Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Jake cerpadlo na zalivani?

 o Navštíveno 16832x o
o 18.07.2017, 21:43 | Tomášek
Ahoj vsichni, poridil sem 4 ibc kontejnery na chytani destovky a ted resim, jaky cerpadlo tam fouknout.. nadrze budou vzajemne propojeny a budu s tim kropit hlavne travnik na max vzdalenost treba 30-40metru. Kdyz sem loni mel kalovy cerpadlo tak to sice teplo ale clovek musel jit metr po metru protoze to nemelo zadnej tlak.. napadlo me treba nejaky cerpadlo plus tlakova nadoba plus tlakovej spinac, jak to mam v baraku nebo co poridit? Foto pro predstavu.. dekuju za rady

foto k příspěvku  od Tomášek



o 19.07.2017, 08:50 | BATMAN
Vem jedno z techto: [ Link ]
Jeste to ale prodiskutuj s prodavacem,mozna by stacila i ta levnejsi. Ma to vse co potrebujes = cerpadlo + tlakovy spinac a ta nadoba 20L uz je jen bonus.
Dle mych zkusenosti je zbytecne kupovat cokoliv jineho. Beztak je to vsechno made in China. Elektromotory uz umi delat davno,ty jsou nesmrtelny a nejproblemovejsi soucastka cerpadla - mechanicka ucpavka je u vsech vyrobcu cerpadel z keramiky.
o 19.07.2017, 20:29 | AR
30-40m je už docela dost na to aby ti kalovka dala tak velký tlak. Stačí se podívat na krabici nebo návodu a tam vidíš jak ti se vzdáleností klesá tlak
o 19.07.2017, 21:40 | Tomášek
No proto nechcu kalovku ale neco s tim tlakem, takze ten hecht se mi celkem libi a trojka zas neni tolik, kdyz to bude fungovat.. jen se zeptam jak uplnej trotl, co se nekam nasroubuje saci hadice ktera se ponori do ibcčka a nekam se nasroubuje hadice kterou budu zalivat, jo?
o 19.07.2017, 23:21 | xSam
Tak jste me kluci inspirovali, koupil jsem tu mensi vodarnu od hechtu jak psal Batman. Mam to na stejny duvod, tedy zalevani destovkou z nadraze. Mam 40m hadici a absolutne bez problemu. Naprosta spokojenost, tedy doporucuju.
o 19.07.2017, 23:26 | xSam
Udelal jsem to na 3/4 hadici. Saci hadici mam coulovku a na zalejvani 3/4tku. Koupil jsem akorat sroubeni, na ktere jsem nandal hadice a zajistil sponou.
Zavity je dobre napakovat, trochu to rosi.
Instalace cerpadla a nandani hadic mi trvalo 30 minut a konecne zalejvam bez konvi.
Jo a na tu saci hadici jsem nandal kos kvuli bordelu.
No proste pohoda,diky za tip.
o 19.07.2017, 23:29 | Tomášek
Tak to je parada vezmu pro jistotu tu silnejsi, neni zas takovy rozdil.. a na tom sani mas teda takovou tu hadici s dratem, ze? To snad koupim tady v instalaterstvi.. hned rano to objednam.. ted jeste aby zaprselo :D dneska tu sprchlo 2mm a hned mam 150l v nadrzi hezky tak myslim ze poradnej slejvak a hezky by to stoupalo
o 19.07.2017, 23:40 | xSam | Upraveno: 2017-07-19 23:43:12
Taky jsem chtel vzit tu silnejsi, ale nemeli ji. Ale i ta slabsi naprosto bez problemu.
Saci hadici mam obycejnou vroubkovanou. Staci ti kousek, jen je fakt dobry ten dat ten kos aby ti to nenasalo listi, nebo tak neco. Na zalejvani jsem si chtel dat slabsi hadici, ale doporucili mo dat tu 3/4 aby se cerpadlo nepralo s prutokem a nespalilo se.
Takze, staci ti dva trny na hadici s coulovym zavitem jeden na 3/4 a jeden na coulovou hadici. Spony, saci kos na tu coulovou hadici a teflonova paska na napakovani. Pak saci hadice coulova, (delka dle umisteni cerpadla) a pak 3/4 hadice 40m na zalejvani.
A muzes zalejvat:-)
Ja mam obrovskou strechu a mam plno za par minut. Nadrz mam na cca 2000l
o 20.07.2017, 07:52 | BATMAN
2 AR : Samozrejme ze jsem bral v uvahu tech 30-40m vicemene po rovine. S tim to cerpadlo nema zadny problem. Jo kdyby to bylo do kopce,asi by to bylo horsi,ale ve finale clovek na konec hadice zapoji zalevaci pistoli nebo hubici a tam ten prutok stejne neni zdaleka takovy co to cerpadlo zvladne.
Ja osobne bych si ty kontejnery mezi sebou propojil,abych mel jednu velkou nadrz,teda pokud vis ze je nebudes nekam stehovat. Na saci kos bych se asi vykaslal a spise dobre filtroval bordel uz na vstupu = na okapu.
Druha moznost je koupit geka spojku spolu se sroubenim na ty kohouty u nadrzi a po vycucnuti jedne jen za 5 vterin prehodis na druhou a pokracujes.
o 20.07.2017, 07:53 | BATMAN
Jinak tyhle vodarny od hechtu se prodavaji i v UNIHOBBY a tech je po CR plna prdel,takze muzes koupit i v okoli a nemusis objednavat a cvakat postu.
o 20.07.2017, 09:06 | xSam
Batman, Tomášek píše píše, že propojené ty nádrže budou:-)
Teď jsem se vrátil ze zalévání a fakt pohoda.Proud na těch 40 metrů naprosto dostatečný. Doufám, že ta vodárna něco vydrží.
o 20.07.2017, 13:15 | Tomášek
Jj nadoby budou spojeny.. ale vypada to ze ten silnejsi hecht je k nesehnani, nikde to nemaj, jen jeden kus je v ceskejch budejovicich v prodejne jinak nic ale tam to mam daleko .. tak bud vezmu to slabsi a nebo nejakyho jinyho vyrobce...?
o 20.07.2017, 14:03 | AR
Imho klidně vem od někoho jiného a pokud nechceš řešit poštu tak nějaký lokální market.
o 20.07.2017, 14:18 | Tomášek
No vezmu asi neco takovyho, nez zacne prset, tak to stejne dojde :D

[ Link ]
o 20.07.2017, 14:34 | Tomášek | Upraveno: 2017-07-20 14:35:22
..
o 20.07.2017, 14:52 | BATMAN
Hele vydrzi. Stejne je to kolikrat totez, ale s jinym napisem vyrobce,v jine barve bo s jinym krytem.
Maly priklad. Ja si vloni repasoval cerpadlo z bazenu,pac mi zacalo uchcavat pres mechanickou ucpavku. Nasel jsem totez na netu za bratru 6000,-
Minuly tyden jsem na aukru narazil na to same,jen ma motor natreny na cerveno za 1699, [ Link ]
Clovek musi jen chvili hledat a o danou vec se trosku zajimat,jinak si na nem nekdo namasti kapsu. Ale chapu ze ne vzdy je na to cas.
o 20.07.2017, 22:51 | Tomášek
Tak mi prave behem hodiny naprselo 6000litru vody :-O
o 21.07.2017, 09:08 | BATMAN
...to znamena ze ti 2 kontejnery pretekly.....? :-D
o 21.07.2017, 14:10 | xSam
6000l, slusnej oddil:-)
o 21.07.2017, 15:32 | Jerry.s
Tomášek: jakou máš plochu střechy?
o 21.07.2017, 16:32 | Tomášek
No jeste sem tu mel nadrze, co sem kupoval navic a nasim, tak sem kolem toho chodil do pulnoci a mam 7500litru vody, tak cekam po nedeli na cerpadlo :D
o 21.07.2017, 18:08 | AllInOne
Tak pozvi kamose a udelej mojito party :-)
o 21.07.2017, 23:03 | Tomášek
Jerry.s - chytam to z cca 45metru strechy delka okapu krat vyska nevim, cca 5-6metru.. ale vcera to byl teda ficak, naprselo tu cca 40mm, ale pruser byl ze sem to jeste nemel nachystany a propojeny, tak sem kolem toho behal jak kokot, ale doba je zla a tolik vody uz mi na nejakou dobu na travicku vyjde, uz aby doslo to cerpadlo
o 22.07.2017, 07:12 | Jeffry.j
Tomášek: jsi vzorný hospodář a to nepotřebuješ nějakou dotaci. Taky chytám vodu, mám zatím pouze dvě kubíkové nádrže. Po posledním dešti mi napršel kubík.
Do budoucna bych asi chtěl to co máš ty, ale do země.
Je problém s vodou...
o 22.07.2017, 09:25 | deda
Počítej s tím že se ti ta voda v tech IBC kontasech bude zelenat a kazit... take jsem s tim bojoval,,, ted je mam v zemi a je klid..
o 22.07.2017, 09:49 | AR
jj taky sem nechtěl zelenat, takže 10 kubíků je z betonu v zemi. Počáteční vodu tam mám už docela dlouho (cca rok) a pořád je krásně křišťálová
o 22.07.2017, 10:31 | Tomášek
No ja nepocitam, zw by se tam ta voda dlouho zdrzela, kdyz sem loni vozil vodu v ibc na vleku tak sem za den vybouchal 2 nadrze, takze ty 4 kontasy sou pri poctivym zalivani za 10 dni pryc.. ale chapu ze do zeme je to lepsi, ale na to nemam ted vubec cas :(
o 22.07.2017, 11:01 | /// MiŠeL ///
hoď tam tabletu co se dívají do bazénu :-)
o 22.07.2017, 12:24 | Jeffry.j
AR: 10-ti kubíkovou nádrž v zemi? Pěkný :-)
je ze ztrac.bednění? Izolace nějaká folie?
Popř. máš foto pro inspiraci?
o 22.07.2017, 12:28 | Jeffry.j
Mám 2 IBC nad sebou a ne v zemi a v poho. Voda je tam pár týdnů a bez problému.
Když se bude měnit voda tak nevidím problém. Občas zaliješ, občas doprší...
o 22.07.2017, 22:44 | AR
Jeffry.j: nn je to betonový odlitek. nějaká izolace tam je. než sem ji napojil na okapy, tak pršelo dost, navíc se nám tady dost tlačí spodní voda a byla pořád suchá, takže asi těsní ;) má to i nějaký ten cert že je nepropustná

foto k příspěvku  od AR

o 23.07.2017, 00:36 | deda
AR: muzu vedet kolik zo stalo???
o 23.07.2017, 09:03 | Zdeny60
Pokud má voda v IBC jen trochu pohyb (tzn odběr a doplnění), nezezelená. Já jsem v prvních letech IBC na jaře vždy čistil, teď už na to kašlu. Jen tak ta 3 roky ho otočím a vystříkám bordel ze dna (pyl, prach). Ale chce to, aby nebyl na přímém slunci.
Jinak můj recept je: nyaučit zahradu, aby vystačila s minimem vody. tzn. od začátku jsem se dopracoval ke stadiu, že mám minimum trávníku (na? Jen na sekání a na to, aby člověk koukal, jak je přes léto zničený), stromy, co si vodu najdou v hloubce (zatím se jim to daří) a skalky, které sjou osazené suchomilnými skalničkami (zatím se jim to taky daří). A na ten mikrozáhonek s rajščaty (pročo toho mít víc, když si dne vše čertsvé za pár kaček koupím?) to taky stačí.
Nejhorší, co potkávám u nás v ulici, jsou megatrávníky bez vody a občas v koutku nějaký keřík:-)))Pak lidi potřebuji kubíky vody na měsi. Tak z tohodle jsem už dávno vyrostl a dnes mám klid. Těším se ze stále rozkvetlé zahrady a ovoce, které zatím i navzodry suchu mám.
o 23.07.2017, 09:15 | AR
deda: dvacku komplet i s dovozem a extra dírama na trubky.
o 23.07.2017, 10:26 | Tomášek
Zdeny - jenze ja mam velkej dvur a nechcu to tady mit jak v kamenolomu :)
o 23.07.2017, 12:11 | Zdeny60
No vidíš, já bych to s tebou měnil hned:-) Začaly mě bavit alpinky a už nemám moc místa:-) Letos jsem rozšířil skalku a hned mám míň trávníku.
o 23.07.2017, 18:19 | Bart 007
Ty ibc se daji sehnat i cerne, voda v nich nezelena.
o 25.07.2017, 22:26 | Tomášek
Jeste me napadlo, ze bych na ne navlikl cenou silnou plachtu, ma to smysl?

Jinak cerpadlo dneska dorazilo, ale ani na cerpadle ani v navodu neni psany, kterej otvor je na sani a kterej na vyvod..
o 26.07.2017, 09:47 | BATMAN
Na plachtu se vyser,budes si jeste vic hyzdit okoli baraku? Myslim si ze s tim zelenanim vody to nebude tak zly. Navic zelenou vodou se da taky zalevat.
Ja to cerpadlo zapojoval na jare a zaboha si nemuzu vzpomenout co je vstup a co vystup ale myslim si ze vystup byl nahoru.
V kazdem pripade nezapomen cerpadlo zalit vodou nez ho zapnes!
o 26.07.2017, 15:34 | xSam
Výstup je nahoru a vstup z boku.
Zelená voda na zalévání je úplně v pohodě, budeš mít přírodní hnojivo, neřeš to.
o 26.07.2017, 15:39 | xSam
Takhle

foto k příspěvku  od xSam

o 26.07.2017, 20:54 | Tomášek
Diky mlc za rady, dneska sem koupil saci hadice se zpetnym ventilem, jeste prichytim cerpadlo nejak rozumne a je hotovo. Tlak to ma paradni, casto to funguje ale ta nadrz je malinka tak se to da pochopit

foto k příspěvku  od Tomášek

o 26.07.2017, 21:46 | Bart 007
ta nádoba (vak) by se měla nafouknout na utčitej tlak, koukni do návodu...

Jak si napojil tu černou hadici dole na kohout?
ten původní kohout už mi netěsní
o 26.07.2017, 21:50 | Tomášek
To sem koupil v jednom eshopu i ty prechodky z ibc na nadrze ale daval sem tam svoji koudel protoze taky netesnil, byla tam paska
o 01.02.2018, 11:02 | BATMAN
Hele tak drahy cerpadlo jsem snad ani nevidel.
V takovem pripade doporucuju tohle resit az budes vedet hloubku studny. Ale myslim si ze ti bude bohate stacit cerpadlo za 1/3 ceny
o 21.06.2018, 17:30 | xSam
Tak vodárna Hecht právě umřela:-(
Jsem v háji, potřebuji zalejevat nemůžu si dovolit čekat měsíc na vyřízení reklamace.
V tom Hechtu už fakt nic nekoupím, mám 2 věci (vodárnu a wapku) a obě nefungujou.
Ku*va to mě tak se*e, dop*dele...
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3393 sekund.