Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Video problém - prosba o radu

 o Navštíveno 6097x o
o 15.10.2017, 18:57 | Zdeny60
Prosím věci znalé o radu. Pořídil jsem nějaké video na D810 a mám problém s otevřením, resp. přehráním videa. Používám ZATÍM pouze VLC a WMP. zatímco WMP přehraje video bez škubání, nejde jej otočit o 90°a defaultně všechna videa pořízená na výšku, přehrává na šířku. VLC video umí otočit, ale zase škube a cuká, takže výsledek k nepoužití. Video soubor je pořízený bez jakýchkoliv SW nastavení v aparátu, velikost asi 100-150MB.

Doporučte prosím nějaký free SW, který dokáže video otočit, ale i hladce přehrát. Děkuji za rady.


o 16.10.2017, 01:12 | Mr.Scully | Upraveno: 2017-10-16 01:13:18
Zkus PotPlayer, aktuálně můj oblíbený přehrávač, přehraje snad cokoliv. VLC by měl taky zvládat všechno, ale je to tak holý a neintuitivní přehrávač, že ho nesnáším.

Pokud se ti to trhá a není problém v nějakém speciálním kodeku, tak máš možná jen slabý počítač na přehrávání datově náročných videa?

(Otočení netuším, to bych tipnul, že je náročné na procesor, to mi přijde lepší otočit v editoru. Proč je vůbec obráceně? Točil jsi na výšku?)
o 16.10.2017, 06:25 | Zdeny60
VLC to otevře, otočí, ale trhá se to. PC je loni postavené na zakázku (sice jen 8GB RAM, ale na fotky stačí bohatě, grafika je nejvyšší GF).

Tou poslední větou myslíš co? V jakém editoru? Video editor mám zatím pouze ve VLC, to to umí otočit, ale je to ořízlé, protože neumí přizpůsobit formát (ačkoliv nabízí možnosti zmenšení a možnosti změny formátu od 3:4 po 16:9 a 16:10).

Jinak foťák jinak točit neumí - automaticky ukládá do vodorovna, bohužel. Bylo to točené ze stativu na výšku. prošel jsem včera YT, jestli nenajdu nějaké nastavení na D810 pro video. není nic, ale za to jsem našel custimizing, kdy kvalitou vide se dá přiblížit téměř na úroveň 4K videa, ale musím se k tomu vrátit. I to včerejší první vide je kvalitou excelentní, jen ho otočit...
o 16.10.2017, 19:24 | Zdeny60


Problém vyřešen - už to frčí! Obraz jak břitva!
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3745 sekund.