Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > jake letni pneumatiky?

 o Navštíveno 8617x o
o 31.10.2017, 17:47 | michal_smsmsm (A) | Upraveno: 2017-10-31 17:51:09
Hosi, mate nekdo predstavu kolik tyhle gumy [ Link ] # staly v lete? Hledam neco na leto, stary extreme contacty uz jsou uplne na kasi ale jinak mi to prijde vlastnostma jako docela pohodova guma a tyhle sport contacty se jim docela podobaji. Nebo neco uplne jinyho? Hledam proste neco sportovnejsiho, co me spolehlive podrzi v zatacce ale hlavne na vlhky/mokry silnici. Mam relativne maly najezd ale kdyz vyndam auto chci si ho uzit a vyblbnout se a nechci se omezovat tim ze obuju nejaky slupky klouzavy a ted mi to prijde jako docela vhodna doba na nakup letnich gum, dokud je jeste nekde nejaka letni guma skladem


o 31.10.2017, 18:08 | HIGHTOWER
já půjdu do Falken Azenis FK510

[ Link ]
o 31.10.2017, 18:40 | dj.DEKL
Dobry jsou PremiumContact 6
o 31.10.2017, 18:49 | michal_smsmsm (A)
a realny rozdil premia vs sporty ? napada me akorat ze ty sporty jsou taky uz hodne stary model, navic budi to na me takovej dojem ze ty premia bych si dal na passata kombi, zatimco ja hledam gumu na sportovni sedan tak jestli by ty sporty nebyly lepsi? zase je teda zajimavy ze ty premia jsou levnejsi s vyssim zatezovym a rychlostnim indexem - tak to mi nedava smysl nejak moc
o 31.10.2017, 20:10 | Pglock
Na continental kašli - zas takovej zázrak to není. Jízdní vlastnosti cajk, ale mizej před očima - typ ti přesně neřeknu, služebáky s nima už jsou fuč.


Já jezdim Bridgestony RE050 - starý mrchy, ale i po těch letech fungujou cajk - voda, sucho, neměl jsem problém. Výdrž nepočítám - nejsou už úplně měkký.

Takže bych do nic šel s velkou chutí znova.

Nutno poznamenat, že nejsem žádnej okreskovej pilot.


[ Link ]
o 31.10.2017, 20:42 | michal_smsmsm (A)
pglock> nj ale ja pisu ze si chci sportovnejsi (rozumej ne na zavodeni na okruhu, normalne do provozu ale schopny zvladnout agresivni jizdu) gumy a nebudu psat ze jezdim jako blazen, pak bych tu mohl byt za vraha malych deti, i kdyz kruhaky v protismeru nejezdim :-D a ten najezd km moc neresim prave diky tomu ze auto nepouzivam jako daily car ale spis jako fun car a pokud ta guma ma OK jizdni vlastnosti a podrzi me na silnici tak je mi fuk jestli vydrzej o par tisic km min ale chci mit jistotu ze zabrzdim kdyz to potrebuju a ze v zatacce pojedu svoji stopu
o 01.11.2017, 01:59 | muSlim
Hankook S1 Evo2
o 01.11.2017, 07:10 | walish
Uniroyal Rainsport?
o 01.11.2017, 08:52 | Pglock
V tom případě ti asi poslouží jakákoliv lepší guma.

Ať už se jedná o conti, bridgestone a veškerý "prémiový" značky.

Pantáta měl Yokohamy (typ už přesně nevim, nějakej pátek to je), JTDčko nastřelený na krev a držely jak židovská víra.


Asi bych to sumarizoval tak, že pokud vybereš jeden z lepších modelů od lepší značky, tak to bude makat. Vzhledem k tomu, že někdo rád holky a někdo zase vdolky, tak se nedopátráš gumy, u který se dá 100% říct, že to je ono. Protože jeden doporučí Conti, druhej Hankooky, třetí Bridgestony, čtvrtej Primeros... :-D

o 01.11.2017, 13:21 | muSlim
2 walish: to by som za športovejšie mierenú pneu fakt nepovažoval (čím nehovorím že sú zlé, sú veľmi dobré) :-)
o 01.11.2017, 13:48 | Cenda | Upraveno: 2017-11-01 13:51:29
Měl jsem sporty5 a teď mám premium 6. Drží obě velmi dobře, akorát šestky jsou tišší a přijde mi, že mají pevnější kord na boku, auto trochu míň "plave". U 5tek je blbý, že nemají ochranu rávku, premium 6 ano.

Osobně bych šel zas do PremiumContact 6.

Nájezd na sportech cca 50t + což je nejvíc, co jsem kdy na jedněch gumách najel. Jezdím rychleji, dost dálnic, koutouče a desky Brembo měním taky častějc (30-40t + cca 70t km :-)

225/50/17.
o 01.11.2017, 14:51 | soray
Hankook S1 Evo2 jsem měl od výroby na G7 Variant a pro mne je tahle pneu velký zklamání, zejména na mokru. Navíc po sjetí na 4-5 mm byly na mokru téměř nepoužitelné, takže musely z auta pryč. Pokud tedy vezmu v úvahu požadované parametry tazatele, téhle pneu bych se vyhnul obloukem.
o 01.11.2017, 16:33 | muSlim
2 soray: zo zvedavosti, aký rozmer? Ja na ne zas nedám dopustiť a vajíčka teda rozhodne nevozím. Kupujem ich už po štvrté na rôzne autá (rozmery lovím z hlavy, ale zhruba odpovedá: Subaru 17" 215/45, 5er 18" 235/45 a 265/40, 3er 17" 235/45, X3 18" 235/55) a za tú cenu neviem o lepších :-)
o 01.11.2017, 16:57 | soray
225/45 R17
Já měl dříve také Hankooky (jiný typ) a ty byly OK, ale tyhle mě dost nemile překvapily (cesta ze Salzburgu v dešti a tmě, 80kmh a myslel jsem, že nedojedu).
Pak jsem přezul na Micheliny PS4 a to je úplně jiná káva.
o 01.11.2017, 18:57 | walish
muSlim: No tak co se týče odvodu vody, tak jsou super.
Co se týče toho, jak moc jsou na sportovnější jízdu...taky něco vydrží
o 01.11.2017, 19:42 | danix.m
Na suchu mezi lepsimi pneu nejsou zas az takove rozdily..ale na vode rozdil poznas a tam patri Continental mezi spicku.Z toho duvodu jezdim Conntisport..na vode drzi neuveritelne.Navic jsou pohodlne...jedine minus,lehce horsi odezva od volantu
o 02.11.2017, 19:25 | michal_smsmsm (A)
ty sporty by se meli delat i s ochranou rafku, aspon u nekterych to prodejci pisou, kazdopadne jsem rad presne za diskuzi lidi co nevozi vajicka, napisou rozmery styl jizdy a chovani gumy na mokru, to je presne to co me zajima, takze jen pokracujte, diky
o 02.11.2017, 20:19 | xSam
Za me Contiky, vyzkousel ksem spoustu gum a pro me jsou nejlepsi. Na suchu i mokru parada.
Uniroyal rain sport, taky dobra guma.
o 02.11.2017, 20:51 | assassin
Problem je ze kazdej si pod sviznou jizdou predstavi uplne neco jineho - mel jsem rainsporty na e36 328 a jako sportovni pneu bych je neoznacil.
Ted jezdim continentaly a kdyz jsem kupoval letni, nejlepsi co slo v mem rozmeru byly premium5 (6ky jeste nebyly) a sporty se nedelaji v 16palcich. Nejsou spatny ale taky bych si na sportovnejsi auto predstavoval neco lepsiho, zlvlast na suchu. Na vode jsou super, tam snesou vic nez co si dovolim :) nechtel jsem kvuli sportum kupovat vetsi kola, ale docela me ty premium zklamaly pri primem srovnani se zimakama po prezuti - tam totiz i v 16palcich conti nabizi "vyssi" rady pneu - mam ts850p a prisly mi na suchu lepsi jak ty letni.
Rozmer 225/55 r16 V70 2.4d 120kW takze stroj co vlastne sportovne jezdit ani neumi - takze takovy asi trosku nic nerikajici hodnoceni..
o 02.11.2017, 21:36 | Cenda
Assasin - presne tohle jsem nekde cetl v hodnoceni premium 6, ze predchozi rada byla spis na komfort a hodne na vodu. Rada 6 by mela byt udajne stejne dobra na vode a vyrazne lepsi na suchu...
o 03.11.2017, 09:47 | Standa
Já jezdím taky na premium conti 6 a naprostá spokojenost, jen na přední nápravě trochu rychleji mizí vzorek, což souvisí i s mým stylem ježdění.
o 03.11.2017, 10:33 | xSam
Já jsem tedy mluvil o Contisport Contact. Premium jsem nikdy neměl, takže porovnat nemohu.
o 03.11.2017, 11:58 | michal_smsmsm (A)
assassin> ja to chci na S40 T5, to mam proti tobe o dost lehci, ale o nejakou kw vykonejsi a potrebuju to v 17, coz si prave rikam ze ty sporty by mohli byt lepsi nez ty premia, na V70 bych si presne dal ty premia, ale na tu moji S40 bych si radej dal ty sporty. pokud to neni stejna guma a neni to jen marketing. zajimavy je ze ty premia jsou levnejsi nez ty sporty alespon kdyz je oboji v 93W (premia jsouY) s ochranou rafku a zesilenou bocnici
o 03.11.2017, 21:45 | endru.ondra
je to nějaký pátek co jsem jezdil continentálkách conticontak sport 4 a nemohl jsem si je vynachválit. Letní 225/40 r18 fungovaly vážně skvěle měl jsem je na audi s4 a za celý 4 roky roky co na autě vydrželi než sem ho prodal fungovaly dobře. Co jsem občas řídil jiný auta na jiných pneu tak prostě tyhle byli pro mě to nej.
o 04.11.2017, 00:18 | assassin
michal_smsmsm: tak jasne ze sporty jsou drazsi, je to "vyssi" sportovnejsi model, ja bych je koupil i na svoje, kdybych mel vetsi kola.
je ale dost mozny, ze mezi contisportcontact5 a premiumcontact 6 nebude tak velkej rozdil a dost mozna ty premium budou v necem lepsi (mokro, zivotnost). ja jezdim conti protoze na ne mam lepsi ceny. moc neverim, ze budou zasadni rozdily mezi ruznymi vyrobci ve stejne kategorii...
o 27.11.2017, 09:19 | michal_smsmsm (A)
tak sem koupil ty sporty... prisly mi ale sjety a jinej hmotnosti i rychlosti index, tak sem je zase vratil a cekam na penize. uvidime jak je na tom obchod s vracenim zbozi, kdyz tak sem prisel o 13tis a prozradim kde gumy opravdu nekupovat
o 27.11.2017, 10:33 | -Hans-
No twl... To je mazec.
o 27.11.2017, 11:44 | Collin
To prozraď už teď kde jsi toto vzal..
o 08.01.2018, 16:45 | michal_smsmsm (A)
takze od toho 16.11. kdy mi prislo neco jineho nez bylo objednano coz sem bohuzel blbec prijmul to co mi prislo, kdyz bych si vsiml hned ze je neco blbe byla by situace snazsi, no hned ten vecer sem volal do kramu ze mi prislo neco jinyho nez co sem objednal a nez to co je na fakture, slecna mi odpovedela ze ona reklamace neresi ze to resi kolega co bude pozdeji a kteremu preda informaci a ozve se mi, ten kolega. neozval se nikdo muj mobil uz nikdo nikdy nezvedl. pote jsem psal nekolik emailu stejny text, prislo mi to a to, chtel jsem to a to, tady jsou cisla, tel mi nezvedata co budeme delat. nikdo nereagoval, rozhodl jsem se vyuzit sveho prava a to vraceni zbozi do 14ti dnu. to bylo 22.11.pneu sem teda zabalil, poslal na vraceni s tim ze odstoupeni od smlouvy, vcetne patricne dokumentace atd. a poslal sem opet email s tim ze posilam zpet to a to tim a tim prepravcem, a ze to k nim prijde asi za dva dny na tu a tu adresu. za dalsi dva dny prisel email s textem: gumy neposilejte prijedeme si pro ne. no abych to zkratil 7.12. prisel mail ze mi vrati penize. nasledovalo z moji strany nekolik urgenci, kdy ze mi ty penize vratej. abych to zkratil penize mi prisli 4.1.2018

gumy jsem obednaval po overeni ze gumy s indexy ktere shanim jsou schopni dodat coz mi bylo potvrzeno ze ano

takze story od 16.11. do 4.1. no penize mam na ucte, takze to dobre dopadlo, nicmene i tak, nemyslim si ze celkove jednani a komunikace byla takova, jaka by mela byt. dluzno dodat ze obvykle gumy beru z jineho zdroje kde by ale to co sem chteli nedokazali zajistit a nikdy jsem tedy takovyhle problem nemusel resit

chapu ze se obecne nic extra nestalo az na to ze shop ktery slibil ze neco ma na sklade to na skalde nemel, sehnal to buh vi odkud nevsimli si ze gumy jsou sjete, tedy pouzite a maji jine oba indexy, ktere jsem vratil a hsop mi nasledne vratil penize, ale po jaky dobe a po velkem mnozstvi upominek, pripominek, nulova komunikace atd...
o 08.01.2018, 18:47 | Tuner#2
A co to bylo za e-shop?
o 08.01.2018, 18:53 | HIGHTOWER
myslím, že bych jim to poslal, i kdyby slibovali hory doly, neb kdyby to natahovali a tys nestihl tu 14-denní lhůtu, byl bys celkem nahraný... Reagovat, až když je ne nůž jen na krku, ale už se zařezává do kůže, to je fakt super e-shop :-(
o 08.01.2018, 23:30 | Collin
A co ti tak trvá napsat odkud jsi bral..?? Psal sem to už na podzim..
o 09.01.2018, 09:20 | michal_smsmsm (A)
mi to vypadlo, jak sem se zase nastval kdyz sem to psal, jak to cele trvalo dlouho. jednalo se o e-shop www.slicky.cz
o 09.01.2018, 10:18 | Pglock
Viděl jsem toho už vcelku hodně, ale to, aby někomu poslali jiný a ještě smetený gumy? To je to gól
o 09.01.2018, 17:14 | Tuner#2
Tam jsem chtěl letos kupovat pneu...
o 09.01.2018, 17:31 | michal_smsmsm (A)
tuner: no asi takle ja je na jednu stranu nechci uplne zatracovat, nicmene u gum proste bylo psano ze je maji skladem, vyslovne sem se ptal a nevyslo to. cili nevim jestli u jinych gum bude situace stejna, nebo jine gumy by fakt meli skladem a jen ja sem mel smulu, ale za me diky spatne komunikaci a dlouhym prutahum, vim ze u nich si ja uz nic neobjednam
o 09.01.2018, 17:40 | Tuner#2
Já už mám stejně semislicky nakoupené, takže mě to je to už jedno ;)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3376 sekund.