Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Vyber ultrabook Asus VS Mac

 o Navštíveno 7159x o
o 28.11.2017, 11:41 | Stavros
Ahoj, mam takove dilema. Vybiram ted novy ultrabook, pracaovni, jedna se o praci se spedicnim programem, faktury atd a hlavne mejly a tak podobne.
Nehraju zadne hry, ukladam fotky a obcas pustim detem filmy. Jde mi o rychlost systemu a aby notebook vydrzel delsi dobu provozuschopny.
Vybral jsem bud Macbook Air nebo Asus Zenbook.
[ Link ]
Co a proc vybrat? Nebo treba nejakou alternativu, diky


o 28.11.2017, 12:13 | Petura
jde ten spediční program na Mac? spíš bych se řídil tím jestli Win nebo apple OS, dál jaká je koncepce firemní sítě jestli s macem neuděláš "bordel", jinak pracovní mám teď nový Dell Latitude 7480 s i7, 500ssd, 8GB ram, W10, 14" full HD displej a ta 14 je strašně malá, osobně mám radši 15,4" a větší, ale obraz moc pěkný, baterka tomu těch 6h surfování vydrží
[ Link ]
o 28.11.2017, 12:42 | KaZaN
Tak Mac není problém tam mít vidle, mám hafo firem ve správě, kde mají tvrdohlavě MACy, zejména MBA, ale mají tak pul napul bud natvrdo Widle nebo aspon virtualku Widli. Takze v tomhle smeru problem asi nebude, max financni. Ale co vybrat neporadím, fungovat bude obojí. Subjektivně se mi líbí to jablko víc, max bych se zamyslel nad portama a svejma potřebama a tím co k tomu budu nebudu připojovat.
o 28.11.2017, 12:51 | Kamil
Vybíral bych podle toho, jestli máš radši Win nebo MacOS.
o 28.11.2017, 13:07 | Stavros
Mam ted notebook Win,ale telefon a tablet Apple, tak jsem myslel, ze bych vyuzil, ze je ten Macbook vyhodny do cca 25 tis. a koupil ho. Jen se mi ten Asus zda mnohem naslepanejsi a ma dotykovou obrazovku. Naopak nevim, jestli nebude tan Mac sviznejsi, nemam s tim zkusenost. Ale libi se mi to pojeti Applu. Zas ten Asus ma vybornou vybavu, rozliseni, disk atd.
o 28.11.2017, 13:43 | Petura
KaZaN: Jak to je s licencováním woken když běží na macu? Mac neznám, takže o běhu woken na macu nic nevím, vždy jsem si myslel, že lidi berou mac kvůli OS aby se vyhnuli woknům
o 28.11.2017, 13:58 | KaZaN
Petura: Většina lidí bere Mac protože se jim líbí nebo mi subjektivně přijde, že aby jako zapadli :-D nebo protože je prostě někdo navočkuje jak je to megacool a bezproblémový, což za mne teda je úplná blbost, ale věřím, že někomu MacOS vyhovuje víc než Wokna, já tvrdím, že jsou to dvě možnosti a každá má něco.
Ohledně licencí, legálně bys měl mít minimálně OEM verzi Widlí.
o 28.11.2017, 14:47 | Stavros
Tak co teda, co vzit? Vykonove lepsi Asus nebo dlouhodobe stalejsi Mac?
o 28.11.2017, 15:19 | Petura
Stavros: mě osobně nenadechl iPhone ani cokoliv od jabka, cenově me odrazují, takže dávám přednost Andoridu a woknům... za mě Asus jestli jsi výběr zúžil jen na ty dva (mac a asus)

o 28.11.2017, 16:25 | JA
Když jdu od Macu k manželčiným Windovs, dostávám třas co zase na mě přichystala...Win ani náhodou...a Android trpím jenom pro to, že S8+ mám dual sim...a není to o penězích..můj Mac mini s 27" Benq monitorem mi stačí už 3 roky a běhá jak vítr...Office jsou už česky, nevím nic co by mi vadilo..
o 28.11.2017, 16:49 | Petura
:) dyť to říkám, každý já jiné požadavky a zvyky :) co jinému vyhovuje, druhý nemůže ani vidět a tak to je se vším... jídlo, pití, auta, ženský, kompy, atd.
o 28.11.2017, 16:49 | Petura
:) dyť to říkám, každý já jiné požadavky a zvyky :) co jinému vyhovuje, druhý nemůže ani vidět a tak to je se vším... jídlo, pití, auta, ženský, kompy, atd.
o 28.11.2017, 17:05 | Mr.Scully
Problematice sice až tolik nerozumím, ale moji Apple-pozitivní kamarádi nadávají, jak šly Macbooky poslední dobou (tak 3 roky?) do prdele, že dřív to byly vyladěné (pravda, dražší) stroje a dneska už jsou jen dražší a ty technické specifikace jsou spíš k smíchu. Nicméně nevím, jestli Asus je pravá volba. Co třeba Delly?
o 28.11.2017, 19:29 | Martyn | Upraveno: 2017-11-28 19:32:03
Mel jsem Retinu Pro a idiot jsem ho prodal, protoze jsem presne potreboval SW co na Mac nejede. Virtualni vidle mi absolutne nesedly.
Mel jsem ho dva roky a nemel s nim jediny problem. Zadny sekani, restarty, cokoliv. Snad nikdy jsem ho nevypnul:) proste zaklapnes, otevres a ono vsechno FUNGUJE. S windows vec nepoznana..

Na fotky a videa (myslim rychlozpracovani na dovcach treba) pecka, retina displej spickovej..

Ted si drbu hlavu, vymenil jsem za Dell Inspiron v cene bratru taky krasnych 25k a jsem z toho nestastny, zpracovani hrozny, displej hroznej, widle samozrejme uplne nejhorsi...

Za me kdyz by to slo tak rozhodne Mac, ale trosku se bojim ze spedicni program na tom nerozjedes - RALL, Trans, ani Timo pokud vim nemaj podporu..
o 28.11.2017, 19:38 | KaZaN
Tak zase jako si umim predstavit, pokud by mne MacOS natolik učaroval, že bych všecko dělal na MacOS a jeden, třebaže klíčovej program jel ve virtuálu v okně. Třeba náš vlastní pokladní systém, který prodáváme nemá MAC verzi a hafo uživatelů jede manažerskou část prostě ve virtuálu v MacBooku a jsou spoky.
No jsem zvědavej co vybereš :-D Já taky nejvíc fandím DELLu, ale nenapadá mne od Dellu adept do soutěže ...
o 28.11.2017, 21:00 | CervinVega
Pokud chvíli používáš OS X, těžko můžeš dobrovolně přejít na Widle, to je jak kdybys místo mladý začal souložit ježka... také má otvor, tak co... teď jsem po dlouhý době viděl počasí a nějaký WidloOkno-odkojenec "vyladil" do dlaždic i pozadí v Tv, to mě dostalo... myslím, že používání Win člověka deformuje, nutí ho to i jinak myslet... :-)
o 28.11.2017, 21:29 | kiklop32
Asus. iOS nikdy, kdo rozumí winům, tak nemá nikdy problém. Udělám, si co chci, nastvím si co chci. Sekání a podobné věci nikdy nezažity. Vždy jsem měl asus ± 20kkč a pohoda.
o 28.11.2017, 21:30 | kiklop32
Problémy po updatech jsou na obou paltformách, akorát iOS je jen pro jedno zařízení a přesto :)
o 28.11.2017, 21:54 | Martyn
Je videt ze problemu rozumis, ios na macbooku:)
o 28.11.2017, 22:01 | War
taky jsem jel vždycky Windows a klepal si na čelo, kdo si může koupit Macbook, když je v číslech parametrů horší a za strašné peníze. Pak jsem v rámci jedné zakázky dostal Macbooka místo zaplacené faktury a od té doby jednu jenom Apple.
Ale je to jiný svět, chce to trochu uvolnit myšlení a zvyklosti. Věřím, že ne každému to sedne. A není to bezproblémové, řeší se jiné problémy, právě většinou s nekompatibilitou windows sw. Řešením není jenom virtualizace, ale i Wine.
o 28.11.2017, 23:03 | kiklop32
Jojo jak sviňa, applem opovrhuju to bude asi ono :), ale spoustu lidí si ho kolem kupuje a chválí to no.
Ono je to asi jednoduchý, když se o to člověk nezajímá a má to na nějaké základy, tak stačí mac. Pokud má člověk trochu jiný požadavky jde do winu. Až mě apple nechá dělat to co win / android, tak to možná bude zajímavý. Nehledě na ten hardware...
o 28.11.2017, 23:41 | assassin
Kiklop32: jj na základy mac staci, ale kdyz se o to zajimas, tak potrebujes win/android to je jasny, co delas ty? Ja hlavne hraju hry a pak surfuju na netu...
o 29.11.2017, 00:05 | kiklop32
No já si s tím potřebuju napřed vyhrát než něco zapařím :) 1080ti, vodní okruh, OC, rychlosti úložišť atp. No a furt to není stabilní přes 5Ghz :D
o 29.11.2017, 00:52 | Ghofig
Jen tak mimochodem koupit si MacBook a dat do nej jako primarni system Widle je ta nejvetsi prasarna, jaka vubec jde provest :)) Na OS X si to chce zvyknout, ale jinak je ten system naprosto uzasny a to nevypinani a zaklapnuti notebooku je proste uzasne :)
o 29.11.2017, 10:24 | Mr.Scully
CervinVega - zrovna dlaždice mi přijdou zhovadilý, to je fakt :) Ale nikdy jsem je na Win nevyužíval (mám pocit, že byly nějak defaultně nastavené na osmičkách a to je verze, kterou jsem přeskočil, měl jsem sedmičky a pak až desítky).

Jinak ty řeči applistů o sekání Win jsou stejně směšný jak o Androidu... Win mám od 3.1 do 10 a nějaký zásek jsem u svých počítačů viděl naposledy tak na Windows 98 (millenia byly prý hrozný, ale ty jsem taky přeskočil). Max. nějaká aplikace se občas předvede, třeba Firefox je horší čím dál víc.

Shodou okolností mi včera na FB vyběhlo tohle... tak nějak to zhruba odpovídá tomu, na co v poslední době nadávají kámoši applisti.
Youtube video:
o 29.11.2017, 11:27 | kiklop32
Millenium bylo dobrý to je fakt :)
o 29.11.2017, 11:48 | kiklop32
A video super
o 29.11.2017, 11:58 | AR
ale tak nějak jsou ty kecy applistů pochopitelné, nějak si tu volbu musí obhájit. i když já nemám moc co kecat. šáhl sem po surface, což je stejná snobárna jako kouslý jablko :D vše na oknech klasika šlape jak má, jen tedy vstup do insider programu jsem si měl rozmyslet :D
o 29.11.2017, 16:36 | Ravo
to AR:
já všechno překlopil do W10 před dvěma roky (NTBooky s W10, tablet Yoga s W10, Lumia 950XL s W10 mobile) a tak si se mnou Microsoft vytřel prd*l ohledně telefonu, že ikdyž teď šermuje se Surfacem (opět pekelně drahým jako byla ta 950ka když jsem ji kupoval), tak už si od něho v životě nekoupím telefon i kdyby měl být za 1kč a umět i vodotrysk.

Ovocnáři mě vytočili už hooodně dávno když jsem opět za těžký háky koupil první iPod (a iPod Shuffle) a nepobral jsem jejich politiku s iTunes a totální nekompatibilitu s čímkoliv.

Takže je to těžký, všichni mají škraloup a já asi všechno nahážu do kontajneru na elektroodpad a půjdu bylet někam na samotu asketickým způsobem, jinak se asi zblázním ;-)
o 29.11.2017, 17:15 | AR
Ravo: ad tel. chápu, tohle opět posrali, nicméně stále na winphone jedu, pro mé využití je dostačující. Appky co potřebuju tam mám.
o 29.11.2017, 19:07 | soray
Jestli mohu poradit, tak bych se Asusu vyhnul obloukem, zejména tomuto Zenbooku. Nedávno jsem ho tu prodával, jen ve větší verzi UX560. Měl pro mé pracovní nasazení tak zásadní nedostatky, že jsem ho přestal používat a ležel jen ve skříni:
1. Nahovno panty, pokud ntb leží na stole, tak ok, ale jakmile se má ntb použít kdekoli jinde mimo pevný stůl, tak je to průser, panty neudrží víko s displejem v nastavené poloze.
2. Touchpad - má divnou citlivost, nevím jak to popsat, ale kurzor si často dělal co chtěl, trefit se někam přesně byl docela problém. Časté byly různé překliky apod.
Jinak výbava super, kovové tělo super, ale použitelnost tohoto modelu pro práci pokulhává. W10 klidně, ale podívej se spíš po nějakém Thinkpadu nebo Dellu. Mě se moc líbí třeba Dell XPS, ale potřeboval jsem numerickou klávesnici, tak jsem vzal T570.
o 30.11.2017, 00:29 | Mr.Scully
Já kdybych kupoval ultrabook (jako že to plánuju asi příští rok), tak Dell XPS 13 asi jasná volba, ale je to prostě už 40k, což je za noťas v dnešní době peklo... tak furt váhám, protože to mám do terénu a do špíny a deště a nechci to zničit. Teď zpracovávám fotky na bazarovém dotykovém Lenovu za 7k a v podstatě je v pohodě, i7 + 8GB RAM + SSD na základy stačí.
o 30.11.2017, 08:38 | Stavros
To mne moc mrzi s tim Asusem, zrovna jsem ho chtel jet objednat.
Priznam se, ze ten Dell vychazi na 40 tis. zda se mi to trosku moc, myslel jsem neco do 27 tis. treba.
Co toto?
[ Link ]
o 30.11.2017, 08:43 | Stavros
nebo tenhle?:
[ Link ]
o 30.11.2017, 09:34 | Stavros
Jeste me napadlo, jestli problem tech pantu nebyl s velkym displejem, ze treba ta 13-ka bude v pohode.
Priznam se, ze notebook za 40 tacu je na me fakt moc.
o 30.11.2017, 09:48 | Kamil07 | Upraveno: 2017-11-30 09:58:51
Nedavno jsem poridil tento [ Link ] a za me teda spokojenost.
Mam ho teda za mnohem nizsi cenu, ale i za plnou cenu bych si asi nestezoval.
o 30.11.2017, 09:50 | soray
Jestli máš možnost, tak si zajeď do Alzy ty ntb osahat, mají jich tam dost vystavených. Ten Dell z posledních linků nevypadá zle.
Já jsem tě nechtěl vyloženě odradit, spíš jen varovat. Pro mne ten Asus byla docela drahá zkušenost a víc než panty mi vadil ten touchpad.
o 30.11.2017, 14:09 | AR
tz kráso, než dát pomalu 40t z aušuse, tak to snad raději surface: [ Link ]

Ok, nemá ofiko prodej v CZ, ale český MS prodej zprostředkuje přes jejich eshop.
o 30.11.2017, 17:45 | riviera.kidd
Nebud ovce, nejdi s davem, kup macbook :-)

Pred 2-2,5 lety jsem si koupil MBA 13,3" late 2014 na haswellu v zakladni konfiguraci a i skoro po tech trech letech porad jen nadseni.
Dlouha vydrz baterie, naprosto bozi ovlanani na trackpadu, pomalu mesic vydrzi jen zaklaplej
o 30.11.2017, 18:21 | Kamil07
AR: Ja jsem fakt spokojeny, chtel jsem celokovovy, co nejtenci a s trosku rozumnou grafikou, coz se mi splnilo.
o 30.11.2017, 19:13 | assassin
Mr.Scully: no v dnesni dobe 40k za notebook - kdyz potrebuju neco jako Zbook17 a ty na 40ti zacinaj :)
o 30.11.2017, 20:45 | Mr.Scully | Upraveno: 2017-11-30 20:46:06
Tak já to myslel v tom smyslu, že třeba v té kategorii 13", kterou potřebuju já, mám teď to bazarový Lenovo a za 7000 Kč i7 + 8 GB RAM + 256 SSD není úplně na pytel konfigurace. Ale na zpracování fotek to chce pořád něco lepšího. Ale zase lepší noťas bych nerad tahal někam do terénu do deště, zatímco u tohohle je mi to fuk :)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.618 sekund.