Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Snížení výdajových paušálů OSVČ 2017

 o Navštíveno 16012x o
o 05.11.2016, 14:36 | xSam | Upraveno: 2016-11-05 14:38:00
Ahoj všem, někde jsem zahlídl, že Babiš chce sice vrátit drobným podnikatelům slevy na dani na děti a ženu, ale zase na druhou stránku chce snížit limit pro využití výdajových paušálů na obrat do 1.mil.
Což znamená, že pokud má podnikatel obrat nad jeden milion, tak musí klasicky dokládat náklady.

Nedaří se mi k tomu najít nějaké relevantní a aktuální informace. Víte o tom někdo něco bližšího?

Podaří se tomu zm*dovi Babišovi zničit i drobné podnikatele?

Obrat jeden milion korun má dneska každej druhej a možnost využít výdajové paušály byla jedna z mála docela dobrejch věcí na OSVČ.

Máme kontrolní hlášení, EET, a teď ještě tohle?


o 05.11.2016, 16:53 | CRK

foto k příspěvku  od CRK

o 05.11.2016, 16:53 | CRK
Dokud tam bude Babišák, tak se z toho posereme...
o 05.11.2016, 17:15 | filip146 | Upraveno: 2016-11-05 17:20:06
někdy nechápu osvč, proč se tak rozčilují? chodím do prace mam výplatu, z toho zapaltím zdravotní, sociální a daně- přiměřenou část platu. proč tolik křiku, když toto někdo chce po živnostníkovi. Jezdím do práce autem, nikdo mi to neproplatí, proč si dává živnostník do nákladů benzín a ještě brečí. Proč se rozčiluje hospodský, že má EET? protože všechny příjmy nedává do daní a prodává "načerno"? koupí ru za 100 a prodá po panákách za 200 a ještě to nepřízná v daní? Někdy opravdu nechápu. Jestli říkám něco špatně, opravte mě, rád se nechám poučit....Raději by jste chtěli Hnidouska 009 ?
CRK--posereme se z toho tak jako tak, ale alespon všichni stejně, a havně všichni ti, kterým ve vládě slape na perka....
o 05.11.2016, 17:34 | pepe689 | Upraveno: 2016-11-05 17:36:28
Je to zmrd a lhář a budu jedině rád až každý kdo nedá účtenku či jiný doklad dostane 100 tisíc na místě nebo mu hned obstaví majetek
o 05.11.2016, 17:39 | pepe689
Vyhlídky do budoucna Úřad práce podpora a veselé brigádně podnikat tak to se v klidu dá měsíčně vydělat zhruba 50 až 60 tisíc tímto Zdravím agenta Bureše
o 05.11.2016, 18:00 | JA
pepe
no než někoho vyberou...jinak bez výběru daní budeme furt bulet jak to tady vypadá...
o 05.11.2016, 18:01 | pepe689
Hovno Babis dostal pod rypak pripominky sere na to ...slibil nedodržel je to zmrd
o 05.11.2016, 18:04 | JA
jo celá staátní správa je všude na světě svině nenažraná, jen si prostě myslim, že budeme mít hovno když neodvedeme nic...
o 05.11.2016, 18:44 | CRK
filip146: ono by to bylo hezký... ale jenom kdyby to nehlásal jeden z největších lhářů a zlodějů... Ten nám tu chce kázat o morálce a nazývat nás zloději a ty mu to žereš?
o 05.11.2016, 18:47 | CRK
o 05.11.2016, 18:58 | CRK
Pokud budu vycházet z teoretických hodnot, dle tohoto kokota, tak jeden podnikatel si prý "nakrade" průměrně 25.000,- ročně na daních, podle jiných institucí je to spíše cca 14.000,- no prostě zlodějina, ale proč si pak může jedna jediná osoba, jeden tento "pan úspěšný podnikatel čestný", přihrát miliardy sám pro sebe, takže mi to připadá trochu jako nepoměr, ale hlavně k čemu by ty peníze měl potřebovat, když je tak úspěšný a většina z nás žádné dotace nemá... To nikomu opravdu nevadí? Co raději omezit dotace, omezit dávky kofolám atd. a peněz budou tři prdele...
o 05.11.2016, 19:28 | gizmi
Filip145: lepe bych to nenapsal!!!! Naprosto přesné!!! Jinak úplně miluju pány podnikatele, který teď prskají a poukazují na Babiše jen proto, že sami kradou a teď jim někdo přišlápnul :D :D Po nástupu Babiše do financí se naprosto změnil systém a najednou ti co si na úřadech leta váleli šunky musí dělat a ve velkém odchází. Konečně někdo, kdo upozornil na nedanění jídla u politiků a rozhýbal daňovou kobru. Slíbil něco a za mne to dodržuje. Ano, přišel nějak k bohatství, ale zákonně!!! I ty dotace na hnízdě jsou zákonné, protože když to takto jde, tak proč by to nemohl udělat? A přesně proti tomuto bojuje. Navíc zaměstnává obrovskou spoustu lidí a tím majetkem udržuje mraky lidí v práci. A dost o něm - teď o těch co kradou v podnikání. Kolego CRK: dost s tebou souhlasím, ale těch 25t za rok je doufám vtip :D Nebo jsi nikdy neviděl jak funguje pohostinství? Však třeba taková holička ve městě si za den ušetří na daních kupu peněz :)) Dneska s výjimkou známých restaurací s tablety na stoly a automaticky předanou účtenkou krade každý. Kolega to napsal dobře - proč já musím jako zaměstnanec dávat a podnikatel může krást? A hláška k čemu je potřebuje? On k ničemu, ale stát to potřebuje, aby bylo konečně na silnice, na stavbu školek pro naše děti, atd. Když každý bude krást, tak nebude na nic :( Bohužel jsme národ, kde většina lidí jen kouká jak někoho ojebat, okrást, atd :( Kdyby tohle neměl skoro každý v krvi a fungovalo to jako v jiných státech, tak není potřeba takových věcí jako EET. Kdyby tu každý dodržoval zákony, tak máme nenulovou toleranci na chlast, atd atd atd.. ale to je utopie Českého národa..
o 05.11.2016, 19:40 | AR
Hmmm hezký jak je vidět jak mu někteří ty kecy žerou...

filip146: Máš snad pocit že OSCČ to cos zmínil neřeší? Platíme stejně zdravotní/sociální a představ si i daně. Ovšem ty se můžeš klidně válet doma s nemocenskou, já moc ne (pokud ji extra nepřiplácím). Tebe nemůže skončit smlouva ze dne na den, jen proto že už tě někdo nepotřebuje. Nemusíš řešit že někdo nechce za dodávku zaplatit. Ad auto do nákladů, to si můžeš dát, nicméně pak musíš řešit X dalších dokladů aby ses dostal na rozumný základ daně, takže pokud tohle řešit nechceš jedeš paušálem. Daníš příjem paušálem, tak můžeš zapomenout na hypo, protože pro banku máš pomalu základní mzdu....atd atd.
o 05.11.2016, 19:40 | Honza2.016v | Upraveno: 2016-11-05 19:46:12
ty jako zaměstnanec máš alespoŇ nárok na dovolenou..

moji rodiče - oba podnikatelé (máma kadeřnice, táta projektant, oba naštěstí dělaj "vesvým", takže jen platěj jen energie, táta má jako bonus často problémy s "neplatiči"..když mu v poslední době za projekt nosej peníze po troškách..) si jaksi nemůžou dovolit jen tak zavřít... maj dovolenou = nikdo je neplatí, musej mít předvyděláno.. zkus si v práci vzít 2 tejdny neplacenýho volna :)

nemůžou si dovolit onemocnět (mamka byla půl roku nemocná a to co potom dostala za peníze byl vzhledem k tomu co odvádí na soc. a zdravotním výsměch, zatímco jako zaměstnanec za tu dobu dostaneš celkem slušný prachy...ještě že měla dobrou pojistku..)
o 05.11.2016, 19:43 | AR
Honza2.016v: hele kdo nikdy nezkoušel jiné zaměstnání než HPP to nepochopí a na ty bohužel agent Bureš cílí.
o 05.11.2016, 19:44 | CRK | Upraveno: 2016-11-05 19:47:26
gizmi: to je průměr na osobu a výpočet vychází z údajů od Babiše a institucí, jestli je to přesně těžko říct, ale asi tak řádově pro představu...

Jinak máš divná měřítka, kadeřnice si pár tisícovek ušetřit nesmí, ale Babiš si může nemorálním způsobem přijít na 50 mega... Tak snad když poctivost, tak snad všichni... A obhajovat všechny sviňárny, co má ten zmrd Bureš na svědomí snad normální člověk nemůže...

AR: přesně tak, nepochopí... A spousta podnikatelů normálně daní a tohle jim zvedne jen náklady a práci a proto to nechtěj... Babiš okamžitě zacílí na nejnižší lidské pudy, řekne že to nechtěj, protože jsou zloději a spousta lidí mu bude přitakávat, protože tohle se jim líbí...
o 05.11.2016, 19:51 | CRK
Honza2.016v: přesně tak... naši 20 let podnikání... Poctivě vše platili... Ráno první ve firmě, poslední z firmy... Žádný marodění, žádný dovolený a ke konci jenom dřina a peníze už to skoro neneslo... Nyní matka důchod 7200,- Kdejaká cigoška, která nemákla na práci má víc... Ti podnikatelé se maj...
o 05.11.2016, 20:02 | Zdeny60
Když na Babiše tak plivete, tak proč to nejdete dělat, jak to dělá on? Protože jste kopyta a nemehla a umíte tak akorát blábolit u klávesnice. Kurwa tyhle kydy mě dokáží navečer nasrat!!!!
o 05.11.2016, 20:11 | CRK
Zdědy60: nene... To jste vy, pane Babiš? :)))))
o 05.11.2016, 20:14 | worm03
Zdeny60: víš proč, ty kokote (rád bych se tomu slovu vyhnul, ale když už hodnotíš lidí, které neznáš, tak jsem si taky dovolil názor), protože někteří lidé mají morální zásady a tak jim to nedovolí dělat věci jako on!
o 05.11.2016, 20:16 | Only_One
Ad původní dotaz - výše na paušál, stejně jako i výše poušálu a jeho omezení a všechny podrobnosti budou jasné až po novém roce jako vždy. Takže prozatím je těžko hodnotit co se ještě vymyslí.
o 05.11.2016, 20:18 | filip146 | Upraveno: 2016-11-05 20:24:28
takovouhle reakci jsem přesně čekal---dovolená, nemocenská...tí už živnostníci argumentujíoddoby ledové....neboj taky jsem podnikal, ale už mě nebavilo ráno vyrazit a večer se vrátit, lítat od čerta k dablu a schánět. tak místo toho abych brečel, jsem se nechal zaměstnat. Je mi jdno kde sehnal babiš prachy, uznávám ho a budu ho volit proto, že jako jediný ve vladě dělá vítr, jediný ve vláde se nebojí říkat pravdu, jako jedinýmu ve vládě jde o to jak dostat prachy do státní kasy....a ted do mě. nikdo vás nenutí dělat to co děláte, když je to tak nevýhodný a oni vám všichni tak ubližují. znám dokonce i podnikatele i větší i menší, který přiznávají všechno a taky jsou živý a taky neremcají....o kolik víc vás vyjde EET, než normální kasa? asi jen ten rozdíl zdaněno x nezdaněno.... nechi žádný flame, ale jen bych se ž rád tady v tý svojí zemi měl rad normálně abez podfuků --- přesně jak říka CRK--tohle mě sere nejvíc...
o 05.11.2016, 20:26 | Zdeny60
To kokote (nerad, ale musím ti opodvědtě stejně), tady je řeč o jiné věci. Ale tvoje tupá palice to nechápe.
Jenže ty máš asi pokroucený morální zásady a když nekdo začne šlapat lidem celoplošně po krku, tak kejháš, jak potrefená husa.
Naopak, modlím se, aby Babiš vydržel co nejdýl u vesla.Nějak si nedovedu na jeho postu předtavit někoho jinýho, jenže tys už asi zapomněl, kdo byl před ním. Ále, darmo se s tebou bavit o vážnejch věcech...
o 05.11.2016, 20:32 | worm03
Zdeny60: jinak ještě tedy sorry, ale nejvíc si tady toho od klávesnice jeden čas nablábolil právě ty...

filip146: to, že chceš svojí zemí bez podfuků je krásné a zřejmě nejsi sám a také se mi tato myšlenka velice líbí a bylo by to super! Bohužel vyjadřuješ zároveň podporu člověku, který toto bohužel chce aplikovat pouze na ostatní a tím si celou věc pohřbil a je to neomluvitelné, to u někoho takového tolerovat, to jeho viny nesmaže... Je to špína a že jeho právníci využijí děr v zákoně není snad omluvitelné... Jak se ho tady snaží někdo zastávat... To je dvojí metr...
o 05.11.2016, 20:36 | Mr.Scully
Stačí pár koblih a i průměrně inteligentní člověk bohužel sežere tomuhle estébáckému zmrdovi každou kravinu, se kterou on devastuje tuhle zemi a podnikání zvlášť. Pro mě je to největší zmrd a reálná hrozba pro demokracii od pádu totality. A ty řeči, jak má majetek legálně získaný, jsou mimořádně vtipné.

Co se týče paušálů, to je holt věc, která je nastavená nějak administrativně... on se samozřejmě bude snažit ojebat drobný živnostníky co nejvíc a nutit je do další byrokracie. Holt si místo paušálu, kterej mi zabere pár dní v roce, začnu jak kokot platit účetní a daňový poradce a řešit, jak to ojebat. Doteď jsem odvedl každou korunu, kterou jsem měl a je to kurevsky víc, než odvádějí zaměstnanci. Ale holt je třeba mě asi potrestat za to, že po nikom nic nechci, ani minutu jsem nebyl nezaměstnanej, nikdy jsem nevzal ani korunu dávek, všechno si dělám na sebe.
o 05.11.2016, 20:38 | worm03 | Upraveno: 2016-11-05 20:41:15
Zdeny60: nemusíš, mohl sis najít svojí nadávku a né se trapně opičit. Ale v jednom máš pravdu, se mnou se ty o vážnejch věcech skutečně bavit nemůžeš, protože pokud mi někdo napíše, že já mám pokroucený zásady (přitom mně vůbec neznáš) a chce, aby tam zůstal ten, kdož je vynálezcem pokroucených zásad, tak samozřejmě z toho logicky vyplývá, že se mnou vést vážný rozhovor ani nemůže...
o 05.11.2016, 20:42 | Only_One
No já mám kamaráda co má dvě hospůdky a jak koupil v létě ty "děsivé" podkladny, zavedl sklady, poněvač ty pokladny s tím umí perfektně spolupracovat, mu stoupnul zisk řádově o pětinu. To že si personál uleje mu bylo jasný, ale že to bylo tolik, to nečekal. Přitom sam říkal, že to nikdy nijak neočesával, neměl proč... to jen tak na odlehčení, že to má i své pozitiva

Platit daně je pro všechny opruz. Jak pro zaměstnance, tak pro podnikatele. A každá země má své specifika. Tou českou je prostě metodické hledání cest jak to ožulit. Trošku je to spojené s tím, že máme pocit, že vybrané peníze na daních nejsou zcela transparentní a moc se ty peníze ztrácí. Pak samozřejmě nemá nikdo moc chuť ty daně platit. Takže se hledají cesty jak to nějak začít balancovat.
Naivní je ten kdo si myslí, že EET je spásné. Ten kdo bude chtít to žulit, bude dál. Ale je to jen nástroj. Kdyby se neděly ty jisté otimalizace přiznaných příjmů nebylo by EET potřeba ani by se nezávádělo. A to třeba uplně není funkční v Chorvatsku u nás možná bude, nebo alespoň ukáže trošku reálnější stav podnikání v čechách. A pokud tu jsou podnikatelé, kteří když přiznají příjmy jak mají a neuživí se, pak proboha tyhle lidi nemají v podnikání co dělat a mají být zaměstnanci. Jen si myslím, že se to mělo zavést hned pro všechny a né na etapy a trošku více domyslet ty speciální případy jako jsou podnikatelé na EBAY, Eshopy a pod, kde do teĎ není vubec jasné jak s tím nakládat.

Principiálně k dotacím - ten kdo má kapitál hledá vždy možnosti jak ho dál množit a nebo šetřit prachy vhodnou investicí. Ale na to prostě jsou potřeba ty prachy na začátek. V menším měřítku třeba instalace solárních kolektorů -invetice co se zaplatí za pár let a dál bude šetřit, ale když na to člověk nemá... prostě neušetří.
Využívají se dotace různě a všemožné krkolomné projekty ovšem spousta dotačních titulů nebyla vůbec vyčerpána, což bylo a je vlastně škoda, ať už to stavěl kdokoliv. Dotace i když do třeba nesmyslného titulu třeba pořád podporuje v regionu stavebnictví a už jen tím postavením to zaměstnalo dost lidí. A bez dotace by to třeba nevzniklo. Nicméně získat tu dotaci není zrovna nejjednodušší disciplína a i když má někdo projekt, schválenej dotační titul, má postaveno a byla mu vyplacena dotace, je tu mraky kontrolních orgánů, co to kontroluje a divili byste se, jak se to krátí a kolikrát na kost a pár let zpětně a dotaci musí subjekt vracet. A nejední se jen o soukromé subjekty, ale i o státní organizace.
Každopádně když bych tu možnost měl, dělám taky vše pro to, aby na dotaci dosáhl.. to je přeci logické a dělal by to tak každej.



o 05.11.2016, 20:42 | filip146
worm-ač máš pravdu v tom, že kolikrát tady má ZDENY zvláštní názory, neříkam hloupý, blbý, nebo nepravdivi... Tak ted s ním naprosto s podporou babiše souhlasím. Víc takových ve vládě a věřím že do deseti let nám němci a rakušáci mužou s ekonomikou lízat paty. to co vláda přikrývá za svinstva, je už neunosný. po 89 se prodali za všechny podniky, který drželi českou ekonomiku v kurzu, ted jdou vsechny peníze z nich bud za hranice, nebo do soukroý kapsy, ze který se daní nedočkáme, naopak továrna zkrachuke a my všichni to jeste doplatíme... CKD, Poldi, Krystalex, jawa, tatra, okd, .....sluneční elektrárny.... to co tady stát (pár vyvoůených )prosral za peníze, by stacilo na hodně let dopředu pro všechny-----
o 05.11.2016, 20:49 | worm03
filip146: bylo by ale super, kdyby tyto všechny věci dělal někdo, kdo nemá tak poskvrněnou minulost. S takovým člověkem se tam prostě smířit nikdy nemohu.
o 05.11.2016, 20:55 | worm03
Je to prostě sedmilhář... [ Link ]
o 05.11.2016, 20:59 | filip146
zatím tam nikdo lepší není....
o 05.11.2016, 20:59 | pepe689
Praskne Vam cevka ...sedmilhar je proti nemu nemej
o 05.11.2016, 21:03 | pepe689
Osobne me eet fakt nevadi...
o 05.11.2016, 21:08 | AR
jj je to hnus co bylo po tom 89tém, třeba takový Bureš si těch firmiček nahrabal docela dost a ty co mu nešly tak zničil tak aby je pak nakonec koupil. Je fajn že tady všichni prahnete po tom aby i ten nejmenší podnikatel platil, přece jde o naše peníze ale to že agent Bureš vaří tak aby on platil co nejméně na daních je vám zřejmě jedno, kobliha jednou za 4 roky to jistí. Aneb praktická ukázka jak si jít do polity otevřít další dveře k prachům a nechat se přitom plácat po zádech voliči jakej je to machr.
o 05.11.2016, 21:19 | pepe689
Ne...more nesahejte na Andrejjee ten je nass aj davky nam podava

foto k příspěvku  od pepe689

o 05.11.2016, 21:24 | CRK | Upraveno: 2016-11-05 21:25:02
pepe698: živíme tady ty mrdky vyjebaný (tam hlavně, krom jiného, mizej ty peníze) a stejně jsou to ti ublížení... radši to ani nečti: [ Link ]
o 05.11.2016, 21:38 | gizmi
Zrovna Babis je proti davkam a cernym, ale musi dodrzovat koalicni dohody :(

Jinak komentovat uz to tu asi nebudu, ale jedno me stve: na dovolene mam PC a jsem neustale na telefonu a marodit nemohu. Ale oni to ti podnikatele maji preci horsi. Naopak zkuste dneska "byt zamestnan" Med neni ani jedno a ano - mam volbu, ale clovek si teda nevybere..
o 05.11.2016, 21:38 | mr.brain
Nechci se rozčilovat a ani nechci ještě zvracet, z některých příspěvků tady bych mohl dělat obojí...

Ale jen takové drcnutí do diskuse. A to vám, zaměstnancům, nevadí, že platíte dotace miliardářům? Já jsem tedy zaměstnanec a docela mě to sere. Nevidím jedinej důvod pro investiční pobídky, daňové prázdniny anebo dotace na projekty (v případě Andyho třeba Program rozvoje venkova, kde si letos v podzimní výzvě vybral 200 mil. Kč) firmám nebo lidem, které vlastní miliardy, protože pro ně konkureční výhodu představuje vlastněný kapitál.
Anebo budeme teď argumentovat tím, že už má dost a víc nechce? :)
o 05.11.2016, 21:39 | CRK
Jinak, když je tak dobrej a má takovou podporu, ať hlavně zajistí, ať se z našeho neplatí nemakačenkům... Nebo ono už neplatí, staré dobré, bez práce nejsou koláče? Zřejmě ne...
o 05.11.2016, 21:49 | CRK | Upraveno: 2016-11-05 21:51:36
Každá věc má svoje, já jsem si prošel klasickou prací, podnikáním i kombinací obojího současně a každá věc měla svoje pro i proti... Ale sere mně, že Babiš to staví pouze na nenávisti k podnikatelům a že to z mého pohledu morální člověk tedy zrovna není a že všechno, co nyní dělá, je pouze jeho hra, to mi nikdo nevymluví - nyní nechte být, časem se ukáže, kde byla pravda... Já jsem pro, aby se nešidily daně, ale čím už si nejsem tak jistý, že to bude mít pro nás nějaký přínos a že to kdokoliv z nás pocítí a bude mít z toho užitek - ale opět, nechme být, časem se ukáže... A velice se obávám, že mám pravdu (sice nerad, ale obávám se, že ano). Stát je totiž obrovská černá díra a sežere všechno, co se do něj hodí a nevratně to zmizí... Nedělejme si skutečně iluze, že to bude jinak... Mnozí z vás, se mnou souhlasit nebudou, ale ani nevíte, jak rád bych se mýlil...
o 05.11.2016, 22:17 | darkbug
Lol tady ty Babisovy voliči :))) no to je bomba!!! To že je tenhle frajer nakeca cokoliv už asi každej ví :)) jako netušil jsem že tady tak chutnají koblihy. Sem rád že se vyberou další miliardy navíc co se zase rozkradou jako vždycky :)
o 05.11.2016, 22:17 | darkbug | Upraveno: 2016-11-05 22:20:25
Jasně za všechny zmrdoviny jako je prodloužení mýtného, litacka, čápi hnízdo atd... Za to může Sobotka, až tam bude víc babisu tak se tam vybere prachu až se tady z toho poserete ale žádný školky nebo silnice z toho nebudou :))) to jste už jako uplne ozraly??? Kdo si myslíte že tědka sedí ve vládě?
o 05.11.2016, 22:17 | darkbug | Upraveno: 2016-11-05 22:23:29
Podle kobliharu by bylo nejlepší kdybysme dali Babisovy absolutní moc a Německo s Rakouskem by jenom koukali :))) tak to je fakt vtip roku. Lidem už nevadí že odklonil jen tak 50 Mega pro malý podniky aby nakrmil miliardy, netrápí je ze ten frajer zatim nepredved vůbec nic s jeho expertama.
o 05.11.2016, 22:31 | darkbug
Jako sem rád že vybereme na eet, aspoň bude na značky a školy a školky :)))))

[ Link ]
o 05.11.2016, 22:35 | worm03
Tak to je přesný... Až se přestane zbytečně dotovat, rozkrádat a platit morgošům za nicnedělání, tak každej rok zbyde i bez EET v rozpočtu 20 miliardů :)))
o 05.11.2016, 22:50 | xSam
Mr.Scully, diky za prispevek k tematu.

Kdyz se vratim, tak me fakt sere, ze nejsou nikde zadne informace, kde je navrh zakona k nahlednuti abych se na pripadne zmeny mohl pripravit? Do konce roku zbyvaji 2 mesice, to neni moc casu. Navic to udajne ma byt s platnosti od 2017, tedy i zpetne podle toho kdy to schvali???

Jak bude podnikatel resit to, ze bude s pausalem pocitat a dostane na konci roku velkou zakazku a dostane se nad milion obratu? Bude v prdeli a zaplati nespravedlive dane, socialni a zdravotni z celeho obratu? Stat bude nadsenej a podnikatel to klidne muze zabalit.

Ja jsem OSVC a mensinovym uvazkem zamestanec, priznavam absolutne vsechno (nemam jak a ani nechci nikoho okradat, nebo delat podvody) a odvadim statu mnohem vice nez vetsina zamestnancu.
Snizeni pausalu bude mit za dusledek akorat likvidaci drobnych zivnostniku.

Napriklad u remesla to bude nejmarkatnejsi, se budeme divit, az nebude nikde zadnej, zednik, truhlar, instalater, vetsina bude zamestnana u smejdskejch stavebnich firem a vsechny sluzby budou akorat drazsi. Zbytek bude delat bez faktury a nacerno, tedy statu nebude priznavat nic, takze taky parada..

Na hovno tady fakt:-(((




o 05.11.2016, 22:50 | filip146
darbunk--nejsem koblihař, a je mi jedno co rozdava a nerozdava. jen mam otevřený oči a nejsem zaslepený nenavistí. jen vidím, jak ji ve ládě nepasuje, protože si ho neůžou koupit a z toho jsou nasraný.... najednou se ratříčjou ods, top, kdu, doposud uhlavní nepratele (i když ve skutečnosti je to uplně jinak, já na bráchu, brácha na mě)se sešikují a jdou ruku v ruce proti babišovi, aby jim nekoukal a nepřerušil nitky jejich podvodů, zlodějen. možná je lepší rozkrást rovnou OKD, nebo vyrábět elektriku ze sluníčka aby nám ostatním ji zdražili, než zaměstnan tisíce lidí ve svých podnikách-- a věř že se v jeho fimách platí dost dobře..., nebo že někomu ve vladě vadí, že byl proti "reorganizaci policie", protože se mohly provalit všechny jejich aféry a zloděny a museli by od koryta? nevím kdo je tedy víc slepy..:-)
o 05.11.2016, 23:00 | Mr.Scully
xSam - já myslím, že ty změny ještě nebyly schváleny, takže bych ještě nepanikařil. Stopro je proti ODS, TOPka i ČSSD, takže nevidím cestu, jak by to mohli prosadit, leda tím, že si ministři něco jiného schválí vzájemně a budou se chtít odměnit. A i kdyby to bylo schválené, tak to samozřejmě bude známo dopředu, tzn. pokud se to schválí třeba v roce 2017, tak to bude pak platit až od 01.01.2019 (za rok 2018), určitě ne dřív. Bude dost času se na to připravit.

Co se týče ministra financí, je to prokazatelně bývalý estébák, kterému u soudu pomohl jiný estébák, aby se z toho vylhal. Je to člověk hromadící moc, vlastnící největší česká média a devastující svou konkurenci, aby ovládl trh na co nejvíc frontách. Nic proti, jestli mu ty hnusný polský kuřata a salámy bez masa někdo žere, ale on nemá absolutně co dělat v politice, kde si hrne dotace do svého holdingu. Ale jo, chápu, v politice krade skoro každej, ale to, že kromě toho navíc devastuje podnikání v ČR, je to, co mi vadí zdaleka nejvíc. Že má dle svého vyjadřování IQ tak 80 nebo že český jazyk je pro něj dosud neprobádanou záhadou, už je jen doplněk a jeho smutná vizitka. A že v době největšího ekonomického růstu udělá rozpočet se sekyrou 60 miliard, snad ani nepotřebuje komentář. Hlavně že si došlápne na nějakýho hospodskýho na vesnici, kterej zavře krám a půjde na pracák. To se státu skutečně velmi vyplatí, že eliminuje daňovej únik deset litrů a přibyde člověk beroucí dávky.

Že já do těch diskusí vůbec lezu, je to akorát o nervy. Na tohohle prolhanýho zmrda jsem fakt alergickej jako nikdy na nikoho jinýho.
o 05.11.2016, 23:09 | xSam
Mr.Scully, ja jsem prave vycetl, ze to ma platit zpetne, tedy od 2017 bez ohledu kdy se to schvali.
A ano mas pravdu, ze jsou ostatni dost proti, ale udajne CSSD je v pohode kdyz se vrati odecty na deti i manzelku. Vymenny obchod taky muze byt na miste. Ale jak jsem psal, nikde jsem k tomu moc informaci nenasel. Treba to jsou vsechno jen bludy.
o 05.11.2016, 23:12 | worm03
filip146: tohle neber skutečně ve zlém, ale myslím, že naivní jsou spíš příznivci Babiše a to z prostého důvodu, většina z nás si o nikom z vlády iluze samozřejmě nedělá, vy však o něm ano a bohužel je to stejnej šmejd, ne-li spíš větší... Jednou se to všechno ukáže, ale to už bude mít Babiš svoje splněno a bude mu to jedno...
o 05.11.2016, 23:12 | Mr.Scully
Těžko říct, taky jsem nic nedohledal. Napřed jsem se nedobrovolně stal plátcem DPH (kterou platím ze svého zisku, protože zákazníci jsou neplátci), pak nedobrovolně u každé koruny vyplňuju dementní kontrolní hlášení, teď se mě naštěstí netýká ještě dementnější výmysl EET a jestli fakt sníží paušály, tak nevím... srát na to, fakt. Podnikání v tomhle státu holt bude z poloviny vyplňování papírů, buzerace, práskačství a tak podobně.
o 05.11.2016, 23:19 | xSam
Mr.Scully, moje rec!

Diky EET v nasem okoli se rusi 5 hospod, mozna okradaji stat, mozna jen nemaji silu na tu byrokracii, tezko rict. No nic, budeme se potkavat na fejsbuuku a balit zensky v bordelu:-(((
o 05.11.2016, 23:20 | Only_One
Skutečně to platí zpětně. V podstatě když se v lednu 2017 dohodnou a zruší paušál, nebo omezí, nebo zakážkou snížení základu tak přiznání za 2016 bude třeba nutné udělat nákladově tedy za účtenky, které bys měl mít připravené. Tohle jsem už probíral s účetní, která mě doporučila být připravený na obě varianty.
o 05.11.2016, 23:22 | darkbug | Upraveno: 2016-11-05 23:25:16
filip 146 bohužel se myslíš Babiš je v tom systému totiž od začátku akorát to tenkrát dělal stejně jako Ivo a jiný... Jasně že ostatní sere protože jim kazí tunely ale akorát je nahrazuje vlastníma :)) řekni mě co jeho experti dokázali? Třeba takovej Tok na dopravě? Myslíš že je to fér že nebylo výběrové řízení na mýtné? No problem prostě to zařídil jak mu vyhovovalo :))) kde jsou nějaký úspory?! Kde jsou ty prachy co sliboval? Nikde má je převedeny do holding :)) kdo jsi šel sednout? Kde je odpovědnost? Prostě jsi mu skočil na špek :)
o 05.11.2016, 23:24 | Mr.Scully
Only_One - nechci se mýlit, ale daňové přiznání můžeš přece odevzdat už v lednu, teoreticky 01.01. a pokud vláda něco 03.01. schválí, tak opravdu to nelze aplikovat retrospektivně. Ale nedokážu si představit ani tu druhou variantu, že by člověk měl danit podle nového zákona, i když zdaňovací období už bylo vloni. To myslím, že je nesmysl, nemůžeš měnit podmínky za pochodu. Já letos podnikám, protože v zákoně je varianta daňového paušálu. Kdyby nebyla, tak nepodnikám. A změny, které se paušálů týkaly (např. omezení maximální výše nákladů) byly v minulosti oznámeny vždycky s dostatečným předstihem třeba roku a půl.
o 05.11.2016, 23:25 | xSam
Only_One, pokud to bude platit zpetne i za rok 2016, tak vyhlasim bankrot a jdu se obesit.
Ja to pochopil tak, ze se to tyka roku 2017.
No ty vole...
o 05.11.2016, 23:28 | xSam
Mr. Scully, verim, ze mas pravdu, domnivam se, ze by to odporovalo i ustave. Ale u nas bych se nedivil nicemu:-(
o 05.11.2016, 23:29 | Mr.Scully
xSam - ne, je to fakt nesmysl. Dohledal jsem třeba to předchozí snížení výdajových paušálů, schválili to někdy v létě 2014 a samozřejmě to platilo až za platby za rok 2015, což se odrazilo v daňovém přiznání v březnu 2016. Tohle je jediná varianta, prostě máš vždycky čas se na to připravit. I kdyby to schválili hned teď, tak až příští rok to budeš muset řešit a vyplníš to v přiznání v březnu 2017.
o 05.11.2016, 23:30 | darkbug
xSam: finanční úřady jsou daleko nad ústavou :))) asi jako odvod DPH z nezaplaceny fa :)))
o 05.11.2016, 23:30 | Only_One
Tak někdy v únoru vychází výklad k tomu jak to správně provést a na to čekají účetní. Proto se vždy čeká a podat přiznání hned nazačátku by byl nesmysl. Už se to stalo jednou. Omezili se paušály s obratem od 2 mio a snížení základu o hypošky a pod. Taky se o tom diskutovalo a pak to ke konci roku odsouhlasili a platilo to na ten rok. A nikoliv dopředu. Podle mě ne nebude nijak dramatická změna, ale není vyloučená. Tak bacha na to
o 05.11.2016, 23:37 | xSam
darkbug, odvod DPH z neuhrazeny faktury nema cenu uz ani komentovat, stejne jako pripad Mr. scullyho kdy musi byt platce DPH kdyz jeho zakaznici jsou neplatci. Tedy 21% zisku mene. Proste cileny proces ke zniceni podnikani v CR...
o 05.11.2016, 23:39 | Mr.Scully
Only_One - nemáš pravdu, neplatilo to na ten rok, kdy to bylo schváleno. Výše to vysvětluju na příkladu.

Platba DPH z nezaplacené faktury je taky vtipná věc, ale to je tady za všech vlád, z toho nelze nikoho konkrétního vinit, to je debilita napříč politickým spektrem.
o 05.11.2016, 23:48 | Only_One
tak aktuální zákon o dani z příjmu platí do 30.11.2016 takže změny klidně být můžou přeci..
o 05.11.2016, 23:53 | Mr.Scully
Only_One - no ale ty změny budou nastavené k nějakému datu a ten datum musí být budoucí. Myslím, že to minulé zastropování paušálů jasně ukázalo, že se to děje až od budoucnosti, což je taky jediná logická varianta.

Ještě jsem si vzpomněl na dvě vtipné - nebo možná spíš smutné - věci.

První věc - jeden můj nejmenovaný dodavatel, kterému platím za práci. Přišel ke mně a započal konverzaci "Ten Babiš, ten to udělal dobře s tou EET, že jo? Konečně ty svině přestanou obírat stát na daních! Už bylo na čase. Jo a mimochodem, tu mou práci zvládneme klasicky bez faktury a v hotovosti z ruky do ruky, že jo?"

Druhá věc - kolega na jaře v kontrolním hlášení nějaký údaj možná dal do špatné kolonky, možná taky ne. Každopádně na FÚ jim to zahlásilo nějakou neidentifikovatelnou chybu a v důsledku toho mu dva měsíce odmítali vrátit jeho přeplatek DPH, než se na chybu přijde. Skoro musel žrát trávu a půjčovat si prachy, než se přišlo na to, co za číslo je v jiné kolonce, než systém očekával. Úřednice na FÚ se mu skoro omlouvaly, že tak je to prostě nastaveno a že to kontrolní hlášení hlásí miliardu chyb, protože v takovém velkém množství částek to prostě nikdy spárovat ani jít nemůže.
o 06.11.2016, 08:06 | Zdeny60
Boiže, jakmjsou někteří zatupění, až to bije do zdi.

Rád bych věděl, jakej důchod bude mít borec, co nedá v životě fakturu, protože bude všechno dávat bez ní...
Marný...

jasně, nejvíc řvou ti, co kradou, až se práší. Hypoteticky - jedinej, kdo vystoupil proti podpoře cigánů, rozdávání peněz těm, co mají odpor k práci, pochybnejm simulantům - byl Babiš. tímhle u mě získla první body. Další získal za snahy zprůhledinit odvody daní. každej (skoro) z těch., co v tomhle vlákně kejhaj, by chtěli mít zdravotnictví na úrovni japonska ale zadarmo. Chětli by silnice na úrovni Saudský Arábie, ale zadarmo... Jo, to by chtěl každej. měli jste volit komouše, to jediní to předvedli v praxi - a výsledeke máte.

Já naopak pevně věřím, že tohle, které někteří nazývají kobliháři, konečně ve svejch tupejch havách pochopí.

To, co napsla Skuly, je věc, která je hodně krátkozraká. Podovndící byli, jsou a budou. Ovšem na druhous tranu budou chtít důchod, kterej zatím má každej stát vyspělý vivilazce a tihle celživotní podvodníci - nechal bych ej chcípnut hladem...Nemakal, neplatil daně, nedováděl faktury na FÚ - OK. Ať se postará, až mu bude 70.
o 06.11.2016, 08:10 | Zdeny60
A ještě neco - samo sebou vím, že se najde někdo, kdo řekne - dobře - budu dělat jako zamstnanec a po práci půjdu šmelit na brigádu. Kdo zvás děll někde v cizině, D,A,I,NL a pod, tak víc, že tohle tam prostě neexistuje. jednak tam přijde člověk domů z práce zničenej a je rád, že je rád (pravda, za svoji práci mu továrník zaplatí X více a tudíž nemá potřebu jít někam prodávt párky v rohlíku, pan Velkopodnikatel), ale jednak jeich pracovní nasazení je časově dalko vytíženější. jen u nás jne zatím možné, že někdo se v rpácvi "vyspí" a odpočatej jde odpoledne dělat zedniockou "bez faktury".

A v tomhle milej kokote Worme, je zásdní rozdíl, co razí Bbaiš a ostatní pochybná politická scéna. Pochopíš už konečně, o co kráčí???
o 06.11.2016, 08:14 | Zdeny60
Mr. Scully napsal:


Druhá věc - kolega na jaře v kontrolním hlášení nějaký údaj možná dal do špatné kolonky, možná taky ne. Každopádně na FÚ jim to zahlásilo nějakou neidentifikovatelnou chybu a v důsledku toho mu dva měsíce odmítali vrátit jeho přeplatek DPH, než se na chybu přijde. Skoro musel žrát trávu a půjčovat si prachy, než se přišlo na to, co za číslo je v jiné kolonce, než systém očekával. Úřednice na FÚ se mu skoro omlouvaly, že tak je to prostě nastaveno a že to kontrolní hlášení hlásí miliardu chyb, protože v takovém velkém množství částek to prostě nikdy spárovat ani jít nemůže.

A eivíš se??? Máš nějaký známý na stítních úřadech??? Viděl jsi někdy, jak se dá získat místi na takovém úřadě??? Já ano, mám takové známé a proto mě ani nepřekvapuje, proč se stalo tvému kolegovi to, co se stalo...je tam banda tuopejch debilů, kteří se jinde nemají nejmenší šanci uživit a proto je výsledek, jakej je. Naštěstí se začíná blýskat na lepší časy a objevují se už na úřadech lidé, co nejsou ničí známí a uplacení imbecilové, ale majé v hlavě mozky. Já osobně bych lempla, co se vyučil kuchařem a dostal se na tento post (příklad) v týmu teda rozhodně taky nechtěl.
o 06.11.2016, 08:43 | cupra.165
Doufám,že jste chlapci hrdí,že fandíte slovenskému stbákovi,který všem říká,že všichni jsou zloději,sám neumí do 5 počítat. To už s Vámi si nemám co říct. To, že si majetek dává k sobě ,výběrové řízení defakto vyhrávají jeho firmy.. Jsem zvědav,až jednou Babiš nebude a co bude dál? Většinu majetku,který už vlastní,těch lidí co zaměstnává..stačí aby se dědicové začali hádat...a že to politikům vadí? Divíte se? Kdyby jim to nevadilo,má pod palcem policii,veškerý obchod,celou republiku...to pak tu máme druhou Čínu... Když se Vám podnikatelé tak zajídají,můžete si to jít zkusit. Budete mít luxusní auta,domy, budete se koupat v penězích...jojo,tohle všechno je podnikání
o 06.11.2016, 10:22 | DaveF
mě to přijde, že svět se definitivně letos zbláznil :-(

Trochu chápu ty všechny, kteří jsou označovaní "elitou" za lůzu apod, že se chovají jak se chovají.
Ale neochota lidí vidět všechno v nějakých souvislostech, hledat ty souvisloti, přemýšlet na nad tím, podívat se trochu dál v čase i prostoru, to mě štve

každým dnem nám ubývá naše svoboda a lidi tomu ještě fandí...nechápu :-(
o 06.11.2016, 10:25 | Mr.Scully
Touha lidí po určité formě totality a represí pod rouškou údajného (samozřejmě fiktivního) boje za lepší zítřky bohuže sílí. Nevím jestli všude nebo jen u nás, ale je to ve všech oblastech lidského žití. Bohužel dřív na to aspoň byl potřeba nějaký program, dneska na to stačí pár hesel a lidi to sežerou jak ovce.
o 06.11.2016, 10:34 | worm03 | Upraveno: 2016-11-06 10:46:11
je to přesně tak, ale kdo chce kam... však uvidíte, zač je toho Babiš... Hlavně, až se začne to slavné EET srát... A úplně vidím, jak máš 2 dny na odstranění závady, když se něco stane... Skutečně to vidím... Jak o víkend něco řešíš, když kolikrát tady firmy nestihnou něco vyřešit ani za několik týdnů...
o 06.11.2016, 10:38 | darkbug
Jako nejak jsem se dokazal smirit s tim, ze kdyz agent STB prisel jako spasa z nebes a napsal slogan "my to zaridime", ze mu lidi dali hlasy. Nyni je ve vlade a kurva vubec nic nezaridil, krome toho ze se Agrofertu vede nejlip v historii, co jako udelal pro lidi?! Kde vyresil financovani statnich zakazek? Kde jsou slibovany protikorupcni opatreni? Proc nesedi Kalousek?... Misto toho se jede v pohode vsechno dal, protoze Ivo a podobni je samozrejme kamos a jenom jako tedka nemuzeme stykat na party. Jeho ministerstva jsou uplne ve stejnejch pruserech jako byly predtim a jediny co se resi je debilni EET, ktery je max v rozpoctu 20 miliard?! Jenze EET prida jeste volebni hlasy, protoze utoci na "zavist" kterou dokonale rozpoutala v cesky spolecnosti. Tedka je kazdej druhej zlodej nebo minimalne krade!! Pritom je to cely uplna picovina a tech 20 milirad zase vsichni vytahneme z nasi kapsy, at koncovi zakaznici (tedy i zamestnani) nebo podnikatele.
o 06.11.2016, 10:41 | DaveF
tak pro zákazníka zrovna ta účtenka problém nebude, zařízení má nastavený timeout např. 5s (oni tvrdí, že stačí 2s) a pak se normálně vytiskne účtenka bez toho FIKu (místo toho je tam dlouhý PKP podpisový kód poplatníka)
Dále jde veškerá zodpovědnost za prodejcem aby to odkomunikoval dodatečně.
o 06.11.2016, 10:48 | gizmi
Mr.Scully: svoboda jedince by měla končit přesně tam, kde začíná svoboda druhého jedince. A to přesně v ČR nikdy nefungovalo a fungovat nebude. Sluníčkovské vize "já mohu vše, kolga taky a vše bude krásné" opradu v ČR nefungují a fungovat nebudou. Osobně chci vidět ty zkrachovalý hospody. Každý křičí, ale v reálu nezavřela a nezavře ani jedna. Mají to jako těžká ryta a jen prostě remcají. Jak jsi napsal - Čecháček si poradí i tak, takže o co vlastně jde? Přesně tak všichny přemýšlejí. Pokaždé když někdo dělá něco proti bezpráví, tak se ozvou ti "demokraté o svobodě" a následně pak tihle ještě dodají, že stejně se vymyslí jak to obejít. Tak tomuhle říkám hodně zvrácená demokracie. Ono je těžké se vymanit z komunismu, kde nikdo nic nedělal a každý měl..
o 06.11.2016, 10:56 | Mr.Scully
gizmi - jak píše darkbug nahoře, tak zatím tady máme akorát rekordní dotace posunuté Babišovým firmám a deficit rozpočtu je stejnej, jen buzerace občanů asi tak pětkrát větší. Hospody samozřejmě zavřou, stejně jako mě na jaře odmítl náš domluvený bagrista, který řekl, že na Babiše sere a jde do důchodu, než aby se matlal s byrokracií místo práce.

Když šel Babiš do politiky, tak jsem byl i docela rád. Říkal jsem si, že sebere hlasy socanům a že bude finančně nezávislý. To jsem samozřejmě ještě netušil, co se z nej vyklube za zmrda. Ona totiž moc chutná daleko lépe než peníze. Teď si hrabe čistě na svém písečku a jediný, co umí, je sofistikované "všeci kradú" a "Kalousek lže", nic jiného jsem říct neumí a jeho odbornost je jedna velká nula. Chápu, že ministerstvo obvykle vedou náměstkové, tak to vždycky bylo a vždycky bude, protože ministr je pokaždé tupý jelito, kterýho tam dosadí strana. Ale tohle je fakt extrém, tohohle člověka fakt nezvládám.
o 06.11.2016, 11:08 | worm03

foto k příspěvku  od worm03

o 06.11.2016, 11:24 | Only_One
Hele a zamyslíte se třeba nad tím, na co ty dotace jdou? POměrně dost peněz šlo na ekologické zlepšení stavu podniků. Systémy odsíření, úpravy tepláren a pod. Vždyď to je přeci investice do prostředí kde žijeme všichni. To jsou miliardy vynaložených peněz do nás všech. To nejsou peníze Babišovi do kapsy ale finance na poměrně důležité projekty mimo jiné. A to že si platí tým lidí, co umí zpracovat žádost na dotaci, umí přečíst a zapracovat zadávací podmínky.. No tak to je přeci normální, to můžete udělat uplně každej z vás a tu dotaci dostat. A zpětně jsou tyhle dotační titulky kontrolovatelné, archivované a kontrolované.... To vás jako sere, že to je prostě obří firma a má tedy obří příliv těchto grantů?
Mimo jiné já vidím třeba příliv penež do zdravotnictví což dřív nebylo. Staví se a modernizují nové oddělení a i zvyšují se platy.
Změny jsou i v zakázkách na silnice a železnice. AŤ ten člověk má minulost, do které tady stejně nikdo pořádně nevidí, tak mě osobně zajímá co dělá teď a jaky to ma vliv na společnost. A já prostě změny vidím a mě to přijde jako prima, že je nějaký vývin, který ukáže čas jestli to je přínosné nebo ne.
Taky se zastavilo podepisování šílených zakázek, co bylo poměrně normální za dřívějších vlád. Třeba i kvuli tomu, že se stát částečně jako firma řídit musí a ono to tak taky funguje..
Administrativa je sice náročnější, ale třeba to pak povede k tomu, že se nebudou zvyšovat daně plošně.. A jestli franta v hospodě přizná všechno a zaplatí to co by měl... mě jako podnikateli co přiznává všechno do koruny jako docela skutečné narovnání toho prostředí jak bylo avizováno. Být tím frantou, tak mě to taky sere.. Ale pokud by na tom Franta byl tak špatně že když bude podnikat "čistě" se neuživí, tak nemá v podnikání co dělat..

o 06.11.2016, 11:30 | worm03 | Upraveno: 2016-11-06 11:34:30
Tak vždycky se to dá nějak vysvětlit... a když na tu dotaci nedosáhnu, tak to převedeme na příbuzný a hele... 50 mega doma... tak tohle nás sere...

EDIT: a radši ať to Franta nějak patlá, než aby chodil s nataženou ručkou pro podporu na poštu... pořád je to pro stát levnější... Na poštu chodím docela často a určitý dny tam vystojím krutou frontu za černejma držkama s nataženou pazourou...
o 06.11.2016, 11:32 | Mr.Scully
Only_One - mně osobně je milejší Franta, co vede hospodu a neplatí daně, než Franta, co je na pracáku a hospoda v krachu. Minimálně totiž finančně je ta druhá variant pro stát daleko horší.

Já tedy nevidím, že by peníze někam šly, teda kromě Čapího hnízda a podobně. Platy se zvyšují, protože byly volby a bylo třeba narychlo něco slíbit. Navíc ve zdravotnictví je naprosto kritický nedostatek sester, u nás ve FN v Plzni se rušily lůžka a ten stav byl naprosto neudržitelný (moje žena tam pracuje a všichni padají na hubu s přesčasy a oddělení pracuje třeba na 70% kapacity - pacienti se přesunují jinam, protože nejsou zaměstnanci, nikdo to nechce dělat). To jen tak na okraj.

Jinak souhlasím s tím, že minulost člověka není až tak podstatná jako aktuální činy. Bohužel z mého pohledu tady ta minulost dobře popisuje jeho charakter a vysvětluje některé jeho akce.
o 06.11.2016, 11:36 | darkbug
Only_One: Jasne staci vyplnit spravne papiry a dotace je tvoje. Krasne nam to pan Babis ukazal na Capim hnizde, to jsem rad, ze to takhle lidi berou. Me se z toho chtelo totiz blejt.

Krasne si napsal: Administrativa je sice náročnější, ale třeba to pak povede k tomu, že se nebudou zvyšovat daně plošně.... A treba taky ne :D sam uz moc dobre vis, ze kde se zvysuje statni aparat tezko vubec muzes myslet na snizeni dani :D
o 06.11.2016, 11:38 | darkbug
Zdravotnictvi je mega casovana bomba, ale na to Babis nema cas, dela dulezitejsi veci, maka narozdil od politiku.
o 06.11.2016, 11:39 | Mr.Scully
Já bych spíš navrhnul uzavřít téma Babiše, je to dneska nejkontroverznější postava politiky a nemá cenu se tu hádat donekonečna, bohatě stačí, když se chlapci hádají ve vládě. Zaměřme se konstruktivně na to, co se nás dotýká, tzn. změny v daních, byrokracii, paušálech, pojištění atd.
o 06.11.2016, 11:40 | worm03 | Upraveno: 2016-11-06 11:45:19
Všichni určitě daně nekrátí, ale ti co třeba jo (samozřejmě se nebavíme o obrovskejch daňovejch podvodech), tak proč ne... Kdybych podnikal, tak bych určitě nechtěl, aby ty peníze byly používány, tou černou dírou, která se nazývá stát, na nejdražší silnice v Evropě, na dotace STBákům a na živení černejch hub... Možná, kdyby se s penězi zacházelo lépe, vypadalo by to tady jinak... Tady se radši nasadí elektronickej obojek podnikatelům, místo aby se černý držky nahnali k lopatě... Ono je to totiž jednodušší...
o 06.11.2016, 11:45 | darkbug | Upraveno: 2016-11-06 11:46:49
Jasne, hospody se zaviraji ve velikym, za kraceni dani bych dal rovnou kulku... ale ze na Ministerstvech lidi kradou po stovkach milionu viz dneska Registracni znacky nebo cedule na dalnici vcera za 80 tisic kus? To je kazdej den volne pristupny v novinach, tunel minimalne za miliardu nakradenej! Ale nikoho to nesere, napise se clanek lidi si zanadavaj a zadna zodpovednost v tech uradech neni a ani nebude, protoze to by musel nekdo v Poslanecky snemovne tyhle veci odhlasovat a nevsiml jsem si, ze by to tam nekdo predkladal k odhlasovani :D:D a proc to tam nikdo nenosi? Jednoduchy protoze tam krade uplne stejne.

o 06.11.2016, 12:02 | assassin
Ja myslel, ze to tema je o pausalech, mohli by mi mistni co tu hned pisou jak to zastavi to jak podnikatele kradou vysvetlit jak se krade pomoci pausalu? Ja musim vsechny prijmy priznat a nemam cas papirovat, takze je pro me pausal vyhodnej. Socialni a zdravotni platim vyrazne vyssi nez vetsina zamestnancu - ano mam vetsi prijem, ale to je to co me motivuje, pokud me pomoci zdaneni nekdo dostane na uroven prumerneho zamestnance, moje motivace konci.
Dale tu nekdo napsal, jak podnikatel s pausalem si da auto do nakladu atd ? Vazne? Mohl by mi poradit jak na to? Jakoze si vezmu 60procent prijmu jako naklady a pak si k tomu jeste pripoctu auto atd? Hmm tady bude nekdo odbornik.
Me kdyz zrusi pausal, tak bud bud zaplatim odbornika, co mi do nakladu nacpe kde co, nebo se necham zamestnat v nemecku, pokud si me prace a dani mistni ministr nevazi tak to radeji nemeckej zamestnanec nez ceskej...

Onlyone - sam pises, ze si na dotacni projekty babis plati armadu odborniku a pak k tomu dodas ze my muzem taky? To je prece jasny ze jednotlivec nema prostredky aby to zvladl casove ani financne. Z jineho soudku,napriklad, kdyz te ojebe pojistovna na plneni - maj armadu pravniku, taky ti poradim, ze si muzes taky najmout armadu pravniku - moznosti mas prece stejny...
o 06.11.2016, 12:08 | Only_One
Dělám ve stavebnictví projekci.. když přijde na to, že investor chce dotace, což je docela časté a má zplatit kvalitní projekt a kvalitní lidi co to oběhaj tak se kroutí a pak se díví. Někdo to ale pochopí a investice obvykle přinese ovoce.
o 06.11.2016, 12:19 | assassin
Only_One: me prijdou cely dotace jako nesmysl, zvlast v podobe jak s nima zachazi velky spolecnosti uz je to prece uplne proti podstate dotaci. Ale holt to tu tak funguje, takze to ze jich vetsinu pres odborne zpracovane projekty, ktere zlepsuji prostredi nabere agrofert nejak prekousnu. Sam jsem nekolik takovych kvalitnich lidi a kvalitnich projektu videl zblizka a prislo mi, ze je to spis o uplatkarstvi a znamostech, ale mozna, ze to byla vyjimka a globalne je to jinak.

o 06.11.2016, 12:22 | Woko_O
Nerozumím tomu proč se tady všichni hádate, když s tim stejně nikdo nic neudělá.. zbytečný nervy pro nic..

Babiš je sráč, ale líbí se mi že on je takovej ten sráč, kterej si dokáže udělat dobře pro sebe, takovým stylem, že to nasere spoustu lidí a jemu je to u prdele, protože on se bude mít dobře.. takže my můžeme jenom nadávat, ale uděláme s tím hovno. Jedině můžeme bejt taky sráči a udělat si to po svým..
o 06.11.2016, 12:25 | assassin
Mohl by mi nekdo vysvetlit jak se krati dan vydajovym pausalem? Treba to ze hospodskej koupi flasku rumu za kilo a proda za 200 bez dokladu ma s pausalem spolecneho co? Btw kdyby to bylo ciselne presne takhle, tak naklady ma 50% uz jen tim nakupem rumu, pridam pronajem hospody atd - v tomhle konkretnim pripade se mu ani ten pausal nevyplati a lepsi si uctovat realne naklady ;)
o 06.11.2016, 12:27 | assassin
Woko_O: me nesere, ze si babis dokaze udelat dobre pro sebe, ale ze to stale vic a vic komplikuje me. Ikdyz ono me to zas tolik nesere, jak jsem rikal, az to dojde na hranici kdy se mi to nevyplati, necham se zamestnat v agrofertu - prej tam dobre plati...
o 06.11.2016, 12:43 | Woko_O
Já to chápu hele.. jen tim chci říct že není řešení, že se tu budete štěkat na foru.. je to nepodstatná věc kluci, stejně nevyváznem živý..
o 06.11.2016, 13:04 | assassin
Woko: zacalo to tak, ze se clovek kterej si uplatnuje vydajovej pausal zeptal jak to bude - a dorazilo par chytrejch, co nam vysvetlilo, ze si na nas co krademe konecne nekdo doslapne - tzn, nez dorazili zavistivi univerzalni odbornici, bylo to o pomerne jasne polozenem dotazu bez cile vyvolat hadku...
o 06.11.2016, 13:35 | CRK

foto k příspěvku  od CRK

o 06.11.2016, 13:37 | worm03
A už vás jeho tým IT specialistů vyhmát, má vaše IP adresy a příští týden všichni dobrovolně odevzdají ŽL nebo to bude taková kontrola, že se z toho všichni poserete...
o 06.11.2016, 19:29 | JA
ano hodně mě to tady sere..ale každej může podnikat kde se mu zachce..mějte firmy v daňovém ráji,nebo se přestěhujte víc na západ a plaťe každýho utečence pěkně každý den, nebo více na východ, což by některým zdejším členům zřejmě vyhovovalo.Ale tam byste nad spožděnou vratkou dph nebuleli, tam by jste ji ještě zaplatili...tak jak tedy omílat stále dávky cikánům? Myslím, že na rozdíl od vládnoucích zmetků, a to co nám pustili žilou, je to zanedbatelný. Třeba smlouva na spz mě opravdu připoměla neuvěřitelnou dobu paktu Zeman-Klaus, který nás tak vydudali, že se nám to stále vrací. No a někteří si ho pak zvolí za prezidenta. Nechci psát o Babišovy ale pokuď bude mít pod palce tak obrovskej kolos, vždycky se někde o výběrovku omete. Dotace? Největší nástroj jak na trhu zkurvit co se dá..nemluvím o silnicích pro obce ale teď jsem čet jak to složilo zavedenou polygrafickou firmu...mě nevadějí daně, ale přístup státu k osvč, sro a jejich opravdu někdy až likvidační požadavky co se týká papírů, změn a nařízení...podpora pro nové nulová a ještě buzerace. To mi vadí, že už nemám koho volit. Tolik slibů platby dph jenom z uhrazených faktur už jsme slyšeli? Moc, A nějkaá organizace sdružující živnostníky apod.? Nic,nic..ale na netu jedou diskuze a hlavně pořádně někoho poslat do prdele a nazvat zmrde. Hoši, svět je otevřený, i pro byznys..ale já sem rád Čech, ale snažím se státní buzeraci nahradit invencí, nápadem a zápalem v práci. Otázka pro zkrachovalého hospodského by taky mohla znít: děláš všechno pro to aby sem lidi chodili?
P.S. Jsem zaměstnanec německý firmy a motám se i do podnikání. To od roku 1987 kdy mi omylem povolili živnost, pak v Kolíně dostali pojeb a zase mi ji vzali :) A dneska vidím odvod z výplaty, tak bych se měl jít asi oběsit ale já chci háknout víc..a budu se mít líp..asi tak je jedno kdo bude sedět na MF, ale není jedno jak se k tomu postavím já..ufff
o 06.11.2016, 21:36 | worm03
BABIŠ - Můj VZOR!!! LOL!!!
[ Link ]
[ Link ]
a ještě poslední, ale bohužel u nás všude o něco podražilo... [ Link ]
o 07.11.2016, 14:33 | SilverGhost
Ano, Babišovo podnikání a dotace jsou zákonné, když si ty zákony šije na míru.
Ano, to jeho EET automaticky ze všech podnikatelů dělá zloděje a nepoctivce.
A Ano, místo abychom hledali možnosti, kde v té neskutečně velké černé díře zvané státní rozpočet ušetřit, hledáme možnosti, jak odrbat další a další podnikatele.
PS: Lidi, kteří nevydělávají a neodvádí daně, by vůbec neměli mít právo jít volit. Pak by to tu nevypadalo tak, jak to vypadá.
o 07.11.2016, 14:46 | Mr.Scully
SilverGhost - ta poslední věta trochu souvisí taky s tím, že nejvíc všechny zákazy, příkazy a byrokracii vítají ti, kterých se to vůbec nedotkne. Nedokážu si představit podnikatele, který si mne ruce, že musí naprosto každou korunu (vydanou i přijatou) psát do kontrolního hlášení a to někteří i povinně měsíčně (což zabere fakt hodně času, který by se jinak dal strávit prací). Ale pro člověka, který hákuje někde ve fabrice za osmnáct měsíčně a je frustrovaný vlastním životem, je tohle rajská hudba.
o 07.11.2016, 17:17 | worm03 | Upraveno: 2016-11-07 17:20:55
Nutno vidět [ Link ]

super je to, jak nesnáší toho reportéra, protože upozornil na jeho neproclené zboží ( [ Link ] ) a místo aby mu poděkoval, že zabránil daňovému podvodu, tak se šprajcnul jak malé dítě a nemluví s ním... A že by nevěděl, že má clít, když pod něj celníci patří?!!! LOL

ale přitom bonzování u jiných přímo podporuje... viz např. zde: [ Link ]
o 07.11.2016, 21:34 | AR
worm03: na druhou stranu super že tam můžeš nabonzovat ty jeho "fast foody" z kostelce :D
o 08.11.2016, 13:35 | CRK

foto k příspěvku  od CRK

o 08.11.2016, 16:21 | Zdeny60
A pak že to nejde:-))) ještě tam měl být časový sled dodávek na stůl:-)
o 08.11.2016, 16:28 | AllInOne
To jsou ceny jak za komaru
o 08.11.2016, 23:18 | xSam
Kdyz jsem si toto tema projel znovu, moc prispevku k veci tu neni.
Za ty ktere k tematu jsou, moc dekuji.

Kdyz to schvali tak mam jeden napad, ktery by to mohl vyresit. Tak uvidime, jak to dopadne...
o 09.11.2016, 00:04 | assassin
xSam: ja taky, budu delat jen za mega rocne, jen nevim jak se to bude libit zakaznikovi :)
o 09.11.2016, 13:16 | CRK
úspěch se neodpouští a ani nevyplácí... je zajímavé, jak se může stát, že se věc, která se vyplatí jak pro tebe, tak pro stát, začne být od určité částky pro tebe velmi nevýhodná... Sám to znám a budu pravděpodobně taky něco obdobného příští rok řešit... A pro rejpaly tady, chodí mi skoro všechno na účet, takže ne, pane Babiš, Zdědy70 apod. nejsem zloděj!
o 09.11.2016, 13:44 | SilverGhost
Buď v klidu, mě z obratu chodí na účet cca 98% peněz, možná i víc a taky se mě to zkurvený EET dotkne. A to ani neprodávám zboží lidem z ulice, ale jen předem nasmlouvaným klientům, takže je všechno naprosto přehledné. Ale zloděj jsem, protože taky podnikám. Alespoň tak na mě Babiš nahlíží.
o 10.11.2016, 09:47 | CRK
to se řeší brzo... ale aspoň něco... [ Link ]
o 10.11.2016, 13:35 | CRK
asi se málo snaží, jak tady někdo psal... a nejdůležitější jsou prachy... [ Link ]
o 10.11.2016, 13:57 | tykeev
Naprosto souhlasím s názorem v článku od CRK (13:35).

Živnostníci a drobní podnikatelé s obratem do 0,5-1,0 milionu ročně by vůbec neměli spadat do nějakého EET.

Všichni ti, kdo si jen tak při zaměstnání nebo důchodu přivydělávají na živnostenský list něčím, co umí, to dělat přestanou nebo pojedou úplně načerno.

Za sebe říkám, že je to velký, téměř nevratný krok zpět. Kdo s tím skončí, znovu už začínat nebude.
o 10.11.2016, 14:08 | CRK | Upraveno: 2016-11-10 14:09:34
přesně tak, ale hlavně spousta, a třeba schopných lidí, ani nezačne, když viděj, co se tady děje a co by museli...

EDIT: ono se možná teď něco navíc vybere... Možná... Ale celkový důsledky nás vyjdou mnohem dráž...
o 23.11.2016, 14:54 | CRK | Upraveno: 2016-11-23 14:55:25
A hele, Babiš chce zrušit jednu z daní...
[ Link ]

A hned tu máme vysvětlení, jeho 30 nevyplacenejch miliard...
+ samozřejmě daňový trik jako bonus
[ Link ]

Ještě mu to fakt někdo žere?!!
o 23.11.2016, 18:33 | assassin
tohle je taky vtipny:
[ Link ]

o 23.11.2016, 18:43 | CRK
Už jsem to četl... Brzo to začne běžet a ten čůůůůůůůůůůůůůr*k teprve teď zjišťuje, co a jak funguje...
o 25.11.2016, 11:07 | CRK | Upraveno: 2016-11-25 11:11:55
ELEKTRONICKÁ evidence, aby se následně vystavily dvě účtenky papírové!!! LOL

[ Link ]

Včera byl Babiš v televizi a prej pracuje na tom, aby pro podnikatele bylo všechno jednodušší!!!
Fakt tomu někdo ještě věří? Krom něj samozřejmě...
o 25.11.2016, 12:34 | assassin
CRK: to je asi jako posilam kontrolni hlaseni elektronicky - vytisknu potvrzeni, ze jsem hlaseni elektronicky poslal a poslu ho postou, tohle jsem nepochopil doted :)
o 30.11.2016, 10:29 | xSam
Předpokládám, že nikdo žádné novinky neznamenal.

Asi má pan Bureš trochu jiné starosti s Lex Babiš, se změnami v EET...
Tak třeba na paušály zapomene a nechá nás žít.
o 30.11.2016, 10:31 | xSam
assassin: pořiď si datovou schránku a posílej přes ní...
o 30.11.2016, 13:13 | CRK | Upraveno: 2016-11-30 13:14:38
Jen malej výtah... Čtěte a plačte... A zas ho někteří běžte volit...

[ Link ]

Obdobně úspěšný byl při lobbování za daňové úlevy. Babišův stěžejní podnik Preol vyrábějící bionaftu v roce 2015 dosáhl tržby 6,4 miliardy, z čehož mu vznikla daňová povinnost ve výši 53,4 miliónu korun. Díky daňové úlevě však zaplatil jen 363 tisíc (0,14 procenta ze zisku) a jeho představenstvo současně navrhlo vyplatit dividendy ve výši 200 miliónů. Ještě „úspěšnější“ byl v tomto smyslu v roce 2014, kdy si při zhruba stejně vysoké zaplacené dani vyplatil dividendy ve výši 350 milionů korun.
o 30.11.2016, 17:40 | worm03 | Upraveno: 2016-11-30 17:42:07
Jo, jo. takhle přesně vypadá narovnání podnikatelského prostředí v reálu!!!
Dotace, obcházení zákonů, využívání děr v zákonech a daňové úlevy...
Takže jak říká HRABIŠ, stejné podmínky pro všechny!!!!!
o 02.12.2016, 13:32 | CRK | Upraveno: 2016-12-02 13:42:35
Tak už to jede
[ Link ]

Ja ja, die Tschechen být fšdy tópra udavatch! Ja ja.
o 02.12.2016, 15:37 | AR
o 02.12.2016, 16:25 | CRK
Tak už to instaluju... :)))
o 02.12.2016, 22:04 | CRK
[ Link ]

Jakmile ministr financí Andrej Babiš prosadí elektronickou evidenci tržeb, přestane prý živnostníky obtěžovat. Rád by nám znovu sáhl ještě na výdajové paušály, s tím ale podle svých slov ještě tak dva roky počká, abychom si stihli zvyknout na jeho dřívější, již tvrdě prosazované nápady. Velkorysé, nemyslíte?
o 02.12.2016, 22:43 | riviera.kidd
o 04.12.2016, 22:19 | CRK
Normálně bych ho zavřel, dělá tam těžký milióny a sere na EET...
(tedy řekl by nějaký chytrák zase...)

[ Link ]
o 05.12.2016, 22:41 | CRK
ale jak dlouho...
[ Link ]
o 22.12.2016, 11:39 | CRK
o 22.12.2016, 12:42 | Mr.Scully
No tak tahle "právní ochrana" teda fakt ne, to jsou stejní blbečkové, jací mají to pojištění na pokuty, které prokazatelně nefunguje :-D Je to jen dojení lidí, kteří si myslí, že zaplatí tučnej roční poplatek a státní moc na ně nedosáhne. Popsaných případů je na netu víc než dost.
o 22.12.2016, 12:58 | lukee_cz
"to jsou stejní blbečkové, jací mají to pojištění na pokuty"
A kdo si myslis, ze za tim "antieet" stoji a provozuje to? ;)
o 22.12.2016, 13:57 | Bart 007
Kocicka :-))
o 22.12.2016, 13:58 | Rudi
Jasně, že další podvod a už na to upozorňoval nejeden server
[ Link ]
o 22.12.2016, 14:43 | Bart 007
Youtube video:
o 22.12.2016, 15:50 | Mr.Scully
lukee_cz - no vždyť jsem to napsal, že to jsou ti stejní blbečkové :) Mike se základkou a jeho asociální kamarád s vizáží zoufalce.
o 22.12.2016, 15:55 | lukee_cz
Mr.Scully - jdu si lisknout, az ted sem si asi precetl poradne, cos napsal :)
o 02.01.2017, 20:20 | xSam
Takže to vypadá, že to opravdu projde, daňový balíček 2017 jde 10. 1. 2017 do třetího čtení a součástí je i opravdu snížení výdajových paušálů.
Teď je otázkou jestli se to bude vztahovat na zdaňovací období za 2016, nebo až za 2017. To jsem se zatím nikde nedočetl.

Ach jo:-(((
o 02.01.2017, 20:26 | xSam
o 02.01.2017, 21:15 | assassin
xSam: podle me ucetni by se to nemelo vztahovat na rok 2016 zpetne, kdyby jo jsem v .... nemam zadny naklady, resp zadny uctenky...

pokud pausaly sundaj na 600tis nebo tak neco, nejpis koncim a necham se v DE zamestnat. nebo firma v danovym raji... jeste uvidim, tady v tom kocourkove uz nezaplatim ani korunu.
o 02.01.2017, 22:12 | Mr.Scully
2016 se to samozřejmě týkat nesmí. A podle mě se to nemůže týkat ani 2017, protože podmínky pro uplatnění daňových paušálů by podnikatel měl vědět už na začátku zdaňovacího období, aby se podle toho zařídil a třeba si začal schovávat účtenky či vést účetnictví.
o 02.01.2017, 22:42 | CRK
je potřeba to snížit, je potřeba udělat něco proti těm, co pracují a o něco se snaží... co se děje poslední rok, tak to už fakt nepobírám...
o 03.01.2017, 00:02 | xSam
Mr.Scully, máš pravdu jsem to spletl. Samozřejmě jsem měl na mysli 2017 a 2018.
Za rok 2016 je opravdu blbost.
souhlasím s tím, že by to mělo být až za rok 2018, ale původně to chtěli uplatnit i zpětně, takže já bych se nedivil už ničemu.
Pravda ale je, že zákon by měl být uveden v platnost 1. 4. 2017, takže pravděpodobně se změny budou týkat až zdaňovacího období 2018.
Tak snad alespoň bude trochu času se na to nějak připravit...
Uvidíme po třetím čtení, v to, že by to shodil senát, už moc nedoufám.

o 03.01.2017, 00:08 | Mr.Scully
Pokud vláda usoudí, že to prosadí, tak je rozhodnuto, protože Senát je levicový a Zeman stále ještě nevylezl Babišovi z prdele. Ale zase nám to dá relativně dostatek času (9 měsíců) na promyšlení, co s tím. Pokud máte nápady, jak tohle řešit legálně, tak klidně sem s nimi. Daňové ráje jsem s jednou společností konzultoval a tam to nikdy nebylo stoprocentně legální. Bylo to třeba "nezjistitelné" nebo "99.9% legální", ale na to kašlu, není mi pětadvacet, abych riskoval :-)
o 03.01.2017, 00:19 | xSam
Mr.Scully, poslal jsem ti mail...
o 03.01.2017, 01:36 | assassin | Upraveno: 2017-01-03 01:37:29
xSam: jestli mas navod, tak bych ho bral taky :)
ja bud skoncim na sro s tim ze zaplatim na danich vic a taky se budu snazit tvorit naklady = nakupovat veci co nepotrebuju, ale porad lepsi nez to dat buresovi (treba V8 sluzebak + naklady, nebo V8 soukromy + cestaky - to musim jeste propocitat) a nebo na to seru a necham se zamestnat. ale nejradeji bych sel na truc na pracak :(

btw, kdybyste vedeli o nejakym zajimavym V8 dejte info, momentalne me zajima discovery 3 V8 ...
o 03.01.2017, 08:35 | rover (WoodTech)
Nj je to více než nemilé... výhodou už je jen to že se dá promyslet co s tím ikdyž asi moc cest už nebude....
assassin - dobrá volba pracanta :-)
o 03.01.2017, 08:46 | AR
k jaké konkrétně změně má dojít? Posun hranice pro uplatnění paušálu? Nebo ještě nějaká další jobovka?
o 04.01.2017, 22:01 | CRK

foto k příspěvku  od CRK

o 04.01.2017, 22:55 | CRK
[ Link ]

a ví ten ču*ák něco?
o 05.01.2017, 00:27 | assassin | Upraveno: 2017-01-05 00:30:36
rover: jen sehnat neco slusnyho...
uz jen kdyz dam do mobile disco(vsechny modely) vyjede 750aut, omezim to na benzinovej motor a je jich 11 :) a i tak se bojim, ze to "nejede", jsem zvyklej jezdit trosku svizneji (treba pracovne dalnice) a to disco diky te silene hmotnosti ani s 300ps nejede - at uz jde o akceleraci nebo cestovni rychlost (ted jezdim dalnice(DE) 180-200 a to asi s LR nepujde :) )
moc moznosti nebude, ja se budu snazit tvorit nejake naklady - ted priznavam, ze profituju z pausalu, protoze delam "havou" a naklady mam minimalni...
mam par znamych co jedou firmy v danovych rajich atd, ale na to nemam odvahu...

AR: jo posun hranice, jestli tusim spravne tak na pulku? tzn dnes muzes pausal uplatnovat z trzby 1,2M - s tim ze do 2M muzes uplatnovat uctovat vydaje, nove by to melo byt 600tis (a limit asi 1M?)
o 05.01.2017, 08:12 | AR
Těch 600 je real? jestli jo tak to možu jebat a du na pracak ať se o mě stará Bureš
o 05.01.2017, 08:42 | Only_One
no já jsem to pochopil, že to není částka z obratu, ale částka, o kterou je právě toto sníženo. TJ při 60% paušálu smím uplatnit pouze 600 000 Kč náklady
o 05.01.2017, 10:03 | rover (WoodTech)
O-O mám za to že jde o snížení hranice pro možnost uplatnění paušálu.
assasin - benzinových je jich opravdu málo a pokud tak spíš Německo nebo víc na sever :-)Pokud jedeš konstantní rychlostí problém to nebude ale já už bych do tohodle typu auta naftu taky nechtěl, nějak si na to nemůžu zvyknout a stejně to bere 15/100 tak lepší benál s LPG.
o 05.01.2017, 10:11 | Mr.Scully
Já to chápu stejně jako Only_One, tzn. paušál si smíš uplatnit dále, ale hranice bude 600k. Už teď to takhle funguje, že když přelezeš limit (který je asi 1.2M nebo kolik), tak paušál používáš dál, ale prostě náklady už ti nerostou a tudíž ti rostě daň z příjmu, socka a zdravka.
o 05.01.2017, 10:19 | rover (WoodTech) | Upraveno: 2017-01-05 10:23:43
No ano ale pak je to nesmysl takže je to hranice kdy ještě budu paušál využívat. Samo pokud jsem o 50t. nad nevadí mi to ale pokud se budu pohybovat kolem Míče tak už je to jiná....
To co psal O_O jsem pochopil tak že myslí že při 60% využije odpočet max. 600t. tedy za základu 1m.
o 05.01.2017, 10:26 | CRK
hihi [ Link ]
o 05.01.2017, 11:37 | assassin | Upraveno: 2017-01-05 11:38:18
jj, je to jak pise scully, ted je limit pro uplatneni pausalu 2M - tzn pokud mas obrat do 2M muzes delat pausalne vydaje, pokud vic, musis evidovat realne naklady.
bohuzel je tam dalsi limit a to je castka ze ktere si ty pausalni naklady vypocitas a to 1,2M - tzn kdyz mas obrat treba 1,9M tak naklady udelas jak 60procent(nebo jiny procenta podle oboru podnikani) z 1,2M a zbytek je zisk. tzn neni moc vyhodny to prelezt :)

nove by tyhle 2limity mely jit na pulku. tzn do obratu 1M muzes mit pausal, ale naklady si muzes pausalne vypocitat z max 600tis...
o 05.01.2017, 12:51 | Mr.Scully
assassin - tu první větu jsi napsal nepřesně. Já mám obrat nad 2M a dělám paušální výdaje. Není žádná povinnost evidovat si reálné náklady a nikdy nebude. Ale je tam ten limit, od kterého se pomalu ztrácí ta výhodnost. Přesně jak píšeš ve druhé části příspěvku :-)
o 05.01.2017, 12:58 | rover (WoodTech)
No vida já si myslel že 1,2M je hranice odkud padá paušál a musíš dokladovat ...
Ale tak stejně z hlediska daní je to v podstatě tak ne ?
Mr. to se ti víc vyplatí platit z těch 800t. odvody než účtovat náklady ??
o 05.01.2017, 13:08 | assassin
Scully: tak to je divny, ja to vsude nasel tak jak jsem napsal, tvrdila mi to i ucetni...

viz treba tady: [ Link ]
o 05.01.2017, 15:11 | Only_One
já to chápu tak, že obrat mám třeba 3 miliony paušál 60% a uplatnit můžu 60% nebo maximáklě tu částu limutu. Takže taky bude základ daně 3 000 000 - 600 000 a tedy základ 2 400 000, ze kterého zaplatíš daně a zbytek. Stále mi to přidjde docela dobrý pro někoho kdo dělá doma v kanclu u kompu. 600 000 náklady jsou pořád super
o 05.01.2017, 16:21 | Mr.Scully
assassin/rover - ne, je to tak, jak píše Only_One. Paušál se může použít KDYKOLIV, jen díky tomu snižujícímu se limitu to začíná být nevýhodné. Já když vyplňuju daňový přiznání, tak tam prostě zadám paušál a když bych tam chtěl napsat třeba dvě mega nákladů, tak to myslím zahlásí chybu nebo to prostě opraví na to maximum.

rover - jsem programátor a fotograf, dám si do nákladů počítač, fototechniku (to jsou řádově jednotky set tisíc korun) a musel bych i auto, aby to aspoň trochu mělo význam. Furt se to moc nevyplatí a hlavně - už teď se kvůli tomu zmrdovi z Agrofertu (a částečně i předchozím ministrům) seru s papírama ohledně DPHčka, kontrolního hlášení, MOSS apod. Jestli si mám ještě vést účetnictví, tak na to seru, protože bych nic neudělal, pořád samý papírování a byrokracie. Dneska celej den počítám DPHčko a práce stojí.
o 05.01.2017, 16:24 | Mr.Scully
Jinak v těch článcích (viz aktualne.cz) je to fakt vysvětlené nejasně, takové to "nelze použít" apod. Není divu, že lidi v daních plavou, když to ani novinář nebo politik neumí vysvětlit. Prostě paušál použít lze, ALE to paušální procento lze aplikovat pouze na maximální částku (která už 60% paušálu je aktuálně tuším 2M obratu, tzn. 1.2M nákladů). Cokoliv nad tento limit už se automaticky bere jako zisk, tzn. platí se z toho všechno.
o 05.01.2017, 16:37 | Martyn
Scully a proč nemáš učetního? Já mu dávám 2tis měsíčně, vždycky po konci měsíce mu nahrnu všechno co jsem platil + všechno co jsem fakturoval a o víc se nestarám. Na konci roku mi z toho vypadne za další dvojku DP a šlus.
Myslím že za ty kč to stojí o starost míň..
o 05.01.2017, 18:39 | rover (WoodTech)
Ok, ja se v tom právě úplně přesně neorientuju neb si nechám Účto dělat..... zatím my říkala účetní ze je nejlepší paušál ( mam 80%) tak jedem paušálně což je pro oba jednodušší ,...
o 06.01.2017, 00:40 | Mr.Scully
Martyn - tak já daním (nedobrovolně) rozumím, není důvod to někomu svěřovat, něco mu vysvětlovat a posílat. Mám rád nad tím kontrolu. Takhle přesně vím, co jsem kdy zaplatil. Mám kamarádku, která mi to max. zkontroluje před odesláním, já jí za to nafotím dceru a je to, výměnný obchod hotov :-) Nejvíc času mi beztak zabere sbírání a počítání podkladů. Vlastní vyplnění už je relativně maličkost.
o 06.01.2017, 16:07 | assassin
Tak jsem to jeste jednou probadal a je to jak pise Scully, limit pro pouziti pausalu neni, jen max castka ze ktere se ty pausalni vydaje pocitaj - 2M - tzn pokud mam 60procent, maximalni castka jakou muzu uplatnit jako pausalni vydaj je 60procent ze 2M = 1,2M

Takze sypu popel na hlavu, co jsem napsal vyse je chybne
o 06.01.2017, 16:41 | CRK
a jak je to s DPH? Já sem byl plátce, ale to jsem měl normálně náklady, teď jsem neplátce a daním paušálem, ale letos přelezu mega, takže zvažuju, jestli to mám dělat nákladama (a to už bych asi měl začít) nebo pořád používat paušál...
o 06.01.2017, 16:58 | Only_One
DPH nema na paušál vliv
o 06.01.2017, 17:01 | assassin
CRK: asi nevim v cem by dph melo mit vliv. Ja jsem platce a naklady delam pausalem. Pokud jsi schopnej udelat vic nez 60procent nakladu (nebo v jaky si kategorii) delej to nakladove. Pokud ne je vyhodnejsi pausal, dph s tim nema moc co spolecneho...

Jo platce dph musis byt pokud prelezes 1M za dvanact po sobe jdoucich mesicu - ne za kalendarni rok. Bacha na to at se pak k dph nehlasis zpetne - pokuta, opravny doklady atd...
o 06.01.2017, 17:01 | CRK | Upraveno: 2017-01-06 17:03:04
to neřeším, to je +- stejně asi, já to chci hlavně jednoduše
o 06.01.2017, 17:07 | assassin
Tak pausal jednoduchej je. Kvuli dph ale musis vest evidenci a uchovavat doklady + kontrolni hlaseni atd :) to si uzijes ...
o 06.01.2017, 17:10 | CRK
"didoprdele" :) jaký doklady musím uchovávat?
o 06.01.2017, 17:12 | Only_One | Upraveno: 2017-01-06 17:14:08
Tak nemusíš, ale pak si neodectes DPH od nakoupených věci.. což je logicky blbost. Takže když už někdo je plátce DPH, tak je logicky nejvýhodnější co nejvíc věci mít v účtu aby bylo možné to DPh platit co nejméně a tedy pak máš víc papírování a musíš to schovávat pro kontrolu
o 06.01.2017, 17:35 | CRK
takže náklady udělám paušálem a DPH dokladama?
o 06.01.2017, 17:40 | Only_One
Dáme paušálem znamenají jednoduše vypsat přiznání a jednoduše vyčíslit základ daně. To nemá s DPH nic společného. Vedení DPH je samostatná ddisciplina a k tomu musíš mít příslušné doklady
o 06.01.2017, 19:10 | rover (WoodTech)
Ano je to tak ze Dan z příjmu je jednou ročně takze se vyplatí pořad paušál a navíc pokud spadás do zajímavé skupiny/paušálu ;-) DPH mas v podstatě každej měsíc .
o 06.01.2017, 19:21 | CRK
jako ty, viď :)
ale to je voser tohle všechno...
o 06.01.2017, 19:47 | Mr.Scully | Upraveno: 2017-01-06 19:49:48
DPH sama o sobě je ještě přijatelná byrokracie (byť tím člověk bohužel musí zdražit nebo přijít o zisk, pokud účtuje neplátcům). Pak ale přijde třeba MOSS při fakturaci do zahraničí (lahůdka - hlídat sazby DPH ve všech evropských zemích a daň posílat v eurech do Brna) a nejvíc to dojebalo kontrolní hlášení, tam když jim to nesouhlasí o pár korun (což upřímně nesouhlasí často - nelze v podstatě zajistit, aby člověk byť jen s padesáti fakturama měl takový štěstí, že jeho třeba třicet různých obchodních partnerů tu DPH v kontrolním hlášení vyčíslí přesně nastejno), tak jsou schopni člověka vyšetřovat a třeba mu zadržovat přeplatek DPH. Vrchol ledovce politické demence pak je EET, ale to je jediná věc, která se mě naštěstí netýká.
o 08.01.2017, 19:51 | CRK

foto k příspěvku  od CRK

o 11.01.2017, 18:40 | CRK
lidi bonzujou i po zrušení toho bonz webu, ale nějak nic...
[ Link ]

Už nějak dopadly ty paušály?
o 11.01.2017, 19:57 | Martyn
Scully jako fakt si porid ucetniho nebo tady nebrec ze na to nemas cas a nervy. Od toho jsou ze tomu rozumi a ty se nemusis starat.
Vystavuju mesicne kolem 70ti faktur, ca 80% do zahranici a co ty pises absolutne neznam. Nesouhlasici kontrolni hlaseni na me vyndali jednou, jen jsem ho potvrdil (z moji strany bylo v poradku) a vse ok, vratka dph prisla na cas..
Sazby dph v zahranici nesleduju, reverse charge.. ale jasne pokud fakturujes neplatcum tak je to asi jinak, nevim..
o 11.01.2017, 20:07 | Mr.Scully
Účetní ale nic neřeší, 90% práce je dát dohromady podklady, excely apod. Namlátit to pak do formulářů už umí cvičená opice, za to nikomu nemusím platit. Ten povzdech je nad tím, že tenhle dementní stát (a ostatně celá EU) se snaží podnikání čím víc zesložitit. Pamatuju dobu, kdy ODS chtěla daňový přiznání na jednu A4 a skoro to vypadalo docela reálně. V posledních letech se to ovšem zvrhlo na úplně jinou stranu (a nejzhovadilejší jsou zhruba poslední 2-3 roky).
o 12.01.2017, 07:47 | rover (WoodTech) | Upraveno: 2017-01-12 07:50:15
Mr.Scully - nevím proč by jsi měl dělat práci za účetní. Vezmu faktury za měsíc a pošlu to k ní a o víc se nestarám . Daním paušálem tak je to jednodušší ale stejně to funguje s nákladama u jiné firmy, vezmu doklady a dodám účetní. Sem tam něco vyhodí když se to nehodí a je to. Starost 0 ;-)
A upřímně, podniká se mi stejně jako vždy takže to moc neprožívám, dokud je práce tak se dělá tím ostatním si moc hlavu nelámu dokud nemusím..... a vlastně na to ani nemám čas.
o 12.01.2017, 09:18 | riviera.kidd
Staci mit i slusnej ucetni program a jen z toho stahnout data

Pokud nekdo fakturuje jak se tady pise treba tech 70fa mesicne tak urcite nejede v excelu a kazdou rucne neprepisuje
o 12.01.2017, 09:22 | Mr.Scully
Českých faktur mám pár desítek, horší jsou desítky tisíc prodejů do zahraničí, kde je pokaždé jiná sazba DPH (mimo EU naopak žádná) a nejsou to faktury, protože to jsou malé částky, takže je to evidované v systému, ze kterého přinejlepším dostanu nějaké prasácké CSV, se kterým musím dál pracovat a vlastním programem to rozparsovat a vyhodnotit a roztřídit... nechci to detailně vysvětlovat, ale nejvíc práce to prostě vždycky dá dát dohromady a to musím udělat já. Svět není bohužel jednoduchej ve smyslu faktura + pevná sazba DPH a hotovo.
o 12.01.2017, 09:57 | xSam
Včera jsem na jednání PS koukal.
Bohužel jednání bylo přerušeno a kdy se v něm bude pokračovat nevím, možná dneska odpoledne.
Rozhodně to bylo zajímavé, uvidíme jak dál.
Snížení výdajových paušálů navrhl rozpočtový výbor a vzhledem k tomu, že se všichni neustále ohánějí tím, jak jsme letos ušetřili a jak je potřeba snižovat daně a nechat peníze v kapsách občanů, tak třeba to neodhlasujou:-)
o 12.01.2017, 10:00 | CRK | Upraveno: 2017-01-12 10:01:18
paušály snad prej budou řešit v pátek... všechno je zbytečně složitý a sliby o zjednodušení podnikání se nakonec obrátily v přesnej opak... Kdybych nepotřeboval bejt pánem svého času, tak bych se na to vys...
o 12.01.2017, 10:17 | xSam
Jojo, už jsem se taky dočetl, že se k tomu vrátí v pátek.
Paušály ale pravděpodobně projdou, nikdo k tomu nedal pozměňovací návrh a ani to nikdo z poslanců nekomentoval. Asi je to jasně ložená věc...
o 13.01.2017, 10:08 | xSam
Tak za chvíli se bude hlasovat.
Je to na pořadu za 3 body tedy bod 206.
Pokud někdo chce a má chuť může sledovat jednání online na [ Link ] .
Někdy je zábavné o čem tam tlachjí.
o 13.01.2017, 10:37 | xSam
Takže v 10:50 to začne:-)
o 13.01.2017, 10:45 | Mr.Scully
Proč vůbec řešíme, jestli to projde nebo ne, když v parlamentu má drtivou většinu levice a ta hlásá, že kdo se živí sám, tak je nepochybně podvodník a zloděj? Jak nejsi ovce v továrně od šesti do šesti, tak tahle vláda lopat se bude snažit tě potrestat to nejvíc. Samozřejmě že to projde. Jsem zvědav, jestli se proti tomu aspoň symbolicky postaví pravice nebo už zdegenerovala taky.
o 13.01.2017, 10:58 | SilverGhost
Jenže ona pravice v tomto státě vůbec není pravicí :-(
o 13.01.2017, 11:41 | xSam
Odhlasováno. 103 pro 34 proti:-(
o 13.01.2017, 12:09 | xSam | Upraveno: 2017-01-13 12:13:12
Aspoň ten Stanjura to řekl dobře a Kalousek taky...
o 13.01.2017, 12:57 | assassin
A plati to teda pro rok 2018 ? Zpětné to snad dat nemuzou ne?
o 13.01.2017, 13:11 | xSam
Predpokladam, ze az za rok 2018, je to v tom zakone nejak popsane, ale priznam se, ze jsem to moc nepochopil.
Pisou tam o nejakem prechodnem obdobi 2017, ale fakt tomu moc nerozumim...
o 13.01.2017, 15:08 | Mr.Scully
Podle mě to platí za rok 2018, tzn. daňové přiznání v březnu 2019. Ještě to proběhne senátem a prezidentem, ne? A nemůžou najednou v půlce roku 2017 říct, že sis měl od ledna schovávat účtenky.
o 13.01.2017, 15:41 | xSam
Tak jsem to asi uz pochopil, odecty za deti a manzelku je mozne si uplatnit jiz za rok 2017, jinak platnost za rok 2018, jak pise Mr.Scully
o 24.01.2017, 23:12 | riviera.kidd
Kdyby chtel nekdo reklamni predmety :-D
[ Link ]

foto k příspěvku  od riviera.kidd

o 25.01.2017, 17:49 | CRK
o 26.01.2017, 15:16 | CRK
Jak můžou jeho kulolízalové tohle všechno přehlížet?!! (Vysvětlení: 20 let táhnoucí se desítky kauz jsou vykonstruované :D)
[ Link ]
o 29.01.2017, 22:08 | sotek
V reportáži v "168 hodin" na ČT1 ohledně jeho nevysvětlitelných příjmů se teda předvedl.
o 30.01.2017, 09:06 | worm03
sotek: je to strašný, ale stejně ho tupé stádo bude volit
o 30.01.2017, 09:15 | worm03
o 30.01.2017, 11:29 | CRK
Hrabiš je jeden z největších zmrdů a kdo to nevidí, je hlupák... Ten to tady jenom rozesere, napakuje se a v klidu odejde a ještě to svede na ostatní, že to je kvůli nim... Ten je hodně průhlednej - tedy transparetní, jak sám o sobě s oblibou říká :)))

Zde něco pro pobavení :))))))
Youtube video:


foto k příspěvku  od CRK

o 30.01.2017, 13:51 | Mr.Scully
Ty vtipy nemají význam, to tupé stádo jeho voličů se akorát utvrdí v tom, že jsou všichni proti němu a proto on je vlastně ten chudáček. Pokud je někdo jedním z největších zlodějů v novodobé historii naší země a přesto má popularitu, která mu pravděpodobně vyhraje příští volby, tak nemá cenu proti tomu bojovat tímto způsobem, je to kontraproduktivní.

Byl bych radši, kdyby to tady zůstalo v konstruktivním duchu, tzn. nějaké rady, jak optimalizovat daně, aby nebyl živnostník bit každým rokem čím dál víc.
o 30.01.2017, 13:57 | CRK
teorie je to hezká, nicméně nám ve finále nezbude nic jiného, než si udržet alespoň ten humor :)
o 30.01.2017, 14:53 | rover (WoodTech)
CRK- mě už tohle spíš připadá jako takové to čecháčkovské stěžování. Podnikalo se před dvaceti lety, podniká se dnes a bude i za dvacet let.
Jednou to tak je, tak to musím respektovat a maximálně se snažit o změnu věci která se mi nelíbí ( to nakolik jako jednotlivec zmůžu je věc jiná). Jinak jsou to jen hospodské kecy. ¨
A neber si to nijak osobně ;-)
o 30.01.2017, 15:04 | Mr.Scully
rovere, máš pravdu, ale faktem je, že ty podmínky se stále zhoršují. A ať jsme názorově vpravo nebo vlevo, tak to, že je někdo schopný se uživit sám, aniž by potřeboval být někde zaměstnaný nebo nedejbože žádat o nějakou dávku, by melo být obdivuhodné a podporované. Natož pokud ještě navíc nějaké lidi zaměstnává sám. A ne že se živnostníci stále více kontrolují a postihují. I ten hostinský, který zatajuje část tržby, je pro společnost pořád cennější a ve výsledku levnější než žádný hostinský.
o 30.01.2017, 15:09 | rover (WoodTech)
Nj když to takle napíšeš tak se to dobře poslouchá ale skus to nějak zavést systémově v praxi. Pokud povolíš tak je to okamžitě zneužito a čím větší jseš a čím větší máš lokty tím víc si toho pak můžeš dovolit. Obávám se že základním problémem je morálka..... pokud bude fungovat ta, tak nebude třeba řešit takové věci .
o 30.01.2017, 15:32 | CRK
rover: neberu, já nemám s diskuzí problém... Nicméně to není žádné "čecháčkovské stěžování"... Tohle se dělá po celém světě a je to normální probíraní či zesměšňování věcí, které se někomu nelíbí...
o 31.01.2017, 21:22 | MazliG

foto k příspěvku  od MazliG

o 01.02.2017, 08:03 | CRK
MazliG: to je přesný :D
o 02.02.2017, 11:09 | CRK
ty s tím zase v*jebou...
Youtube video:
o 08.02.2017, 09:05 | worm03

foto k příspěvku  od worm03

o 13.02.2017, 20:25 | CRK
pěkně mu to řekl :)))
[ Link ]
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.469 sekund.