Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > R: centrální vysavač - jaký / případně umíte někdo za lepší $$ ?

 o Navštíveno 8161x o
o 10.01.2017, 20:50 | tykeev
Ahoj všem,

řeší se tu všechno, tak proč nezkusit i tentokráte :-)

Potřebuji vybrat vhodný přístroj centrálního vysavače do novostavby většího RD.

Je tu někdo znalý věci, či případně umí někdo dodat za lepší cenovku než jsou běžně dostupné na netu?

Původně jsem byl rozhodnutý pro HUSKY Whisper 2, ale v případě kvalitního stroje se nebráním ani jinému.
Výše uvedený má velmi zajímavé parametry (3 turbíny, Bypass motor, velmi slušný sací výkon, 25 let záruku, ...).

Zde odkaz na ten HUSKY [ Link ]

Přístroj bude umístěný v technické místnosti, podmínkou je možnost vývodu výfuku ven z domu. Toto je již připraveno. Rozvody v domě jsou také již hotové, chybí jen samotný přístroj a příslušenství (hadice, nástavce).

Předem díky všem za rady, náměty, připomínky :-)


o 10.01.2017, 22:28 | Mr.Scully
Mně asi dva lidi, co to mají, doporučili Sach:
[ Link ]

Stavím si třípodlažní barák a tenhle CV vyšel komplet na 40k včetně potrubí a práce a DPH. Samotná jednotka stojí jen asi 20k. Ale jestli je Husky o něco lepší nebo v čem, to netuším.
o 10.01.2017, 22:36 | tykeev
Mr.Scully: Díky za reakci, omrknu detaily a porovnám si to.
o 10.01.2017, 22:41 | Mr.Scully
Jinak ze zvědavosti, proč máš jako podmínku výfuk ven z domu? Já to dřív taky považoval za samozřejmost, ale bylo mi to vymluvený, že je to zbytečný (další prostup a potenciální tepelný most). Prý foukání do (obvykle technické) místnosti přes filtr je naprosto v pohodě a nejde údajně skoro ani poznat.
o 10.01.2017, 22:52 | tykeev
to Mr.Scully:
když jsem to řešil při stavbě domu, bylo mi to doporučeno nezávisle na sobě od 3 lidí, kteří ho mají.
V domě je rekuperace a proč zbytečně ten "špinavý" i když přefiltrovaný vzduch pouštět zase do oběhu.
o 10.01.2017, 22:53 | deda
Ja kdyz jsem to resil,tak mi dodavku vcetne montaze delal zde nekdo z fora,ale uz si nepamatuji kdo.. byl to nekdo od elektroluxu..take mam rouru ven...
o 10.01.2017, 22:55 | Mr.Scully
Rozumím. Já se na otvor ven vykašlal, protože mám technickou místnost pod úrovní terénu, tak by to bylo zbytečně složité. Ale chápu, že jistější je to vyfouknout ven. Mně tvrdili, že je to zbytečné a zatím všichni (asi dva nebo tři), kteří to mají, to mají foukaný zpátky do místnosti a prý to nejde poznat. No uvidíme. Rekuperaci mám samozřejmě taky. Ale ten vzduch přeci nejde do oběhu, to rekuperace pobere (byť ne asi všechno) a hned vyfoukne ven.
o 10.01.2017, 23:19 | tykeev
to Mr.Scully:
ano, ale zbytečně se pak zanáší filtry rekuperace.
Přišlo mi snazší to pustit ven.
Při běhu vysavače se mi automaticky rekuperace dočasně vypne, aby se to tlakově netlouklo.
o 10.01.2017, 23:24 | Mr.Scully
Jasně, já to tím pádem budu muset udělat naopak - při běhu vysavače zapnut odtah rekuperace na vyšší výkon, aby se většina přefiltrovaného vzduchu z místnosti dostala a jen menšina "unikla" a rozprostřela se třeba ve vedlejších místnostech suterénu (sportovní místnost, garáž apod.)
o 12.01.2017, 21:35 | MazliG
mám HUSKY v provozu od roku 2008 a zatím cajk - nebál bych se jejich agregátů
o 12.01.2017, 22:05 | tykeev
to MazliG:
jaký máš prosím model?
Tento výrobce je u mě zatím favoritem, ale nemůžu se rozhodnout, zda model HUSKY Whisper 2 (37700,-) nebo HUSKY Cyklon 2 (30500,- včetně sady příslušenství).

Ten Whisper nemají v akci s tou sadou a cena už mi přijde trochu out.
o 12.01.2017, 22:16 | MazliG
Nevim :o) je to 10 let. Modely budou asi krapet jiny
o 17.01.2017, 20:27 | tykeev
Tak příspěvek již neaktuální, přístroj vybrán, dodán, namontován :o)
o 22.02.2018, 01:25 | KaZaN
tykeev takže máš toho Huskyho a kterýho? Spokojenej? Já o CV přemýšlel chvíli, ale nemám moc argumentů pro, teď mám vysavač Dyson, co stál taky dardu a funguje i po mnoha letech perfektně a proběhnout s ním byt je není problém, přijde mi, že jestli za sebou tahat poměrně obratnej vysavač nebo dlouhou hadici není zásadní rozdíl. Počítám, že argumentem pro CV je asi to, že to funí ven a ne jako u klasickýho vysavače přes více či méně učinej filtr zpátky do místnosti, že jo. Je ještě nějaká výhoda CV?
o 22.02.2018, 07:01 | tykeev
to KaZaN: Prosímtě, pokud se nepletu, tak mám Husky Whisper 2.

Tak výhod je samozřejmě několik:
+ minimální hlučnost při vysávání, kdy je ve vysávané místnosti opravdu slyšet jen proudící vzduch.
+ odsávaný vzduch jde ven z domu.
+ výhoda odsávacích štěrbin, které máme v předsíni a kuchyni a používáme x-krát denně.
o 22.02.2018, 08:22 | Mr.Scully
KaZaN - CV může klidně taky funět zpátky do místnosti (technické), jak jsem psal výše - máme to tak my a 90% známých a není v tom žádnej problém, jen se daná místnost na chvíli trochu oteplí. Ani není třeba zapínat tu vzduchotechniku na vyšší výkon. (Nakonec ale stejně nejvíc používáme robota, ten Xiaomi Mi je za pár kaček fakt super).
o 22.02.2018, 09:19 | DaveX | Upraveno: 2018-02-22 09:24:34
No, já taky teď váhám, či pořídit, nebo ne :) Manželka to nechce, já bych to i bral. Ale, je to otázka no :)

Napište více lidí, co to máte, vaše zkušenosti. Díky.
o 22.02.2018, 09:34 | KaZaN
DaveX přesně jak u nás. Prej na co, kdyz máme bungalov :-D
Záleží kolik je investice, kdyby zdechl stávající vysavač Dyson, kterej ma protialergicky filtry a všelijaký to vybavení proti chlupum atd a já měl jít kupovat novej za cenu 2/3 toho centrálního, tak bych asi měl pocit, že chyba. Na rychlej bordel v kuchyni máme malej příruční vysavač, přijde mi to možná praktičtější než ta štěrbina, protože vysajes kdekoliv cokoliv s tim, ale zase další krám co zabírá místo.
o 22.02.2018, 12:18 | DaveX
KaZaN: No taky mám dilema :) prostě vím, že občas potřebuji vysát auto či vysavač potřebuji někde jinde. Asi ano, můžeš si auto vysát za 10Kč na benzínce, ale pořád nevím.

Jak je to třeba, když se vysaje ponožka? Může se nějak ucpat trubka ve zdi? Občas se mi to stane :)
o 22.02.2018, 12:24 | KaZaN
DaveX: Tak věřím, že na vysávání auta si taky muzes udelat pripravu nekde pobliz stani nebo v garazi. Ale i ja samozrejme beru vysavac a jdu vysat auto, ikdyz donedavna jsem na to mel separatne takovej nejakej kšunt vysavač, kde mne nebolelo vysávat ty kamínky a bordel. Ale už nějak netáhne, on asi netáhnul pořádně nikdy, kepl, hlavně, že řve jak bůvol ve svěráku...
Na benzínce vysávám nerad, auto si víc zasereš než vyčistíš :/ max nějak nahrubo a pak to u baráku doladit.

Jak se řeší sežraný ponožky netuším, počítám, že je tam někde nějaká mřížka na tom portu?
o 22.02.2018, 12:38 | tykeev
to DaveX a KaZaN:
mřížka na portu není, ale vedení trubek by mělo být vedené tak, aby byl v každém ohybu úhel takový, že vše projde až na konec. Případně jsou na to prý nějaké přípravky, kterými se to proštourne až do vysavače.
o 22.02.2018, 14:14 | gizmi
Pokud by byl zájem, mám párkrát použitého Huskyho na prodej v garáži. Jen se musím dokopat ho nafotit :)
o 27.03.2018, 06:46 | DaveX
gizmi: pošli mi kdyžtak nějaké info, fotky, typ, na mejla v profilu, pokud ho tedy ještě máš :)

Díky :)
o 25.04.2018, 14:04 | gizmi | Upraveno: 2018-04-25 14:05:15
Napíšu to i sem. Mám na prodej minimálně použitý:
Husky Flex +
Vroom Central - samonavíjecí hadice +
Filtr (poprvé sundán a vyprán)
Stav: jelikož na Plzeňsku půjčuji tepovací stroje, princip vypadal stejně a mám nářadí, tak jsem jej oddekloval, vyčistil jsem elektroniku, překontroloval uhlíky a stav motoru a zase jej zadekloval (fotky mám). Tahá jako nový, chytrá elektronika ukazuje zelenou (žádná vada) a stav jako nový.
Cena: pod 1/2 nového stroje + příslušenství nejdu, to si jej nechám do garáže.
Fotky rád poskytnu, ale moc z nich není vidět :) Kovová bedna jako na obrázku, maximálně pohled dovnitř, že je jako nový.
o 25.06.2018, 07:36 | DaveX
Čaute, jsem ve fázi rozhodnutí se, zdali centrální vysavač, nebo ne. Je to v dnešní době ještě pořád moderní, nebo už to je s rozmachem robotizace OUT? Já jako jedinou výhodu vidím to, že nebudu vířit v místnosti prach. Jinak, pokud se jebu s 9m hadicí nebo mám na hadici vysavač, mi může být asi jedno. Mám bungalov.
o 25.06.2018, 10:01 | Jerry.s
gizmi: a máš ten vysavač ještě na prodej?
o 25.06.2018, 18:28 | gizmi
Jerry.s: jasně :)
[ Link ]

A fotky: [ Link ]
o 25.06.2018, 18:31 | gizmi
DaveX: mě kolega neustále vypráví, jak je to super :)
Prej má v lince mřížku a tam "hází" bordel a odsává mu to do sklepa. Pak že to nefouká a není slyšet. Já jsem asi v tomhle zaostalec, ale na tohle v rámci stavby kašlu (a to ho mám:) )
o 25.06.2018, 20:00 | Mr.Scully
DaveX - jako máme centrální vysavač i dobrého robota... robot spí v koutě, centrál jede furt. Ta hadice je každopádně i při tý nemalý dýlce furt menší opruz než normální vysavač.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3066 sekund.