Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Půjčení tažné tyče na auto

 o Navštíveno 7188x o
o 20.08.2017, 22:24 | PK
Prosím vás, potřeboval bych na středu nebo čtvrtek půjčit tažnou tyč nejlépe Česká Lípa a okolí, neměl by někdo z vás? Odměna dohodou :)


o 21.08.2017, 14:50 | gizmi
Plzeň :)
o 21.08.2017, 18:57 | PK
Tak to je co bych kamenem dohodil a zbytek teda dojel autem :D Nakonec z jednoho kámoše vypadlo, že ji má doma, takže to mám vyřešený.

Díky gizmi :)
o 22.08.2017, 07:58 | gizmi
PK: bohužel není za co. Jinak si dovolím dvě poznámky:
1. mám dokonce 2, protože mi vyšla v akci v Německu na tuším 1200,-, tak jsem vzal do obou aut jako výbavu (nikdy více na laně, protože je to o souhře dvou lidí a pokaždé jsem nadával, co ten druhý dělá :D). Na druhou stranu jednou jsem i zažil s kamarádem fajn jízdu, ale to byla výjimka :)
2. přečíst návod před jízdou, protože ten co je tažený musí stejně jako na laně před zastavením brzdit celou soupravu (hodně lidí si myslí, že nikoliv). Bohužel jsem takto táhl dědu ženy s filckou a když nebrzdil na prvním kruháči, tak jsem byl nucen brzdit já a tyč projela skrz motor a já dostal lehkou pusu. To oko na filcce se celé ohnulo :D Tak jen ať oba počítáte s tím, že to není jen kroutit volantem. Na druhou stranu opakuji, oproti lanu nebe a dudy :D
o 22.08.2017, 08:02 | ounzzz
Kdyžtak mám, jsem z ČL.
Taky mám zkušenost s tyčí.. Táhnul jsem a při zastavovaní bylo auto za mnou mimo osu a nebrzdilo, takže se tyč "zlomila" a auto mi dalo pusu..
o 22.08.2017, 20:58 | PK
Gizmi: poznámky se hodí, na tyči jsem ještě nic netáhnul. Já právě potřebuju odtáhnout auto, který nebrzdí, takže podle toho co píšeš, bych měl spíš s tím nebrzdícím autem táhnout brzdící, který bude brzdit za nás oba.

ounzzz: díky za nabídku a díky za info. Musíme to zítra nějak promyslet, potřebuju to totiž odtáhnout 50 km.
o 23.08.2017, 06:23 | Sau
Ne! Auto co nebrzdi patri na podval a ne na silnice!
o 23.08.2017, 12:45 | gizmi
PK: jako Sau, tohle přehodnoť, zda ti to za to stojí. Mám s tyčí odjeto hodně, dokonce i hodně let zpět jsem jako ten vzadu havaroval (ridic jel s 4x4 jako hovado do zatáčky a zapomnel, ze veze ne4kolu). Rozhodne tyc nepraskla, jen byla pak nepouzitelna a to jsem obkrouzil jeho auto cele dokola :o) Co je ale velke riziko, je to nebrzdeni. Nemam strach, ze to neubrzdis tim vpředu, ale ta tyc je delana na tah a soustavne brzdeni to proste nedava.
o 23.08.2017, 13:02 | Tomášek
My jsme meli doma tyc udelanou, silnostena trubka, zehlicka, a na druhy strane otaceci uchyceni na tazeny auto a odtahal sem s tim desitky aut.. jenze pak jsem ji nekomu pujcil a uz se mi nevratila...
o 23.08.2017, 13:03 | PK
Určitě nebudeme jančit a pojede se pohodička. Raši pojedu pomalu a dlouho, než to nějak honit. Já mu můžu pomáhat brzdit motorem, auto normálně funguje, jen praskla brzdová trubka. Podval by byl nejlepší, to je fakt. Zatím máme akorát tu tyč, tak nad tím ještě popřemýšlím.
o 23.08.2017, 13:46 | Tomášek
Tak bud kup trubku(nechej udelat) a na miste vymen a nebo nejak zahnout prasklej konec a dolejt brzdovku at aspon trochu brzdi..?
o 23.08.2017, 14:07 | PK
Mám to někde nad předním kolem a teče to jako prase i když to není pod tlakem. Hlavně mi proreznul ten rozvod co vede pod autem, ne ten kousek co vede k brzdiči. Když jsem to jednou měl vzadu, tak tam by to šlo přihnout určitě, ale tady se ještě na to podívám. Přástup tam skoro není, ale třeba se to nakonec povede. Určitě by to bylo jednodušší.
o 23.08.2017, 14:33 | gizmi
Tomášek: tak to bych si dneska nedovolil :D Dneska musíš mít homologaci i pro kondom, když chceš obtáhnout kamarádku na vyhlídce..
o 23.08.2017, 14:34 | Tomášek
Jj taky uz bych si to dneska nelajznul :D
o 23.08.2017, 14:38 | M.a.R.i | Upraveno: 2017-08-23 14:46:49
PK: Pokud to má ABS, tak odšroubuj hadičky k zadním brzdám na rozdělovací kostce v motorovým prostoru a dej tam šroubky s těsněním, ať ti brzdí alespoň předek, pokud teda taky vedení k předním brzdám není shnílý. Já to taky tak řešil, když sem prodával jeden vrak a kupující chtěl odjet s unikající kapalinou. Zkoušeli jsem ohnout/zmáčknout hadičky, ale to bylo k ničemu, pořád to utíkalo.
o 23.08.2017, 23:53 | Jozzo
jo ty nové trubky jsou strašně měkké...zahnout a zaklepat to šlo na starých ocelových, ale ty už dneska nikdo nemá
o 24.08.2017, 11:28 | PK
Mari: bohužel to bylo vepředu a ještě v takovým blbým místě, kde byl hodně špatnej přístup.

Nakonec to stejně odjelo na odtahovce, Espace má tak špatně řešený tažný oko, že bych tam snad nepřipojil ani tažný lano...
o 24.08.2017, 11:57 | M.a.R.i
jj, vlastně to píšeš nahoře. Akorát neumím číst :).
o 24.08.2017, 14:07 | Freerider
gizmi: homologace :o))))))))))))))))))))))))))))
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3218 sekund.