Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Jedna sobotní

 o Navštíveno 9466x o
o 25.07.2017, 09:46 | Zdeny60
Krásné místo, výtečná voda kojenecké kvality, nikde nikdo, jen kamzíci... Co víc si lze přát? Jen pět minut po této fotce přišla bouřka liják. Za pár minut jsem byl durch. Ale nevadí, zážitek to byl.

foto k příspěvku  od Zdeny60



o 25.07.2017, 10:06 | tykeev
Parádní místo i fotka...
o 25.07.2017, 18:36 | Tuner#2
Krásné místo...


...hrozná fotka a to jsem myslel, že s FF se někam posuneš. Bohužel se jen potvrzuje, že už D300vka byla nad Tvoje možnosti.
o 25.07.2017, 20:08 | Zdeny60
Tak mě pouč, jak to udělat správně. Rád si tě poslechnu.
o 25.07.2017, 20:13 | Tuner#2
Opět tady vidím špatnou kompozici a špatně zvolený záběr. Říká Tě vůbec něco jako zlatý řez a vyvážená kompozice? Mám pocit, že to padlo už v minulém tématu.
o 25.07.2017, 20:20 | Zdeny60
Zkus to líp. V čem konkrétně je kompozice špatná? Jinak myslím, že kompozice nijak nesouvisí s typem aparátu. Tak prosím, vyvětli mi, co je špatně. Ono u fotky na výšku nějaké výmysly moc nejdou, 1/3 nebe, zbytek zem. Co víc? Ústřední motiv na fotce není, takže jak, podle tebe?
Záběr špatně zvolený je v čem?
o 26.07.2017, 09:53 | CervinVega
Nejsem extra fotograf, ale souhlas s tunerem, tohle je fotka, kterou běžně mažu... Není na ní nic, co by táhlo pozornost, jako krajinka to nemá žádnou dynamiku nebo motiv, nevím proč bych to někomu ukazoval, možná tam domalovat černé křoví a napsat, že jsi našel "lůno přírody", jinak je to "další zelená fotka"...
o 26.07.2017, 11:30 | Zdeny60
No tak nechť to admin smaže. Mně se zdálo, že daná lokalita je právě zajímavá už jen tím, že sem nikod nechodí, až na pár bláznů jako jsem já. Bohužel chápu, že kdo to místo neviděl a nikdy tam nebyl, to asi nic neřekne, protože nezná okolní souvislosti. Přesto se ptám: zatím jen kritizujete, ale nikdo nenapsal, jak chceš vyfotit výhledové místo v horském údolí s pramenem řeky s rozkvetlou omějí. Dynamiku nafotit nešlo s ohledme na oblohu, která byla prostě taková a osobně nevím, jak na údolí vymyslet něco jiného, než údolí. pro mě má tato fotka dokumentační charakter, přesto se domnívám, že za zveřejnění stojí, protože to je nádherný kus panensnké přírody, zatím nenavštěvované (nebo jen sporadicky) a tím pádem nezničené.

jestli však ta fotka někoho pobouřila, opravdu prosím o smazání celého vlákna. Víc k tomu nemám co dodat. Hlavní je, že mně se líbí a znamená pro mě víc, než jen pouhou fotku.
o 26.07.2017, 11:58 | AllInOne
mně se líbí a cítím z ní takovou pohodu, klid a že by mě někde směrem dolů mohl kousnout had :D
o 26.07.2017, 18:54 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-07-26 18:58:12
Zdeny60: Já bych to řezal hned u těch modrofialových kytek a ve finále to fotil na šířku a ne na výšku. K čemu tam mít ty trsy/drny trávy? Jinak cit na kompozici a zlatý řez se těžko vysvětlují na to člověk musí mít CIT! Ostatně obecných keců je na netu pro "fotografy" dost a dost.

Jen dodám, že se nepovyšuju a sám sebe nepovažuju za nějakého extra umělce co se focení týče. Nicméně tohle není hodno někoho kdo plival na D300s a nutně musel jít dál...
o 26.07.2017, 19:26 | Zdeny60
Kdybych to uříznul až těch omějí, tak přijdu o pramen řeky. kdybych to fotil na šířku (jakože jsem to samosebou fotil), budeš kritizovat po obou březích hektary kapradí. Zase to bude zelená fotka.
Jinka na D300s jsem neplival, naopak jsem s ní spokojeně fotil asi 6 let, ale zkonstatoval jsem, že 810 je prostě daleko dál zcela ve všem mimo rychlost seriovéhio snímání.
o 02.08.2017, 14:12 | schimi
Pokial mozem moj skromny nazor, denne robim s dost velkym mnozstvom fotografii a myslim si, ze tato vyzera dost slusne (farebnost, ostrost, svetlo), je to pekny zaber v peknej lokalite. Urobit dobru vyskovu foto je obcas problem :-)
o 02.08.2017, 14:42 | Šroub
Jeste bych poprosil o info, kde to je. Dikes:-)
o 02.08.2017, 14:47 | JB
ahojte, já nejsem fotograf. moc pěkná příroda. Kdybych tam stál, tak bych to zkusil vyfotit na výšku od hladiny toho potoka. Nezkoušel jsi? Kde že jsi to byl? Nejsou tam hadi? Nesnášim hady. Nikdy jsem se jich nebál, ale před 5 jsem se vracel po pár minutách tou stejnou cestou a málem jsem si šlápl na zmiji. Jsem se málem pos.
o 02.08.2017, 18:04 | Zdeny60 | Upraveno: 2017-08-02 18:06:10
Je to jedn z pramenů Desné. Ty vrchy v pozadí jsou zleva do prava Vozka, keprník, Šerák.Vzdušmnou čarou 15,5km.
Na druhou stranu (nahoru) by to nebyl dobrý záběr, jednak je to proti slunci a hlavně, je tam strmý svah lavinového pole pod kamzičníkem (Medvědí Důl).
Hadi tam nejsou, jen pár zmijí jsem tam potkal a jsou plaché, takže utečou. Na jednu jsem ale šlápnul loni na opačné straně kopce, naštěstí jsem měl tenkrát dlouhé kalhoty (jinak chodím v kraťasech) a stačila se zakusnout do nohavice:-) Na jižní straně je jich více, toto je na sever. Spíše tam jsou divočáci apka kamzíci. Na stádo divočáků tam narazíš, ani nevíš jak. Kolem potoka se jim dobře reje a mají tam absolutní klid, pokud jim tam zrovna nelezu já:-)
o 02.08.2017, 20:18 | camron
Zdeny, ty se focenim zivis, nebo je to hobby foto? Protoze jestli je to ta druha varianta, tak nechapu tu ostrou reakci...
o 03.08.2017, 06:00 | Zdeny60 | Upraveno: 2017-08-03 06:00:41
Camron, ne, já se živím tím, co umím. Pokud tu byla ostrá reakce, tak jen od Tunera, který se do mě tvrdě navlík.
o 03.08.2017, 08:06 | camron
No, presne tu reakci jsem mel na mysli. Nechapu, proc takhle reagovat na nekoho, kdo navstivil pekne misto a chtel se o ten zazitek pomoci fotky podelit.
o 03.08.2017, 08:19 | gizmi
:)) puvodne jsem se nechtel vyjadřovat, ale docela se to tu rozjelo. "kluci" fakt nechapu co blaznite. Jeden jako druhy. Fotka je to pekna a hlavne se nikde vystavovat v galerii asi nebude, tak nechapu rejpani na krasny kus přírody a naopak nechapu i reakce Zdenyho. V tvem veku by jsi to mel brat s usmevem a napsat něco v tom smyslu, ze priste mu tam das alespoň vosu, aby to připomínalo zlutku a vic bych se neangazoval. Jinak souhlasim, opravdu krasny kus přírody.
o 03.08.2017, 08:29 | worm03
klasika... člověk, co má víc patentů než apple... tedy např. na vkus, kolečko, na rozum, sem něco napíše a pán v letech, místo aby ho ignoroval, tak se hned kouše... to chce klid, Zdeny... známe své lidi, neee...
o 03.08.2017, 10:24 | Mr.Scully | Upraveno: 2017-08-03 10:29:33
Obě strany mají svým způsobem pravdu, byť to zbytečně hrotí.

1. Fotka je tuctovka, osobně bych takovou smazal. Pokud se kvůli tomu kupoval FF, tak zbytečně, tohle je v podstatě kvalitou cvak mobilem. (Neřeším kompozici ta mi nevadí - spíš nulový postprocessing, nulová péče, nulová snaha). Doporučuju přiučit se u Crimsona tady na fóru, to je excelentní krajinkář a to má myslím horší výbavu :)

2. Pro Zdenyho je to hobby, tudíž je zbytečné to řešit. I hobby focení na úrovni začátečníka se přece může dělat kvalitní výbavou, není sebemenší důvod proč ne. Taky mám sportovní BMW na ježdění pro rohlíky do Tesca :-D

Hlavně oba zúčastnění jsou startovací nerváci a to úplně zbytečně :-) Vždyť nejde o nic, prostě cvak z přírody bez ambicí, fajn.
o 03.08.2017, 13:48 | Zdeny60
Beru. Všechno beru,ale napadt mě "něco bylo nad tvoje možnosti" mi připadá jako docela tvrdé navážení se do něčí osobnosti. ANo, koupil jsem si sice 810, ale pro radost, neměl jsem a nemám ambice na to, abych dělal výstavy a prezentoval pro NG. Živím se něčím zcela jiným a toto beru jako kníček a navíc jako dokument, kde a kdy jsem byl a mám to pro časové srovnání typu "dnes-před 20 lety". proto nedělám u svých doma uložených fotek žádný PP, nic neupravuji prostě to mám tak, jak to vylezlo z disku. Nic netisknu. Když se chci na něco podívat, otevřu to na PC a tečka. Já i oje žena to bereme jako dokument, že něco někdy vypadalo nějak. Nic víc. Dělal jsem si ale několik knih o Jeseníkách pro vlastní potřebu (fotokniha s texty), tam jsem si fotky upravil, jasně. Ale opět to je dokument, neurčený k šíření, je to pro vlastní rodinné archiovace něčeho, co pro nás má význam. Ti, kterým jsem to ukázal, ocenili charakter místa (příroda, období v roce, sníh-déš´t-slunce atd... co kde kvete a pod.), ale nikod nepitval, jetsli mám někde zlatý řez či nikoliv. I když tady jsem se snažil to udělat, abych se za to nemusel stydět a kniha měla velmi kladné ohlasy u těch, co milují Jeseníky jako já a moje žena a mjí je také tak prošlapané. To jen na vysvětlenou.

A poznámka na závěr: nechodím cíleně něco fotit, jako místní fotografové typu Scullyho či jiných - před nimi klobou k dolů, ale chodím za přírodou a tu fotím tak, jak je v daný okamžik - zachytit jen daný moment. A to že, fotím tím čím fotím, přeci nijak nesouvisí s tím, co fotím.
o 03.08.2017, 14:37 | Collin
Podle mého názoru fotka naprosto o ničem,také bych mazal.. Nevidím tam nic co by stálo za to.. Opravdu nevím proč tohle zveřejňovat..
Názor amatéra který fotí jen rodinné momentky.. :)
o 03.08.2017, 15:45 | Zdeny60
Tak to proboha už někdo smažte, na kolenou vás prosím....
o 03.08.2017, 18:44 | Mr.Scully
Já jsem naštěstí taky jen hobby fotograf (s profi výbavou :-) Ani nemám výtvarné cítění.
o 03.08.2017, 21:35 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-08-03 21:39:32
camron a worm03: Chápu, že když vidíte můj nick, tak máte zatemněno, nicméně už před vaším postem se mnou souhlasil Cervin Vega což jste jistě přehlídli jen aby jste mohli zahejtovat :-) Jinak ono to tak nějak navazuje na téma, kde Zdeny60 vybíral foťák a dle mého názoru je tohle fotka jak napsal Mr.Scully hodna slušně fotícího mobilu.

Na druhou stranu, když to vezmu z jiného soudku, tak třeba Ferrari si taky koupí hodně lidí co ani zdaleka neumí řídit...

Zdeny60: Proč by se to mělo mazat? Jednou jsi to sem dal, tak nevím proč ty teatrální gesta?
o 04.08.2017, 05:57 | Zdeny60
Tunere, tak nevím, co ti vadí víc. jestli - dle tvého - špatná kompozice, nebo to, že to je focené 810. napřed jsi kritizoval kompozici, že není ústřední motiv a pod. Dejme tomu, zrovna tam kamzík u potoka nepózoval. Ale jak je vidět, teď ti leží v hlavě, že to je focené FF fo´tákem za 100+ litrů a srovnáváš to k mobilu. Tak nevím, co si mám o tom myslet. Ale zeptám se: když tedy pominu fakt, že kompozice je taková, jaká je, co bys čekal? Že tam budou zlaté barvy a bude se ti z monitoru sypat snad zlatý prach??? Jestli si myslíš, že kdybys tu samou scenérii fotil ty, že ta fotka bude technicky lepší??? Tohle ale snad nemyslíš váženě, že ne???Tak co furt meleš o mobilu? Jinak ano, staříčká SIII Neo dělá v této scenerii stejné fotky. Jen tam nejsou ty barvy, ostrost, hloubka, nic...

A smazat to chci proto, abys to nemusel pořád pitvat.

A jako poslední - prosím tě, vysvětli mi tuto větu ve vztahu k focení a této KONKRETNÍ fotce:

Na druhou stranu, když to vezmu z jiného soudku, tak třeba Ferrari si taky koupí hodně lidí co ani zdaleka neumí řídit...

Já ti budu oponovat, že technicky je absolutně v pořádku a víc z ní nevyrazíš, ani kdybys ji fotil nevím čím. Na to vezmi jed.
o 04.08.2017, 08:05 | camron
Jak jste vlastne prisli na to, cim to bylo foceno? Cucim na to na mobilu a ne a ne najit jakekoliv info...
o 04.08.2017, 08:19 | Zdeny60
Protože jsem se někdy loni zmínil, že jsem pořídil D810 místo 300s.
o 04.08.2017, 08:52 | gizmi
:o) a už teda víme, kdo dočůrá dál? :D :D Ale díky za humorné zpestření jinak průměrného dne..
o 04.08.2017, 09:05 | worm03
Tak asi stejně, jako vždycky... Ten kdo má "VyTuněnýho#" č*ráka :)))
o 04.08.2017, 09:40 | Harryp
Takhle se zasmát při Pátku. Díky!
o 04.08.2017, 10:16 | Collin
Ne jen toto téma,ale kterékoliv jiné kde si lidé vyměňují názory je fajn.. Člověk se pobaví.. :) A tak to má být..
o 04.08.2017, 11:42 | Harryp
Dneska vyšlo :-) [ Link ]
o 04.08.2017, 23:11 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-08-04 23:12:35
Zdeny60: Vadí mě jak kompozice, tak i fakt, že jsi tady plival na D300s s 16-85mm sklem a přitom jsi i tu starou sestavu využíval na pár procent. Myslím, že to srovnání s tím Ferrari je trefné. Koupě drahého foťáku z člověka fotografa neudělá, stejně tak jako koupě sportovního vozu neudělá z člověka řidiče.

Technicky je ta fotka strašná, napsal jsem to já, RedBaron, Collin a konec konců i Mr.Scully. Tohle je výstup hodný telefonu... Ale to by sis to musel přiznat. Neplivu, jen rád píšu o věcech tak jak jsou...
o 04.08.2017, 23:16 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-08-04 23:21:00
Pro rejpaly, které ani není třeba jmenovat jsem na nic přicházet nemusel, výběr foťáku se tady řešil asi před půl rokem...

[ Link ]

Jak na odkazu vidíte, už tehdy jsem Zdenymu psal, že problém nevidím ani tak v technice jako v tom mezičlánku za hledáčkem. Radil jsem mu jak komponovat, radili mu i kluci, který proti mě fotí o míle daleko, ale bohužel je to marný. Tenhle výsledek je stejný jako před půl rokem s horší technikou a jak už jsem psal - o samotné technice to není...
o 04.08.2017, 23:19 | Tuner#2
04.08.2017, 11:42 | Harryp: Svět se v jednu velkou prdel obrací... Auta už řídí za nás, telefony budou taky fotit za nás, co ještě musí přijít? Je mě z toho "vývoje" špatně, zejména z toho směru kam to jde.
o 05.08.2017, 00:08 | MazliG
o 05.08.2017, 06:22 | Zdeny60
Tuner: můžeš říct, co je na ní technicky špatně? nebav se o kompozici. Je neostrá? Je přepálená? Je podexponovaná?
Jsem zvědav, co z tebe vypadne. Míchaš jablka s hruškama.
Jestli ty na tom vidíš něco z těchto věcí špatně, pak už nevím. Chyba asi bude u tebe, ale věř, že ani jeden z těchto atributů, co dělají technicky fotku špatně, zde nění. Včetně hloubky ostrosti. Ostatně, nevím, jak bych mohl využít tento aparát v režimu časové automatiky lépe, než on. To fakt nevím. A čekám, že mi na tothle jasně odpovíš, ale bojím se, že to bude jen snůška blábolů. A kompozici sem teď netahej a polož jasnou odpověď na to, co je TECHNICKY špatně.
o 05.08.2017, 17:40 | crestik
Tuner: že zrovna ty napíšeš něco o teatrálním mazání...myslím, že vrchol absurdity je dosažen :-)

Zdeny: pro mě, jako juzra kompakta v automatu to byla na první pohled obyč krajinka. Začlo mě to bavit, když jsem musel rolovat dolů, abych našel konec fotky...a čekal jsem ještě psa u nohy :-)
o 05.08.2017, 21:39 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-08-05 21:40:37
crestik: Já jsem nikdy nikoho nežádal o nějaké mazání svých postů, takže seš opět vedle jak ta jedle. Ostatně jako vždy...

Zdeny60: Upřímně? Tady z té fotky si to úplně netroufnu soudit. I ostré fotky se zde umí dost výrazně pokurvit samotným vložením na fórum. Takže ostrost opravdu moc hodnotit nelze, to ostatně nešla ani u D300s a proto jsme žádali vložení odkazu na full verzi fotky. Co se týče expozice na fotku rovnou z foťáku je to celkem OK, ale u krajinek je obzlášť nutný postproces a nebo používání přechodových filtrů. Nicméně tu fotku právě zabíjí ta kompozice a naprosto nudný dynamický rozsah.
o 05.08.2017, 22:22 | crestik
Přestože jsi to pochopil, tak se snažíš opět na obranu slovíčkařit. Ostatně jako vždy :-)

o 05.08.2017, 23:02 | AR
crestik: žebys měl na mysli jeden nejmenovaný webík? :D
o 05.08.2017, 23:10 | HIGHTOWER
1 fotka a kolik udělá "radosti" :-D
o 06.08.2017, 08:12 | Zdeny60 | Upraveno: 2017-08-06 08:15:48
Tuner: takže vlastně fotka je technicky v pořádku. Tak jsem konečnš rád, že v tomhle jsme za jedno:-)))))
No vidíš, že to šlo.

Ad přechodové filtry: já jsme vždycky žil v přesvědčení, že tyto filtry dynamický rozsah naopak snižují. Protože ono to ani jinak nejde: zatmaví oblohu (aby nevznilkaly přepaly a spodek nechá), nebo naopak, když ho otočíš, zatmavíš podek fotky, je-li to potřeba. Takže tam, kde je tmavé sklo, ubírají na jasu = snižují využitelný rozsah světla. Tak ta tvoje teorie nqjak pokulhává. Tam kde něco ubírám = snižuji.No nic, no.

Jinak věř aspoň jednomu, z 810 při aspoˇn trochu slušném nastavení, technciky špatné fotky opravdu udělat nejdou, ve smyslu ostrostio, roszahu jasů správné expozice. Na to vem jed, Tunere. Takže sem už prosím netahej - NIKDY - čím kdo fotí. Já beru připomínky zkušenějších ohledně kompozice. Ale o techncie fakt nepochybuj. Bruslil bys fakt na hodně tenkém ledu.

A propos: postproce: je vidět, že jis nečetl moji poznámku o tom, proč a co fotím. Kdyby ano, pak bys došel k závěru, že pro mě žádný PP nemá smysl, pokud nejde vyloženě o fotky, které hodlám tisknout. Ty upravené jsou a myslím, že hodně slušně,. aspoň dle vyjádření lidí, co o focení ví fakt hodně a ti moje fotografiocké knihy opravdu chválili. A já nemám důvod o nich pochybovat. Ono možná by stálo za to se zamyslet, že prostě RAW vyfotí to, co skutečně je a nic nepřidí ani neubere. A to pak vidíš, pokud máš slušný a nastavený monitor (což já mám).Tak prosím, už to nepitbej, začínáš v tom bruslit.

Crestik: ta fotka je opravdu jen ukázka krásné krajiny. nic víc. jen ukázka, že stále lze najít ještě krásná, člověkem nezničená místa. Jinak pes utekl ze záběru:-) (neé, i kdybych čokla měl , na hory do těchto míst bych ho stejně nevzal, na to stačí ty miliony jiných, co s sebou tahají čokly a je po nich jen bordel...)
o 06.08.2017, 08:27 | Zdeny60
[ Link ]

Když bych bral jako základ teorie tento článěk, tak si myslím, Tunere, že i kompozičně je fotka v pořádku. Line je, poměr oblohy k ostatnímu taky je, takže vlastě základní pravidla splněna...
o 06.08.2017, 09:07 | Mr.Scully
Tak RAW vyfotí jen to, co zvládne dané tělo, což je pořád dynamicky třeba dvakrát méně než to, co vidí oko, proto primárně (a HLAVNĚ pro krajinu) existuje postprocessing, přechodové a polarizační filtry, HDR (reálný, ne ten umělý) a další věci, foťák je v tomhle "mělký", nepostihne plně realitu. Samozřejmě postprocessing se často přehání (třeba sytost barev), to už je pak na vkusu každého, jak odhadne míru.

Já třeba bych osobně nikdy fotku bez postprocessingu na web nedal. Ale chápu i druhou stranu, pokud někdo fotí hobby bez ambicí, tak těžko ho k PP nutit a těžko mu něco vyčítat. Není žádná jediná správná cesta, každý má přístup prostě jiný.

Btw. kompozičně mi tam přijde nesmyslný ten drn vlevo dole nebo co to je. Uříznul bych dolních 25-30% fotky. Jinak v podstatě OK, tyhle pohledy do údolí jsou focené často. Podle mě s trochou péče a snahy (část už při focení, část při PP) z toho mohla vzniknout pěkná fotka.
o 06.08.2017, 10:20 | Zdeny60
Ten drn je pramen řeky:-)O ten mi šlo, ale šlo mi i to, aby bylo vidět, co je od něj vidět v dáli (Keprník).
o 06.08.2017, 15:47 | Mr.Scully
Ajo, sorry :-) Vidíš, kdybys v Photoshopu trochu vytáhnul stíny, tak bych poznal pramen od drnu :-)

Ale jako jak říkám, já krajinky fotit neumím, tady se fakt přiuč u toho Crimsona a pokud hodně chodíš po horách a s výbavou, tak se ti to vrátí mnohonásobně. Ale ti dobří krajinkáři opravdu tráví postprocessingem hodiny a skládají každou fotku z víc :-)
o 06.08.2017, 17:35 | camron
Pokud to nekoho zivi, tak ok, to chapu, ze bude travit hodiny u upravovani fotek. Ale pri praci a rodine? Fakt bez sance. Tez jsem si naivne myslel, jak budu carovat, ale prd...na disku tisice fotek, na ktere jsem nehrabnul a uz asi ani nikdy nehrabnu...

Takze rikate nikomu neukazovat a hlavne nezverejnovat, jo?
o 06.08.2017, 17:58 | crestik
spíš je zajímavé, kolik se v době digi-fotografií fotí fotek a na kolik se jich potom člověk podívá, nebo ukáže svému okolí. Na rozdíl od těch papírových, kdy každý nepovedený snímek kinofilmu stál hromadu nadávek, ale alba s papírovýma fotkama kolovaly při návštěvách dost často :-)
o 06.08.2017, 19:39 | Collin
Camron: To zde od nikoho nepadlo..

Jen je potřeba pochopitelně počítat s názory ostatních když už to chcete zveřejňovat..
o 06.08.2017, 19:42 | Collin
A pokud ty fotky nebudou jak od Crimsona,lidem to nic neřekne.. Pokud jsi někde na výšlapu,u vody,v lese s rodinkou,cvaknes momentku tak co čekat?
o 06.08.2017, 20:06 | Mr.Scully
Je to prostě tak, jak píše Collin - pokud někdo zveřejní neupravenou fotku, tak musí čekat adekvátní reakce. Samozřejmě s přihlédnutím k tomu, že třeba focení neovládá tolik.

Já třeba na net dávám ze soukromých fotek tak 10% a to ještě výhradně na FB a výhradně po úpravách. Aspoň těch deset sekund na fotku (kontrast, stíny, případné doostření a zmenšení) snad člověk obětuje vždycky. Jinak to máme spíš se ženou jako soukromou připomínku našich výletů.
o 06.08.2017, 21:12 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-08-06 21:13:54
Zdeny60: ne ta fotka opravdu v pořádku není, takhle to zvládne vyfotit kdokoliv z mého okolí mobilem...

Nesnaž se chytračit, přechodový filtr by srazil tu oblohu a dalo by se tím pádem v jednom kroku zatahat za stíny, kontrast, zřetelnost, atd. ale to by tě musel něco říkat postprocesing. Na krajinky to chce min. z RAWu udělat tři snímky a ty složit aby to za něco stálo. S takovou výbavou už tuplem.

Co se týče D810, tak ho má velmi dobrý kamarád co mě fotil svatbu a měl jsem od něj půjčenou D700, 800 a i 810tku, takže vím co to umí a proto mě právě tahle fotka irituje jaký paskvil hodný výstupu z mobilu vypadnul...

camron: Já sezónu doháním vždy přes zimu, ale roztříděno/promazáno do adresářů s datumem a názvem akce/výletu mám vše a to toho nafotím poměrně hodně.
o 07.08.2017, 04:41 | Zdeny60
Před chvílí jis tvrdil, že ostros v pořádku je, jasy taky, tak asi nějak něvíš, co říkáš. Teď zase že není... Takže není ostrá? Je přepálená? Nebo co je na ní technicky špatně? Se v tom nějak plácáš... A znovu opakuji, nepleť sem kompozici, kterou jis napadnul jako první. Mě zajímá ta techncká stránky, kterou jsi napadnul taky.
o 07.08.2017, 21:56 | Tuner#2
Zdeny60: Kde proboha vidíš, že ostrost je v pořádku? Odpovím za tebe. NIKDE. O ostrosti píšu zde 05.08.2017, 21:39 stejně tak o expozici a nudném dynamickém rozsahu. Vždyť i Mr.Scully z fotky nepoznal potok a já tam na první dobrou taky viděl jen trsy trávy a nějakého bahna. Ne tohle opravdu není hodný výstup z techniky co máš...
o 09.08.2017, 18:24 | Zdeny60
Nech si Boha od cesty. Pramen jsi asi v životě neviděl. Chceš tam mít snad Niagáru??? Je to bahno v mechu, přesně, jak píšeš. A skutečně, o ostrosti fotky z tohoto aparátu nepochybuj. Tak prostě JE. Dynamika, oblha, stíny to samý. To je prostě realita. Skutečnost...Letní obloha v jeseníkách je taková, jaká je na fotce. A jiná nebude. A propos nevím, jak by se dalo dosáhnout toho, aby v tomto nastavení ostrost na fotce nebyla.
o 09.08.2017, 18:53 | Collin
To mě připomnělo jak "horizont nepadá,ten tak prostě je".. :)))
o 09.08.2017, 20:29 | worm03
Zdeny60: ty to vůbec nechápeš... to je takovej problém na Google stáhnout lepší oblohu a dát jí tam? To je takovej problém vyfotit malou říčku a dát jí tam místo toho bahna? Dneska ta tvoje realita nikoho nezajímá :)
o 09.08.2017, 20:46 | rencek
tvl. kim šteluje rakety na USA, USA zase na něj a pánové se tady hádají vo suchý z nosu :D teda o kus lesa a trochu vody.
Máme se tady v tý republice prostě dobře... :-))
o 09.08.2017, 21:14 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-08-09 21:15:52
Zdeny60: Proboha je slovní obrat, nejsem věřící...

Pramen jsem v životě viděl několikrát, bohužel z Tvé "fotky" to vůbec není poznat. Nepoznal jsem to tam na první dobrou a nepoznal to ani Mr.Scully, takže zřejmě není problém v nás, ale u tebe v kvalitě a mizerném dynamickém rozsahu fotografie.

Nevím zda jsi tak natvrdlej, ale o tom, že ta fotika je plochá tady jsem už psal jak já, tak i Mr.Scully: 06.08.2017, 09:07 | Mr.Scully

Pokud si naivně myslíš, že dynamický rozsah D810tky je plně dostatečný, tak NENÍ!!! Udivuje mě, že takové základy a ty je nevíš? Zasílám odkaz, zřejmě patříš mezi ty o kterých píše autor hned v první větě:

[ Link ]

S takovou technikou co máš je to ale hodně smutné a ještě horší, že si to neumíš přiznat :-)
o 09.08.2017, 21:19 | Tuner#2
worm03: Co to zase meleš za sra*ky? Vůbec nevíš o čem je řeč a jak se většího dynamického rozsahu na fotce dosahuje. Nedělej tady ze sebe většího hlupáka než jakým seš ;)

rencek: Pro mě suchý z nosu jsou tyhle posty jako píšeš ty. My se tady bavíme o něčem co mě, Mr.Scullyho a další baví a snažíme se někma dál posunout i Zdenyho, bohužel jak vidím je to marný, je to marný...
o 09.08.2017, 21:25 | worm03
Tuner#2: tak jo, ty gumo :)))

foto k příspěvku  od worm03

o 09.08.2017, 21:47 | Mr.Scully
Kluci, přijde mi to jako zbytečně vyhrocený teda :-) Každej máte svým způsobem pravdu, ale v takovejhle pěknej letní den se hádat o to, kdo jí má víc, mi přijde fakt zbytečný :-) Dejte si drink, já už mám pátej.
o 09.08.2017, 23:39 | Proffesor_W
No, alespon ze si tam zdeny nedal PHOTOGRAPHY vodoznak.
o 10.08.2017, 07:43 | Zdeny60
Stránky Jana Šmída znám a často je studuji. Podle nich patřím opravdu k té púrvní skupině. Fotky upravuji až tehdy, když je jdu kvůli něčemu tisknout. Tato upravená není, nebo snad jen minimální doostřená po kompresi. je to dokument o něčem, nikoliv fotka na prezentaci. Čili není to ukázka toho, jak umím pracovat s fotoeditorem, ale ukázka toho, co někde e xistuje. Bohužel, místo diksuze o místě, které je na fotce a je krásné, se strhla diskuze o tom, že se to mělo upravit na PC. Ale o tom nemá cenu se dohadovat. Já fotky,. co fotím pro sebe, beru jako dokument o nějakém výletu a tím to hasne. Smyslem vložení fotky bylo ukázat něco někomu, kde možná nikdy nebyl a třeba ani nebude. Skuečně nemám chuť se s tebou dohadovat. Prostě tobě se fotka nelíbí. Mně se nelíbí zase jiný věci. Přeber si to.
o 10.08.2017, 08:02 | Zdeny60
Pro Tunera:

[ Link ]

:-)
o 10.08.2017, 20:17 | Tuner#2
Zdeny60: Nějak nechápu, proč upravuješ jen ty fotky, které půjdou na tisk. Mimochodem to je operace, kdy bez zkalibrovaného monitoru vůči tisku můžeš napáchat více škody než užitku, když nemáš zpětnou vazbu a zkušenosti.

Místo jsem okomentoval hned v prvním postu, jen bys musel ty moje posty číst celé ;)

Co se týče odkazu, WTF??? To je odkaz, že seš takový Ty? Pokud vím, já tady na techniku nikdy nějak výrazně neplival, fotím starou D90tkou a letitým záklaďákem. To tys tady plival na D300s s 16-85mm sklem a pitval jak to neostří a nekreslí... Bohužel jak jsem už tady jednou psal, Tvoje výstupy rozhodně nedosahují hranic ani bývalé techniky...

o 10.08.2017, 20:31 | Downland | Upraveno: 2017-08-10 20:31:53
A ja vcera vyfotil na mobil jen tak random blesk a jakou jsem mel radost moc to hrotite hlavne ze je autor spokojenej :) Kdyby kazdej fotil jak pres kopirak to by byl jeste vetsi hnus :) Za me je ta krajinka super :) Skoda ze to tady tak deformuje fotky :)
o 10.08.2017, 20:32 | Downland

foto k příspěvku  od Downland

o 11.08.2017, 06:28 | Zdeny60
Tunere, jis takový pako, nebo to jen hraješ? Zkus mi polopatě vysvětlit - a to se tě už ptám asi po sté, co je na dfotce bez úpravy technicky špatně. Kompozici neřeš. Mně se líbí a ta je zásadní.
Pochybuješ snad o výstupu z 810? Jestli ano, tak se nech fakt vyšetřit.
o 11.08.2017, 16:16 | Tuner#2
Zdeny60: Nápodobně... Buď seš natvrdlej a nebo jsi vůbec nečetl posty jako např. tento: 09.08.2017, 21:14 + to co píše právě o lidech jako jsi ty p. Šmíd...
o 11.08.2017, 16:36 | DaveX
Otázkou je, co to všechno znamená pro normální čumily, kteří fotografové nejsou. Já si třeba ze člunu vyfotil nad Hartou západ slunce a budu si fotku dávat někam do ložnice, protože se mi prostě líbí. Vady prostě laik nějak nevidí :)

foto k příspěvku  od DaveX

o 11.08.2017, 16:46 | gizmi
:D :D :D už si nadávají? A kdy se to popere? :D :D :D
o 11.08.2017, 19:42 | Zdeny60
Milý Tunere, právě jsem se rozhodnul se vší důrazností tě poslat už jednou provždy do prdele. Píšu to naplno, jak to cítím. Povyšuješ se nad jiné a umíš prd, jako já či někteří jiní. Vnucuješ někomu své rádoby odborné myšlenky, které ovšem nejsou rozhodně dogma. Jako důkaz svého tvrzení přikládám fotografii, o které se dočteš z oskenované stránky. Je to čitelné dobře, takže si počti. Jinak tvé dogmatcké postuláty o dynamice, ostrosti, pravidlu zlatého řezu a další jsou konkrétně na této špičkové fotografii hodnocené špičkovými profesionály světiového formátu(a ne šmudly, jako jsi ty) tady zcela v prdeli. Horizont na středu, hlavní motiv - strom - na středu, zelené krpadí a rozmazaný horizont, mdlé barvy, obloha zcela bez kresby. A ty, nadutá hlavo, si přečti zejména poslední odstavec. Vyser se na mě a hle´d si svýho. Myslím, že nejn já, ale řada dalších, ti bude vděčná, když se přestaneš srát do věci, po kterých je ti velký PRD.

foto k příspěvku  od Zdeny60

o 11.08.2017, 19:43 | Zdeny60
Gizmi: zatím si jen nadávají, ale já se od te´d řídím pravidlem, že moudřejší ustoupí. Což ovšem Tuner neudělá a bude kdákat a kdákat a kdákat to svoje.
o 11.08.2017, 20:01 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-08-11 20:02:27
DaveX: Však ano, dneska fotí úplně každej a pokud někomu stačí fotka z mobilu a má z ní radost, tak je svým způsobem šťastný člověk ;)

Zdeny60: Teď jsi mě to nandal :))) Tady to fakt nemá smysl a chápu, že si přiznat své slabiny je hodně těžké... Já vím, ten horizont tehdy na té fotce taky nepadal i když to viděla řada dalších lidí :))))))))
o 11.08.2017, 20:07 | riviera.kidd
Fotka je tak popularni ze si ji dam na vikend na plochu mobilu :-)

foto k příspěvku  od riviera.kidd

o 11.08.2017, 20:10 | Tuner#2
riviera.kidd: I negativní reklama je reklama :)
o 11.08.2017, 20:59 | birliban33
Zdeny60: on je to takovej chytrolínek teoretik a napsal si to přesně, jen už skutečně ustup a nenech se od něj už nikdy do ničeho zatáhnout, nemáš to zapotřebí
o 12.08.2017, 11:13 | riviera.kidd
Tuner2: ono tu jsou ruzny pohledu na ten svet fotek.
Vidim to sam doma, moje zena dlouho fotila a kdyz jdeme na vystavu fotek tak mame uplne jiny pohled.
To co zena povazuje fotograficky super bych si nepovesil asi do pritmi garaze a to co povazuju za super ja je prej fotografickej kyc :-D
o 12.08.2017, 13:56 | HIGHTOWER
11.08.2017, 20:01 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-08-11 20:02:27
DaveX: Však ano, dneska fotí úplně každej a pokud někomu stačí fotka z mobilu a má z ní radost, tak je svým způsobem šťastný člověk ;)

Tuner#2:
Tak nechápu, proč od začátku šiješ do Zdenyho. Udělal fotku sice ne mobilem, ale takovou, z níž má radost a je tedy "svým" způsobem šťastný a podělil se o to tu s námi a ty do něj hustíš a hustíš a hustíš. Tak jako nechápu. I kdyby to fotil mobilem a nebo fototechnikou za 1.000.000,- Kč, hlavní je, že JEMU SE LÍBÍ, ŽE Z NÍ MÁ RADOST ;-)
o 12.08.2017, 14:40 | Samantus
neskutecny,diky jakym nesmyslum jsou schopny se lidi rozhadat... az budu psychicky vyspely jako osazenstvo AHC chci taky resit takovy veci... :-D
o 12.08.2017, 19:10 | Zdeny60
Hightower: já mám daleko větší radost z toho, když najdu takový nádherný místo, kde jsem ještě nikdy nebyl a kde mohu být pár hodin zcela sám a užívta si klid. To si pak nafotím tak, jak to umím. A mám z toho pak taky radost, protože vím, že tam mohu jít kdykoli zase. Je to o tom místě, o té přírodě, ne o fotce. To je pro mě dokument.
Já se chtěl podělit o radist z místa, ne o fotku jako takovou.. Holt někdo to nepochopi, o co tu šlo.
o 12.08.2017, 19:23 | HIGHTOWER
Zdeny60: já to právě pochopil hnedka, psal jsi o super místě, a za mě, pěkné místo, vypadnout mimo civilizaci a vyčistit si hlavu, to je nejlepší ;-) Teď bys po tomto vláknu potřeboval oddech od někoho na x-dnů :-D
o 12.08.2017, 21:15 | Tuner#2
birliban33: Další chytrák skrývající se za jinou identitou?

riviera.kidd: Však i různé pohledy na věc jsou bez debat, nicméně jak už jsem tady psal, Zdeny60 tady plival na poměrně slušnou techniku a přitom ani tu starou nevyužíval naplno. Ale asi je to tak v pořádku a můj pohled se neshoduje s tím Vaším.

HT: Stejná odpověď jako výše. Podívej se na ten odkaz kde se nákup nového foťáku řešil ;)
o 13.08.2017, 04:33 | xSam | Upraveno: 2017-08-13 04:34:15
Ja si taky udelal fotku, ktera se mi moc libi:-)

foto k příspěvku  od xSam

o 13.08.2017, 11:18 | JA
Kdysi jsem si myslel že mám fotografický střevo...znáte to, literatura, zrcadlovky, z Paladixu objektivy a teď to pude! Hovno..potom jsem se občas podíval na diskuze o fotkách...hoši tady je to selanka a mír...co člověk, to snad jinej názor..nikdy se neshodnem...no a potom mi pošle dcera fotku s oběma vnoučatama...3letá holka dostala měsíčního bráchu...Lumia 1520 a já jenom čuměl..ještě ,že jsem všechno prodal :-)

foto k příspěvku  od JA

o 13.08.2017, 18:27 | Mr.Scully
Tunere, já taky plivu na 90% fotografické techniky a tím vůbec nechci říct, že ji využívám na sto procent. Jasně, na rozdíl od Zdenyho potřebuju třeba rychlost AF nebo 10+ fps, ale i tak si o sobě nedělám iluze.

Ale proč by člověk měl kupovat horší věc, když si může koupit lepší - i za cenu, že ji nevyužije? V tom je přece kouzlo koníčků, každý nějaký máme a kupujeme si hezký a drahý a dokonalý věci, který většinou nevyužijeme naplno. Jak jsem psal výše, mám 370-koňový auto, kterým jezdím na nákupy. Proč ne :-)
o 14.08.2017, 11:11 | Zdeny60 | Upraveno: 2017-08-14 11:14:37
Tady je moje radost z jiného výletu. Předem říkám, že tady jde o obsah, nikoliv o techniku. Jen pro některé rejpaly uvedu, že fotku jsem dělal "naslepo" s aparátem v jedné ruce, druhou rukou jsem se držel útesu, pod kterým bylo asi 40m propasti do kamení a navíc foukal velmi silný vítr, který rostliny pohybově rozmazával. Jde o zvonek okrouhlolistý sudetský, který je velmi ohroženým druhem v Jeseníkách a roste už jen na několika málo střežených lokalitách.Nehledal jsem ho, ale byl tam... Byla to výzva. Vyfotit jej znamenalo silně riskovat pád ze skály a ten by jistě neskončil dobře.
Musím se však podělit o radost z tohoto vysoce vzácného nálezu, navíc v lokalitě, která je nádherná sama o sobě.
PS: možná, kdybych býval s sebou měl teleobjektiv, dopadla by fotka lépe. Ale i tak z ní mám obrovskou radost.
o 14.08.2017, 16:41 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-08-14 16:41:55
14.08.2017, 11:11 Zdeny60: Konečně pekná fotka ;)
o 14.08.2017, 16:56 | Zdeny60
A hele:-)
o 14.08.2017, 17:08 | Zdeny60

foto k příspěvku  od Zdeny60

o 14.08.2017, 21:14 | treid | Upraveno: 2017-08-14 21:15:29
..
o 16.08.2017, 09:27 | JA
to si fotil mobilem?
o 16.08.2017, 10:13 | Collin
To fórum to musí hrozně kazit ty fotky..

foto k příspěvku  od Collin

o 16.08.2017, 10:16 | Collin
Teď zmenšené vypadají stejně.. :D
o 16.08.2017, 12:24 | CervinVega
Zdeny nenech se odradit, psaní je good :-)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.378 sekund.