Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Vzduchový kompresor

 o Navštíveno 6982x o
o 16.01.2018, 13:22 | AllInOne
Chtel bych do garaze nejakek kompresor na sem tam profouknuti motorky - vody po umyti, na vyfouknuti bordelu z rcčka..

[ Link ]

Stačilo by výše uvedené?


o 16.01.2018, 20:56 | Komba
Jestli tim foukneš jednou v týdnu RCčko,tak stačí,ale jinak tě bude pořád srát že běží,protože ta litráž je malá například na foukání motorky nebo sfouknutí tý vody z auta po umytí.Ten poběží furt jak vzteklej:)
o 16.01.2018, 21:42 | AllInOne
Takze vetsi "nadrz"
o 17.01.2018, 20:43 | Alííí
Mam taky v garazi 24litru, a pouzivam ho i na pneumatickej utahovak na kola, bezproblemu staci. Ze sepne v den prezouvani 4 aut celkem 20x za den, me opravdu netrapi. Vetsi by mi prekazel.
o 19.01.2018, 07:53 | gizmi
Komba: úplně nerozumím textu :) Dle tvé logiky by firma s velkou halou měla mít vzdušník jak garsonku, aby kompresor běžel jen sporadicky? :D :D Já vzal Parkside z LIDLu, běží mi cca 5 let a fakt mi netrápí, že když potřebuju, tak tlačí nonstop. Mám rázový utahovák na kola od Schneidera a na přezutí auta si u 4 kol 4x dotlačí a na dofoukání už ho vypnu a vyprázdním. Důležitá je funkčnost a dokonce pokud má někdo starou garáž, tak může udělat co já. Zateplil jsem kovová vrata = i odhlučnil a vzduch mohu vést přes větrací otvor ven, kde na jaře a na podzim přezouvám auta.
Jen upozorňuji, že je třeba se o vše starat. I to nářadí i ten kompresor potřebují výměny oleje a trochu té péče. Jedinou vadou u toho Lidláckého byl fakt, že v zimě plastový dekl hlavy zkřehnul a rupnul po kontaktu. Ale tak nějak ho nepotřebuju :D
PS: to téma tu již někde je..
o 19.01.2018, 14:10 | ounzzz
Mám taky šunku s 24l vzdušníkem z OBI, pneumatický nářadí to nezvládá ani omylem.. využívám na dofouknutí kol, ofukování ponku atd.. na to to stačí v pohodě. Motorku s tím vyfoukáš, tlak to má dostatečnej, jen to bude často dofukovat, ale zas jak často to budeš dělat..
o 19.01.2018, 19:14 | gizmi
Nevim co mas za typ, ale vetsina lidi haze svuj problem na stroj:-) Ja mam to nejlevnejsi z lidlu a razak od schnaidera na tom maka normalne. Taha mi i brusku, vibracku, atd. Je to jen o hadici a komponentech. Prumery, kvalita, delka.
o 19.01.2018, 21:24 | Komba
Prostě každej je jinak naročnej a třeba já zrovna nepotřebuju aby mi celej den vrněl jednopísťák někde v dílně nebo za zdí a rušil mě a třeba i okolí.Když chceš poslouchat ještě třeba rádio,ale to už moc rozvádim :) Tyhle prdky jsou dobrý na to domácí kutání,ale na celodení práci to spálíš.S trochu větším jsem zkoušel mydlit excentrem blatník a kapotu a musel jsem mu dávat pauzy aby neukáp:D Na vzduchový nářadí je třeba velkej vzdušník a kompresor,co to rychle dotlačí.BTW. klidně bych měl nádrž jak garsonku,abych to jen třeba dvakrát deně dofouk:D
o 20.01.2018, 12:05 | deda
když jsme u těch vzdušníků tak mám dotaz. Zbyl mi po starém kompresoru vzdušník a hraju si s myšlenkou že bych ho připojil k novému kompresoru a tím měl místo 50L zásobu 100L. Je to dobrej nápad ?? a jak ho připojit??Prdnou ho normálně do serie??
o 21.01.2018, 01:49 | fanous | Upraveno: 2018-01-21 01:50:10
Kdyby nekdo chtel tak mam na prodej kompresor extool v perektnim stavu - 50L vzdusnik, 2pistovej, fouka 8 baru - puvodni cena 7500 - necham ho za 4500

Je to tento
[ Link ]

fanous@atlas.cz
o 22.01.2018, 21:34 | Komba
Nejsem mistr přes kompresory,ale myslim,že vzdušník zapojenej do série nemůže být žádná špatná volba,ten vzduch se plní pořád stejně i když bude jeden menší nebo naopak co.Já bych se toho nebál.To větší pozor je dávat na stav tý nádoby.
o 22.01.2018, 21:56 | AllInOne | Upraveno: 2018-01-22 21:57:02
O vikendu jsem testoval tento.
25La...zkousel jsem jak to dobre ofukuje a jak casto fouka a pro moje pouziti uplne na klid.

foto k příspěvku  od AllInOne

o 23.01.2018, 12:12 | CervinVega
U velkého vzdušníku a malého objemu kompresoru budeš čekat věčnost, než ti "nafouká" na rozumný tlak... záleží na co to budeš potřebovat, je rozdíl navrhnout si vzdušník pro lakování a pro příležitostné provozování pneu ráčny/dofouknutí kola... spíš bych si vhodně umístil samotný kompresor (odhlučnění a zárověň přístup - případná výměna oleje, motoru, výpust vody a pod).
o 02.03.2018, 11:43 | BATMAN
Chlapci chtel bych taky poridit kompresor na takoveto domaci zvykani,vicemene ofukovani a pomocne prace. Prakticky zadne pneu naradi.
Mam se koukat po klasickem olejovem,jako ten z lidlu,nebo vyse vyfoceny scheppach,nebo ma smysl litr prihodit a koupit s bezolejovym cerpadlem?
Rad bych neco co 2x - 3x za rok vytahnu a neco udelam,nerad bych kolem toho vzdycky pul hodiny behal...
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3606 sekund.