Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > QLED x OLED

 o Navštíveno 9860x o
o 24.11.2017, 21:37 | Rajdlos
Naši řeší TV, podmínka je 165cm, než koupit nějakou LED, vyplatí se investovat do OLED x QLED? Já to přestal sledovat s odchodem plazmy z trhu.

OLED přichází as jen v úvahu LG v cenové relaci, QLED samo Samsung, navíc teď mají cashback.

Cenová relace 50-70k.

Díky


o 24.11.2017, 22:00 | Downland | Upraveno: 2017-11-24 22:00:54
Když si vezmu že v TV je úplný ho.no tak asi bych bral OLED kvůli černé a odezvě ale menší svítivost. Qled je vylepšená LCD led. Ale z nějakého důvodu prý Samsung chce aby lidi kupovali qled než oled měli na to i akci ať to lidi vymění.
o 24.11.2017, 22:00 | Tuner#2
Hehe, zrovna před hodinou jsem psal na FB Samsungu ten první post a rozhodně jsem v diskuzi nebyl sám, komu se z toho chce zvracet...

Ale určitě se tady najde dost lidí, co je poplácají po zádech jak jde ten vývoj kupředu :)))

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 24.11.2017, 22:11 | Mr.Scully
OLED je ve 165 cm úplně jinde. Já potřeboval stejnou úhlopříčku a vzal jsem normální LEDku. Na radu místních nakonec Panasonic za 50k. Až na to horší ladění satelitu je to asi rozumná volba. A dávali k tomu Playstation 4 zdarma, což taky nebylo od věci :-D
o 24.11.2017, 22:30 | Rajdlos
Díky za upozornění s QLED.

Právě LG jako jediný jí má celkem za rozum. Ale moc LG TV nevěřím. Brácha má LCD a ty barvy jsou utrpení.

[ Link ]
o 24.11.2017, 22:32 | Harryp
Vybíral jsem nedávno podobně, ale nakonec vzal 65" Sony normální LED se 100hz panelem
o 24.11.2017, 23:52 | P.E.T.R
Mně se třeba OLED vůbec nelíbí, obraz je tak na efekt v prodejně, doma je to přebarvenej a zářivej hnus. Nehledě na to, že už na prodejně jsou občas vidět vadné pixely. QLED mi přijde o dost realističtější v podání obrazu.
LG za mě ne, pro sebe kupuju jen Panasonic, jinak jsou dobré Samsungy, případně Sony ve vyšších řadách.

Mr.Scully: Zajímavý, zrovna Panasonic má ladění jedno z nejlepších. :)
o 25.11.2017, 07:07 | Jerry.s
Soory za OT, ale když už jsme u těch Panasoniců, myslíte že je dobrá volba model Panasonic TX-58EX703E odkaz: [ Link ]
Myslíte, že to bude koukatelné i když to zrovna nebude ve 4K nebo HD? (děckám na tom pofrčí pohádky, večerní zprávy atd..)
o 25.11.2017, 12:24 | Georgedup | Upraveno: 2017-11-25 12:25:26
P.E.T.R a ty jsi doma u sebe videl OLED? Jinak vadne pixely u LCD (QLED)nemáš? Ono podání barev je takay o nastavení a na prodejnách to jen vždy nastavené úplně jinak než doma
o 25.11.2017, 13:27 | Mr.Scully
P.E.T.R - já vzal tu, kterou jsi mi doporučoval, asi za 53k. A nemá myslím Fastscan, což jinak mají u satelitu i daleko levnější TV.
o 25.11.2017, 17:54 | P.E.T.R
Georgedup: Ne u sebe doma jsem ji vážně neviděl a ani na tom neplánuju nic měnit. :D Televize montuju, OLED jsem už dával pár desítek kusů a nic mi nepřesvědčilo, abych si ji koupil domu. Vadné pixely jsou samozřejmě i jinde, ale když vezmu množství prodaných LCD a OLED, tak větší procento vadných kusů je u OLED. Nastavit se dá kde co, ale jestli mi někdy padne moje plazma, tak OLED ji určitě nenahradí.

Mr.Scully: FastScan nemá žádný Panasonic, není to o ceně. Mně osobně to nevadí, jde ladit jednoduše ručně, ale chápu, že pro většinu lidí je to mínus. Nevim, proč tohle Panasonic nenabízí.
o 25.11.2017, 17:56 | P.E.T.R
Jerry.s: Klidně ji vem, nebudeš litovat. Za 25t velice slušná TV.
o 25.11.2017, 18:02 | Rajdlos
Já teda nevím, já viděl dnes od Panasonicu i LG OLED a obraz byl fantastickej, podání černé naprosto skvělé. Jako moje plazma s G panelem. Ono vybírat místo plazmy je fakt něco. Dnes jsem viděl plno LEDek a i tu QLED a je to opravdu přebarvený hnus :/
o 25.11.2017, 18:13 | Tuner#2
Já teda už nějaký pátek nic nemontuju, ale na jaře na High endu v Praze měl mladej Nývlt ze Stereo & video vedle sebe OLED od LG a Samsung s jeho LCD (s tím zavádějícím nesmyslným názvem QLED ať zase zblbnem co nejvíc oveček že?) a pološeré místnosti jednoznačně vede OLED. To podání černé a plynulost pohybu je fantastická narozdíl od QLED. Ten vyhrává jen ve větší svítivosti, takže je vhodnější pro někoho kdo má bambilión oken a kouká na TV přes den.

Ono ne nadarmo si Loewe pro své špičkové TV vybralo právě OLED. Loewe si vždy na trhu od velkého hráče vybíralo jen to nejlepší...
o 25.11.2017, 18:17 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-11-25 18:17:41
Stejně ta jejich klamavá reklama je mazec... Oni plivou na OLED v televizích, který prý trpí na vypálené pixely. Je zajímavé, že jim OLED (v jich mutacích) nevadí v těch jejich mobilech??? Když jsem tady na to několikrát upozornil a dal i fotky vypálených mobilů v marketech, tak tomu nikdo nevěřil a ještě ze mě pár hejterů dělalo blbce. Najednou to tvrdí sám Samsung a je to v pořádku??? A to je teda problém jen t TV, ale u mobilů to problém není?

NJ je třeba zase ovečky nasměrovat reklamou jak potřebujem že :)))
o 27.11.2017, 09:29 | muSlim
My 5 cents: docela dosť mi blbne po stránke "smart aplikácií" Samsung J-čko (LCD, LED) tak u mňa bol servisák - nezávislý, opravuje Samsung, LG a Sony. Pýtal som sa ho schválne čo blbne Samsung s "QLED" tak jediné čo k tomu nezávisle (fakt sa mi nezdal zainteresovaný) dodal je, že síce to je LCD, ale z čoho žije je výmena panelov v OLEDoch od LG a je úplne jedno ktorá generácia. Rekord hlásil u najnovšej rady ktorá mala vypálené body po troch mesiacoch stredného používania. Mne sa obraz OLED tiež páči, myslím si že ako náhrada plazmy by mohol byť reálnym favoritom (po nastavení a stlmení tej presaturovanosti), ale zatiaľ z každého konca sveta počujem aj od známych (majiteľov) len a len to isté - vypaľuje sa. Takže reklama/nereklama, QLED či LCD, má to výrazný bod navrch aj podľa servisáka... a že keby náhodou odišiel panel tak aj cenovka po záruke je dosť výrazne odlišná, v mojom rozmere (55") keby sa menil panel u "QLED" tak to stojí asi 8-12 tisíc, záleží na modeli, u OLEDu 35+
o 27.11.2017, 09:44 | luda551
Zajímavé OLED provozují SM 5ty rok a každý1-2 roky měním (bud jde na chatu nebo k mladým takže jsem s TV v kontaktu) a nikdy nic vypaleneho není. Jen je fakt že vše má nádech lehce do žluta oproti novemu panelu(ten samý model).. Ale zase starší má vyšší jas. Prostě mi přijde že OLED časem zraje jak víno:D
Za mě pokud je dostatek financí tak OLED samsung od 60k+ jinak lcd...
o 27.11.2017, 16:25 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-11-27 16:27:07
muSlim: To co píšeš je v pořádku, ale nemůžeš na tom založit klamavou reklamu!!! Podívej se o post níže jak jsou lidi zblblý...

luda551: Co to plácáš? Samsung OLED? Samsung nikdy masově tuhle technoligii nedělal a tak ho těžko můžeš mít doma. Jediné co máš doma je LCD jako každé jiné jen místo trubic s LED podsvícením a to není na trhu nic převratného a už vůbec nevím proč by mělo stát 60+??? Bohužel jsi přesný případ těch klamavých reklam a ovečky (tím se nevysmívím Tobě, bohužel takové je drtivné mylné vnímání většiny lidí) vlastně dneska už ani nevědí co kupují... Jak smutné...
o 27.11.2017, 19:15 | kiklop32
Kuro a jsem spokojenej :)
o 27.11.2017, 20:17 | Rajdlos
Netušíte, čím může být jiná TV Panasonic TX-65EZW1004, která je určená pro trh DE, CH, AT a naší TX-65EZ1000?

Mutaci mají obě CZ. Ale prý softwarová výbava je jiná. Ale co konkrétně.

Díky
o 27.11.2017, 22:52 | KaZaN
Nechci zakládat nový vlákno, tak se sem trošku přis... Máte někdo zkušenosti s tlekama Finlux? Chceme je teď trošku ve velkým nasadit, protože dobrý reference od instalačních firem, ale já osobně jsem trošku skeptickej.
o 27.11.2017, 23:11 | Tuner#2
kiklop32: Dodnes prakticky nepřekonáno ;)

KaZaN: Je to bývalý Nokie, v dobách CRT to patřilo k tomu lepšímu (hojně používali Philips obrazovky) se slušným nastavením a dobrým obrazem. Dneska je to otázka co je v tom za vnitřnosti...
o 27.11.2017, 23:45 | KaZaN
Tuner#2 Historii znám, ale o současnosti nic kloudného nikde není. Hlavně ani vlastně žádnej pořádnej web o nich jsem nenašel, produkty Finluxu nacházím jen na samejch naprosto tragédskejch webech. Začínám se bát, aby to nebyl přehmat kvartálu :(
o 29.11.2017, 16:23 | Tuner#2
Já bych počkal na MLED :-D

[ Link ]

o 29.11.2017, 16:24 | Tuner#2
BTW kde jsou všichni ti pisálci se Samsungem S7, S8? Koukám ticho po pěšině, když to co jsem tvrdil od začátku nakonec káže i sama firma co? :))
o 29.11.2017, 16:25 | AllInOne
Mám S8, co potřebuješ? :D
o 29.11.2017, 16:43 | Tuner#2
AllInOne: Já nic, to oni tady popírají vypalování OLED displeje v jednom tématu.
o 29.11.2017, 16:51 | Kamil07 | Upraveno: 2017-11-29 16:52:35
Koukam, ze az mi umre moje 7 let stara plazma, tak jsem v prdeli.
o 29.11.2017, 16:51 | Kamil07 | Upraveno: 2017-11-29 16:52:54
2x
o 30.11.2017, 00:31 | Mr.Scully
S7 mám a je mi fuk, jestli jsou v Samsungu debilové nebo ne :-D Reklamy ani jejich FB nesleduju. TV i telefony vybírám podle ceny, úhlopříčky a parametrů. OLED na mobilu je cenově dobrá volba, OLED na TV bohužel ne :-) Až bude stát OLED jako LCD, tak na ně přejdu, do té doby neřeším a kupuju LCD.
o 30.11.2017, 00:56 | worm03 | Upraveno: 2017-11-30 01:08:09
Tuner#2: už to s tebou vzdali :) a kde byla tvoje reakce, když tam v tý diskuzi byla fotka asi 3 roky starý S4 s modrým pozadím a ani minimální náznak vypálení... a moje S8 taky ani ťuk... Řeším jen mobil, televizi jsem neměl... Asi mám nějaký speciální display, ale já s tím problém nemám a tvrď si co chceš... Měl jsem celou řadu galaxy a kdyby se mi nějak závratně vypaloval display, tak kupovat nebudu... A teď si reaguj jak chceš, já sem ty telefony všechny vlastnil a denně jedou 1-3 hodiny...

EDIT: tak ještě jednou a naposledy (a stejně opět zbytečně...), nikdo to nepopíral, jen bylo jasně uvedeno, že to není u mobilu tak hrozný, jak tvrdíš, tak si to už natluč do tý svojí palice a nepřekrucuj, co bylo napsáno... Nepíšu to prvně, ale stejně je to zbytečný...

Dál si mel co chceš, píšu to spíše kvůli ostatním, co by se nechali ovlivnit tvým překrucováním nebo radama od někoho, kdo ten mobil nikdy neměl...
o 30.11.2017, 23:55 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-11-30 23:56:14
Mr.Scully: Však v poho. Ty jsi taky tady tvrdošíjně netvrdil, že se OLED nevypaluje ;)

worm03: JJ já to taky vzdal s nějakým raděním zde na fóru obzvlášť lidem co si nevidí do huby. Však se tady Rajdlos od všech místní "odborníků" dozvěděl vše potřebné ne? :))
o 01.12.2017, 14:20 | CRK
To sem tam dával já... Telefon používán každý den od května 2013... přidávám foto znova...

Tuner#2: vždyť můžeš radit, ale nestraš zbytečně lidi, mně tedy ten mikroskopickej proužek v tý modrý po těch letech vůbec nevadí a pokud bys tam nedal modrou, tak si nevšimneš vůbec ničeho, takže z mého pohledu nic, co by bránilo mít ten display... Taky používám Galaxy od začátku a teď mám S8 a klidně přidám foto, ale věř, že tam není ani ťuk, teď jsem na to schválně koukal... Takže ano, vypalujou se rychlejš, určitě jsou nějaký vypálený, ale já, ani mé okolí s tím problém nemá...

foto k příspěvku  od CRK

o 02.12.2017, 23:59 | Tuner#2 | Upraveno: 2017-12-03 00:00:02
Jako házet hrách na zeď :))

[ Link ]

[ Link ]

Takže v mobilech na to houfně ovečky nasměrujem (téma v druhém odkazu) a vychválíme jim to do nebes a v TV to pro změnu poplivem? Soudný člověk si o tom pomyslí své...
o 03.12.2017, 08:48 | CRK
Nevím, jak to úplně přesně myslíš, ale já mám osobní zkušenost s S1 až S8 a kdyby to nebylo ok, tak to nepíšu. Já netahám články cizích lidí, čeho se kdo obává, ale celou řadu jsem vlastnil a tak nám osobní zkušenost a můžeš 10x napsat, že mám display vypálenej, ale já to na něm teď píšu a nemám :-D
o 03.12.2017, 09:25 | HIGHTOWER
ještě že jsem normální spotřebitel, stačí mi obyč LED TV 55" za 20 litrů, nezkoumám, její podání černé a vydrží mi, dokud bude fungovat a OK, než abych denně koukal na hnus podání černé, nedej bože neplynulý přechod obrazu a už vůbec se styděl, že nemám TV za 65 litrů a neobměňuji ji každé 2 roky :-D Vím, mou TV by si tu asi nikdo ani na WC nedal :-D
o 03.12.2017, 09:48 | Mr.Scully
Každý má zvýšené (a často nesmyslné) nároky na oblast, které rozumí. Já čumím na televizi jednou týdně, takže mi jde primárně o úhlopříčku a konektivitu a nezkoumám, jestli se po pěti letech v rohu vypálily dva pixely nebo jestli podání černé je 98% nebo 100%. Je mi to prostě úplně jedno. A já zase naopak teču, když mám v ruce zrcadlovku za 20k (= hračku) s APS-C snímačem (= nekvalitní shit) a mám problémy pochopit, že to někomu stačí, když pořádnej macek s FF snímačem je přece kvalitativně úplně někde jinde. Ale prostě někomu to stačí. A tohle jde aplikovat skoro na každou činnost nebo hobby. Chce to mít nadhled.
o 03.12.2017, 09:55 | HIGHTOWER | Upraveno: 2017-12-03 09:57:46
Mám náhled, já jsem "skromný" ve všech oblastech, nejsem "ujetý" naštěstí na nic, na žádnou oblast, kde bych "tekl", a jsem rád :-) ale jinak samozřejmě souhlas, Mr.Scully ;-)
o 03.12.2017, 10:24 | Tuner#2
Mr.Scully: Ale to jsi mě špatně pochopil...

Sám mám televizi za 25 a zrcadlovku dokonce ve výprodeji za necelých 15 (když končila D90tka). O tom debata vůbec není...

Debata je o tom, že jeden z masových výrobců Samsung na jedné straně plive na OLED (viz. můj printscreen z jejich poslední reklamy) a přitom v mobilech by ho rád prodávat nejen v podobě svých mobilů, ale i jako dodavatel pro jiné firmy.

Vy v tom nevidíte střed zájmů a klamání běžného spotřebitele?! Už to tady dělali v době plazmy a ta jejich politika je jedna velká lež, kterou jim ovečky ještě budou baštit...
o 03.12.2017, 10:26 | Tuner#2
CRK: No vidíš a známej měl na S6 nebo S7 vypálený e-mail neb je na cestách na něm každou chvíli právě na mobilu v autě. O vypáleném logu a dalších artefaktech se konec konců dá přesvědčit v každém druhém marketu.
o 03.12.2017, 10:31 | Mr.Scully
Tunere, já ti v tom přístupu k politice Samsungu rozumím. Jsou schizofrenní. Jen mi přijde zbytečné to řešit nebo dokonce nazývat někoho ovečkou :) Sám mám Samsung S7 a koupil bych si klidně TV Samsung. Že mají pochybnej marketing přece ještě neznamená nic pro koncového spotřebitele. Důležitá je kvalita výrobku. Třeba lednice dělají super, TV jste sami říkali, že jsou špička, v mobilech jsou tuším celosvětovým lídrem (a nic se mi nevypaluje) atd. Že mají na FB absurdní/debilní/schizofrenní promotion, je přece zbytečné řešit...
o 03.12.2017, 10:34 | Tuner#2
Ono to není jen na FB, už je to i jako reklama v časopise Stereo a video a jistě bude i jinde.
o 03.12.2017, 11:24 | CRK
Ale já nepouzivam telefon v marketu. Já používám svůj a ten vypálenej není. Takže pokud nebudu mít problém já, tak Amoled zavrhovat nebudu.
o 03.12.2017, 20:05 | Tuner#2
Jen tak ze srandy dneska v EW. S8 kde jim celou dobu běží blikací demo a přitom to má vypálené informace o nějaké hře jak svislé, tak vodorovné i přesto, že mobil tam mají nastojaka.

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 03.12.2017, 21:41 | CRK
Tak tohle je moje poslední reakce a to ta, že už další reakce nebude :) Tohle už musíš dělat schválně nebo se na Plzeňsku mluví jiným jazykem :D
o 04.12.2017, 18:34 | M.a.R.i | Upraveno: 2017-12-04 18:36:23
Tak ten marketing Samsungu je fakt trapnej, to bezesporu. Jsme zvedavej jestli na FCB vysvetli proc u mobilnich zarizeni oled chvali a u TV naopak. Mozna treba u TV bylo to vypalovani castejsi a zrejmnejsi diky jine technologii? A nebo proste Samsung nehraje fer...

Jinak k mobilum, uz se tu drive strhla ostra diskuze na tohle tema. Ja jedu uz pres 6 let TOP modely od Samsungu vcetne manzelky a nikdy jsme se s tim nesetkali.
Daval jsem sem driv fotky displeju Note2,3,4 a S6 e+ a tusim i S7e a ani u jednoho jsem se nesetkal s vypalovanim. A to ten Note2 byl stary pres 3roky.
Ted mam Note8 a take nic. Na kazdym tel jsem casto poustel navigaci a prohlizec, manzelka fcb, instagram a dalsi blbosti, x hodin denne a zadny problem. A to u vsech jsme pouzivali jas na max...
Verim, ze kdyz nema uzivatel nejaky vadny kousek a pouziva tel bezne, tak se s tim setka velmi ojedinele.

Otazka toho z EW, jestli tam jede jas na max a treba tam den v kuse byla zapla nejaka aplikace bez pohybu.. Bezne samo uzivatel nema zaply displej na max 24h denne aniz by se aspon na chvili vypnul..
o 04.12.2017, 19:01 | mourl
Tak nevím jak v EW ale ve všech krámech co jsem byl (Datart,Vodafone,atd.)měl S8 nebo S8+ vypálený přesně to samé, nějaký úvod do hry, který je nejspíše součástí předváděcího režimu. Docela mě zaráží že tam ty vypálené telefony nechávají a všichni zákazníci to musí vidět.
Na S8 a S8+ jsem koukal že udělali speciální funkci kdy home tlačítko se vždy o kousíček poposune aby se nevypálilo.
o 04.12.2017, 19:01 | Rajdlos
Tak nakonec koupeno LG OLED 65 W7V, za polovinu ceny. Tak dám vědět dojmy.
o 04.12.2017, 19:41 | Mr.Scully
Tahle?
[ Link ]

To jsi velkej fanoušek TV :-)
o 04.12.2017, 20:06 | Rajdlos
Ani ne :) TV jen na filmy a občas PS4. Byla méně jak za polovinu, nešlo odolat :) Ebay, nová zabalená s fakturou.

Např nová v Polsku ca 125t.Kč, v Německu ca 130Kč. Jen u nás 200t. :D
o 04.12.2017, 20:06 | M.a.R.i | Upraveno: 2017-12-04 20:11:38
Podle me je to podobne jak u plazmy, myslim to vypalovani u mobilu. Mam plazmu z 2011 a nikde nic. Protom v obchodech to bylo casto a spousta clanku na netu jak se obraz vypaluje.
o 08.12.2017, 10:23 | treid
Rajdlos : gratulace jen by mě zajímalo zdali již novější panely netrpí tolik na vertikální banding, zkus prubnout pustit test na yt. Youtube video:

o 08.12.2017, 10:33 | Rajdlos
Zatím odpočívá doma, instalovat se bude snad v utery :) Každopádně zkusím a dám vědět resumé. Jsem hlavně zvědavej, jak budou vypadat "4K hry" na PS4.
o 08.12.2017, 10:34 | kiklop32
GT vypadalo dobře :)
o 08.12.2017, 10:59 | treid
4K hry vypadají úžasně, mám taktéž OLED PS4PRO fajn ale XBOX ONE X lepší nový COD opravdu markantní rozdíl - splnilo očekávání, teď jen aby takto vypadalo vše co vyjde.
o 10.12.2017, 20:28 | Rajdlos
Tak TV splnila účel :) Trochu jsem se bál značky LG. 4K je úplně neuvěřitelné. Barvy jsou sytější. Černá je naprosto skvělá. OLED má opravdu skvělý kontrast za každé viditelnosti, nevadí jí ani sluníčko. TV je koukatelná ze všech možných úhlů. Moje plazma v posledních dvou bodech dost v tomhle pokulhávala.
o 10.12.2017, 21:25 | Tuner#2
Psal jsem to už tady: 25.11.2017, 18:13

Samsung měl výhodu jen ve vyšším jasu pro slunečné dny, jinak vede OLED.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3758 sekund.