Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Dovoz Německo

 o Navštíveno 10744x o
o 13.11.2017, 21:57 | AllInOne
Borci, dotaz

Koupe auta - dovoz z Nemecka.

Mam nemeckej technicak, vypis z technickych udaju vozidla podlehajici registraci, priloha k technickemu protokolu (zakladni technicky popis), Technicky protokol, protokol o technicke prohlidce, protokol o mereni emisi).

Ty CZ dokumenty jsou z 6/2017. Borec mi tvrdil, ze nemusim jit na evidencku a muzu jit rovnou za 800 kc na urad. Je to tak?

Nezda se mi.to stari tech dokumentu.

Diky


o 14.11.2017, 09:36 | PlusOne
Mám dojem, že to platilo, pokud STK nebylo starší, jak měsíc.
Kdyžtak mě někdo vyvede z omylu :-)
o 15.11.2017, 09:49 | Cossie
musíš na evidenčku - tedy alespoň na Praze-západ to chtěli ...
o 15.11.2017, 10:05 | AllInOne
Tak v Brně mi řekli, že je to OK, že je tam STK udělaná, tzn. že evidenčka být nemusí.
o 15.11.2017, 14:04 | Bart 007
Jako ze ti vzali 5mesicu stary doklad z stk misto evidencky? TK byla na tebe?
o 15.11.2017, 14:10 | AllInOne
Byl jsem se tam ptát, borec řekl že OK.
Zítra to tam nesem - nejsem vlastník auta. TK je na cizí jméno.
Pokud to tam donesu zejtra a nebude to OK, tak borca vyliskám :-)
o 15.11.2017, 15:02 | Bart 007
A u nas mi rekl ze pokud bude TK na me (tusim max mesic stara), tak nemusi byt Evidencka.
o 15.11.2017, 15:15 | AllInOne
Zítra napíšu :-)
o 15.11.2017, 16:02 | M.a.R.i
Bart 007:
STK se uz nejaky twn patek nedela na jmeno/firmu...
o 16.11.2017, 08:02 | Bart 007
Zajimave, resil jsem to 6.10. a chtel na dopravce protokol na me. A protokol z stk je na me jmeno a technicky protokol taky.
Tak uz fakt nevim. Asi nez k nam na ves ty informace dojdou no :-)))
o 16.11.2017, 09:04 | AllInOne
V Brne nou problemo, vse OK :-)
o 16.11.2017, 21:13 | M.a.R.i
Delam ve firme,kde prodame cca 1000 aut rocne a dnes pri evidencce nechteji vedet info o novem majiteli. To same kdyz delas STK a chces ji vyuzit jako evidencku. Tak nevim no :).
Tot zkusenost od kolegu a myslim,ze kdyz jsem tento rok kupoval 3 auta, tak jsem to mel stejne...
o 16.11.2017, 21:47 | worm03
Když už se tady řeší věci okolo přihlašování, tak se zeptám. Dá se při převodu auta místo občanky použít pas? Díky
o 17.11.2017, 20:35 | Horal-11
o 17.11.2017, 21:52 | worm03 | Upraveno: 2017-11-17 21:52:43
to sem si myslel taky, ale musel sem je tam ukecat, aby mi vzala aspoň úplně rozpadlou občanku...
o 23.03.2019, 23:40 | KaZaN
Kluci poraďte mi, prosím, jak je to s koupí odpočtovýho auta na firmu od Germána. Vždycky jsem auto kupoval rovnou netto bez daně, poslední auta už jsem musel tam jet nadvakrát, protože auto nejde koupit hotově, ale chtěj převodem, což je megavopruz a nechápu proč to nejde na místě vložit do banky na jejich účet, ale budiž, ale tentokrát mi to ten osel odmítá prodat bez DPH. Účetní mi tvrdí, že tím pádem mám smůlu a to DPH mi nevrátí, ale že nechápe co má Němčour za problém, když mu doložím doklady k firmě a on jen prostě udělá doklad s přenesenou daňovou povinností a nic neriskuje, tak by mi to měl prodat netto. Jak to teda je? Je povinnej to plátci DPH na "export" prodat bez DPH nebo není a když bych to teda celej nadšenej zaplatil s daní, jak je to pak dál, aby mi tu daň vrátili a kdy? Marně sháním někoho spolehlivýho kdo by tam zavolal, domluvil mu a pak tam se mnou pro to zajel a vyzná se v tom :-(
o 24.03.2019, 04:33 | madmaik
o 24.03.2019, 10:39 | AR
No hlavne na pikacu ze jako soukroma osoba bys du tan musel calnout tady a po nemco ji chtit zpatky :/
o 24.03.2019, 11:10 | KaZaN
madmaik: Díky moc. Takže v krajním případě kauce, což jsme teda odvázanej. Už tak mám nervy, že tam jedu dvakrát, takže nalítáme pomalu 3600km, musím mu poslat prachy na účet a pár dní šedivím, aby nezmizely někde v nenávratnu, zatímco auto má pořád on a já jen cár papíru. A jako bonus ještě kauce, kterou v horším případě po něm budu ještě vymáhat, v tom lepším na ní budu čekat bůh ví jak dlouho, protože tyhle týpci fakt nikam nikdy nespěchaj :-D
Z mýho pohledu má to riziko minimální, má přece možnost si moje VAT ID prolustrovat, že jsem čistej plátce DPH hafo let, ve smlouvě bude mít vše zanesený, prachy z mýho firemního účtu to potvrděj, že není smlouva třeba fiktivní. Kupuju auto, který není nový, tedy s veškerými riziky, protože klasika je, že na export se ve smlouvě ze všech záruk vyvazujou, no a ještě mám nést všechna rizika tý transakce.
AR: no tak to je ještě šílenější scénář :-D
o 24.03.2019, 11:13 | Duri
Párkrát jsem to řešil. Má strach ze ho v CR nepřihlásis a DPH bude muset doplácet on.
o 24.03.2019, 11:13 | Mr.Scully
Převod přece vyřešíš třeba přes Transferwise, z českého na německý účet otázka jedné minuty, než jim to tam fyzicky dorazí? Daleko jednodušší než přepočítávat éčka a kurz převodu lepší než u Vietnamců :-D

Ta DPH je prostě problém, Němci za ni ručí a proto velmi neradi prodávají bez DPH. Mě to čeká v létě a jsem osypanej už teď.
o 24.03.2019, 11:35 | KaZaN
Mr.Scully: Transferwise neznám, já vždycky fyzicky vkládám Eura na svůj Eurovej účet a pak mu to převodem pošlu, tak na to se podívám, to by mi dost ulehčilo život. Dík
Jinak jasně, tak on za to ručí, ale když já poruším dohodu ve smlouvě, tak mám přece taky problém, taky se se mnou může soudit atd a to je to o čem mluvím, že veškerý rizika nutí nést mně. Ale je mi jasný, že s tím zřejmě nenadělám nic, když mi to nebude chtít prodat, tak mi to prostě neprodá a prodá to jistě někomu jinýmu.
o 24.03.2019, 11:41 | Mr.Scully
Oni hlavně neberou hotovost kvůli tomu zákonu, že nad nějakých 10000 EUR se hotovost brát nesmí, ne? Je fakt, že když jsem naposledy kupoval v Německu auto asi za 27 tisíc EUR, tak mi vzali cash, ale mám pocit, že dneska už to víc hlídají, takže asi účet je logičtější (a i pohodlnější, na tu Transferwise fakt mrkni, je to skvělej vynález a po EU by snad měl fungovat v rámci minut, naposledy jsem posílal libry do Británie a bylo to tam za pět minut - asi pokud příjemce nemá nějakou atypickou banku).
o 24.03.2019, 11:53 | KaZaN | Upraveno: 2019-03-24 12:54:07
Jasný s tou hotovostí jsem se už smířil, chápu, že je to nejspíš ochrana proti praní peněz bo nějakejm daňovejm machinacím. Už trošku hůř chápu, že prostě nemůžeš jít v Německu do banky, tam složit na jejich účet s doložením svých dokladů tu hotovost, v čem je rozdíl, jestli jim to přijde z bankovního účtu vedenýho na moje jméno nebo jestli to prokazatelně já donesu do jejich banky?
Transferwise zajímavý, nicméně mi to ukazuje transakci 3 dny. Krom toho si nejsem jistej, jestli není problém, že v platbě bude prostředník, tedy, že prachy neposílám na účet uvedený ve smlouvě/faktuře, ale vyzobne si to Transferwise a stejně tak jemu nepřijdou ode mne ale od Transferwise. Není mi teda jasný, jestli se ten Transferwise dá jako nakrmit potřebnou částkou, počkat ty tři dny a pak to potvrdit k převodu a to by trvalo třeba chvíli, ale i to je takový blbý. Vyberu auto, musel bych jeho cenu nahrát na Transferwise a čekat 3 dny než tam ty prachy dolezou a až pak se na něj jet podívat apřípadně na místě dokončit rychlej převod, abych mohl auto rovnou odvézt....jako 3 dny čekat, to mezitím to auto bude dávno prodaný, se mi stává běžně, jeden den se objeví auto, druhej den tam volám v poledne, že tam jedeme a už je pryč...
o 24.03.2019, 11:58 | Mr.Scully | Upraveno: 2019-03-24 12:58:42
Do banky možná jít můžeš, ale musíš to nějak zdůvodnit, na co ty peníze jsou, což by neměl být problém. Jde jen o to, aby byly jakoby zaevidované s účelem, což u předání cash prostě není. Prostě obrana proti praní špinavých peněz.

S tím Transferwise to může záležet na tom, jakou banku dotyčný má. Funguje to jednoduše, Transferwise má různé účty v každé zemi. Pošleš jim peníze dejme tomu třeba z ČSOB, jim to hned přijde na jejich účet v ČSOB a mohou to ihned poslat v cílové zemi a pokud dotyčný má stejnou banku jako jednu z těch, co mají v dané zemi oni, tak to přijde okamžitě. Největší devizou je to, že mají kurz odpovídající zhruba středu ČNB, tedy dostaneš nejlepší možný kurz. Já posílal v poslední době peníze do zahraničí asi dvakrát, jednou to přišlo okamžitě (to byla ta Británie), jednou se čekalo do druhého dne (Německo), záleží to podle mě prostě na bance příjemce.
o 24.03.2019, 20:23 | KaZaN
Mr.Scully S tou bankou, tak s tím bych počítal, že jim ukážu fakturu, smlouvu, doklady, k vkladu napíšu klasicky variabilní symbol tý faktury a je to. Ale minule to nechtěl bazarista akceptovat, donutil mne to poslat přes účet, odjet domu a přijet za pár dní, až to k němu dorazilo.
o 25.03.2019, 16:10 | AR
mr.scully: to transferwise je jen pro převod mezi měnama? Nebo tam jdou prachy pozdržet? Neco jako uložení u notáře?
o 25.03.2019, 16:13 | KaZaN
Přesně to mne zajímalo, ale přijde mi, že ne, podle mne se zadává přímo transakce odkud kam. Depozit tam jako možnost nevidím, ale oni tam toho obecně moc konkrétního nepíšou.
o 25.03.2019, 16:17 | Mr.Scully
Transferwise je přímo i fyzický účet, v základu je tuším asi v Německu, Británii a USA. Mně tam třeba chodí dolary (na americký účet), nechám si je tam třeba dva měsíce, částečně nakoupím třeba věci na ebay a zbytek proměním na CZK posláním na český účet, kurz zhruba střed ČNB. Je to v podstatě bez poplatků, poplatek je akorát za převod, ale vzhledem ke kurzu se vyplatí.

Je to v podstatě jako Paypal, akorát je to levnější a máš u nich vyloženě fyzické účty, na které si můžeš posílat peníze.
o 25.03.2019, 16:18 | Mr.Scully
Já na to přišel tak, že jsem předloni potřeboval nutně poslat peníze do Německa a banky měly hroznej kurz a chtěly poplatky i za SEPA platby atd. Tak jsem narazil na tohle, posláno hned, poplatky minimální a od tý doby to používám furt, poslali mi i debetní embosovanou kartu, kterou tahám do zahraničí, protože na cizí měny je to fakt super.
o 25.03.2019, 16:42 | KaZaN
Jo aha, tak to je pak jiná, pokud tam jde udělat účet, nejlíp firemní, byla by to fajn zkratka přes ty poplatkochtivý parchanty.
o 25.03.2019, 17:33 | Mr.Scully
Já nevím, do jaký míry je to skutečný bankovní účet, ale dostaneš normálně IBAN a SWIFT/BIC, takže si tam prostě můžeš nechat poslat peníze. Akorát k tomu není plnohodnotnej internetbanking, jen prostě máš aplikaci (web a mobil), kde vidíš svoje GBP, EUR a USD a můžeš to posílat po spoustě zemí světa za pár kaček a rychle.
o 09.03.2020, 09:07 | Duri
Mr.Scully: kdyby jsi mel chvilku ohledne Transferwise, potřeboval bych radu...děkuji
o 09.03.2020, 09:14 | Mr.Scully
Duri: klidně mi napiš na mail nebo klidně tady, jak chceš.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3197 sekund.