Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > R: Venkovní IP kamera

 o Navštíveno 11600x o
o 07.12.2016, 10:59 | soray
Potřeboval bych poradit s výběrem IP kamer (3ks), nepotřebuju nic extra - jen na monitorovaní okolí domu. Trochu jsem procházel net a výběr je velký, už se v tom docela ztrácím.

Požadavky jsou (zatím):
- umístění exteriér
- připojení lan PoE
- rozlišení HD nebo FHD
- IR přísvit alespoň 20m
- kompatibilita s Qnap TS-251+ [ Link ]
- cenově cca do 3-4k za kus

Za případné tipy díky :)


o 07.12.2016, 18:24 | oranger
Mam HikVision DS-2CD2620F-I a ok, 3ks kolem domu, mel jsem stejne pozadavky co ty
o 07.12.2016, 18:56 | Ghofig
Hikvision je v tomto pripade jasna volba... (nechce se mi overovat ta kompaktibilita, ale myslim, ze by nemel byt problem)
Mel jsem ji doma, kvuli siri zaberu poslal pryc, ale budu brat dalsi...
V teto cene to ma celkem bezkonkurencni administraci a provedeni
o 07.12.2016, 19:20 | soray
Ok, a nějaký levnější model Hikvision jako alternativa?
o 07.12.2016, 19:22 | soray
Co třeba toto [ Link ]
o 07.12.2016, 19:35 | HIGHTOWER | Upraveno: 2016-12-07 19:40:47
Tu od Ghofiga jsem bral já [ Link ] a spokojenost. Za ty peníze Hikvision jasná volba. Možností je od nich plno - rozlišení, šířka záběru atd. Funkce OK, jako detekce pohybu v obraze, diskrétní zóny lze nastavit, přístup z venku, atd., atd.
o 07.12.2016, 19:51 | soray
No supr, to je ta samá, co jsem posílal link. Jestli je OK, tak je asi rozhodnuto :)
o 07.12.2016, 20:59 | MazliG
[ Link ] já řešil kdysi tady
o 07.12.2016, 22:03 | golfista hanz | Upraveno: 2016-12-07 22:04:14
ahoj přidám se k tématu.. poradil by mi někdo ohledně kamer na dům ? vůbec se v tom nevyznám chtěl bych cca 3-4 kamery se záznamem a možností podívat se třeba přes TV v obýváku ale i na mobilu nebo tabletu když nebudu doma. co vše je k tomu potřeba a kolik si na to cca připravit ? ještě otázka kdo se v tom vyzná když budu snímat před domem kde je i silnice a chodník je potřeba nějaké povolení nebo oznámení ? díky za info
o 08.12.2016, 10:06 | Milhauzz
Ahoj, taky se pridam. Zatim jsem daval jednu, ted presne nevim co to je zac, protoze ji mam chvilku a jsem ted mimo domov. Casem rozsirim na dve nebo tri. Sitovy zaklad mam, co ale budu resit v dohledne dobe je NVRko. PoE mam reseno vlastni cestou, nejaky tip?

Legislativu bych vubec neresil, chranim sebe. Zeptal jsem se obou sousedu, se kteryma su za dobre, jestli jim to nevadi - naopak, jelikoz bydlime kouksek od hospody, to kvitovali skoro s nadsenim.
o 08.12.2016, 10:21 | M.a.R.i
Se trošku přifařím.

Když koupím ty HikVision za necelou 3k, co jsou tu linky. Časem jich bude třeba 4-6. Jaké je pak nejlevnější funkční řešení na sběr dat a zálohování v nějaké smyčce? Jedná se pouze o kamery okolo a v našem baráku. Nikdy mi kamery nechyběly. Ale budu dělat příští rok fasádu, tak že bych rovnou nějaký namontoval :).
o 08.12.2016, 11:12 | HIGHTOWER
golfista: 3-4 kamery +-10-12.000,-, pokud chceš aspoň trochu kvalitní. K tomu nějaký nahrávací HW s diskem 3.000,-, to máš lepší rovnou si pořídit NAS server a používat ho i pro data s PC :-) Nějaký ten montážní materiál dejme tomu 2.000,- (hlavně tedy napájení kamer)

Milhauzz: Legislativu chce řešit případně, neb za to jsou velké flastry a pak, že sousedům nevadí, stačí, aby si stěžoval někdo, kdo jde jen kolem a má pocit, že ho kamera zaznamenává a je problém hnedka. 1) pokud kamery berou jen tvůj pozemek, no problém, netřeba nic řešit (případně mít nastavené zamaskování veřejných prostor - černý pruh přes to např.), 2) pokud chceš brát i před barákem na ulici např., tak stačí oznámit na ÚOOÚ, že máš na baráku kamery, máš záznam, je na jejich webu na to formulář, pak bys měl dát na barák z ulice ceduli, že je tam kamerový systém a hotovo. Ono, když bys pak využil nějaký záznam, tak byť bys to dal jen PČR, tak může být problém, ty chytráci z ÚOOÚ prostě jednou je to OK, podruhé zase špatně bez toho oznámení o kamerovém systému.

M.a.R.i.: nejlepší je nějaký NAS server, který budeš mít i pro PC data např., a vše se nastavuje v administraci té kamery, kolik přiřadíš místa pro záznam apod. Já zatím používám jen pam. kartu v kameře přímo, 64 GB u 2 MPix kamery to zachovává cca 2 dny smyčku při záznamu jakéhokoliv pohybu. Pro 4-6 kamer bych to viděl na disk alespoň 2 TB, ať v NAS nebo nějakém NVRku
o 08.12.2016, 13:39 | Milhauzz
HIGHTOWER: aha, diky za vysvetleni. V tom pripade to budu resit, nez nejaka zavistiva (cenzured) bude neco chtit resit. Mrknu na to. Diky.
o 08.12.2016, 13:54 | M.a.R.i
Super,
díky za info.

NASku mám a umí i kamery, ale j to starý Dlink DNS-320L, ale časem chci pořídit něco lepšího :).

Mám to brát tak, že je lepší jít cestou IP kamery?

A co je potřeba dotáhnout ke kameře. Datový kabel vemu FTP 6A (ještě ho mám pár set metrů). Ale nemám switch s POE, tak jaký kabel dotáhnout k napájení kamery. Aby to bylo univerzální? Popravdě se mi tam nechce tahat zásuvkovou CYKY 3x1,5.

Díky
o 08.12.2016, 13:58 | AR
MaRi: Pokud chceš napájení až ke kameře tak cyky nemusíš, stačí 2 žilový na světelné okruhy atd. Ale zvážil bych POE. Samotný injektor je v dnenší době už pár peněz a než se jebat se dvěma kabelama tak bych šel do poe.
o 08.12.2016, 14:09 | M.a.R.i
AR. diky za nasmerovani. Kouknu na kolik vyjdou injektory treba na 5 kamer. Mam 48p switch od Dell, ale bohuzel POE neumi a menit ho nechci.
o 08.12.2016, 15:29 | Ravo
šel bych cestou IP kamer (nejspíš hikvision, mají v současnosti asi nejlepší poměr cena/výkon). Ke kameře bych natáhl jen datový kabel, stačí klidně Cat5E (ale kvalitní značkový) a napájel je přes PoE.
Zaznam řešit na obecnou NAS, pokud chcete vyšší funkce, tak pořídit NVR (vpodstatě dedikovaná NASka jen pro kamery, na které běží nějáký soft navíc kde se řeší víc streamů, různé scripty při eventech na kamerách atd.)

Kdo chce hodně tlačit na cenu, tak bych doporučil hybridní systém od Hikvisionu - kamery jsou připojeny jen dvoudrátem (klidně jeden kroucený pár datovýho kabelu, nebo koax atd.) ke jejich NVRku (podle typu to má pevně určený počet kamer 4,8,.. atd.). Toto NVRko je pak už běžným ethernetem připojený do sítě a veškerý management kamer se dělá přes to NVR - kamery samotné nemohou v síti fungovat. Takže od každé kamery natáhnout zase klasický Cat5E do centra, kde bude NVR. Přes jeden pár pojedou data, další dva páry použít pro napájení +/-. Oboje (NVR i společný napájecí zdroj) si zálohovat UPSkou a je to v pohodě. Je to levnější než pravý IP systém a je to nachystné do budoucna, když budeš chtít vyměnit kamery a záznam, kabely zůstanou.
o 08.12.2016, 16:32 | golfista hanz | Upraveno: 2016-12-08 16:41:58
díky za info ale jak jsem psal vůbec se v tom nevyznám a nerozumím o čem se bavíte.. :) mohl by mi někdo naházet odkazy co vše potřebuju ? kamery, nějaké záznamové zařízení ? kabely co dál ? jak to udělám abych mohl sledovat mimo domov ? dělá se přímo třeba nějaký set který už vše obsahuje nebo je lepší koupit po dílech ?
o 08.12.2016, 16:52 | Ghofig
IMHO pokud o tom nevis vubec nic, nechal bych to nekomu prumerne zrucnemu kdo vi, o co jde a nekdy to uz delal. Studiem potrebnych veci, konfiguraci a metodami pokus x omyl zabijes spoustu casu (teda v pripade, ze se to nechces opravdu naucit)
Nebo si pak se mnou pises spoustu mailu treba jako HIGHTOWER :-D
o 08.12.2016, 17:21 | golfista hanz
co třeba tenhle set ? [ Link ]
o 08.12.2016, 17:24 | HIGHTOWER
Jj, tak trochu jsem se v tom vyznal, zbytek mě Ghofig nasměroval. Ale pokud člověk vůbec neví, tak nemá cenu se pouštět do svíčkové, když neumís ani čaj :-)
o 08.12.2016, 17:26 | HIGHTOWER
1 MPix kamery snad dnes nemá cenu dávat, ven už vůbec, leda tak jako videotelefon...

Ghofig: nejhorší bylo to heslo, pak už to šlo :-D
o 08.12.2016, 17:28 | Ghofig
Ja bych sel osobne do klasickych IP kamer. Sety na koaxu a obecne analogove kamery mi uz prijdou za zenitem a proti IP kameram maji omezene moznosti...
Mimo to tyhle systemy maji limity co do poctu kamer atd. Ve chvili, kdy si rozmyslis, ze chces neco jinak, neceho vic, tak krabici vyhodis a musis koupit jinou...
o 08.12.2016, 17:29 | Ghofig
HIGHTOWER: vsak ja to nemyslim nijak ve zlem :D Jen se mi to hodilo jako priklad :))
Clovek co vi to rozjede za jedno odpoledne. Clovek co nevi nad tim stravi nekolik dnu/tydnu...
o 08.12.2016, 17:55 | golfista hanz
o.k. je zde někdo z okolí Mělníka kdo by mi za rozumné peníze udělal komplet systém ? hrubou práci zvládnu jde o sladění a vybrání vhodných komponentů..
o 08.12.2016, 18:26 | HIGHTOWER
Ghofig: však jo, expert na tuto problematiku nejsem, ale snažím se :-)
o 09.12.2016, 08:08 | Yawor
Já se schválně pochlubím za pár týdnů.
Akorát že já jdu jak s kamerami, tak se záznamem jinou cestou.
NAS Synology jsou licence placený/resp. 2 zdarma/, a vzhledem k cílovému počtu cca 6+kamer se mi do toho nechce.

Takže za mně bude iSPy/Zoneminder, a kamery budou čína /za cca 1400 se nechá sehnat v poměru cena/výkon docela rozumný řešení se střevama Sony IMX322/. Teď mám doma obyč za cca 800kč,a docela jsem překvapenej, jak to za ty peníze funguje - Escam QD500 - ta je bez POE/.

Jediný co nemám vybraný je POE řešení vč. sviště...
o 09.12.2016, 09:05 | HIGHTOWER
Escam (i foscam) je z těch lowendu to lepší, navíc mají i dražší kamery, dělají i aktualizace SW, podporu. Ale zase nejsou o tak moc levnější než Hikvision.
o 22.12.2016, 10:17 | capo
Prosím též o radu, uvažuji kameru do garáže, tedy pouze vnitřní použití. Mám tam RJ45 i 230V (tedy POE není podmínkou). Rozhodně IR. Do budoucna to bude napojené na NAS, dokud ho nepořídím, tak zřejmě jen záznam na SD kartu.
Bude to v rohu místnosti a potřebuju ji zabírat téměř celou, takže ideálně aby to snímalo zorné pole 80-90st. Pod FullHD se mi nechce chodit. Asi má smysl aby to ukládalo jen když zaznamená nějaký pohyb??.

Po čem se mám cca dívat? Co to musí mít aby to zvládlo tu NAS? Ta bude nejspíš Synology, ale taky může být až za dva roky... Asi nějaký protokol? Vůbec tomu nehovím.

Koukal jsem jak jsem psal Yawor na ALI aby to mělo IMX322 ale nějak jsem nenašel nic s možností záznamu na SD?
o 22.12.2016, 10:38 | mr.brain
Pánové, řešili jste to nějak i právně? Registrace na ÚOOÚ je spíše jen formální záležitost nebo to i někdo přijde zkontrolovat, že to takhle může být?

Máme osazený kamerový systém v panelovém domě od předchozího výboru, kdy většina majitelů bytů souhlasila s kamerami ve sklepích, další je u výtahu, ve vestibulu a jedna snímá z venku vchodové dveře a část chodníku (vede jen k našemu domu).

Co jsem četl stanovisko ÚOOÚ k provozování kamerového systému v bytovém domě, tak jednoznačně nesmí kamera zabírat bytové dveře, ale ani části domu, které musí člověk projít (použít) aby se do domu dostal (tj. vchod, chodba, výtah). Máte někdo kamery i tam? Jak jste to případně řešili?
o 22.12.2016, 14:24 | Yawor
Capo: imx322 prosím neber jako bernou minci - to bylo v souvislosti s cenou kamery cca 1500, že už nemá úplně tragický střeva.

mr.brain:
já to řešil tehdy s kamerou do auta, kdy jsem podal oznámení o instalaci kamery do vozidla - tehdy /cca 4roky/ to byla podmínka pro případné použití záznamu jako důkazu. Jak to je v současné legislativě netuším - myslím,že už to nutné není,že už se k záznamům normálně přihlíží, a je tedy možné provést instalaci i bez oznámení - je ale třeba IMHO pravděpodobně dodržet to, že nahráváš JEN svůj soukromý majetek / pozemek a podnikl si všechny kroky k tomu, aby si nezaznamenával i veřejná prostranství.

ad POE - mironet má zajímavou cenu na TP-LINK TL-SG108PE - 8port gbit,4xpoe - cca 1400 vč. dopravy...
o 22.12.2016, 15:11 | Yawor
p.s. kamera 14dní od objednání z číny doma ;)

foto k příspěvku  od Yawor

o 04.01.2017, 17:26 | Losky
Pokud bych chtěl dvě kamery na dům (na zahradu, směrem ke vchodu a garáži), co vše člověk potřebuje, aby to bylo spolehlivé, jednoduché a za rozumné peníze?
Budeme stavět dům, tak aby člověk věděl co je vše potřeba zajistit či natahat. V domě bude drátový alarm a budou se dělat rozvody LAN připojení, takže jak jsem koukal, ideální by bylo napájení LAN PoE nebo jak se to píše. Prostě něco jednoduchého s tím, aby se obraz nahrával někam do Cloudu, případně na HDD.
Můžete konkrétně něco poradit? Tohle je asi lepší řešit firmou, ne?
o 04.01.2017, 18:00 | Losky
Spíš se mi jedná o přípravu, co je potřeba. Do technické místnosti bude ze střechy sveden kabel od internetové antény.
Takže pak asi nějaký ten přijímač. Odtamtud povedou rozvody do domu (obývák, pracovna, dětské pokoje a asi ty dvě kamery). Můžete kdyžtak poskytnout nějaký náčrtek toho, co bude potřeba? Časem asi pořídám NAS server Synology, který bude v technické místnosti. Ještě chceme videotelefon, tak nevím, zda to jde nějak propojit. Nebo je lepší se dohodnout s firmou, co bude montovat alarm. Dům bude dřevostavba od Rýmařova.
o 04.01.2017, 18:14 | Yawor
Amatérský strohý názor ;) Zapojení není žádná věda.

1) kamery ;)

Co řešit:

vzdálenost a úhel záběru - podle toho objektiv. Klasika bývá 3.6mm a 6mm, samo je toho víc.
názorná ukázka třeba tu:
Youtube video:


Budu mít zatim od každé jednu do cca 14dní,tak pak mohu poreferovat.

napájení: jasně POE, ať to taháš jednim kabelem.
Bacha kamery mají rozdílné napětí, většinou 48V, ale některá řešení mají i 24V.

No a vem v potaz pak takový "drobnosti" jako IR přísvit, krytí IPxx, motorizace,audio 1-2 way a tak.

2) Nutný bude router s POE, případně POE adaptéry.
3) K tomu hodně LAN kabelu, to si nataháš i nacvakáš sám.

4) No a kam s tím:

NAS - synology i qnap mají své "surveilance station" sw, tedy vyloženě appka na NASce, co řeší záznam, detekci pohybu a tak. Syno má v ceně snad všech nas 2xlicenci zdarma/raději prověř/.
Cloud - některé kamery umí záznam posílat rovnou někam na cloud třetí strany /většinou přímo cloud výrobce/, kde můžeš vše sledovat
Dozor krabička pro IP kamery - klasické řešení, bacha zdaleka ne všechny umí dané kamery, občas to hapruje i přes standard ONVIF protokol.
PC - např win iSpy / linuch Zoneminder. iSpy je zdarma jen v lokální síti, zoneminder je free. Pak máš možnosti co s tím téměř neomezené.
o 04.01.2017, 18:31 | Yawor
P.S. bacha,pro vzdálený ovládání /mimo lokální síť/ budeš potřebovat pevnou IP adresu, nebo aspoň dyndns a nebejt za nějakym firewallem / proxy. Prostě aby cílový zařízení bylo dostupný z internetu...
o 04.01.2017, 19:21 | Losky
Spíš mě teď zajímá, zda tedy když nechám vyvézt z domu 2x lan kabel s tím, že bude koukat venku a druhý v technické místnosti stačí. Tohle musím řešit ještě před stavbou, aby kabely tam natáhli už ještě před montáží domu.
o 04.01.2017, 21:29 | Darker
Losky: Presne jak rikas, nech natahnout kabel z technicky mistnosti do mista, kde bude kamera, kde to nejak ukonci v nejaky krabici, nebo nech zatim koukat kus kabelu. Jsem v tomhle trochu postizenej, takze bych rovnou do kazdyho mista tahal dva kabely Cat6... Samozrejme normalnimu cloveku bude stacit jedna Cat5
Pak pri nakupu kamery vyber neco, co umi PoE a jedes po jednom kabelu data i napajeni...
Pokud mas moznost, natahej si do mistnosti vzdy alespon dva kabely (ve zdi to chleba nezere a kdyz to budes potrebovat, tak to tam budes mit). Vsechny kabely svedes do jednoho mista, zapojis do switche, propojis s routerem, do kteryho budes mit kabel od "anteny" na strese a to je vse :-)
Ohledne videotelefonu to chce uz vybirat podle konkretniho modelu kvuli napajeni a poctu dratu mezi telefonem a "zvonkem", to bych asi resil zaroven s alarmem.
Nevim, jak budes mit velky dum, ale byva pak problem s pokrytim vsech mistnosti wifinou z jednoho mista a musi se pouzit neco na dokryti, tak tomu bych uzpusobil taky kabelaz, pokud se bude davat nejake AP na strop, tak hodit do podhledu (jestli bude) taky ethernetovy kabel a druhy konec do technicke mistnosti, aby se tam dalo dat treba Unifi

Kdybys chtel porad, napis klidne mail, kdyz budu vedet, rad predam vedomosti...
o 04.01.2017, 22:19 | Losky
Darker: Díky, až to bude přímo aktuální, určitě se ozvu:)Tomuhle nerozumím, tak rád si nechám poradit.
o 30.03.2017, 19:51 | mr.brain
Oživým tohle téma, protože tu bude určitě někdo, kdo ví víc a já bych složitě dohledával informace.

Potřeboval bych ke včelám dvě kamery (pravděpodobně IP - data by šla na server, případně CCTV s DVR krabičkou a HDD) - jedna s IR přísvitem + mikrofon, jedna bez IR i mikrofonu. V případě IR kamery je rozhodující velikost, tj. čím menší, tím lepší. Obojí ideálně alespoň HD, kdyby ta s IR byla FHD, tak se určitě nikdo nebude zlobit.

Problém u té IR kamery asi bude ohnisková vzdálenost (byť jsou většinou širokoúhlé) a hlavně schopnost zaostřit na cca 5 - 30 cm. Je tenhle požadavek vůbec reálný?
o 09.04.2017, 21:44 | KaZaN
mr.brain už jsi to nějak vyřešil? Sice to úplně nepotřebuju, ale ten nápad mne tak nadchl, že bych to asi u "našich" včel chtěl udělat taky :D Tím, že už tam jednu HikVision IP kameru máme, tak by mne zajímalo ideální řešení IP kamerou. Řešíš to jen jako bezpečnostní monitoring a nebo jako detailní vočumování včel? A jak vlastně snášejí ten přísvit? Nevadí jim to?
o 09.04.2017, 22:30 | Ghofig
Jen tak btw pokud napalite IR prisvit na tak kratkou vzdalenost, tak z toho bude akorat jeden velky prepal. Uplne dobre to fungovat pravdepodobne nebude. Spousta levnych kamer s tim ma pri kratkych vzdalenostech celkem problem...
o 09.04.2017, 23:01 | KaZaN
Ghofig, pravda no, to je naprostej nesmysl to smažit nablízko. Takže na noční slídění za mikro zvěří jedině super citlivej čip a slušnou optiku?
o 23.08.2017, 10:14 | M.a.R.i | Upraveno: 2017-08-23 10:21:42
Yawor:
můžeš poreferovat zkušenost s tou Čínou po delší době? Hlavně by mě zajímal záznam večer za tmy, jestli lze rozeznat obličeje i na větší vzdálenost. Do měsíce budu dělat fasádu a chci dát 2 kamery do rohů pod okap. Nikdy jsem kameru nepotřeboval, tak se mi nechce moc do ní sypat.
Natáhl bych síťový kabel ke kamerám s POE napájením.

Chci aby kamery mířily hlavně před barák, ale aby dokázaly zabrat i celou šířku ulice (naproti baráku parkujeme auta). Ulice je večer osvětlená lampami, tak by to měla mít kamera o to lehčí,ale může se stát, že třeba vypadne proud, tak aby i v noci za tmy byla schopna rozeznat obličeje :).

Nebude kamera moc vysoko?

Případně nestačila by jedna doprostřed baráku se záběrem 180°?

foto k příspěvku  od M.a.R.i

o 23.08.2017, 10:19 | M.a.R.i

foto k příspěvku  od M.a.R.i

o 23.08.2017, 10:26 | Yawor | Upraveno: 2017-08-23 10:31:43
Jasně, natípu ti screeny za dne a za tmy.

Každopádně, co doporučuju /vše přes POE/

Dahua H2.65 IPC-HFW4431R-Z 2.8mm ~12mm - cca 90$, proměnné ohnisko, super obraz ve dne i v noci, fajn světelnost objektivu / přísvit.

pokud šetříš, pak:
Harex - HRX-IA604-2P - cca 50$, velmi slušný za ty peníze.


na co se vyprdni:

minule jsem "vychvaloval" dle recenzí 2MP SONY IMX322 s HI3516C - cca 40$ - na to se rovnou vyprdni,ten rozdíl v ceně je prd a obraz neporovnatelnej.

/a teď to tu neprodám ;)/

Místo toho se chystám na další dvě Dahuy /4MP Dahua H2.65 IPC-HDW4431C-A/, tam je poměr cena/výkon parádní.
o 23.08.2017, 10:44 | M.a.R.i
Yawor,
super. Děkuji za ochotu.

A myslíš, že je lepší 2 kamery do rohů než 1 s větším záběrem?

A dokážou kamery pokrýt prostor těsně u domu + celou šířku ulice a navíc aby byly rozeznatelný obličeje? A nebo budu muset nacpat kamery níž (Což se mi nechce, kvůli vzhledu...)
o 23.08.2017, 10:55 | M.a.R.i | Upraveno: 2017-08-23 11:01:57
Tak jsem koukal na tu Dahua a asi ty peníze obětuju :)
[ Link ]

Kdybych časem přikoupil další kamery, třeba jiný typ, značku. Tak předpokládám, že to pak nějaké DNS nebo NVR apod. nebude vadit. A díky IP adrese bude moci komunikovat se směsicí různých kamer najednou, že?


Na youtube jsou videa pořízená touto kamerou a i v noci velmi slušný záznam :).

Youtube video:
o 23.08.2017, 11:02 | M.a.R.i
Musím to dát do dalšího postu, fórum nějak nechce zpracovat víc odkazů na YT a zakrývá mi náhled videa text...


Ale tady je vidět, že přechod ze světla do tmy není uplně OK. Tak aby ty lampy u nás v ulici kamery nějak nezmátli při přepínání denní/noční vidění a byl ten obraz vůbec k něčemu :).

Youtube video:
o 23.08.2017, 11:07 | M.a.R.i
A poslední dotaz se týká jak se pak provádí připojení kabelu na fasádě. Musím udělat krabičku, do který schovám keystone + patch kabelem propojím s kamerou? Přjde mi o docela složitý. Ale asi ta krabička bude potřeba, protože koukám, že je potřeba ještě nějakej převodník, který vytáhne z RJ45 proud do kamery. Původně jsem myslel, že si kamera vezme šťávu přímo z RJ45 konektoru a není potřeba protikus.
o 23.08.2017, 11:32 | Yawor
videa pošlu večer, díky rychlosti netu je kvalita na nic.
Obličej si myslím že poznáš z té vzdálenosti i v noci,já to mám cca ve stejné výšce, tak budeš mít porovnání. S tím úhlem to bude ale horší,budeš muset vybrat kameru s odpovídajícím objektivem...

napájení - klasicky z POE routeru jen LAN kabel do kamery, nic dalšího tam není. Je tam malá "krabička" nad konektorem kamery, to je ale jen ochrana proti vodě/prachu, žádnej mezikus není třeba.

Ad NVR: to jsem psal výše, je to trochu boj.
Klasický levný NVR, mají sice většinou 4/8 kanálů/kamer, ale většinou nemají moc širokou nabídku kamer/protokolů, který zvládají...

Se synology NASem mi jede mix kamer v pohodě, jen je třeba dokoupit licence - to byl kámen úrazu u mne.

Já to řeším dedikovaným PC, kde jsem vystřídal jak iSpy /Win/, tak Zoneminder /Linuch/, a momentálě jedu na Cyewebu - [ Link ] - pro mé potřeby jede paradoxně nejlépe...

P.S. počítej s datovým tokem přes 8Mbit z kamery, tak ať máš místo / kapacitu sítě - většina NVR řešení ještě H265 nepodporuje

o 23.08.2017, 11:45 | M.a.R.i
Díky, díky :).

Zmátlo mě, že na obrázcích má kamera RJ45 kontektor a pak takový konektor jakoby k napájení. Takže ten se nejspíš zapojuje, pokud přes RJ45 nejede POE.

Jinak já budu muset vytáhnout keystone do krabičky a 0,5m patchkabelem propojit s kamerou. Jelikož mám doma pár stovek FTP 6a kabelu, ale je moc silný a klasickou koncovku (samce) do něj nezacvaknu.
o 23.08.2017, 14:11 | M.a.R.i
Yawor:
ještě mě teda zaráží u té Dahua kamery:

>. Dahua IP camera must use dahua NVR, other brand NVR can't Compatible ?Non-professionals must notice it , don't buy wrong !!!

viz [ Link ]
o 23.08.2017, 17:36 | Yawor
Ad NVR- to je jak jsem psal, většinou to umí pár kamer stejného výrobce, případně ONVIF protokol.
Synology problém nemá, a u PC je to jedno - prostě v daném "NVR" programu poptáváš stream na adrese kamery, např

[ Link ]
o 23.08.2017, 21:25 | Yawor
origo kdyžtak pošlu mailem, převod do jpg + Darylův resizer to trochu zmrví :)

Pro obrázek - vesnice, úplná tma /nemáme v ulici veřejné osvětlení, světlo na baráku vypnuto/, takže jen co si přisvítí kamera /5m výška + dalších cca 10m od brány

foto k příspěvku  od Yawor

o 23.08.2017, 21:26 | Yawor
den

foto k příspěvku  od Yawor

o 23.08.2017, 21:26 | Yawor
tady je z toho fakt poznat kulový...
o 23.08.2017, 23:29 | M.a.R.i | Upraveno: 2017-08-23 23:30:57
Yawor: Pošli mi prosím origo fotky do mejlu viz profil. A hlavně, o jakou kameru se vlastně u tebe jedná? :)
Děkuji
o 24.08.2017, 07:23 | Yawor
ta samá co si dával link na YT ;)
Dahua H2.65 IPC-HFW4431R-Z

foto pošlu
o 24.08.2017, 12:50 | KFL | Upraveno: 2017-08-24 12:52:40
Kamery z Aliexpressu jsou bezva a levný, ale zhruba jen první rok. Mám doma tři. První začala kravit po roce (zasekávající se video). Druhá o 3 měsíce později (neustále se tváří odpojená od NASu a nedá se na ní vůbec dostat). Třetí zatím drží, ale všem bez výjimky odcházejí IR diody, takže jich svítí sotva půlka a tím pádem je osvit v noci na pytel.

Právě řeším, že bych koupil něco kvalitnějšího.. DLINK, Vivotek či jak se jmenujou apod. Něco, co umí POE a má fullhd obraz. PTZ nepotřebuju, jde mi jen o kvalitu obrazu. Snímám to 1920x1080 v 15 fps.

Cena do 8K za kus.. kdyby někdo měl tip :). Preferovaná varianta je dóm, popř. schovanej kabel v držáku, ale vlastně je to fuk.
o 22.10.2017, 15:03 | BATMAN
Trochu to tu ozivim abych nezakladal dalsi thread.
Uz jsem chtel objednat dahua co o kousek vyse doporucuje Yawor,ale vsiml jsem si ze nepodporuje ukladani videa na SD.
Proto asi poprosim mistni znalce o tip.
Chci jen jednu IP kameru. Bude viset na balkone v 2. patre a hlidat branu pred garazi + stani pred barakem. Kousek od baraku je verejne osvetleni,takze IR prisvit a jeho kvalitu moc neresim. Kvuli jedne kamere jsem nechtel porizovat NAS nebo neco podobneho. Jelikoz bydim ve slepe ulici provoz je tu minimalni,tudiz bych si dokazal predstavit kameru nastavenou na nahravani pri detekci pohybu s ukladanim na SD kartu. V miste kde kamera bude je priveden sitovy kabel s RJ45 i 220V a urcite bude i slusny wifi signal z domu. Pevnou IP nemam a priplacet si za ni 2 kila mesicne nehodlam,takze nevim zda jsou i jine moznosti...?
Snad jsem uvedl vse podstatne,snad jen ze by to mela byt alespon 4Mpx.
o 22.10.2017, 15:48 | HIGHTOWER
Kamer je dostatek, co SD karty mají, záleží jakou částku za ní chceš dát.

Svítí to osvětlení dostatečně, jak to zvládá např. mobil to osvětlení, video je v pohodě, když to zkusíš? Ber, že kamera je cca na tom stejně, i prostě ten IR přísvit je potřeba...

Za IP 200,- měsíčně? Tvl, to je mazec :-( To řešit nějakým DDNS (DNS) serverem a tam to nahrávat no, nějaký, co bude opravdu fungovat a kamera podporovat, i když dneska to snad zvládá každá...
o 07.12.2017, 17:34 | gizmi
Nemá někdo zkušenosti s tímto: [ Link ] ?
o 07.12.2017, 18:01 | Leveler
Mám taky cctv system ale raději si to objednej z číny, protože tam tě to vyjde na 2000,-Kč.. Tady to maj drahý.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3415 sekund.