Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > R: komplet vybaveni na snowboard - hadry, prkno atp

 o Navštíveno 4014x o
o 16.01.2017, 20:41 | Knightey-
Cauves, mam takovy zvlastni dotaz. O vikendu sem se nechal ukecat poprve vubec na prkno (nikdy jsem na tom nestal ani na lyzich) a kdyz nebudu brat tech milion padu okolo, tak me to strasne chytlo.
Sjezdovku mam cca 5km od baraku. Tak bych rad chodil casteji a pujcovny set - chteji 350,-kc na pul den.
Tak dost uvazuji o tom, ze bych si kompletne vsechno koupil svoje.
Jak jsem na horach nikdy nebyl, tak nemam ani hadry.
Muzete nekdo poradit co a jak? At zbytecne nekupuji neco a pak zjistim, ze mi to je k hownu?
Kdyz pujdu do nejakeho Sportisima... tak urcite si vyberu ale pomoc od prodavacu asi bude takova, co se jim hodi...
Takze na co si dat pozor pri vyberu u hadru, prkna, vazani atp?
Jsem totalni zacatecnik...
Takze ani nevim co je lepsi, koupit jebku prkno, boty a vazani a pak treba za rok obnovit? Nebo treba jen prkno jebku, ktere asi stejne znicim ale vazani a boty uz lepsi a pouzit potom? Nebo se podivat po pouzitych? Jak poznam ze jsou OK a nejsou dojebany?
A jaky typ snowboardu koukat? Merim 179cm a zatim lehce pres 80kg. Pujceny boty jsem mel cisla nejaky 12. Rikal jsem velikost nohy 45-46.
Zjistil jsem, ze leva noha je predni.
K hadrum - ty bych asi rovnou kopil nejaky lepsi. Chtel bych pak treba jet do Alp (kdyz se na tom trochu vic naucim), takze asi aby to vydrzelo do vetsich mrazu, nepromokave atp.
Mam dioptricke bryle, takze nejaka helma u ktere se s tim pocita? Vcetne tech bryly, ktere dam pres moje? S pujcenou helmou me po 2h strasne tlacily nozicky od bryly za uchem... Nedokazu si predstavit v tom byt cely den nekde :)
Diky za jakekoliv rady, ci odkazy k nacteni a nebo klidne ke koupi.


o 16.01.2017, 21:15 | AllInOne
L-J ti dá osvětu :-)
o 16.01.2017, 21:24 | Knightey-
Od nej sem ze cetl nekolik let stary prispevek :)
o 17.01.2017, 12:21 | MAGIC-007
Než se objeví L-J můžeš si prostudovat pár info [ Link ]
o 17.01.2017, 12:34 | nome | Upraveno: 2017-01-17 12:35:19
no hele jaka často plánuješ jezdit a kolik na to máš připraveno peněz ? od toho bych se odpíchnul.

délku prkna hledej cca 160 a při tvejch ploutvách bych doporučil asi i W model (širokej)

spíš bych koupil nějakej levnější komplet a po roce/dvou až budeš vědět co přesně chceš jezdit, koupil něco lepšího

[ Link ]



o 17.01.2017, 12:39 | rover (WoodTech)
Můžu připojit pár zkušeností, na prkně jsem se začal učit loni.
Jelikož jezdím na lyžích nemusel jsem řešit oblečení... je třeba vybírat podle voděodolnosti a prodyšnosti, čím víc tím líp ;-) taky je dobrý kouknout jak je řešený spodní zapínání nohavic a nebo protisněhové zábrany jak na nohách tak pase, případně kapsy a pod. u bundy kapsa na permici na rukávu (nemá každá a na čipovky se to hodí). Dobrý termoprádlo na který většinou stačí už jen mikina. Doporučuju rovnou koupit i kuklu bude se hodit když je zima. Pokud nosíš brýle tak bych skusil helmu se sklápecím hledím bude to pohodlnější a pokud bude kvalitní nejsou s tím moc problémy.
Co se týče prkna a bot, boty klidně jetý pokud budou v dobrým stavu, klidně doporučím ty samozavazovací, je to vopruz furt natahovat ty tkaničky :-) Prkno bych po svích zkušenostech koupil nový a pořádně se poradil(terén, váha, styl jízdy) já jsem koupil jetej set bez toho abych to moc řešil a hned první den bylo jasný že mi to komplikuje život. Podle mě to s prknem není jako s lyžema, tedy že to mrskáš přes sebe do kříže nebo hůlkama a pod a pokud jezdíš na dobrým terénu nemá se tomu v podstatě co stát.....
Jinak prkno jako takové moc nedoporučím jak je jasné jsem taky lajk:-D
o 17.01.2017, 14:58 | Ravo
ohledně výbavy nešetři na kalhotách a rukavicích - oboje s hodně vysokým sloupcem nepropustnosti. Protože budeš pořád sedět na zadku/klečet na sněhu a rukama se budeš zvedat - tu vodu dovnitř prostě protlačíš když bude membrána mít malý sloupec.
Toto ti na rozdíl od prkna/vázka/bot zůstane až budeš dál. Samozřejmě kapsy na zip, abys s sebou pořád nevozil kila sněhu, který tě pak pěkně promočí :D
A bez helmy ani ránu, až se ti poprvé sekne backsidová hrana, tak to pochopíš ;-)

A ohledně prkna - velká noha určitě wide prkno, jako začátečník si spíš kup něco levnějšího/použitýho, protože si svůj styl budeš teprve hledat. Je pak velký rozdíl mezi velkým freeridovým prknem do hlubokýho sněhu/ rychlým rovným velkým prknem na dlouhý vykrajovaný oblouky/ krátkým prknem na skoky, rampu, blbinky (který je ale krásně točivý i při malých rychlostech atd.)

Ale hlavně si to nezapomeň užívat, protože o tom to je...
o 17.01.2017, 17:01 | fredh
No já bych ti to poradil jinak. Sám jsem se učil a prošel si tím taky.

Důležitý je oblečení pod bundou a kalhotama. Protože se potíš a vrstvy oblečení si můžeš lehce nandavat a sundavat.

Doporučil bych ti na začátek, ať si koupíš kalhoty, který budeš mít volnější - hlavně v rozkroku. Když se to učíš, tak často padáš a zvedáš, kalhoty pnou a pak prdnou. Nekupoval bych nutně ty nejkvalitnější a nejdražší - jen bych koukl, aby byly snowboardový, protože snowboardový maj většinou pod zadkem takovou vrstvu, která nepromokne. Protože na snowboardu s klasickým vázáním při uvazování nohy sedíš na zadku.

Rukavice nejlíp dvoje. Na začátku promočíš/propotíš i ty nejdražší...

Bundu taky větší, kvůli pohybu...

Boty kup klidně nějaký jetý. Na začátek je ti to úplně jedno a čím měkkčí, tím víc chyb odpustí. Jenom ty boty vždycky vyzkoušej fest dotažený. Na volno při chůzi tě musí tlačit palec, ale když se to dotáhne, musí sedět na přesno. Spousta lidí má v botě místo a pak je bolí klentby a nárty jak to tahaj prstama...

No a prkno ideálně nějaký stabilnější a širší, klidně jetý. Lepší můžeš potom koupit vždycky. Při tvojí vejšce bych šel do něčeho co má kolem 160cm.
o 20.01.2017, 15:49 | Knightey-
No safra, je toho mraky.
Od obleceni po vyber bot a prken...
Da se rict, s kterou znackou, clovek nejake nemuze "slapnout" vedle?
Aby se neplatilo jen za znacku ale nejaka takova v idelanim pomeru cena/vykon?
A najit pouzite prkno, ktere potrebuji, je docela dobry sci-fi co jsem koukal...
o 20.01.2017, 21:06 | Cenda | Upraveno: 2017-01-20 21:08:08
Znacek je spousta. Ja spis doporucim nechodit do Sportissima a pod. supermarketu. Vzdycky do specialky na zimni sporty. Tam aspon vedi, co prodavaji.

Prkno klidne jety, nechat udelat velkej servis a az se naucis jezdit, vyberes si podle vlastnich preferenci. Jako zacatecnik si stejne vyberes "hodny" prkno, co ti za rok/dva nemusi uz vyhovovat.
o 21.01.2017, 11:11 | fredh
kalhoty snowboardový - meatfly, horsefeathers a podobně, hlavně ne lyžařský. Musí mít pod zadkem tu spešl nepromokavou vrstvu a nejlíp s kšandama...
o 21.01.2017, 15:35 | Knightey-
Tak hadry nakoupeny, takze to by bylo asi tak z krku...
Ted se spis prokousat vyberem snowboardu. Pouziteho nejak nic v okoli neni poradne...
Takze nezbyva nic jineho nez koupit rovnou nove.

Jak poznam mekkci boty? Nikdo z vyrobcu neuvadi jake jsou...
Velikost vazani potrebuji asi Lko co? Pro botu 45-46 asi.
A ta velikost prkna 160 WIDE.
Ale jake teda prohnuti asi ROCKER? [ Link ]
o 22.01.2017, 13:59 | Luke-Jeep
Ahoj pane, omlouvám se - nevšiml jsem si...

Bylo tu napsáno dosti... hadry říkáš, že máš koupený - tak k těm už nic psát nebudu... jen obecně - není dobrý kupovat větší, paradoxně právě kvůli pohybu... musí zkrátka dobře pásnout - jsou na tento pohyb šitý...

Ad prkna:
- určitě wide při téhle velikosti čapy

- kup si určitě na začátek prkno na ježdění - nikoliv na skoky 160-165cm... přibližně - ať tě pěkně podrží... délka je na delší psaní - ale obecně na klasickou jízdu mezi bradu a nos

- určitě Camber! Tzn klasický prohnutí... tyhle banány a hybridy jsou v principu jen marketingovej tah jak vytáhnout z lidí další love... rocker: ano je to jednodušší na začátek, míň se ti bude kousat hrana - nicméně oni mají na mysli v přímém směru když jedeš rovně a na to kašli... na další jezďdění v našich podmínkách je vhodnější Camber - líp tě pak podrží v oblouku na našich svazích a v našich sněhových podmínkách... prašan je sice jiná písnička, ale ten už tu (krom letoška) pár let nebyl

- dřevěný jádro!! Nejsi žádná ťežká váha, ale ani třasořitka - dřevo vydrží dýl (i když dneska už je jich většina)

- značku neřeš... co se na to napíše je skoro jedno


Ad boty: tvrdost... mno... zase záleží co s tím budeš chtít ve finále dělat... na jízdu jsou lepší tvrdší boty - dají ti lepší oporu, ale na začátek je to skoro jedno. Hlavně - oprubuj jich víc a vyber si ty, co ti budou dobře DOBŘE sedět... Jako myslím hodně dobře. Žádná větší bota skrzevá tlustou ponožku, žádná lehká vůle - to bude dobrý... Nebude.



Ad vázko:
- neřeš dopředu vázko - kup ho až podle bot. Né všechny boty a všecky vázka jsou kompatibilní...

- určitě kup na začátek klasický ráčnový vázko... Flow a podobný rychlý systémy jsou super, ale na začátek to ideální není - blbě se obouvá když sedíš atp...


OBECNĚ: kašli na Sportissimo a podobný veliký řetězce... ohledně prkna, bot a vázka si skoč do nějaké speciálky... Né, že by tam vždycky bylo odborníci, ale je větší pravděpodobnost, že nebudou mlet hovna. Určitě tam bude lepší výběr...
o 23.01.2017, 11:39 | Knightey-
Luke-Jeep: k tem hadrum to mam tezke kvuli sve postave :) Takze to je spis docet vec kompromisu u me bohuzel :)

Tady v Liberci neni zadna nejaka specialka na snowboardy. Prevazne vsechno na lyze a snowboardy fakt jen okrajove. Prijdu tam, maji tam par kusu a kdyz se jich na neco optam, tak kazdej tvrdi neco jineho ap ulka jich ani nevi jak odpovedet. Coz je dost blbe pro me.
Cili mam dve moznosti - vybrat neco z netu a nebo zajet nekam do Prahy nejspis.
Pri vyberu z netu, potrebuju prave vedet co nejvice infa, bohuzel neotestuju boty a vazani.
Kazdoapdne ted v nedeli jsem se ujistil, ze opravdu musim mit 46 velikost. Zkousel jsem si tam 45,5 a tlacil me palec.
Tentokrat zapujcene snb vybaveni bylo otresne... rozvaolavy se porad tkanicky, vazani bylo plastovate a slo strasne spadne odjistovat a hlinikova hrana prkna byla normalne praskla a prerusena na obou stranach. Asi s tim nekdo nekam poradne zajel.
Muzes prosim te poslat konkretni typ ci odkaz co by jsi doporucil ke koupi?
o 23.01.2017, 11:54 | Luke-Jeep
Pane to je fakt těžký - prkno se na dálku kopit dá, ale boty (potažmo vázko) fakt nee... zajeď buď kamkoliv do Prahy, ať už Snowboardel, nebo dalších X prodejen... nebo třeba swis-shop.cz v Ústí nad Labem... sám vidíš, že boty to chce fakt oprubovat... protože jinej výrobce/jinej model může mít jinak postavenou botu a bude ti klechtat noha... a to je fakt peklo :-(
o 23.01.2017, 23:09 | Knightey- | Upraveno: 2017-01-23 23:09:48
Luke-Jeep: tak jsem v haji... dnes jsem zasel do "specializovaneho" obchodu v Liberci.
A stalo se presne to, co jsem cekal od prodejcu jako je Decathlon ci Sportisimo atp...
Na prkno mi rekl, ze bych mel mit prohnuti Rocker, a co nejmensi. Nabizel mi hned 155 nejakou a nebyla ani WIDE. WIDE prej nepotrebuji, ze vazani je vysoke a nebude hrozit skrtani nohy se snehem...
Trval jsem na WIDE verzi a pak na me vytahl nakonec 165 velke... Rikam to je zase strasne velke...
No, presne jak jsem se obaval... Chtel proste udat to co mel. Ach jo...

Boty na moji nohu mel pouze jedny a to:
boty: thirtytwo Prion bile 46 (model 2011/2012) [ Link ] - kdyz pominu to, ze jsou bile a bude na nich asi videt vse... (cenu nema uvedenou)
vazani: Ride Revolt Orange L (model 2016/2017) [ Link ] (cenu ma 6100,-)
prkno: 5150 Dealer 161W (model 2012/2013) [ Link ] (cena 3500,- po sleve z 5500)

Za tohle vsechno chtel 10200,- kc.
Mam docela pochybnosti nakonec o vyberu zde. Tak nevim no. Kdyby alespon to prkno bylo takove jak popisujes :)
o 24.01.2017, 10:39 | Luke-Jeep
Pokud máš tu možnost, tak sedni do auta a fakt si někam zajeď... je to 10k a to tě ta cesta do Práglu už nezabije... jakože spíš skrzevá to otestování...

Minimálně boty a vázko...

Jakože tím prohnutím asi nic nezkazíš... ideální to sice není, ale průser taky ne... dneska jsou tyhle průhyby modern=í, tak to všichni všude tlači... zase není to taková investice, kdyby ti to potom nevyhovovalo prostě to vyměníš :-)
o 24.01.2017, 11:24 | Knightey-
Luke-Jeep: ja urcite nemam problem nekam zajet, to je to posledni co by me trapilo. Ale prave spis se bojim toho, ze si tam se mnou jako s amaterem vytrou prdel :D
o 24.01.2017, 11:26 | rover (WoodTech) | Upraveno: 2017-01-24 11:27:36
Tak pojedme do Prahy udělat nákupní party ..... ;-)
Edit: nebo přijde do Brna .... dame panáka a kópíme nějaký ty desky :-)
o 24.01.2017, 12:07 | Luke-Jeep
Nevytřou... boty ti buď seděj nebo ne... boty do vázka buď pásnou a nebo ne... to si testneš... a deska? Dneska už prakticky =uplnej šunt nekoupíš - tvoje váha by nakonec byla teoreticky ok i na pěnovou desku, ale dřevo je dřevo...

Nicméně!!

Rover dobře mluví!! :-)
o 24.01.2017, 21:54 | Knightey-
Tak dnes koupeny tohle prkno.
Nakonec byl vyprodej skladu v Liberci dneska a postestilo se mi sehnat: Burton Ripcord wide 156cm model tusim 2014.
S tim typkem jsem se dohodnul a mam se stavit v Praglu u nej v krame (snowbitch.cz) a vzit vazani a boty.
Prej na prkno Burton se musi davag jedine Burton vazani - maji jinej typ. Ale kdyztak vybereme neco jineho a ja vam to upravim (vypiliju) :D
Dobrej typek :D

foto k příspěvku  od Knightey-

o 26.01.2017, 11:40 | imax
Hadry www.boardstyle.sk
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3323 sekund.