Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Hlucny odsavac par

 o Navštíveno 8290x o
o 23.12.2017, 02:48 | Kamil07
Dnes jsem namontoval novy odsavac par a je celkem dost hlucny i na prvni stupen.
Netusi nekdo, jestli je mozne nejak upravit otacky motoru, aby byla hlucnost nizsi?
Vim, ze se tim snizi ucinost odsavani, ale to mi nevadi.
Je tady celkem dost koumaku co se vyznaji, tak snad nekdo poradi.

Diky.


o 23.12.2017, 08:34 | Tomak
Dá se na to použít PWM regulátor otáček. Motor je předpokládám 230V. Kolik decibel výrobce uvádí?
o 23.12.2017, 09:17 | crestik
PWM regulace je spíše pro DC napětí. Předpokládám, že v digestoři je obyč. asynchronní motor. Šla by tam tyristorová regulace, nebo rozhodit ten panel a předpokládám, že ty tři stupně budou jen stupidně přes odpory. Tedy zkusit si pohrát s hodnotama (pozor na wattáž odporu)
o 23.12.2017, 09:48 | michall
Tyristorová by asi šla, jen bývá zdrojem rušení. U rezistorů je zajímavý i údaj o max. napětí na něm.
o 23.12.2017, 10:18 | Tomak
Díky crestik, omlouvám se za mylnou informaci:-) Pokud bude DC motor tak PWM, pokud AC samozřejmě tyristor.
o 23.12.2017, 10:56 | Kamil07
Diky, ale vubec netusim o cem je rec :-D
Doufal jsem, ze nekdo napise at napajim soucastku "a" na kablik "b" a pofici to.
Behem dne to nafotim, aby bylo jasno o jaky motor se jedna.
Vyrobce uvadi cca 60 db max, ale mezi min a max (tri stupne) neni temer zadny rozdil.
Je to nejaky ausus koupeny v Polsku a mam to celkem z ruky, jinak bych jim ho vratil.
o 23.12.2017, 11:39 | michall
No pokud to je asynchronní motor, tak i ta tyristorová, resp. triaková bude dost nestabilní. Musel bys mít frekvenční měnič, ale jeho cena není malá. I to PWM by šlo (pracuje trochu jinak, než pro DC motory). To se skoro vyplatí si pořídit tišší digestoř.
o 23.12.2017, 12:58 | Kapka (M)
ja ted taky namontoval novou kuchyn a digestroř...a takový ramus jsem snad nezažil...když stojíme v kuchyni tak se ženou na sebe musime pomalu křičet :-( takže jsem volal do Gorenje na reklamaci..a pry přijede jejich technik a zkoukne to..jinak jim to omlatim o hlavu
o 23.12.2017, 13:35 | pepe689
Gorenje o tom bych mohl psat legendy....stejny jako airmax ze sappy
o 23.12.2017, 18:23 | Kamil07
Kapka: Presne takovy kraval to dela i me, je to des.

Co jsem koukal po netu, tak udajne neni hlucny motor jako takovy, ale lopatky ktere zenou vzduch do komina.
Nicmene skoro vubec nesaje, na to jaky dela kraval.
Asi tam dobastlim ventilator co mam v koupelne, ktery saje jako prase a nejde skoro slyset.
Ted jsem se bavil s kamosem, ktery ma odsavac podobne konstrukce (sikmy) a ma stejny problem s hlukem.
Nechapu, ze takovou blbost nemaji v dnesni dobe vychytanou.

Jena se o tento typ: [ Link ]
o 23.12.2017, 22:16 | MazliG | Upraveno: 2017-12-23 22:17:55
Mame zn. Best a je ticha. Frci 8 let uz. Cena ale byla 30 kk. Nebo pak digestore s pohonem na fasade. To je jen hluk vzduchu. Ale fungujou super.
o 23.12.2017, 22:26 | rover (WoodTech)
Nj hold za málo peněz málo muziky ( teda vlastně moc ) u lepších strojů se dostaneš i na poloviční hlučnost ;-)
o 23.12.2017, 22:41 | Kamil07
Bral jsem to spis tak, ze digestor je takova prkotina, ktera se kupuje jen podle vzhledu a nenapadlo me, ze by mohl byt takovy problem.
Zase na druhou stranu, vic jak cca 5-6 tis. bych za digestor stejne nedal a kolem te ceny maji vsechny podobne db.
Nicmene stale nechapu proc neni mezi stupnem 1-3 skoro zadny rozdil.
Fakt jsem cekal, ze jednicka bude jen tak aby se nereklo a trojka treba hukot.
Uvidime jestli to pomuze vyresit ventilator z koupelny.
o 24.12.2017, 01:58 | cezetko
triak, ale je fajn vědět, co je tam za motor. Mohl by nastat problém s rozběhem.

Těžko radit, když nevíme ani typ digestoře. ideální řešení je motor posunout klidně dále na potrubí. Sice ztratíš výkon, ale předpokládám, že toho máš dost. Můžeš taky zkusit šlapku ze starýho šicího stroje. Honí se tím asynchronní motory v hrnčířských kruzích. Hledej třeba pedál pro Lucznik, Veritas
o 24.12.2017, 08:35 | Zdeny60
Triakový regulátor ze žehličky za pár kaček koupíš kdekoliv, kde tohle vetešnictví vedou. Rušení se dnes nebodj, protože už není co rušit:-) A FM to neruší ani tak. Spínaný zdroje jsou proti tomu odolný...Jen dbej na to, že děláš se síťovým napětím:-)
o 24.12.2017, 12:33 | Dudelina
Ještě tu nikdo nezmínil, jak komplikovaná je trasa potrubí ven.
Jestli to tlačí přes hodně kolen a menší průměry, tak kravál vzrůstá a množství vzduchu klesá
o 24.12.2017, 14:46 | Kapka (M)
jenže mě děla šilený ramus i bez pripojeného potrubi..mam tahnutou 125 trubku ven na střechu
o 24.12.2017, 14:53 | crestik
nedělají kravál jenom nějaké klapky v odtahu, co se zavíraj při nečinnosti a pak se proudem otvírají?
o 25.12.2017, 00:04 | Kamil07 | Upraveno: 2017-12-25 00:05:36
Aktualne to mam na recirkulaci, ale po svatcich do toho riznu a potrubi bude mit dve kolena 90° a zhruba 200 cm rovne.
Bohuzel dnes pri smazeni rizku se zjistilo, ze ten odsavac je uplne na hovno (temer nic nesaje), takze nakonec asi koupim jiny a uz si dam na hrucnost bacha.
Diky vsem za napady.
o 29.12.2017, 15:42 | cezetko
tak schválně napiš, cos pořídil. Já mam cirkulačního fabera, [ Link ]

Na nejméně je v pohodě, zbytek už hlučnější a nepoužívám. Ale nejmenší intenzita je dostatečná.
o 29.12.2017, 16:28 | Kamil07
Urcite pak dam vedet, ale jak se znam, tak budou dalsi Vanoce nez se k tomu dokopu.
Nastasti se u nas moc nevari, ale kdyz by mel odsavac hucet kazdy den, tak by me to stvalo.
o 30.12.2017, 11:32 | lukee_cz
kdyz sem resil spotrebice, tak (pro nekoho to byl strasny nesmysl) digestor byla druha nejvetsi polozka ze spotrebicu. Zamerne sem se to snazil silene predimenzovat vykonem, aby to mohlo valit jen na slaby vykon, kde ten hluk je uplne v pohode.
[ Link ]
Ale jo no, je to jen kus nerezu s motorem :)
o 01.01.2018, 19:51 | D@ve
Zkus to pustit bez zpetne klapky ... me to u mory pomohlo o cca 50%
o 03.01.2018, 11:32 | Kapka (M)
Tak dneska volal technik z Gorenje..a zítra se na to přijede podívat..to jsem teda zvedavý co s tím vymyslí..dám potom vědet jak jsem dopadl..
o 05.01.2018, 13:53 | Kapka (M)
včera reklamční technik..chvilku poslouchal..pak se snažil měřit decibeli pomocí nějaké apky v telefonu :-D nakonec prohlasil že objedna nový motor a vymění ho..tak jsem zvedav co bude dál
o 05.01.2018, 15:42 | Kamil07
To jsem zvedavy, obesel jsem par obchodu a sikme digestore do cca 8 tis. delaji vsechny kraval, vic za to nedam, takze mam smulu.
o 15.01.2018, 15:42 | CervinVega
Nezkoušel jste to někdo řešit víc profi? Mám v podhledech instalované vedení s axiálním motorem 125mm, flexibilně napojený na potrubí, které ústí šroubovacím ventilem v sdk podhledu... v místnosti to není prakticky slyšet, ale saje mocně :-)
Když se dívám na výkony digestoří v. hlučnost, je to dost bída, výrobky kolem 15-20tis jsou teprve na hodnotách kolem 500 m3/h a 55dB...
zatímco set izolovaných hladkých trubek 150mm, tichého motoru 150mm, silikon zpětná klapka, 200mm nerez vyústění a pod se vejdu do 10tis s hodnotami 550m3/hod a 40dB (při instalaci tlumiče možná i méně)...
Nad linkou mám poměrně velký prostor, který přijde zadeklovat SDK, tam mohu dát cokoliv... navíc mám v ceste 2x 90st ohyb a celkovou délku do komína přes 3m... tak si říkám, že bych to zkusil bez digestoře (což pro mě představuje kus uhnutého nerez plechu a 1 či 2 malé větráčky)...
[ Link ]

foto k příspěvku  od CervinVega

o 15.01.2018, 17:55 | kincmar
Před tímto ventilátorem musíš mít tukový filtr, buď papírový nebo nerez. rošt. Jinak do roka odejde. Nějaká mastnota se vysráží v potrubí (to ti pak bude kapat atd) a zbytek bude na lopatkách oběžného kola, to se pak rozváží nebo zadře
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3227 sekund.