Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > koupě pozemku - rada sítě atd.

 o Navštíveno 7373x o
o 15.04.2016, 22:45 | cendler
Ahojte, řeším teď jednu věc, chtěl jsem koupit rovnou postavený dům, ale v našem kraji chtějí za růjny nesmysl, takže jdu do pozemku a budu stavět, nebo spíš bude stavět firma, prozatím to bude dřevostavba od Rýmařova

Ale k mému dotazu, mohu koupit pozemek, líbí se nám poloha a velikost a i cena je celkem slušná na naše poměry, ale jelikož se v tom vůbec nevyznám, tak netuším jak jsou na tom přípojky, ale k vzhledem ktomu, že tam jsou okolo baráčky, tak by to problém být neměl, trochu mě zarazilo, že na pozemku není pomníček, ale psal jsem na vodárny,CEZ a plyn a všechno vede pod tou alfaltovou cestou, co myslíte, co by vyšlo cca připojení, na pozemku je nějaká tyč a asi kabel, ale co jsem do něj koukal, tak je tam akorát voda, opravdu netuším co to, nebo jak to má vypadat

pozemek : [ Link ]


o 15.04.2016, 22:56 | kuja
CEZ pocitej cca 1000Kz za 1A jistice + cca 15tis pomnicek a pripojeni. Voda je par korun, vodomerna sachta kolem 2-3tis, 2h bagr a 1500 vrt a cca 3000 kus trubky s ventilem. Plyn je raketa, ten jedinej nemam, takze tam pocitej prumer mezi 10-30tis.
o 15.04.2016, 23:03 | cendler
a nevíš jak se tohle všechno rychle realizuje, třeba co čtu, tak na čez nějakou žádost a pak čekat, jako chápu, že od základové desky si to všechno taky platím já, tady je dobrý že je to cca 1-2m od pozemku, ale i tak jsou to peníze a hlavně čas, co mě třeba může brzdit, ale hlavně mi jde o peníze, aby se mi ten pozemek zbytečně neprodražil a nekoupil třeba někde jinde už stímhle hotový, ale zase je pravda, že mi v Rýmařově řekly, ať počítám tam 3/4 roku, než by stavěly, že mají toho tolik, jinak stavební povolení prej tak 5měsíců
o 16.04.2016, 07:42 | Bart 007
plynovou přípojku rwe taky odkoupí, musíš si ale vše zařídit sám - vyjádření,projekt,povolení,bagr,propoj,zaměření,věcné břemeno, oprava povrchu atd.
Teda tak jsem to měl já 6let zpět. Na el. jsem čekal cca rok (od podání žádosti do osazení hodin), tam zase vše zařídil čez.
o 16.04.2016, 08:38 | cendler
tady je výkres s vodárny

foto k příspěvku  od cendler

o 16.04.2016, 08:39 | cendler
tady je elektrika

foto k příspěvku  od cendler

o 16.04.2016, 08:39 | cendler
a tohle mi přišlo od plynu

foto k příspěvku  od cendler

o 16.04.2016, 08:42 | cendler
jde mi o to, že cena pozemku je 600.000kč, což u nás není špatná cena, ale zase není úplně super, na to abych stavěl až za 2roky a stálo mě to dalších 200.000kč jen připojení
o 16.04.2016, 13:43 | brenky
poslední měsíce řeším podobnou věc. Pozemek již máme, ale nevěděli jsme o tom, že máme jílovitou půdu a nemůžeme vsakovat dešťovku do země. Takže se bude dělat trativod do blízkého potoka. Komplet trativod skrz sousedův pozemek a pod obecní cestou mi nacenili na cca 250k kč za cca 70m. Jiné řešení není :o(
Co se týče vody, elektřiny (vedou skrz náš pozemek) a odpadu (jímka na vývoz) to nacenila firma na cca 400k kč na klíč. Tzn. připojení k sítím, vybudování sloupků, revizní šachty, jímky vč. připojení do domu. Na začátku jsme se taky radovali že máme pozemek za málo peněz...teď už víme proč :o(
o 16.04.2016, 14:03 | DaveX
Ty jo, mě čeká za cca rok a půl stavba domku a jak vidím, kolik je kvůli všemu sraní a papírování, tak se mě to teda pekelně odrazuje :D
o 16.04.2016, 14:20 | cendler | Upraveno: 2016-04-16 14:29:16
DaveX : to mi povídej, teď jsem mohl koupit novostavbu za 3,5mega, ale bylo to na místě co se nám nelíbilo, hodně se tam práší od šachty a má se rušit silnice kvuly těžbě, takže se bude jezdím obchvatem, který je hrozný, ale teď jsem si říkal, že jsem to měl vzít, bydlel bych skoro hned a tohle bych neřešil, tady to budu řešit možná roky, ale třeba taky ne, proto se ptám, žádné extra stavaře neznám, aby mi řekly co a jak, nebo když jsem se ptal, tak jo jasný tohle to není problém a tohle, říkám ok, pak mu volám hele co ty přípojky a on, no jasný, počítej že tě můžou stát 50tkč a taky 150tkč a stím že to může trvat i rok, říkám ale to jsi neřekl když si ten pozemek viděl, když něco chci, tak aby se to řešilo hned ne až za rok
o 16.04.2016, 20:19 | kuja
cendler: No ja mam se sitema dost hroznou zkusenost :) CEZ ma ze zakona 17mesicu na vyrizeni zadosti. Pokud bude mit clovek kliku, tak je rok a pul bez elektriky :D Jeste je vtipny, ze od 50m clovek musi platit i realizaci pripojky. Do 50m to plati CEZ.

My s pripojkama a povolenim procekali rok a pul. Ale CEZ sel prekvapive hladce, do pul roku byla elektrika hotova. Nam nejvic casu zabralo papirovani. Vodarny vetsinou do mesice udelaj vodomernou sachtu s uzaverem.

Ale dle planku to budes mit rychly, vsechno na hrane pozemku. Takze podat zadosti a pak pockat.
o 17.04.2016, 10:19 | AR
Hele záleží místně. Když jsme to řešili my, tak jsem si zjistil kde má Eon přípojkovou skříňku (plastová budka kde dodavatel dotáhne hlavní přívod a z tama to leze do elektroměrových skříněk jednotlivých baráků). Touto PS to končilo ze strany dodavatele. K němu jsme to měli cca 15m, takže bagr, výkop, písek, koupě kabelu dle projektu (nějaká tlustá hlína), antoníček. Kabel, skříň, páska to bylo cca 10tis, k tomu výkop těch 15m cca 1200 a písek, ten už si nepamatuju. No ale realizovali jsme to pak sami. Pak jen zavolat elektrikáře co připojil kabel v obou skříních, pak zavolat na eon ať přijdou zapojit elměr. Samo se řešila i smlouva kde se zvedly ampéry se základních co byly v PS.

Voda byla kousek od nás, takže taky no problémo. Koupila se šachta (cca 5tis) (bacha musíš splňovat parametry vodáren) provedl výkop pro šachtu, prokop k trubce se musel řešit růčo kvůli sítím, cca 3m délka 3m hloubka takže záběr. Udělal se prostor kolem trubky, pak zavolat na vodárny ať přijedou provést navrtání. Cenově to bylo nula nula prd, platíš akorát za vodoměr a trubku a navrtávací soupravu. To bylo tuším kolem litru či dvojky.

Plyn nemáme, takže to neporadím.

Ad čekačky, to záleží na tom jak se na těch podnicích vyspí, taky sme se toho báli, ale eon funguje hodně vpohodě, pošleš dopis, hned máš odpověď, tel. taky zvedaji. Vodárny taky to samé. Jako mají tam šílené časové limity, ale přijeli do týdne.
o 17.04.2016, 13:03 | cendler | Upraveno: 2016-04-17 13:14:07
AR : jojo plyn taky nechci, budeme mít dřevostavbu, tak to neřeším, ale děkuji, trochu si mě uklidnil

jinak k té elektrice, teda to se nedá napojit na to co vede kolem toho pozemku, jak je na plánku, musí se to připojit až tam dolů k té značce TS? to už je celkem daleko, vzdušnou čarou je to podle katasrtu 66m, okolo pozemků je to cca 130m.
o 17.04.2016, 13:19 | cendler
jinak nemáte někdo tucha co je tohle černé ze země, je to na hraně pozemku, je to gumové, koukal jsem dovnitř a je tam voda, ale to je tím jak tam do toho prší, tak mě napadá, jestli tam není ta elektrika přivedená a jen tam není ten antoníček a řeším tohle zbytečně, ikdyž CEZ mi o tom nic nenapsal, tak nevím

foto k příspěvku  od cendler

o 17.04.2016, 13:44 | AllInOne
Jestli tam neni pohrbenej nejakej cernoch a neleze mu jen hulka.
o 17.04.2016, 17:03 | Bart 007
takhle většinou nechávaj koukat trubku na vodu,
Není před pozemkem v cestě uzávěr vody?
o 17.04.2016, 18:46 | cendler
Jojo, tak je to prej od vody, takže zítra zajdu tady u nás na CEZ a zkusim od nich zjistit jestli je možnost a za jakych podmínek udělat tu pripojku na tom pozemku, když tam vede ten kabel, pokud stim nebude problém, tak ten pozemek koupím a zbytek uz by se měl řešit se zakladovou deskou.
o 18.04.2016, 09:27 | AR
Vedení elektro není voda nebo plyn :D to nemůžeš přeseknout a jen tak napojit. Pokud by byl ČEZ na tvé straně tak by ti tam asi mohl zřídit nějakou odbočku, jenže to by musel přetáhnout docela dost vedení, takže spíše počítej že to bude těch 130m cos psal a to levný nebude, navíc pokud to jde ještě přes cesty apod.

A ten co to tam síťoval byl kkt, mohli udělat těch PS více když viděli jak tam jsou pozemky.
o 30.11.2017, 21:35 | cendler
asi nemá smysl komentovat

ale pro ostatní koupil a dům už stojí :D
o 30.11.2017, 22:00 | cezetko
Ráďa sem hodil dobře myšlenou radu hned, jak si vlákno přečetl do konce a vy ho hned naprášíte. Tak hold pomalu čte :)

cendler pro zajímavost, jak jsi tedy řešil tu přípojku?
o 30.11.2017, 22:12 | cendler
cezetko : plyn jsem neřešil, elektriku jsem zažádal, kdy mě řekly na čezu jasně není problém do 2měsíců máte pilíř, koupil jsem pozemek a najednou za 2měsíců mě řekly, že to bude do 12měsíců a uháněl jsem to a bylo to po 10měsících a u vody mi na vodárnách řekly, co a jak, podle projektu a to bylo vše, to se dodrželo
o 30.11.2017, 22:32 | crestik
no na čezu jsou dobří dárečci. Chtěl jsem další přípojku ke koupenému pozemku, tak několik telefonu, osobní návštěvy, a že tam kde to chcou, tak je tam hodně sítí, a já nevím co všechno...tak jsem se jich zeptal, proč to nestáhnou z dalšího sloupu, že je to jednodušší...tak že joo. Trvalo to snad půl roku, než dojeli nějací zemědělci, jakože jdou dělat tu přípojku. Stáhli jen kabel ze sloupu, 5m zakopali do země a nechali trčet...antoníček nikde. Jedu kolem za dvy dny, nic. Za týden, nic. Po měsíci tam volám, kdy to jako hodlaj dodělat, tak že na to mají čtvrt roku. Tak jsem se zeptal, jestli si dělají srandu, kdy se ta nejjednodušší síť řeší skoro rok. Druhý den ráno telefon, že jim zrovna něco vypadlo a jestli to můžou dojet dodělat...no komedianti.
o 01.12.2017, 06:26 | jura.j
mě se to náhodů podařilo fest rychle.
eletriku máme vrchem ze slůpu přes ulicu,ale v originále byl slůpek na baráku ukotvený do krovu.
dali zme ho natvrdo enom do věnca a tata vletěl za kamošem na čez,že tam potřebujem kábl,ale že nebudeme kurvit střechu kotvením.
odešel sem v deset v noci z baráku a dyž sem došel o třech odpoledňa,byl tam natahlý odlehčený kábl aj z krabiců na pojistky.a zadara
voda byla sice v plastu,ale eště v tem starým béžovým,přicpaným,nebyl tlak.
od mojej dělá bratránek u vodařů,za dva dni měli všecko vykopaný,nová trubka protahlá zemů pod barákem,napichlá na hodiny a eště mě stihli prokopat aj 5 metrů jílovice na růru z rýny.to už stálo nejaků tů korunu,ale ten "zkrácený čas" na provedení za to stál.
nejvěčí výmrd byli plynaři.časově super,ale pořád byla malá jama,na to sů prej předpise,bezpečnosť aby dyby neco mohli rychle utéct tak,a nakonec borec v jamě žváro v hubě a přepojovali plyn.ve finále plyn v plastu,15 tisíc v prdeli,ale ostatním to dávali tři roky zpátky a dyž sem viděl,jak to rozbijali,su rád,že sem to udělal rovnům,dokáď eště nebyl hotový sokl,schody a fasáda.
o 01.12.2017, 07:50 | pbjun
My sme elektriku měli za 3 měsíce s tím, že to dodělali v prosinci a napsali mi, že mám 7 dní na dodělání svého sloupku (máme jejich krabici na sloupu asi 50m od našeho sloupku) takže výkop cca 50m bagrem 27.12.2015 :D no a 5.1.2016 jsme měli hodiny. Voda naprosto easy, vykopal jsem trubku co vedla na hranici pozemku, pak rýhu do baráku, zavolal domluvil termín a za 3 dny jsem měl vodoměr v baráku, tomu říkám, že má někdo zájem vydělávat peníze, čezu je to fuk.
o 01.12.2017, 08:12 | Mr.Scully
ČEZ by vydělávat chtěl, ale co si pamatuju, tak v poslední době (rok, dva) prý totálně nestíhá.

Já jsem každopádně rád, že jsem koupil kompletně zasíťovanej pozemek, byla to moje hlavní podmínka při koupi.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.402 sekund.