Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Doba analogova ... :)

 o Navštíveno 9866x o
o 02.02.2018, 12:22 | Milhauzz
Neni nad to si udelat radost a poridit si domu solidni zdroj zvuku. Myslim, ze digital ted na nejaky cas upozadim. Podaril se sehnat SL-1210, ktery nehral na akcich, ale v obyvaku. Sice sem za nej dal "raketu", ale na druhou stranu, muzu zacit blbnout s kablama, ext. preampama, prenoskama ...

foto k příspěvku  od Milhauzz



o 02.02.2018, 14:15 | CervinVega
Hm, fajné .-)
o 02.02.2018, 14:51 | pepe689
Hm sem mel doma 2 novy ty raketo-)
o 02.02.2018, 15:18 | Milhauzz
pepe: raketa / neraketa - spis do toho clovek pocita i tu snahu sehnat cernej kus.
o 02.02.2018, 16:46 | Zdeny60
No sorry... :-)
o 02.02.2018, 21:22 | Tuner#2
Co je to raketa? Na Hi-Fi tyhle direct drive gramce zrovna moc nejsou :-/ Za desítku jde koupit Pro-ject s karbonovým ramínkem a slušným pohonem přes řemínek.
o 03.02.2018, 12:29 | Milhauzz
To znamena, ze sem za nej dal vic, nez sem puvodne za gramec chtel dat.

No je mi jasny, ze jak to neni reminkovej predrazenej nesmysl se stokilovym tlairem, ze kteryho trci externi zdroj a stribrny signalovky, tak to ortodoxni hifiky urazi. Vsak ja take nepisu, ze mam nejake hi-fi nebo hi-end ambice.

Ja volil lety proverenou klasiku, hlavne co se tyce mechanicke odolnosti. Mam proste rad veci co funguji, muzu si nastavit vysku zakldany, antiskating (hromada starejch desek) a pritlak na prenosku bez toho, aniz bych musel pouzit srouobovak ci jinej nastroj. Navic mam deti, kde je mechanicka odolnost tak trochu predpoklad, kdyby nahodou :) Uz vidim, jak mala bezi pres obyvak s reminkem a malej s raminkem a hrozne se rezou jak je nahanim :) :)

Koukal sem na na Pro-Jecty v podobne cenove hladine a bal sem se na to shanout, aby mi neco nezustalo v ruce. Jako design maji paradni, ale ze by me to mechanicky a "pevnostne" zaujalo, se rict neda. Ono nazoru na direct-drive ci reminek bude asi tolik, kolik je nazoru jestli naftu nebo benzin. No ja to proste tak nezeru. Chci si jen pustit desku a uzit si ji v ramci moznosti.
o 03.02.2018, 16:17 | Tuner#2
Tak zrovna u Pro-Jectu si nastavis vše co popisujete úplně jednoduše. Navíc to souvisí s použitou přenoskou, takže to jednou nastavis a už na to nesahas. BTW co konkrétně se Tě nelíbilo?
o 03.02.2018, 16:18 | Tuner#2
Jinak chápu, pokud byla priorita odolnost, tak dobrá volba ;-)
o 03.02.2018, 18:47 | Zdeny60
Milhauzz:

neposlouchej kecy. Já mám toto:
[ Link ] :

K tomu Ortofon OM30SE a jako preamp dělený Trichord Diablo. Tato kombinace prošla navíc lehkým tuningem: vhodil jsme trafo ze šasi a umístil jej metr a půl vedle. Zatlumil vnitřek šasi, protože ač nebo právě proto, že je hliníkový, měl jsem v podvědomí možné rezonance. Ramínko umožňuje nastavit všechny hodnoty - včetně bočního vyvážení a bočního úhlu. Jde o edici SME ramínka. No a tato kombinace zvysoka přehraje cokoliv kolem 50 tisíc na současném trhu. Gramofon mi seřídil jistý olomoucky gramo-guru. Odstuu se neboj, tyhle DD umí 70+dB a v praxi je také dosahují.
když dám na talíř placku tzv. panenskou-tj nově zakoupenou od renomované firmy (tím nemylsím Loděnice), pak mi jde brada dolů. Zážitek se dostavuje dnes a denně při poslecu legendárního unplugged koncertu Erica Clpatona v eidic Rykodisc, naví ve verzi audiophil 180gr vinyl. Směle prohalšuji, že ač mám aparát z hodně vysoké kategorie (tím myslím celý řetězec), tak navzdory odsuzovanému DD gramofonu zážitek z LP je lepší, než ze stejného CD (tím myslím vydaného taktéž u Rykodisc), hraného na Lindemann 820S (strojek za 230.000Kč). Holt gramoec potřebuje doboru desku. Nemá smysl hledat kvalitu v nějakých LP od Pantonu ze 70.-80. let, ty nehrála, nehrají a hrát neboud na ničem, i kdyby to byl Tourbillion. Ale dobré LP, zeména v japonském vydání, to stojí za to. Mám něco takového od mé nej kapely (Deep Purple) a to nemá fakt chybu.

Ale ta má poznámka se vztahovala na tu přenosku:-) To vylepši a budeš koukat. Ortofon umí slušné přenosky za ne moc peněz a pokud možno oprosti se od phono preampů project - jsou na trhu opravdu výrazně lepší).
o 03.02.2018, 20:52 | Tuner#2
Neposlouchej kecy :)) OMG...
o 04.02.2018, 08:01 | Zdeny60
Správně, neposlouchej kecy místních rádobyvšehoznalců.
o 04.02.2018, 20:43 | Tuner#2
Tak hlavně, že ty všechno znáš a umíš nejlépe. A úplně nejlepší Hi-Fi na planetě je u tebe doma to už taky víme. Jen je smutné, že na té tvé "keramice" si poslechneš max. ten 180g vynil z japonska, ale běžná tvorba je na tom utrpením... :))
o 04.02.2018, 21:38 | Alig
Hoši nic ve zlým,ale Vy byste si měli dát do držky :-D
Jak jde o foto či muziku,tak po sobě vyjedete jak kocouři :-D
o 05.02.2018, 04:55 | Zdeny60
Jo, já to netrvdím, to tvrdíš ty. Ale furt lepší, než nějaký pochybný BW :-)
Je vidět, že po všem, čím jsi v hifi prošel(aspoň to tvrdíš), víš pořád hovno. A to je smutný a smutnější je, že se snažíš tady někomu radit. To je už diletantství.
o 05.02.2018, 09:36 | schwaboid | Upraveno: 2018-02-05 12:36:22
I já přemýšlím, že bych trochu omladil a pořídil něco novějšího v podobné cenové relaci :-)
Hraju převážně kvalitní plastové desky z časopisu Ogoňok, pro neznalé ruská mutace Ohníčku. Za relevantní rady předem děkuji....

foto k příspěvku  od schwaboid

o 05.02.2018, 12:30 | Milhauzz
Zdeny60: Jasne, poznamku na prenosku beru. Jsem ted v situaci, kdy do toho pomalicku vnikam a sbiram zkusenosti. Taky nechci strilet od boku a koupit prvni prenosku, ktera me ucaruje. Preci jen, nejsem hifik v pravem slova smyslu a mam cely aparat spise na zabavu - rozumej - solidni domaci kino a gramec je jen takovy hezky doplnek, ktery me bud nekam posune nebo taky ne. Uvidime casem...

A jinak jako AliG :)
o 05.02.2018, 12:33 | Davados
Schwaboid:Kam zmizela ta fotka? Taky si pamatuju ty desky jak jsem je vystříhával a cpal jsem je na normální gramec :D myslel jsem,že byli z Vesjolich kartínek o Ogoňoku jsem nevěděl,že jsem taky musel číst :)
o 05.02.2018, 13:10 | Rustapha-659 | Upraveno: 2018-02-05 13:41:53
SL 1200/1210 (dle chuti každého soustruha) je myslím výborná volba.
(Nejen)léty prověřené a spolehlivé železo!
Netuším čím je to osazené teď (vypadá to podle barev jako Night club, což je vyloženě spíš DJská záležitost s poměrně masivním přítlakem (což mě překvapuje,pokud to nebylo hraný v klubech,ale třeba to původnímu majiteli poradil nějakej DJ a tak to bral podle sebe).
Na normální pouštění bych asi zvolil něco decentnějšího. :-)
Přenoska záleží na uchu a samozřejmě taky peněžence.
o 05.02.2018, 14:58 | Milhauzz
Rustapha-659 : vidis dobre, je tam Concord a Ortofon NightClub E. On to tam mohl dat i "bazarnik", kupoval sem to v hifibrno.cz a v supliku mel Technics cartridge s MC prenoskou za uplne jiny penize. No kseft je kseft, ze ano. Ale nemrzi me to, na MC stejne nemam pre-amp.

Kdyz sme u toho, co kdo doporuci za prenosku? :)
o 05.02.2018, 16:13 | Rustapha-659 | Upraveno: 2018-02-05 16:14:05
Milhauzz: aha? Tím se ledacos vysvětluje. :-)
Co doporučit za přenosku? Záleží kolik do toho chceš investovat...Začátek by mohla být třeba osvědčená AT 95E, nebo Ortofon OM2Red za dvojnásobek...obě hrajou slušně,potom už je to všechno spíš metoda POKUS-OMYL,ale to je i v těch dvou prvních případech...Co lahodí slechům jednoho, se druhému nemusí zdaleka tolik líbit.Vyloženě chybu neuděláš ani s jednou. :-)
o 05.02.2018, 17:24 | Tuner#2
Zdeny60: diletanství je to z tvé strany, radíš tady lidem stylem chcete si koupit novou Fabii, je to sračka, kupte si jedině starý 30ti letý Mercedes a stále nechápeš, že jsou lidi co chtěji novou věc, připadně neprahnou to tom úplném Hi-Fi vrcholu světa, který podle tebe máš doma :))
o 05.02.2018, 17:26 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-05 17:27:15
Milhauzz: Ortofon je sázka na jistotu, proto ho taky Pro-ject osazuje v různých třídách do svých gramců. Slušná přenoska poměr výkon/cena je i tohle Sumiko, případně její dražší sestřička Pearl: [ Link ]

BTW: Co to zpracování? jaký model jsi viděl?
o 05.02.2018, 19:26 | Zdeny60
Tunere, chlapče, chlapče. Rmoutíš mě. Opět jis-jako již mnohkrát v minulosti-dokázal, že neumíš číst. Ba co je horší, neumíš ani podchytit myšlenku. Navíc odbíháš od tématu do diskuze o gramofonu motáš debatu o keramických měničích, které s tématem vůbec, ale ani troškičku nesouvisí. Navíc neuznáváš, že v tomhlě případě mám naprostou pravdu, protože můj aparát se svým nemůžeš srovnávat ani omylem a bojím se, že ani mé letité poslechové zkušenosti.
Pokud dobře čtu, tak se navážíš do DD gramofonů. Je vidět, že nemáš ani ánung, o co jde a jaké jsou jejich základní výhody proti těm ostatním, poháněným řemínkovým či podobným pohonem. Ale to je problém vyloženě tvůj, ne můj ani Milhauzzův. MOžná by bylo lepší, kdyby ses do diskuze o gramofonech radši vůbec nepouštěl, protože bruslíš na hodně tenkém ledě, pravděpodobně nemaje sám vlastních zkušeností s něčím, co se dá gramofonem nazvat.
A k tomu starému mercedesu - budeš se divit, právě o gramofonech platí tohle pravidlo asi víc, než kde jinde. Jako znalec všeználek jistě víš, že gramofon byl ve své době doveden k dokonalosti a na hranici technologických možností a právě mezi starými gramofony věhlasných značek najdeš něco, čemus e dnešní produkce ani nepřiblíží. Takže tady opravdu radši starý mercedes o těch, co to kdysi vyráběli, než navoněná dřevotřísková bída. Ale na to tvé znalosti zřejmě nestačí.

A propos, rád bych, kdybys mi mohl obasjnit, proč si na svých Accutonech mohu poslechnout jen japonský vinyl a na nic jiného se to nehodí? Budu vděčen za tvá moudrá slova a rád se, jako vždy, od tebe nechám poučit. Jsem zvědav, co za postulát z tebe te´d vypadne:-)))
o 05.02.2018, 20:35 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-05 20:37:46
Zdeny60: To jsem rád, že tě rmoutím, když ty tady neustále o mě píšeš takové sračky a vlastně tě vůbec nezajímám a moje názory už vůbec ne :)) teda ty to tvrdíš, ale chováš se jinak...

Co jsi dokázal v minulosti? O tom si můžeš znovu počíst zde, myslím že výživné zavzpomínání: [ Link ]

Co se týče gramců, prodal a nastavil jsem jich poměrně hodně, mám zkušenost s DD i řemínkem. DD má výhodu v obsluze, rychlosti náběhu a obvykle ve vypíní při dojetí jehly na střed/automatice. U řemínku to zůstane nekompromisně v závěrečné drážce dokud k tomu někdo nedojde. Tím ale výhody DD končí a všechny lepší Hi-Fi gramofony jsou s odděleným pohonem, aby se nepřenášel mechanický hluk motoru, který je prostě u DD a kvalitního aparátu patrný.

Dnešní produkce je o dřevotřísce? Když už, tak se používá MDF v těch úplně základních a Pro-ject dělá opravdu kvalitní gramofony. Komu by to nestačilo, je tady audio440: [ Link ]

K poslední otázce to je jednoduché. Na tohle téma jsme se taky už hádali :))) Všichni Hi-Fisti včetně tebe tvrdí jak super aparát ukáže dobré a špatné nahrávky. Jeden z mých zákazníků po zakoupení Accuphase prohlásil, že si s chutí pustí 10% CD a zbytek může letět do koše. Pokud je ta tvá keramika tak dokonalá jak jsi tu už taky psal, tak to musí být ještě horší... Ne opravdu takové Hi-Fi doma nechci, neb si na tom chci pustit i hity z mládí ať už jde o produkci z diskoték či vesnických zábav. To si opravdu na špičkovém aparátu nepustím a pouštět si tam jen hrstku jazzu a klasiky? Ne děkuji...


o 06.02.2018, 05:02 | Zdeny60
Díky, že jis našel staré povídání o BW. Jen jsem si vlastně utvrdil názor na ně, který jsem vyřknul před 2 lety - sračky za neskutečné peníze s tím,že řada jiných - i levnějších - výrobců-je s přehledem strčí do kapsy. Nic se nezměnilo jak v levné, tak ultranesmyslně drahé kategorii BW.

Jinak tě opravím - DD gramofony se nepřestaly vyrábět kvůli nějakému technickému nedostatku, ale někdo přišel s tím, že k slušnému přehrání desky stačí cokoliv, co bude točit talířem - a hle - DD šly do propadliště dějin, protože jejich výroba ve srovnání s jinými pohony byla drasticky neekonomická. Nicméně jejich výhod gumičkové pohony nikdy nedosáhly - včetně odstupu, který není lepší, jen srovnatelný. Bohužel.

Ad project - jde o typický produkt dneška - kus dřevotřísky, sice hezky povrchově upravené, ovšem za ceny, které neznají pojme soudnost. A ramínko, které se pyšní tím, že je karbonové, s výrobní hodnotou pár desetikorun, nou koment. Ale jak říkám, odbyt mají a to je důležité. Jenže většina těch, co to myslí s gramofonem vážně, loví ve zcela jiných vodách a co je smutné, za stejné peníze (Mychel a podobné - nevím, jestli název jsem napsal správně, abys mě hned nechatl zase za slovo) a pravověrní LPčákáři jdou úplně jinam....

No a k poslednímu - nemám slov. Člověče, včera jsem si pustil 10000lépes od Omegy z roku 1968 - budeš se divit, ani jsme nedutal. Tak to hraje, ty starej hite. Holt, neslyšel jis, takže nevíš. Ale to ni nezazlívám, třeba tu možnost mít někdy budeš.

poznámka: navíc to bylo z LP :-)
o 06.02.2018, 08:45 | Milhauzz
Panove, vy dva me po ranu bavite. To bezesporu :)

Tuner#2: Hele, nemam tuseni, nejsem ani fanda, ani product manager Pro-Jectu, takze co to bylo za modely, uz fakt nevim. A nemas to uz jedno?



o 06.02.2018, 17:17 | Zdeny60
Já se bavím taky:-)
o 06.02.2018, 19:23 | Tuner#2
Zdeny60: B&W nejsou sračky jen zřejmě jejich příkladná přesnost, dynamika a neutralita nevyhovuje tvému žánru... To ovšem není důvod plivání na tak skvělou značku!!!

Co se týče DD to je dobrá sračka tahle vize... Proč všechny top značky jedou řemínkové pohony mnohdy i s více motorama najednou? U DD bude hluk z motoru vždy výrazně vyšší než u nezávislého motoru, kde se to přes řemínek nepřenese do šasi...

Add. Pro-Ject: Zřejmě vůbec nevíš co nabízí, když tu píšeš neustále SRAČKY o dřevotřísce z které není ani ten nejlevnější model. Laskavě si projdi jejich stránky ať tady alespoň nemeleš takový ho*na...

Takže ty tvrdíš, že všechny nahrávky jsou stejně kvalitní? že není problém si pustit jakýkoliv žánr? To je divný, myslím si opak a naopak mezi nahrávkama jsou obrovské rozdíly a od určité třídy Hi-Fi si prostě některé CD nepustíš ani náhodou a do takové kategorie většina uživatelů rozhodně nechce, protože ráda poslouchá svou oblíbenou muziku...
o 06.02.2018, 19:26 | Tuner#2
Milhauzz: Mě by to ale zajímalo. napřed tady popliveš zpracování a pak ani nevíš u jakého modelu? Pokud to byl nějaký základní model za 5-6tKč, tak když se vrátíme do té bájné doby 30 a více let zpět, tak poměrově k platu si si v té době za to nekoupil ani přenosku. My jsme tehdy dávali jen za šasi asi 2,5tKč v době kdy táta nosil menší měsíční plat... Za ty prachy poměrově dnes má Pro-ject už slušné gramce.
o 07.02.2018, 07:51 | Milhauzz
Tuner#2: Myslim ze v nazvu bylo neco jako rpm four, ten druhej uz si nevzpomenu. Hele, je mi uplne jedno, kolik pred 30ti lety vydelaval tvuj otec :)
o 07.02.2018, 15:41 | Zdeny60
Tuner:
pro-ject sídlí vedli firmy, co pracuji.jejich expozici znám dost dobře. Mají dva tři slušný kusy, zbytek jsou levný dřevotřískový plečky za low cost. na tom se nic nezmění. Slušný gramec vypadá fakt jinak - VPI, apod. A taky setsakrajinak hraje.
Ty znbáš asi taky jen low cost sračky z toho vašeho kšeftu, proto o tom furt meleš.

No a BW? liška chválí svůj ocas. Ano, BW má dobré bedny, ale nijak nevybočující z průměru kategorie. Dokonce ani šneky nejsou žádný zázrak - vztaženo k ceně. SOučasné modely zvukově nehodnotím, protože tuto firmu jsem již definitivně uzavřel- co se mi nelíbí vzhledové, by mohlo hrát sebelíp, ale doma bych to nesensl. A bohužel, BW dělá fakt ultrahunusný bedny.

nechápúu, proč se mi snažíší vnutit slova, která jsem nikdy neřekl. Jasn, že mezi zvukovou kvalitou nahrávek je propsatný rozdíl a taky to podle toho propsatně zní z jakékolvi DOBRÉ sestavy. Pokud je setava shit, hraje to blb+ě furt a nepomůžou jí nahrávky ze zlata. Tak to je, protože kde nic není, ani smrt nebere.

K těm Alesis Monitor Two - čekám na tvoje logické odůvodnění, proč jich d nedávna byla plná profi studia věhlasných značek, a nebyly tam tvoje boudy. Co za tím bude?

Ono možná máš zafixonaje zvuk z nějakéch komerčních značke typu Denon, Yamaha či Sony a podo. A v tom asi bude zakopanej pes. Proto ti nabízím, až pojedeš kolem nás, klidně se zastav a rád tě nechám poslechnout ty mý keramický šity a starej DD gramofon. A pak mi řekneš pravdu.
o 07.02.2018, 15:46 | Zdeny60
O těch gramofonech - pokdu bych měl volil mězi čímkoliv od PJ a něčím jiným, tak neváhám ani vteřinu.

[ Link ]

Za super cenu stroj, na která PJ nikdy nedosáhne - protože nemůže použít UNPV ramínko. Jistý nejmenovaný dovozce značky PASS z Prahy (naní už to dováží kamarád z Kopřivnice) tento gramofon má dlouhá léta a jeho zvuk dodnes v uších. Tak má hrat slušný gramec.
o 07.02.2018, 17:13 | Tuner#2
Milhauzz: Ty woe, hlavně ze sebe nedělej druhýho Zdědyho... Plat mýho táty je nepodstatná informace. Podstata byla v tom, že pokud jsi viděl něco s prodejní cenou do desítky v současné době, tak za tu cenu přepočteno na ty vaše bájná vintage audio léta nepořídil ani přenosku. Chápeme??? Navíc by mě zajímalo, co i na tom primitivní Debutu (žádný four neznám) od Pro-Jectu je mechanicky špatně? Opravdu...
o 07.02.2018, 17:53 | Tuner#2
Zdeny60:

1. Když seš tak neschopnej a ještě neznalej problematiky, tak tady jen základní filtr výrobků Pro-ject ukazuje gramce, které jsou srovnatelné a nebo i lepší než to co zde prezentuješ. Hned na první stránce je 18 (slovy osmnáct) modelů: [ Link ]

2. I základní Debut není z dřevotřísky!!! nýbrž z MDF. Vedle v tématu mě chytáš za pysk a tady si pleteš diametrálně jiné mareriály, které mají i jiné mechanické vlastnosti... A i přes mé upozornění chybu opakuješ. Zřejmě ty moje posty ani nečteš...

3. Bowers & Wilkins je špičková firma a dnešní produkce je zvukově zcela někde jinde než bezmála 30ti letý Nautilus, který je dávno několikrát překonaný a udržují ho jen jako firemní "pomník". Třeté série D800 D3 je proti němu zvukově zcela někde jinde. Série D800 S3 je designový skvost, který se možná starci ze Šumperka líbit nemusí, ale já neznám moc reprosoustav, které jsou hezčí...

4. Rozdíl mezi nahrávkama je propastný, na tom se tedy shodneme. Ten rozdíl je patrný i na levnější aparátu, ale je určitá kategorie kde se to láme a ty top aparáty prostě ty špatné nahrávky přehrají tak, že je to pro posluchače nestravitelné!!! Několikrát za těch 15let co jsem to dělal ověřeno na lidech. Když jsem jim tam pustil cokoliv od Chesky rekords, DCC, Telarcu, Deutche gramophon apod., tak slintali, ale nakonec to vždy skončilo druhou návštěvou s donesením vlastních CD a mnohdy odcházeli s úplně jiným aparátem než který si v prvním kole vybrali.

5. Asi už senilníš, ale už několikrát jsem tě tu psal, že jsme na začátku byli opravdu velké studio a několikrát jsme v Plzni dělali oblastní výstavy od dovozců jakožto byl p. Žaloudek, p. Kalina (ano i PASS labs jsme tady měli...). Nedělej ze mě prodejce Sony z marketu, tím jsme opravdu nebyli i když třeba ES řada na sklonku 90 let patřila v CD přehrávačích ke špičce s tím jejich obráceným mechanismem...

6. Gramec z Tvého linku bude mít dost pravděpodobně taky šasi z MDF když už jsme u toho... Víc asi nemá cenu řešit viz. bod 1 ;)

Alesis řešíme jinde ne? Nebo už i to zapomínáš???
o 08.02.2018, 10:26 | Milhauzz
Tuner#2: covece, co v hlave neni, to tam nenajdu. Nemuzu ti poskytnout faktickou odpoved. Musis se s mirit s tim, ze jsem clovek, co jedna nekdy i srdcem a ne porad hlavou (snazim se tak odporotit od IT sveta). Jednal sem pri rozhodnuti emocionalne. Kdyz me neco na prvni pohled neokouzli/nepresvedci, tak aninepremyslim kolikrat proc. Uz to neres a furt se dokola neptej. Na otazky tohoto typu "a co se ti na tom nelibilo", ktere se opakuji, mam manzelku :)

A prosim, torchu se nad to povznest :)
o 08.02.2018, 16:19 | Tuner#2
Milhauzz: Mě vůbec nezajímají tvoje rodinné problémy se ženou :)) ale pokud někdo napíše:

"Koukal sem na na Pro-Jecty v podobne cenove hladine a bal sem se na to shanout, aby mi neco nezustalo v ruce"

Tak by mě zajímalo vysvětlení, protože je to jedna z firem na kterou můžeme být v dnešní době v ČR hrdí a která dělá slušné věci... Samozřejmě je tu i low cost kategorie a tak mě zajímalo co konkrétně se tě nelíbilo... Bohužel se to asi nedozvíme, takže to spíš beru jako bonmot, jen aby jsi byl před Zdenym zajímavej :))
o 08.02.2018, 16:23 | Milhauzz
Bude ti muset stacit odpoved, ze i kdyz maji design krasny, zda se mi krehky.

Zajimavej? Pobavils :) ... mel by sis precist Ctyri dohody a hlavne sekci "nedelejte si zadne domenky".
o 08.02.2018, 16:39 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-08 16:39:30
Milhauzz: Čtyři dohody jsem viděl nedávno v TV v podání Jaroslava Duška a jinak to bylo napsáno s nadsázkou...

... proto i ten smajlík.
o 08.02.2018, 18:04 | Zdeny60
Podívej se, tunere, hádat se s tebou určitě nebudu, protože tě mám fakt v patě. Sežral jsi veškerou moudrost světa a musíš to mít těžký s tím žít. Ale jednot i povím přesto: MDF = dřevotříska - na tom nic nezměníš, jen vyráběná jinou technologí. Základ je stejný - dřevní piliny a vláknina. Takže materiál bychom měli vyřešený. Hlavně mě prosím tě nepoučuj, co MDF znamená. Takže zde rozdíl nula-žádný.

Tvůj linka na PJ mi ukazuje zajímavost:
[ Link ]

Rameno Ortofon. - takže opět o ničem. Cena vyšší než u mého linku, navíc za nevlastní patent a technologii. Takže znovu o ničem.

A konečně tvé modly BW: firma je stará a kdysi měla zvuk. A dařilo se jí. Bohužel dnes je za zenitem a aby ustála ekoinomický tlak, velkou míru své produkce si nechává dělat v asijksých zemích. Pokud něco zvukově stojí za to, pak modely od Gyia díky tomu, že šéf konstruktér se na to už nemohl dívat a založil si vlastní firmu - a zvukově samosebou BW strčil do kapsy. Od BW jsem slyšel téměř vše mimo současný hnus (myslím tím tu generaci, co se nyní prodává a ani neznám její názve, protože-jak jsem psal-co se mi nelíbí ani vzhledem, mě nezajímá). Tím "vše" od BW myslím vyšší modely řady Matrix (všechny od A-Z), dále Nautily, D, D2 a věř, že v porovnání s například Wilson Beneshc, Dynaudio a dalšími, totálně propadly. Slyšel jsem je v reálných bytech i ve studiích a to včetně zahraničí, kde jsem dost dlouhou dobu pracoval.

Ad to "velké plzeňské studio" pokud je to to, co kdysi bylo nedaleko Kontíku (asi 10 minut pěšky, kousek od nějaké hlavní třídy těsně pod rohem křížení s jinou, kde jezdily tramvaje), tak tam jsem v letech 95-2004 (plus mínus, aby s mě zase neosočoval) chodil téměř pravidelně a vrchole všecho byly jakési elektrostaty, na kterých se mě marně snažili vnutit Floydy. Nic jiného jsem v tomto studiu, jehož jméno si opravdu už nepamatuji, nikdy neslyšel. Takže tak "velké" to studio bylo. A věř, že při svých cestách jsem měl stidai dopst dobře zmapovaná. Ale ty jis asi pracoval jinde.

Ad řada ES od SOny - nějak se napamatuji, že by Sony mělě revers mechaniku. To byl Pioneer, jen takj mimochodem. POkud tím ES, co bylo dostupné tady myslíš ES779, tak ta měla mechaniku normální - měl jsem ji totiž léta doma. Ale Pioneer např. PD-95, který jsem léta také měl, ji mělo obrácneou. A jiný model se u nás od SOny v řadě ES oficiálně neprodával- tož tak. le je možné, že to víš asi zase lépe než já-já se nechválím, že mám patent na ropzumu, stačí, že ho máš už ty.

A propos, 779 byla zvukově docela propadák, to jen v naší bolševické kotlině z ní byli lidi auf - aby taky ne, když mohli za desítku čuchnout jen k MC901/902.

A jako poslední - můj nick je Zdeny - zásadou slušných lidí je zkusit to rozdejchat, nesnaž se být za každou cenu vtipný. SPíš to svědčí o tvé ubohosti a narcisovství.

No když to máme pěkně pohromadě, tak studia s BW na světě josu a je jich celá řada. To ti nezpochybňuji. Ale taky je neméně dlouhá řada těch, co jao odposlechy používá Alesis a dokonce od Alesis má i zvukovou techniku (když jis takový znalec, tak is občas prhlídni booklety svých CD a tam se možná dočteš, kolik aparátů od Alesis bylo vbyužito k pořízení záznamu...)

Tak to by bylo zhruba vše.

o 08.02.2018, 19:47 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-08 23:19:41
Zdeny60: Já nevím kdo z nás sežral té moudrosti více, evidentně podle tématu vedle ty, když víš jak hrajou moje bedny a že Alesis jsou lepší. K tvé smůle jsem je měl v jedné místnosti a prostě nemáš pravdu!!!

Tvůj nick Zdeny jsem zkomolil schválně a od někoho kdo o mě píše jako i vidlákovi ze slámova tady nějaké kázání fakt sedí :))) Začni napřed u sebe, pokud nechceš aby někdo použil to co píšeš ty...

NE!!! MDF je zcela jiný materiál než dřevotříska!!! Opět píšeš o něčem o čem ani netušíš jaké to má vlastnosti. Z hlediska rezonancí a pevnosti je MDF zcela někde jinde jak DTD!!! Doprdele když to neznáš, najdi si o tom alespoň něco na netu ať nejsi příště za blbce:
DTD: [ Link ]
MDF: [ Link ]

Co se týče Bowersů, tak snad raději NO COMENT co píšeš za sračky... Pokud Matrix hrál dobře a teď to jde do kytek, tak seš fakt hluchej. Ten vývoj je sakra znát a nová řada D800 S3 je na míle daleko původním Matrixům... Navíc výroba vyšších řad je stále v Anglii, nižší řady dělají kabinety ve skandinávii (montáž následně v Anglii) a pouze nějaké life style modely a základní řada jsou vyráběné v "číně". Moje základní řada je Made in England překvapivě. Opět píšeš o něčem o čem nevíš zhola nic!!!

To jsi byl na návštěvě v Inelu a tam jsem dělal první rok. Dalších 15let jsem dělal ve zcela jiném studiu, ostatně fotky našich poslechovek jsem dal vedle...

Ano, řada ES od Sony měla obrácený mechanismus posunu. Opět a zase ukazuješ jak NIC nevíš!!! Laser byl na pevno a pohyboval se unašeč s CD. Navíc těch Espritových modelů ohromná spousta a ejhle i já jsem je u nás prodával...

[ Link ]

Když to tak shrnu, lžeš snad ve všem co jsi napsal a ukazuješ, že o tom fakt NIC nevíš... Ani jednou neukážeš fakta a doufám, že na moje odpovědi konečně taky v bodech odpovíš, protože tvoje reakce vedle je je óda na tebe samotného, ale reálná odpověď nikde...


o 08.02.2018, 19:52 | Tuner#2
Tady ta tvá Čína :-)

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 08.02.2018, 20:01 | schwaboid
10:0 pro Tunera :-)
o 09.02.2018, 06:16 | Zdeny60
Dřevotříska - jedno jaká (zdali MDF či HDF, incl. té nábytkářské obyčejné ) je prostě jen lisovaná dřevěná vláknina. ostatní materiály - kompozity. Chápeš???

Ad obrácený mechanismus: Pioneer - laser nahoře. To, jestli se posunuje laser, není obrácená mechanika. CD se dávalo pořád potiskem NAHORU, chytrolíne:-))) To je obejv, co???

A teď mi ukaž, kde píšu, že D3 dělá v Číně? Vždyť ty jsi zase nepochopil, co píšu - já píšu, že ČÁST své produkce = ne celou produkci. Opět jsi se netrefil.
o 09.02.2018, 07:38 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-09 07:41:55
schwaboid: :))

Zdeny60: Opět si vypíchneš jen co potřebuješ, místo aby jsi to okomentoval kompletně...

Dřevotříska je jen jedna jediná... Už názvu je tvořena z třísek a má různou hustotu ve středu a různou na krajích a označení je DTD. Má zcela jiné vlastnosti jak MDF, která v sobě NEMÁ žádné třísky a má naprosto homogení strukturu, dá se do ní frézovat, má vyšší pevnost a úplně jiné mechanicko/akustické vlastnosti...

Podle tvého "znaleckého posudku" je teda vlastně ocel a hliník jedno a to samé!!! Je to KOV!!! že jo :))) Sakra, říkám nedělej ze sebe blbce a ty místo sklopení uší tomu ještě nasadíš korunu...

Co se týče Sony, píšu: "ES řada na sklonku 90 let patřila v CD přehrávačích ke špičce s tím jejich obráceným mechanismem..." Obrácený mechanismu posuvu!!! Zcela běžně se posouvá laser po kolejnicích a CD se jen točí. Sony příšlo s mechanikou, kde laser je na pevném místě a točí a posouvá se CD. Tys to evidentně neznal a ještě jsi tvrdil, že Esprit se u nás neprodával. Na opak tyhle CD přehrávače byli ikonou...

Obrácenou mechaniku (nikoliv mechanismus) dělal Pioneer kde se CD dávalo vzhůru nohama na talíř jako u gramce, ale jinak mechanismu byl úplně stejný. CD se jen točilo a posouval se laser, takže jako u klasiky...

Moje řada DM603 S3 je nejnižší řada mezi reprosoustavama a odkud je vidíš na fotce!!! Jasně, nějaké plastové vestavbové repro do stropu, sluchátka, Zepeliny, apod life style systémy jsou z "číny" (mám pocit, že správné místo je Malaysie,ale nevím to na 100% tak to nebudu psát jako dogma). Takže opět o tom víš hovno jen umíš špinit něco o čem víš prd...
o 09.02.2018, 07:53 | Milhauzz
Tak ja po ranu nevim, tezky off-topic plny intelektualni onanie...

Nu, vcera sem poslouchal Ray Charles z LP, k tomu pivo, uzil jsem si to a bylo mi uplne jedno, jak to hraje, protoze ten jeho hlas, to je blazam na dusi...
o 09.02.2018, 08:02 | Tuner#2
Milhauzz: Jedno? jedno je kolečko od trakaru... Podle mě není jedno z čeho je šasi gramofunu a je dost podstatný rozdíl v DTD a MDF. Ostatně do DTD by ani nezafrézovali motor, ložisko apod.

Jinak já včera sjel R.E.M. pěkně z telefonu v 24/192kHz a pecka. Kam se hrabe CD :))
o 09.02.2018, 08:18 | Milhauzz
Prehravej si to klidne z kalkulacky, ale nevytrhavej muj nazor z kontextu. Ja se tu o sasi gramofonu absolutne nevyjadruju.
o 09.02.2018, 10:05 | KaZaN
:-D Milhauzz :-D ležím pod stolem... z kalkulačky tvl :-D ale jinak tady tu osvětu hltám statečně ;)
o 09.02.2018, 14:22 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-09 14:23:34
Milhauzz : To je jedinej zdroj z kterého to moje Yamaha přehrát neumí :-)

Jinak ty tady píšeš že jsme OT, ale přitom to zcela souvisí s diskuzí a materiálem používaným na šasi gramofonu.
o 09.02.2018, 14:35 | Milhauzz
Budu taky hnidopich, chces?

Souvisi to akorat s tim, jak se tu bavite o tom, jak ten druhej vi hovno.
o 09.02.2018, 14:52 | Tuner#2
Aha tak to jo... O tom kolik toho kdo ví si tady může každý udělat obrázek sám... Já nebyl ten kdo plive na něčí výrobek a ve finále ani neví na co ;-)
o 09.02.2018, 15:05 | Milhauzz
Ty bys byl nejradeji, abych si koupil tebou milovany pro-ject a pak bysme se placali po ramenech ze :) A rovnou sedet jak opice v kruhu a notovat si, tuuudle.

Hele, to ze ty si myslis, ze ja na neco plivu, i kdyz to tak neni, je tvoje pravda. Myslim, ze pokud staci rict, ze se mi neco nelibi, tak se mi to nelibi. Nemusim mit k tomu exaktni elaborat a hledat detaily. Tobe se pro-ject libi, me ne. Dokazes to pochopit? Asi ne, jen budes rejpat a honit slova, abys mel za kazdou cenu posledni slovo.

Kolik kdo toho vi ...jak si psal rozdil mezi DD a reminkem: ze u reminku to nekompromisne konci v zaverecne drazce, dokud k tomu nekdo neprijde. Tak mi vysvetli, jakto ze sem mel reminakc full-automat a ted mam DD full manual.

Mimochodem, jaky mas ty doma gramofon?
o 09.02.2018, 15:18 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-09 15:19:14
Ne nemusíš si kupovat Pro-Ject a ne není to jediná značka co znám a preferuju.

Jinak co se tyce reminek /vs. DD. Jo najdou se i automaty, ale to je další věc co do světa Hi-Fi nepatří. Drtivá většina je s manuálním ovládáním ramínka a motoru.

Já žádný, neholduju tomu.
o 09.02.2018, 19:34 | Zdeny60
Zdeny60: Opět si vypíchneš jen co potřebuješ, místo aby jsi to okomentoval kompletně...

Dřevotříska je jen jedna jediná... Už názvu je tvořena z třísek a má různou hustotu ve středu a různou na krajích a označení je DTD. Má zcela jiné vlastnosti jak MDF, která v sobě NEMÁ žádné třísky a má naprosto homogení strukturu, dá se do ní frézovat, má vyšší pevnost a úplně jiné mechanicko/akustické vlastnosti...

JE TO FURT JEN LISOVANÁ DŘEVNÍ VLÁKNINA. NIC VÍC. PROTI TOMU STOJÍ UHLÍK, PLNĚNÉ KOMPOZITYX A DLAŠÍ HI-TECH MATERIÁLY.

Podle tvého "znaleckého posudku" je teda vlastně ocel a hliník jedno a to samé!!! Je to KOV!!! že jo :))) Sakra, říkám nedělej ze sebe blbce a ty místo sklopení uší tomu ještě nasadíš korunu...

Co se týče Sony, píšu: "ES řada na sklonku 90 let patřila v CD přehrávačích ke špičce s tím jejich obráceným mechanismem..." Obrácený mechanismu posuvu!!! Zcela běžně se posouvá laser po kolejnicích a CD se jen točí. Sony příšlo s mechanikou, kde laser je na pevném místě a točí a posouvá se CD. Tys to evidentně neznal a ještě jsi tvrdil, že Esprit se u nás neprodával. Na opak tyhle CD přehrávače byli ikonou...

NEZNEAL, JEN JSEM MĚL 2 X 779 (JEDNOU ČERNOU, DRUHOU ŠMAPŇA), MALAMUTE. OBRÁCENÁ MECHANIKA JE MECHAHNIKA VZHŮRU NOHAMA, TY ZNALČE A TU MĚL PIONEER. TEN JSEM MĚL TAKY - PD-95. OPĚT JSEM TO NEVĚDĚL.

Obrácenou mechaniku (nikoliv mechanismus) dělal Pioneer kde se CD dávalo vzhůru nohama na talíř jako u gramce, ale jinak mechanismu byl úplně stejný. CD se jen točilo a posouval se laser, takže jako u klasiky...

Moje řada DM603 S3 je nejnižší řada mezi reprosoustavama a odkud je vidíš na fotce!!! Jasně, nějaké plastové vestavbové repro do stropu, sluchátka, Zepeliny, apod life style systémy jsou z "číny" (mám pocit, že správné místo je Malaysie,ale nevím to na 100% tak to nebudu psát jako dogma). Takže opět o tom víš hovno jen umíš špinit něco o čem víš prd...JEN TI VRACÍM, A VIDÍM, ŽE JSEM TREFIL DO ČERNÉHO. AD TA KERAMIKA, RÁDI TI TO TU U NÁS NA DÁLNÝM VÝCHODĚ UKÁŽEM A PAK MŮŽEŠ MUDROVAT. ONO GRAFY ZŘEJMĚ NESJOU VŠECHNO, I KDYŽ ŘADA MĚŘENÍ SE DNEŠ DĚLÁ DOMA A NENÍ TO ŽÁDNÁ VĚDA. A LADIT SE DÁ TAKY DOMA. NAKONEC HOZENOU RUKAVICI JIS DOSTAL.

AD ŠASI - SLUŠNÝ GRAMEC MÁ MOTOR MIMO. TAKŽE NENÍ TŘEBA NIC NIKAM FRÉZOVAT:-)

POSLEDNÍ BOMBU NEKOM,ENTUJI- ZVUK Z TELEFONU PŘEDČI ZVUK CD - VLASTĚN ANO, TU TVOJI SRAČKU ASI JO. TAKOVÝ PŘESNO PŘES BT - TO JE LAHODA, PANE JAHODA:-))) HIFISTA PROMLUVIL:-)))

JOJO, AUTOMAT GRAMOFON DO HIFI NEPRATŘÍ, ZATO TELEFON JE TAM JAKO DOMA. DOBE JDE DO PRDELEL, TO ŘIKÁM UŽ DLOUHOU DOBU. JEŠTĚ MĚ ZKUS NAMLUVIT, ŽE MP3 HRAJÍ LÍP JAK DSD A MĚ FAKT Z TEBE UŽ RANÍ, EXPERTE:-))) ROFL POD STOLEM:-)))

HELE, NECHCI TI RADIT, ALE MĚL BYS NĚKAM ZALÍZT, PROTOŽE SE TI TA DISKUZE FAKT NEDAŘÍ.
o 09.02.2018, 20:23 | Tuner#2
Zdeny, Zdeny...

Koukám, že teda ocel a hliník je teda dle tebe taky jedno a to samé... Hmm pan znalec se pozná...

Já psal obrácený mechanismus a ne mechanika!!! To je rozdíl, mělo to obrácený mechanismu posuvu, který byl přesnější než krokový posun laseru. Pioneer měl obrácenou mechaniku, ale to už jsem psal v předchozím postu, stačí číst...

Co mě jako vracíš? jako že neznáš kde se vyrábí B&W a jen tu třepeš blbosti? OK, dál to nemá cenu řešit, své neznalosti jsi už ukázal...

Gramce s motorem mimo a dokonce třeba se třema motoroma pro kompenzaci chyby v rychlosti jsem už popisoval tady: 06.02.2018, 19:23 OPĚT STAČÍ JEN ČÍST a nebýt zahleděný do své neznalosti problematiky...

Z telefonu je to to samé co ze sítě. Přenost je přes datovou síť ne přes žádné BT jak OPĚT MYLNĚ PÍŠEŠ...

Navíc jsem přehrával záznam v 24bit/192kHz, takže zcela logicky to bylo lepší jak 16bit CDčko.

O MP3 tady tady trolíš jen Ty, fakt ubohost, to mě jako mělo schodit??? TY WOLE POD TÍM STOLEM SE VÁLÍM TEĎ JÁ :))))

Nemám pocit, že se mě něco nedaří, zatím co tvá reakce to sračka a lež!!! ;)
o 10.02.2018, 09:21 | Zdeny60
Honzo, Honzo,

nedělej prosím ze sebe šaška. Poukazování na rozdíl v oceli a potažmo jiném kovu ukazuje jen na to, že ti dochází prach.

O puioneeru jsem psal první já, a to o modelu PD95, který jsem léta vlastnil. Tam je OBRÁCENÁ mechanika, nebo mechanismus, stačí si vybrat , slova jsou totiž synonyma v TOMTO DANÉM případě. (Já zase, aby be nechytal za slova, že mechanikamůže být třeba vědní obor či disciplína, když už tedy chceš slovíčkařit).

As BT - si právě dávám do souvislostí s dnešní dobou tak, jak všemožné hraní z jakýchkoliv veřejných úložišť /Tidal atd...) To už nemá s tím pravým hifi pranic společného, protože to pravé hifi bylo založené mj, i na strojích, ze kterých se donedávna hrálo. Máš pravdu a tu ti neupírám, že síťový přenos z jakéhokoliv čipu (zase mě nechytej za slovo ať je v telefonu, či streameru či NUC a pod.) je běžný a obvyklý, ale opět tohle už není hifi - to je spíše využití možnostíé dnešní PC techniky. JInak aby sis nemyslel, že u nás tato technologie není, tak je dokonce u mě doma:-)) Hraju OBČAS taky z PC do DAC a zesilovače, takže můžeš zůstat v klidu. Ale za hifi to rozhodně nepovažuji.

Ad ty tvý BW - nevím, proč tu s nimi furt operuješ. Ničím nezujaly, navíc jsou hnusný, a teď dostaly poslední ránu těmi strašnámi sokly.
Možná tě zklamě to, že BW si obykle kupují lidi VÍCE jako dyzajnový doplněk do ultrahnusnýcgh interiérů, než jako NÁSTROJ JAKO POSLOUCHÁNÍ HUDBY. Ono totiž jich mezi hifisty není moc. O čem to svědčí? O tom, o čem jsem už psal - prostě průměrný zvuk na velké peníze. Zy jejich peníze totiž lze pořídit daleko lépe hrající soustavy. A navíc takové, které v noci majitele nestraší, tedy takové, které nejen že lépe hrají, ale dá se na ně s radostí pohledět.
o 10.02.2018, 10:18 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-10 10:21:45
Šaška a hlupáka tady zatím ze sebe děláš ty...

Pokud tvrdíš, že DTD a MDF je jedno a to samé, tak já se stejnou logikou můžu tvrdit, že ocel a hliník je taky jedno a to samé. Je to přece KOV stejně jako ty tvršíš, že to je dřevní vláknina (což je nota bene pěkná hovadina...).

Obrácený mechanismu jsi u Sony NEZNAL a tvrdil jsi jak se u nás NEPRODÁVALO. Stačí si projít téma od začátku, teď se tu svou nezlalost snažíš jen zamaskovat nějakým slovíčkařením :))

Hraní z uložiště je dnes napak to největší Hi-Fi, už před lety na to přešli lidi kolem p. Petříka a se správným obsahem 24/192kHz či DSD to prostě přehraje cokoliv. Jasně, můžeš si koupit SACD přehrávač za cenu auta a do toho rvát disky za 600 - 1000,- ale tuhle cestu už moc lidí nevolí... Jasně budeš opět oponovat jitterem, rušením a já nevím čím jiným, ale s kvalitníma hodinama v DAC je to už dávno vyřešené. Vzhledem k tomu, že taky píšeš něco o bluetooth, tak v tomhle tě ujel silně vlak...

Moje B&W nejsou absolutně předmětem v téhle diskuzi, ale vedle. Já jsem jasně napsal s čím vším je srovnával a proč jsem si je vybral a proč jsem s nima neustále spokojen. Dokonce jsem vysvětlil i ty podstavce a jejich funkci...

Vzhledem k tomu, že pliveš na jedny z nejkásnějších reprosoustav na trhu: [ Link ]

tak nečekám, že to pochopíš. Ostatně jak můžou vypadat ty tvé keramiky stlučené z dřevotřísky (když je to vlastně to samé co MDF :)). To bude zcela jistě vrchol krásy a designu, když jsi je ani v jednom tématu nevyfotil...

Mám pocit, že téma design je hodně individuální záležitostí a je to věc vkusu každého majitele.
o 10.02.2018, 12:24 | Zdeny60
Nevykrucuj se, stejně ti to nepomůže. Obrácená mechanika byl pojem terminus technicus od jakživa ve všech odborných publikacích byl vždy spojen s Pioneer. Tečka.

Ad hudba z PC - tu neodsuzuji, sám to mám, ale není to to pravé hifi, které je od dávných časů spojeno s krásnými stroji. Nevím, co ej na šedé kysně PC krabici DAC krásného. O tom, zdali PC přehraje nebo ne zvuk z dobrého CD/SACD by sed alo dlouhou dobu polemizovat. Jenže to tak jednoduchíé ení, takže do této debaty se zatáhnout nedám. Shrnu to stručně - znám kupu dobrých CD/SACD, které přehrají PC a naopak. Výhoda u PC j zásadní v tom, že ti odpadnou starosti, kam s nosiči.

KDyž slovíčkaříš, tak keramiky stlučené z dřevotřísky nejsou, to je jen ta ozvučnice. A abys měl radost, tak je z HDFB, je skolíkovaná a slepená:-)Proto každá bedna váží 92 kg:-)
o 10.02.2018, 12:26 | Zdeny60 | Upraveno: 2018-02-10 12:27:45
Stealth:

[ Link ]

Tady je máš.

Inspirace zde:

[ Link ]
o 10.02.2018, 12:31 | Zdeny60 | Upraveno: 2018-02-10 12:33:44
Jinač tohle je jeden z těch tvých "kouzelníků".
[ Link ]
Nick ARETAX - snad se nebude zlobit, když semdám odkaz na jeho tvorbu. Tohle, milý hochu, to je to pravé hifi. Kdeže nějaký obludy od BW... K smíchu!

A kdybys tuto setsvau slyšel (což já ano a ne jendou), tak pak bys přijel domů a svý boudy bys rozštípal a spálil a zesilovač bys zahodil do popelnice. Včetně toho tvýho telefonu... Toto je HIFI s velkým H.

A jen detail pro nevěřící - home made. Lak, že takový nemá ano FS a k tomu vybíráná prvojakostní dýha, precizně spasovaná, no prostě bedna v komerční třídě za bratru 1 milon korun. Minimálně, ne li víc.

Nakonec, příběh těchto beden si můžeš přečíst ve vlákně a zymslet se, co vlastně doma máš a čím tu už dva dny prudíš:-)))))
o 10.02.2018, 13:05 | rover (WoodTech)
Tvl. Kde na ty elaboraty berete čas .......
o 10.02.2018, 21:04 | Tuner#2
OK, takže to uzavřem... Dle tvé terminologie:

Hliník je to samé co ocel, protože obojí je kov...

Obrácenou mechaniku dělal Pioneer, protože tys neznal obrácený mechanismu pohonu od Sony...

Z HDFB? Co to je za materiál, ani google to nezná, respektive prvních 5 odkazů blbost a dál jsem nehledal...

Milión odkazů kde si kutilové hrajou jednou na Usher, jednou na JM lab/Focal Utopia, potřetí na Wilson audio :) Bohužel tomu asi ani jeden nepřiblíží, neb třeba skelet Wilsonů je pořádný sendvič, stejně jako třeba skelet Bowers Wilkins, který je v lisu lepený z jednotlivých dých rovnou s ohybem. Tohle prostě doma neuděláš a ani nenapodobíš, jen to působí úsměvně...

Mě je úplně u zadale tvoje Hi-Fi, které je nejlepší na planetě, neb bych si na tom zcela jistě nepustil svou oblíbenou muziku mnoha žánrů. Už jsem to tady jednou vysvětloval a znova to psát nehodlám, stejně tak proč jsem si vybral domů to co mám a proč to bylo to nejlepší v kategorii do 40tKč...
o 10.02.2018, 21:06 | Tuner#2
BTW tohle je teda to co máš doma?

Ubohý napodobení Focal Utopia a pokud tohle má být hezčí než moje bedny, tak už chápu proč se tě tak nelíbí :))

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 11.02.2018, 08:15 | Zdeny60 | Upraveno: 2018-02-11 08:22:59
tak tě poučím?:
HDFB = high density fiber board.

Youtube video:


Opět jsi nezabodoval:-)

Ano - tohleto mám doma. Zdroj k tomuhleto jsem ti linknul, bohužel Focal to není.

O mechanice se nedohaduj, nemáš pravdu. Důvod jsem tio vysvětlil a rač si ho najít na gůglu. Co a jak se jmenuje. Mechaniky Sony znám velmi dobře.

O kovech tvrdíš ty. Já ne.

Úsměvně půsbíš fakt už jen ty. Před těmi"kutily" bys měl směknout, protože jendak to, co umí oni, ty neumíš a hlavně - a to je nejzásadnější - jejich výrobky v naprosté většině předčí originály. Což ty ovšem neuznáš, protože jis to nikdy neslyšel.

Jinak pořád nechápu, proč švejkuješ tvrdíš, že moje hifi je nejlepší na planetě. To jsem nikdy neprohlásil, jen ty to tu furt bliješ.
o 11.02.2018, 08:36 | xSam | Upraveno: 2018-02-11 08:41:33
Ehm, nějak se mi nechce vstupovat do vaší plodné a velmi intelektuální diskuze, ale tohle mě Zdeny trochu zaskočilo.
Dle toho Tvého vysvětlení jsem pochopil, že HDFB je vláknitá deska s vysokou hustotou, a to podle Tvých slov je stále jen dřevotříska, ne?
Dle vysvětlení co se dá najít na googlu se v podstatě jedná o lepší MDF což vychází i ze samotného názvu:
High Density Fiberboard = HDF
Medium Density Fiberboard = MDF

Jinak ty STEALTH 2 027 vypadají opravdu božsky, zajímalo by mě jak to hraje.
Klobouk dolu borcům co to umí doma vyrobit, je to opravdu pěkné řemeslo.
o 11.02.2018, 10:31 | Dexter | Upraveno: 2018-02-11 10:46:09
Zdeny jen se zeptam, to mas z hdf udelany nejaky slepovany sendvic? Nejsem si jisty, ze se dela v odpovidajici tloustce. (Mozna jo). Jinak si myslim, ze mezi kvalitni mdf deskou a hdf nebude pro toto pouziti rozdil. Jedine snad, ze by se fala tbarovat. Jinak jako xSam, jedna se o stejny material, pouze lisovany pod vetsi silou.
o 11.02.2018, 10:31 | Dexter | Upraveno: 2018-02-11 10:31:58
2x
o 11.02.2018, 11:04 | Zdeny60 | Upraveno: 2018-02-11 11:04:59
xSam:
doufám, že chápeš... :-)

Ad kosntrukce Stealth:
celá bedna je samosebou navržená pomocí CAD. Je rozdělená na 3 samostatné díly - zvlášť pro každé pásmo. Jednotlivé sekce jsou pak bezrezonančním spojem sešroubovány k sobě. Pro transport se musí rozebrat. Jinak basová sekce má stěny vyrobené jako lepený sendvič v lisu, celkový síla stěn je - čelní - 70mm, boční 40mm, zadní opět 70mm. Uvnitř jsou vyztužovací rámy, které vedou jak v horizontálním, tak vertikálním směru. Obdobně je stavěná i horní středová sekce, ale síla stěn je ochopitelně menší, čelní má 50mm, boční 20mm. Výšková sekce je stejná, jako středová jen s tím rozdílem, že využitelný prostor je rozdělen přepážkou tak akorát na montáž výškového měniče a výhyku (ta je také dělená pro každou sekci zvlůášť). Basová sekce má 2xBR směrem dolů, proto celá bedna stojí na soklu a nohách. Uvnitř je tlumení ovčím rounem (to bude Tuner řičet:-))), výškov sekce je bez tlumení, středová sekce má výztužnou přepážku ve vertikálním směru a je tlumená sybnetickým rounem. K výpočtu tlumení potažmo vlastně celé soustavy bylo použito samosebou PLACENÝCH softwarů. Propojení kabeláže mezi sekcemi je provedeno postříbřenými vodiči a ty jsou šroubované do svorek na deskách filtrů, takže žádné nástčné spoje typu fast-on.
Celá bedna mimo čelní stěny je dýhována v lisu americkým dubem a je pouze satinována. Celá čelní stěna je pak potažena 5mm silnou vrtsvou PU pěny a na vrchu je pravá kůže z čuníka domácího:-)

Ad materiál ozvučnioce: vše je komplet MDF, mimo té vrchní části sendviče, kde jous dosedací plochy pro měniče,ty jsou z HDF, lepená v lisu 20+10+20mm disperzním lepidlem vodostálého typu Dispercoll RTZ. Díry, přepážky a td jous frézovány na CNC strojích.

Měniče jsou přišroubované do zápustným matic pomocí metrických šroubů. Všechny měniče sedí na O kroužku z tlumící a těsnící hmoty.

Spoje desek jsou na 45°, lepené a navíc přepážky jsou frézované do drážek a opět lepené.

Myslím, že Tuner stejně řekne, že to je bastl, ale to mi je fuk. pro mě je důležitý výsledek a ten je prostě precizní.

Jinak kdyby byl zájem, je možné, že tyto konkretní kusy budou k prodeji kvůli dalšímu rodícímu se projektu s měniči od A.T. Ale to s eukáže až časem... Zatím to není horké.


o 11.02.2018, 11:31 | Samantus
nechci se dozit toho ze se mi mozek vrati na uroven hadajicich se deti... zoufalci
o 11.02.2018, 18:07 | Tuner#2
Zdeny, Zdeny, opět jsi ukázal jak málo o tom víš...

Žádné HDFB neexistuje, zkratka se tvoří VŽDY ze začátků písmen a dokonce i ve videu je HDF!!!
HDF samozřejmě znám, pro tvou smůlu se už 5 leti živím dřevoprodejem a byť plošný materiál není v mém zamřením, tak o tom něco vím... Tak ještě jednou!!!

DTD - je dřevotřísková deska a NE, NE, NE není to samé co MDF!!!
MDF - je dřevovláknitá deska se stejnou hustotou v celé tloušce a dělá se i ve velkách tloušťkách až do nějakých 38mm
HDF - je to samé co MDF jen lisovaná větší tlakem a používá se na záda skříní, protože běžná tloušťka HDF je jen 3,2mm (laicky se tomu říká sololit a nebo sololak podle toho zda je povrchově upraven či nikoliv). Tady máš i stránky našeho největšího výrobce kde si to konečně laskavě nastuduj: [ Link ]

Takže DTD opravdu není co MDF (ani ten výrobce to nemá ve stejné kategorii) a bednu těžko můžeš mít z HDF. Velmi pravděpodobně jde o klasickou MDFku...
o 11.02.2018, 18:12 | Tuner#2
Co se týče tvých beden, těchdle stavebnic jsem slyšel mraky a ozvučnici můžeš kolíkovat jak chceš, ale tuhosti matrix vystužené skříně, která má soustavu výstuh vlepenou do uhnutých dýh (Bowers & Wilkins) těžko může vyrovnat a nebo se jen přiblížit :)) Co se týče designu je to obšlehnutá Focal o tom není pochyb, tady je novější model, ten starší byl více hranatý jako tvé bedny...

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 11.02.2018, 18:17 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-11 18:18:23
Ty woe, mechaniku Sony znám dobře... LOL, ještě na začátku jsi tady psal o klasice a že se to u nás od modelu ES 779 neprodávalo, přitom Sony na to mělo patent a jako jediná firma měla obrácený mechanismus, kdy laser byl na místě a pohyboval se rotující disk.

Pioneer měl tzv. stable plater mechanism, ale to je pořád stejná konstrukce kdy se CD točí položené na talíři jako gramo deska a laser se posouvá nad ním.

Prosím tímto tě žádám nelži, že si tu mechaniku od Sony znal, to už je do nebe volající lež nedůstojná tvému stáří...

Kde zbytku asi no coment, těch blábolů cos zas vyplodil je tolik, že nemám čas na všechny reagovat ;))
o 15.02.2018, 19:07 | Tuner#2
Zdeny60: To pořád hledáš odkaz, kde že to kupuješ tu HDFku? :))
o 15.02.2018, 20:55 | jura.j
nejaký HDF majů tuty

[ Link ]
o 16.02.2018, 17:49 | Zdeny60
Pokud jis dobře četl, jako že asi ne, tak bedny jsem nedělal já, nýbrž někdo jiný. Tak se musíš zeptat toho dotyčného kde HDFB sehnal.O dyzajnu s enepřu, Fokály to sice připomíná, ale odkaz na vzor jsem ti dal taky.

Výbornej nápad, nereaguj. Obrácená mechanika je pro mě vyřešená. Tu měl pioneer. Tečka. S tím se srovnej.
o 16.02.2018, 19:06 | Tuner#2
HDF (B) - B jako BLBEC, protože když ani po přečtení 11.02.2018, 18:07 nesklopíš uši a neuznáš, že se opět pleteš a hodíš to na truhláře, tak to je fakt moc :)))

Ano obrácenou mechaniku měl Pineer, ale já psal o obráceném mechanismu a ten dělal Sony ve svých legendárních ES řadách, které jsi opět neznal...

Alespoň, že ten okopčenej design nepopřeš...
o 17.02.2018, 06:09 | Zdeny60
Ano - "Pioneer měl tzv. stable plater mechanism, ale to je pořád stejná konstrukce kdy se CD točí položené na talíři jako gramo deska a laser se posouvá nad ním."
Proto je v obráceném uspořádání. Na tom se shodnem. prostě Pioneer to měl obráceně.

K mým bednám: asi tinezbyde, než se domluvit s výrobce. Materiálové složení jsem ti popsal a skutečně, ač se ti nechce věřit, tak některé stěny jsou opravdus endviče MDF+HDF a jsou lepené z několika vrstev.

Jinak ze sebe nedělej většívo blbce, o konstrukci mých beden nevíš nic a o člověku, kdo je dělal, už tuplem ne. Takže tvé formulace o tom, že měkdo něco na někoho hází, jsou jaksi mimo mísu. Jiajk ohledně BW a jejich do formy tvarovaných ozvučnic - pochybuji, že zrovna ty je máš doma, že je pořád předhazuješ. Musíš srovnávat srovnatelné, víš? Já chápu, že se těžko smiřuješ s tím, že je na světě kupa daleko lépa hrajících beden za menší peníz, než je nabízí BW, ale tak to holt je. Naštěstí, důležitý je výsledek = JAK to hraje, aspoň u lidí, co to myslí s kvalitou zvuku aspoň trochu vážně a ti obyvkle příliš neřeší, jestli je bedna lepená a kolíkovaná, nebo lisovaná částečně do forem. Těm to je celkem jedno. POtažmo dokonce i mně. Mě zajímá zvuk a dyzajn. Proto třeba zvukově uznávám zcela jinou značku, než BW, protože jejich dyzajn je k blití a s eleganci nemá pranic společného. Ovšem naštětstí to je subjektivní věc, protože ty budeš samo sebou oponovat, ale nic na mém stanovisku naštěstí nezměníš.

o 17.02.2018, 07:56 | Tuner#2
Ale já od začátku neřešil obracenou mechaniku Pioneeru, ale obrácený mechanismus u Sony...

Ano je mnoho beden co hrají "lépe" než moje B&W, ale ne v kategorii do které jsem psal, protože jsem v ní vyzkoušel prakticky vše. A lépe hrající bedny nechci, protože pak přestanou být univerzální a začnou třídit muziku. Ale to jsem tady několikrát vysvětloval včetně potvrzení od zákazníků....
o 17.02.2018, 10:47 | schwaboid
Že se s tím demagogem hádáš Tunere .....
o 17.02.2018, 11:07 | Tuner#2
Já se nehadam ;-) Jen jsem si včera vzpomněl, že tu nepadla žádná reakce a tak jsem to zas oživil :-) Zdedy nezklamal...
o 17.02.2018, 17:47 | Zdeny60
Tak to slyším poprvé, že by někdo něchtěl něco lepšího, než má:-) ROFL
Jasně, mizerná bedna zahraje méně mizerně, nebo více mizerně. Dobrá bedna zahraje méně dobře, nebo výborně. No, každému, co jeho jest.

Ohledně mechaniky - je to nas Slunce jasné - Disk vzhůru nohama, laser nahoře, míří dolů. Je to obráceně nebo ne? Zkus mi odpovědět - ANO-Ne. Děkuji.
o 17.02.2018, 23:25 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-17 23:29:09
Zdeny60: To se klidně válej po podlaze jak chceš, já se tím 15let živil a opravdu nic zásadně lepšího nechci, neb si na tom vychutnám jen Rebeccu Pidgeon, ale až si budu chtít pustit Landu, Kabáty, Stouny, Jacksona, Prodigy a nebo cokoliv z tanečné éry 90 let, tak budu brečet... Mnohokrát ověřeno na aparátech za staticíce různých značek.

K Tvé smůle to není tak jak píšeš, moje bedny nejsou mizerné... Mizerná bedna je sloupovka za desítku (což není můj případ). Moje bedny všechny tyhle žánry hrají s přehledem a uvolněně, tak že z toho nebolí hlava. Jasně pár TOP nahrávek na lepších bednách má ještě větší detail, dynamiku, prostor, ale za cenu, že většina běžné produkce je na tom neposlouchatelná...

Ohledně mechaniky. Podívej se na post 08.02.2018, 19:47!!! Už v té době píšu, že Sony mělo obrácený mechanismus posunu!!! To že ty to neznáš a ještě budeš tvrdit, že Sony mělo jen obyč mechaniku a přestalo se po modelu 779 u nás prodávat, to je vrchol demagogie v tvém podání.

Je to úplně to samé jako s tou DTD vs. MDF. Neznáš to a budeš tvrdit, že to je jedno a to samé... Oči v sloup...
o 18.02.2018, 08:29 | Zdeny60
No vidíš, každý má pravud. Ty máš obrácený posuv, já mechaniku vzhůru nohama.

Víš co ej zajímavé, že jsem měl v životě doma (= nikoliv někde ve stduiu), fakt kupu beden, včetně Consequencí. A vždy se mi potvrdilo - čím lepší bedna, tím lépe zní i mizerná nahrávka. Asi mám jiný sluch.

DTD/MDF/HDF je vše lisované a pojené dřevní vlákno. S tím snad souhlaśíš, ne? Takže původe je v jednom materiálu. A k tomu jsou ty další. Kovy, kompozity. Snaž se to pochopit.
O prodeji Sony meleš jem ty, pokdu si pamtauji, nic světoborného pak už u nás k mání nebylo (nějaká 777SACD a podobný, ale nic, z čeho by šel člověk na zadek) Byly tu totiž daleko lepší stroje.

PS: Rolling Stones - mám až na několik alb celou diskografii (na CD, něco na SACD). Ale že bych trpěl mpři poslechu alb ze 70. let? Tak to ani omylem. proto nechápu tvoje tvrzení. Asi máš /měl jsi v aparátu nějakou zásadní chybu...
A propos Michale Jackson - ten má právě zvukově velmi kvalitní nahrávky, takže asi zase něco blbě.
o 18.02.2018, 09:08 | Tuner#2
Zdeny60: ty seš fakt demagog, hodil by se s do vlády TWL...

NE!!! Já od začátku psal o obráceném mechanismu posuvu, který mělo Sony patentované a tys to neznal a začal jsi do toho tahat Pioneer, kde jeho obrácenou mechaniku zná snad každý kdo jen trochu přičichnul k Hi-Fi...

NE!!! Čím lepší bedna/aparáty tím lépe hraje všechno, To je blbost, kterou vyvrací snad všichni co mají s Hi-Fi co do činění a najdeš o tom mnohem delší dikuze než je ta naše. Proč by se pak hledaly poslouchatelné/kvalitní nahrávky a vedla se o tom debata? [ Link ]

NE!!! DTD opravdu není dřevní vlákno a NE!!! Opravdu to nemá s MDF a HDF (hele najednou tě tam vypadlo to B jako Blbec :)) VŮBEC NIC společného... DTD je jednou pro vždy dřevotříska a má zcela jiné vlastnosti jak MDFka... Např. to šasi gramce u kterého to vše začalo by z ní ani vyrobit díky nutnosti nějaké díly do ní zafrézovat nešlo... Pokud si stále budeš tvrdit, že je to jedno a to samé, tak pak je podle tvé "logiky" opravdu OCEL to samé co HLINÍK...

P.S.: Opět jsi vypíchnul jen co se hodí do krámu... Ono i ten Landa má slušně nahrané CD z pozdější doby, Jackson bez debat, ale to zas trháš kontext jen aby jsi ho mohl použít ve svůj prospěch. Podstata je napsaná v mém třetím odstavci v tomhle postu.
o 18.02.2018, 09:23 | Zdeny60
NE!!! Já od začátku psal o obráceném mechanismu posuvu, který mělo Sony patentované a tys to neznal a začal jsi do toho tahat Pioneer, kde jeho obrácenou mechaniku zná snad každý kdo jen trochu přičichnul k Hi-Fi...
ANO, OBRÁCENÁ MECHANIKA PIONEER. OP TOM JE OBRÁCENÍ.

NE!!! Čím lepší bedna/aparáty tím lépe hraje všechno, To je blbost, kterou vyvrací snad všichni co mají s Hi-Fi co do činění a najdeš o tom mnohem delší dikuze než je ta naše. Proč by se pak hledaly poslouchatelné/kvalitní nahrávky a vedla se o tom debata? [ Link ]
TO JE POUZE DEMAGOGIE. NIC VÍC.

NE!!! DTD opravdu není dřevní vlákno a NE!!! Opravdu to nemá s MDF a HDF (hele najednou tě tam vypadlo to B jako Blbec :)) VŮBEC NIC společného... DTD je jednou pro vždy dřevotříska a má zcela jiné vlastnosti jak MDFka... Např. to šasi gramce u kterého to vše začalo by z ní ani vyrobit díky nutnosti nějaké díly do ní zafrézovat nešlo... Pokud si stále budeš tvrdit, že je to jedno a to samé, tak pak je podle tvé "logiky" opravdu OCEL to samé co HLINÍK...
A Z ČEHO ŽE JE MDF, NEBO TEDY HDF? JEN A POUZE DŘEVNÍ VLÁNO. TAK, JAKO U DTD. ZDROJOVÝ MATERIÁL JE JEDEN = DŘEVO.

P.S.: Opět jsi vypíchnul jen co se hodí do krámu... Ono i ten Landa má slušně nahrané CD z pozdější doby, Jackson bez debat, ale to zas trháš kontext jen aby jsi ho mohl použít ve svůj prospěch. Podstata je napsaná v mém třetím odstavci v tomhle postu.
S JASCKSONEM ČI RS JSI ZAČAL TY. JÁ JEN NAPSAL, JAK TO JE. MJ I ASI 9 CD OD LANDY MÁM A ZVUKOVĚ PATŘÍ SPÍŠE K TOMU LEPŠÍMU. ČILI NA LEPŠÍM APARÁTU HRAJÍ JEŠTĚ LÉPE, NA MIZERNÉM POUZE MIZERNĚ.

A PSLEDNÍ K SONY. JESTLI JIS POSTŘEHNUL, PSAL JSEM, ŽE 779 JSEM MĚL 2X DOMA. TAKŽE JEJÍ MECHANISMUS SAMO SEBOU ZNÁM, DOKONCE JSEMMĚL I NÁHRANÍ LASER )TUŠÍM 213, TO SI ALE NEPAMATUJI PŘESNĚ). O TOM, ŽE LASER STOJÍ, VÍ,, TO BUD V KLIDU. NEJSI SÁM, KDO TO VÍ. ALE TO NENÍ TO, O ČEM PÍŠU JÁ. REVOLČNÍ ZMĚNU UDĚLAL PIONEER SE SVÝM SPM - TO, ŽE SONY PROHODILO POSUV, OK, ALE FURT JE TAM LASER DOLE. TAKŽE Z TOHO POHLEDU NIC NOVÉHO POD SLUNCEM.

PODLE TVÉ LOGIKY BYCH NA NAHRÁVKY Z 60. LET POTŘEBOVAL STARÝ TLAMPAČE Z NÁDRAŽÍ. TO JE KRAVINA, COŽ? STÁLE TOHLE BUDEŠ TRVDIT? TY TLAMPAČE JSOU NEKVALITNÍ AŽ DOST, ČILI ODLE TVÉ LOGIKY BY TŘEBA STARÝ BIGBANDY Z 30. LET ZAHRÁLY NEJLÉP NA SVĚTĚ:-)))))TY WOE, TY JSI MATROŠ.
o 18.02.2018, 21:12 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-18 21:14:50
Já jsem napsal: "ES řada na sklonku 90 let patřila v CD přehrávačích ke špičce s tím jejich obráceným mechanismem..." Ty jsi tady do té doby předhazoval model CDP-X779ES, ale to je prehistorický kus, který měl úplně obyčejný šuplík s klasickou mechanikou. Obrácený mechanismus posunu byl až na sklonku 90 let právě u legendárních modelů ES řady.

MDF, HDF je dřevovlákno což DTD rozhodně není. DTD je složeno z třísek (navíc různé hustoty ve středu a na okraji), odtud název dřevotříska... Podle tebe je i OSB taky jedno a to samé byť je to ze štěpky? Ty seš fakt demagog a ještě ke všemu hlupák...

Na téma kvality s tebou nemá smysl cokoliv řešit, povedeš si svou s vytrháváním věcí z kontextu tak jak umíš...

P.S: Kde píšu, že na nahrávky z 60er by jsi měl používat tlampač? Ty seš fakt nemocnej, hodně nemocnej...
o 19.02.2018, 05:03 | Zdeny60
Podle tvé teorie. Na kvalitích bednách si starou nahrávku neposlechneš. Z toho plyne že čím méně kvalitní bedna, tím lepší pro starý nahrávky. To je logiak tvé teze. To je blbost, co?
Sám tu po několikáté píšeš, že kvalitnější aparát nechceš, protože staré nahrávky (méně kvalitní) by se nedaly poslouchat. Myslím, že problém bude u tebe jinde. No a z toho mi vyplynulo, že dostatečně nekvalitní bude pro tebe právě ten tlampač, aby sis mohl ty staré vykopávky pěkně vychutnat:-)))

Ad SONY a jejich ES: také již po druhé opakuji, že řeč jsem na 779ES zavedl já. A tam to byla celkem průměrná konstrukce s průměrným zvukem. A navíc technicky žádná nirvána. A ve stejném okamžiku, co se na řadu ES zavedla řeč, jsem já dal do placu opravdu obrácenou mechaniku od Pioneera. Jenže to ty nepochopíš. Musíš si to vztáhnout taky k době. A pozdější modely ES, byť u nás sporadicky prodávané, už toho neměly tolik co říct navzory posunu laseru, protože je zvukově válcovala konkurence specializovaných firem.

A odkud myslíš, že se bere materiál na HDF/MDF? Ze dřeva. Takže ze stejného zdroje, jako pro DTD:-)Nějak ti to zase nevychází:-)
o 19.02.2018, 05:39 | kiklop32 | Upraveno: 2018-02-19 05:41:58
Čím lepší repro, tím hůř hrají nekvalitní nahrávky. To snad ví každý.

Takže všechen materiál, kdy je na začátku strom, je stejný. A to lidi utrácejí za stoly z drahých dřev a přitom smrk je úplně to samé. To je úvaha :)

Teď si Vem že "vsechny" částice se upekli ve hvězdách. Z toho plyne, že jsem z oceli neboť jako uhlík vznikla ve hvězdě. Super
o 19.02.2018, 09:01 | Dexter
Zdeny60: jako sorry, ale chováš se tu jako arogantní buran. V globálu tu pliveš na BW, přitom ještě před pár lety si je měl doma, chtěl kupovat další a dokonce se ti i líbily. Pak na téměř stejný bedny napíšeš, že jsou hnusný a nechtěl bys je ani zadarmo. Dokonce i tvuj idol Aretax 802d3 chvalil až do nebe.
A tvé znalosti dřeva asi taky nebudou na vysoké úrovni, kdyz sis celou dobu myslel, že máš doma bedny postavený z hyperultra speciální HDFB desky. K tvému zklamání si zjistil a tiše přiznal, že je to vlastě nakonec celé z MDF. (což neni nic špatného). A tvoje hazení DTD do jednoho koše s MDF? Nevim jestli to stále přiřazuješ k vhodnosti použití pro phono talíře a šasi (tam to ještě pochopim), ale pokud to bereš obecně, je to jako benzin a nafta, oboje je z ropy. Zkus to nataknovat obráceně, podle tvého nazory by se nemělo nic stát.
o 19.02.2018, 12:00 | Pglock
Ta diskuse mě baví.
Jak když se dva malý zasrani tlučou na písečku lopatičkama.
o 19.02.2018, 18:13 | Zdeny60
Od materiál - bagatelizuješ. Původní diskuze byla o gramofonech. Znovu zopakuji - PJ staví na MDF (dřevní hmota). Navíc za to chce nekřesťanské peníze, ale přitom nepřidává adekvátní UH. Čím argumentuji je to, že za podobný peníz dostanu výrobek od konkurenční firmy, kdy šasi je vyrobeno ze sendviče polymer-kov-polymer, o ramínku nediskutuji, protože do svých vyšších modelu je PJ nakupuje u Ortofonu (navíc entry level), kdežto jiné firmy používají svá patentovaná řešení s racionálně zdůvodněným řešením (např. již mnou zmíněný Uni-pivot). Celkové provedení PJ není špatné, nicméně za daný peníz pořídím lepší a z materiálů, které odůvodňují jejich cenu. Ale sorry, dát např. 100 litrů za kus lakované dřevotřísky (mám na mysli PJ - tedy sorry - MDF desky), to mi přijde dost kách.

Ad bedny:
Ano, milý Dextere. BW jsme vlastnil - před X lety, staré Matrixy 801 mkII, které patřily v době svého vzniku (tuším 1983 nebo tak nějak, ale to není důležité), k slušným bednám, ba dokonce tak slušným , že ještě do nedávných časů sloužily např. v Rudolfinu. Bohužel, doba výrazně poskočila a jejich zvuk je dnes dávno překonán, tak, jako jejich dyzajn, který ostatně nikdy nebyl hezký, ale byl funkční. Pro tebe také potvrdím, že jsem měl kdysi zájem o 802D a D2, nicméně poslech dopadnul vždy tristně a od nákupu jsem vždy upustil a šel k jiným značkám. Prostě to nehrálo. Nová řada d3 je hnusná - já, jakožto člověk se smylem pro estetické cítění, nemohu překousnout ty obruče basových měničů, vsazené do čelní desky, tu trubkózní basovou ozvučnici, prostě je to dyzajnový hnus. Aretax se o nich sice vyjádřil pochvalně, ale pokud tohoto pána znáš, tak bys věděl, že pro něj není problém vzít (pro něho) pár peněz a jít si d3 koupit. Proč to neudělal, když má v aparátu těžký prachy, hrubo přes 1 mega, navíc v ceně relativně levných DYI výrobků (bedny)? Asi to není tím, že by na ně neměl, ale proto, že za daný peníz prostě pořídí soustavy znatelně lépe hrající, oszaené měniči od specializovaných firem, které mají stejné, ne-li lepší technické zázemí, než BW. A jako bonus bude mít jedinenčný výrobek, který bude lahodit oku.Takže musíš číst mezi řádky. Samosebou, je to věc čistě a pouze jedince, jaké bedny si pořídí. Já se s BW neztotožním, protože jednak se mi krutě nelíbí a jednak, za dané peníze vyberu lepší soustavy.


K tvé poznámce, pokud se tu někdo chová jako arogantní buran, tak to bohužel bude někdo jiný, kdo záměrně komolí můj nick, navíc si při tom myslí, jak je vtipnej. Kdyby chudák věděl, jak se mýlí... To je u mě buran. Navíc arogantní, protože nechce vést konstruktivní dialog.

Kyklop: nastuduj si shodu podmětu s přísudkem.
o 19.02.2018, 18:50 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-19 18:53:25
Zdeny60: Blbost je to co píšeš... Já jsem psal, že na top Hi-Fi aparátu jsou prostě horší nahrávky utrpením, zatímco na tom levnější (nemyslím teď úplný low end) je to mnohem příjemněji podáno. Zároveň ten střední aparát umí už dělat rozdíly a kvalitní nahrávku si na tom taky vychutnáš. Takže si svoje podsouvání keců o tlampači nech k vám na ves, aby jste měli z čeho hlásit obecní zprávy ;)

Ty seš matroš, napřed napíšeš, že se od 779 u nás Esprit neprodával, teď se podle tebe obrácený mechanismu prodával jen sporadicky?!? Neser mě, ty seš takovek demagog, že to není hezký, kolega zrovna třeba 50tku měl a zvukově se vyrovnala strojům za 100tKč. Na mě měla trochu drsnější zvukový projev, ale to mělo Sony vždycky. Konec konců ve všech světových periodikách to byla referentz klase, získalo to i EISA (já vím pro tebe to nic neznamená, ostatně ani já se tím nikdy neřídi), ale ty recenze a vlastní zkušenost tomu dali za pravdu. A prodával jsem jí i přes vyšší cenu (ano málokdo vyplázne z běžných lidí za CD přehrávač pade) poměrně slušně, ovšem nejlépe zmapovaný prodej Espritů má zcela jistě zmapován důchodcce ze Šumperka :))

Ohledně DTD/MDF snad už raději nic, takovou debilitu z tvé strany jsem tu ještě nezažil... Dal jsem odkaz na stránky výrobce, popsal jsem tě jasné rozdíly a ty i přesto jedeš pořád tu svou... Takže definitivně podle tebe je ocel to samé co hliník. :))

Dexter: No vidíš, na to jsem úplně zapomněl, pokud se mě bude chtít hledat, vlákno kde se pěje óda na Bowers Wilkins Matrix v podání Zdědyho60 by tu ještě někdo mohlo být ;)

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 19.02.2018, 18:50 | Dexter | Upraveno: 2018-02-19 18:54:10
Zdeny: Aha, takze podle tebe se muze chvalit jen to co ma doma, dobra logika. Pokud clovek, kteryho tady vyzvihujes jako pan hifista napise, ze to co slysel patri mezi to nejlepsi co kdy slysel, tak to je asi vetsi pravda nez ta tvoje, ze hrajou na hovno. ;)
o 19.02.2018, 18:57 | kiklop32
Zdeny60

T9 android pusinko :) Asi taky dřevo že...
o 19.02.2018, 19:27 | Zdeny60 | Upraveno: 2018-02-19 19:31:54
Prodával se sporadicky. tzn. XA7ES a 5 a 50 se prodalo pár. Rozhodně to nebyly žádné velké prodeje. kdo tvrdí, žes neprodávala: ANo, neprodávala se masově. To je-jak uznáš-rozdíl.
Ke zvuku 50 a 7 - kdysi, což bys měl a mohl vědět, sloužila jako zdroj pro Dudka (měl tam 7), když koketoval se Shanem (v dobách TCC Unger) měl 50. Jinde v Praze po studiích-pokud si dobře pamatuji - nebyla, pochybuji, že byla u vás v Plzni na každým rohu. Toliko k rozšíření. No a když ji Dudek i Sýkora vyměnili za CEC 5100, tak to bylo o kus dál. To na okraj. Bohužel, pak se sem najebaly nějaký Krelly a to byl konec defintivní, protože to hrálo jako žiletka.

Jinak se mi líbí, jak se ti zvedá adrenalin:-) Tak ještě chvíli a budeš mít vymalováno. K aparátu horšímu či lepšímu - stále se musím smát, protože argument, že lepší aparát bych nechtěl, protože atd... je fakt k smíchu.Asi jdeš proti proudu nebo neumíš rozpoznat, co hraje líp a co hůř.

Ad Matrixy: ano, najdi to, rád si osvěžím paměť. Ale prosím tě o jedno - musíš to vztáhnout k dané době. Matrixy jsou už dnes vykopávka, nad kterou nikdo ani nevzdechne. Jenže tenkrát řada lidí vzdychala, protože mohla za pár drobnejch čuchnout ke slušnýmu basu a velkýmu zvuku. Jenže je rok 2018. Pokud ti nevadí, dám ti příměr - rok 1990, éra zakořeněncýh Š105/120 (u některejch lidí to je modla dodnes a ještě se tím chlubí na různých webech). Pak přišla 136 Favorit a rázem šla 105/120 do kytek. Národ bláznil, uplácel, stál po nocích fronty na pořadí (včetně mě). A kdeže je dnes? Nikdo na něj ani nevzpomene. Podobný osud potkal slavné Matrixy, snad jen s tím rozdílem, že i dnes může M801 v jisté konfiguraci konkurovat některým levnějším bednám, kdežto Favorit nemůže konkurovat už vůbec ničemu.
Jinak pochybuji, že jsi Matrixy 801mkII měl doma, abys o nich mohl zasvěceně psát. Tak běžná bedna to nebyla a ni v Praze, natož ve vašem zapadákově. V Praze byly ve stduiu 1 - slovy jedny a to opět u Dudka ještě ve Šmilovského (pod značkou Vector jeho zesilovačů), odkud přemístil na Vinohrady a kde jsem je poprvé slyšel a od té doby jsem je sháněl, až jsem je sehnal - rok 1996/7 - takže kolik let že to je zpátky??? Takže historii bych nechal odpočívat, milý hochu.

Pusinko, hrubky jsou hrubky a ani T9 či 10 či 11 či bůhvíkolik je neomlouvá. To je, že jsi do mě začal rýt, aniž bys na to měl.

Dexter: zatím tu chválí jen Tuner svoje BW:-)
Jinak ti doporučuji přečíst si názory těch, co kdy d3 opravdu slyšeli. Ty názory jsou tak 50:50. Takže asi to fakt nebude tak jednoznačný.Na forech toho najdeš dost.
o 19.02.2018, 19:35 | Zdeny60
[ Link ]

Tady jsou moje postřehy z poslechu BW. Myslím, že více netřeba komentovat a ani hledat:-)
o 19.02.2018, 19:38 | kiklop32
Zdeny60

Ty si dobrej :D
o 19.02.2018, 19:58 | Dexter
Zdeny, ty si nam sem predhodil Aretaxe "jako prave hifi" a on sam si je byl nekolikrat poslechnot. Napsal, ze to jsou nejlepsi BW a jedny z nej beden co vubes slysel. Ty jen aby si mel stale pravdu, radeji z nej udelas nahluchlyho invalidu co?
o 19.02.2018, 20:22 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-19 20:27:31
Zdeny60: tak OK, cituji tvá slova:

"POkud tím ES, co bylo dostupné tady myslíš ES779, tak ta měla mechaniku normální - měl jsem ji totiž léta doma. Ale Pioneer např. PD-95, který jsem léta také měl, ji mělo obrácneou. A jiný model se u nás od SOny v řadě ES oficiálně neprodával- tož tak. le je možné, že to víš asi zase lépe než já-já se nechválím, že mám patent na ropzumu, stačí, že ho máš už ty."

Najednou tvrdíš, že modely s OBRÁCENÝM MECHANISMEM POSUNU znáš a že je měl Dudek (ano svýho času to měli jako referenci v testu i ve S&V), ale už zas 100% víš, že jsme ho neměli v Plzni. TWL ty seš fakt magor a debil v jednom, já už fakt nemůžu slušně a ne neboj, mě cévka nerupne, já se tady bavím nad tím co seš za demagoga :))) Jen pro Tvé info, měl ho kluk právě z Inelu a později ho jako použitý i v Inelu prodal a šel do Accuphase DP-65. My jsme ho ve studiu taky měli a prodali asi 3ks (jak už jsem psal kdo si přece jen kopí CD za pade, když většina nechce ani pade dát do beden že). Já měl doma levnější řadu 900vku, která onen obrácený mechanismus taky měla. Vše včetně ES řady přes OFICIÁLNÍ ČESKOU DISTRIBUCI.

Co se týče lepších aparátů, já to narozdíl od tebe umím poznat!!! Jako naplivat na Bowers Wilkins, které byli zapojené na Denon/Marantz může jen magor!!! Zapojené tam byly jen proto, že to dováží Eurostar a nikdy to pro ně nebylo adekvání krmino pokud se bavíme o řadě 800... My jsme třeba 803 a později 802jky měli na aparáty Classe a tam o nějakém zahuhlamén/zaduněném basu nemůže být řeč nehledě na to, že ty jejich úžasné kevlarové středy nazvat plastovýma, to už chce hodně chlupaté uši starého dědka plné mazu... Tady končím diskuzi, tohle fakt nikam nevede :))

Já teda nevím, ale Fávo teda za pokrok oproti eMku z řidičského hlediska v ničem lepší neshledávám. Snad jen že díky přednímu náhonu umělo lecos ovečce, která není řidičem odpustit narozdíl od zadokolky. Ale na tohle téma se s tebou už vůbec nehodlám pouštět do diskuze, která je už silně OT...

P.S.: Já tu svoje bedny nevynáším do nebes, napsal jsem jen v tématu vedle jak jsem k nim došel, jakým výběrem jsem prošel, jaké jsem měl v té době možnosti a proč jsem si je vybral a proč si myslím, že Alesis jsou proti nim úplné sračky, které díky prezentním středům se na nic jiného než odpolech z blízkého pole nehodí a i tam si s nima i mnohem levnější Genelec vytřel prdel... Nicméně ani jedna z nich není univerzální bedna na doma jako to co jsem si vybral. To, že jsou lepší a mnohem lepší bedny jsem nikdy nepopřel, ale napsal jsem i proč je nechci. Ovšem to ty nikdy nepochopíš... ;))

o 19.02.2018, 20:52 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-19 20:55:35
Člověk se pobaví, když tady dá vyhledat Matrix 801 :)) ještě před 8 - 10 lety to byla TOP bedna co byla donedávna i v pražském Rudolfinu :)) takže o tom kdo tady pěje na svůj papará ódy bych pomlčel...

Ale co mě praštilo přes oči je tohle, cituji:

"30.01.2010, 18:58 | Zdeny60

Tuner:

k tvému příspěvku s fotkou BW:

bohužel, máš do určité míry pravdu v tom, že jak jde kvalita aparátu nahoru, řada CD/SACD se poslouchat skoro nedá. Je to k pláči."

ZAJÍMAVÝ JAK SE TO ZA TĚCH 10 LET ZDENY "ZMĚNILO" CO? BUĎ UŽ JSEŠ FAKT SENILNÍ A ZAPOMÍNÁŠ A NEBO JSI NĚJAK RAPIDNĚ ZMĚNIL NÁZOR NA TO CO TĚ TADY UŽ TÝDEN PÍŠU A PŘITOM TEHDY JSI TVRDIL TO SAMÉ. :))
o 20.02.2018, 07:35 | Milhauzz
Chjo, nechcete si zalozit samostanej thread s nazvem "valka mloku"? :)
o 20.02.2018, 17:19 | Zdeny60
Jak správně píšeš, před mnoha lety byly M801mkII/III opravdu na tehdejší dobu skvělé bedny. A jak píšu zase já, doba o obrovský kus pokročila, takže M801mkII jous vybledlou vzpomínkou.

Ad poslech CD/SACD na výborném aparátu: samo sebou, že s narůstající kvalitou aparátu roste nahoru kvalita poslechu. To je logické. Ale taky je lépe slyšet, kdo co kde zprznil. Jenže o tom tohle není-zprzněný CD/SACD je promile proti těm, které mi na výtečném aparátu přinášejí potěšení. Ta "řada" z mé sbírky 680CD čítá asi 20CD. Takže le-li to moc, nebo málo v kontextu tvého tvrzení, to si posuď sám. Já jsem velmi rád, že mám aparát, jaký mám a že 97% mi hraje přímo výtečně. Co mě mrzí, takže mězi těmi cca 20, možná 25CD, jejichž poslech se stal nyní ne zcela 100%, jsou desky mých oblíbených SOUDOBÝCH kapel - např. DT. Ale pokud mě pamět neklame, snad ani jedna nahrávka ze 60.-70. let mezi tuto množinu nepatří.

Myslím, že prodeje SONY ES jsem ti vysvětlil, masovka nebyla, kvalita bych řekl tak lepší průměr, nic světoborného, na což SONY asi i přišlo a výrobu této řady zcela zastavilo. Na rozdíl od jiných, které své CD dovedly téměř k dokonalosti. Dávná zašlá sláva Sony...
Obrácená mechanika - to považuji z vyřešené, jediná obrácená byla u Pioneera. Sony ji měl stále stejně, pouze prohodil posuv - ale v prostoru se nic nezměnilo. revoluční nápad byla právě ta vzhůru nohama postavená mechanika od Pioneer.

No a konečně k tomu poslechu 802N na Marantz: absolutně adekvátní. Jak cenově, tak kvalitou. 802N je zvukově zcla průměrný model od BW, žádná extra bedna, co by vyžadoval něco speciálního, takže zesilovaž za cca 60 tisíc zcela na místě. Ale budiž, možná s lepším by hrály lépe. Nicméně, co je horší, tak na Classé to nehrálo taky. Čím to? Že by zase špatný zesilovač i CD?

Pokud se ti líbí zvukový projev BW, měj si ho. Já jsem BW odespal už dávno a nevím, zdali budu mít chuť je někdy více poslouchat, potažmo, pokud nezmění ten ultrahnusný dyzajn. Chválíš svůj ocas, tunere, ale asi jsi fakt neslyšel bedny, kde středy hrají tak, abys mohl říct, že to fakt hraje. Zkus si takové někdy poslechnout, pak uvidíš, o čem mluvím.

PS: jak hodnotíš zvuk Xavina XN360? Zajímá mě tvůj fundovaný názor.
o 20.02.2018, 18:13 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-20 18:22:40
Ano doba oproti Matrix 801 opravdu pokročila, máme tu už 3 řadu Nautilus 800 serie a zvukový skok a skok ve zpracování ozvučnice je obrovský o tom není pochyb, když současné série patří ke světové špičce a využívá jí řada nahrávacích studií. ;)

Hmm, hmm, takže před lety jsi tvrdil, že na lepší aparátu se ŘADA CD A SACD NEDÁ POSLOUCHAT a teď najednou jsou to necelý 3% z toho co máš doma a i ty 3% jsou poslouchatelné??? TWL ty seš fakt DEMAGOG :)) Jenže máš smůlu, to o neposlouchatelnosti většiny CD na lepších aparátech mě za celou kariéru potvrdilo tolik lidí, že tomodle se musím jen smát...

Add. Sony ES. jasně nic světoborného (referentz klasse ve všech periodikách jsou asi co???), znal jsi to (TWL vždyť jsi zastydnul u tvé 779 a nic jiného jsi NEZNAL) a ještě tvrdíš, že nepřišli s ničím světoborným? Ty seš fakt lojza, to nemá obdoby. S*reš si do vlastní huby, stačí si to znova přečíst od začátku cos tady mlel za sr*čky...

B&W Nautilus 802 že jim stačil zesík za 60??? Ty seš fakt magor. Bedny co stáli bezmála 300tkč a bude jim stačit integráč od Marantzu :))) ROFL...

Xavian tuhle bednu dělal na zakázku, je jich pár a nikdy jsem je neslyšel v adekvátní instalaci, snad jen na tom prvním ročníku výstavy, kdy byly představeny. Tam se opravdu nedá moc soudit definitivně, ale zvukově klasicky Xavian se sametovým zvukem u tohoto modelu i s pořádným fundamentem.



o 20.02.2018, 18:16 | Zdeny60 | Upraveno: 2018-02-20 18:17:26
Pak by mě zajímalo, co poslouchají ti, co vložili do nákupu aparátu 1-2-5 mega. Asi jen šukací džez od telarcu :-)))
A zajímalo by mě, proč se na všech forech a FB řeší křížem krážem pořízení lepšího aparátu. Hmmm, zajímavé.

PS: jak hodnotíš zvuk Xavian XN360? Zajímá mě tvůj fundovaný názor.
o 20.02.2018, 18:17 | Dexter | Upraveno: 2018-02-20 18:17:43
Ja vystizny pro vas dva :)
o 20.02.2018, 18:18 | Dexter | Upraveno: 2018-02-20 18:31:40
.

foto k příspěvku  od Dexter

o 20.02.2018, 18:25 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-02-20 18:26:03
Zdeny60: Ano na top aparatuře si toho moc jiného nepustíš...

Jinak jsem doplnil post, protože se mě odeslal dříve než jsem chtěl. Bohužel to bude stále marný, ty neuznáš ani tu dřevotžísku natož něco ohledně audia.

Myslím, že nejlépe tvou demagogii vystihuji zde: 19.02.2018, 20:52...

Víc k tomu jak dokážeš popřít sebe sama asi nemá smysl psát...
o 20.02.2018, 19:53 | Zdeny60
Tak co bylo tak závažného na SONY CD? Připomíná mi to, jak si prostý lid plašil nad CD Accuphase 55. Stačilo ho poslechnout a pak otevřít. A bylo po revoluci. To samý byly 779,50,5,7,505. Plechový zvuk, zahuhlaný bas, usyčené výšky. Jak bych slyšel ještě tu 7 u Dudka...

Víš, tunere, ono hodnocení v německých magazínech není vůbec vypovídající,stejně jako v jiných. Exustje snad jeden, kterému se dá po přefiltrování balastu trochu věřit, ale není nad to, sylšet to a vlastní uši. A ES řady fakt nikdy nijak moc nehrály. O to lépe vypadaly. Pincek 91/93 či pak 95 je strčil do kaspy klidně o velikonocích.

Ad 802N - kolik stály, nic nevypovídá o jejich zvukové kvalitě. Byla to zcela porpůměrná bedna, která byla velmi rychle nahrazována jinými modely,protože zvukově stála za kulový. Takže Marantz za 60 byl zcela adekvátní partner. Víš, proč se ptám na ty XN 360? protože ty tatare, ty tam stály hned vedle a na stejné sračce od Marantze je deklasovaly na absolutní póvl, troubo! A stály 1/3, kubíčku:-) proto se na ně ptám, jenže slyšel jsi prd. Tak si asi stály ty tvý opěvovaný 802N za 300 litrů:-)

A pokud si dobře pamatuji, tak v Kuřimi byly kdysi k porovnání vedel sebe nějaký BW 803 či tak nějak, bedna asi za 80 tisíéc a k tomu SHan 540. Hádej, jak to dopadlo? Troubíčku:-) Jde o to, že ty máš nějakej krám od BW doma a honíš so vocas. A kdejaká v té době DIY bedna )což XN360 i Shan ještě byly) je stačila zadupat do země se vší parádou. Tak dobré ty BW jsou a byly...
A to ne,mluvím o celkem veleúspěšném, leč nedostatkovém modelu Shan 530 - které jsi jistě na výstavách slyšel, musel, protože je tam po léta prezentovali - tak zavzpomínej, bedna z 70 litrů osazená Focálama překonala i ty slovutný tvoje 802N.

Víš, ono mně je fuk, co si myslíš a blábolíš tu. Daleko větší cenu pro mě má fakt, jak mi můj aparát hraje. A ten mi hraje opravdu excelentně, takže tvoje plky o překonanejch krámech jsou vlastně ztrátou času, místo abych si šel poslechnout pořádný pecky ze 70. let...
o 20.02.2018, 20:10 | Alig
Z příspěvku,že si někdo udělal radost se velmi rychle stala válečná zóna dvou místních členů :D
o 20.02.2018, 20:19 | dogeatdog
Militantni hifi musi bavit :)
o 20.02.2018, 20:33 | Tuner#2
Zdeny ty seš fakt pomatenej pitomec...

Mícháš tady různě staré Sony přehrávače jak housky a rohlíky a přitom je zcela evidentně neznáš jak po mechanické stránce (to jsi tady už prokázal na začátku), tak i po zvukové...

Accuphase DP-55 je na tu dobu konstrukčně velmi vyspělý stroj s perfektní konstrukcí. Nějak nechápu co by tam mělo být špatně? Kvalitní a oddělená napájecí část, modifikovaná Sony mechanika s kovovým šuplíkem a na tu dobu (dneska jsou převodníky někde jinde) velmi slušná opět oddělená D/A část. Ostatně foto mluví za vše.

CD od Pioneeru? Jo ten jejich kreslící legato link co se nedal poslouchat? To je fakt blbej vtip, ostatně tohle těna tvůj dotaz zda kupovat 95tku napsal soudný člověk: "Vývojem prošly nejen DAC čipy (BB + TI, Wolfson, AD atd.), hodiny a návrhy plošných spojů nebo řešení analogových částí, ale také světě div se i mechaniky pro čtení. Staré Pioneery jsou často na prodej a jejich majitelé vědí, proč je prodávají ... ale když se někomu líbí vintage stejnozvuk, tak samozřejmě nic proti"

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 20.02.2018, 20:39 | Tuner#2
Bože ty seš demagog...

Nautilus 802 se prodávali stejně dlouho jakákoliv jiná generace. Později dostali místo hliníku na výškách umělý diamant, ale stejnou evolucí procházel i Matrix... Takže opět meleš sračky, že to stáhli z prodeje apod. hovadiny...

BTW už si nepamatuju přesně cenu, ale původní 802jky bez diamantu byli určitě pod 300, nechci se mýlit, ale něco mě říká 240 - 260tKč...

Kolik že stál ten Xavian? 220tKč. Kde máš tu tvou 1/3 TWL?

Končím, ty tu píšeš takový sračky, že tě argumentama člověka co se tím živil utluču kdy budu chtít... Jen bohužel ty nesklopíš uši ani když se prokáže, že ta černá je černá i přesto, že jsi tu včera psal o bílé....

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 21.02.2018, 04:52 | Zdeny60
Ad XN360 - vyjímečně máš pravdu - cena byla vyšší, to jsem už za ta léta fakt zapomněl. Ovšem nic to nemění na věci, že pár lidí dokázalo na komerčních měničích postavit bednu, která 802D ('A věřím po letech i další) strčí do kapsy kdykoliv, na čemkoliv a s čímkoliv v CD - staré i nové nahrávce. BW dostávají na prdel od neznámeho (v té době ) českého DIY výrobce.

Ad Sony - nevím, co furt meleš o to, co jsem znal a neznal. Znal a stejně dobře jako ty.

S Pioneer u vyšších modelů jis fakt pobavil - ty vole, zvlášť 95 byla po dlouhou dobu uznávána celým světem jako top referenční CD (zejména pak jako mechanika). Vidím, že víš o jejich top modelelch úplný kulový. Možná tě poučím, že v přímých konfrontacích zejména 95 bourala konkurenci jako jatečné býky. Ovšem tuner tohle nezná a ani neuzná.
průměrně hrající sračka, navzdory oděleným zdrojům. Zvukem jako cokoliv z tehdejší kategorie 30-40tCZK. Třeba CEC3100 ji přehrála zcela v klidu - ověřeno X krát. A bez pompy a píár článku v lifestylových magazínech.
o 21.02.2018, 09:19 | Pglock
Když to tady tak čtu, tak mi to nedá.

Kdyby se pořádala soutěž v kvalitě a posudku čuráka, tak by to vypadalo asi následovně:

Zdeny:
"mám úplně to nejtopovější péro na světě"

Tuner:
"nemáš, protože ho mám já"

Běžte se radši domlátit kabelkama. Jste už jak ti retardi na ofce fórum když se dohadují o tom, kdo dal za kolik Chorvatsko.

Taháte se tady oba o to, co líp hraje.
Beztak oba už slyšíte polovičatě hovno.

Těšil jsem se, že si přečtu něco o gramofonech a o tom jak to Milhauzovi hraje. Případně co zkouší a jak se to projevuje. Vcelku mě todle téma zajímá, časem bych si chtěl něco pořídit na domácí poslech.

Místo toho jsem se dočetl to, že se tady taháte jak nějaký dva malý buzeranti o to, kdo má větší péro a kdo lepší tranzistor.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3873 sekund.