Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > R: Z jakého materiálu bazén ?

 o Navštíveno 9380x o
o 22.08.2017, 19:30 | mrazik
Pohráváme si doma s myšlenkou na zakopaný bazén (Délku 6 až 7 m, šířka 3 až 3.5 m, hloubka 1.4 m.), tak jsem projel net a jsem zamotanej pro jaký se rozhodnout. Plastový prý nemá takovou životnost, ale má příznivou cenu, laminátový prý trpí na osmozu a už je dražší, keramický je snad dvakrát dražší než laminát, obetonovat a folii to cenově taky neni hitparada. S vyberem firmy je to snad jeste horsi.
Poradite ?


o 22.08.2017, 20:02 | tykeev
Řešil jsem stejný problém minulý rok a po dlouhém, předlouhém zvažování jsem šel do kvalitního plastového bazénu.

[ Link ]

Za sebe upřímně mohu říci, že jednání firmy naprosto TOP. Opravdu už jsem dlouho neviděl / nezažil tak ochotný a aktivní přístup k zákazníkovi. A to nejen před prodejem, ale hlavně i po prodeji.

Navíc na netu mají přímo konfigurátor, takže ceny nejsou řešené podobně jako spousta ostatních firem, žemají napálenou cenu a dle počasí / nálady dávají slevy 50-60%. Tady je prostě cena daná a každý si ji snadno zjistí z konfigurátoru na jejich webu.

Já už bych jinde nevybíral a s klidným srdcem je doporučím komukoli, bez obav, že bych pak dostal vynadáno :-)
o 22.08.2017, 20:03 | tykeev
Ještě doplním, že co mě tehdy doslova vykolejilo byl fakt, že nechtěli ani žádnou zálohu. Prostě mi po odsouhlasení cenové nabídky poslali poštou smlouvu, tu jsem podepsal a vrátil zpět.
Následně po vyrobení bazénu (tuším 1-2 měsíce) jsem platil vše při jeho dodání.
o 23.08.2017, 17:19 | Losky
Naši mají už 15 let nějaký svařovaný plast a jeden pás je světlejší, takže cca třetina bazénu má odlišnou barvu dna a asi po 10 letech se zespodu jakoby nafoukl a udělala se boule. Nikdy nebyl vypuštěn, tak těžko říct, proč se to stalo. Ale mají 7x3,5m, hloubka 1,5m a řekl bych, že rozměr ideální. Zastřešení mají polykarbonát posunovatelný v kolejnicích a tam bylo reklamací několik. Začal růst mech v polykarbonátu u země, kolejnice se všelijak pokřivily a navíc ten systém odsunu stojí úplně za nic, ale je to z dob, když tohle bylo u nás v plenkách. Každopádně polykarbonát je dobrý, krásně dokáže ohřát vodu mnohem dříve než nezakrytý bazén.
o 23.08.2017, 20:14 | mrazik
Nema nekdo zkusenost s bazeny relax z Roudnice ?
o 23.08.2017, 21:48 | Jeffry.j
Taky řeším bazén, jsem sice ve fázi kopání. Rozměr cca
6x4x1,5. Nejsem rozhodnutý pro jaký, vím jen že bude v zemi.
Nyní mám nadzemní s nafukovacím límcem 4,7x1,2.

Nevýhodu mám v tom, že to je ve svahu. Takže budu dělat základovou desku raději poctivou a přemýšlím i se základovými pásy, pak šá ZB a do toho štěrk, kari sítě a beton z mixu švinkem.
Když už budu betonovat základovou desku, tak právě jsem si říkal, že udělám komplt betonový bazen ze ZB a armování. Pak geotextilie, svařovaná folie na místě. Technologie by byla ve sklepě, což je cca 4-5m.

mrazik dal odkaz na firmu a je z Třebíče, takže to mám 30km, což je velmi blízko.

Sám pořád nevím jaký materiál na bazen.
o 23.08.2017, 21:50 | Jeffry.j
Jak jsem sondoval betonové bazeny, tak se dělaj i polystyrenové bloky podobné ZB z betonu, polystyrenové se poskládaj na sebe, torcha armování, pak se vylije betonem a je hotový bazen z betonu, armování a je i současně zateplenej.
o 23.08.2017, 21:54 | Alííí
mrazik: Kdo Ti rekl, ze plastovy bazen nema takovou zivotnost? Zkousel jsi nekdy na zahrade zakopat PET flasku? :-) Laminat asi nebrat, i kdyz barevne i tvarove vypadaji krasne. Pokud bys chtel vybirat z plastovych, asi bych aktualne umel i zajimavou cenu...kdyztak napis. Jinak v CR je vyrobcu mraky, a kazdy ma plusy i minusy, jak uz to byva...
Losky: Svetlejsi material je ve vetsine pripadu zpusobeny spatnym davkovanim chemie, ale pokud je to na dne bazenu, je to divne - mozna vada materialu. Pokud maji zespodu bouli, tak asi povolila zakladova deska, pokud nejakou maji. Spodni voda ma obrovskou silu, drenaz se nesmi podcenit. Mech v polykarbonatu take je klasicka vec, protoze ten material je porezni a kondenzat se vytvori v tech dutinkach - at to vymeni za plexi a budou mit klid... Pokrivene kolejnice jsou opet jen ukazka spatneho podkladu, protoze se vzdy jedna o hlinikovy profil, ktery jen lezi prisroubovany na betonu.
o 23.08.2017, 21:56 | Alííí
Delame i plastovy bazen v kombinaci s polystyrenovym bednenim v jednom kuse...jak pise Jeffry. :-)
o 23.08.2017, 22:03 | mrazik
Aliii diky mas email. Ja proti plastu nic nemam, i kdyz toho negativniho proti plastu na netu je dost, ale to i proti laminatu a snad pomalu proti vsemu.
Take si pohravam s myslenkou to vybetonovat a folii, ale nedelal bych si to sam, takze cenove taky nic moc.
o 23.08.2017, 22:09 | Losky
Jeffry.j: No, evidentně víš o čem mluvíš. Ta boule cca 50x50 cm se udělal z ničeho nic. Mraky let bylo vše ok. Ty kolejničky jsou jasný, hýbe se ten podklad, ale ten polykarbonát, to je špatný, že v těch dutinkách se začne objevovat mech a to ani nemluvím o tom, jak jsem ho kdysi komplet poškrábal, když jsem zastřešení opláchl wapkou a pak to očistil hadrem:))))) My asi dáme zatím na rok či dva nadzemní gumový s límcem a pak uvidíme co a jak. Jelikož na koupaliště mě nikdo nedostane, budu si ho muset udělat doma:)))))))))
o 23.08.2017, 23:14 | Jeffry.j
Já to beru tak, že když už budu betonovat zákl.desku pod jakýkoliv bazen, ať plast, nebo laminát, tak vždy se musí
se musí udělat pevný základ a pak i obetonovávat.
Tak jsem si řekl proč už to nezabetovat celé?
Jak říkám, mám to ve svahu a tam se to hýbe a hýbat bude,
takže asi jedině monolit zpevněnej železem.

Jak říkám, jsem ve fázi výkopu a plánování. Výkop dělám sám, mám ale teď pauzu. Skřípnutej nerv v kyčli, to ale není z výkopu.
o 23.08.2017, 23:18 | mrazik
Bagr je bagr, zitra tu budu mit bagristu tak uvidim kolik si rekne. Taky premyslim, ze bych si udelal desku sam, a tom neni zase tak velka veda. Ale nevim jestli bych si troufnul betonovat steny. Co to je za to bedneni s tim polystyrenem ?
Stale nevim zda nejaky skelet at uz plast, laminat nebo folii.
o 23.08.2017, 23:31 | Jeffry.j
o 23.08.2017, 23:34 | Jeffry.j
bagr se mi tam ndostane, minibagr by se dostal, jelikož je to ve svahu, dávám hlínu po "skluzavce" dolů ze svahu.
tak proto to kopu ručně.

A bydlím v řadovce šíře 8m a aby toho nebylo málo, tak přes moji zahradu za barákem jezdí soused autem, hrozně málo místa ať už na skladování hlíny nebo kdybych náhodou chtěl betonovat svépomocí míchačka, písek cement.
o 24.08.2017, 12:37 | Losky
Jak funguje ta solnička? To se tam do vody nasype požadovaná dávka mořské soli a během sezóny se občas dosype?
Koukám, jaké jsou náklady na provoz a co je rozumné a co ne.
o 24.08.2017, 13:12 | Alííí
Losky: Za me urcite solnicka ANO. Dle velikosti bazenu nasypes na jare treba 200kg soli do vody a fungujes. Pak dle vyparu nebo dopousteni dosypavas dalsi sul behem roku. Obecne mezi 3 az 5 kg soli na kubik. Letos jsem jeste nedosypaval. Loni 2x jeden pytel (kveten a srpen)
o 24.08.2017, 13:17 | AR
mrazik: ztracené bednění z polyše je jako z betonu, jen je z polyše :D dělají se z toho i desky pod RD, nemusíš pak lepit polyš na sokl. Když jsme dělali kalkulaci desky tak se měl i kalkulaci na polyšové bednění a nebylo to o moc dražší. Akorát je to náročnější na pozornost abys ho při plnění a práci kolem nerozlámal.
o 24.08.2017, 13:19 | Losky
To jde. Čekal jsem větší spotřebu. Co jsem tak nějak koukal, bazén se zastřešením v průměru 250tis se solničkou, protiproudem, šachtou. Ten přelivový vypadá zajímavě, ale co jsem koukal, skoro o 50tis dražší. Jen tipuju, že u něj asi bude vysoký odpad vody a i celkově při blbnuti dětí toho hodně vyteče stranou
o 24.08.2017, 13:21 | mrazik
Losky za 250 i se zastresenim ? Jak jsi se tam vesel ?
o 24.08.2017, 13:26 | BATMAN
Kolega si doma dela bazen z nerezoveho plechu. Neni to nejlevnejsi,ale sam si ho navrhnul,nakreslil,plech si naohyba a sam posvaruje. Vysledek je naprosto luxusni a bezudrzbovy. Asi to neni ideal,ale treba pouvazujes.
U nas v Luhacovicich je cele koupaliste udelane z nerezu a opticky ja 1* :-)
o 24.08.2017, 13:28 | mrazik
Na bazen z nerezu bych si musel vzit hypoteku a bohuzel naohybat ani svarit neumim.
o 24.08.2017, 13:30 | Losky
Mrazík: To je tak hrubý nástřel ohledně toho konfigurátoru. Rozměr 6x3x1,5, klasický rozměr. Zastřešení asi 100tis. No a pak ta práce okolo:)
o 24.08.2017, 13:43 | AR
bazén z nerezu je super, ale jen takové male "brouzdaliště" a hned seš na půl mega
o 24.08.2017, 14:01 | Freerider
Taky se přiseru :-)

Betonová deska, ztracené bednění, hydrostěrka a barva?
Zatím, co jsem počítal, tak to vyšlo zdaleka nejlevněji. Ale úplně nevím, zda to má či nemá smysl.
o 24.08.2017, 14:18 | Jeffry.j
Freerider: to bude jako bazen? Proč ne folie?
o 24.08.2017, 14:22 | Freerider
Prachy, co jinýho :-)
Fólie +60 - což už pak vychází pomalu nastejno, jak plastová vana
o 24.08.2017, 14:26 | mrazik
Freerider pokud si to udelas sam, pak to mozna vyjde levneji, ale oproti treba laminatu/plastu je to plus minus autobus. U toho laminatu se mi libi, ze staci deska, placnou na to bazen uz izolovany, zahazet suchym betonem spolu s napoustenim vody a teoreticky se muzu koupat.
o 24.08.2017, 14:26 | Jeffry.j
Solinátor mám kolem cca 5ti tisíc, nějakej základní. Dobrá věc, ale samozřejmě udržuješ PH. Chlor ti tam vzniká chem.reakcí solinátoru-chlorinátoru.
Elektrody je potřeba čistit, nalepí se vodní kámen, přestane fungovat a když nemáš chlor, začínají se tvořit bakterie, sliz a zezelená to.

Na lepší údržbu PH používám kys.solnou, chlorodovidkovou a tímhle i ten vodní kámen se odstraňuje daleko lépe, na elektrodách je potom "máslíčko" stačí opláchnout a ne dávat na x hodin do octu.
o 24.08.2017, 15:18 | Losky
U nás je dost tvrdá voda. Když to hlídá pH, tak se tam nasypou obě směsi a ono to samo přidává?
o 24.08.2017, 15:21 | Jeffry.j
Ty musíš udržovat PH ručně buď zvyšovat nebo snižovat. Na snížení používám kys.solnou,chlorodvodikovou.

Chlor ti vyrábí přístroj pomocí chem.elektrolýzy. Bez soli by nebyla elektrolyza.
o 24.08.2017, 21:01 | tykeev
to Losky:
v bazénu od firmy, jak jsem uváděl nahoře mám salinátor s automatickým dávkováním PH, takže se nestarám víceméně o nic.
o 25.08.2017, 10:40 | Jeffry.j
ano, takový solinátor nestojí 5tis. ale 25tis. pak může být automatický.
o 25.08.2017, 11:51 | Losky
Jj, ta cena mi je jasná. No, koukal jsem tak nějak na nějaké stavby a komplet je to spíše tak 300tis a více, takže to asi taky budu muset odložit a došetřit:)
o 25.08.2017, 13:02 | Alííí
Jeffry: Tak solinator bez hlidani pH je celkem o nicem, jen o uspore nakladu na porizeni, protoze pokud nesrovnas pH, bazen nevycistis nikdy. Navic nejake cisteni elektrod je taky pravek, dneska solnicky uz umi otacet polaritu na elekteodach... Sel bych spise cestou pohodli za poplatek, nez byt otrokem bazenu...
o 25.08.2017, 13:53 | Losky
Matka válčí s bazénem léta a nenechá si poradit. PH neřeší vůbec, furt sype chlór a tablety. Evidentně to taky jde, ale je to pokus omyl
o 25.08.2017, 15:41 | ikosp
Losky - Nasyp tam máti 5g skalice/1000 l a bude mít doválčeno :)
o 25.08.2017, 21:02 | Alííí
Losky: Nejsem zadna primadona, ale zalezi mi na tom, v cem se koupe moje rodina, tehotna manzelka a trileta dcera... Takze tablety a chlor mi na pozemek nesmi. I do travniku sypu biohnojivo...abych si nepodelal vodu ve studni...
Ale chapu, ze nekomu pruzracna voda pripada cista. Do doby, nez pod vodou zkusi otevrit oci, nebo si lokne... :-D
o 25.08.2017, 22:06 | tykeev
to Alíííí:
přesně tak. S tím bazénem a úpravou vody mám naprosto stejný názor. Je faktem, že čisté vody se dá dosáhnout různými způsoby, ale asi se mám moc rád na to, abych se koupal v nějakém krásném, čistém a průzračném chemickém sajrajtu :-)
o 25.08.2017, 23:21 | Jeffry.j
Ano, souhlasím, ale je to o penězích.
Pokud budu mít bazen řádově 150k tak budu mít samozřejmě adekvátní příslušenství chemii a tak.

Ale pokud mám nadzemní bazén se kterým se vlezu určitě do 10tisíc, tak je trochu paradox mít solničku za 30tisíc,ne?

Solnička je jedna věc, kde je třeba ohřev vody?
Já mám 2ks solárních panelů každý z nich má 4,5m2 a tím protíká voda a ohřívá se.
Ale můžu mít přece tepelné čerpadlo, že? Nemám na něj, tak ho jednoduše nemám. A tak bych mohl pokračovat dál.
o 26.08.2017, 09:55 | Losky
Alííí: My se tam koupeme tak 4x za rok, tak to neřeším. Určitě bazén budu chtít, ale raději připlatím a rok či dva budeme blbnout v nafukováku s límcem. Tam teda nevím, jak se starat o vodu bez chemie:)
o 27.08.2017, 07:16 | Alííí
Losky: Jasny, byl by extrem vybavit nafukovacku top prislusenstvim, to chapu. Taky v nafukovacim bazenu netravis hodiny denne...
Jeffry.j: Ohrev vody solarnima panelama je gut, pokud mas i spravne instalovany zpetny klapky, aby se Ti v noci tepla voda stoupajici do panelu zase neochlazovala, atd. Jinak nejaky tepelny cerpadla mam ted na prodej, pokud nekdo k bazenu shanite... Od 5 kW az po 15 kW.
o 29.08.2017, 21:05 | Jerry.s
Taky začínám řešit bazén a nějak se nemůžu rozmyslet do jakého materiálu jít. Nejvíc se ovšem přikláním k variantě ze ztraceného bednění a těžké folie. Myslím, že tohle řešení má asi nejdelší životnost že všech. (nepočítám životnost folie ale skeletu) Navíc se mi za barák nedostane žádná těžká technika ani jeřáb pro případ, že by jsem se rozhodl pro plastový bazén.
Je potřeba mít na bazén připojený nějaký ohřev vody když bude zastřešený?
o 30.08.2017, 08:48 | AR
hele a co dlažba? Rako má i nějakou řadu Rako Pool
o 30.08.2017, 21:59 | Alííí
Jerry: Za plastovym bazenem mas prece taky beton, takze zivotnost skeletu stejna. Jen ten plast je odolnejsi nez tezka folie. :-) Ale nepremlouvam te, jen argumentuju. Plastovy bazen polozis za barak i z ulice, taky mi kdysi videl nad strechou chvili... A ohrev budes potrebovat ve chvili, kdyz budes setrit na izolaci dna, sten, a potrubi.
AR: Dlazbu hlavne vybrat svetlou, aby nepalila, a taky neklouzavou. Idealni kvuli vsakovani vycakane vody atd je kamenny koberec (Piedra, Topstone,...)
o 30.08.2017, 22:22 | Jerry.s
Jasný, ale jde mě o to, že když se za několik let (třeba i 15-20) udělá kolem hladiny takový ten lem z opalovacího krému, bazénové chemie atd. tak to s toho plastu asi moc dobře neodstranim, nebo jo? Folii bych vyměnil a hotovo. To samé si myslím i o vyblednutí plastu vlivem UV záření.
Podotýkám, že je to jenom moje úvaha! Nemám s tím absolutně žádné zkušenosti a rád uvítám zkušenosti a postřehy jiných a zkušenějších..
o 30.08.2017, 23:06 | AR
Aliii: sme se nepochopili :D nemyslel sem kolem bazénu ale do bazénu :D místo folie/plastu/nerezu
o 31.08.2017, 10:02 | Alííí
Jerry.s: Jasny, vsak v pohode. Ja jsem se tonuto vsemu vyhnul vyberem bazenu - mam prelivovy a bily. Takze zadny spinavy lem, a nic vyblednuteho. Ale chapu, jak to myslis.
AR: Aha, tak do bazenu prosim Topstone radeji nee. :-D
o 31.08.2017, 12:44 | tykeev
to Alíííí:
vida, to jsem při svém původním příspěvku taky zapomněl dodat. Pro mě byla volba jasná, chtěl jsem přelivový a tam ten výběr byl dost zúžený :-)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3423 sekund.