Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Dešťovka - zkušenosti

 o Navštíveno 10938x o
o 07.08.2017, 11:52 | C...arlos
Zdravím, má někdo zkušenost s programem Dešťovka? Případně s nějakou firmou, která se tím zabývá. V současné době mám místo u domu, kde bych nádrž zabudoval,ale nemám ponětí, co vše je k tomu potřeba. Díky


o 07.08.2017, 15:01 | Horal-11
toto už má tchán na chalupě přes 30 let, zakopanou nádrž z IFI, darling a jede, nic novýho v čechistánu...
o 07.08.2017, 15:02 | Harryp
Horal-11 : Ale asi neřešil před 30léty dotaci z programu Dešťovka a o to tady C...arlosovi jde :-)
o 07.08.2017, 18:48 | DaveX
Taky řeším aktuálně a taky v tom plavu. Pokud někdo řešil/řeší, uvítám rady :) Uvažuji, že to dám přímo firmě, která se tím zabývá.
o 07.08.2017, 19:01 | Losky
Já na to koukal, vyplnil nějaký dotazník a pak mě otravovala nějaká firma asi 3x. Nádrže vše od 50tis nahoru, přitom obyčejná vyjde třeba na 20-25t. Takže jestli možná ušetříš 50% z nějaké drahé obyčejné, tak to asi takový smysl nemá. Každopádně už to pár měsíců běží, tak třeba budou zkušenosti. Já budu jen občas zalévat, tak nemělo smysl řešit dvojité rozvody apod.
o 07.08.2017, 19:27 | DaveX
Dvojité rozvody? Já měl za to, že ty jsou jedny a je jakási jednotka, kde se ty zdroje vody přepínají do oběhu.
o 07.08.2017, 19:31 | DaveX
Aha, tak už to vidím, plné oddělení rozvodů pitné a srážkové vody. No u záchodu mě to nenapadlo :)
o 08.08.2017, 06:44 | DaveX
Jinak včera jsem si to počítal jen tak obecně a moc to nevychází, pokud člověk za tím vidí vidinu něco ušetřit. Ono je to spíše z důvodu nedostatku vody a zbytečného plýtvání pitnou vodou, to je jasné.

Jinak tady je celkem fajn příspěvek od uživatele NOVA:

[ Link ]
o 08.08.2017, 08:06 | Mr.Scully
Já mám dešťovku asi kolem 40k, oddělení rozvodů asi mám taky, ale spíš je horší, že už mám dešťovku v zemi, nevím, jestli ty dotace jdou řešit zpětně a jestli to vůbec má cenu.

Celkově mě fakt štve, že pokud člověk rekonstruuje, tak dostane dotaci na každou kravinu za pár desítek tisíc, zatímco pokud staví od nuly a vysype se z x milionů, tak dostane prd.
o 08.08.2017, 08:35 | C...arlos
Díky za komenty.

Mr.Scully: myslím, že zpětně to nejde, ale tím si nejsem jist.

DaveX: Jde mi vyloženě o zalívání,ale o splachování taky trochu přemýšlím, jelikož mám obecní vodovod (vodu sice máme vcelku levnou), ale už se proslýchá, že bude obec zdražovat, tak jsem si říkal, že bych nesplachoval obecní vodou,ale dešťovou.

all: řeší se ještě nějak to, že naše obec není podle těch tabulek vyloženě postižená suchem?

Losky: Ty to máš z prvního kola Dešťovky?
o 08.08.2017, 08:57 | DaveX
C...arlos: Pokud není tvoje obec na seznamu těch suchých, tak dotaci jen na zalévání nedostaneš. Abys dostal dotaci tak už do toho musíš zapojit i to WC.
o 08.08.2017, 11:05 | C...arlos
DaveX: Aha, díky
o 08.08.2017, 21:47 | cendler
Mr.Scully : já myslím že to zpětně jde, jen musíš mít na všechno faktury a myslím, že to nemá být víc jak rok staré

já se na to taky chystám, budu to řešit, tak za 2měsíce, prozatím hledám firmy co to dělají a dělají i ty dotace, aby to balo při jednom
o 09.08.2017, 06:47 | mr.brain
Reálná zkušenost - při porovnání cen, za kolik to nakoupím sám (případně "bez dotace" firma) a za kolik to jde pořídit, když dostanu dotaci a zprocesuju všechny náležitosti, tak to vychází tak o 20 % víc. Dotace pokrývá navýšení ceny nádrže, práce, čerpadla a dalších věcí, leckde to i tak vychází dráž, než když si nechám nádrž udělat na míru a osadím si to komponenty vlastního výběru.
Prostě je to jako všechny dotace... Všem něco sebrat a pár lidem z toho pak něco rozdat, nikdo kdo má rozhodovací pravomoc samozřejmě škodnej nebude.
o 09.08.2017, 20:43 | Losky
Vidím to jako mr.brain
o 10.08.2017, 07:52 | C...arlos
Kluci díky, obrázek jsem si udělal.
o 10.08.2017, 14:27 | Losky
Co ještě vím, musíte si nechat udělat nějakou projektovou dokumentaci od nich za cca 5tis a pak se teprve do něčeho člověk může pustit. Já to vypustil z hlavy asi třetí den, co jsem se díval po cenách dotovaných nádrží a je stejně ve hvězdách, jestli Vám to schválí atd.
Na splachování hajzlu je tohle zbytečný luxus a komplikace. Já dám levnou 5m3 nádrž jen na zalévání zahrady a za ušetřené peníze vrtanou studnu. Zvažoval jsem udělat i dvojité rozvody (oddělit hajzly, sprchy atd), ale bylo mi doporučeno to nedělat, protože do sprch to chce pitnou vodu, do pračky taky a jen kvůli WC to nemá smysl). Takže za mě asi takhle
o 10.08.2017, 15:35 | AR
Losky, přesně tak, už jsem to tu psal vedle. Aby se dalo uvažovat o dotaci je potřeba minimálně projekt a pak když se to všechno sečte tak přes firmu na dotace to vyjde dráž resp +- na stejno s vrácenou dotací jako bys to řešil sám bez dotace.

Já šel do betonové (skrz spodní vody) 10kubíkové nádrže. Rozvody v domě jsou dvojí - na záchod, zahradní ventil a pračku je rozvod dešťovky, na zbytek je pitná. Dešťovku jsme dali i na pračku protože dešťová voda (měkká voda) je pro praní lepší. Protože máme malou technickou tak vodárnu budu mít vedle nádrže, kde jsou trubky jak pro odvod dešťové vody do domu tak i přívod pitné pro baypass a taky tam budou odbočky do garáže a závlahu zahrady.
o 10.08.2017, 15:49 | Kapka (M)
Hele a jak řešíte upravu té deštovky? protože ona obsahuje "malé častečky bordelu" atd..a třeba plovákům na WC se tohle zrovna dvakrát nelíbí..a to samé pračka..a to nemluvím o tom že deštovka za pár dní kdy stojí začne zapáchat..
o 10.08.2017, 15:51 | AR
kapka: kartušové filty či jak se tomu nadává. A k zápachu, mám tu cca 3/4 roku starou dešťovku, samo je průběžně doplňována, ale žeby zapáchala říct nemohu. Naopak a je stále křišťálová (nesaju odedna ale kousek pod hladinou0
o 10.08.2017, 16:08 | Losky
Co se týče té výdrže vody, tak asi vydrží dlouho. Známej ji má v zemi a říkal, že si tam dává chladit pivo a voda nesmrdí a je chladná tak akorát:)
Já buď pojedu furt na městskou vodu a nebo až bude hotový vrt, tak přepnu vše na vodu ze studny. Uděláme rozdvojku hned za vodoměrem ve vodoměrné šachtě.
o 10.08.2017, 18:16 | Vencaf
Souhlas s posledním odstavcem od mr.braina, dotace jsou hlavně pro spřátelené firmy politiků.
Udělal jsem si podzemní nádrž za svoje, protože nejsem debil, abych zalejval pitnou vodou a nepotřebuju k tomu žádnýho úředníka s dotacema.
o 10.08.2017, 18:29 | Losky
Ta firma mi dnes poslala mail, že začne druhé kolo dotací. Firma Irriga s.r.o.
o 10.08.2017, 22:59 | AR
Losky: jj první kolo je pasé, do bylo pryč do několika minut.

Ad tvůj nápad rozdvojky vody ve vodoměrné šachtě, koleduješ si o průser...
o 11.08.2017, 00:54 | Losky
AR: Teoreticky ano, to souhlasím:)
o 16.05.2018, 12:06 | Losky
Kde jste kupovali ty betonové?
o 16.05.2018, 17:52 | AR
losky: už sem to tu psal vedle, u poláků: [ Link ] ale od jejich českého přeprodejce, ale mělo byto jít přímo přes ně, pokud se nebojíš a umíš komunikovat v PL :)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3496 sekund.