Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Smart Switch

 o Navštíveno 6701x o
o 12.11.2017, 14:29 | Draxx
Mam takovej problem.
Popisu situaci - WIFI pripojeni k netu pres antenu s vestavenym routerem. Odsud to vede do switche (nejakej hajzl 8mi portovej) a do switche je napojeno vsechno mozny. Vsechno funguje jak ma. Jenze ja uz potrebuju vic nez 8 portu takze sem opatril switch TP-Link SG2216 [ Link ] , zapojil ho misto toho staryho a....net nejde. Je zrejmy, ze potrebuje neco nekde nastavit. Muze mi nekdo poradit co tam je potreba nastavit, aby to proste switchovalo ?


o 12.11.2017, 14:32 | kiklop32
Dej ho do serie a hotovo :)
o 12.11.2017, 14:41 | Draxx
To nepomuze, proste ten switch potrebuje neco nastavit, aby delal co ma. A ja nevim co - ]
o 12.11.2017, 14:52 | kiklop32
No mám to doma v každé místnosti. "Master switch" v obýváku a pak do každé místnosti z něj jeden kabel a prdnutej další switch a z něj do dalších zařízeních a funguju.
o 12.11.2017, 16:00 | KaZaN | Upraveno: 2017-11-12 16:01:18
Hele to je divny, pokud jsi tam nenastavil neco nebo nekdo pred Tebou vpripade, ze to uz nekdo nekde uz zapinal, tak by to melo behat bez dalsiho nastavovani. Jediny oc mne napada je, ze ten router v antene muze bejt fixovanej na MAC adresu, ikdyz v pripade pripojenyho switche by to bylo dost divny. Tohle overis tim, ze pripojis ten novej switch az za ten starej, pokud pak net na novym switchi pujde, tak by to mohla byt pricina, ikdyz divna. Druhy co mne napada, jestli necpes uplink z routeru do poslednich dvou portu novyho switche, ktery by mohly byt preply na ty SFP. Oboji mi prijde nepravdepodobny. A nebo holt vlez do konfigurace switche a projdi si nasatveni a nebo ho resetni do defaultu.
o 12.11.2017, 17:46 | Draxx
Prave ze do nastaveni sem cumel a prislo mi, ze to po me chce nastavit "default gateway". Ok, jal jsem se to zjistit, vyskocilo mi ve woknech ze to je nejaky 10.14blabla. Nabusil jsem to do nastaveni switche....switch psal ze to nelze. Pak sem zkusil reset do tovarniho nastaveni a zase nic...tak sem z toho vic nez jelen.
o 12.11.2017, 19:24 | KaZaN
Jestli to ani v defaultu neswitchuje a zkusil jsi to co jsem psal bez uzitecnyho vysledku, ikdyz jsi se nenamahal napsat jak jsi dopadl, tak uz mne napada jedine reklamace :-D nebo ten switch proste zkusit s nejakym jinym prostredim, u kamose nejakyho treba...a pripadne zkusit neci switch u Tebe...
o 13.11.2017, 09:39 | Draxx
Ja se budu namahat to zkusit zapojit "do vlacku", jen sem se k tomu nedostal, dneska vecer zkusim a napisu jak to dopadlo. Kdyz si ctu tvuj prvni prispevek, tak se mi cosi vybavuje z minulosti - jestli von ten stavajici switch fakt neni fixovanej na tu MAC adresu...
o 13.11.2017, 13:20 | Ravo
Celý jsem to nepřečetl doslova, ale nikde jsem neviděl slovo PoE.

Není ten "nějákej hajzl 8portovej" PoE switch, který napájí klienta na střeše (Mikrotik, Ubiquiti)? To by možná byl ten problém, proč klient na střeše nejede.
o 13.11.2017, 14:22 | KaZaN
Draxx: Spis router na MAC switche, ikdyz to by teda takhle nastavil jen pakůň, což ale neznamená, že tyhle zvěrstva u ISP nejsou běžný.

No a to POE by mohla být další možnost. Anténa na střeše musí být napájená, mohl ji napájet POE switch, bohužel nevíme jakej tam máš.
o 13.11.2017, 21:37 | Draxx
Kazan mel pravdu. Je to ta MAC adresa switche. Zapojil jsem ten novej switch za ten ten starej a jede to. HURA
Diky vsem za pomoc
o 13.11.2017, 21:41 | Draxx
Jo a PoE adapter pro antenu je ten klasickej cernej hajzl, ten s tim nesouvisel, proto sem ho nezminoval.
o 13.11.2017, 21:58 | KaZaN
Tak vysvetli dodavateli Internetu at se vzpamatuje a laskavě si tam tuhle bolehlavnou vyfikundaci vypne. Ale hlavně, že fungujes.
o 13.11.2017, 21:58 | Ravo
no, asi je tam nějáká vazba switch-wifi klient. Ale pokud je to obyčejný switch, tak to podle MAC nebude, protože klasický switch MAC nemá (pokud to teda není nějáký smart nebo L3 - ale pak je to v podstatě už router) a u packetů procházejících switchem NEMĚNÍ MAC adresu. Ale kdoví co tam je nasazeno a jak to funguje, možná tam bude nějáké divoké VLANy, možná něco v managementu smart/L3 switche atd.

Ale důležitý je, že to funguje a o to jde :) Asi bych do toho víc nerýpal, pokud to není potřeba... B-)
o 13.11.2017, 22:09 | kiklop32
Sem ti to říkal hned na začátku a psal jsi, že to nejde :)
o 14.11.2017, 09:35 | Draxx
Omlouvam se kiklopovi :P
o 14.11.2017, 10:05 | kiklop32
Díky, to potěší :D
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3337 sekund.