Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Vinylovku nebo laminát?

 o Navštíveno 8235x o
o 18.02.2017, 15:02 | Losky
Ahoj, řešíme jakou podlahu do domu a jsme už trošku bezradní. Jeden den je jasný favorit vinyl, druhý den zase laminát. Značky řešíme buď Quickstep nebo Fatra. Včera jsem myslel, že máme jasno, že dáme laminát Quickstep Impressive (vyšší řada, voděodolná), šířka 8mm, moc pěkný dekor a vypadá perfektně. Pak že pod to musí jít nějaká podložka (65-150 Kč/m2) a to už jsem pomalu na ceně vinylu, když plovoučka vyjde na cca 800 Kč/m2.
U lamina se tedy popravdě bojím hlučnosti, přeci jen je to tvrdá deska a ten vinyl je trošku měkčený.
Podlahové topení nemáme, ale budeme radši, pokud podlaha bude teplejší.
Díky za případné zkušenosti.
Jinak podlahy v domě jsou suché skladby, takže beton nee.


o 18.02.2017, 15:22 | Kamil
Laminát bych už nedával. Buď vinyl nebo dřevěnou - tady bych vybíral podle zatížení resp. riziku poničení
o 18.02.2017, 17:38 | Only_One
čerstvě máme od Vánoc v obývákokuchyni vinyl a jsme s tím velmi spokojený. Výměna za laminát, povrchově máme nějakou hrubší strukturu co vypadá jak pravé dřevo a na dotek je velmi příjemná.
Taky jsem se chvilku bránil, ale teď konečně můžu Ťapat naboso a nestudí tolik jako laminát. (taky nemáme podlahovku)
o 18.02.2017, 18:12 | Losky
Od koho máte vinyl?
o 18.02.2017, 18:45 | cendler
tohle budu sledovat, mám to stejný jako Losky, vybíráme a jsem na vážkách a to ještě mi teda máme teplovodní podlahové topení
o 18.02.2017, 19:02 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-02-18 19:03:44
Už jsem to tady psal 07.09.2016, 14:23 [ Link ]

V zásadě pokud tam není podlahové topení, tak skládací plovoučka asi není problém a na tom 7 - 12mm nosiči (ten je pořád stejný a je to nějaká MDF/HDF deska se zámkem) může být dneska přírodní dýha, laminát a nebo vinyl. Z těchto materiálů bych jednoznačně volil vinyl, protože bude pocitově teplý narozdíl od laminátu a není tak hlučný.

Pokud je v tomě pdlahovka, jsem jednoznačně pro lino, případně vinyl lepený z dílců přímo na beton. Dlažbu jen do chodby a koupelny. Lino je opravdu nejlepší řešení z hlediska přenosu tepla při topné sezóně a pocitové tepelné pohody i když se netopí.
o 18.02.2017, 19:44 | Losky | Upraveno: 2017-02-18 19:52:29
Lino máme teď a kvalitní, asi za 450 Kč/m2 a super, jenže tady by se už muselo svařovat, protože obývák bude mít 7,2 x 5m + ještě kuchyň 10 m2.
Pokud počítám cenu laminátu, máme doplatek nad standardní plovoučku 200 Kč, vinyl od Quickstepu je doplatek cca 450 Kč. Takže rozdíl malý není, ale pokud by šla ještě pod lamino podložka cca za 65-150 Kč, už je rozdíl malý a raději si za komfort připlatím. Cendlerovi i mě doporučili laminát, jemu bez podložky, mě s. Takže pak si vyberte, když podlahy máme stejné:)
o 18.02.2017, 19:58 | cendler
Tuner#2 : no jo, ale máme dřevostavbu od RDRýmařov, kde beton není, lepený vinyl nedělají a lino už vůbec ne
Losky má stejný případ jako mi, taky dům od RDR, jen stím, že nemají podlahové topení

skladba podlahy u RDR je
1 - Podlahová krytina, 10 mm (v případě masivní dřevěné podlahy více) – podlahová krytina plní funkci estetickou, mechanickou (odolnost povrchu) a tepelnou (dotykovou). Dle preferencí zákazníka může být pokládka podlahové krytiny součástí úplné nebo částečné (zákazník dodá vlastní materiál, který položí pracovníci RD Rýmařov) dodávky na klíč nebo si zákazník zajistí materiál i pokládku sám.
2 - Podlahové dílce Fermacell, 25 mm – Fermacellové desky plní mechanickou a zátěžovou funkci, podepírají podlahovou krytinu a přenáší užitné zatížení na spodní vrstvy podlahové konstrukce. Jejich mimořádnou předností je vysoká požární odolnost.
3 - Desky z pěnového polystyrenu – podlahová izolace
4 - Vyrovnávací podsyp Fermacell, 60 mm – sušený minerální granulát sloužící ke korekci případných nerovností základové desky, jeho předností je mnohostranné použití, požární odolnosti, nízká hmotnost a snadné použití. Podsyp zvyšuje zvukovou a kročejovou neprůzvučnost a současně slouží jako tepelná izolace.
5 - Parozábrana, cca 0,250 mm fólie – parozábrana chrání podlahovou konstrukci před průnikem vlhkosti ze základové desky.
o 18.02.2017, 20:05 | luda551 | Upraveno: 2017-02-18 20:08:23
Jsem pro lino...
Svarení problém? V dek tradu pujcuji svarujci zarizeni 450 den letovaci pájka 200den?? Dal potrebujes metr 90kc, tužku 20kc a něco rovného na rez, staci presah 8cm a bodovat po 30cm mašinka na svareni jede sama.-)Já dával pod líno 450g černou geotextilii, je to pak mekkci:)
o 18.02.2017, 20:13 | Losky
Já podlahy od jiné firmy nechci. Věřím tomu, že když se to někde prohne či propadne, že to hned Rýmařov bude házet na nás. Navíc je pokladna na ty desky, tak si myslím, že lepší bude něco tvrdého, co to trochu zpevní. Navíc jsem u těchto dřevostaveb neslyšel, že by někdo měl lino.
o 19.02.2017, 01:13 | Mr.Scully
Laminát ještě existuje? Byl jsem na tom, že to byly takový ty levný podlahy před 20 lety, co měly prachmizernou zvukovou izolaci i vlastnosti. Dneska už jsou snad technologie jinde... všechny ty lina, vinyly apod. (ať už lepené nebo "plovoučka") jsou snad daleko lepší, ne?
o 19.02.2017, 07:50 | cendler
laminát pořád existuje, jen ho pořád pravděpodobně zdokonaluje
[ Link ]
o 19.02.2017, 08:28 | Kamil
Já dával plovoučku s vinylem Wicanders Vinylcomfort [ Link ]
o 19.02.2017, 23:52 | Losky
Ještě nějaké zkušenosti, spíše s Quickstepem či Fatrou?
o 20.02.2017, 08:04 | Only_One
My máme lepenou Vinylovou podlahu Expona. Ma par milimetru výšku, nutné provést perfektní stěrkové podklady. Původně jsem byl trošku skeptik, když jsem to viděl. Nicméně už jsem objevil konstrukční výhodu - když bylo nutné opravit v ploše jednu část, prostě se to vyřízne a opraví lokálně. Když jsem to dělal u laminátu, rozebral jsem to v podstatě celé a pak už mi zámky nedržely tak dobře. A i přes v podstatě nulovou tloušťku a bez podlahovky, je ta podlaha válecí a příjemná na dotek. Rozhodně lepší jak lamino. A zatím každej kdo přišel se okamžitě zeptá, jestli to je pravá dřevěná podlaha, takže to imituje asi docela věrně :-) Za mě je Vinyl fakt prima
o 20.02.2017, 08:53 | Losky
Ještě se zeptám, neprohýbá se pod nábytkem? Díky
o 20.02.2017, 09:05 | Only_One
Ta naše ne.. to je proště mala šlupička nalepena na tvrdou podlahu
o 20.02.2017, 09:59 | Losky
Já chci právě něco, že když si tam člověk lehne či půjde na boso, nebude to tvrdé jak dlažba.
o 20.02.2017, 10:21 | Only_One
Tak můžeš koupit třeba něco jako mý Tarkett PVC a verstva podkladového filce a to je pak měkčí a zatím nejteplejší bez podlahovky po koberci
o 20.02.2017, 11:51 | Losky
Ono je lepší něco, co mi nainstaluje výrobce domu. Občas něco na podlaze nevyjde a musí se to demontovat a obávám se, že by pak mohli něco případně neuznat. Proto spíše pouze podlahy Quickstep či Fatra.
o 20.02.2017, 13:47 | addamec
My jsme šli do Fatraclicku. Příplatek není takový jako za Quickstep, nemusí mít podložku pro podlahový topení.
A jinak všichni známí, co pořídili vinyl si ho nemohou vynachválit.
U laminátu, který máme aktuálně v bytě, je strašně málo odolná vrchní vrstva. Cokoliv upadne, tak ji poškodí a následně při vytírání to v tom místě bobtná.
o 20.02.2017, 18:50 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-02-20 18:56:32
cendler: NJ pro suchou výstavbu je to problém. Co jsem se naposled bavil s dřevostavbařema, tak by do suché podlahovky ani nešli. U dřevostavby se nehraje na akumulaci, ale naopak na přímé teplo, takže jsou ve hře třeba infrapanely, které teplo dělají jen když potřebuješ. Otázka je co to dělá s člověkem :-/ Jinak i lino jde na podlahu z fermacellu aplikovat v pohodě, je to jen o ochotě/výmluvák stavebníka: [ Link ]


Mr.Scully: Laminátové plovoučky jsou nejčastější od nejlevnějších až po dražší s vysokou odolností, proč by se to nemělo dělat když to lidi stále chtějí (obzvlášť ty co jdou po ceně).


Nicméně tady obecně motáte různé věci dohromady. Vinyl je dneska ve dvou (respektive třech) verzích:

- v roli jako moderní lino. Např. lino co máme my od Tarkettu Supreme plus je s nášlapnou vrstvou 0,7mm a je stejně odolné jako kvalitní vinyl (on je to v podstatě ten samý materiál). Výhodou je cena a odolnost jednolitého povrchu. V případě dřevodekorů se dá také měnit/vyříznout jednotlivá lamela v případě nehody. Ideální věc na podlahové topení.

- v dílcích, které se lepí na vystěrkovanou podlahu. Taktéž ideální na podlahové topení. Nevýhodou je cena (levný vinyl má mnohdy i malou nášlapnou vrstvu 0,3 - 0,4mm) a vyšší pracnost pokládky.

- vinyl nalepený na nosném podkladu stejně jako všem známá plovoučka. Jako podklad je dřevovlákno HDF/MDF deska a pod ní ještě někdy bývá integrovaná podložka tlumící krojčejový hluk. Tohle je dobré řešení tam kde není podlahové topení, nicméně když třeba vyteče voda z myčky, tak to rozhodně není voděodolné jako nalepené lino a podlaha se zvedne a udělá nevratnou bouli. Stejně jako plovoučka to není ani moc vhodné na podlahové topení, protože prostě ten nosič je dřevovlákno a to je jak známo dobrý izolant. Byť to dneska má 7 - 10mm tak to prostě bude izolovat a přenost tepla z podlahovky není ideální.

Co se týče podložek, ty se dávají na zmírnění krojčejového hluku a to, že je někdo nazve pro podlahové topení je jen o tom, že nejsou až tak velkým izolantem. Ale opět to není ideální tak jako třeba kontaktně nalepené krytiny.
o 20.02.2017, 19:46 | Losky
Quickstep vinyl má 0,4 mm nášlapnou vrstvu, celková tloušťka 4,5 mm, cena cca 1050 Kč/m2 (Balance click+).
Jinak kvalitní vinylové lino jsme chtěli jako první variantu, ale popravdě jsem ho v RDR domech ještě u nikoho neviděl. Na druhou stranu by nám odpadl problém s akváriem (cca 1100 kg na 2 m2), což prý u plovoučky je problém a musela by se nejdřív usadit skříňka a pak plovoučka dát okolo. Údajně kvůli plovoucí variantě. Ale nevím, zda je to blbost či nikoliv.
o 21.02.2017, 07:02 | AR
Seznam je ok, jen ta třetí verze je v několika podverzích, né všechny skládačky jsou na HDF/MDF a jsou takto tlusté. Dělají se verze i na tenčím nosiči z "plastu".
o 21.02.2017, 10:54 | Losky
Ptal jsem se u Rýmařova na kino Gerflor HQ a kino si tam dát můžu, ale nedoporučuje to, protože proti světlu se pak objevovali fermacellové dílce, i když je to rovné v tolerancích. Nejvíc se jim osvědčila plovoucí vinylovka od Quickstepu.
o 21.02.2017, 14:22 | Losky
Pardon, psal jsem lino, jen ty automatické opravy... Takže už to řešit nebudu a dáme plovoucí vinyl a už se zbývá jen rozhodnout, zda QS či Fatra.
o 21.02.2017, 20:16 | rover (WoodTech)
Pokud mam podlahovku tak vinil n kompozitu ( 4 -5mm označené často jako aqua) pokud ne tak na HDFce. Jaosobne po všech skusenostech preferuji masív .
o 23.02.2017, 11:24 | Losky
Už nás to nebaví řešit. Hodili jsme si kostkou a koupíme Fatru:)
o 24.02.2017, 07:40 | cendler
taky jdeme do Fatraclicku
o 24.02.2017, 11:05 | vlados_dyk
Ahoj, ještě ti nasadím brouka do hlavy, ale my kupovali plovoucí vinil, co si dám vyrábí majitel firmy JAF Holz, značka Eurowood. Je to 10mm vysoká podlaha, ze spodu s korkovou vrstvou. Mají to fakt perfektně udělaný, montáž si udělá i amatér. Cenově teda výš, bral jsem přes známého se slevou. V porovnání s Fatrou míň dekorů, ale určitě "teplejší", perfektně tlumí a povrchová úprava paráda. Bral jsem Dub Vermont.
o 24.02.2017, 15:43 | Losky
Nenasadíš:)))))))) Už to řešit nehodlám. Prostě bude Fatraclick na HDF desce a prdím na to. Každý tlačí s čím má zkušenosti a vesměs je to furt +/- to samý. Ani jedna není ideální, bohužel. Dnes jsem mluvil s pánem, co dělá ve Fatře a překvapilo mě, že docela kladl důraz na to, aby se to nezatěžovalo těžkým nábytkem, ideálně linku, knihovny, akvária apod pokládat mimo plovoučku případně na, ale oddělit od zbytku dilatační spárou s lištou
o 24.02.2017, 16:33 | vlados_dyk
to by mě tedy zajímalo, na co tedy je podlaha, když si na to nemáš dávat těžký nábytek :) nicméně k podlaze od JAFu zopakuji, že za rok není na podlaze jediná známka "otlaku" od těžkého nábytku, a že mám velkou těžkou sedačku z masivu na dřevěných nožičkách a dřevěné masivní skříňky. Z odřesků a jejich profilu je na ní vidět, jak je fortelně udělá, takže u mě bez problémů. Už mám položeno i do děcáku a budu asi pokládat dále v bytě :)
o 24.02.2017, 19:49 | Losky
Nevím, prý jsou plovoucí podlahy na tomhle principu všechny, tak nevím.
o 24.02.2017, 21:07 | Woko_O
Já to měl jednodušší.. Mě prostě řekli, že mám v ceně podlahu lamino classic, tak mám podlahu lamino classic, v oříškovým designu a je po prdeli.. :))
o 25.02.2017, 09:04 | rover (WoodTech)
No hele to s toho Jafu je to samy jako Fatra Gerflor a pod.
To zatížení nábytkem není problem otisku do podlahy ale dilatace, tedy toho ze těžký nábytek v podstatě popře funkci plovoucí podlahy .
o 25.02.2017, 14:01 | Losky
Dnes jsme byli v další firmě, která prodává a montuje asi 5 značek plovouček a u všech doporučují těžký nábytek na plovoučku nedávat kvůli dilataci, tzn. kuchyně, knihovny, vestavěné skříně, ostrůvky v kuchyních. Takže evidentě to občas asi nějaký problém udělá.
o 25.02.2017, 17:03 | Losky
Docela by mě i zajímalo, když se dá Quickstep Lyvin (vinylovka plovoucí), jestli je třeba ta podložka. U Rýmařova tvrdí, že u suché skladby podlah není třeba (podlahy z Fermacellu, polystyrenu a Fermacellového podsypu). Takže přemýšlím, zda tam podložku nějakou tenkou dát 1-2 mm a nebo ne??? ABy člověk něco nezkazil...
o 25.02.2017, 21:32 | Losky
Co jsem pochopil, podložka je pouze pro dorovnání malých nerovností a kvůli akustice. Co použít Hobru 5mm? Ta je asi minimálně stlačitelná a mohla by hezky tlumit, ne?
o 25.02.2017, 21:44 | Tuner#2
Hobra je od 10mm, v 5mm vyborne funguje Steico underfloor.
o 25.02.2017, 22:36 | Losky | Upraveno: 2017-02-25 22:37:58
Myslím to Steico???? To by pod vinyl snad mohlo dobře fungovat. Dáme nakonec Quickstep Lyvin Pulse.
o 26.02.2017, 01:08 | Losky
A co třeba korek? To by asi taky šlo v pohodě, ne?
[ Link ]
o 09.04.2017, 16:41 | Mr.Scully
Zkusím navázat na diskusi, možná je to otázka na Tuner#2, který to řešil na svém baráku. Blíží se doba, kdy musím definitivně rozhodnout, co za podlahu. Fakta:

1. Základem bude beton (dneska se asi nějak strojově rovnají či brousí, takže dejme tomu, že snad hodně rovný)
2. Bude podlahové topení na systémové desce.
3. Minimálně přízemí chceme odolné kvůli zvířatům, horní patro nemusí být, ale asi nemá cenu dělat mišmaš dvou různých podlah.
4. Tloušťka nehraje příliš roli, může tam být relativně cokoliv od 3mm do 10mm.

Je jasné, že to směřuje k nějakému druhu PVC. Doteď jsem byl pevně rozhodnutý pro lepený vinyl (role nebo obdélníky?), ale docela dost lidí mě od toho odrazuje s poukazem na dvě věcí. Za prvé je ta lepená vrstva velmi tenká (2-3mm) a podlaha je pocitově "tvrdá". Za druhé je prý poměrně dost případů, kdy se po čase udělala boule, částečně se to odlepilo nebo se to ve spárách rozlezlo (nevím, jestli souvisí třeba s nekvalitním lepidlem). Na druhou stranu ty "click" vinylové plovoučky mají určitě taky svoje mouchy, přijde mi, že subjektivně to může hůř tlumit hluk (na druhou stranu to má nějakou vrstvu navíc a je to tlustší). Můj podlahář mi doporučil lepení, ale našel jsem dost podlahových studií, které se jasně zastávají plovoučky s nějakým kročejovým útlumem pod tím. Skoro mi to přijde tak 50/50.

Nedělá se něco mezi, aby to bylo lepené, ale byla to tlustší vrstva (třeba 4-5mm), která bude pocitově prostě "měkká" a komfortní pro chození? Dá se nějak zabránit, aby se to ve spárách po čase nerozlezlo?

(Mluvím o 300 metrech čtverečních, takže to rozhodnutí musím udělat pečlivě, abych nevyhodil čtvrt míče za nesmysl). Cenově jsem smířený, že to bude peklo tak jako tak, ty lepené jsou sice levnější, ale zase plus lepidlo a zřejmě stěrka... hádám, že tisícovka za metr to bude tak jako tak.
o 09.04.2017, 20:14 | Tuner#2
Podlahové topení předpokládám vodní?

betom myslíš finální vrstvu? To mám taky, ale nepočítej, že po strojním skletování to bude 100% rovné. Na položení dlažby hned na to je to OK, na lepené PVC/vinyl je to hrubé/nerovné a kamínky by se protlačily. Takže 100% na to přijde nivelační stěrka. Ukázku podlah mám tady: [ Link ]

No a co na to dát? My máme Tarket Supreme Plus, zátěžová nášlapná vrstva 0,7mm což nemá leckterý vynil a přežilo to řádění malého na odrážedle a bagrech na kterých tady lítal. Pokud chceš vyzkoušet nášlap, ozvi se na mail a můžeš se klidně stavit. My doma chodíme na boso bez pantoflí a není problém.
o 09.04.2017, 20:41 | Mr.Scully
Topení samozřejmě vodní. U betonu se stěrkou taky trošku počítám (bohužel, protože na té megaploše se to nasčítá finančně dost nepříjemně).

Co jsem koukal na tu Supreme Plus, tak to je taky dost tenká (2.5mm celkem) a je to tedy v 2m rolích? Řádění dětí to určitě zvládne, spíš mi jde o subjektivní komfort a o to, jestli to prostě není moc tenké. Proč jsi tedy vlastně zvolil nalepovací role a ne klasické "obdélníky" nebo click?
o 09.04.2017, 21:04 | Tuner#2
Je to dekor od dekoru, většinou umí i 4m role, takže třeba obávák a ložnici máme v jednom kuse, dětský pokoj je nastavovaný z 3m role. Mě se líbí jednolitost, není problém s nějakým odhlípnutím dílců, není problém vyteklá myčka (už se nám stalo) a komfort nášlapu je dle mě OK. Navíc rozhodla i cena kdy včetně stěrky a lepení to bylo tehdy kolem 500 - 600/m2 a za to nebyl ani kvalitní vinyl v dílcích.
o 09.04.2017, 23:45 | Mr.Scully
Dík, trochu jsi mě uklidnil. I když člověk pak vidí i "rozbory" přímo na webu nějakého podlahového studia a tam nemůžou lepení přijít na jméno :-)
[ Link ]

Jinak 600 včetně stěrky a lepení je hodně luxusní cena. Uvidím, nechci to podcenit, barák mě vyšel na naprosto děsivý peníze, tak nechci úplně nutně teď šetřit zrovna na materiálu podlahy, uvidím, co je na trhu za varianty. Ale asi to k těm lepeným rolím fakt směřuje...
o 10.04.2017, 14:15 | Antonio
taky jsem resil, nakonec jsem dal lino a maximalni spokojenost
o 10.04.2017, 17:29 | Tuner#2
Ten odkaz je jedna velká blbost.

Nevím proč by měl být vinyl nalepený na HDF desce věrnější než ten nalepený přímo na stěrce???
To samé teplotní roztažnost, voděodolnost to jsem se taky zasmál a prostup tepla je taky řádná blbost. V přechodových dnes rozhodně to není o tom, že topení topí od podzimu do jara. To je holý nesmysl.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3852 sekund.