Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Odhlucneni bytu

 o Navštíveno 4417x o
o 17.02.2017, 02:31 | Kamil07 | Upraveno: 2017-12-24 05:19:12
Zdravim vsechny, chystam se na kompletni rekonstrukci bytu a rad bych se poradil jak na odhlucneni.
Jedna se o cihlovy byt, ktery je v poslednim patre a sousedi pouze s dvema byty, kdy jeden je o patro niz a druhy je pouze pres zed v kuchyni.

1. Mam v planu vybourat vsechny nenosne pricky, ktere jsou pevne spojeny s betonovou podlahou a je zde moznost sireni hluku z bytu o patro niz.
Budu menit mirne dispozice, kdy nove pricky postavim ze sadrose a v miste napojeni na podlahu, zdi a strop pouziju tlumici pasku.

2. Na spolecne stene v kuchyni postavim sadrosovou predstenu, opet s pouzitim tlumici pasky.
Staci mezeru vycpat obycejnou akustickou mineralni vatou, nebo ma smysl resit nejake lisovane penove desky atd.?

3. Podlaha v celem byte by mela byt Rockwool Steprock HD 40 mm + 2x OSB deska 15 mm + linoleum.

4. Strop bude snizeny o cca 100 mm, mozna opet s vatou kvuli teplu.

Ma s temito materialy nekdo zkusenosti a bude to takto fungovat, nebo to mam udelat uplne jinak?

Dale by se hodil nejaky tip na vchodove dvere do bytu s maximalni zvukovou nepruzvucnosti.


Diky za jakekoli reakce.


o 17.02.2017, 08:55 | Dudelina
V zásadě to máš správně. Tu predstenu udělej z 2xdesky (samozřejmě si dopředu přemýšlí vyztuhy na linku), vata ať je pořádně i za profilama, za elektro krabicema,...,. Jde spíš o poctivé provedení. To samé s podlahou, aby se jednotlivé konstrukce nedostaly natvrdo. Víc s tím asi neuděláš.
o 17.02.2017, 12:49 | rover (WoodTech)
Jj v zásadě nic moc víc neuděláš, děláme v podstatě stejný skladby jen materiál od jiného výrobce.
Osb desky bych dal 18mm do kříže a slepit, vatu kolem zdí obstříknout akustickou pěnou.
SDK akustickej i ta páska pod rastry se dá koupit spešl ;-)
o 17.02.2017, 13:45 | Kamil07
Diky za info, tusil jsem, ze nic lepsiho asi nevymyslim.
OSB desky muzu dat klidne 2x 18 mm, ale myslel jsem, ze 2x 15 mm bude stacil.
Budu je sroubovat a mezi pouziju mirelon, nejak tomu lepeni neverim, i kdyz to tak dela plno lidi a urcite to bude v pohode.
o 17.02.2017, 13:56 | CervinVega
Dvere od Next i s futrama, tady je to jen o penězích, funguje to. Jako nouzovka požární plech dveře, těsnění a zvenku L alu lišty s dorazovým těsněním, ale pořád to bude nic moc efekt. Takové to očalounění je totál o ničem. Lepší je i těžký závěs, ale to je jinde esteticky.
o 17.02.2017, 14:49 | Kamil07
Na NEXT zrovna koukam, ale zajimaly me prakticke zkusenosti.
Nechci na tom setrit, v merku mam i Sherlocky, ale tam uz je cena trosku ulet, s utlumem 43 db stoji 1 650 € bez montaze :-(
Pak jsem natrefil na nejake Magnum s utlumem 44 db za 23 tis. vc. montaze, coz by bylo super, ale moc tomu neverim.
o 17.02.2017, 14:51 | Kamil07
Nechci delat reklamu, ale nema nahodou nekdo ty Magnumy? [ Link ]
o 17.02.2017, 16:36 | rover (WoodTech)
Děláme Sherlock a Next . Zatím si nikdo ne stěžoval.... Ten miralon bych mezi ty OSB nedával budeto mít možnost smykového tření a muže to na sroubech vrtat . Ideál to slepit a par šroubu který ti to podrží aby se to dobre spojilo.
o 19.02.2017, 20:28 | Kamil07
rover (WoodTech): Umis nejakou lepsi cenu na Sherlock, nebo Next? Dnes jsem se byl kouknout na ty Magnumy od HT a jsou otresne, pusobily na me jako by byly z plastu a tomu utlumu 44 db moc neverim.
Shanim dvere, ktere maji maximalni zvukovou nepruzvucnost, nemusi byt ani bezpecnostni, jde mi primarne jen o ten hluk. Diky.
o 21.02.2017, 16:19 | rover (WoodTech)
No vždycky to poptávám, neděláme toho tolik aby to dalo něco extra. Doporučuji poslat tam poptávku a mužů ti když tak ode mne zajistit rozdílovou.
o 21.02.2017, 18:59 | Kamil07
Dnes jsem dvere resil se svym truhlarem a nabidl mi, ze umi zajistit dvere s utlumem 49 db, jsou sice cele kovove a barva jen ralka, ale to mi navadi, jde primarne o ten hluk.
Do konce tydne budu vedet cenu, tak potom uvidim pro co se nakonec rozhodnu.

Zatim diky.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3092 sekund.