Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > R: automat, nezapomene clovek radit?

 o Navštíveno 2944x o
o 29.08.2016, 18:57 | xSam
Poohlizim se po aute a to co bych chtel se v dane vybave nabizi jen s automatem.
Automat jsem nikdy nemel a v podstate nikdy nechtel.
Dneska je trend automatu a spousta automobilek nejvykonnejsi verze motoru a vybavy nabizi jen s automatem.
Moje otazka zni, kdyz ma clovek automat, nezapomene pak normalne radit s manualem?
Mam auta pro zabavu, se kteryma jezdim zridka a nechci bejt pak debil, co se ani nerozjede.
Napriklad u terenaku je naprosto dulezita prace se spojkou a nerad bych prisel o sve vydrene navyky:-)
Mozna debilni dotaz, ale opravdu me zajimaji Vase zkusenosti.
Diky
xSam


o 29.08.2016, 19:04 | mrazik
Nezapomene, pokud jsi nekolik let jezdil s manualem. Mozna po delsim case ti to napoprve s manualem chcipne, ale ja se odvazuji tvrdit, ze nezapomene. Manzelka ma automat a na jizdy po meste, na pohodovou rodinou jizdu je to parada. Kdyz presednu do automatu, vzdycky si malem zlomim nohu, jak hledam spojku.
o 29.08.2016, 19:18 | gizmi
xSam: tati odlital ve firme cca mega kilaku s manualem a pred rokem dostal supa tdi s automatem. Zvykl si rychle a pohoda, ale kdyz jsem mu pujcil po roce manual, tak pri prvnich rozjezdech zapominal na spojku :D Stalo se 2x a pak zase vse jako by nikdy automat nemel. Ja treba soudit nemuzu, stridal jsem kazdy den sluzebni automat a muj manual a neprislo mi to uz pak divny. Kazdopadne 3 roky litam na 5tikilu skutriku a na pristi jaro planuji vyjet zase na moto - to bude taky nezvyk :D
o 29.08.2016, 19:29 | Milhauzz
Nezapomene. Mám automat cca 1,5 roku. Mám u baráku manuál, se kterým jedu cca 2x do měsíce a nezapomenu. Prostě sednu, jedu a řadím, ani nevím. Jediný co mě štve, je to kvedlání s manuálem v popojížděčkách.
o 29.08.2016, 20:41 | vinzek fa
radit nezapomenes jen budes obcas skakat pred krizovatkou pri zastavovani
o 29.08.2016, 20:56 | AllInOne
Mrdat taky nezapomeneš přece
o 29.08.2016, 20:56 | AllInOne
Mrdat taky nezapomeneš přece
o 29.08.2016, 21:08 | radek.613
Pokud si nepořídíš najednou dvě naprosto zcela úplně totožná auta, jedno s MT a druhé s AT, tak fakt bezproblému :-D :-D
o 29.08.2016, 21:40 | xSam
AIO no vidis, to uz jsem davno zapomnel:-)
No tak uvidime, do vyberu zkusim zaradit i automat, no.
I kdyz teda kvedlani klackem me porad bavi, ale asi musim jit s dobou:-)
Diky za nazory a klidne muzeme pokracovat v plodne diskuzi i o mrdani:-)
o 29.08.2016, 22:23 | Antonio
mam doma 3automaty a zbytek manualy a ani nezapremyslim kdyz presednu. je to to same jak by ses zeptal jestli nezapomenes jezdit na kole kdyz si koupis babettu
o 30.08.2016, 08:18 | Bucci
nezapomeneš.... mám automat asi 7 let a sem tam občas jedu služebákem s manuálem... a neni sebemenší problém...

... je fakt, že když jsem jel asi po 5ti letech poprvé, dojel jsem na křižovatku a stál na brzdě... ovšem ihned jsem si uvědomil, že musim dát spojku a vyřadit... obráceně na zelenou pak sem tam prošlápnu plyn na neutrál... nic víc
o 30.08.2016, 08:53 | AR
Tak po přesednutí se ti asi občas stane že zapomeneš při zastavování vyřadit :D ale to tě vyškolí.

radek.613: Sice nemám obě naprosto totožná, ale stejný model to je a je to bez problému :D
o 30.08.2016, 10:07 | Knightey-
Noooo nezapomenes ale obcas se stanou takove chybicky pri presednuti z automatu do manualu jako:

- startovani s kvatlem a stojis na brzde
- soupnes tam jednicku bez spojky
- dobrzdovani bez spojky do krizovatek

Jinak automat za me super a jeden ze super vynalezu do aut.
o 30.08.2016, 10:50 | radek.613
Nebál bych se toho, hlavně používej bezp.pás a bacha na "lepiče na zadek", pro případ, že si po půl dni s automatem budeš chtít v křižovatce "vyšlápnout spojku", by člověk neřekl, jaká síla se v levé noze vůči brzdovému pedálu najde, když podvědomí nečeká odpor pedálu :-D :-D :-D
o 30.08.2016, 11:05 | Veider
Na konci září si jdu vyzvednout Cupru s DSG a taky jsem doteď jezdil jenom s manuálem. Někdo mi radil, že než si zvykneš, je třeba hned odložit levou nohu na opěrku nohy, protože se přesně může stát, že zapomeneš a najednou zašlápneš brzdu, jak hledáš spojku :))
o 30.08.2016, 13:06 | Milhauzz
radek.613 máš recht, mám za sebou dvě situace brždění levou, jednou já a jednou známý, který to chtěl zkusit. Auto stojí na fleku :)
o 30.08.2016, 21:56 | Ravo | Upraveno: 2016-08-30 21:56:59
tak to zabrždění při hledání spojky zažil snad každý kdo vyměnil MT za AT...mě osobně pomohlo až zkroucení levé nohy pod sebe pod sedadlo (tzv. poloturek), protože odložení na opěrku bylo neúčinné a několikrát jsem vyzkoušel jak se dá zastavit na pětníku :D
o 31.08.2016, 10:04 | muSlim | Upraveno: 2016-08-31 10:05:40
Nezabudneš ale aj mistr tesaŕ sa niekedy utne. Automaty mám a pri obmene vozového parku je to vždy prvá vlastnosť, ktorú to auto musí mať, už nejakých 14 rokov a do "daily car" by som nedal dopustiť.

Avšak stačí situácia keď si pod stresom, hromada práce, problémy (pracovného rázu), do toho telefonáty, rodinné trable... a než sa nazdáš, vrazíš tam jedničku bez spojky ako veľky pán :-D
True story, stalo sa mi to v pracovnom Golfovi, našťastie len raz :-)
o 31.08.2016, 13:56 | HIGHTOWER
Nezapomeneš. Jezdil jsem 2 roky jen automat a pak manuál a v pohode. Teď jezdím různě, 80% manuál, sem tam automat, dlouho či krátkou trať, 1 den nebo týden a nemám problém, sednu a jedu s čímkoliv ;-)
o 31.08.2016, 16:42 | OMEGA | Upraveno: 2016-08-31 16:42:58
Jedinej problém bývá, pokud člověk má automata co startuje i bez toho, aby šlápnul na brzdu...pak s manuálem skok na jedničku bez spojky.... :D
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3743 sekund.