Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > R: změna dekoru vnitřních lišt

 o Navštíveno 6797x o
o 23.11.2017, 00:42 | cezetko
Ahoj,
nemáte někdo zkušenost, případně neumíte přímo zajistit změnu dekoru interiérových lišt?

V létě jsem koupil manželce BMW, u kterého se nám moc nelíbí vnitřní lišty, které jsou v designu leštěného hliníku. Rád bych je nějakou cestou vyměnil ze design černého piano lesku.

Mám variantu koupit buď nové lišty, což je nesmyslně drahé. Případně koupit jeté lišty, ale u nás nejsou k sehnání, venku taky nejsou úplně levné a vystavuji se riziku, že budou nějak dodrbané.
Případně mě napadá varianta je nějak nalakovat, polepit atd., ale v kvalitě odpovídající prémiovému autu. Tedy ne nějaký polep na karbon atd. Zajímá mě jen výsledek typu černého piano lesku.

Předem díky za každé zkušenosti, tipy, či nápady dříve, než je objednám jeté ne ebay.


o 23.11.2017, 06:21 | Zdeny60 | Upraveno: 2017-11-23 06:21:42
Jak staré je auto? Jaký model?
o 23.11.2017, 06:45 | CervinVega
Tak můžeš si je potáhnout fólií, nechat potáhnout (např. člen FBS z Brna) nebo je nalakovat (černá piano má neduh, že je na tom vše vidět, ale s tím asi počítáš)... nevím jakou máš barvu auta/interiéru, ale zkusil bych cokoliv jiného než černou, vypadá to většinou levně a neorigo... Cube alu nebo titan?
o 23.11.2017, 06:47 | CervinVega
Tak můžeš si je potáhnout fólií, nechat potáhnout (např. člen FBS z Brna), přečalounit kůží, alcantarou, poflokovat, oškrábat nožem (ano, i to má jeden majitel 7er :-) ) nebo je nalakovat (černá piano má neduh, že je na tom vše vidět, ale s tím asi počítáš)... nevím jakou máš barvu auta/interiéru, ale zkusil bych cokoliv jiného než černou, vypadá to většinou levně a neorigo... Cube alu nebo titan?
o 23.11.2017, 09:03 | cezetko
Je to BMW F31, rok 2014 verze sport. Origo se tam mimo jiné dávají černé lesklé piano lišty. Já tam mám právě ten hliník - ne leštěný, ale kartáčovaný (špatně jsem to napsal v prvním postu) a chtěl bych černý lesk.

To samé mám origo v BMW F11 taky z roku 2014 a je to naprosto dokonalé.

Já právě nevím, zda je lepší to lakovat, nebo lepit. Co vydrží více? Jedná se o madla, středový tunel atd.

Vše by mělo vypadat takto: [ Link ] Ale tady u nabídky z ebay se bojím, jak budou lišty vypadat ve skutečnosti. Takto nafocené je to o ničem.

o 23.11.2017, 10:23 | gizmi
Neboj se toho z ebaye, existuje jen jedna jediná firma, která tyhle dekory vyrábí a konkrétně tvé auto je dokonce z ČR. Výroba Město Touškov, firma Novem Car Interior Design :) Vím to, protože jsem na jaře odešel z managementu :) Kopie vzhledem ke složitosti a náročnosti na výrobu podle mě neexistují (Novem je i v Číně, takže si tohle hlídají). Každopádně každý kus je originálem :)
o 23.11.2017, 12:43 | tommas
Pokud se tím autemm jezdí, tak bych se vyhnul lesklé piano. Mám to v autě a je to permanentně zaprášený a je na tom vidět úplně vše.
o 23.11.2017, 17:14 | Zdeny60
Tak za mě, pokud je to téměř zánovní auto, nechal bych originál kartáč. Když není opatlanej, bude mít lepší vzhled, než lesklá černá, která se navíc bude blbě udržovat. Musí to ale být fakt kov, ne pokovený plast.
o 23.11.2017, 20:14 | crestik
no ale jemu se ten originál nelíbí a rád by chtěl právě ty lesklé černé :-)
o 23.11.2017, 23:50 | cezetko | Upraveno: 2017-11-23 23:52:08
přesně jak píše crestík :) Nelíbili se mi už při koupi auta s tím, že je časem vyměním. Přišlo mi lepší měnit lišty než, oželit něco z výbavy...

Jsou to kovové lišty, nebo to tak aspoň vypadá a je to cítit pod rukou. Ale prostě mi přijdou v tom autě hnusný.

Už jsem vyřešil koupí originálů z Německa.
tommas: mám tyto lišty v mém autě a nepřijde mi to, že by byly zaprášený, či upatlaný...
o 24.11.2017, 09:13 | gizmi
Zdeny60: plast očekávej u Škodovky, do BMW se dělalo dřevo, hliník (kolegy případ) a karbon. Hliník se vyřezává v Německu a následně se vše lisuje a zalakovává v ČR.

CZtko: na kolik vyšel? Jen tak ze zajímavosti :) Škoda že jsem odešel (tedy pro tebe), vyhazovalo se toho na koncové kontrole tolik, že by většina lidí nechápala a na tom díle jsi to nepoznal (třeba pigmentová tečka někde z hrany, kterou musíš fakt hledat, atd.)
o 24.11.2017, 10:29 | cezetko
gizmi: použité, ale údajně v perfektním stavu (uvidím, co mi dojde příští týden) za 7200,-
o 24.11.2017, 12:26 | kiklop32
gizmi:

Jojo Automotive je všude stejnej. Tečku na hraně uvidíš, protože když si auditor v bmw dá hlavu do prostoru nohou a posvítí baterkou, tak je to vidět :D

No a toto je neprůstřelná logika
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3449 sekund.