Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > R: Projektor na filmy

 o Navštíveno 11606x o
o 05.03.2017, 12:18 | Losky
Ahoj, ve čtvrtek musím mít jasno ohledně instalace projektoru v novostavbě a tak řeším, jakou zvolit vzdálenost od plátna a tím i projektor. Koukal jsem už na několik typů a přijde mi zajímavý od Optomy, model HD50, stojí cca 35tis. Dráž už se mi jít nechce a koupit něco zase za 20tis a litovat taky ne. Co jsem koukal, HD50 má vzdálenosti plátna navolené na cca 3 - 5,5m. Nemáte s ním někdo nějaké zkušenosti? Včera jsem byl v prodejně a viděl kousek za 160tis, tak to už je trošičku přes limit:)))))))))))))


o 05.03.2017, 12:50 | M.a.R.i | Upraveno: 2017-03-05 12:52:33
Staci se podivat na stranku projectcentral, kde mas super filtr pro vyber projektoru vycerpavajici info vcetne vypocitani presne vzdalenosti cocky od platna. Natukej do kalkulatoru par svych vytipovanych modelu a platno umisti ve vzdalenosti aby to vyhovovalo vetsine tvych vybranych projektoru.

Ja jsem nedavno za hubicku koupil fhd benq 1000+. Je to archaika, ale obraz vecer uplne dostacujici. Teda vcelku rusi ventilator a co jsem se bavil s prodavajicim tak kupoval nejakou optomu za 30k a tam pry ventilator huci mnohem vic.

Jinak ja mel taky jako favorita optomu kolem 25.

Kdyz projedes forum, tak jsem zde daval foto me instalace (platno ve strope).

Nezapomen privest k projektoru el, hdmi, lan a kabel na propojeni s platnem ( pokud bude elektricke).
o 05.03.2017, 13:31 | Losky
k čemu je dobrý LAN k projektoru? HDMI, 230V mi je jasný. Dík
o 05.03.2017, 20:23 | Ravo | Upraveno: 2017-03-05 20:25:01
ještě tady zmíním jednu věc kterou jsem teď řešil.
Ujasni si jestli chceš DLP (obvykle optoma) nebo 3LCD (Epson)...osobně bych asi do DLP na filmy už nešel.

Rozdíl v barevnosti (nejlíp je to vidět na červené) a ostrosti hran je docela citelný a při tom jak jsem si zvykl na kvalitní obraz plazmy bych už nechtěl dělat kompromisy.
Samozřejmě že na tabulky excelu v zasedačce nebo něco míň náročnýho (hry, kde je vlastně jedno jak to vypadá, hlavně že se to hýbe a je u toho sranda) je DLP vpohodě dostačující.
A taky pozor na hlučnost větráku, umí to pěkně otravovat, když sleduješ nějáký tichý komorní drama třebas ;-)

Ale celý je to samozřejmě o tom, jaký má kdo nároky (a peníze na to...proto žádný projektor doma nemám :-) )
o 05.03.2017, 20:42 | cendler
Taky jsem nad ním uvažoval, ale pak jsem to zavrhnul, protože bych za cenu co bych byl za to ochotný dát, byl akorát nasraný, že je to hrozný, tak si necháme svoji plasmu a neřeším to
o 05.03.2017, 20:55 | Losky
Chci něco většího jak 50" plazmu a tak chci projektor. Zajímavé je, že všude jsem spíše četl, že je výhodnější mít projektor s lampou, ale už si nepamatuji výhody či nevýhody.
o 05.03.2017, 21:03 | Tuner#2
Však ano, lampu určitě, protože LED zdroje na lampu zatím nemají ani náhodou... Ravo psal o technologii a to točící kotouček DPL a nebo 3LCD což je opravdu lepší, ale drazší. U DLP navíc někteří jedinci vidí občas duhu.
o 05.03.2017, 21:18 | M.a.R.i | Upraveno: 2017-03-05 21:20:15
Losky: Lan, kdyby to umelo treba nejaky sitovy fce, jako ovladani pres mobil, dlna atd... Ale nutnost to urcite neni :). Taky chce vymyslet kde projektor bude. Jestli u stropu, nebo na stole ci nekde uprostred.

cendler:.
Tak ja mam kdysi top model plazmy od Panasonicu 150cm a projektor kterej me vysel na 4000 + 1200 lampa + 4000 el.platno +1500 kabel a cca 2000 ostatni blbosti a nasranej fakt nejsem. Ale je pravda ze ten muj projektor se bazarovej bezne prodava za 10. Mam to obcas na filmy v noci a obraz je paradni. Ale jako nahrada za tv ve dne by se to nedalo. Koukal jsem ze se daji koupit nove projektory za 30k, ktere maji svitivost treba 4x vetsi, tak by me zajimalo jak obraz vypada za dne.
o 05.03.2017, 21:21 | M.a.R.i
A na tu hlucnost vetraku se opravdu zamer. Protoze ta Optoma je pry neskutecne hlucna, lae nevim jaky to koupil model...
o 05.03.2017, 22:24 | Losky | Upraveno: 2017-03-05 22:28:22
Ono je docela problém tohle podle něčeho vybrat. Pokud dám LAN kabel k projektoru, druhý konec myslíš natáhnout do technické místnosti, kde budou rozvody? Tomuhle moc nerozumím, tak se raději ptám.
Zvažuji i variantu, že na to, že ho vytáhnu 1x za týden o víkendu, jestli ho nedat spíš na stolek před plátno. Přeci jen ten projektor není nijak moc hezkej na stropě. Pokud bude hlučný, asi ho kuchnu a dám lepší větrák, třeba Noctuu.
Chci to jen na filmy večer za tmy, na normální dívání bude furt sloužit plazma.
o 05.03.2017, 22:38 | Losky
Ale asi nechám ty kabely vytáhnout ve vzdálenosti 3,5 - 4m od plátna, tím asi nic nezkazím
o 06.03.2017, 08:35 | Milhauzz
Jasně, každej nemá doma "elektrárnu" se strukturovanou kabeláží, ale osobně bych po zukušenostech, projektor bez LAN nechtěl. Hraju si na chytrou domácnost a ovládání projektoru přes automatizaci má svoje kouzlo.
o 06.03.2017, 09:20 | M.a.R.i | Upraveno: 2017-03-06 09:22:33
Losky:
2.konec LAN můžeš klidně natáhnout k nejbližšímu routeru/switchi nebo do datový zásuvky a nebo do technický, jestli odtud to máš rozvětvené. Jde jen o to aby byl připojený k domácí síťi, případně internetu.

No, na stolek, nevím nevím. To nakonec stejně dopadne tak, že ho používat nebudeš. Protože budeš muset vždy přitáhnout kabeláž, nasměrovat ho na plátno, zoomovat, atd atd.
Co se týče designu, tak žádná hitparáda to není, ale dá se to viz fotky pro inspiraci.

Mám taky v plánu vykuchat větráček a dát tam jiný. Ale podle mě si moc s hlučností nepomůžu, jelikož je to pidi větrák a prostě potřebuje velké otáčky. A u tý Optomy navíc již bude určitě nějaký účinnější větráček, ale díky vysoké svítivosti a malým rozměrům bude mít také extra točky.

Co se týče té vzdálenosti,tak se nedá jen tak střílet od boku. Obětuj tomu 5min a tady si to spočti [ Link ]
Já například musím mít u většiny projektorů vzdálenost alespoň 5m, jelikož mám velké plátno. Ale z nějakého záhadného důvodu jsem plátno umístil jenom 4m a teď se s tím peru. Projektor nedokáže roztáhnout obraz přes celé plátno a při výběru nového jsem již limitovaný třeba 5% modelů, které to zvládnou.

foto k příspěvku  od M.a.R.i

o 06.03.2017, 09:21 | M.a.R.i

foto k příspěvku  od M.a.R.i

o 06.03.2017, 10:17 | cendler
M.a.R.i : co je to za plátno, líbí se mi jak je zapuštěný
o 06.03.2017, 10:22 | M.a.R.i | Upraveno: 2017-03-06 10:23:27
cendler: Je to taková domorobo prasárnička :). Celexon viz [ Link ] , kdysi je prodávala nějaká ženská za 4k s poštou a prý byly nový. Jinak stojí 720 liber, takže slušná cena :).

Můžeš jí zkusit:
777 582 545,728 493 598
speedydejv@seznam.cz

Myslím, že jsem jí doporučoval Martynovi a taky u ní koupil jeden kus.

Jinak je ve stropě kastlík ze sádroše, v kterém je plátno přišroubované a je to zakryté prknem, do kterého jsem vyříznul drážku :).
o 06.03.2017, 12:18 | Losky
To koukáš na TV z tak 8m, ne? Jinak to plátno je pěkně udělané.
o 06.03.2017, 12:45 | Losky
My máme obyvak dlouhý 7,2, plátno od zdi bude cca 30-50 cm a kdyby projektor byl až na konci, tak je to cca 6 m, což si myslím, jestli už není daleko
o 06.03.2017, 13:10 | M.a.R.i
Obývák je 6,88m dlouhý :). Vzdálenost plátna je závislá na jeho velikosti. Plátno má 300x169cm a nejvhodnější vzdálenost dle kalkulátoru pro více projektorů je 5m. Tudíž na 6m by si musel mít ještě větší plátno. Navíc tuším se Optoma vzdáleností plátna docela vzdalovala od konkurence.
o 06.03.2017, 13:28 | Martyn
Na projektory už tu je thread kdy jsme je řešili.
Já mám Optomu HD26 a jsem maximálně spokojený. Je pravda že barvy (speciálně černá) jsou o kousek horší než na plasmě, musíš mít dokonale zatemněno a konkrétně tahle Optoma je hlučnější, ale ta velikost mě za to rozhodně stojí..
ad hluk - speciálně v letních parných večerech jede větrák stále, mě to netrápí, mám k tomu slušné audio a nerad se dívám potichu:)
Ale třeba kamarád (trošku audio&video-fil) viděl projektor u mě a okamžitě se do toho zbláznil, po dlooouhém vybírání koupil nějaký Benqu, dle jeho sondění ještě lepší (a dražší) než moje Optoma a teď po nějaké době je z toho špatný a přemýšlí že to prodá a koupí 75" TV.. Prostě ho ta kvalita obrazu nespokojuje a narodilo se mu mimino takže sledování potichu = víc slyšet projektor..
Jinak já mám plátno taky 300cm široké a vzdálenost od projektoru 4m a je to naprosto ok, obraz krásně vyplní plátno i bez sw focusu.. na webu maj kalkulátor na každý konkrétní model..
o 06.03.2017, 15:15 | Losky
Já mám možnost to dát cca 4m od plátna a nebo pak cca 6,5m. Nic mezi:) Původně jsem chtěl 120", ale na naši pozorovací vzdálenost bude 100" lepší, přeci jen je to rozdíl 220 vs 300 cm z dálky 3,5 m

foto k příspěvku  od Losky

o 06.03.2017, 15:49 | M.a.R.i | Upraveno: 2017-03-06 15:50:23
Já koukám na úhlopříčku 340cm (tedy teď cca 300cm) ze 4m a dá se to v pohodě.

FHD -plně dostačující
HD - v pohodě
SD - blivajz, ale se sebezapřením se to dá

Samo, že filmy mám jenom v FHD. HD mám satelit a je to koukatelný. Ale některý programy jsou v SD a to už je vcelku divočina. A stejně mám projektor jenom na FHD filmy. Na satelit mám plazmu.
o 06.03.2017, 17:52 | Losky
Co jsem se ptal na projektordoma.cz, tak 120" doporučují od 4m nahoru. Asi půjdu do té stovky viz obrázek.
o 06.03.2017, 19:31 | Losky
A co tohle? To by bylo ok, ne? Vzdálenosti od plátna 6m
[ Link ]
o 06.03.2017, 20:52 | Losky
takhle by to tedy mělo vypadat. Na vzdálenost 6-6,5m už jsou hodně drahé projektory, cca 80tis a více. Takže poslední fáze, jak obývák bude. Kabely nechám vytáhnout ve vzdálenosti 4m a pod gaučem kabely na zadní repro. Furt tedy přemýšlím, jestli 5.1 má smysl, ale asi ano

foto k příspěvku  od Losky

o 06.03.2017, 22:56 | Losky
Ještě se zeptám, nahoře vlevo je políčko Zoom, asi ideální je, když je na 1,00, ne? Tenhle je dost vychvalovaný, tak koukám, jestli by se dal použít, ale není mi moc jasné, jestli jo, ale jestli to chápu dobře, při tomto zoomu píšou, že je to vhodné do místností, které nejsou úplně zatemněné? Jako, že to za tmy svítí pak moc intenzivně a tím pádem by bylo lepší, kdyby byl vzdálen více od plátna?

foto k příspěvku  od Losky

o 07.03.2017, 08:33 | M.a.R.i
No nevím jak u ostatních projektorů, ale u mého mám na čočce 2 prsteny, jedním zoomuju a druhým zaostřuju, ale v krajním polohách to nelze úplně doostřit, takže se používá kombinace obou prstenů. Tím pádem bych nedoporučoval volit vzdálenost na zoom 1,00, ale třeba něco mezi min a max zoomem. Co se týče přesvětlení, tak lze nastavit na projektoru zeslabení, tak bych se toho nebál...
o 07.03.2017, 09:11 | Milhauzz | Upraveno: 2017-03-07 09:12:57
Jen se připojím, že fakt není "prdel" vychytat velikost, výšku (ta je zatraceně důležitá) ke vzdálenosti z pozorovacího místa. Nemám doma kdovíjakej projektor, jen HD, šel sem tenkrát po světelnosti (3500ansi), než po rozlišení a hlavně LAN, jak už se tu psalo dříve. Po instalaci jsem se vším vrtěl asi měsíc, než sem měl seštelováno. Svítím jen na SDK stěnu, plátno sem nechtěl kvůli dětem, takže trochu barvičkování (přes receiver, projektor je jen tupý zobrazovadlo); nějaký to lítání s vodováhou, aby to bylo rovně; a pak nějakej ten zooming - nakonec sem změnšoval obraz asi o 20cm v újlopříčce, protože někdy ty "xichty" už byly moc velký. Pro představu nebo inspiraci včerejší foto.

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 07.03.2017, 09:25 | M.a.R.i
Milhauzz: Máš foto za jasnýho dne? Respektive dá se na to ve dne při nezataženejch žáluzií/rolet koukat? A to opravdu máš jako náhradu za TV? A nebo na TV skoro nekoukáš a občas večer pustíš projektor?
o 07.03.2017, 09:35 | Milhauzz
M.a.R.i: večer mám zaplé "eco" (menší svítivost), přes den i za slunce je to koukatelný, klidně to vyfotím, ale asi až o víkendu, protože se vracím celkem pozdě z práce. Co je zajímavý, tak pokud je lehce zamračeno, tak je to horší než když je jasno - prostě to světlo má jinou "barvu".

Ano, mám to jako náhradu za telku. Já na to moc nečučím, protože tam de stejně prd, spíš sem tam film, muzika a nějaký ty hry - teď valíme s malým farming :) Moja na to čučí furt a zvykla si. Za rok po instalaci sem nasvítil asi 1100hodin, takže dobrý - měl sem obavu, že to bude víc. Telky na takový to denní kukání jsou všude jinde po baráku, klasicky děcák, pracovna, kuchyně.
o 07.03.2017, 12:43 | Losky
M.a.R.i: Aha, myslel jsem, že je lepší se držet okolo zoomu 1,00x. Navíc chci projektor co nejvíce u stropu.
Zvažoval jsem i variantu jako má Milhauzz, že projektor bude nad stolkem v obýváku, ale nevím, jestli by z toho zadem nesvítilo nějaké světlo a nerušilo to. Co se týče nových strojů, bylo mi nejvíc doporučena Optoma HD50 a Epson TW6600. Údajně Epson je prý ale lepší celkově
o 07.03.2017, 12:56 | Milhauzz
Losky: Něco málo svítí nahoru, dozadu opravdu ne :)
o 07.03.2017, 13:41 | Losky | Upraveno: 2017-03-07 13:53:46
Jedná se mi o to, aby to pak netahalo oči, když by člověk zapnul třeba 3D. Mrknu, jestli najdu něco z projekcí ze 2 m.
No, tak jsem koukal a moc toho nevypadlo. Respektive mezi 700-2000 USD pouze 2x BenQ a parametry nic úžasného.
Ještě se obávám té duhy, co mám doma plasmu Panasonic, tak při aktivním 3D mě po půl hodině už bolí hlava.
o 07.03.2017, 16:31 | Ravo
BenQ opravdu nebrat... jediný dvě značky nad kterýma má smysl uvažovat je Optoma (asi nejlépe zvládnuté DLP) nebo Epson (jejich patentované 3LCD, které od nich berou ostatní jako je Panasonic atd.)

Momentálně jsem řešil jeden projekt (virtuální střelnice) kde až tak moc nezáleželo na barevném podání ani ostrých hranách, podmínka byl veliký obraz při (ultra)short projekční vzdálenosti. Nakonec tam šla Optoma, Epson už byl hodně drahý (ale byl by super, nicméně právo tisknout peníze má jen ČNB :-( )
o 07.03.2017, 19:15 | Losky
Já koukal na Epson EH-TW6600, ten má 3LCD. A všude ho dobře hodnotí.
[ Link ]
o 07.03.2017, 20:13 | Ravo | Upraveno: 2017-03-07 20:18:51
2 Losky: myslím že dobrá volba. A jestli plánuješ 3D, tak jedině 3LCD (a nejlépe dva projektory do tandemu - takový "bi-amping" :D ) - přesnost posunu a ostrost hran je tady klíčová.

P.S. - zajímavé video ze stánku Epsonu u příležitosti uvedení technologie 3LCD - videomapping na model formule 1 pomocí několik desítek projektorů:
Youtube video:
o 07.03.2017, 23:08 | Losky
Tak jsem to prolezl a ta 6600 už nikde běžně dostupná není, takže pak je její následovník 6700.
Nemuselo by to být snad špatné. Asi to snad je lepší jak ta Optoma HD50.
[ Link ]
o 08.03.2017, 11:27 | Losky
Tak údajně je Epson 6700 lepší jak ta Optoma HD50 a můžu ji mít za 30t. Tak ji asi vezmu. Dalších 14tis se mi už priplacet na 6800 nechce.
o 08.03.2017, 21:43 | Losky
Zajedu do showroomu, kde maji typy co mě zajímají a bude jasno hned.
o 10.03.2017, 22:53 | Losky
Tak definitivně rozhodnuto. Jdu do Epson TW6700 s 3LCD technologií. Prolezl jsem hodně diskuzí na zahraničních fórech, kde ho dost porovnávají s Optomou HD50 a Optoma je prý strašně hlučná i v ECO režimu, kdežto 6700 v ECO režimu není z 50 cm slyšet vůbec. Optoma je o trochu lepší v plné temnotě, 6700 je více univerzální. Pokud je místnost lehce osvětlená, 6700 válcuje Optomu na plné čáře.
Takže radši oželím trošku černou a zase budu mít projektor, který zvládne osvětlení v místnosti.
V pondělí už objednávám a už se těším, až to toma poprvé zapnu. Zatím tedy jen na bílé zdi, plátno půjde pak do nového domu na podzim, asi Elite Screen.
o 12.03.2017, 14:58 | Losky
ještě řeším repro. Předky s centerem vyměním za Tannoy Mercury 7.4, ale zadky nevím, jak umístit, jestli na strop dát třeba menší lehčí Magnat Symbol 110 někam kousek za sedačku a nebo je dát dozadu na stěnu za akvárium

foto k příspěvku  od Losky

o 12.03.2017, 21:08 | cendler
to si rád poslechnu, já zatím plánuji za sedačku na stojínky, ale je pravda, že to bude v prostoru a akorát překážet, tak možná strop, ale když bych je dal jako ty nad akvárko, tak to bude dost daleko a budou akorát nehorázně řvát, no počkám co ostatní
o 12.03.2017, 21:45 | Losky
Já měl hned v plánu je dát na stojany, ale ten je stolu tam bude asi překážet. Minimálně dceři????
Takže uvažuji nad tím stropem a něco lehčího a menšího
o 13.03.2017, 07:35 | cendler
váha by mi ani tak nevadila, spíš ta velikost, nemám je zrovna nejmenší a aby bylo uprostřed místnosti něco takového je divné, zvláště když vedle bude lustr a kdyby byly u tvého akvárka, tak zase kdyby se koukalo na nějaký film a byla tam návštěva, tak jim budpi ty zadní řvát na hlavu, pokud by sedeli u stolu
o 13.03.2017, 12:22 | Losky
tak to bych nekoukal na TV, když by u nás byla návštěva, teda né na filmy:)
Právě řeším to samé, prostě se to tam nějak vůbec nehodí:(
o 14.03.2017, 12:27 | Losky
Nějaký HDMI můžete poradit? Něco průměrného a asi verzi 2.0, když to půjde stropem, tak aby tam byla nějaká podpora trochu do budoucnosti?
o 14.03.2017, 12:41 | Milhauzz
Losky: člen Ravo má o HDMI obrovskej ánung. Btw, chceš to ještě vyfotit "za světla" ?
o 14.03.2017, 13:06 | Losky
Milhauzz: Díky, není potřeba. Zítra přijde, tak ozkouším.
o 14.03.2017, 13:14 | Ravo | Upraveno: 2017-03-14 13:20:00
Nevím jeslti je nutné řešit HDMI 2.0, podle mě by stačilo kvalitní 1.4.
Rozdíl je při rozlišení 4K, 1.4 "jen" 30fps, 2.0 by měla zvládnout 60fps. Ale tohle je zajímavé pro gaming atd, protože filmy/TV se dělají a asi pořád dělat budou ve 24fps.
Samozřejmě FullHD zvládá 1.4ka bez diskuze.

Takže pokud plánuješ časem vyměnit za 4K projektor co bude zvládat 60fps (zajímalo by mě kdy to bude dostupné za "rozumný" peníz, když pořád se prodávají XGA a WXGA jsou něco "extra"), pak to asi má smysl uvažovat na 2.0, jinak ne.

Spíš se zaměř na kvalitu provedení (průřez vodičů) a délku...čím míň tím lépe. 10m je s jistotou, u 15m se to začíná lámat a je potřeba použít aktivní řešení (zesilovače, nebo přes ethernet atd.)

P.S. - ještě jsem zapomněl uvést, že HDMI2.0 a 1.x se týká spíš HW (playery, zobrazovače), kabel je stejný..tzn. kvalitní současná 1.4ka při připojení 2.0 zařízení bude fungovat OK.
Kabel označený HDMI 2.0 je moc pěkný marketingový tah, který se nechá zaplatit ;-)
o 14.03.2017, 14:13 | Losky | Upraveno: 2017-03-14 14:18:29
Ok Ravo, dám na Tebe a objednám ten co si mi poslal. Určitě to bude dobrý, hlavně cena je super:)
Tak gaming mě trochu zajímá, ale počítač na 4K s 60FPS je dnes trošku pořád utopie, takže do ty doby než to bude plně reálné, už hry mě bavit nebudou:)
Díky moc
o 14.03.2017, 16:40 | Ravo
co počítač, ale projektor 4K/60fps za rozumný peníz (a koukatelný) je teprve slušná utopie :D
o 14.03.2017, 19:51 | Losky
Je pravda, že 4k bych se svým PC zvládl, ale asi moc hratelné by to nebylo
o 14.03.2017, 21:33 | Losky
Možná na ten strop by šlo tohle, myslím, že by to nemuselo být špatný a na stropě celkem k zakulacenému projektoru přijatelný
[ Link ]
o 14.03.2017, 23:32 | Losky
Jinak co se týče propojení. Potřebuji, abych filmy z MMC přehrával buď na plátně a nebo na TV.
Momentálně mám natažené HDMI z MMC do AV a odtud do TV. Spokojenost.
Jenže AV má pouze jeden HDMI OUT. Jak to tedy zapojit, aby na TV i projektoru šly filmy v FHD rozlišení?
Přikladám obrázky zařízení, co mám.

foto k příspěvku  od Losky

o 14.03.2017, 23:32 | Losky
MMC

foto k příspěvku  od Losky

o 14.03.2017, 23:33 | Losky
TV

foto k příspěvku  od Losky

o 14.03.2017, 23:33 | Losky
Projektor

foto k příspěvku  od Losky

o 15.03.2017, 07:47 | Milhauzz
No chlape, buď vyhodíš peníze za všelijaký HDMI splittery, který stojí za prd, nebo elegantně vyměníš receiver za takový, co má 2x HMDMI out.
o 15.03.2017, 08:40 | Losky
Tohle jsem trochu podcenil :-( Ještě mě napadlo propojit TV s AV pomocí komponentniho vstupu, prý by měl zvládat FHD, ale asi zase nepůjde 5.1, co? To bych zvuk musel vzít přes optiku?
o 15.03.2017, 09:21 | Losky
Tak 2x HDMI OUT jsou AVčka tak od 15tis nahoru. Takže to se mi teda zrovna dvakrát nelíbí.
o 15.03.2017, 13:53 | soray
Zkus sledovat např. ebay.de. Já si před 14 dny dovezl z Německa Denona X2300W za 460e z ofiko shopu (md-sound.de).
o 15.03.2017, 13:54 | Milhauzz
Já sem před měsícem cedil mezi zubama, kdy někdo na hifi fóru pridával Onkyo PR-SC886 za 100€. Já ho kupoval před rokem a půl za 12tis. Chce to mít holt někdy i štestí.
o 15.03.2017, 14:06 | M.a.R.i | Upraveno: 2017-03-15 14:10:32
Ja koupil pred rokem starsi Onkyo 626 za 7600 (stari rok nebo dva), Novy to stalo asi 18000. A jsem spokojenej. Ma to DLNA, internetovy sluzby, bt, wifi 6x hdmi in a 2x hdmi out a ovladani pomoci Android. Tak to chce hledat :). Zvukove mi to staci, i kdyz asi mnohym to bude trhat usi :).

Lepsi je koupit uz neco s 2 hdmi nez to tahat extra z TV. Protoze pres HDMI by mel byt k dispozici ten nejlepsi prostorovy zvuk. S optikou treba u PS4 nemam dobre zkusenosti, je to dost rusene, ale mozna kombinace blbeho kabelu a PS4 :). A pres optiku je ten prostorovy zvuk orezanejsi...

A nebo ten splitter, snad v dnesni dobe se da koupit jiz nejaky kvalitnejsi aby to nepoznamenalo obraz...
o 15.03.2017, 14:40 | Losky
No, asi to zatím budu řešit komponentem a optikou. Stejně na TV pojedou spíš seriály z MMC. Na filmy bude projektor. A až se trochu zabydlíme, tak pak možná někdy ten lepší receiver. Ale asi už jen bazarový.
Dnes Epson dorazil a musím uznat, zpracování je perfektní a zrovna malý drobeček to teda není. Ještě že jsem nešel do něčeho většího:)
o 15.03.2017, 15:26 | Losky
koukám, že šestková Onkya jsou jistota. Tak uvidíme, co s tím pak vymyslím. Zatím to tedy hrotit nemusím.
o 15.03.2017, 16:32 | M.a.R.i
No, Onkyo ma hodne posramocenou povest ohledne umrtnosti HDMi boardu, ale pry u novejsich modelu uz problem neni.
o 15.03.2017, 19:44 | Losky
Nebudu to hrotit, stejně TV pak bude na klasický tv signál a ty seriály přes MMC, takže component bude postačující.
Přednost bude mít projekce a až pořídím lepší repro, tak pak jako poslední budu asi řešit AV. Dřív ale budu řešit tedy zadní repro, protože to chce něco malého nenásilného a ideálně v bílé barvě, takže se zkusím informovat na ty Cabasse
o 15.03.2017, 19:59 | Tuner#2
Cabasse bude na zadek v pohodě, umístit dál za sedačku a nasměrovat dolů na posluchače. Druhá možnost je směrové stropní repro pokud máš podleh, např.: [ Link ]
o 15.03.2017, 20:30 | Losky
To Jamo je pěkný, ale cena teda už nic moc, ale něco podobného by mohlo být super
o 15.03.2017, 20:49 | Losky
A co něco takového?
www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=CtkC9FprJWI2dPJTi8QX3yYvwC--7__NF0ejc3cEDyZ6yvLoFCAkQEyCTsvocKBRgzMHtgdwuoAHVzffrA8gBB6kCcwc1r6AYZT6qBChP0N-KhxlH-uQHjPiJx3Lt_dqGjuL1tMo-kYRhJcRiDrsy6FK19LWiwAUFoAYm2AYCgAeTsogUiAcBkAcCqAemvhvYBwHgEoKRzfzjzfuGUA&ctype=5&ved=0ahUKEwiLy96bo9nSAhVO1GMKHaMKBi8QuS8IzwI&dblrd=1&jsrd=1&sival=AF15MECQM6E6XocarU9P6HyMfFC4-lfkDo6M4tpfTAwBV_SnhAzYc8LMGSS7R266pXzS-aJ4kwjeCyGOBiY-F-zPkRuqu_cjMg&sig=AOD64_30y8V634S9DaTXRLL1zlkwlHi1vg&adurl= [ Link ]
o 15.03.2017, 21:01 | Tuner#2
No 10W chrastítko pověsit na obyvkle 100W konec bych úplně nedoporučil i přes to, že zadek téměř nikdy nejede na plný výkon. Ale jsou vyjímky a hlavně je dúležitá středovýšková část a ta tady úplně chybí.
o 15.03.2017, 21:05 | Losky
OK. No, koukal jsem, že dělají i nižší řady. Jen by mě zajímalo čím vyříznout díru do 2*12,5 mm sadrokartonu takhle velkého rozměru
o 15.03.2017, 21:20 | Losky
Teď jsem si všiml, že ty Cabasse jsou 7tis za kus, tak to na ně kašlu:) To už budou lepší ty Jamo a budou celkem nenápadné
o 15.03.2017, 23:32 | AR
losky: normálně pilkou, čim bys to chtěl řezat?
o 16.03.2017, 00:08 | M.a.R.i
AR: Losky asi myslel, zda se podhled nebude bordit, ale mozna se pletu. Pokud neprerizme profil, tak dira o takovem prumeru je naprosto v pohode.
o 16.03.2017, 00:43 | Losky
Koukal jsem, z čeho stropy jsou a nevím nevím, jestli by tam nepřekážela ta vata...
Každopádně jsem projektor zkusil na obyčejnou bílou zeď a musím uznat, že obraz fakt pěkný. Jen ta černá by mohla být černější, ale třeba na plátnu to pak bude lepší. Každopádně v ECO režimu je projektor příjemně tichý, neruší. Jak se dá jiný režim, tak je tu slušný vysavač, nedovedu si představit, co dělá ta Optoma, která je prý o dost hlučnější.

foto k příspěvku  od Losky

o 16.03.2017, 01:02 | cendler
ukaž foto na stěně, možná se taky odhodlám, u nás žádná prodejna na tohle není
o 16.03.2017, 08:42 | Losky
Obraz chce doladit a zjistit co a jaký systém je. Teď mám veškeré podpory off. Jediné, co mi teda trochu vadí je citlivost zaostření. Opravdu to chce cit, ale v pohodě se to dá. Jinak nekoukejte na ten sklad bordelu, je to momentálně chlapská ložnice, kam mi mladá nosí věci z děcáku, kde malá dělá rošambo :-)

foto k příspěvku  od Losky

o 16.03.2017, 08:42 | Losky

foto k příspěvku  od Losky

o 16.03.2017, 10:53 | Ravo
Za mě palec nahoru, i z takto mizerné fotky vidím, že barvy jsou OK...líbí se mi to
o 16.03.2017, 12:32 | Losky
Barvy jsou opravdu pěkné. Podotýkám, že je to pouze z mobilu, realita je lepší na to, že je to jen naštukovaná a obílená zeď. Je tam nějaká IRIS závěrka a ještě Epson white něco a to musím ještě ozkoušet, co to dělá.Horní foto je za svitu 3 led diod na lustru a dnes jsem to zkušel dopoledne, že jsem zatáhl stříbrné žaluzie a klidně bych mohl koukal na nějaký seriál bez problémů. Svítivost je opravdu veliká i na kino režim. Pokud člověk dá dynamický, tak projektor je jak vysavač, ale šajní to tak ještě o třetinu více, ale spokojenost, čekal jsem to špatný, tohle se mi líbí. Abych byl ještě spokojenější, chtělo by to černější černou, když jsem pustil třeba Star Wars či Warcraft, ale prostě to s plazmou asi srovnávat nelze, zvláště zatím bez plátna. Ale taky to určitě bude i nastavením barev, je tam toho hodně.
o 16.03.2017, 16:07 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-03-16 16:08:00
Tak projektor buď svítí a vidíš to ve dne a nebo musíš udělat tmu jako v kině a pak musí mít malou svítivost a bude černá černou. Tyhle obě věci nejdou dohromady a univerzální projektor neexistuje!

Někdy i na svítivém projektoru to lze dosáhnout, stáhnut svit lampy na minimum, stáhnout jas a pohrát si s kontrastem. Jsou na to testovací DVD a BD a musí na to člověk mít i oko. Halda lidí kouká na přejasněný a přebarvený obraz a libuje si, ale to je stejné jak s muzikou, kdy halda lidí si libuje u přebasované sračky...
o 16.03.2017, 19:16 | Losky
Ano, uvědomu ji si to. Byla na výběr Optoma HD50, která je lepší klasický noční režim, ale zase za světla nezobrazí nic a nebo Epson, který umí pěkně fungovat za běžného osvětlení, ale ve tmě to zase bude svítivější, což jsem četl na jednom zahraničním fóru, kde někdo na objektiv nasadil ND2 filtr, který má propustnost 50% a bylo to ok. Dobrý je, že projektor má asi 10 nastavení obrazu, které se dá uložit do paměti a kdykoliv nastavení vyvolat. Musím zapátrat na internetu ohledně toho nastavení, ale tedy na zahraničních stránkách, což s překladačem snad člověk nějak rozlouská:)
o 17.03.2017, 01:21 | Losky
Ještě se zeptám, je lepší dát zoom 1.0 a hýbat s projektorem a nebo klidně použít jakýkoliv zoom?
[ Link ]
o 17.03.2017, 05:39 | Tuner#2
Zoom je u kazdeho projektoru k presnemu ohraniceni velikosti na danem platnu a aby jsi montaz nemusel delat na milimetr presne. Obvykle je idealni byt nekde v pulce rozsahua tam projektor namontovat. Kdyz je prekazka na strope, muzes diky zoomu cuknout bliz/dal k platnu.
o 17.03.2017, 08:26 | Losky
Perfektní, to jsem potřeboval vědět. Díky;-)
o 17.03.2017, 17:20 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-03-17 17:21:46
NZ, ale já tomu rozumím asi tak jako zajíždění brzd. Raději bych se poradil s místními guru rejpaly co všechno ví ;)
o 17.03.2017, 19:43 | Losky
Já si teď pohrávám s myšlenkou, že bych dal klasické plátno na zeď a před ním by byla TV, která by byla přidělána ke zdi na kolejnici a zajížděla by k zemi, aby nebyla před plátnem a nebo nějaký sklápěcí mechanismus, že by se TV preklopila dopředu
o 17.03.2017, 20:35 | Losky
Nějakou takovouhle blbost, jen upravit
[ Link ]
o 17.03.2017, 20:38 | Tuner#2
Já bych šel spíše cestou plátno před telku. Když budeš chtít hejbat telkou, budeš mít problém s kabeláží co do ní vede.
o 17.03.2017, 21:33 | Losky
Přemýšlel jsem nad variantou, že bych prostor okolo plátna natřel tmavou barvou a i kousek stropu. Mrknu na nějaké inspirace ať je to trošku složitější :-)
o 17.03.2017, 21:49 | Losky
Případně jakou značku plátna? Většinou jsou u nás Elitě Screens, levným Sencorům a Nobo teda zrovna nevěřím
o 17.03.2017, 21:55 | Tuner#2
My jsme dělali MW plátna, ale to už je let a dneska v tom přehled nemám.
o 18.03.2017, 00:13 | Losky
ruční stahování 105"
[ Link ]
elektrické už je raketa:
[ Link ]
o 18.03.2017, 16:06 | Losky
Zapnul jsem Epson super white a černá už vypadá lépe a Gama (nevím přesně k čemu je) jsem dal na -1 a jas za tmy je už lepší (tmavší). Jinak jsem občas četl, že někdo přicloní objektiv, to znamená co?

foto k příspěvku  od Losky

o 18.03.2017, 23:21 | Tuner#2
Přicloní? Nemyslel jsi spíš dát před objektiv nějaký tmavší filtr?
o 19.03.2017, 15:32 | Losky
Jo to nevím, co tím myslí, ale možný to je
o 23.03.2017, 18:47 | Radeggast
Losky: Prosím tě, fotka "18.03.2017, 16:06" - to je jaká vzdálenost projektoru a velikost obrazu? Dalo se na to koukat?
Případně poté poreferuj, až budeš mít i plátno. Co jsem koukal na projectorcentral.com, tak při tvých rozměrech (vzdálenost 370cm, plátno 240cm) jsem na osách v červených, tak jestli je výpočet relevantní.

Přemýšlím o podobném projektoru pro vzdálenost +-490cm a plátno 300x169.

Díky.
o 23.03.2017, 20:15 | Losky
Ta poslední fotka je vzdálenost od zdi 4 ma obraz cca 320 cm. Jako ideální vzdálenost mi přišla tak 5-5,5 m. Co se týče srovnání s fhd plazmou 50", tak kvalita je o nepatrně horší, ale zase to vynahradí ta velikost a člověka to prostě dostane. Jinak fhd je plně dostačující a to jsem zvyklej i na QHD rozlišení.
Jen ta černá je horší, je to prostě projekce, ale nic hrozného. Jinak tsfy je video ze stejné vzdálenosti, jen jsem jel zoom z minima na max. Začátek je ideální úhlopříčka pro 4 m. Tipuji tak 250-270 cm
Youtube video:
o 19.04.2017, 18:40 | Losky
furt se v tom matlám a už opravdu nevím:(

foto k příspěvku  od Losky

o 19.04.2017, 18:43 | Tuner#2
V tomhle prostoru stropní, ale trochu dál za sedačku.
o 19.04.2017, 19:13 | xSam | Upraveno: 2017-04-19 19:16:38
Ahoj, tak jsem si taky koupil projektor.
Uměl by to prosím někdo za nějakou přátelskou cenu nakalibrovat?
Okolí Roudnice nad Labem?
Barvy z výroby nejsou zrovna nejlépe nastavené.
Díky moc
o 19.04.2017, 21:22 | Losky
Já nevím, všude píšou, že surroundy mají být v úrovni hlavy a ideálně u 5.1 být zboku hlavy. Ale prostě to tam do toho prostoru moc nejde. Ty stropní bych dal tak 50 cm za sedačku. Pokud se použije MCACC u AVR, tak by to mohlo i tak nějak snad zkalibrovat, aby to fungovalo.
Já se taky bojím toho, že se do stropu třeba nevejdou, jsou většinou dost hluboké. Kabely ještě asi nechám natáhnout lištama bokem na variantu 2 (kde budou na zdi) a uvidím, co bude fungovat.
xSam: Co si koupil? Já jsem s Epsonem fakt spokojenej. Jsem zvyklej na plazmu, ale úhlopříčka prostě nad kvalitou vítězí. Já tady na rychlo něco natočil telefonem (je to prostě provizorní řešení) a barvy mi přijdou super. Je to natočené v 1440p.
Youtube video:
o 19.04.2017, 22:30 | xSam
Losky, dlouho jsem vybiral a zvazoval. Vzhledem k tomu, ze na tom budu hrat prevazne hry, zvolil jsem Optomu HD36. Chtel jsem puvodne HD50, ale ta mi to bohuzel neusviti, promitam na 5m a uhlopricku mam cca 150".
TV nemam a poslednich 10 let jsem nemel, takze nemam s cim srovnavat, ale dle meho absolutni spicka.
Jen tu HD36 sehnat byl fakt porod, uz se nevyrabi.
Ale chtelo by to ty barvy fakt nakalibrovat...

Nicmene nebude to dlouho trvat a boudou 4K projektory za slusne penize, tesim se.
o 19.04.2017, 22:34 | Tuner#2
Kde jsi četl takovou blbost? Z boku a v úrovni hlavy mají být i 7.1 ale u 5.1 ty repro mají být v úhlu 110 - 120° takže rozhodně za posluchačem a mají být cca. 50cm nad úrovní posluchače a ne přesně v jeho výšce ucha.

[ Link ]

o 19.04.2017, 22:54 | Losky
Nevím kde, třeba jsem to jen špatně pochopil. Asi to byla varianta 7.1. Takže nejmenší zlo co se týče vzhledu, složitosti bude varianta do stropu jako je na obrázku, jen je posunout více dozadu. Možná prostě jen ty surroundy přeceňuji. Teď je nemám a vůbec mi nechybí a jedu jen stereo, ikdyž tam mi chybí center.
xSam: taky jsem chtěl tu Optomu HD50, ale byla mi rozmluvena kvůli hlučnosti a nižší světelnosti za dne. Takže jsem sáhl po Epsonu, který je prý tišší a je schopen projekce za tmy a i za dne. Je pravda, že za tmy jsem ten jas musel trochu stáhnout, bylo to docela dost silné světlo při světlých scénách. Ale jsem spokojenej. Taky řeším, zda dát na zeď pevné plátno cca 120-150" bez TV a nebo dát TV a před ní dát rolovací plátno 120". Zase na normální čumění na zprávy apod se obávám, že obraz při této úhlopříčce bude katastrofa (SD signál), takže by se muselo úhlopříčka dost zmenšit a když bych chtěl čučet na kino,tak zase ji zvětšit. A navíc je mi líto, aby projektor jel zbytečně když tam jedou slátaniny v podobě seriálů, Ordinací apod:) Ale vyřešilo by to problémy s plátnem, které u navinování mohou nastat a nemuselo by to hyzdit strop
o 21.04.2017, 07:25 | Losky | Upraveno: 2017-04-21 07:34:18
A co ta varianta, kde budou repro na stěně? Tyhle v bílé barvě by se mohly celkem pěkně schovat
[ Link ]

Receiver má kalibraci pomocí mikrofonu, tak nevím, jestli by to poladilo tu rozdílnou vzdálenost surroundů.
Edit: teď mi došlo, že řešení na zdi je vlastně spíše pro 7.1, tak asi zůstanu u těch stropních.
o 21.04.2017, 12:28 | xSam
Losky, ano HD50 má nižší svítivost, to je fakt. Proto jsem jí také nevybral. Ale obraz má opravdu špičkový.
Co se týče hlučnosti, tak HD36 je na velmi slušné úrovni. Je to opravdu velkej projektor s velkejma větrákama a nemyslím, že by to u HD50tky bylo jinak.
Já šel do Optomy hlavně proto, že jsem chtěl DLP technologii.
Mám to převážně k PS4 na hry a při hraní fakt špička...
o 21.04.2017, 13:17 | Losky
A plátno máš nebo jedeš na zeď? Já DLP radši vynechal kvůli té duze, kterou někdo může vidět. Bál jsem se toho jako aktivní 3D technologie, kde u Panasonic TV jsem po hodině hotovej a bolí mě hlava.
Ale měl jsem ve výběru jen HD50 a Epsona. Kontaktoval jsem dvě firmy, které se tím zabývají a jedna, že Optomu, druhá že Epson. U Optomy jsem se bál hlučnosti, tak jsem šel spíše do jistoty. Epsona v ECO režimu mám 50 cm za hlavou a při filmu ho nevnímáme. Ve zbylých dvou režimech to musí vnímat snad každý, ale třeba 1,5 m od hlavy to může být OK. Každopádně těch peněz nelituji ani náhodou
o 21.04.2017, 13:53 | xSam
Promítám zatím na zeď a myslím, že to tak asi zůstane.
Plátno 150" je prostě moc drahé a ta přidaná hodnota proti dobře udělaný zdi není zas tak velká.
Projektor mám u stropu. Mám stropy 220cm, takže ho mám fakt kousek nad hlavou a hluk v pohodě.
Ale dle parametrů má tvůj Epson 32 db a Optoma 29db, tak nevím proč někdo tvrdí, že Epson je méně hlučnější.
Ta HD 36 je skoro stejná jak HD 50 a fakt hodně dobrý...
Jedu na ECO režim a když přepnu na ten jasnej režim, taky mi to při filmu nevadí...
o 21.04.2017, 14:13 | xSam
Ještě k tomu duhovému efektu, neznám nikoho kdo by to viděl a nikdo z mé rodiny ho také nevidí.
Vzhledem k tomu, že HD 50 má na DLP kotoučku 6 barev a točí se rychle, je duhový efekt skoro eliminován.
Ale to je jedno, ten Tvůj Epson je opravdu skvělá volba.
BTW: kde ses na ty projektory ptal?

o 21.04.2017, 16:52 | Losky
videoprojektory.cz a projektordoma.cz

Bylo mi tak nějak řečeno, že Optoma je dobrá do úplné tmy a Epson je trochu horší za tmy, ale zase za denního světla lepší.

Každý z nich měl zkušenosti s obouma. Tak nevím. Jiný projektor sem nikdy neměl, tak jsem spokojenej.
Já plátno teď taky nemám a popravdě ani nevím, jestli ho potřebuji, problém je, že když dám čistě zeď, nevím co s velkou TV, která by byla před zdí. Plátno mi případně sjede těsně před TV a můžu mít jak projektor tak TV.
Zkoušel jsem projektor použít jako TV za dne a je to prostě nic moc - vyblité a spotřeba taky není zanedbatelná (cca 350W + AVR)
o 21.04.2017, 17:34 | xSam
Videoprojektory vychvalovali Epson a projektordoma Optomu, ne?:-)
Jo, tak v tom ti neporadím, na TV nekoukáme, takže mně stačí jen ten projektor:-)
Promítat nad TV nejde?
Mít projektor místo TV je asi fakt blbost.
Tak já taky původně chtěl plátno, ale jak jsem říkal, cena vysoká, navíc takhle velké plátno se vlní, nejsem schopný udělat skrytou montáž, atd. Takže plátno rámové a to je zase opičárna.
Uvidím, asi zůstanu u zdi:-)


o 21.04.2017, 18:42 | Losky
TV má 50", tak pochybuju, že to půjde promítat nad tv, ale kdo ví. Tv má na výšku tak 60 cm, skříňka tak 50 cm a výška stropu 250 cm a navíc to chce promítat určitě níž než hned pod strop.
o 21.04.2017, 20:53 | xSam
Mas recht to je asi hodne. Mne zacina obraz od 85cm od zeme, ale ja ho mam fakt velkej.
Foceno ve dne jen se zavesy...

foto k příspěvku  od xSam

o 21.04.2017, 20:55 | xSam
A za tmy...

foto k příspěvku  od xSam

o 22.04.2017, 12:12 | Losky
to poslední je co za pohádku? Vypadá to jako animák. Dík
o 22.04.2017, 14:28 | xSam
To neni pohadka ani animak, ale reklamni video GoPro z tytrubky:-)))
o 22.04.2017, 14:31 | Losky
Aha, tak to jo:))) Právě jsem přemýšlel, jestli je to video či animák
o 23.04.2017, 00:34 | Losky
Můžete někdo sepsat, jaký zvuk je pro 5.1 top, když člověk chce sosnout nějaký film? Vím, že dost často je AC3. Díky
o 23.04.2017, 13:38 | RadekFM | Upraveno: 2017-04-23 13:49:19
DTS, DTS-HD, DTS-HD MA. Záleží na propojení s receiverem, přez optiku protlačíš max. DTS. Přez HDMI cokoli.
o 23.04.2017, 15:06 | Losky
Jedu jen přes HDMI. Takže top je vždy DTS a pak třeba AC3?
o 23.04.2017, 16:26 | Tuner#2
TOP neni dts, to je stejne ztratovy komprimovany signal jak AC3 jen s vetsim datovym tokem. Takze vzdy hledat beztratove prostorove zvuky, kde kazdy kanal konec dosahuje alepon kvalit CD-DA zaznamu. Otazka je zda to umi Tvuj AV receiver.
o 23.04.2017, 22:17 | Losky
To netuším.
[ Link ]
o 23.04.2017, 22:35 | Tuner#2
Tak má to jak DD true HD, tak dts Master Audio což už beztrátové formáty jsou. Z BD disku tedy přes HDMI vždy vybrat ten nejlepšíz nich. Co jde stáhnout z netu neporadím, nestahuju nic, ale obávám se že tyhle zvuky dostupné nebudou.
o 23.04.2017, 22:47 | Losky | Upraveno: 2017-04-23 22:48:37
Co jsem koukal, u 1080p filmy s 20GB a více jsou už prý téměř nerozeznatelné od origo. Já tedy když mám možnost stahuji filmy pouze nad 10GB, pokud jsou.
Pokud tedy stáhnu filmy s třeba AC3 zvukem, co mám vůbec nastavit na receiveru? Teď už jedu dost dlouho pouze přes Stereo - no, cca 5 let co jsem v paneláku.
o 24.04.2017, 00:19 | RadekFM
Ripy s DTS-HD i DTS-HD MA normalne stahnes a je to vetsinou napsano v nazvu souboru.
o 24.04.2017, 15:34 | Losky
Díky
o 24.04.2017, 20:12 | Losky
A nějaké slušné sloupy doporučite?
Koukám na Tannoy Mercury 7, Wharfedale Diamond 10.4 a Canton Chrono 509. Ideálně s cenou do 20t a aby zároveň vyráběli center.
o 25.04.2017, 15:02 | Losky
Ještě se zeptam ohledně subwooferu. Nějaký pátek mám Magnat BetaSub 30 a není mi moc jasné zapojení. Z AVR jsem natáhl kabel a dal ho do line in. Ale k čemu slouží ty svorky? Výhybku mám nastavenou na 80 Hz a levém tak jak mi to vyhovuje. Lehce za půlkou, regálovky jsou nastavené jako SMALL, tak basují málo. Díky

foto k příspěvku  od Losky

o 25.04.2017, 17:05 | Tuner#2
V ceně do 20tKč se už nechá vybírat, ale ideální je vlastní poslech. něco tu můžem doporučit, ale líbit se může něco jiného. jedna rada do poslechového studina, nebrat bedny, které zaujmou na první poslech. Obvykle je tam něčeho moc a po půl hodině to začne otravovat. Naopak bedny, které ničím nevyčnívají oceníš i na konci CDčka kdy tě poslech neunavuje a baví.

Subwoofer má šroubovací svorky pro pasivní zapojení, kdy L a R kabel ze zesíku zavedeš na vstup a z nich pak zapojíš teprve satelity. Je tam pevná výhybka obvykle na 100 - 120Hz a do satelitů jde signál bez basů. nevýhoda je, že je to pevné a nemůžeš nastavit ani hlasitost. Tvoje zapojení aktivně přes vlastní zesík v subwooferu je správně.
o 25.04.2017, 18:12 | Losky
Aha, díky za vysvětlení. Tak až budu kupovat, tak se ozvu. Třeba něco výběru na hifibazaru a poradím se s Vámi.
o 13.11.2017, 22:36 | assassin | Upraveno: 2017-11-13 22:38:57
pripojim se s dotazem, vybiram projektor, DLP jsem vyradil (mam citlive oci)
u LCD mi tudiz vypadl epson a dva projektory - TW6700 ktery ma tusim Losky a TW5650.
TW6700 je vyssi rada, ma vetsi svitivost - 250W lampa vs 200W lampa u levnejsiho a par veci navic co nepouziju (vic vstupu a stereo repro) u "novinky" 5650 pouzili v podstate stejnej HW a podle recenzi vypada, ze temer konkuruje drazsimu modelu. Mam hodne tmavej pokoj (proto jsem se odhodlal do projektoru, ze nevyhodu tmaveho bytu nejak vyuziju) a bojim se, aby ten svitivejsi nebyl uz "moc" - na eco prej umi projektory poblikavat apod. tzn radeji pojedu na nejakej normalni rezim na 5650 nez na eco u 6700 - je muj "plan" realny? nebo radeji priplatit za vyssi radu?
Taky maji u toho levnejsiho udavanou vetsi zivotnost lampy a ma to zabudovane wifi - streamovani z "iveci", coz bych asi i pouzit mohl... fotky, videa apod primo z telefonu...
promitat bych chtel od stropu (budu si delat sloup rozepreny strop - podlaha takze muzu jit i primo proti obrazu), od protejsi steny, cca 3,8m a velikost obrazu je ohranicena prostorem 1950x1250mm
otazka zni, drazsi (32k) nebo levnejsi (24k) a proc? Diky
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4429 sekund.