Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Jaké nové auto 250 - 300tkč

 o Navštíveno 6680x o
o 11.10.2017, 22:50 | Tuner#2
Tátovi pomalu dosluhuje Felda co kupoval v 98 jako nové auto a pomalu uvažuje co zvolit jako náhradu a chce zase nové.

Zhlédnul se v novém Sanderu Stepway. Líbí se mu hlavně vyšší světlá výška a snadné nastupování. Co mě osobně odrazuje je ta 0,9 turbobenzín, zatím moc dlouhodobých zkušeností asi nebude.

Jako další varianta co se mu líbí je Peugeot 208, kde dávají tříválcovou 1,2.

Popravdě jsem tenhle segment přestal sledovat už dávno a tak ani nevím po čem jiném koukat? Díky za případné tipy/zkušenosti.


o 11.10.2017, 22:56 | rencek
a ta 0,9 turbo bude asi renault motor ne?
Nedávno byl ve světě motorů jako bazarovka renault captur. Ve verzi 1,2 turbo to je prej bída, motory se kazí a žerou šíleně olej. Ale jsou to auta od r.2012 výše, tak nevím, asi pak byl u té 1,2 nějaký upgrade.

Ale u toho capturu doporučovali tu 0,9 turbo, prý o dost jednodušší motor technicky a spolehlivej nezmar.
o 11.10.2017, 23:03 | Tuner#2
JJ motory jsou tradičně Renault. Prý se mu s tím jelo hezky, ale otázka je co ta spolehlivost.
o 11.10.2017, 23:22 | Sau
Svezl bych ho v Yarisu. Atmosfericke motory, ten silnejsi je ctyrvalec co aj vcelku jede. Auto je to zaroven spis vyssi, takze i nastupovani krapet snazsi a pocit v nem je ze sedis sois na aute nez v aute (pro me nevyhoda, pro nekoho zase naopak) a cenove pod 300 v pohode.
o 12.10.2017, 06:50 | Honza2.016v
Fiat Tipo - to jsem loni silně zvažoval i já, ale Fiat na 5dv hatch nasadil v době kdy jsem ho chtěl nesmysl cenovku (sice s výbavovu -kterou jsme teda nepotřeboval -teď kdyby s tím přišel loni byhc ais jezdil Tipem S ..), ale to je jinej příběh..

svezl jsem se v sedanu 1.4 95PS a dojem z auta mam dobrej - hlavně motorizace je poctivej FIRE motor původem z Una (spíš 16V punta- což je přes 20 let ověřená mechanika postupně vyvíjená v grande puntu, bravu , 500 a v přeplňovaný verzi v různejch verzích abartů 500 + alf romeo) .. pro nenáročnýho uživatele fajn ale kolem 120-130km/h už ztrácí dech, jako podobně silný motory...

mám ještě možnost občas jezdit s 1.4 Tjetem v 5dv hatchbacku, kterej má 120 koní, ale už tam je turbo (o5 stejnej základ, ale finančně už někde jinde..)

o 12.10.2017, 07:24 | Crimson
Osobně skončím na důchod na horách u tohohle a vůbec se toho nebojím :-)

foto k příspěvku  od Crimson

o 12.10.2017, 10:09 | assassin
tuner: ja bych se v tomhle segmentu nejspis dival po korejcich. Treba i30 mi prisla fakt ok. jen bude pres 300, musel bys sehnat nejakou hodne vyhodnou cenu.

asi to bude vypadat jako flame a trosku to tak i myslene je, takze pokud nechces tak neodpovidej - ale potom jak vrtas do modernich motoru co nic nevydrzi proti starejm kvalitnim NA - kolik ma ta dosluhujici felicie najeto?
o 12.10.2017, 11:07 | thetuky
Bratránkovo táta si koupil Yarise Selection, 1.3 73kW, nechal protiúčtem staré Bravo z roku 2001, za to mu odečetli 20 a vyšlo ho to na 290.000 Kč, zatím plná spokojenost a dost lidí se za tím otočí...

foto k příspěvku  od thetuky

o 12.10.2017, 11:31 | Only_One
Zašel bych se podívat na Suzuki Ignis a nový Swift, ignis za 3 kila i 4x4 1,2ka 4 válec, Swift větší a docela fešák.
o 12.10.2017, 11:35 | Mišell
Ještě to tu nepadlo, ale zkus kouknout na Fiestu předchozí generace. Pořídili jsem do rodiny už druhou, první před pěti lety, druhou asi před měsícem. Ta první má najeto cca 80tkm a v pohodě. Do 300t v pohodě i s nějakou výbavou (narozdíl od aktuální generace:) Motor 1,25 (ČTYŘVÁLEC) teda není žádnej trhač asfaltu, ale podvozek to má jak motokára:)
o 12.10.2017, 11:36 | schwaboid
Otočí a řekne si, fuj to je škaredý ... :-)
o 12.10.2017, 13:34 | Lubak
Jak psal Miššel Fiesta,případně Focus - kombi za cenu 5D tzn. za 319 tis. - 1,6 Duratec (klasickej 4válec)s klimou, centrál s dálkou, el. okna v předu, palubní PC, asistent rozjezdu do kopce atd.
o 12.10.2017, 16:24 | Tuner#2
Díky za tipy.

Fiat je v hledáčku taky, Yaris se mě osobně nelíbí a myslím, že ani tátovi nebude.

Swift zní taky dobře, to prubnem.

Na Fiestu už taky koukal, ale máme v rodině C-maxe a žádní hitparáda to co se týče ochrany proti korozi a výdrže není.

assassin: Nevím přesně, ale něco kolem 200tkm, proběhla jen výměna zadních lemů a předních blatníků. Motoricky je to pořád velmi dobré, budu si z toho brát motor na díly na pozdější stavby.
o 12.10.2017, 16:46 | All
Vybíral jsem auto nedávno a lecčím jsem i jel. Yaris se mi nelíbí, ale vevnitř je překvapivě prostorný. Ignis je příjemné autíčko a pokud bych vybíral v tomto segmentu, bylo by vážným kandidátem.
o 12.10.2017, 17:48 | walish
Koukl bych na ix20. Taky vyšší posez, ochrana proti korozi slušná, celkově velmi příjemné auto na takové to běžné používání.
o 13.10.2017, 10:02 | Crimson
Jak já mu rozumím :-)
přesně, obzvlášť pro staršího člověka jedině něco vyššího, já už bych do klasického auta nešel, z toho dycky lezu jak Prdlavka z Velorexu :-)

foto k příspěvku  od Crimson

o 14.10.2017, 21:57 | X-sat (M)
jj, již to zaznělo, mrkni i na ix20 - ten vyšší posed je fajn
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3565 sekund.