Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Bungalov nebo patrový dům?

 o Navštíveno 15158x o
o 20.01.2018, 16:44 | Unihero
Jelikož nás čeká řekl bych životní rozhodnutí, patrový nebo bungalov?
Chtěl bych slyšet Vaše názory, zkušennosti, ti co mají bungalov tak jestli by si postavili patrový a naopak atp.

Jelikož máme mírně svažitý pozemek, tak by byl někdo ochotný poradit popř názory všech Jak to poskládat na pozemek?
Na pozemku vznikl na kraji schod, kvůli spádu komunikace, tudiž se nám tam vytvořil ne moc příjemný začátek.
Dělal jsem si nějaké návrhy co a jak, ale určitě se tady najde někdo kdo by dokázal poradit.

Chtěl bych dvougaráž, dům do 150 m2 zastavěné plochy, pozemek 1033m2.
Za každý nápad, radu, postřehy budu opravdu rád.



foto k příspěvku  od Unihero



o 20.01.2018, 16:46 | Unihero
Tady jsem si zkoušel kreslit nějaký návrh...

foto k příspěvku  od Unihero

o 20.01.2018, 16:49 | Cenda
Proc zrovna do 150m?
o 20.01.2018, 17:00 | Unihero
Nechci zbytečně větší. Nehledě na to že parcela stala 1,7 mil a za bungalov 150 m dám min 3,5 mil, a to nemam garaz, terenni upravy apod.
A 120m2 bych řekl takovej střed.
o 20.01.2018, 17:02 | crestik
já jsem vděčný za každý metr zahrady, tudíž "zabít" polovinu už tak malého a přitom mít nějakých 150m bydlení mi příjde trochu nešťastné. Takže bych šel do patrového
o 20.01.2018, 17:06 | Unihero
On ten pozemek neni zas tak malý, 28x40 m.
Chtěl bych hlavně slyšet názory lidí co by udelali jinak atp. Jestli opravdu ten bungalov stojí za to kdyz je ve stejné metrázi jako patrový o 30-40% drazsi.
Nechceme moc schody, ale zase chceme usetrit.
o 20.01.2018, 17:42 | Mr.Scully
Každej ti doporučí to, co má doma. Každopádně bych řekl, že ve tvém případě je lepší patrovej, protože:

1. třeba tím vyřešíš spád (suterén technická místnost, garáž, sklep atd.)
2. u patra nemusíš tolik hrotit zastavěnou plochu, což je dobře u malých pozemků.

Já mám patrovej a chtěl jsem patrovej a nechtěl bych bungalov. Ale stejně tak ti majitelé bungalovů budou říkat, že by nechtěli patrovej. Asi nikdo ti neřekne, že udělal chybu.
o 20.01.2018, 17:55 | gizmi
Tohle je mirne svazite? :-D :-D Tak to jooo..
Osobne bych tohle nekoupil, pac prostavis mega navic jen kvuli svahu. Patrak = vicenaklad. Pokud nejsi vatar, tak tohle vyhodne neni. Mirny svah je metr na pozemku, ne 5m. Sam ted litam po pozemcich, ale mam architekta a ten mi fackuje a rika tyhle fakta.
o 20.01.2018, 18:28 | sencom
mame patrovy, protoze dle mistni regulace musime. Lakal by me spis bungalow,prijde me jednodussi na ziti, neni to potom tak, ze nahoru se chodi prevazme jen spat a vetsina zivota se odehrava stejne dole v obyvaku ...U maleho ditete v patrovym skoncis se zabranama na schodech, aby sam nelezl nahoru dolu a nahodou nespadl.
Pozemek me prijde dost velky, tazke zastavba bungalovem me neprijde jako problem.
Co by me ale vadilo by bylo nemit pristup z garaze do domu a muset pres dvur a k tomu jeste po schodech ...
o 20.01.2018, 18:37 | Leveler
Jestli tam budeš žít až do smrti tak bungalov. Po schodech jako starej dědek už nevylezeš.Pozemek mas ok takže bych se toho nebál.
o 20.01.2018, 19:08 | johnnypor
za mě bungalov,ale záleží co od toho očekáváš ty,dům by měl sloužit tobě a tvým potřebám,nejde říct co je lepší a co není ale vždy je něco lepší pro tebe a pro pozemek na kterém budeš stavět,záleží také na penězích které chceš investovat,podle toho se vše odvíjí.Hodně inspirací jsem našel na svepomoci.cz .Příští rok bych chtěl stavět,mám 1079m2 pozemek a skoro rovný terén,projekt mám na Bungalov s garáží cca 160m2,bez sklepa,střecha-vazníky s úložným prostorem,garáž pro auto a motorku,záleží pro kolik lidí bude tvůj dům a jak si to celé představuješ ty,budeš stavět dům pro sebe a ne pro okolí a kamarády,plno lidí " rozmlouvá " různé umístění místnosti ale nejvíc mi poradili lidi z oboru - instalatéři/stavaři,jestli někdo v tvém okolí staví tak u něj zazvoň a běž se podívat,mě tohle třeba hodně pomohlo při rozhodování(nerozhodnosti).Dnes jsou moderní Bungalovy,jednak kvůli nenáročnosti stavby a vytápění.Najdi si kvalitního architekta....potom bude vše jednodušší
o 20.01.2018, 19:15 | Unihero
Kdo zná okolí tak vi že lokalita Turnov sehnat pozemek je běh na dlouhou trať, nehledě na to že se zde se teď pohybuje mezr pozemku od 2200 do 2500kc.

Máme daný uzemním plánem minimální výšku 6 a max 8 metrů. Bungalov by musel mit celkem vysokou strechu.
Turnov je na kopci takže rovna je tady pasé.
o 20.01.2018, 19:19 | johnnypor
tak jsi si odpověděl sám,bungalov mít nemůžeš.......
proto jsem ti psal co bude lepší pro tebe a pro pozemek......
o 20.01.2018, 19:31 | Mr.Scully
Asi je to všechno o tom, jaké jsou představy o ploše... pokud kolem 150 metrů, tak je bungalov v poho, ale jakmile je to třeba 250-300 metrů, tak si člověk připadá jak v hotelu... jde chodbou a po stranách jsou pokoje, samý dveře, furt chodba... mají to takhle sousedi a nelíbí se mi to. V patrovém je všude blízko. Faktor schodů má cenu řešit jedině v případě, že člověk ví, že tam dožije do smrti, což asi dneska moc nebývá. Já si postavil patrový s tím, že se v šedesáti klidně odstěhuju jinam (do menšího přízemního), jako to ostatně v tom věku udělali i naši.
o 20.01.2018, 20:41 | MazliG
já ti dám radu, ať si najdeš projektanta s mozkem na projekt a dalšího borce s mozkem na topení. Tyhle malůvky a rady na foru, kde polovina lidí je z bytů není k ničemu. Já měl štěstí na projektanta jak na stavařinu tak na topenařinu. Poradili - vymysleli. Funguje to. Mají nápady, praxi, zkušenosti, řešili x problémů. Kvalitní projektant - základ !
o 20.01.2018, 21:15 | Unihero
Byl jsem v jedne firme na schuzce, jelikoz jsem si prosel dost bytama, tak uz za tu dobu vim co bych uz nechtel, co bych chtel atp.
Proste zaklad toalety s oknem, v bungalovu celkem prusvih.
Mame nejakou presdstavu, ale v nejmenovane firme me ani nevyslelchli co bych chtel, nechtel atp. A tam jsem zjistil ze uz to neni top, jeste nevideli parcelu a uz me rekli tohle a tohle...
Mam v merku jednoho projektanta, ktery delal ted projekt kamaradovi, a kdyz jsem projekt videl tak hned jsem videl ze to ma hlavu a patu, ze u toho opravdu premyslel.
Kamarad koupil parcelu se sklonem na 10m 4metry prevyseni, barak krasne vsadil do svahu a opravdu perfektni.

Treba dalsi vec co me opat dala dalsi argument proc treba patrovy, je ze kvuli schodum a detem, dneska vetsina projektu je ze v prizemi se dela mistnost navic, tak v nizkem veku ditete se muze udelat provizorni pokoj.
Patrove domy se mi libi vice nez bungalovy.

To Johnnypor: jsou bungalovy s vyskou i 6 metru, ale je to uz hacienda a taky cena.
o 20.01.2018, 23:46 | Adler
ja bych teda vyuzil svahu a zapustil dolu garaz a komplet technicke zazemi... a na vrch ti defakto zbyde obytna cast...
o 21.01.2018, 11:00 | AR
jseš vatanen? v úpravách pozemku docela solidně zahučíš. Pokud tam máš takový svah a seš vatanen, šel bych do suterénu, krásně ti to vyřeší napojení na komunikaci a nad to pak buď bungalov nebo patro. Mame bungalov, ale nebál bych se patra, poměr cena výkon je pro patro, bohužel, ale jak už padlo, stáří a schody no
o 21.01.2018, 11:13 | gizmi
AR: děkujuuuu! Konečně to někdo vidí stejnýma očima. Tohle je pro běžného smrtelníka prostě špatný pozemek, protože tam prostavíš x mega.
Srovnání pozemku = vícenáklad
Patrák = brutální vícenáklad
Dorovnávací stěny = vícenáklad
...nic normálního pod 5M prostě na tomhle místě nepostaví a vidíme to jen dvá :D Pokud bude chtít další kravinky, tak odhaduji 6M+
o 21.01.2018, 11:18 | AR
gizmi: jj bohužel, vidím to u nás a to máme jen malou kaskádu a co jde řeším sám. Měli jsme v nabídce i jeden pozemek kousek výše od nás a to byl čistý svah, tam by zahučelo nějaké to mego na srovnání, případně suterén.
o 21.01.2018, 11:47 | Unihero | Upraveno: 2018-01-21 11:48:29
Jelikož jak jsem psal pozemek zd v Turnově sehnat je opravdu problém. Tady si člověk vybirat opravdu nemůže. 5 let jsme čekali na nějaký pozemek. Všechny síťe jsou už na pozemku.
Na pozemku je celkem rovina, jen nám tam vznikl ten hrb kvuli té komunikaci, a to tam zase není takové převýšení na zaříznutí, když budu brát výšku stropu 2,5 i s podlahou budu na nejvyšším bode pozemku, to by tam byl ten dům jak na kuří nožce :/

Dalsi vec ze ceny bungalovu jsou vsude o 30-40% vyšší než patrový.
Našel jsem jeden návrh na netu co by se mi tam libilo, ale nevim jestli to budu schopný postavit s firmou do 5 mil.
Nemám malé příjmy, ale nechci být otrokem do konce života a platit 30 tis mesicne jen hypoteku.

o 21.01.2018, 11:48 | Unihero | Upraveno: 2018-01-21 11:53:45

foto k příspěvku  od Unihero

o 21.01.2018, 12:19 | darkbug
Gizmi a AR maji naprostou pravdu, svah ti prodrazi pozemek klidne 2x tolik.... v tomhle pripade to taky nebude zdaleka malo penez.

Cely bych to na tom pozemku postavil tak, at si ten dum a operny zdi co nejvic rozumej s tim svahem, at tam co nejvic usetris, protoze jinak to nedas dohromady. Fakt svah NO JOKE, ja jsem se na svahu uplne zabil, moje predstavy a realita betonaze, pump vykopovejch praci atd... to jako neni zadna prdel.
o 21.01.2018, 13:31 | Mr.Scully
Kolik že je ten převis mezi oběma stranami? Já měl na pozemku 3m převis a vyšlo to tedy krásně na jedno podlaží - na jedné straně zajíždím do suterénní garáže a v suterénu mám technické místnosti, nějakou hobby místnost, sklep na potraviny atd., zatímco na druhé straně domu krásně vycházím přes francouzské okno do roviny pozemku. A neřekl bych, že zrovna terénní úpravy by to nějak prodražily, to ani ne. Podlaží navíc samozřejmě jo :-D Ale jako vykopalo se během jediného dne přes tisíc tun hlíny, odvezla se na spřátelený místo a chtělo to pak nepodcenit hydroizolaci... ale jako no big deal.
o 21.01.2018, 13:55 | Unihero
Mr.Scully:
Bude tam max prevýseni do 3 metrů ale spise mene na delce 30 metru.
Zaměření budu prováďet a nám sleze sníh. Tady u nas mame vsude kopce, hodne domu je zde postaveno timto stylem, proste nechce se mi verit ze budou stat terenni upravy 500 tis jak nam rekli ve firme.
To samé nam rekli, site na pozemku 150 tis, kdybych je tahal k pozemku 20 metru odnekud mozna ale jsou uz na parcele uplne vsehny, otec ma bagr a sam rikal ze site s deskou pro prumerny dum do 200 tis, ve firme rekli deska 478 tis pod bungalov 150 metru zastavene, 150 tis site a 500 tis uprava pozemku.
To Scully mas nejakou fotku pro inspiraci? Klidne email.

A nerekl bych ze zase mame extra svah, tphle je tady na lokalitu celkem rovina. Svah je to co koupil kamarad na 12 metrech prevyseni 4 metry ;)

foto k příspěvku  od Unihero

o 21.01.2018, 14:00 | Mr.Scully
Nesmíš se bát trochu kopnout :-)

Klidně mi pošli mail a hodím ti do mailu soukromé fotky baráku, veřejně je dávat nechci. Ale nevím, jestli tě nějak inspiruju, nemám rozhodně nic architektonicky inspirativního, spíš jsem šel jen logickou cestou.

foto k příspěvku  od Mr.Scully

o 21.01.2018, 14:02 | Mr.Scully
Jinak 478k za desku pod bungalov je moc. Já bych řekl, že někde kolem 400k jsme měli náklady my a to upozorňuju, že máme všechno asi tak trojnásobně naddimenzované a zvládne to minimálně zemětřesení nebo atomovku kousek vedle :-D
o 21.01.2018, 14:07 | Unihero
Mr.Scully: hero.petr@centrum.cz
My nechceme nic extra, ani nic extravagantniho, tady je problem jak je CHKO maji se vším problém, můžu jen 3 typy střech sedlovku nebo polovalbovou, i když s emě hrozně libí kostky.
o 21.01.2018, 14:49 | crestik
...já teda obdivuju lidi, co mají vyhlídnutou lokalitu skoro na metr a čekají x let, než se tam něco objeví. Pak už dojde elán a bere se první, co se objeví. Tím nemyslím konkrétně Unihera, ale vidím to i po okolí. Prostě si vyhlídnou místo a hotovo... místo aby koupili něco 2x rozumnějšího/většího o pár km dále za polovinu.
o 21.01.2018, 16:11 | Unihero
to crestik:
za rovnej pozmemek bych dal 2,5 mil ihned... ale nejsou tady v té lokalitě.
nejhorší že tady ani v lokalitě, nic není :/
o 21.01.2018, 16:23 | AR
no dvě kila za desku ve svahu...nevim nevim, tak max že tam naženeš otroky co za to nic nevemou, pak by ses tam v matroši mohl vejít.
o 21.01.2018, 16:28 | Unihero
to Ar: bylo to myšleno ale tak že si sítě a desku uděláme sami, že otec tím že má bagr by mě to udělal gratis včetně terénních úprav... když je rovina a pod bungalov tak deska se dá za pár korun, nemusís dělat pasy metr hluboko atp.
ale o tom jsme se bavili tak před 5 lety, nicméně kvůli zvýšenému DPH tak je to asi nereálné.
o 21.01.2018, 16:44 | Augi
Mr.Scully: Můžeš pls i mně? Mail pod nickem, děkuji.
o 21.01.2018, 19:49 | Horal-11
Taky jdeme cestou bungalovu, člověk musí myslet i na to stáří:)
o 21.01.2018, 20:47 | kupis
Ahoj, přidám pár svých zkušeností. Řešili jsme stejný problém před rokem. Pozemek o rozměru 20x45m ve svahu. Převýšení cca 4m na těch 20m. Měli jsme návrhy na klasický bungalov se srovnáním pozemku a podsklepený - zapuštěný do svahu + částečné srovnání pozemku. Rozhodli jsme se pro variantu s rovným pozemkem, protože jsme nechtěli schody do domu a protože cena suterénu byla navrhnuta na 800t. Nyní už bych však volil druhou variantu - pozemek stejně nesrovnáš s příjezdovou komunikací, takže máme rovný pozemek cca 1,5m nad silnicí a garáž zabírá zbytečně prostor na pozemku, když mohla být v suterénu. Další věc je, že musíš zajistit svah proti sesunutí a my zvolili variantu opěrné stěny z bedňáků, která vyšla na cca 400t (nejdražší byl beton).
Jinak srovnání pozemku nás vyšlo na 50t včetně odvozu zeminy (cca 150 tater) na sousedovu parcelu - kdyby se to muselo vozit někam dál, bylo by to min. dvakrát tolik. Hrubá stavba vyšla na 850t (základy, deska, zdivo). Dům má 200m2 včetně 45m2 garáže.
o 21.01.2018, 21:29 | Unihero
to kupis: to máte ale velké převýšení teda, u nás to bude vycházet bajvoko 2,5-3 max na 30 metrech, nebýt toho debilního hrbu dole tak je to pozemek na dum s klasickou deskou. máš nějakou fotku pro inspiraci? na mail klidně?
o 21.01.2018, 21:53 | Mr.Scully
Podle mě je nesmysl stavět dům "na stáří". Nevím jak vy, ale já jsem se za 40 let svého života stěhoval asi tak čtyřikrát a nevidím důvod, proč bych se už do konce života neměl hnout. Vidím naopak reálně, že se znovu přestěhuju třeba za 15-20 let podle aktuálních potřeb. Dům se má stavět tak, aby vyhovoval TEĎ, ne za dvacet let.
o 22.01.2018, 06:31 | hopa26 | Upraveno: 2018-01-22 07:25:37
nechci davat vice fotek .kamarad,architekt ,mlady a moc sikovny kluk.dela v projekcni kancelari,stavi domek ve svahu jak pi ca. poresil to famozne,libilo se mi ,ze to proste vidi optikou nez dat 3 kostky za pozemek v rovine,tak to bagr do svahu za kilo vyhrabe.pokud budes chtit blizsi info,nebo kontakt na nej,pisni do mailu. spis pro predstavu,jak se k tomu necha pristupovat vcelku za rozumne penize.

foto k příspěvku  od hopa26

o 22.01.2018, 07:39 | radek.613
Ono ale jaksi "dira do svahu za kilo" neni barak,ze...od zacatku se tu resi stavba a ne hrabnuti bagru, a ten betonovej kryt na fotce fakt kilo stat nebude :-D :-D :-D
o 22.01.2018, 07:39 | radek.613
Ono ale jaksi "dira do svahu za kilo" neni barak,ze...od zacatku se tu resi stavba a ne hrabnuti bagru, a ten betonovej kryt na fotce fakt kilo stat nebude :-D :-D :-D
o 22.01.2018, 08:22 | hopa26
mozna ctes mezi radky i veci,ktere jsem tam nenapsal.
protoze to je dum,ktery si stavi sam pro sebe tak krome vizualizace a pomoci pri ekonomicke rozvaze cele stavby coz je jeho zamestnani muze pridat i cenne info k prakticke strance.
Je mi jasne,ze diky smajlikum jsi nad veci a plany od domu Ti maloval Lada Labus,takze vis zkratka vic.
ja chtel jen pomoci.
o 22.01.2018, 08:56 | DaveF
cenu nebudu řešit, ale určitě bych toho využil. Přemýšlel bych o dvougaráži - vedle parkoviště a na to navazující suterén, můžeš tam mít dílnu, pracovnu, technický zázemí, fitness-wellnes atd.. a nahoře jen bydlení, terasa navazující do zahrady, něco na způsob toho obr. 2018-01-21 11:53:45
o 22.01.2018, 11:11 | Mr.Scully
Využití suterénu je různé, já váhal mezi dvougaráží nebo garáží a místností navíc, tak jsem zvolil druhou variantu :-D

foto k příspěvku  od Mr.Scully

o 23.01.2018, 11:55 | CervinVega
Pinpong mistnost je skvela... za rok bude plna nepotrebných veci, pokud takto neupgrejdujete jakoukoliv jinou ze "zbytecnych_nutne_potrebnych_mistnosti_ktere_muzes_vytapet_a_uklizet"

Imho dava vetsi smysl si postavit garaz pro 2 auta a jeste pristresek pro dalsi 2 (protoze na tech 2 budes parkovat se zenou, v garazi bude stat "projekt auto" nebo veteran, motorka, 4kolka, vodni skutr, clun... cokoliv + zahradni technika, kola a pod nezbytnosti...

Ale to je jen muj lama nazor :-)
o 23.01.2018, 12:05 | Mr.Scully
Nebude, hraju "pseudozávodně", takže tam trénuju... ani po deseti letech mě trénování nepřestává bavit. Kdyby mě to přeci jen třeba v padesáti pustilo, tak se to lehce přestaví na párty místnost, trucovnu, cokoliv. Kulečník, šipky, telka, lednička. Není problém. Vedle je "technická místnost" s WC, umyvadlem, prostorem pro případné uklizení stolu.
o 23.01.2018, 12:16 | KaZaN
Jako Mr.Scully, máš to cool, ale pravdu má i CervinVega, protože Tvoje využití je docela extrém, závidění hodnej samozřejmě. Ale universální a na větší stádo pasující je ten koncept co píše CV. Míň pinčes maniak si je schopnej vyjet autama z dvojgaráže a zahrát si občas tam nebo venku, kde má stání pro auta... :-P
My ale teď taky zvažujeme suterén, ale nejdřív se musíme dopočítat jak moc by to navýšilo cenu stavby, šoupnul bych tam komplet technický zázemí, což by mi zjednodušilo dispozici v přízemí, kde stále bojuju s velkou kanceláří a u bungalovu klasicky s dlouhejma chodbama. Chtěl bych to částečně i jako skladiště, aby v přízemí nemuselo se válet víc než nezbytný harampádí. Ale mám obavy z ceny a taky z hydroizolace a provedení, protože kdyby mi tam mělo zatejkat, tak to bych si dost rval vlasy ...ale láká mne to no...
o 23.01.2018, 12:26 | Mr.Scully
Ono je to dvousečný, naši si postavili dvougaráž a v životě tam víc než jedno auto neměli (máma už dávno neřídí)... tak stejně tu půlku zaházeli krabicema a věcma. Stejně tak já hraju pinčes x let, zatímco moje žena od pořízení řidičáku (zatím) odmítá řídit... a pokud začne, tak stejně bude třeba rok parkovat venku na našem parkovacím místě před domem a nebude zajíždět do garáže... třeba za deset let zjistím, že byla chyba nemít dvojgaráž, ale zatím je pravděpodobnější to, že jednogaráž bude stačit a kdyžtak postavím přístřešek.

(A hlavně pinčes místnost v domě byla od začátku mou podmínkou :-D Suterén se pro to nabízel. Potřebuješ na stůl minimálně 4x8 metrů a to není úplně sranda někde v baráku jen tak najít. A aby to nerušilo.
o 23.01.2018, 12:33 | CervinVega
Chodby eliminovat (plán jen pro představu, samo ne každému vyhovuje vchod rovnou dovnitř - možné řešit prosklenou kukaní), dveře rovněž (co nejvíc využít posuvné zastavěné rovnou do zdí), vestavné šatny jako součást ložnic (zbytečné je zavírat do separátních místností, stejnou službu udělají např. posuvné šatní dveře skříně), temná místa u bungalovu důsledně prosvítit použitím světlíků (u bungalovu to končívá tím, že mají lidi trvale zatažené žaluzie, protože je národním sportem "civět" lidem do soukromí)...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 23.01.2018, 12:45 | KaZaN
CervinVega ano, tohle je pěkný půdorys, kterejch jsem našel desítky, ale u nás to komplikuje Kancelářo/Pracovno/Sklad, aneb další místnost navíc, která už v moc půdorysech nebývá a když jo, tak je představa pracovny jeden stolek s notebookem a jedna polička na papíry, zatímco u mne je to o hodně jinak, chci přesunout do baráku většinu firmy. Po pravdě jsem zatím nenašel projektanta/designéra, kterej by nám pomohl dispozici dořešit. Všichni umí jen remcat co máme blbě, ale komplexní řešení nikde... Navíc jsme limitovaný krom peněz i povolenou zastavěností. Takže třeba garáž jsem tak nějak v tichosti vzdal hned na začátku a plánuju stání, který pak snad taky v tichosti zastřešim ... Ale to je na extra téma to naše budovatelský šílenství... Ale kdyby jste někdo měl tip na někoho, kdo by byl ochotnej obětovat trochu času a schopnej nám pomoct s dispozicí a vyřešit některý další klíčový "drobnosti"...
o 23.01.2018, 12:45 | CervinVega
Přístřešek 100% udělej, uvidíš, že tu garáž zasekáš sekačkou, kolama a pod bordelem, nebude se ti to chtít to pokaždé otevírat (ikdyž je to jen zmáčknout čudlík a zajet, jednodušší je to nechat stát před barákem a v klidu otevřít dokořán dveře)...

ten glass box není přesně co jsem myslel, ale pro představu...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 23.01.2018, 12:49 | CervinVega
Kazan - a proč to neřešit samostatnou budovou, třeba spojenou s garáží? Máti měla takto ordinaci, pěkně to odclonilo obytný dům se zahradou od silnice, tvořilo to spolus s domem do L takové zákoutí, atrium... jako bonus jsme prakticky nemuseli řešit plot (vpředu 2garáž s ordinací, vzadu dum na hranici pozemku, samo nejaká čast pozemku "obětována")

tyto dveře jsou hodně cool :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 23.01.2018, 12:53 | CervinVega
úplně vidím toho úředníka na stavebním - dobrý den, budeme stavět bungalov... a čelist dolů :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 23.01.2018, 12:56 | CervinVega
a trochu jiná představa o schodišti :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 23.01.2018, 13:01 | KaZaN | Upraveno: 2018-01-23 13:11:47
CervinVega Původní představa byla tak nějak jak píšeš Ty, chtěl jsem dvougaráž za kterou by byl sklad, kde by byly takový ty věci co jen z auta vyndáš a pak zase někam vezeš k zákazníkovi, montážní materiál, atd a z garáže vstup do baráku a hned poblíž vlez do kanclu, kterej by tím pádem nemusel bejt tak velkej, byl by jen na nějakou přípravu/opravu serverů atd tzn nějakej montážní pult a police na zásoby komponent a choulostivějšího/dražšího zboží co bych nenechával v tom skladě za garáží a nějaký pracovní místo. Úplně oddělit práci od bydlení se mi nechce, protože už tak jsem workoholik, kterýho znají doma spíš od vidění, takže bych rád zůstal s pracovnou poblíž rodinnýho života, abych nebyl úplně na samotce, případně po rozvodu :-D . Nicméně s garáží padl i plán na "špinavej" sklad a vše pracovní hodlám narvat do pracovny. Teď když o tom píšu, začínám toho zase litovat... ale máme teď pozemek necelých 900m (zatímco prodávám o kousek vedle 1300m :-D ) a limit zastavěnosti je 25% .
o 23.01.2018, 13:54 | rover (WoodTech)
Unihero - vím o bungalovu kterej stojí na úplně stejném pozemku. Jak převýšení tak tvar.
Jak se dostanu k našim tak ti ho vyfotím, vyřešily to hezky ;-)
o 23.01.2018, 14:08 | CervinVega
Kazan - ad koef zastavenosti, ten bys možná zlomil nebo si nechal dát pokutu? Nějaký sklad se dá vyřešit mezipatrem (ať už hore nebo dole, nevím jak máš výškově pozemek), můžeš si udělat i spojku mezi budovami (za mě opět skleněnou, zvětšuje to prostor, nemusíš svítit, neprší na tebe, na úklid si pořídíš robota na skla)... právě že takto můžeš být doma delší dobu a jen vyběhnout "do práce"... no nesmíš tam pak trávit večery :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 23.01.2018, 14:21 | KaZaN
CervinVega Jako nápad to není špatnej, to je právě to, že my nejsme schopný vymyslet nic zásadně jinýho než to co jsme už někdy někde viděli, potřebujem někoho kdo má na tohle vlohy, zkušenosti a nápady na řešení co bude fungovat, bude praktický a hezký a nebzruinuje nás to. Ta fotky prosklená jakoby z pr.. vypadla naší vernadozinízahradorelxárně, kterou tam taky máma a kdekdo nám ji vyčítá jako zbytečnou drahou místnost k ničemu, přitom mi ji chceme jako předvoj terasy, místnost kam si zalezeš, když smradi okupujou obývák s televizí, místo kde můžeš bejt celoročně ať už venku mrzne, leje nebo svítí sluníčko...jen teda střechu jsme skleněnou neplánovali, už jen nápad přiznat krov nás straší, že je to drahý a hloupý...
S tím koef zasatvěnosti by mne taky zajímalo jak to je, protože kolem jsou baráky co jsou jednoznačně přes limit, takže to si musíš dojít pro nějakou výjimku? Nebo prostě postavíš víc a pak dostaneš pokutu a hotovo? Ale nejdřív musíš dostat stavební povolení ne, to bych ta musel odnést jinej projekt :-D
Mezipatro není kde, čmáráme bungalov, teda jestli jsme Tě pochopil správně. Váhal jsem nad tím, udělat takovej průjezd z boku, kde by se dalo parkovat a z boku v tý "noze" průjezdu udělat sklad aspoň na materiál, ale moc není kde, příjezd máme od severovýchodu a tenhle bok by byl západní a stínil bych si zbytečně barák.
o 23.01.2018, 15:57 | CervinVega
Myslel jsem spis ten sklad jako "na střih" nad/pod tu garaž, udeláš ji vyšší v jednom místě a tam bude ten bordel, beztak nepotřebuješ 2m nad autem a stavař te bude nutit do min. výšky tak jako tak. Zkus zjistit, jestli ti povoli na vyjimku vyssi zastavenost (25% je česká blbost, proto máme tak veliké roztahané satelity, kde bydlí 20 rodin a musíš všude autem).
Doneses to co chteji oni, postavis co chces, nabonzujes se, ze stavebni firma asi spatne pochopila plan a uz jste to nemohli bourat, protoze nemas penize... udelas novy projekt/vykres, dodatecne ti to povoli, dostanes pokutu, zaplatis, vsichni jste happy...
o 23.01.2018, 15:59 | Unihero
rover (WoodTech) : muzes klidne do emailu na hero.petr@centrum.cz
Děkuji
o 23.01.2018, 17:47 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-01-23 17:48:23
Za mě v tomhle terénu vybagrovat, dole pod celým garáže/technická/sklep a nad tím 120 - 150m2 "bungalow". Sice to kopání a kvalitní izolace bude něco stát, ale to zase ušetříš na střeše a obvodovém zdivu garáže extra. Jinak my máme 120m2 bungalow a do 2 dětí je to prostor naprosto dostačující a na uklízení a žití až až... K tomu 60m2 garáže a na zahraní techniku a bordel bohatě poslouží kolna na konci zahrady, kde je vedle i otevřená část na sušení dřeva do krbu. Osobně bych na stavbě změnil jen jednu věc a tou je topení v garáži, kde bych i tam udělal podlahovku (máme jí v celém domě). To vidím jako jedinou chybu za těch 5 let co tu žijem, ale u chce to myslet hlavou a mít představu i o nábytku apod. Pak neřešíš to, že 230V zásuvku máš za gaučem a u TV třeba chybí anténní zásuvka či UTP jako u typovek kde to někdo udělal jen tak od boku.
o 23.01.2018, 18:22 | KaZaN
Tuner#2 a to mluvíš v metrech užitných nebo zastavěných?
o 23.01.2018, 18:43 | Tuner#2
Zastavěných a bylo to cca. Pokud to chceš přesně, tak rozměry domu jsou 10,5 x 19m z toho 10,5 x 12,5m je obytná a je třeba odečíst 375mm obvodové zdivo. Příčky díky dispozici a vazníkovému krovu zabírají minimum.
o 25.01.2018, 11:28 | KaZaN
Tuner#2 tak teď už jsem zvědavej i na tu dispozici...nebo jsi ji tu už někde dával? A jaký máš zdivo?
o 25.01.2018, 11:32 | KaZaN
CervinVega já právě měl strach se jít na tu výjimku ptát, pro případ, že by mi to zamítli, aby si mne pak víc neohlídali :-) Každopádně díky za osvětlení.
S tou garáží to není špatnej nápad, ikdyž mne hned napadlo, že bych ty krámy musel tahat po nějakejch schůdcích, ale tak furt lepší než je nemít kam dát vůbec :-D nebo si nadále platit jinde prostory/sklad/kanceláře.
o 25.01.2018, 11:44 | Tuner#2
Jsem teď na mobilu, večer se připomeň.
o 25.01.2018, 22:06 | Tuner#2
KaZaN: Proběhlo tam ještě pár změn, třeba na ledničku se udělal výklenek a tím se zmenšila spíž, ale jinak to odpovídá: [ Link ]
o 25.01.2018, 22:19 | KaZaN | Upraveno: 2018-01-25 23:33:58
Tuner#2: Dik, jdu to prozkoumat...

Pročetl jsem rovnou celý téma, z problematiky vytápění je mi mdlo, jinak poučný čtení. Jen ten Tvůj půdorys je v bídný kvalitě, moc z toho nevyctu, já studuju i rozměry místností atd,

Mimochodem tu část kuchyň obývák máme skoro stejně i spíž byla tam co u Tebe, ale v aktuální verzi jsme ji zrušili a místo ní je šatna v zádveří.
o 08.04.2018, 15:49 | Unihero
tak jsme ve fázi téměř hotové studie, zatím jsme řešili studii ohledně dispozice domu,
studii umístění na pozemku tu jsem si zatím zakreslil sám, myslím že výsledek se povedl, celou studii pak vytvoří projektant, ale nechtěl jsem ho nechat dělat komplet studii domu ve 3D když jsme nevěděli jak nám vyjde tvar domu.

rozloha 179m2 dům zastavěná (141,3m2) užitná.
rozloha zastavěnné plochy s garáží bude 229m2
musíme mít v UP garáž součástí domu, nejde udělat garáž odděleně.
přikládám foto studie kterou máme, máme tam zakresleno už jen pár drobných změm, projektant se trefil téměř na poprvé, řekli jsme mu svoji představu.

dům 5KK

foto k příspěvku  od Unihero

o 08.04.2018, 15:51 | Unihero
foto půdorysu.

foto k příspěvku  od Unihero

o 08.04.2018, 16:03 | Tuner#2
Když pominu, že mě tyhle rozčleněný půdorysy s chodbou jak na úřadě nevyhovujou, tak hlavně mě zařáží ten krb u TV. Pokud ho budeš opravdu používat nebude jít to dělat nejlépe a kde budeš mít repro na stereo, nedej bože kino? To je v tvé dispozici prakticky nereálné. Jen taková vsuvka na zamyšlení.
o 08.04.2018, 16:16 | Unihero
tak dům musí být podélný jak udává ÚP, narvat 5KK do bungalovu je celkem problém, aby to mělo nějaké rozumné metry, měl to být obdélník, ale chtěli jsme solo toaletu s oknem a tak jsme vykousli takto dům, zase nemusím řešit přístřešek před vchodovými dveřmi, bude tam přesah střechy.
v našem případě nejde udělat chodbu jinak, i když vidíš já si toho nikdy nevšiml a zrovna chodba mě nějak netrápí zrovna.
krb nebude jako primární topení, je tam něco kolem 5 metrů cca, samozřejmě, tohle je střelené odboku ta pozice televize, ta bude na druhé stranně, tady se spíše jedná o dispozice místností.
chtěl jsem řešit dost parkování, umístěním na pozemku to nabídne v okamžiku až 6 parkovacích míst.
o 08.04.2018, 16:38 | Tuner#2
V pohodě, musí to vyhovovat Tobě, já napsal svou zkušenost a mít na 100% předem dané na centimetr vybavení a rozmítění je k nezaplacení. Asi jednu zásuvku nemám plonkovou a mám vše tam kde by to mělo být. Pak se nestane, že já máš na postělí, stolkem, sedačkou apod. Na tohle je dobré myslet hned na začátku. Kdybych dělal elektriku dle projektu, tak mám pomalu všude prodlužky, protože projektanti asi už pomalu neví co je stereo a že TV strčená v rohu fakt není dobré řešení...
o 08.04.2018, 19:30 | DaveX
Tuner#2: hod sem svůj půdorys.
o 08.04.2018, 19:35 | Tuner#2
DaveX: Už tady je: 25.01.2018, 22:06
o 08.04.2018, 21:46 | DaveX | Upraveno: 2018-04-08 22:05:02
Tuner#2: no zajímavé, velký dětský pokoj je super. Ale moc bych se s tím půdorysem do kritiky jiných nepouštěl. Sice tam nemáš chodbu, ale mas tam cosi, co ji nahradí. Jinak po děti je chodba super :)
o 08.04.2018, 22:04 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-04-08 22:05:59
DaveX: Dům bez chodby asi postavit úplně nejde, ale jinak nevím za co bych měl čekat kritiku? A pro děti chodba super? Já nevím, malej si zatím povětšinou hraje u nás a nebo už teď začíná i sám v pokoji, ale dokud ho to baví jsme rádi spolu v obýváku. Na chodě si rozhodně nehraje.
o 08.04.2018, 22:32 | DaveX
Když ke sám, tak asi nemá s kým. My měli chodbu vždycky jako hřiště :D a když to vidím u děti v rodině, tak se to nezměnilo.
o 08.04.2018, 22:51 | Tuner#2
Vzhledem k tomu, že chodba a vstup jsou jediná místa v dlažbou, tak se mu tam ani nelíbí. Lino je lino ;)
o 09.04.2018, 08:52 | DaveX
Tuner#2: Tam asi kritizovat nic nejde, je to úplně normální bych řekl, moderní v dnešní době, obývák s kuchyní, velký, taky to tak mám. Ono moc vymýšlet, konkrétně třeba u mě, nešlo, vzhledem k tomu, že jsme chtěli mít nějaké soukromí vůči sousedům. Každý má jiné požadavky, já třeba potřeboval velkou tech. místnost, která šla na úkor spíže, což mě teď trochu štve :)

Jinak jak jsem dal červeně, tak se mi to zdá jako takový poměrně velký prostor, na to, že to jsou jen chodby, ale kvůli krbu asi v pohodě.

foto k příspěvku  od DaveX

o 09.04.2018, 09:32 | Tuner#2
Ono to možná tak vypadá, ale nic velkého to není. Jo ty dveře (zelený kroužek) tam nejsou jak bylo v projektu, to bylo jen pro stavebko a krb je obehnán takovou tou dětskou zahrádkou s dvířkama, takže je to opravdu chodba normálních rozměrů. Výhoda je krb uprostřed domu, který funguje centrálně i bez nějakých rozvodů.

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 09.04.2018, 09:56 | Only_One
to unihero, když to takhle vidím tak bych zeminu odtěžil a celé podsklepil a udělal velkou dílno garáž , za to ty prachy stojí dát
o 09.04.2018, 11:22 | Unihero
To Only_One: hele každej mě řekl že podsklepení tak velkého domu je něco kolem 1,5-2 mega, pozemek stal 1,6 mega a kdyžtohle s firmou postavím do 6 mega budu spokojený... v dnešní době udělat sklep není jak před 30 lety. Budu nechávat stavět na klíč.
o 09.04.2018, 11:37 | Only_One
Mám barák ve svahu, suterén 50% garáž, přízemí a podkroví a dneska bych dal cokoliv, aby to bylo podsklepený na 100%. ano, stojí to něco, ale když už ten kopec máš a stavíš nahoře, tak se to prostě nabízí to promyslet a zvážit.
Když by se podsklepil modul, aby se využili prefa stropy typové bez podpor a průvlaků, tak to tolik nebude, když koukam na ceny a nějaké rozpočty. SAomzřejmě že 10 firem si za uplně stejné baráky ze stejných materiálů umí napočítat 250% rozdílné ceny.

Nicméně to podsklepení jsou betonové základy, 4 stěny klidně z prolévaných tvarovek, hydroizolace, nějaké drenáže a standardní spodní stavba tož 1,5-2M je trošku dost nadsazené, pokud nedeponujou hlínu za 10kč/kg.... To se mi moc nezdá i na dnešní dobu
o 09.04.2018, 19:31 | CervinVega
Hlavně zkus přinutit projektanta myslet i v jiných tvarech jak krychle a kvádr, protože ta vizualizace připomíná bunkr... ten vjezd a vchod takto musí byt? Jak příprava na frontální útok nebo stoupání k výšinám...
ani jedno nelze otočit o 90st? Nebo úplně šikmo? Fakt to vypadá hrozně nudně, bez nápadu, stačí málo a bude to úplně někde jinde...
o 09.04.2018, 20:30 | crestik
cokoliv mimo obdélník prodražuje stavbu. Já moc nepobírám v jednom patře 2x koupelna a 2x WC a šatnu bych zrušil uplně...ale pokud je to přání majitele, proč ne. Já osobně bych udělal klasické štíty a pokud je sedlová střecha tak vysoká, tak bych uvažoval do budoucna o obydleném podkroví, tedy aspoň přípravu...ale jsem ujetý na takový ten klasický styl chaloupky.
o 09.04.2018, 21:01 | Mr.Scully
Mít garáž u baráku a nemít to propojení vnitřně je zločin proti lidskosti :-D Táhnout nákupy ven z garáže a pak po schodech v dešti nahoru do baráku, to je peklo.
o 10.04.2018, 08:28 | Only_One
no hlavně to není bezbarierové, to bude ve stáří bolet...
o 10.04.2018, 09:55 | Mr.Scully | Upraveno: 2018-04-10 09:55:54
Mně vždycky všichni říkali "udělej si barák tak, aby se ti líbil a vyhovoval ti teď. Neřeš, co bude za dvacet let". A je to svým způsobem pravda. Málokdo bude za 20-30 let bydlet na úplně stejným místě ve stejným baráku. Takže to neřeším. Udělal jsem sice dům částečně bezbariérový (prostě když bude nutnost, tak to bez schodů jakžtakž půjde), ale kdyby to bylo potřeba doživotně, tak se prostě přestěhuju. Stěhoval jsem se za život asi pětkrát, nebude mi to dělat problém pošesté.
o 11.04.2018, 08:43 | DaveX
CervinVega: Každý nemá to architektonické cítění, a hlavně, investice navíc pro nějaké jiné tvary. Já měl od začátku navržený barák, fakt krásný, netradiční, s dynamickými tvary. Bohužel, musel jsem to změnit na klasický L tvar, protože investice by byla +800 000 Kč. A víš co? Je mi jedno, že mi sousedi, kteří bydlí v kostce ze středověku budou říkat, jak je barák hnusný :D mi se líbit bude, až se dodělá vše, co má.
o 11.04.2018, 11:09 | Mr.Scully
Já kdybych stavěl dneska, tak mám kostku, protože každá kravinka, která měla barák architektonicky ozvláštnit, byla třeba plus 400k. Stejně člověk bydlí uvnitř a může mu být ukradený, jak se barák líbí někomu, kdo jen jde kolem.
o 11.04.2018, 11:14 | Tuner#2
Přesně jako oba kluci předemnou, mám klasickej obdélník se štítama a neměnil bych. Všecho jiné jsou peníze a mnohdy ne málé navíc. Když vidím, že mám postaveno za to co jiní mají pozemek, tak jsem velmi rád, že nemáme žádné zatížení hypo apod. "normální" věci dnešní doby...
o 11.04.2018, 17:52 | Unihero
každopádně podsklepovat se nebude, po sklepě opravdu netoužím, to že ponesu nákup po jedněch schodech opravdu neřeším, 8 let na sídlišti to tahám přes celé sídliště, jak vypadá dům z venku je mě vcelku jedno, protože žiju uvnitř a tam jsem se snažil aby bylo téměř všechno, jen ted vím že prostě se nedá narvat do 120m2 5KK bungalov, aby to mělo použitelné místnosti. nakonec jsme skončili na 220m2 i s garáží. pro mě bude vysvobození že zdrhnu z paneláku.
další věc je ta že musíme zachovat podobný styl staveb, pouze 2 typy střech, garáž součástí domu apod... tady kvůli CHKO je ten ÚP opravdu na KOKOS. tady si nepostavíte téměř nikde dům s rovnou střechou apod.
radši zachovám nějakou strukturu než aby to vypadalo jak u kolegy v Lomnici nad Pop. kde je klasika, roubenka, bungalov s rovnou, vysoká kostka a vypadá to opravdu otřesně, nemají tam omezená regulativa tak si tam každej staví co chce.
kostku nám neumožnuje tvar a situace pozemku.
o 12.04.2018, 07:38 | Only_One
Inu chápu tvuj přístup, každopádně přístup jak dum vypadá z venku neřeším, není uplně dobrej. Domek právě má výhodu, že hodně času budeš trávit na zahradě venku, ta přidaná hodnota je právě v tom extravilánu domu a to, aby byl dum hodně dobře promyšlenej z hlediska logistiky, zásobování, přístupu. třeba pohyb s kočárkem, dětma, nákupama jsou ty schody opravdu špatně Tohle jsou všechno body, které když se podcení, je to sice použitelné, ale není to škoda to podcenit už od začátku?
o 12.04.2018, 07:52 | DaveX
No mi se zdá, že lidi jsou v dnešní době strašně pohodlní :D nejlépe autem zaparkovat rovnou u dveří od kuchyně, za kterýma je lednička a spíž. Já to sice tak mít budu, ale u mě se to nabízelo. Popravdě, nikdy mi nevadilo, že nákup odnesu pár metrů od auta domů :D

Takže pozor, máš doma schody a do garáže musíš jít venkem. To je absolutně nepřípustné. Musíš investovat +750 000 a nejlépe udělat výtah, abys nemusel šlapat 10 schodů. Bože..... Klidně může mít cestičku vedle garáže nalevo.

Všichni mojí prarodiče chodí po schodech, a ti co už nejsou chodili až dokonce.

Lidé i u obchodu parkují co nejblíže to jde, prostě těch 10m navíc nezajdou. Místa pro rodiny s dětmi plné a 90% lidí co tam stojí dítě nemá.
o 12.04.2018, 08:00 | Unihero
Musim resit parkovani, nemam kde jinde parkovat pred domem. Ano vedle garaze bude 1,5 m siroka vydlazdena cesta, kvuli napr kocarku, sekacce apod, jen to tady nemam zakreslene. Protoze tohle je kreslene jeste pred posledni studii.
o 12.04.2018, 17:02 | Mr.Scully
Nevím, podle mě člověk staví barák právě proto, aby měl všechno "blíž", aby jako socka v pětipatrovým paneláku netahal šest tašek z Tesca po schodech, načež potká pět sousedů, z nichž se třema si musí zdvořilostně popovídat... Pro mě ten komfort, že vyložím nákup za čtyřku v klidu do vedlejší místnosti, aniž bych tahal deset tašek někam v dešti po schodech, je věc, kterou oproti paneláku oceňuju snad nejvíc. Není to o lenosti, ale o tom, že když už člověk investuje čas a peníze do toho, že něco postaví, tak asi staví tak, aby mu to bylo příjemný a pohodlný, ne?
o 12.04.2018, 17:05 | kiklop32
Takže kdo bydlí v paneláku je socka? :D
o 12.04.2018, 17:29 | CervinVega
“A proč tam máte tamhleto?” - “Já nevím, to tam bylo v projektu, to tam dal architekt...”
... některý architekti jen kreslí stodoly nebo bunkry, vrchol punku je šikmá střecha přetažená i s garáží až na zem (ale většině dojdou v půlce nápadu koule a pak se to tragicky láme tupým úhlem, aby “tam nějak vlezlo”).
Úplně pominu, proč si někdo myslí, že potřebuje mít 5kk (nepotřebuje), vnitřní omlacovanou dveřma bude zažívat majitel, ale hnusnej barák se musí koukat i sousedi .-)
o 12.04.2018, 17:37 | CervinVega
V paneláku bydlí hlavně nesocky, protože jde o nejkomfortnejší bydlení, maximum soukromí, klidu a bezpečí... samo kdyby jim někdo místo jejich sofistikovaného 5+1 na ploše 72m2 nabídl 120qm bungalov 4+1 s garáží, pošlou jej do řiti, protože nemá ani kolárnu, sušárnu, sklep s pletivem nebo výtah s čpavkovým osvěžovačem a galerií... o možnosti se kulturně obohatit ve společných prostorách (zvláště v nočních hodinách) ani nemluvě...
o 12.04.2018, 20:45 | KaZaN
Jak to tak čtu, začínám mít zase slabý pochybnosti o tom, že jsme si ten brloh nakreslili dobře :-D Když počítám i verandu, tak 6+kk, ajajaj :-D
o 12.04.2018, 20:49 | Mr.Scully
Nesmíš dát na jiný :-D Hlavní je, aby se brloh líbil majiteli. Já si za poslední měsíce vyslechl tolik keců... od lidí, co bydlí v něčem, kam bych nedal ani parkovat koně :-D
o 12.04.2018, 21:04 | KaZaN
No jo, ale když já jsem ještě pořád ve stádiu, kdy mne rady zkušenějších zajímají. :-D
o 12.04.2018, 21:38 | Mr.Scully
Jenže tisíc lidí tisíc názorů. Je fuk, jestli se zeptáš na topení nebo podlahovou krytinu nebo střechu nebo patro vs. bungalov. Každej ti odpoví jinak a všichni budou mít pravdu, protože stejně není žádný všemocný a univerzální řešení.

Podle mě je hlavní postavit barák logicky, aby člověk třeba nečuměl na sever, nebyl nalepenej na silnici, nechodil z obýváku do kuchyně přes troje dveře apod. Když se pořeší ta logická stránka, tak ten zbytek už pak nějak dopadne :-D
o 17.04.2018, 19:46 | DaveX
Tak mi už se dělá bednění na věnec, za 2 týdny stropy :)

foto k příspěvku  od DaveX

o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.5793 sekund.