Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Streamování ze Synology do TV

 o Navštíveno 6924x o
o 27.12.2017, 12:01 | Mr.Scully
Nejsem schopen zajistit, aby moje TV streamovala videa z mého NAS serveru, tak chci poprosit o radu :-)

1. NAS - Synology (mám dvě, 414 a 214+), Media Server zapnutý, Video Station zapnutá, indexování správné složky je, v Media Serveru je dokonce nějaký seznam DLNA klientů, kde TV vidím. Zkoušel jsem i nějaké nastavení firewallu (povolit DLNA), ale nic.

2. TV - Panasonic TX-65EX780E. Za živého boha nejsem schopen na lokální síti najít NAS servery. Nevím teda hlavně, zda na to jdu správně, ale v menu tuším Home je odkaz Devices/Zařízení a tam vidím jednak HDMI vstupy a jednak přes LAN starý Xtreamer Pro, který to kupodivu na rozdíl od Synology našlo bez jakéhokoliv nastavení.

Nějaký nápad? V DLNA jsem nováčkem, ale přece tohle musí být blbuvzdorné, aby to zvládli i méně inteligentní jedinci. Ale mně už docházejí nápady :-)

(Vše je zapojeno v lokální gigabitové síti a třeba na PC vidím v Total Commanderu jak NAS servery, tak TV).


o 27.12.2017, 12:33 | mrazik
Na PC zkus pres Windows Media Player nebo VLC jestli uvidis DLNA Synology.
o 27.12.2017, 12:59 | Mr.Scully
Ano, Windows Media Player vidí Synology a může přehrávat (když pominu, že se nerespektoval adresářový strom a všechno se mi to nahrnulo podle abecedy do jedné stránky).

Možná na to jdu blbě ze strany TV, ale návod je poměrně stručný a říkám si, že když v sekci "Zařízení" je vidět jeden síťový NAS (Xtreamer Pro), tak na stejném místě bych očekával i ostatní (Synology).
o 27.12.2017, 15:23 | blabla
já mám teda USB disk v routeru a z TV (taky Panasonic) to pouštím normálně přes přehrávač jako kdybych ho měl v TV v USB-zkus mrknout
o 27.12.2017, 19:26 | Djturtle
Zkus v mediaserveru na Synology vypnout prekodovani videi. Jestli si dobre pamatuju, tak mi to delalo to samy a tohle pomohlo.
o 27.12.2017, 19:56 | AR
Taky mám synology a i pňáka a dělám to jak popisuješ a jede mi to. Ale zkus jak turtle, tuším sem tam něco nastavoval, ale už netuším co přesně.
o 27.12.2017, 23:30 | Mr.Scully
Tak nebudete mi věřit, ale jen jsem vypnul překódování zvuku a najednou Diskstation včetně Video Station v TV vidím. Tak díky moc, možná to tím bylo (nebo to aspoň pomohlo k prošťouchnutí, protože najednou vidím i druhý server, se kterým jsem vůbec nic nedělal... :-)
o 28.12.2017, 07:41 | Milhauzz
A proto to tvrdim a tvrdit budu naveky, ze nejlepsi NASka je pc/server s win/share nebo linux/samba.

A rikejte si co chcete :)
o 28.12.2017, 10:53 | Yawor
Pro BFU určitě není...
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3087 sekund.