Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Dovoz auta ze SRN na firmu - Jak na to?

 o Navštíveno 4792x o
o 05.01.2017, 08:31 | KaZaN | Upraveno: 2017-01-05 08:32:40
Zdar, jsem už zoufalej a každej mi říká něco jinýho, tak zkusím tady u zdroje vševědů :D
Zatím jsem si každý auto do firmy dovezl vždycky sám z Germánie, tak rok jsem hledal toho pravýho mazla, zavolal skobčákovi, přijel jsem, zkontroloval, vysolil jsem na dřevo hotově cenu v Eurech bez DPH, týpek udělal papíry smlouvy značky, dali sme si pusu a jel jsem s károu dom, přihlásil a tradá auto začalo makat...
Ale teď? Už měsíc řeším to, že najdu cca optimální povoz, zavolám tam a skobčák se rve, že bez DPH mi to nedá, jedině s DPH a aby toho nebylo málo, nechce Eura hotově, ale z mýho firemního účtu. Takže jako mám připravený Eura na auto, ty abych v prodělečným kurzu vyměnil na koruny, ty dal do banky, jel někam milion kilaku se na auto podivat, zaplatit zalohu a jet s prazdnou domu, doma zaplatit prevodem se silenym provarovym kurzem skobcakovi cenu vozu v Eurech s DPH na ucet, milostive az mu to tam doleze za tejden, tak pojedu podruhy milion km a auto si privezu a jeste pak budu prosit financak, aby mi vratil to DPH jo? To jako vážně a nebo jsou ty mršiny jen líný to vyřídit a tak si vymejšlej a radši si tam to auto nechaj smrdět další měsíc?
Dík za každou zkušenost či radu


o 05.01.2017, 20:14 | rlxx
Jakmile auto přivezes a přihlásis, tak si zažádas o vraceni DPH u toho prodejce který ti DPH vrátí - musíš to mít uvedeno ve smlouvě. Na základě přihlášení to udělá (pošleš mu scan)- moje několikanásobna zkušenost. Nebo mu dáš všechny možný doklady že nejses podvodník a koupíš bez DPH..
Nic víc:)
o 06.01.2017, 08:39 | KaZaN
No takhle jsem to dělal dycky, přivezl jsem z finančáku originál potvrzení, že jsem přihlášenej plátce DPH, z živnostenskýho originál ten papír, že podnikatel, pass, řidičák, občanku, prachy v hotovosti na cenu bez DPH a za dvě hoďky jsem odjížděl s autem na převozkách s tím, že jsem mu pak poslal scan techničáku, že je to přihlášený.
Ale teď po mně všude chtěj cenu s DPH, což bych ještě jako holt nějak přežil s tím, že pak mi to pošle na účet, až mu pošlu ty scany. Dík za tip, abych ověřil, že je to ve smlouvě.
Jenže oni nechtěj ty prachy v hotovosti a to je dost komplikace.
No, auta co jsem chtěl už mi stejně někdo vyfoukl, tak jdu hledat další a uvidím, jak dopadne další obchodní pokus. Šlo mi spíš o to, jestli tam maj nějaký změny v zákonech nebo něco a nebo jestli to je jen jejich výmysl a lenost, aby to měli bez práce.
o 06.01.2017, 23:33 | Rajdlos
Dělají to z důvodu, že oni to DPH pak při případné kontrole zaplatí za Tebe, pokud by jsi s nim zde čachroval a nepřiznal, jako to zde dělá x dovozců. Takže se prostě jen bojí a kryjí se. Mně třeba Poláci řekli, že mi bez DPH neprodají, že Češi faktury bez DPH nedají do účetnictví a při párování souhrnných hlášení z toho mají průser oni. Protože při platbě v hotovosti nemají žádný důkaz, že si zboží odebral.
o 07.01.2017, 01:43 | KaZaN
Hm, to jako dává smysl, mne by to třeba ani nenapadlo to takhle ojebat, protože bych měl strach, že to bude evidentní, když jim tam podepíšu všechny papíry, ofotěj si doklady atd. Ach jo.
Takže jediná cesta je, že tam pojedu dvakrát jo?
Dík
o 07.01.2017, 08:07 | Harryp
Zaplatit z mobilu nemůžeš?
o 07.01.2017, 08:15 | Rajdlos
Spise slozit penize jemu do jeho banky? To by mohl akceptovat.
o 07.01.2017, 09:26 | KaZaN
Harryp to sice muzu, ale to mi nevyresi, ze nechci tam jet dvakrát, kdyz to tam pred nim prevedu, nepocitam, ze mi to auto da.
Rajdlos, Slozit to s nim do banky jeho mne taky napadlo, ale to by asi neresilo prani penez, takze si myslim, ze to nebude mozny. Ikdyz co je za rozdil dat to do svy banky a převést jemu nebo dat to rovnou se svyma dokladama do jeho banky hotove.
o 07.01.2017, 14:55 | Rajdlos
To je stejne jako kdybys ty penize mu prevedl. Ma dukaz o tom, kolik jsi mu zaplatil.
o 07.01.2017, 15:30 | .mycTD
neni to na vypisu to same, jako kdyby je vzal cash a vlozil si je na ucet sam?
o 07.01.2017, 15:53 | Rajdlos
Pri vetsi sume se vyzaduje totoznost toho, kdo na ucet vlozi penize.
o 07.01.2017, 17:21 | Alííí
Ja vkladal v miste bazaru v DE penize na ucet pod mym jmenem, s mym dokladem, ale DPH jsem neresil. Melo by to stacit.
o 07.01.2017, 18:27 | Martyn
Zrovna z polska jsem kupoval jedno auto minuly a jedno tento rok bez dph a prodali mi je. Normalne jsem vycashoval na drevo netto cenu a jel jsem dom. Asi jak ktery prodejce..:)
A nebylo to uplne malo kacaku, 400 a 500 bez dph..
o 07.01.2017, 19:47 | Rajdlos
Na to bacha :) Pokud to máš do firmy, jsou za to docela velké pokuty.

[ Link ]
o 07.01.2017, 22:52 | Alííí
Jj, 10.000 € je limit na hotovost uz dlouho. Da se napsat zaloha 260.000 vcera, a zbytek dnes. Ale ne vzdy si kazdej vzpomene...
o 08.01.2017, 23:45 | KaZaN
Ja myslel, že limit je 15000€ a on je 10000 jo?
No, tak nejfunkčnější mi přijde teda scénář, že tam dojedu, prohlídnu auto, plácneme si, zaplatím třea 1000Eur zálohu, on vystaví proforma fakturu na cenu bez DPH, půjdu tam do jejich banky, složím jim prachy na účet se svýma dokladama a s papírem o vkladu se vrátím do salonu, oni si ověří v bankovnictví, že zaplaceno, vystaví fakturu a vydaj mi auto. To by snad šlo ne?
o 09.01.2017, 04:17 | Alííí
Jj, pro jistotu me do banky odvezl jejich zastupce a stal vedle me pri vkladu. Jistota pro obe strany, byl to VW autosalon, zadnej turek.
o 09.01.2017, 06:32 | xenonman
panove vam unika poenta, tady nejde o vlozeni penez, ale dokazani toho, ze si to ten platce zaregistroval na sebe v te dane zemi.

prave tady se delaj leve a pokud nezaregistruje muze dph chtit financak po tobe, na tobe je prokazovani
o 09.01.2017, 11:28 | KaZaN
Xeníku, tak jako neuniká, problémy jsou dva. Jeden je ten, že se jim nechce dávat bez DPH, ikdyž je to, pokud se nepletu, jejich povinnost, udělat přenesení, přesto chápu jejich možné obavy, ale copak můžu přihlásit auto na někoho jinýho než na toho, kdo je v kupní smlouvě? To jako nevím, ale ani mne nepadá jak to vyřešit, tuhle jejich obavu. No a druhej problém je s tou formou platby, tu by snad výlet do jejich banky mohl vyřešit. Navíc tím opět bude jasný, že jsem to platil jako zástupce firmy na kterou se to má prodat a následně i přihlásit.
Ty jo to jsou stejně obstrukce, kvůli plečce za pár tisíc Eur, neřeknu kdybych chtěl prát milion Eur :D Za chvíli si nebude možný koupit ani chleba, aniž by mne lustrovalo deset lidí :D
o 09.01.2017, 12:42 | xenonman
tak oni chtej zrusit i 500eur bankovku :)
ta platba jako takova je asi nejmensi problem, mno vem si, ze auto vyvezes tam ho preproda jeste nekam dal, za jine penize a ejhle problem jen na svete a financak prijde za tebou jako prodejci, ze jim mas doplatil na dph 200tis treba. je to hnus, ale kdyz to projeci v de nabidnu stejne jako oni nabizej nam tak se skoro urazi
o 10.01.2017, 12:19 | KaZaN | Upraveno: 2017-01-10 12:19:54
Tak nic, než se zase někdo uráčil mi tam zavolat a ověřit, že to takhle půjde, tak mi to auto opět prodali... grrrr, tak zase měsíc dva hledání než najdu něco slušnýho a pak dám vědět :D
o 11.01.2017, 17:56 | KaZaN
Jeste jsem mel par nemeckejch telefonatu a opravdu trvaj na to, aby prachy šly z mýho firemního konta, vklad na jejich ucet na miste nepripada v uvahu.
Takže jdu zjistovat jak je to s nejakejma rychloprevodama z myho uctu na zahranicni ucet...jestli je reálný ráno dojet, prověřit auto, zaplatit a dočkat se ještě ten den.
o 11.01.2017, 18:21 | KaZaN
No a banka na to, že zahraniční platba bude na účtě příjemce nejdříve druhý den, tak tomu říkám moderní doba, samý zákony, limity a omezení, nad vším a všema kontrola, ale aby to alespoň bylo technicky řešitelný, to ne :(
o 11.01.2017, 23:02 | Rudi
Tak asi není problém si tam na den sjednat hotel a přečkat tam ne? Když je to takovej problém, proč to nekoupíš teda v ČR?
o 12.01.2017, 01:47 | KaZaN
Hotel pro dva lidi, protože odtahovku nevlastním, dva pracovní dny v prdeli a to jen proto, že je taková jednoduchá věc problém. Dřív bylo všechno jednodušší.
A proč to nekoupím v ČR? Protože tady takový auto nikde není.
o 24.01.2017, 12:47 | KaZaN
Tak jen to shrnu, nakonec to nešlo skutečně jinak než tam jet, prověřit auto, doložit firemní doklady, sepsat proformu, zaplatit převodem z firemního účtu, druhý den tam peníze byly, třetí den pro auto jet. Ty dva dny jsem byl dost na trní, prachy fuč, auto žádný a navíc bez dozoru :D Je to divný, že to jinak nejde, ale hlavně, že je to za mnou.
o 24.01.2017, 14:45 | CRK
tak to gratuluju, já bych se na to asi vys*al...
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3333 sekund.