Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > rada cena stavby drevostavba vs cihla

 o Navštíveno 6409x o
o 23.09.2017, 21:27 | xenonman
urcite spousta klubaku tady resilo

nevim jestli je mozne tak takhle od boku strelit, ale jde to vycislit

mysleno barak drevostavba vs itong barak apod jaky je tam fin rozdil?

tzn vezmu barak treba 200m kdyz je cihla, itong apod cena je treba 5 milionu, pokud to bude drevostavba znamena to, ze bude levnejsi
3-4miliony ci nikoliv?

bavime se o realizaci stavby firmou ne svepomoci, je mi jasns, ze zde plati pravidlo jaky koliv naklady na stavbu od firmy nakladyx2 a jsme na vysledne castce


o 23.09.2017, 21:29 | cezetko
já když to zjišťoval, tak to vycházelo dost podobně, jen časově je tak dřevostavba rychlejší. Taky v těch dřevostavbách byl velký rozptyl v materiálu a provedení, takže to umělo stát levněji, ale stálo to za h...
o 23.09.2017, 21:35 | xenonman
povaha drevostavby je mi jasna, nidko nevi jak se to bude chovat za xx let, zase neresi se vlhkost vysichani stavby coz u bezne stavby je klidne 2 roky znam moc dobre z noveho bytu.

urcite si tu nekdo nechaval delat i nabidky coz by se mi take jako postreh hodilo
o 24.09.2017, 00:34 | Mr.Scully
Spíš je asi otázka, proč dneska stavět z ytongu, když vápenopísky nejsou o tolik dražší a ty vlastnosti budou podle mě zřetelně lepší...

Jinak cenově netuším, my dřevostavbu ani nezvažovali. Na míru je moc firem nedělá a ty prefabrikované projekty na trhu jsou podle mě hrozné.
o 24.09.2017, 07:16 | Zdeny60 | Upraveno: 2017-09-24 07:25:51
Než dřevostavbu, tak 100x radši Ytong. To říkám po 17 letech bydlení v baráku z Ytongu. Nelituji, že jsem do něj šel. jen zpočátku je třeba počítat s vyššími náklady na topení díky odvodu vlhkosti, cca 3 roky. Pak je klid pohoda. Jak tepelná, tak zvuková a i uživatelská. když potřebuji zatlouct hřebíček pro obraz, nemusím si brát kango. U DS bych měl strach z ohně, datlů, kůrovce, natírání a pod. Dřevo je dřevo se vším všudy. Zatím co v Kanadě stojí DS řadu desítek let bez údržby, což je dáno charakteristikou jejich dřeva, naše smrky potřebují údržbu po pár letech. Dřevo našich smrků potažmo borovic je řídké, neb roste rychle a málo pryskyřičnaté. Vnější podmínky jsou naopak nepříznivé (vysoká zimní vlhkost, na rozdíl od sevreských států) a na problém bude po letech zaděláno. Nehledě na to, že pokud pojme někdo DS jako klasický srub, tak ho patří pověsit do průvanu, protože se to naší urbanistiky hodí asi jako ho*no do průjezdu...DS není něco, co má logické opodstatnění, ale je to výlev menšiny stavitelů, kteří to v našich podmínkách prosazují a zdůvodňují to nesmyslnými argumenty, jako ekologie (to nejvíce, zejména ekologické nátěry s fungicidy jsou to nejlepší), dále vnitřním mikroklimatem, protože dřevo "je přírodní" materiál (zatím co písek a cement jsou z umělý hmoty) a rychlostí stavby (co je délka stavby o rok delší než u DS v životě člověka??) Takže samý nesmysly. Lidi na to skáčou, protože si to v hlavě nedovedou srovnat. DS má smysl na Floridě a v Texasu, kde přelítne hurikán a za 14 bydlíš zas. V našich geografických podmínkách toto zatím moc nehrozí...Právě proto,,že dřevo je "přírodní" materiál, bych to nechtěl. Známe své, včera na tom zpíval kos a dnes je z toho barák. Kdepak, ani omylem. Zděná stavba je možná v ledasčem překonananá, ale má oproti DS milion výhod.

Ještě jsem zapomněl na jednu maličkost - zvuková izolace. Co jsem byl v několika DS, vždy mi vadil zvýšený kročejový hluk. Podlé mého názoru, DS je v tomto ohledu výrazně horší, což je dáno konstrukcí stěn a podlahy. Nevím, jak to mají řešené naše firmy, ale podlahy josu největším zdojem přenosu hluku a pochybuji o tom, že když to naše firmy nezvládly u klasických zděných staveb, že to mají zvládnuté u DS. Hovořím o zkušenosti, co si kolega z kanclu nechal postaviut dům (klaiscký, zděný), kde má patro systém Mija, či jak se to píše a když někdo chodí v patře, třepe se snad celý dům. Síla...Jakpak je napojená podlaha v patře u DS na obvodové zdivo: Může se k tomu někdo vyjádřit?
Dále - pokud bych chtěl po letech změnit nějaké inženárské sítě, nedovedu si to u DS představit. U Ytongu vezmu frézu a za půl dne není známky po tom, že se něco dělalo...
o 24.09.2017, 08:07 | xenonman
Souhlas, ale v mem případě se řeší dum bez patra tzn jen přízemí, podlahy jsou vybrané dřevo, pokud by se jednalo o další patro DS bych neřešil vůbec, dále pak se jedna o dum na zakázku o celkové ploše cca 350m kdy část přední je zdena a pak bude napojena druhá část domu
o 24.09.2017, 08:42 | Spoiltak
Ahoj, DS bungalov s rozlohou 300m. Výsledná cena podobná rozpočtu na cihlu 50cm v hrubé stavbě. Pak to vzhledem k rychlosti bylo levnější. Myšleno přípravou husích krků ve zdech. Rozvod ele. byl za den bez bordelu. DS má už vnitřek sádrokarton, tedy opět rychlejší následná finální úprava. Zateplení opět rychlovka. Ušetření u nás bylo z důvodu kombinace firma a svépomoc, kde se zedník platil od hodiny s osobním dohledem a tedy rychlost byla rozhodující pro výslednou cenu. Samozřejmě jde o typ DS a skladbu případného "sendviče".
o 24.09.2017, 09:17 | Horal-11
To je právě to, že zedníka nesmíš platit od hodiny... Je spousty levnějších variant než Ytong.
o 24.09.2017, 10:32 | AR
xenonman: pokud řeší celý dům na klíč firmou tak cenově budeš bohužel na stejno jak ve dřeve tak v cihle. Tohle mají firmy přes dřevo spočítané aby nevycházeli levněji a na rozdíl od okolních států na tyto domy nejsou dotace.

Výhodou dřevostavby je rychlost, takže pokud potřebuješ relativně rychle bydlet ve vlastním tak je to jasná volba. My šli do dřeva mimojiné taky kvůli rychlosti, do fáze hrubé, zbytek sami.

Ad natírání co tady zmiňuje dědy, to nevim, nějak si nedovedu představit že bych rozebíral stěny a natíral trámy konstrukce. Jediné co by se dalo natírat je tak podbití střechy a to je máš i na cihle.
o 24.09.2017, 11:55 | xenonman
ja to mam prave mixle, zaklady zdene nosne veci zdene a ostatni drevo, pry se to tak na zapade aplikuje, me prave zarazilo, ze mi bylo receno, ze drevostavba = stejne cena jako zdeno, tak jsem riklal poptam se neb jiz hodne lidi tu zde urcite resilo ma,

je mi jasne, ze zde budou vzdy tabory jeden rekne jedine itong apod druhy rekne drevostavba oba tabory maji sve pro a proti

ja si zase rikam buh vi co bude za 50 let a decka budou urcite rikat v cem jsem to bydlel :)
o 24.09.2017, 12:29 | JA
mám od 90 roku dřevo...a to ještě nebylo tolik možností co dneska..a šel bych do něj opravdu znova...a jak Dan píše, dávat 80 litrů vody v 1m stříkané omítky do baráku a navíc podlahy tak to je na 1/2 roku vysychání otevřený stavby...když jsme dělali barák dceři, pořád jsem je musel brzdit...a nakonec tam šli za 9 měsíců ale stejně to není ono...mě třeba teď zajímá přestavba mýho DS..vyndám okna atd. střechu a na desku dumám jak barák postavit znovu..prostě děti pryč, dispozice nahovno, tak prostě kdyby se nějaký prachy našli tak na desku 9x11 postavím novej DS podle sebe..P.S. dělal jsem venku dlažbu a odkryl obvodový spodní základový trámy...naprosto bez problémů, žádná vlhkost a hniloba..a to je na západní straně kam mi futr chčije..za mě DS

A jinak Dane...stavěli jsme zděnej v památkový zoně a nesmíme zateplovat..asi takhle.. 42ka broušenej Porotherm a nákladově u mladýho baráku parádní...a okna špalety..celkem jsem čuměl..

byl jsem od začátku projektu u toho,a hodně jsme si radši udělali sami..... kdyby něco klidně mi cinkni 722 620 620 a pokecáme...
o 24.09.2017, 12:34 | AR
xenonman: zajímavá kombinace, ale něco podobného jsem už viděl, nějaký borec z VŠ dělal experiment, obvodové stěny z příhradových nosníku, vnitřní nosnou zeď z cihel. Ty nosníky pak obkládal deskami které se používají na betonové baráky (jméno si zaboha teď nevzpomenu) ale měl tam tedy dost mokrých procesů.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3851 sekund.