženatej)
o 25.02.2016, 16:22 | M.a.R.i
AllinOne:
:D
o 25.02.2016, 16:30 | Veider | Upraveno: 2016-02-25 16:31:13
JJ neni nad to se pekně vysrat a pak se jít osprchovat, zabalit ten smrad do mraku páry a poslat si ho do celýho bytu/baráku. Vám to fakt nepřijde trochu nehygienický, srát a omývat se v jedné místnosti?
o 25.02.2016, 16:46 | Kamil07
:-D Od sisate vany v malem prostoru se to pekne zvrtlo :-D
o 25.02.2016, 23:17 | radek.613
Zvrtlo se to už Antoniovo projektantovi :-D .... mě projektant namalovat do novostaby! hajzlík vedle vany v koupelně, tak mu nacpu záchodovou štětku do řiti... pokud vím, společné WC s plnohodnotnou hlavní koupelnou (pomíjím kukaně metr na metr typu WC plus sprcháč v podkroví jako doplňková nouzová sociálka) je doména rekonstrucí panelákových králíkáren nebo nezvládnutí změn dispozic při rekonstrukcích starých objektů, případně nutnost v okamžiku, kdy si zákazník přeje "typový dům 4 plus 1" na klíč s "omračující" užitnou plochou 55 m2 včetně terasy. V ostatních případech, zejména při plánování a stavění nového domu od základu, snad i jen trochu soudný člověk se základními hygienickými návyky chápe přínos systému, kdy jsou tyto záležitosti "oddělené" a do stavby to zakomponuje. Řešíte tu sice jen fekálně či nefekálně založené manželky :-D :-D :-D, ale důvodů pro oddělené vyprazdňovací zařízení je samozřejmě mnohem více.... krom nejvyššího stupně soukromí, klidnému místu na přečtení nějaké té knihy :-D, co třeba návštěvy známé i neznámé, rodinné oslavy, někdo u vás na přespání, dospívají děti versus rodiče v době puberty, kdy zejména dospívající dámy okupují koupelny i několik hodin, střevní chřipky, a podobně.....
o 25.02.2016, 23:54 | AllInOne
Zase na druhou stranu, když někdo lapne "ředinu" a posere si i záda, tak udělá 2 kroky a rovnou šupne do vany. Já v tom nevidím jen negativa :-)
o 26.02.2016, 00:57 | Kamil07
Znas to, jo? :-D
o 26.02.2016, 18:41 | AllInOne
Moooc dobře :-D
o 26.02.2016, 19:40 | Kamil07
:-D
o 05.03.2018, 11:18 | DaveX
Tuner#2: je to sice starší, ale proč ne anhydrit?

Antonio: Jak jsi to nakonec udělal pod tou vanou? Myslím podlahu a její únosnost. Budu mít ten stejný problém :)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3457 sekund.