Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Rada Notas

 o Navštíveno 10855x o
o 14.05.2017, 21:10 | PcGamer
Zdarec,
poridil sem tento notas HP 250 G5 15.6"HD
A je nejak pomalej oproti pc co sem mel predtim sic byl asi 8 let starej.
tak se chci zeptat cim to je??
JE to tim notas jako takovym, ze je "nevykonny".
Bo je to tema blbejma WIN 10, ktery sou narocny.
Pomohlo by prejit na WIN 7?? Zrychlil by se??
Silene pomalu se nacitaj stranky ackoli mam pripojeni nejaky 20 Mb:-/
Diky


o 15.05.2017, 11:25 | sotek
Nepíšeš jakej máš CPU, ale většina NB má pomalý disky 5400ot.
10 jsou svižný, ale chce to nějakej lepší HW a ne nejlevnější základ. Na Win 7 už asi nebudou ovladače.
o 15.05.2017, 12:01 | PcGamer
sorry, sem myslel ze podle nazvu najdete i parametry:-)
je to tento [ Link ]
no asi to bude tim diskem, ale ssd snad ani 500 GB nedelej bo je to palka. sem potreboval hlavne to misto.
o 15.05.2017, 12:24 | DaveF
on i ten procesor je dost slabej
o 15.05.2017, 13:15 | M.a.R.i
PcGamer: Podle nicku bych odhadoval, že tomu hovíš více :).

Jinak HW je dostačující na běžnou práci s PC včetně internetu. Podle mě problém bude v tom, že ti běží bamibilion věcí na pozadí, který vždy výrobce cpe do svých ntb a vzhledem k tomu, že to není úplné dělo, tak se to zapotí :).

Chtělo by odinstalovat všechny ty blbosti co nepotřebuješ a pohlídat co běží na pozadí.
o 15.05.2017, 14:17 | michal_smsmsm (A)
procesor je intel atom a jeste orezany, notebook za tyhle penize, bude vzdycky o hodne velkych kompromisech ve vykonu (cti za ty prachy je to s prominutim srac a moc zalozek ve web browseru bych taky neoteviral) ale lidi videj X jader CPU=bude to super... nebude... tenhle dovujdarovy atom je ten (temer)nejpomalejsi CPU jaky sis mohl koupit

ssd 500GB samozrejme delaj, dneska mas za prijemnych 4700,- samsung EVO s petiletou zarukou a ano asi ti to trochu pomuze, ale obavam se ze pokud mas cely ntb za 8tis, ze invetice do 500GB SSD pro tebe bude moc velka a vazne si nejsem jisty ze ve tvem pripade bude nejvetsi brzdou disk, ale celkove je to ntb tak pro babicku na skype a par zalozek ve webbrowseru s mailem, predpovedi pocasi atd
o 15.05.2017, 15:08 | PcGamer
M.a.R.i: jj bejvavalo, ze sem tomu rozumnel, ale co se o to clovek prestane zajimat, tak pak uz to hold nedozenes.
Ja jsme nic neinstaloval, je tam jen to co se nainstalovalo nazacatku pri prvnim zapnuti pc,
zkusim co pude poslat do...

michal_smsmsm: ja jsem taky ten notas nechtel na nejakou brutalni praci jako je strihani videa, nejnovejsi hry,atd nevim co je hw narocny. To bych si neporizoval tento notas, ale klasicky pc.
A to jsem prave nechtel, me staci neco na cem si prectu zpravy, kouknu na yt video, mail, pustim film. Zajimalo me aby to melo "velky" disk a mechaniku.
Tak me prave prekvapilo, ze i takhle malo narocny veci sou tak narocny pro tento notas.
Tak prave zjistuju jestli je to tim notasem jako takovym nebo tema WIN 10.
Jasne ze se tim budu muset smirit:-/
o 16.05.2017, 20:29 | AR
tak stačí kouknout do task manageru co se tam dějě, kolik to žere cpuček, ramek....ono více záložek v prohlížeči si dokáže docela cucnout paměti a pak je to načtení o dost pomalejší. win10 to imho nebude, ty sou dle mě odladěnější než win7, hlavně pokud tvůj hw je už na win10 připraven, tedy ovladače takové jaké mají být.
o 16.05.2017, 21:17 | PcGamer
Mozna se budu ptat dost hloupe, ale...
Co muzu odinstalovat, aby nevznikl "problem"?? a bylo to znat na rychlosti??
"cucnou pameti" to jako RAMku??
Win10 si teda necham;-)
Diky
o 16.05.2017, 21:29 | JA
no hlavně je to windovs :)
o 16.05.2017, 21:34 | PcGamer
a??:-)
o 16.05.2017, 21:43 | CRK
tak co bys čekal vod takový ludry
o 16.05.2017, 22:09 | PcGamer
normalni chod, vzdyt nedelam nic zas tak narocnyho ne??
o 16.05.2017, 22:35 | /// MiŠeL ///
možná ti to stahuje ještě aktualizace atd.
o 17.05.2017, 15:35 | PcGamer
je pravda, ze se pak neco instalovalo.
o 17.09.2017, 22:04 | PcGamer
zdarec, chci se zeptat zda je normalni, aby se kousal i sporic obrazovky, kdyz se spousti a pak se jeste seka i behem chodu( mam takovy ty bublinky)
porad se mi nezda ze by bylo normalni aby se sekal behem beznych cinnosti.
Je mozny ze je "neco" spatne uz od koupi??
Diky za rady
o 17.09.2017, 22:36 | kiklop32 | Upraveno: 2017-09-17 22:37:25
Mám horečku, co mi je? :D

1. je to shit
2. pro začátek ctrl + alt + del -> správce procesů a ukaž jak to za "nic nedělání" baští RAM a CPU.
3. Ukaž seznam běžících procesů
4. Ukaž seznam nainstalovaných programů
5. Ukaž teploty v IDLE + Load
6. Daruj to někomu koho nemáš rád
o 18.09.2017, 20:07 | PcGamer
Nejdrive jsme ti chtel neco napsal k ty tvy horecce;-) ale pak jsem si rekl z to nema cenu.
udal jsem obr. k bodu 3. a 4.
5. nevim kde najit.

foto k příspěvku  od PcGamer

o 18.09.2017, 20:08 | PcGamer
obr. nic mooc teda koukam. v pc v poho

foto k příspěvku  od PcGamer

o 18.09.2017, 20:08 | PcGamer
.

foto k příspěvku  od PcGamer

o 18.09.2017, 20:09 | PcGamer
.

foto k příspěvku  od PcGamer

o 18.09.2017, 20:09 | PcGamer
.

foto k příspěvku  od PcGamer

o 18.09.2017, 20:09 | PcGamer
.

foto k příspěvku  od PcGamer

o 18.09.2017, 20:11 | PcGamer
staci takhle??
tak co muzu poslat do pryc??
diky
o 18.09.2017, 20:22 | Downland
dej tam ssd rozsir ramky a preinstaluj widle nic vic ti nikdo nepomuze :)
o 18.09.2017, 20:35 | kiklop32
vypadá to, že mrcha moc nic nedělá,

Ccleaner vyhoď, než jakákoliv optimalizace se mi více osvědčuje reinstalovat win, když mě začne štvát.

open hardware monitor si stáhni tam máš teploty a jako strestest CPU-Z

Reinstaluju winy může pomoct.

Kupoval jsi jako nový?

o 18.09.2017, 20:41 | PcGamer
down:ssd asi ne kupoval jsem kvuli disku, ramek je malo??
Kiklop:
jako ze rtam toho mooc v pozadi nejede??
vyhodim
stahnu
jak muzu reinstalovat, kupoval jsem s win.
jj novy u czc.


o 22.09.2017, 11:05 | PcGamer
jeste me napadlo
slo by koupit nejaky mensi ssd disk ciste na system.
sle by pak rychleji??
jde ssd disk dat vubec do meho NB
jak je to pak s WIN kdyz jsme je mel k NB
diky
o 10.05.2020, 18:44 | PcGamer
po dlouhy dobe opet otazecka.
byl jsem v czc, kde jsem to koupil a ptal se zda tam jde dat ssd disk a jeste pridat RAMku. oni ze neni problem. A ja se ptal zda to pomuze a ze prej by melo, ale nakonec rekl at se kouknu pres spravce uloh co jede nejvic. a kdyz jsem to ted sledoval, tak jsem zjistil, ze na 100% jede jen procesor. RAM a disk jedou max na 75%.
Tak se chci zdejsich odborniku zeptat.
Pomuze ten ssd disk a rozsirit ramku?? Kdyz nejedou naplno a spis mi prijde ze to brzdi procesor.
Abych do toho nevrazil 3 litry a bez efektu.
Downland: a pomuze to vubec??
Diky
o 11.05.2020, 10:27 | KaZaN
Hodně záleží na čem bys to zlepšení chtěl pocítit. SSD bude rozhodně rapidně rychlejší než mechanickej disk, takže najetí Widlí, načítání aplikací, souborové operace, všechno rychlejší... Větší ramka Ti pomůže prostě do ní víc narvat, takže systém líp ustojí tři zadky záložek v prohlížeči, víc spuštěných aplikací a operace v nich by taky mohly líp reagovat apod...ale je to zase dle konknkrétní appky a situace... Pokud ale pracuješ s něčím naročným na výkon procáku bo grafiky, logicky si moc nepomůžeš nepomůžeš. Já za sebe si už na keplu s mechanickým diskem neumím představit dlouhodobě fungovat, na to fakt nemám čas ani nervy, ale mně přijdou pomalý i SSD :-D . U ramky já zase narážím spíš na strop toho co tam jde narvat než na otázku jestli ji rozšířit... Je to pracovní nástroj, chci aby makal co nejlíp to jde a ramka a ssd disk nejsou tak drahá investice. Efekt za mne určitě bude znatelnej, jestli to bude nějaký zásadní waaauuu záleží na stylu využití stroje.
o 11.05.2020, 14:16 | PcGamer
KaZaN: diky za odpoved
No moje vyuziti notase je takovy rekl bych normalni, az minimalni. Zadny programy, jen ciste surfovani po netu nic vic. Sem tam hra,ale to spis jen tak kdyz je chvile, COD MW 2 jde jeste celkem snesitelne:-) bo spis pocitam s nizsi grafikou a ze se to sem tam kousne:-)
JInac WIN se od zapnuti nacita dobrejch 5 minut a to nejak neprehanim fakt je to doba.
TAkze me jde spis o to a by to nacetlo rychle WIN a pak sem mohl mit v chromu par zalozek a aby se youtube nesekal.
Ted jak sou skoly pres videohovory, tak i to se mi sekalo:-/ a to sem pak zkousel jestli neni pomaly net, ale psalo to nejakych 35mb/s, coz si myslim, ze by melo byt dostatecny.
ON i ten youtub mi nejde porad na HD, tak nevim jestli je to netem bo to nedava ten notas.
TAKze ma cenu zvysit RAM o 4GB na 8?? a ten disk??
Ja jen ze by to "zrychleni" prislo na nejaky 3 tis. tak jestli nema cenu spis to prestat resit a davat si stranou na lepsi notas.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3139 sekund.