Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > R: Akusekačka?

 o Navštíveno 7140x o
o 23.03.2017, 11:30 | Losky
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s aku sekačkama? Spíš Bosch či ideálně Makita. Vercajku od Makity mám dost a baterie jsou kompatibilní (mám 18V). Máti má i strunovku či motorovku na aku a kupodivu to maká dobře.
Velikost čistě trávníku bude cca 600-700 m2. Klasickou šňůrovou už nechci, člověk musel mít systém a znáte to, když necháte ženskou sekat:) A benzínovou? Těma jsem se nalítal už dost a při této velikosti pozemku to ani tak není potřeba a navíc jsou většinou dost těžké. Máti má Dolmarku a ta má asi má asi 45 kg a pro ženskou už to moc není.


o 23.03.2017, 11:45 | Losky
Případně nemá možnost mi někdo stáhnout tento článek?
[ Link ]
o 23.03.2017, 12:15 | J-T. (P)
Tak jde o to zda chceš AKU "lechtátko" nebo zda chceš plnohodnotnou náhradu za benzínovku.

Já bych se prvně jmenovaným zdaleka vyhnul, jako nouzovka nebo na předzahrádku OK, ale 600-700m2 je už docela porce a tam se budeš děsně trápit a nemyslím si že to dáš na jedno nabití, nehledě na to, že vyšší trávu s tím neposekáš.

Jestli to myslíš s AKU fakt vážně tak se koukni sem: [ Link ] Je to ale jiná cenová hladina, každopádně je to ale v současné době jediná sekačka kde vzali šasí (to nejdůležitější u sekačky) z benzínové sekačky a narvali tam "AKU motor". 36V technologie zaručuje že dáš i vyšší trávu bezproblémů, na 18V technologii bych se u sekačky rovnou vy...

Každý ale strůjcem svého štěstí :-)
o 23.03.2017, 12:22 | J-T. (P)
Losky: Nevim jak ten clanek cely stahnout - posilam ti alespon scan stranky kde jsou vysledky AKU sekacek. Snad pomůže...
o 23.03.2017, 12:35 | Losky | Upraveno: 2017-03-23 12:36:19
Tak ta cena zase až tak nerozhoduje, jestli 12 a nebo už 16tis. Já vždy měl AL-KO zařazenou mezi hobbymarketovou značku a nikdy bych si popravdě tohle domů nekoupil:) Makita je 36V taky. Mě se jedná právě o to, že mám doma několik těchto baterek,tak jsem to chtěl využít, navíc 18V 3Ah je nabitá za 20 min a dají se dát do páru místo klasické 36V baterie.
Ale určitě mrknu na tu Alko a díky moc za mail, mrknu na to, co tam píšou.
Jinak Makitu zas tak nezatracuj, jejich motorovka na 2x18V už je docela mašina:)
Případně mohu poprosit ještě o benzínové?
o 23.03.2017, 13:03 | mista
IMHO bateriové věci tohoto charakteru pro mě postrádají smysl.
Buď nemám elektriku v dosahu = benzinový pohon. Výkon v pohodě, výdrž s kanystren paliva...

pokud mám elektriku v dosahu pak bych pohon řešil 230V káblem. Výkon jakš takš, výdrž dle délky kabelu.

U bateriových věcí, kde požaduješ trochu slušný výkon neobstojíš. Vlasně ano, ale jen na několik okamžiků. Je to jako s elektroauty, když tomu dáš "cihlu" odpich a kde co je parádní. Ujedeš ale 10 km. A pak na laně domů?

Kup benzín a máš klid.



o 23.03.2017, 15:29 | Ravo
Aku technologii bych nezatracoval, je až neuvěřitelné kam se to posunulo, vývoj v této oblasti je dechberoucí.

Myslím si že budoucnost profinářadí je v aku (když jsem viděl co nařezala velká aku-flexa tak jsem nechápal, a ta hmotnost a manévrovatelnost, fakt pecka), takže nevidím důvod proč nejít do sekačky. Ale chtělo by to nejdřív vidět na vlastní oči a ruce...
o 23.03.2017, 15:49 | Losky | Upraveno: 2017-03-23 15:58:24
Já jsem právě odkojenej Makitou a dal bych za ni ruku do ohně, ale co jsem koukal na ty sekačky, za ty peníze fakt nic moc:( Vypadá to jak pouťová hračka. Ale jak říkáš, vercajk na Li-ionky hodně poposkočil dopředu. Mám malou vrtačku aku s příklepem a zároveň je to šroubovák a má to neskutečnou sílu, pak mám bourací kladivo, flexu a fakt to jsou nezmaři, ale prostě si to nechají zaplatit:(
Mám tuhle potvoru a člověku by to zlámalo ruce:
[ Link ]
Ale možná opravdu vezmu pak nějakou tu benzínovou. Je aspoň z čeho vybírat. Každopádně se spojkou na noži. Kdysi jsme u rodičů měli nějakou Oleo-Mac asi za 25tis a lehce jsem šrtknul o kořen a jak se zastavila, tak se zkroutila klika a utrhaly středící trny na noži. Teď mají myslím Dolmarku s Briggsem 750, tak asi v takové kategorii a ta je dobrá, že má variátor a dá se různě nastavit rychlost, jen je teda z nějaké slitiny a je dost těžká:(
o 23.03.2017, 15:51 | CervinVega
Přesně tak, 18V řetězovou Makitou jsme prořezali asi 20 strom/k/ů během dopoledne, benzínovou nebo na šnůru bych se dřív buď podřezal nebo oběsil...
o 25.03.2017, 19:45 | Losky
Tak nakonec kupují tuto potvoru
[ Link ]
o 25.03.2017, 21:34 | crestik
...no potvora to je, s kapalinama skoro půl metráku. Co jsem tak proletěl, tak do 10tis jsou celkem slušné sekačky (Makita, Stiga...), co sice nemaj třeba tak výkonný motor, ale zas min. o 12kg míň, takže pojezd nebude mít tolik práce. Navíc s většími kolečky, což je celkem výhoda.
o 25.03.2017, 22:12 | Losky
Můžu ji mít za 50% ceny????
o 26.03.2017, 09:48 | crestik
to se spíš zeptej přímo prodavače :-)
o 26.03.2017, 11:13 | Losky
Byl tam smajlík a ne otazníky :-)
o 26.03.2017, 20:28 | Losky
Za 8tis si myslím nic lepšího asi nekoupím. Chci jedině Dolmar, tam můžu mít 50% slevu
o 27.03.2017, 09:12 | J-T. (P)
Vždycky mě zajímalo podle čeho si někdo vybírá podobné sekačky alá. Dolmar.
Chápu to dobře že jsi vybral jen podle ceny? Fakt mě to z profesního hlediska zajímá, jelikož tohle mě hlava prostě nebere a rád bych znal uvažování běžného člověka co ho rozhodne pro koupi takových strojů.

Předem díky za osvětu, pomůže to.

BTW: Jinak ať slouží!
o 27.03.2017, 09:35 | RedBaron
Já s bateriovýma věcma vždycky končím na tom, že jsou používané jednou za čas / zůstanou v kůlně v zimě a když se k tomu po dlouhý době dostanu, baterky jsou v hajzlu, jako totálně, ne jen vybité.

Sekačky neznám, ale motorovou řetězovou pilu Dolmar PS-5105 C si nemůžu vynachválit.
o 27.03.2017, 12:16 | Losky
RedBaron: Tohle jsem vždy měl s NiMh bateriema. Ideálně akušroubováky. Měsíc se to válelo a když jsem to potřeboval, tak vždy to hned šluslo:) Jsou to potvory a furt se musí udržovat nabité. Li-ionky jsou už v pohodě. Já je tedy pravidelně používám a pokud vím, že ji dlouho nebudu používat, nabíjím na 80%. Údajně nemají rádi nabíjení do plna a pak nechat ležet ladem.
o 27.03.2017, 12:55 | Losky | Upraveno: 2017-03-27 12:56:25
J-T.: Já nevím, podle čeho vybírat sekačku. Dolmar vždy patřila mezi kvalitní značky, tak nevím, proč by to mělo být špatně. Tu aku jsem vyloučil a víc jak 10t za sekačku nedám. Jelikož mám možnost od Makity (eshop) vzít sekačku za 50% ceny, tak jsem koukal na tuhle Dolmar s Hondou. Jinak také jsme kdysi měli doma motorovku Sachs-Dolmar a byl to taky dobrý stroj. Sekačka bude sloužit sekání na rovné ploše, jak jsem již psal, zatravněná cca plocha 600-700 m2, ale spíš těch 600
o 12.04.2017, 22:17 | capo
Já mám třetím rokem tuhle [ Link ] a mohu doporučit. Se dvěma baterkama dám 700m zahrady a ještě na zbytek druhé baterky docistim strunovkou. Mám k tomu i plotostrih.

Podle mě je nutné mít pořádnou kapacitu a ta zas hodně stojí, takže se to vyplatí jen když je pro baterky taky další využití.
o 13.04.2017, 01:33 | Mika
J-T řešim otázku koupi sekačky. A tráva roste :-). Docela se mi libí i varianta Aku. Ale moc tomu nevěřim. Sám jsem chtěl koupit vždy benzínovou, ale kolegové mi to rozmlouváji. A důvod je ten, že musíš řešit olej, svíčku a při ženskou je to problém. U elektriky mi vadi šňůra, ale manželka s ni problém nemá. Tak teď babo rad. Nebo když jsi takový odborník porad. Zahrada 700 m2. Rovina. Děkuji.
o 13.04.2017, 06:12 | crestik
Mika: mám sekačku 3-4 roky, plus jí měli bývalí majitelé. Olej jsem měnil asi před 2mi lety, protože mi zbyl ten, co by tam mohl být. Svíčku jsem nikdy neřešil. Mám 2000m, před jarem jí zkusím nastartovat, a pak leju jen benzín.
o 13.04.2017, 13:54 | J-T. (P)
Mika: Přesně jsi popsal výhody AKU. Bezúdržbová s výhodou naprosté volnosti pohybu. Díky práci jsem měl v ruce několik AKU sekaček v ruce a musím objektivně uznat, že AL-KO je v AKU sekačkách nejdál. Oni totiž jako jediný vzali šasí z ověřené benzínové sekačky a "narvali" tam výkonný AKU pohon. Všcihni ostatní výrobci vyrobili = dělali kompromisi, pro jejich AKU stroje nové šasí a to jsem zatím žádné povedené bohužel neviděl.

Osobně bych, pokud na to vyslověně letos nespěcháš počkal ještě sezonu a ty ceny budou odhadem tak o 20% vyšší než srovnatelná benzínka = to už se fakt vyplatí. Každopádně s tím chybu neuděláš jen si připlatíš no :-/

crestik: Tak to je otázka "lenosti" či ženské zručnosti lejt benzín při každém sekání do sekačky. Nehledě na to že musíš mít pořád kalnystr řešít to, smrdět s tím v autě... AKU je o pohodlí - rpstě to nejlepší z elektriky a benzínu :-)
o 13.04.2017, 15:22 | AR
J-T: u aku zas musíš hlídat zda máš baterky nabité...to jen k tomu kanystru :)
o 26.06.2017, 16:18 | Losky | Upraveno: 2017-06-26 16:19:19
Jelikož na pozemku žádná tráva moc nebyla, tak jsem to ani nemusel řešit, ale už to roste jako prase, takže do týdne budu kupovat.
Takže cena do 12tis, s pojezdem, motor BS nebo Honda, víceryhlostní pojezd.
Jelikož mohu mít výhodně Dolmar, upřednostňuji tuto značku a tam jsem bez fin. limitu.
Výběr buď:
[ Link ]
[ Link ]
[ Link ]
[ Link ]

Můžete kdyžtak poradit? Rozdíly jsou v motorech a v šasi (ocel - hliník). Šířka záběru nehraje roli.

Díky
o 26.06.2017, 18:09 | crestik | Upraveno: 2017-06-26 18:10:38
...osobně bych vyzkoušel Hondu. Mám čerstvou zkušenost s B&S 750EX, který tam máš ve výběru. A taky to potvrzujou i prodejsi, že BS: čím novější, tím horší. Koupil jsem zánovní sekačku za zlomek ceny nové (stará už vyžadovala občas svářečku, koplá klika atd) Jenže...nádrž má oproti staré 1,5l jen 1l, jakékoliv naklopení po vrstevnici začne vynechávat motor (hlavně pokud není plná), a na nejvyšší výkon mě to sice doveze z hospody relativně rychle, ale žere to i děcka z chodníků. Takže jsem musel s otáčkama razantně dolů. Tohle jsem u staré 625?? (obsah 190, kolem 4HP) neznal. Pořád plný výkon, nádrž vysušila do sucha a mohl jsem s ní jezdit i po stropě. Jediná novinka je, že startuje ihned bez nacupování a hlavní výhoda sekačky je ta, že dokáže uplně fantasticky naplnit koš. Nebýt tohodle, tak jde z domu, protože má skoro 50kg a těch uživatelských nevýhod je prostě dost. Navíc má 4 stopy, takže ještě pořád zjišťuju, jak jezdit efektivně, abych nejezdil přes sebe nebo naopak nenechával neposekané proužky.
Ale pokud máš tu 50% slevu, tak ber tu nejdražší Dolmarku :-)
o 26.06.2017, 18:26 | Losky
Taky uvažuji nad tou nejdražší v kombinaci s Hondou. Briggse jsme měli snad ve všem a bez problémů, ale Honda by mohla být lepší.
Škoda jen, že nedělají větší kola jako Al-ko, ale to taky není ideální. Zítra budu sekat Dolmarkou s tou 750tkou, tak jsem zvědavej, jestli ji nacpu do kufru:)
o 26.06.2017, 19:56 | Losky
Tak motoricky nejsilnější je Honda 190 ccm (11,3 Nm) pak druhý nejvyšší krouťák má Honda 160/Briggs 675 Exi.
o 27.06.2017, 09:26 | Losky
Tak jsem to prohlížel a prostě dilema. S Hondou nabízí sekačky s malými koly a s Briggsem mají zadní kola větší, což by mohlo být lepší pro manipulaci okolo. Všechny mají boční vyhoz, ale velká kola ho mají zprava, u Hondy to vidět není.
Co se týče BS, je tam 675 a 750, oboje 160 ccm. Tak fakt nevím. Co se týče šasi, nevím zda hliník je v něčem lepší?
o 27.06.2017, 17:59 | crestik
já bych se spíš díval na ty uživatelské vlastnosti. Třeba teď vím, že nastavování plynu seshora je nevýhoda, protože mi ho přenastaví větve při podjíždění nebo já při nasazování koše. Kolečka jsem neměl snad ani 180mm a fungovalo to i na hrbolatém trávníku. Dokonce bych řekl, že při objíždění stromu to bylo lepší. Díval bych se, jestli tam je něco jako prokluzová spojka na noži a třeba na té nové oceňuju, že jí ovládám jednou rukou - pojezd si připínám zespoda prstem. Co mě točí, že nemůžu sekat podél zdí - zadní rozchod je široký a celé to zákoutí s madlem a ovládáním je široké, že s tím hrnu po zdi.
o 27.06.2017, 18:29 | Losky
Já dnes mluvil s prodejcem Dolmaru a prý pokud cenu neresim, ať beru Hondu. Jestli 160 či 190 je celkem jedno na mé rovině. Prý velká zadní kola jsou móda levnějších sekaček, protože u velkých vznikají velké vůle. Co se týče šasi, hliník je těžší cca o 5kg, ale oproti oceli to nehnije. Prý ocel vydrží tak 10-12 let a výměna se ani nevyplatí kvůli ceně.
Takže pokud chci více rychlostí, Hondu a AL provedení, tak jsou jen dva typy. Jedna 46 cm (160ccm) a druhá 51 cm (190ccm)
o 27.06.2017, 18:48 | dogeatdog
Ja mam uz nekolik let sekacku VARI s motorem B&S a naprosta spokojenost. Navic me tesi ze podporim ceskeho vyrobce.
o 28.06.2017, 11:21 | Losky
Tak jsem to celé tak nějak prostudoval a vezmu střední cestu. Hondu 160 ccm z hliníku a na hliníkáčích:) Prý ta 190 ccm u nás nemá smysl (ta je vhodná spíše do kopců. U nás na rovinu bohatě stačí ta slabší.
o 29.06.2017, 10:11 | Fordik
Co se týče aku věcí, mám jen dobrou zkušenost s Ryobi. Dělají i auku sekačky a vůbec nevypadají zle.
o 29.06.2017, 10:45 | Losky
Já mám aku věcí hodně od Makity, ale usoudil jsem, že na normální sekání bude lepší benzín. Kolem obrubniků mám aku strunovku
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.395 sekund.